هوالرزاق


خلاصه ای از  برای کم شدن استرس مغز خود را ساکت نمایید!

خلاصه ای از برای کم شدن استرس مغز خود را ساکت نمایید!

چطور می توان صداهای مغز را خاموش کرد، استرس را کم شدن داد و شادتر زندگی کرد؟ در این مطلب مصاحبه ای از نویسنده کتاب «ده درصد شادتر» را برایتان آورده ایم که در آن به نکات زیاد جالبی برای زندگی شادتر ذکر می کند که کاملا کاربردی و عملی هستند و در زندگی روزانه می توان از آنان بهره گرفت. این مطلب، دقیقا کارهایی هستند که خودِ «دَن هریس» آنان را در زندگی خود انجام داده و نتیجه گرفته است.

دَن هریس، خبرنگار برنامه صبحگاهی تلویزیون آمریکا است که در سال 2004 میلادی، با هیجان و استرس بسیاری که داشت، یک آبروریزی درست و حسابی در برنامه زنده به پا کرد. پس از آن رویداد زیاد تلخ در مقابل میلیون ها بیننده، تصمیم گرفت روی مغز و رفتار و گفتار خود کنترل بیشتری داشته باشد. نتیجه تلاش و تجربه او، همین کتابی است که نوشته است؛ «ده درصد شادتر».

ما این مطلب  را نوشته ایم تا در میان جواب‌هایش راه های ساکت کردن مغز و کم شدن استرس را یاد بگیرید.

1.    منظورتان از «10 درصد» چیست؟ از کجا به این عدد رسیده اید؟
هنقدمی که تازه مدیتیشن را آغاز کرده بودم، یکی از دوستانم پرسید چرا این کار را می کنی مگر تو مسئلهی داری که این الگو خلسه و تمرکز عمیق را هر روز تکرار می کنی؟ و من در جواب به او گفتم: این کار من را 10 درصد شادتر می کند. همین جمله و واکنش دوستم جرقه ایده این کتاب را در سر من پروراند. این تیپ تمرین ها نمی توانند تمام زندگی ما را تغییر دهند. اما بدون شک قسمتی از آن را مناسبتر خواهند کرد.

2.    شما در کتاب خود ذکر کرده اید که مدیتیشن یعنی رهایی از مسئلهات ضمیر ناخودآگاه و کشف و برطرف کردن آنان. آیا تعریف دیگری هم برای آن دارید؟
به مدیتیشن به عنوان ورزشی برای مغز نگاه نمایید. زیادی از انسان ها وقت بسیاری را صرف تغییر دکوراسیون خانه یا رسیدگی به وضع ظاهری خود تخصیص می دهند. اما تعداد اندکی هستند که به ذهنشان هم اندازه جسمشان ارزش دهند. زیادی از ما هنوز نمی توانیم ذهن خود را پالایش کنیم و تمام تجربیات زندگی را از یک فیلتر عبور دهیم. این کار، ساده ترین و قابل اطمینانترین شیوه برای افزایش تمرکز، خونسردی و حضور در لحظه است.

3.    منظورتان از «حضور در لحظه» چیست؟
ساده ترین تعریف برای حضور در لحظه این است که بدانید در مغزتان چه می گذرد و بتوانید روی آنان تسلط داشته باشید. حضور در لحظه می تواند به انسان ها یاری کند تا بیهوده عصبانی نشوند یا فکرها منفی را تا اندازه بسیاری از خود دور کنند. این سیستم در بی تفاوت بودن نسبت به صداهای منفی مغز زیاد یاری کننده است و به عقیده من می توان گفت قدرت ماورایی و عالی دارد. حضور در لحظه یعنی به عمد در وقت حال زندگی کنیم و تمام حقایق را باور داشته باشیم.

4.    پس به عقیده شما، «حضور در لحظه» به ساکت کردن صداهای مغز یاری می کند؟
نمی دانم که واقعا بتوانید صداهای مغز را خاموش نمایید. اما می توانید به شیوهی مختلف و جنظر با آن رابطه برقرار نمایید. شاید نتوانید صداهای مغز خود را خاموش نمایید، اما اگر جادوی «در لحظه زندگی» را بدانید، می توانید از همان ابتدا که قرار است فکرها بیهوده به ذهنتان هجوم بیاورند، آنان را در نطفه خفه نمایید. زیرا می دانید که این فکرها، هیچ نتیجه مثبتی در بر نخواهند داشت.

5.    یکی از مواردی که شما در کتاب خود ذکر کرده اید و به شدت آن را سرزنش کرده اید، انجام چند کار هموقت است! زمانی مغز انسان می تواند به راحتی چند کار را انجام دهد، چرا فقط بایست یکی را انتخاب کند و انجام دهد؟
کامپیوترها چندین پردازنده دارند و به همین علت به راحتی چند کار را هموقت به انجام می رسانند. اما انسان فقط یک پردازنده – مغز – دارد، به همین علت نبایست به طور هموقت چند کار از آن خواست. درست است که توان انجام آن را دارد، اما مطمئن باشید کارهای موازی و هموقت با کیفیت پایین انجام می شوند. اما زمانی در لحظه فقط روی یک کار تمرکز می نمایید، هم شتابتان بیشتر می شود و هم با کیفیت بالاتر آن را به انجام می رسانید.

6.    در کتابتان نوشته اید: «شما با مدیتیشن می توانید ذهنتان را بتراشید و تندیس زیبایی از آن بسازید، درست همان طور که با ورزش، اندام خود را زیبا می نمایید»، آیا این دو مساله واقعا شبیه هم هستند؟
مطالعات علمی متعددی ثابت کرده اند که نقاط کلیدی مغز انسان به واسطه مراقبه و مدیتیشن فعال می شود و می توانید مصرف بهینه تری از آنان داشت. به طور مثال، در سال 2011 میلادی، دانشگاه هاروارد گروهی از مردمی که تابه حال مدیتیشن نکرده بودند را مورد آزمایش قرار دادند. از آنان خواسته شد تا هر روز وقت کوتاهی را به مراقبه تخصیص دهند. در انتهای دوره 8 هفته ای، در ادامه آزمایش نمایان شد که بخش هایی از مغز که به خودآگاهی و مهربانی مردم مربوط است، پرورش داشته است و قسمت هایی که مربوط به استرس بودند نیز جمع شده اند. درنتیجه، همچنان ادعا می کنم که مدیتیشن می تواند فرم مغز را تغییر دهد.

7.    برای مراقبه و تزکیه ذهن و دل، نخستین گام چیست؟
فقط انجامش دهید. همین که نخستین گام برای تزکیه را بردارید، باقی چیزها خودشان شما را یاری خواهند کرد. برای این منظور به هیچ جای خاص یا وسیله خاصی احتیاج ندارید. مدیتیشن هیچ هزینه ای برای شما ندارد. فقط کافی است 5 دقیقه در روز، به طور کامل ذهنتان را به روی تمام چیز خاموش نمایید. به مدت 5 دقیقه رها باشید. فکر ننمایید. ریلکس باشید.

8.    شیوه اجرای آن چنوع است؟
خیلی ساده، صاف و بدون قوز بنشینید. چشمان خود را ببننظر. البته حتی در حالت درازکشیده یا راه رفتن هم می توانید مراقبه نمایید. سپس روی دم و بازدم نفس های خود تمرکز نمایید. روی نقاط مختلی که این وظیفه را انجام می دهند، تمرکز نمایید: بینی، سینه، شکم. به حرکات آنان فکر نمایید. سپس ذهنتان را از نفس کشیدن جدا نمایید، به یک موضوع خاص فکر نمایید. سپس مجدد روی تنفس خود تمرکز نمایید. به همین سادگی!

9.    شما در کتاب خود نوشته اید: «مدیتیشن مانند کافئین است» ، منظورتان چیست؟
خب، من این جمله را از مجله WIRED برداشتم. در این مقاله نوشته بود مدیتیشن همانند کافئین جنظری برای اهالی «سیلیکون ولی» (اهالی فن) است که زیاد هم مورداستقبال آنان قرار گرفته است. همان طور که کافئین به کارکرد مناسبتر مغز یاری می کند، مدیتیشن هم می تواند کارایی مغز را بهبود بقسمتد و سبب کارکرد مناسبتر آن بشود.

مزیتن ها


خلاصه ای از  برای کم شدن استرس مغز خود را ساکت نمایید!

برچسب های
خلاصه ای از برای کم شدن استرس مغز خود را ساکت نمایید! - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/01/15-27 ماه قبل
کل بازدید : 1,022
تعداد بازدید ماه جاری : 1,022
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به خلاصه ای از برای کم شدن استرس مغز خود را ساکت نمایید! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به خلاصه ای از برای کم شدن استرس مغز خود را ساکت نمایید!


مطالب مرتبط با خلاصه ای از برای کم شدن استرس مغز خود را ساکت نمایید!

ارتباط شخصیت افراد با  رنگ ها و ماه های تولد ارتباط شخصیت افراد با رنگ ها و ماه های تولد
در روانشناسی یک فرد رو از زوایای متفاوتی مورد بررسی و شناخت قرار میدن و بر اساس نشانه های مختلفی شخصیت فرد رو بررسی میکنند و نتیجه های خودشون رو استخراج میکنند. یکی از ابعادی که روحیات و شخصیت افراد رو میشه با اون شناخت علاقه فرد به رنگ هاست و شخصیتی که اون ها از این رنگ ها گرفته اند نحوه بیان کردن دوستت دارم نحوه بیان کردن دوستت دارم
توانایی گفتن دوستت دارم میتونه در یک رابطه مثل یک معجزه بمونه و زنده کننده رابطه ای باشه و تحول خولدی رو در رابطه ها ایجاد کنه.معمولا این خانم ها هستند که راحتتر ابرار علاقه میکنند و کلمه دوستت دارم رو بر زبان میارن اما آقایون کمی سختتر احساسات خودشون رو کلامی بیان میکنند و خب این مشکل در مردان است . متفاوت متفاوت:  شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟ متفاوت متفاوت: شخصیت مشکی پوش ها را می دانید؟
رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یك رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌كه خودتان یا یكی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشكی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشكی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید. خلاصه ای از  شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟ خلاصه ای از شما کدام یک را انتخاب مینمایید؟ انتقام یا بخشش؟
انتقام هم برای خودش قانون دارد. وقتی به حدی می رسید که کینه ذره ذره وجودتان را فراگرفته و دارد خفه تان می کند، دیگر جایی برای بخشش نیست. جدید  روان شناسی خنده در خانم ها و مردان! جدید روان شناسی خنده در خانم ها و مردان!
پژوهشگران موضوع خنده، يا ژلاتولوژيستها، کوشيده اند که به ماهيت خنده پی ببرند و به اين سوال پاسخی علمی بدهند که انسان چرا می خندد؟ تازه ترین مطلب  انتقال سلسله مراتبی شلختگی! تازه ترین مطلب انتقال سلسله مراتبی شلختگی!
اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید افرادی را می‌بینیدکه با بی‌نظمی‌های‌شان با اعصاب شما بازی می‌کنند. با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی! با روانشناسی اثر مراقبه معالجه ای گروهی بر معالجه مریضی های روحی!
در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. خلاصه ای از  مردم کنترل گرا را می شناسید؟ خلاصه ای از مردم کنترل گرا را می شناسید؟
آن ها دیگران را به سر حد جنون می رسانند. فقط می خواهند نظر خود را اعمال کنند و تحمل شنیدن نظر دیگران را ندارند. مطلبی تازه درباره  آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟ مطلبی تازه درباره آیا میدانید استرس با نوزاد شما چه میکند؟
حاملگی با تغییرات عمده ای در عملكرد غددی - عصبی همراه است. تازه ترین مطلب  علایمی خاص از استرس که نمیدانید! تازه ترین مطلب علایمی خاص از استرس که نمیدانید!
افسردگی می تواند باعث خستگی جسمی شود.
خود را بیشتر بشناسید:شما چگونه سلام میکنید خود را بیشتر بشناسید:شما چگونه سلام میکنید
تاحلا به این مسئله دقت کرده اید که شما چگونه سلام میکنید و سلام کردن شما میتواند شخصیت و خصوصیات شما را نشان دهد و شما چگونه هستید را از سلام کردنتان پیدا کنید 5 حقیقت درباره خود که مخفی میکنیم و نمیدانیم 5 حقیقت درباره خود که مخفی میکنیم و نمیدانیم
گاهی ما حقیقت هایی درباره خودمان رو نميدونم و خصلت ها و رفتارهایی هست که در ما وجود داره اما درباره آنها اطلاعاتی نداریم دلیل چشم و هم چشمی عدم اعتماد به نفس است دلیل چشم و هم چشمی عدم اعتماد به نفس است
آیا شما هم خواسته و ناخواسته چشم و همچشمی میکنید و با این مشکل درگیر هستید که با دیگران خودتون رو به شدت مقایسه میکنید و در همه مسائل دوست دارید برتر باشید و...اگر خیلی اهل چشم و همچشمی هستید بزرگترین مشکل شما عدم اعتماد به نفس است بهترین روش کاهش اضطراب چیست بهترین روش کاهش اضطراب چیست
اضطراب زیاد میتونه بر روی تمامی رفتارهای ما تاثیر بگذاره و اختلال در زندگی و کار و تمامی رفتارهای مارو داشته باشه و چجوری میتونین اضطراب رو کاهش بدیم اون هم به صورتی ساده و سریع که روزگار والبته زندگی بهتری داشته باشیم مشکل مادر حسود و سرنوشت دختران مشکل مادر حسود و سرنوشت دختران
گاهی حسادت آنچنان بالا میرود که ممکن است حتی مادر ها  به دختر های خودشون نیز حسودی کنند و یا شدت حسودی آن ها انقدر زیاد باشه که زندگی رو برای بچه ها سخت کنه چون حسودی به تنهایی نیست و رویداد های بعد از حسودی اذیت کننده هستند مرد که گریه نمیکنه!! این جمله از کجا می آید مرد که گریه نمیکنه!! این جمله از کجا می آید
این جمله رو حتما تمامی شما دوستان شنیده اید که مرد گریه نمیکنه و گریه کردن کار مرد نیست و مردها نباید گریه کنند اما این جمله از کجا می آید و سررشته این جمله چیست و آیا اصلا درست هست یا نه ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد
همینطور که در حال وبگردی بودم مطلبی خواندنی و زیبا رو مشاهده کردن درباره اینکه با  هر رنگی در شخصیت افراد چه تاثیری دارده و پوشیدن رنگ های متفاوت در سنین متفاوت چه فرقی میکنه  و چه تاثیراتی داره و بد ندیدم که امروز براتون این مطلب رو داشته باشید تا شما هم از خواندن آن لذت ببرید و براتون مفید باشه تست روانشناسی: آیا منزوی هستید تست روانشناسی: آیا منزوی هستید
امروز با تست روانشناسی دیگری رو براتون داریم که  در اون شما میتونین به این پی ببرید که آیا  شخصیت منزوی دارید یا نه و میتونین با انجام این  تست به این مسئله پی ببرید که دچار این مشگل هستید که تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی
امروز یک تست قدیمی رو براتون داریم تستی که خیلی قبل تر هم حتما با اون روبرو شده اید و اون رو تجربه کردین و شاید همتون اون رو حداقل یکبار زده باشید وبرای این اسم تتس قدیمی رو بهش داریم تست روانشناسی متفاوت روزانه تست روانشناسی متفاوت روزانه
امروز تست روانشناسی با مزه ای داریم براتون که فکرکنم انجامش براتون خالی از لطف نباشه و شناخت کم و بیش بیشتری از خودتون پیدا میکنین البته اگر در جواب هایی که به این تست میدین صادق باشین


صروت های اکنه دار را با این نکات آرایش کنید صروت های اکنه دار را با این نکات آرایش کنید
آرایش کردن علاوه بر اینکه یک هنر است نیاز به دقت و مهارت های دیگری دارد و یه جورایی علم هم همراه خودش دارد که با توجه به نوع صورت چجوری باید صورت را آرایش کرد که برای انواع صورت مناسب و زیبا باشد
زبان را سریعتر وراحتر یاد بگیرید زبان را سریعتر وراحتر یاد بگیرید
آبا شما هم در یادگیری زبان مقداری مشکل دارید و دوست دارید با توجه به نیاز ویا علاقه ای که دارید زبان خارجی رو بتونین سریعتر وراحتر یاد بگرید واز اون استفاده بیشتری ببرید
سری دیگر از جملات و اس ام اس های خنده دار سری دیگر از جملات و اس ام اس های خنده دار
امرزو سری دیگری از جملات واس ام اس های خنده دار رو براتون داریم سری دوست داشتنی که امیدوارم از خواندنش حسابی لذت ببرید وباب میلتون باشه
برای گرفتن بیلبورد لابی لازم است برای گرفتن بیلبورد لابی لازم است
فیلم آرایش غلیظ اکران خودش را در سینماهای کشور شروع کرده است اما با تبلیغاتی به نوعی محدود و کمتر از حد انتظار
جملاتی عاشقانه پاییزی جملاتی عاشقانه پاییزی
با شروع شدن پاییز براتون جملاتی عاشقانه و خواندنی پاییزی رو براتون داریم که امیدواریم از خواندن اون ها لذت ببرید وباب میل دوست داران این نوع جملات باشه
بی ام و X1 به روز شد بی ام و X1 به روز شد
کارخانه بی ام و  ماشین X1 خود را به روز کرده است و مدل تازه از آن را در بهار آینده ارائه خواهد کرد
سید حسن خمینی در حال کوهنوردی سید حسن خمینی در حال کوهنوردی
عکسی برای شما دوستان داریم از کوهنوردی سید حسن خمینی
عکسی از محسن تنابنده در مسکو عکسی از محسن تنابنده در مسکو
عکسی از محسن تنابنده در مسکو
بازیگران خانم مهمان سام درخشانی بازیگران خانم مهمان سام درخشانی
امروز تصویری رو براتون داریم از تعدادی از بازیگران خانم مهمان رستوران سام درخشانی
تولد گوچی در کویت + عکس تولد گوچی در کویت + عکس
گوچی که مدتبی است که کویت رفته است و در یکی از تیم های عزربی مشغول بازی است تولد خود را همراه با همبازی های خود برگذار کده است
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو