هوالرزاق


از جمله فواید پسته

از جمله فواید پسته

سلامتی خون و سیستم ایمنی
پسته منبع عالی ویتامین B6 است که برای تولید هموگلوبین ضروریه و اکسیژن سلولها رو تامین میکنه. ویتامین B6 برای تقویت سیستم ایمنی ، تولید گلبولهای قرمز و سفید، حفظ تندرستی طحال و غدد لنفاوی لازم است. در واقع، کمبود ویتامین B6 توانایی بدن برای مبارزه با عفونت رو کم شدن میده.

زیبایی پوست
پوستتون رو با خصوصیات ویتامین E موجود در پسته غنی کنین، چون این ویتامین از پوست در برابر صدمات ناشی از پیری زودرس، اشعه های UV و سرطان محافظت میکنه.

بینایی
سلامتی چشمهاتون رو با خوردن پسته حفظ کنین چون حاوی دو نوع کاروتنوئید به نام های zeaxanthin و لوتین است که به ندرت در دانه های دیگه پیدا میشه. این کاروتنوئیدها به شکل آنتی اکسیدان آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد رو محدود می کنن. همچنین مصرف پسته با کم شدن خطر پرورش دژنراسیون ماکولا مرتبط است.

مفید برای دیابتی ها
پسته منبع خوبی از فسفر است (حدود ۶۰ درصد از مقداری که روزانه باید دریافت کنین). پسته برای تحمل گلوگز و شکستن پروتئین ها به اسیدآمینوها مفیده. پس اشخاص مبتلا به دیابت میتونن با خوردن یه مشت از این میوه خشک از فوایدش بهره مند بشن.

مفید برای کلسترول
این میوه خشک کلسترول بد (LDL) رو کم شدن داده و کلسترول خوب (HDL) رو در بدن زیاد میکنه و به کم شدن خطر ابتلا به بیمار ی های قلبی و عروقی کمک میکنه.

نوین زی


از جمله فواید پسته

برچسب های
از جمله فواید پسته - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,359
تعداد بازدید ماه جاری : 1,359
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به از جمله فواید پسته داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به از جمله فواید پسته


مطالب مرتبط با از جمله فواید پسته