هوالرزاق


بیماری خطرناک برای خانم ها

بیماری خطرناک برای خانم ها

بعضی از بیماری ها در خانم ها بسیار بسیار شایع تر از مردان است و باید زنان بیشتر به این بیماری ها توجه ککند و واریس یکی از این بیماری ها است

احمد حیدری متخصص بیماری‌های عروقی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گفت:‌ واریس به سیاهرگ‌هایی گفته می‌شود که به طور غیرطبیعی بر زیر پوست افراد ایجاد شده و قطرشان بیش از حد انتظار است.

در واقع وقتی که سن افراد بالا می‌رود و احتمال ابتلا به برخی بیماری‌ها از جمله واریس نیز افزایش می‌یابد و گاهی اوقات وراثت می‌تواند در ابتلا به واریس نقش مهمی داشته باشد.

وی افزود: واریس شایع‌ترین "بیماری عروقی" است، به طوری که این بیماری در زنان پنج برابر بیشتر از مردان بروز می‌کند. وی در خصوص اینکه جوراب واریس اثرگذاری به خصوصی در درمان واریس پا دارد عنوان کرد:‌ پوشیدن جوراب‌های واریس تا ناحیه زیر زانو می‌تواند در درمان واریس پا نیز مؤثر واقع شود اما بهتر است در هنگام استراحت از پا در آورده شود و اگر مسافرتی در نظر گرفته شده است جوراب را چند ساعت به چند ساعت از پا درآورده و به پا استراحت دهید و با انجام یکسری حرکات ورزشی مناسب و پوشیدن جوراب می‌توان از بروز خطرات جدی‌تر جلوگیری کرد.

وی اذعان داشت: در اکثر مواردی که دچار واریس شده‌اند با پوشیدن جوراب می‌توانند به راحتی واریس خود را بهبود بخشند.

وی در پاسخ به اینکه برای پیشگیری از بروز واریس چه می‌توان کرد اظهار داشت: اگر فردی دچار اضافه وزن بالا است توصیه می‌شود سریعا وزن خود را پایین آورده و ورزش مرتب کمک‌کننده بسیار خوبی برای عضلات پا است. همچنین این بیماری در افراد مسن‌ بیشتر بروز می‌کند و میزان شیوع این بیماری بیشتر در خانم‌‌ها است.


بیماری خطرناک برای خانم ها

برچسب های
بیماری خطرناک برای خانم ها - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,737
تعداد بازدید ماه جاری : 1,918
تعداد بازدید در هفته جاری : 7
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به بیماری خطرناک برای خانم ها داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به بیماری خطرناک برای خانم ها