هوالرزاق


نمای زیبای ساختمانی آجری

نمای زیبای ساختمانی آجری

گاهی نماهای ساختمان های شهر انقدر تکراری و شبیه هم هستند که برای آدم خسته کننده است و دیدن یک نمای تازه در ساختمان ها خیلی خیلی جذاب و دوست داشتنی است و این داستان امروز ساختمانی است که نماهایی از اون رو امروز براتون داریم

نمای ساختمان اداری در دهلی نو، هند

این ساختمان محل استقرار مرکز اسناد حقوق بشر آسیای جنوبی ( SAHRDC) است، که یک سازمان غیر دولتی محسوب می شود . وظیفه ی این سازمان بررسی اسناد و انتشار اطلاعات در مورد حقوق بشر است. این یک دفتر بزرگ نیست و در مساحتی کوچک با تأکید بر بهره وری از فضا و هزینه ی ساخت و ساز ، بنا شده است. این مرکز در حال حاضر برنامه ای کارورزی جهت جذب دانشمندان از دانشگاه هند و یا خارج از کشور را در دست اجرا دارد. این ساختمان که نمای آن الهام گرفته از سبک معماری سنتی جنوب آسیا است، در واقع الگویی پیچیده از چیدمان آجرها را نشان می دهد. این نمای ساختمان خاص که تصویر یک نمای متحرک را ایجاد می نماید علاوه بر زیبایی ای که دارد، به دلیل استفاده خلاقانه از متریال نچندان گران قیمت، بسیار کم هزینه نیز بوده است. این پروژه در یکی از خیابان های پر رفت و آمد و بسیار شلوغ در یکی از محله های دهلی نو – هند در سال 2005 ساخته شده است.

<strong>ساختمان</strong> آجری

به دلیل استفاده از آجر و ساخت سقفِ بدون تیرآهن، هزینه ها نیز در هر طبقه بسیار کم شدن پیدا کرد. ویژگی اصلی این نمای ساختمان اداری آن می باشد که رو به خیابان می باشد. ایجاد شکل مدور و تصویر مواج در این نما توسط تکرار ماژول های متشکل از 6 آجر صورت می گیرد. این دیوار نتیجه ی یک فرآیند 5 هفته ای سنگ تراشی بوده می باشد که با همکاری تیم سنگ تراشی و معماری انجام شده است. این دیوار به گونه ای می باشد که علاوه بر آنکه مانند یک مانع حرارتی عمل می کند، با عبور هوا عمل تهویه را نیز انجام می دهد.


نمای زیبای ساختمانی آجری

برچسب های
نمای زیبای ساختمانی آجری - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 8,869
تعداد بازدید ماه جاری : 8,594
تعداد بازدید در هفته جاری : 21
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به نمای زیبای ساختمانی آجری داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به نمای زیبای ساختمانی آجری