هوالرزاق


افزایش قیمت جهانی طلا

افزایش قیمت جهانی طلا

با توجه به تحولات روزهای اخیر دوباره قیمت جهانی طلا افزایش یافته است

هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن در بازار کامکس نیویورک ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۰ دلار رسید. قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، ۷.۴ درصد صعود کرده است.

گروه بانکی ANZ در گزارشی اعلام کرد شاخص تقاضای این بانک اواخر ماه گذشته در چین که بزرگترین خریدار طلای جهان به شمار می‌رود، ‌افزایش یافته است.

دورنمای تعدیل تدابیر محرک اقتصادی آمریکا و هزینه‌های بالاتر برای استقراض، بهای معاملات طلا در روز سه شنبه را به پایین‌ترین سطح در هفت هفته گذشته رسانده بود. طلا در پنج روز معامله گذشته با کاهش قیمت روبرو شد که طولانی‌ترین روند نزولی برای این فلز از ۱۳ نوامبر به این سو بود.

قیمت طلا سال گذشته با صعود بازارهای سهام در آمریکا و پایین ماندن نرخ تورم در این کشور ۲۸ درصد سقوط کرد. جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا در ۱۹ مارس اظهار کرد که این بانک ممکن می باشد به برنامه خرید اوراق در پاییز امسال پایان دهد و هزینه‌های استقراض شش ماه پس از آن افزایش پیدا کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا در فاصله دسامبر سال ۲۰۰۸ تا ژوئن سال ۲۰۱۱ در نتیجه اجرای برنامه خرید اوراق از سوی بانک مرکزی آمریکا و تزریق بیش از دو تریلیون دلار به سیستم مالی این کشور و کاهش نرخ‌های بهره به رکورد اندک به منظور تقویت اقتصاد، ۷۰ درصد جهش کرده بود.


افزایش قیمت جهانی طلا

برچسب های
افزایش قیمت جهانی طلا - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,607
تعداد بازدید ماه جاری : 2,073
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به افزایش قیمت جهانی طلا داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به افزایش قیمت جهانی طلا