هوالرزاق


غذاهای مفید دربرخی بیماریها(3)

غذاهای مفید دربرخی بیماریها(3)

یک فرمول قوی گیاهی خوب جهت بانوان باردار عبارت است از:

پنج گرم عرق بیدمشک-5گرم تخم ریحان-5گرم فرنجمشک-10گرم تخم بالنگ-10گرم پودر نبات و نیم کیلو سیب درختی.

طرز مصرف:خوراکی های فوق را مخلوط کنید و به مقدار کافی آب به آنها اضافه نمایید تا شربت بسیار گوارا و معطر و مقوی به دست آید.سپس هرگاه کا خواستید آنرا میل کنید زیرا برای تقویت قلب و صحت و زیبایی صورت طفل بسیار مفید میباشد و همچنین خوردن ریحان-نعناع و شنگ کوهی و گذاشتن گل های رنگی در اتاق خواب بسیار نافع است.

توصیه های غذایی و دارویی مفید جهت بانوان باردار:

لبنیات-شلیل-گرمک-گلابی-انگور-سکنجبین-هلو-خربزه-آلوسیاه-کلم گل پیچ-گوشت سفید مرغ-گوجه درختی-کلم قمری-ماهی تازه-زرشک-هویج-آب انگور-آب لیمو-کنگر-سیب-آش آبغوره-آب نارنج-زردالو-آش سماق-ریحان-ریواس-آب پرتقال-نارنگی-شنگ کوهی-کاهو-خرمالو-طالبی-به-عسل-نعناع-گوشت گوسفندی-کندر.

تقویت کننده های قلب و مفرعات آن:

گلابی-آمله-تمرهندی-سیب-مندل-ریباس-کافور-گل گاوزبان-گشنیز-گل سرخ-مروارید-نیلوفر-نارنج-هلیله-ورق نقره و طلا-اسطوخدوس-ابریشم-بهمنین-جدوار-دارچین-زعفران-سنبل-سعد-شقاقل-عود-عنبر-فرنجمشک-نعناع-برنج-جو یا ماء الشعیر-گور گیاه یا اذخرمکی-گنه گنه-اقاقیا-زالزالک-عدس-لوبیا-جعفری-زیره سبز-آنغوزه-کرفس-باقالای مصری-تمرهندی-گردو-جوز هندی-رازیانه-شنبلیله-گلپر-خارشتر.

سردردی که از غلبه صفرا باشد:

معده را با ملینات نرم داشته با سبوس گندم-گل ختمی و گل بنفشه پاشویه نمایید.با خوردنی های آبکی مانند هندوانه و کاهو و لیمو-شیرین بیان و عناب مزاج را مرطوب بدارید.آش گشنیز و اسفناج و عدس با جوجه خروس همراه ترشی ها مانند آبغوره-آب لیمو-آب انار-آب تمرهندی-آب آلو-گوجه سبز یا گوجه براغانی میل نمایید.

سردردی که ازغلبه خون باشد:

معده را باآلو و تمرهندی و ترنجبین صاف و نرم کنید.غذاهای رقیق که از اسفناج-کدو-ماش و جو پخته باشند همراه با آب انار

ترش-آبغوره-آلو-تمرهندی ویا آلو زرد پخته بخورید.

سردردی که از غلبه بلغم باشد:

از خوردنی های سرد و تر مانند ماست-دوغ-خیار-هندوانه-برنج-کاهو-گوجه فرنگی و امثال آن پرهیز نمایید.نخود آب-مرغ محلی جوان یا کبک و تیهو با دارچین و فلفل سبز و زیره بخورید.همچنین خوردن انیسون-مصطلکی-گلنگبین مفید است.

سردردی که از غلبه سودا باشد:

استراحت نمایید و بر پهلوی چپ بخوابید و سعی کنید آرامش فکری و جسمی داشته باشید.نخودآب-مرغ و خروس-تخم مرغ نیم پز بخورید.مرباهای مفرح مانند مربای بهارنارنج ومربای به مصرف نمایید.

سردردی که از سرما یا آب سرد یا نزله و هوای سرد و مانند آن باشد:

از باد سرد و هوای سرد دوری کنید.نخوداب-کبک یا مرغ محلی همراه زیره و دارچین تناول نمایید.

سردردی که از باد(ریح)باشد:

ازچیزهای بادانگیز مانند بادمجان-لوبیا-عدس-ترب-کلم خودداری کنید.مهده راملین یا مسهل نرم نگه دارید.نخوداب-مرغ محلی یا خروس با دارچین بخورید.

سردردی که بعداز بیدارشدن از خواب باشد:

هر صبح نان در آبغوره یا شربت ریباس یا آب سماق یا آب انار خیسانده و چند لقمه بخورید.اگر ضعف نیز غالب باشد کمی خرفه و زعفران بر لقمه بپاشید.

سردردی که ناشی از جماع و ضعف اعصاب باشد:

تا تقویت کامل و میل واقعی به جماع که خودداری از ان آزار داشته باشد از جماع خودداری کنید و تحریک اعصاب ننمایید.از انچه مقوی مغز و قلب و کلیه و کبد باشد میل نمایید.عصاره تخم خربزه و تخم کدو-کوبیده مغز پسته و فندق-گوشت مرغ محلی-شیر تازه گاو و چکاندن چند قطره روغن بنفشه در بینی و استحمام با آب نیم گرم نافع است.


غذاهای مفید دربرخی بیماریها(3)

برچسب های
غذاهای مفید دربرخی بیماریها(3) - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 5,933
تعداد بازدید ماه جاری : 5,434
تعداد بازدید در هفته جاری : 5
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به غذاهای مفید دربرخی بیماریها(3) داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به غذاهای مفید دربرخی بیماریها(3)