هوالرزاق
ads


نیکی کریمی هنرمندی همه کاره نه تنها بازیگر

نیکی کریمی هنرمندی همه کاره نه تنها بازیگر

نیکی کریمی هنر مندی واقعی است او نه تنها بازیگر تواناست بلکه در رشته های هنری دیگری نیز نشان داده است که فوق العاده است و خیلی خیلی خوب در کارهای خودش خوب است

ستاره در سینمایی که تعداد ستاره هایش شاید به انگشت های یک دست هم نرسد، بسیاری در بهارها آمدند و در تابستان ها بار دادند و درخشیدند و برای خودشان برو بیایی پیدا کردند. در پاییز کم فروغ و زرد پژمرده شدند و در زمستان طوری یخ زدند و از بین رفتند که بهار بعد دیگر کسی آنها را به یاد هم نمی آورد، اما حساب نیکی کریمی فرق می کند. او در طول بیش از دو دهه فعالیت حرفه ای در اوج بهارها، تابستان ها، پاییزها و زمستان های بسیاری دیده شده است، اما او در این بهار دست به تجربه جدیدی زد؛ تئاتر. به بهانه اولین تجربه تئاتری این ستاره شناخته شده به سراغ او رفتیم و از هر دری صحبت شد و سعی کردیم به راز ماندگاری اش پی ببریم. با ما همراه باشید.

در راه داشتم به این فکر می کردم که مصاحبه مان را با چه سوالی شروع کنم و راستش نکته ای که بیشتر از هر چیزی ذهن من را به خودش درگیر کرده این می باشد که شما چطور آن هم در فضایی پر از رقابت توانستید بیشتر از دو دهه جزو انگشت شمار ستارگان سینمای ایران باشید و ستاره بمانید؟

فکر کنم باید در جواب این سوال قبل از هر چیز بگویم لطف دارید.


صادقانه گفتم و می خواهم بدانم چطور به این جایگاه رسیدید؟

نیکی کریمی: البته این سوال خیلی کلی می باشد و من هم نمی توانم خیلی چیز عجیب و غریبی درباره آن بگویم جز این که همیشه مراقب هستم، فقط همین. همیشه سعی می کنم حواسم به یکسری چیزها جمع باشد.

فکر می نمایید چقدر این نگاه جدی به شغل تان، مثل هر کسی که هر شغل دیگری دارد، به پیشرفت شما کمک کرده؟ و اصلابرداشت من درست و برای شما ماجرا همین قدر جدی است؟

نیکی کریمی: اصلاغیر از این نباید باشد. برای من خیلی عجیب می باشد اگر کسی نگاه دیگری نسبت به کار داشته باشد. به هر حال کار مهم ترین دغدغه زندگی و مساله ای کاملاحرفه ای و جدی می باشد و آدم باید در آن خیلی دقیق بوده و حواسش به خیلی چیزها باشد. البته یک چیزی که هست سعی می کنم کمتر حاشیه داشته باشم.

تعریف شما از حاشیه چیست؟

حاشیه یعنی هر چیزی که تمرکز آدم را به هم بریزد.

این مستمر کار کردن در حرفه شما یک مقدار پیچیده و سخت است، چون این شما نیستید که به عنوان بازیگر نسبت به حضور در پروژه های متفاوت ابراز تمایل می نمایید بلکه به شما کار پیشنهاد می شود. گاهی هم ممکن می باشد این پیشنهادها چندان خوب نباشد. چگونه این ماجرا را مدیریت می نمایید که وقفه طولانی بین کارهایتان نیفتد؟ مثلامیزان سختگیری و آسان گیری تان را بالاو پایین می نمایید؟

نیکی کریمی: واقعا فقط کمی مدیریت است. من کارنامه ای دارم که به هر حال خیلی از پیشنهادها با نگاه به آن کارنامه و توانایی هایم است. در حقیقت یک کارنامه قابل دفاع خیلی به بازیگر کمک می کند که بتواند خود و کارش را زنده نگه دارد. من خیلی زمان ها سخت می گیرم و سعی می کنم به هر حال یکسری استانداردها را حفظ کنم، اما از آن طرف در مقابل این سختگیری روحیه تجربه گرایی هم دارم و اهل تجربه کردن هستم.
برای همین مواردی هم بوده و هست که سخت نمی گیرم و سعی می کنم کمی آسان گیر باشم. فکر می کنم ترکیب این دو روحیه نتیجه خوبی می دهد و باعث می شود بازیگر بتواند تناوب کاری اش را حفظ کند.


شما اوضاع و احوال سینما و اتفاق هایی را که در حیطه کاری تان می افتد، چقدر رصد می نمایید؟ آیا نشریات، سایت ها و رسانه های دیگر را در این حوزه دنبال می نمایید؟

همیشه کاملاپیگیری کردم، همیشه.

این پیگیری مطبوعات و رسانه های دیگر در خط مشی کاری شما و انتخاب هایتان تاثیر می گذارد؟

نه، دلم می خواست اصلاپیگیری نمی کردم ولی به هر حال برایم مهم می باشد که بدانم چه خبرهایی می باشد و از نظرها و انتقادها و... مطلع باشم.

منظورم این می باشد مثلادر دوره ای که اوضاع کار خوب نیست این مطالعه و پیگیری به شما این آگاهی را نسبت به شرایط می دهد و روی تصمیم گیری هایتان اثر می گذارد؟

نیکی کریمی: نه، چون به نظرم نیازی نیست هنرمند از رسانه ها و مطبوعات بخواهد متوجه اوضاع کارش بشود، مثلاهمین دو، سه سال گذشته زمان خوبی برای سینما نبوده و من این آگاهی را بدون رجوع به رسانه ها هم داشتم البته رسانه ها هم می توانند تاثیر مثبت خودشان را داشته باشند و در زمینه آگاهی و اطلاع رسانی کمک کنند.

شما بجز بازیگری در سینما که شهرت شما به آن است، کارهای هنری و فرهنگی دیگری مثل کارگردانی، فیلمنامه نویسی، ترجمه، عکاسی و... را هم آزمودید. امروز بازی روی صحنه تئاتر هم برای شما یک تجربه می باشد یا آن را بخشی از کار حرفه ای تان به عنوان بازیگر می دانید و تفکیکی بین بازیگری در سینما و مدیوم های دیگر قائل نیستید؟

فکر نمی کنم این دو همدیگر را رد کنند یا همپوشانی داشته باشند، یعنی هم یک تجربه جدید می باشد و هم به نظر من بازیگری در سینما و تئاتر تفاوت چندانی با هم ندارد و این را هم بخشی از فعالیت حرفه ای خودم می دانم.

 

نیکی کریمی

با این همه تجربیات هنری و فرهنگی متفاوت زمان ی از شما می پرسند شغل تان چیست، چه جواب می دهید؟

هنرمند. هنرمند به نظر من کسی می باشد که میل به تجربه هنرهای مختلف را دارد و در میان هنرمندان شاخص شما کمتر هنرمندی را می بینید که خودش را فقط به یک شاخه هنری محدود کرده باشد و دست به تجربیات دیگری نزده باشد.

زمان ی برای اولین بار با اجرای «شام با دوستان» روی صحنه رفتید و با تماشاچی ها چشم در چشم شدید چه احساسی داشتید؟

نیکی کریمی: خیلی هیجان انگیز بود. من فکر کردم این حس فقط برای من می باشد که اولین تجربه حضورم در تئاتر است. بعد متوجه شدم این طور نیست و واقعا همه گروه همین قدر هیجان زده هستند و این حس طبیعی و رایج برای شروع هر اجراست. برای من البته خیلی حس مختلف و جالبی بود؛ یک جورهایی مثل همان اولین روزی می ماند که جلوی دوربین بازی کردم.

اضطراب نداشتید یا تپقی بزنید یا هول نمایید چیزی را اشتباه بگویید؛ اتفاق نیفتاد؟

نیکی کریمی: نه. حالااین را من نباید بگویم، اما خانم کیخایی، کارگردان این نمایش در گفت وگوی تلویزیونی که چند شب پیش داشتند به همین مساله جواب دادند و گفتند تجربه، تجربه است؛ بنابراین فرقی نمی کند در سینما بازی نمایید یا تلویزیون و تئاتر. این تجربه کمک می کند در هر کدام از این مدیوم ها که حاضر شوید فکر نمی نمایید بار اول می باشد دارید این کار را انجام می دهید. البته تپق و اشتباه و این چیزها هم بخشی از کار است. همه ما آدم هستیم و ممکن می باشد در کارمان اشتباهی هم بکنیم. در همین کار من دیدم گاهی بچه ها اشتباهاتی می کنند یا چیزهای خیلی واضحی را فراموش می کنند و متوجه شدم در تئاتر این مساله کاملاطبیعی و عادی است. البته هر چقدر هم اجرا جلوتر می رود به طور مشخص روان تر می شود. بعضی همکاران حتی آن شب های اول نزدیکانشان را برای تماشای کار دعوت نمی کنند و می گذارند کمی بگذرد تا اجرا پخته تر و روان تر بشود.

معمولازمان ی ستاره های سینما به تئاتر می آیند با موجی از قضاوت و نقد مواجه می شوند. شما خودتان را برای این واکنش ها آماده کرده بودید؟

بله، آماده کرده بودم و کلاهم بعد از این همه سال این چیزها دیگر برای من عادی شده است. قضاوت ها، انرژی های منفی، شایعات و... اینقدر دیگر برای من عادی شده اند که اصلابه آنها فکر نمی کنم.

تا آنجا که به یاد می آورم شما ظاهرا خیلی هم اهل تماشای تئاتر در ایران نبودید و به قول معروف تئاتر برو نیستید. با این اوصاف چطور به آیدا کیخایی و پیشنهادش اعتماد کردید؟ ایشان را از قبل می شناختید؟

نیکی کریمی: اصلاایشان را از نزدیک نمی شناختم. سال گذشته نمایش «سی و سه درصد نیل سایمون» را با بازی ایشان دیدم. خیلی نمایش خوبی بود و خوشم آمد. خانم کیخایی و گروه شان را از آنجا شناختم. خوشحالم که این حس مثبت دو طرفه بوده و ایشان هم به من و کارم همین حس مثبت و علاقه را داشتند. همان زمان که سی و سه درصد... را دیدم چون برایم خیلی جالب بود درباره این گروه تحقیق کردم و متوجه شدم گروه حرفه ای و باسابقه ای هستند و کارهای مدرن انجام می دهند. برای همین زمان ی خانم کیخایی با من تماس گرفتند و پیشنهاد همکاری دادند با شناختی که داشتم، قبول کردم.

نکته ای از نظر فنی و تکنیکی بوده که شما بگویید من در بیش از دو دهه فعالیتم نمی دانستم و با این تجربه تئاتری یاد گرفتم؟

نه، جز این که خب متوجه شدم در این مدیوم چه کار باید بکنم و گر نه این که بگویم نکته بارز و مهم جدیدی را یاد گرفته باشم نبوده. فقط یک تجربه جدیدی در کار همیشگی ام بوده است.

نحوه برقراری ارتباط با کارگردان و بازیگران و دیگر عوامل چطور بود. با سینما برایتان فرقی می کند؟

نیکی کریمی: نه، هیچ فرقی نمی کند. من یک آدم با تجربه هستم، 20 سال می باشد دارم بازی می کنم و کلی فیلم بازی کردم، بنابراین می دانم باید با آدم ها چطور برخورد کنم و سینما و تئاتر برایم فرقی نمی کند.

این تجربه شما را به این سمت برده که بخواهید همان طور که بازیگری تئاتر را تجربه کردید کارگردانی آن را هم تجربه نمایید؟

نه، فکر نمی کنم.

شخصیت «کارن» چطور شکل گرفت؟

به هر حال همه ما تجاربی از زندگی خود و اطرافیان و جامعه ای که در آن زندگی می کنیم بدست می آوریم. من سعی کردم از این تجربیات برای رسیدن به این نقش استفاده کنم. البته متن بیشترین کمک را به من کرد، چون بشدت زیبا نوشته شده بود و جزئیات شخصیتی «کارن» در آن کاملامشخص بود.

مهم ترین هدفی که شما امروز و در شرایط فعلی در کارتان به دنبال آن هستید و برای عملی کردنش تلاش می نمایید، چیست؟

نیکی کریمی: من سال پیش پروانه ساخت فیلم جدیدم با عنوان «بلور» را از ارشاد گرفتم. امروز مهم ترین هدفم ساخت این فیلم است. امیدوارم واقعا با تغییرات پیش آمده فضایی ایجاد بشود که همه سینماگران بتوانند راحت فیلم بسازند. یعنی شرایطی باشد که برای فیلم هایی مثل فیلم های من مجبور نباشیم حتما اینقدر بگردیم تا یک تهیه کننده و سرمایه گذار در بخش خصوصی پیدا کنیم. دیگر حمایت دولتی شامل حال فیلم هایی مثل فیلم های من هم بشود. همین طور امیدوارم فضا بازتر شده و از این حجم وسیع ممیزی کاسته شود. واقعا الان فقط همین مسائل برایم مهم هستند. هدف من امروز این می باشد که بتوانم راحت تر فیلم بسازم.

پس یعنی امروز بیشتر دغدغه ساختن را دارید تا بازی کردن؟

نیکی کریمی: بله و با هم ارتباط مستقیم دارند. زمان ی اینقدر آزادی وجود داشته باشد که فیلمنامه های خوب نوشته شود و کار رونق پیدا کند، می توانم راحت تر فیلم بسازم و انتخاب های بهتری برای بازی دارم.


نیکی کریمی هنرمندی همه کاره نه تنها بازیگر

برچسب های
نیکی کریمی هنرمندی همه کاره نه تنها بازیگر - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/05/26-53 ماه قبل
کل بازدید : 3,888
تعداد بازدید ماه جاری : 3,217
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به نیکی کریمی هنرمندی همه کاره نه تنها بازیگر داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به نیکی کریمی هنرمندی همه کاره نه تنها بازیگر


مطالب مرتبط با نیکی کریمی هنرمندی همه کاره نه تنها بازیگر

شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد
تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی
مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی


از سلامتی پیشنهاد های موثر در انتخاب ماهی تازه! از سلامتی پیشنهاد های موثر در انتخاب ماهی تازه!
انتخاب ماهی تازه نیاز به دانستن برخی موارد مهم و موثر دارد بهتر است هنگام خرید ماهی مراقب باشید و به برخی توصیه های موثر در این زمینه دقت کنید با ما همراه باشید.
دید سلامتی استفاده گونه های سبزیجات و جلوگیری از این مشکلات! دید سلامتی استفاده گونه های سبزیجات و جلوگیری از این مشکلات!
می توانید با کمک گرفتن از سبزیجات باعث پیشگیری از مبتلا شدنتان به افسردگی شوید و با این امر مانع بروز مشکلات مختلف در حافظه تان شوید توصیه می کنیم به خاطر ذهن و حافظه تان سبزیجات بیشتری مصرف کنید.
مطلبی از حواستان به استفادهشیرینی جات باشد! مطلبی از حواستان به استفادهشیرینی جات باشد!
بهتر است در زمینه مصرف مواد قندی حواستان را بدهید و مانع بروز عادت در استفاده از اینگونه خواکی ها شوید اجازه ندهید این گونه خوردنی ها در افزایش قندخونتان تاثیرگذار باشند
تازه ترین مطلب هنگام تعطیلات نوروزی از چه برنامه خوراکی بایست پیروی کنیم؟! تازه ترین مطلب هنگام تعطیلات نوروزی از چه برنامه خوراکی بایست پیروی کنیم؟!
هنگام تعطیلات نوروزی از چه برنامه غذایی باید پیروی کنیم و چه توصیه هایی را باید در نظر بگیریم تا دچار اضافه وزن و چاقی نشویم بهترین و مفیدترین مواد غذایی در این ایام کدامند.
از نگاه سلامت فایدههای بی نظیر میوه های پرفایدهبرای پوست صورت! از نگاه سلامت فایدههای بی نظیر میوه های پرفایدهبرای پوست صورت!
برخی میوه ها تاثیرات مثبت و مفید زیادی روی پوست ما می توانند بگذارند و باعث افزایش لطافت و زیبایی پوست ما می شوند می خواهیم از خاصیت های بی نظیر آن ها برای پوست صورت بگوییم با ما همراه باشید.
جدید اشتهای غیرقابل کنترل را با چه شیوههایی می توانیم معالجهکنیم! جدید اشتهای غیرقابل کنترل را با چه شیوههایی می توانیم معالجهکنیم!
اشتهای غیرقابل کنترل را با چه روشهایی می توانیم درمان کنیم چه توصیه هایی در این زمینه باید در نظر بگیریم تا بتوانیم مانع پرخوری و اشتهای کاذب خود شویم.
جدید به کی اعتماد کنیم؟ جدید به کی اعتماد کنیم؟
در طول زندگی، خیلی وقت ها آدم هایی می آیند که از اعتمادمان سوءاستفاده می کنند و این مسئله عمیقاً احساسات ما را جریحه دار می کند و این اعتماد کردن دوباره به بقیه آدم ها را برایمان سخت می کند. دوست دارید بدانید از کجا باید بفهمید که به چه کسی می توانید اعتماد کنید؟
مطلبی تازه درباره چهره غمگین خانواده ! مطلبی تازه درباره چهره غمگین خانواده !
خانواده شما چقدر شاد است؟ منظورمان این نیست که چقدر می‌خندید، می‌پرسیم چقدر رضایت دارید و احساس آرامش می‌کنید؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد که کمتر از 20 درصد خانواده‌ها جو هیجانی شاد داشته و بیشتر خانواده‌ها جوی افسرده و مضطرب دارند.
از روانشناسی عوض کردن طرز فکر به این دلایل! از روانشناسی عوض کردن طرز فکر به این دلایل!
این افکار خودمان است که کمکمان می‌کند یا به ما ‌آسیب می‌زند
مطلبی تازه درباره نوجوانی بدون پرخاشگری ! مطلبی تازه درباره نوجوانی بدون پرخاشگری !
گاهی نوجوانان رفتار پرخاشگرانه نشان می دهند. اینگونه رفتارها نشان دهنده گسستگی روابط نوجوان با خانواده است. بازسازی روابط خانوادگی، تغییر افکار منفی در مورد نوجوان، کاهش استرس های والدین، استفاده از شیوه های فرزندپروری مناسب در رفع پرخاشگری نوجوان موثر است.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو