هوالرزاق
ads


وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم

وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم

وزیر اقتصاد و دارایی با توجه به تلاش دولت برای کنترل تورم اعلام کرد تورم را تک نرخی خواهیم کرد

علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در چهل و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به دو بخش عمده جلسه امروز اظهار داشت: دو موضوع اصلی یکی مشکلات و محدودیت‌های شهرک‌های صنعتی بود که همکاران بخش خصوصی و واحدهای تولیدی در این شهرک‌ها آن را بیان کردند و شورای گفت‌وگو موافقت کرد یک کارگروه ظرف یک ماه موانع را شناسایی و راهکارهای لازم را پیشنهاد دهد.

وی گفت: مسئله دیگر ایجاد صندوق ملی حمایت از خوراک دام و آبزیان بود که موافقت کلی این صندوق از سوی شورا انجام گرفت و مسئله مهم آن تأمین منابع مالی بود که قرار شد با حضور مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط ظرف یک ماه آینده ارائه شود.

وی به موضوع کم شدن نرخ تورم و شرایط رکورد اشاره کرد و گفت: رکود تورمی پدیده‌ای می باشد که جدا از تلفیق رکود و تورم قرار دارد و ریشه در جانب عرضه می باشد و دولت در ماههای گذشته این موضوع را پیگیری کرده و عوامل بروز آن شناسایی شده و سیاست‌هایی که در 10 ماه گذشته داشته‌ایم به دنبال ثبات کلان در بازارها هستیم.

طیب‌نیا افزود: شرط لازم برای رونق اقتصادی ثبات در نرخ تورم می باشد و تا زمان ی که جلوی بی‌ثباتی گرفته نشود پرورش از رکود و پرورش اقتصادی پایدار امکانپذیر نیست.

به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی با همکاری مجلس این سیاست‌ها اجرا شده و اثرات خود را گذاشته و باید بگویم نرخ تورم نقطه به نقطه از 45 درصد زیر 15 درصد در حال حاضر رسیده می باشد و دولت مصمم می باشد سیاست‌های مقابله با تورم را ادامه دهد تا تک نرخی شود و تورم برای حمایت از تولید و قدرت خرید خانوار کم شدن یابد که این مباحث از اولویت‌های اصلی خروج از شرایط تورمی است.

وی تأکید کرد: در همین راستا جلسات مختلفی برای خروج از شرایط کنونی برگزار شده سعی کردیم عوامل مسبب شرایط کنونی و رکورد را شناسایی کنیم که برخی سیاست‌های در حوزه اختیارات دولت و بانک مرکزی بوده که گرفته شده و برخی موارد نیز نیاز به لایحه داشته که مجموع احکام لازم شناسایی و لایحه حمایت از تولید در مراحل پایانی خود می باشد تا به مجلس ارائه شود.

طیب‌نیا با اشاره به اینکه به دنبال خروج از رکود غیرتورمی هستیم، بیان داشت: قصد دولت این می باشد که ساختار مناسب برای خروج از تورم و رکود مبنای علمی و منطقی داشته باشد و تصمیمات خوبی برای سیستم بانکی گرفته شده و مشکل افزایش سرمایه بانک‌ها نیز در این لایحه پیش‌بینی شده می باشد همچنین فعال کردن بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت‌ها برای تأمین منابع مالی بنگاه‌ها در مجموعه سیاست‌های این لایحه در نظر گرفته شده است.

وی از دیگر مباحث موجود در این لایحه را تصویه بدهی دولت به بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی در این حوزه می باشد زیرا زمان ی که دولت به بخش خصوصی بدهکار باشد بخش خصوصی نیز به سیستم بانکی بدهکار خواهد بود و این چرخه ادامه خواهد یافت.

وی در خصوص وضعیت بازار سرمایه و آخرین اقدامات دولت در این راستا بیان داشت: سال گذشته بازار بورس پررونق بود و افزایش زیادی داشت اما پس از آن به شرایط هیجانی وارد شد و این افزایش به دلیل ارزش دارایی‌های بنگاه‌های تولیدی از محل افزایش قیمت دلار بود و در این راستا تصمیماتی در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری گرفته شد که سودآوری شرکت‌ها را تحت تأثیر قرار داد همچنین هیأت وزیران در خصوص گاز پتروشیمی مصوبه‌ای را گذراند و مشکلات و محدودیت‌های دیگر نیز وجود دارد که با حضور وزیر صنعت و بانک مرکزی تصمیمات خوبی گرفته شده است.

وی افزود: همچنین محدودیت‌هایی برای عرضه کالا در بورس وجود داشت که وزیر صنعت قول حل آن را داده و برخی مشکلات به تدریج در حال برطرف شدن می باشد که در آینده نزدیک شاهد رونق بازار باشیم و با قطعیت می‌گویم که دولت، مجلس و قوه قضاییه مصمم هستند از بازار سرمایه حمایت کنند و می‌توانند در تأمین مالی و خروج از رکود گام بردارند.

به گفته وزیر اقتصاد همچنین جلسه‌ای با رئیس مجلس داشتم که قول برطرف شدن برخی موارد از جمله اگر مواردی نیاز به تصمیم‌گیری مجلس دارد انجام شود.

طیب‌نیا با بیان اینکه فعالان بازار سرمایه بدانند که با اعتماد دولت و نظام وارد بازار سرمایه شده‌اند، گفت: قطعا دولت همه حمایت خود را از بازار سرمایه دریغ نخواهد کرد و اعتقاد داریم که اکنون قیمت سهام در کف ممکن می باشد و اگر براساس شرایط موجود افراد اقدام به فروش کنند متضرر اصلی خواهند بود.

وی توصیه کرد: فعالان بازار سرمایه دچار رفتار هیجانی نشود و اکنون قیمت در حداقل قرار دارد که باید سهام خرید و برای فروش اقدامی نکنند.

وزیر اقتصاد در خصوص چگونگی حمایت از تولید طبق قانون هدفمندی و وضعیت حذف یارانه پردرآمدها اظهار داشت: ستاد هدفمندی یارانه‌ها که از سال گذشته تشکیل شده کارگروه خانوار دارد و مباحث حمایتی و مشمولان را رسیدگی می‌کند که مسئولیت آن برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه است.

وی ادامه داد: نتایج اولیه خانوار‌های مشمول در کارگروه در حال بررسی می باشد و دولت مصمم به اجرای احکام قانون در این زمینه بوده اما شتابزده عمل نخواهد کرد و نتایج کارگروه به زودی اعلام خواهد شد و اگر افرادی جزو خانواده‌ای مشمول نباشد حذف می‌شوند.

طیب‌نیا عنوان کرد: برای تولید نیز دولت حمایت را در دستور کار دارد و رویکرد این بوده که یارانه به صورت هدفمند پرداخت شود و حمایت از خانوار به صورت متمرکز روی اقشار هدف که مشمولان کمیته امداد و بهزیستی هستند انجام می‌شود.

وی به حوزه سلامت در هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت:‌در این حوزه شاهد عملی شدن وعده‌های دولت بودیم و اکنون رضایت در این زمینه وجود دارد و همچنین بیمه پایه سلامت برای عموم در نظر گرفته خواهد شد.

وی تأکید کرد: حمایت از تولید در سال جاری عملی خواهد شد و عموماً یارانه سود و وجوه اداره شده پرداخت می‌‌شود و نیز حمایت‌های دیگری طراحی شده که مربوط به استهلاک شتابان انرژی در حوزه صنایع است.

وی در خصوص افزایش دارایی‌های بانک‌ها نیز گفت: طبق مصوبه بانک مرکزی بانک‌ها باید دارایی‌های مازاد خود را به فروش برساند و به دارایی‌های خود اضافه کند.

 


وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم

برچسب های
وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/04/17-52 ماه قبل
کل بازدید : 6,005
تعداد بازدید ماه جاری : 4,363
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم


مطالب مرتبط با وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم

معرفی تهران سوئیت: برترین سامانه هوشمند اجاره سوئیت در تهران معرفی تهران سوئیت: برترین سامانه هوشمند اجاره سوئیت در تهران
قیمت اجاره سوئیت در تهران بسته به منطقه انتخابی و همچنین مدت اقامت و شرایط شما کاملا متفاوت خواهد بود. اجاره سوئیت مبله در تهران در شمال تهران نسبتا قیمت بیشتری نسبت به جنوب داشته و لذا اگر قصد دارید که قیمت مناسب تری پیدا کنید، بهتر است که تمرکز خود را روی ناحیه مرکزی تهران بگذارید. همچنین مدت اقامت شما هرچقدر که طولانی تر باشد، همکاران ما در بخش رزرو تخفیف بهتر و بیشتری برای شما درنظر خواهند گرفت. خانه 27 میلیون دلاری بنیانگذار مایکروسافت خانه 27 میلیون دلاری بنیانگذار مایکروسافت
امروز گزارشی از یک خانه کاملا لوس دیگر براتون داریم خانه ای در آمریکا متعلق به پائول آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت که خانه ای فوق العاده زیبا و البته دوست داشتنی است امروز مطالبی کوتاه درباره آن برای شما دوستان داریم قیمت روز خودروهای داخلی و خارجی قیمت روز خودروهای داخلی و خارجی
قیمت انواع خودرو از شرکتهای مختلف مثا:سایپا-کرمان خودرو و............. لوکس‌ترین هتل دنیا در اسپانیا لوکس‌ترین هتل دنیا در اسپانیا
معرفی تصویری لوکس هتل دنیا در اسپانیا جدول قیمت جدید آپارتمان های مسکونی 23 مرداد جدول قیمت جدید آپارتمان های مسکونی 23 مرداد
جدول قیمت جدید آپارتمان های مسکونی معامله شده محله سعادت آباد در منطقه دو واقع در غرب تهران است ارزان شدن اوراق مسکن در رکود بازار ارزان شدن اوراق مسکن در رکود بازار
بعد از کسود بازار بازار اوراق مشارکت مسکن گران و گرانتر شدن و وجری شد که بازار کازبی در این  قسمت ایجاد شد و این بازار رشد کرد والان خبرهایی مبنی بر کاهش قیمت این بازار به گوش میرسد وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم وزیر اقتصاد و دارایی: تورم را تک نرخی میکنیم
وزیر اقتصاد و دارایی با توجه به تلاش دولت برای کنترل تورم اعلام کرد تورم را تک نرخی خواهیم کرد قیمت کله پاچه افزایش یافت !!! قیمت کله پاچه افزایش یافت !!!
کله پاچه جز غذاهای بسیار لذیذ و خوشمزه به شمار می رود و در بین ایرانیان طرفدار بسیار زیادی دارد گرانی شیر و لبنیات بعد از ماه رمضان گرانی شیر و لبنیات بعد از ماه رمضان
بعد از ماه رمضان امسان شیر و لبنیات گران خواهد شد این  خبری بود که در روز گذشته در تلویزیون منتشر شد ثبات نسبی در بازار مسکن تهران ثبات نسبی در بازار مسکن تهران
اینگونه که از خبرها و آمار به گوش میرسد ثبات نسبی در قیمت مسکن در تهران برقرار شده است
ادامه ارائه سبد دوم کالا با برنج هندی؟؟!! ادامه ارائه سبد دوم کالا با برنج هندی؟؟!!
خبرهای ضد  و نقیضی از ارائه سبد کالا سری دوم به گوش میرسد کاهش قیمت های زمین در تهران کاهش قیمت های زمین در تهران
با آغاز سال جدید خبرهای خوبی درباره کاهش قیمت ها در زمینه های کاری متفاوتی شنیده میشوید ویکی از ان ها کاهش قیمت زمین و مسکن در تهران است سپرده بانکی بیش از یک سال حذف میشود سپرده بانکی بیش از یک سال حذف میشود
اخبار گوشه و کناز از این خبر می دهند که سپرده بانکی بیش از یک سال حذف میشود اگر بنزین 400 تومانی دارید بخوانید اگر بنزین 400 تومانی دارید بخوانید

آیا شما همهنوز در کارت سوختتتون اثرهایی از بنزین 400 تومانی هست!! اگر همینطوره حتما نگهای به مطلب زیر که ویژه شما دوستان هست بیندازید

افزایش مجدد نرخ بیمه خودرو افزایش مجدد نرخ بیمه خودرو

در سال جدید باز هم شاهد افزایش قیمت بیمه خودرو خواهیم بود

بازار مسکن و هدفمندی فاز دوم رایانه ها بازار مسکن و هدفمندی فاز دوم رایانه ها

باشروع فاز دوم هدفمندی یارانه ها تمامی بازهای داخلی نیز تحت تاثیر این طرح مهم و بزگ کشور قرار گفته اند و این مسئله بر بازار مسکن نیز تاثیراتی را داشته

رکود بازار خوردرو با شروع تعطیلات رکود بازار خوردرو با شروع تعطیلات

تعطیلات نمایندگی های فروش خوردور ها باعث شده تا پس از پایان تعطیلات سال نو شاهد رکود خری و فروش خودرو نیز باشیم

خرید یا فروش طلا؟؟ خرید یا فروش طلا؟؟

سئوالی که الان برای بسیاری از سرمایه گزارانی که طلا میخرند مطرح است این است که الان و با وضعیت موجود طلا بخرند یا خیر

افت قیمت رسمی ارز ها افت قیمت رسمی ارز ها

با توجه به امار اعلام شده از طرف بانک مرکزی میتوان دید که قیمت تعداد زیادی از ارزهای خارجی کاهش پیداکرده است

بازخورد افزایش 25 درصدی کرایه خودروها بازخورد افزایش 25 درصدی کرایه خودروها
بازخورد افزایش 25 درصدی کرایه خودروها مسئله ای بود که در مصاحبه با مدیر عامل سازمان تاکسیرانی مطرح شد


اس ام اس و جک های خنده دار سری دی ماه 93 اس ام اس و جک های خنده دار سری دی ماه 93
اس ام اس و جک های خنده دار سری دی ماه 93
اول هفته های خسته و کلافه ام چراااااا اول هفته های خسته و کلافه ام چراااااا
آیا شما هم اول هفته ها خسته  وکلافه هستید و حس هیچ کاری رو ندارید وبراتون سخته روز های رو شروع کنید و کلا روزهای اول هفته براتون روزهای سخت و سنگینی است
سری عکس های خنده دار 1 سری عکس های خنده دار 1
سری عکس های خنده دار 1
تست روانپزشکی :شاد هستید یا نه تست روانپزشکی :شاد هستید یا نه
تست روانپزشکی :شاد هستید یا نه
عکس بهاره افشاری و مونا فرجاد عکس بهاره افشاری و مونا فرجاد
عکس بهاره افشاری و مونا فرجاد
اینستالوژی آزاده نامداری اینستالوژی آزاده نامداری
امروز از ایستناگرام مطلبی دیگری رو براتون داریم و از آزاده نامداری
گفت و گو با کتایون ریاحی و پوریا در جزیره کیش گفت و گو با کتایون ریاحی و پوریا در جزیره کیش
امروز گفت گویی داریم با کتایون ریاحی که به جزیره کیش رفته بود،پیرو سفرهای او به افریقا و سیستان وبلوچستان تا گفت گویی بلا او درباره کتاب جدیدش
حلیم پر انرژی و سرشار از ویتامین حلیم پر انرژی و سرشار از ویتامین
فصل سرماست و خوردنی های خوب و دل چسب روزهای سرد و از این جمله حلیم خوب و خوش مزه که سرشار از انرژی و البته ویتامین است
نحوه برخورد با رئیس زورگو نحوه برخورد با رئیس زورگو
امروز باز براتون دستور العمل دیگری رو داریم برای نحوه برخورد کردن با رئیس هایی که بسیار زورگو و البته پرتوقع هستند و اینکه چجوری باید قلق اینحور رئیس هارو به دست بیارید
هارد دیسکمان را دیفرگ کنیم یا نه هارد دیسکمان را دیفرگ کنیم یا نه
دیفرگ کردن هارد دیسک یکی از کارهایی است که خیلی ها اون رو به صورت وسواس گونه انجام میدهند و عده ای اصلا این کار رو نمیکنند ،  و حالا بد نیست نگاهی بندازیم به دلیل دیفگر کردن و تاثیرات آن و اینکه چند و قت یکبار باید این کار رو انجام بدید
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو