هوالرزاق
ads


چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟

چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟

یکی از مسائل و دیدگاههای رایج در روابط بین همسران که همیشه از گذشته تا به حال وجود داشته،این بوده و هست که:چرا مردان نمیتوانند به طور درست و صحیح حرف بزنند؟!

البته نمیخواهیم با این پرسش مردان را زیر سؤال ببریم،ولی تحقیقات و پژوهش های روان شناسی این مقوله را به اثبات رسانده است که اساسأ مردها نسبت به زن ها،آنگونه که باید نمیتوانند درست صحبت کنند وهمین دلیل باعث شده تا روان شناسان از دیدگاههای گوناگون به بررسی این رویکرد بپردازند.

ازپژوهش های انجام شده چنین بر می آید؛هزاران سال است که میدانیم مردان در مقایسه با زنان هم صحبت های خوبی نیستند!دختربچه ها نه تنها زودتر از پسر بچه ها شروع به حرف زدن میکنند،بلکه دامنه لغات و واژه های یک دختر بچه 3ساله تقریبأ 2برابر یک پسربچه هم سن و سال اوست!

همچنین حرف زدن او نیز 100درصد قابل فهم و درک است.این مقوله ای است که تحقیقات روان شناسان و گفتار درمانگران به آن پی برده اند.حال برای توضیح بیشترسعی بر آن داریم که اندکی از دیدگاه فیزیولوژی مغز به این موضوع بپردازیم.

اساسأ حرف زدن و صحبت کردن،برای مردان مهارت مهم،حیاتی و اساسی مغز به حساب نمی آید!این فعالیت به نیم کره چپ مغز مربوط میگردد و منطقه خاصی ندارد.بررسی ها و پژوهش های انجام شده در افرادی که ناحیه چپ مغزشان دچار آسیب دیدگی شده،نشان میدهد که بیشتر اطلاعات کلامی و گفتاری مردان در عقب نیمکره چپ و بیشتر اختلالات کلامی و گفتاری زنان در جلوی نیمکره چپ رخ میدهد!

بررسی پژوهشگران نشان داده است که تقریبا تمام نیمکره چپ مردان هنگام صحبت کردن غعال میشود تا مرکزی برای سخن گفتن پیداکند.ولی موقعیت چندانی حاصل نمیکند،به همین دلیل مردان در صحبت کردن توانمند نیستند.برای اینکه شما را بااین موضوع بیشتر آشنا کنیم،به یک مثال که البته واقعیت هم دارد اشاره میکنیم.

زمانی که مردان دوریکدیگر جمع میشوند تا به عنوان مثال یک مسابقه فوتبال را با هم ببینند،تنها صحبت هایی که ممکن است بین انان رد و بدل شود،این است که:آن چیپس را بیاور،تخمه را بده بخوریم،غذا سفارش بده،یک نوشیدنی خنک بیاور و ازاین قبیل سخنان.

حال اگر بخواهیم همین مثال را در مورد زنان به کار بگیریم،مشاهده خواهیم کرد که وقتی زنان برای دیدن یک برنامه تلویزیونی یا یک فیلم تماشایی دور هم جمع میشوند،شاید به جرأت بتوان گفت که دیدن آن فیلم یا برنامه تلویزیونی تنها بهانه ای بیش نمیتواند باشد و تنها دلیل آن دور هم جمع شدن فقط صحبت کردن باهم و لذت بردن از آن لحظات است!

حال خود قضاوت کنید که آیا این مقوله در شما و همسرتان و نیز سایر دوستان و آشنایان صدق میکند یا خیر؟!

لطفا توجه کنید:

مادران و دختران و خواهران بزرگتر،اغلب به جای مردان خانواده حرف میزنند.شاید در اینجا اشاره به مواردی که در ادامه مطرح میکنیم بیشتر به ما کمک کند تا به خواسته حود برسیم.دقت کنید!در مواقع خیلی خاص از جمله:سالگرد ازدواج،سالروز تولد،سالگرد آشنایی و نامزدی،سالروز تولد فرزندان،فرارسیدن مناسبتی ویژه،وقتی که مردان به فروشگاه یا مغازه ای برای خرید یک هدیه برای همسرشان میروند،غالبأ اکثر فروشندگان به آنان توصیه و سفارش میکنند:چیزی بخرید که از طریق آن بتوانید با همسرتان صحبت کنید.
به عنوان مثال:یک شاخه گل یا یک کارت تبریک که روی آن نوشته ای از جانب شما را به او برساند.این یک حقیقت روان شناسی است که سال هاست به اثبات رسیده است.باورکنید!

باز هم توجه کنید:

مردان بیشتر مواقع کارت تبریکی را انتخاب میکنند که روی ان جملات صمیمانه،عاشقانه و دوست داشتنی نوشته شده باشد!شاید این انتخاب آنان بدین دلیل است که حرف خود را به نوعی به همسرشان زده باشندو هم اینکه دیگر روی آن کارت،جایی برای نوشتن جمله ای از جانب خودشان با دست خط خودشان وجود نداشته باشد!جالب است نه!ولی باورکنید که واقعیت دارد و همیشه این موضوع ذهن خانم ها را به خود معطوف داشته است.

پس خانم ها:

خانم ها یادتان باشد که:مردان برای شکار به تکامل رسیده اند نه برای صحبت کردن!خانم ها یادتان باشد که:خریدن یک هدیه یا یک کارت تبریک مردان اصلا کار سخت و دشواری نیست.بلکه آنچه مهم است این که آنها از نوشتن جملات عاشقانه بر روی آن به نوعی بیزار و گریزانند!خانم ها یادتان باشدکه:اگرچه شاید مردان حرف دلشان را به شما نگویند،ولی به این معنا نیست که شما برداشتی منفی گرایانه نسبت به همسرتان در ذهن خود خلق نمایید.بدانید که آنان سرشت و طبیعت وجودشان چنین است.به عبارت دیگر این موضوع ازگذشته و دیرباز تا به امروز بوده و از اکنون تا آینده نیز ادامه خواهد داشت.پس اصلا نگران و ناراحت نباشید.


چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟

برچسب های
چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟ - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/06/08-53 ماه قبل
کل بازدید : 2,361
تعداد بازدید ماه جاری : 1,801
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟


مطالب مرتبط با چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟

 • چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟
  همه خانمها کنجکاو هستند بدانند مردی که به آنها توجه نشان میدهد،آیا واقعا به آنها علاقه مند است یا خیر.معمولا زبان بدن بیشتر از زبان گفتار گویای شخصیت و طرز تفکر افراد است.
 • منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق!منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق!
  بسیاری از انسانها،درگیر محبت بی تناسب نسبت به شخصی که دوستش دارند یاعاشقش هستند،میشوند؛بیش از اندازه عشق ورزیدن و نه تنها پاسخی به همان اندازه دریافت نکردن،بلکه گاهی دچار بی محبتی و بی توجهی نیز شدن!بهتر نیست این مسأله را ریشه یابی کنیم؟چرا انسانها گاهی در عشق دچار اعتیاد میشوند در صورتی که میتوان دقیقا در شرایطی یکسان،حتی در عشق ورزی،منطقی و با حساب و کتاب پیش رفت؟
 • وقتی تند تند عاشق می شوید! وقتی تند تند عاشق می شوید!
  مدام عاشق و فارغ شدن و درگیر روابط متعدد بودن، یک اختلال جدی است
 • نشانه های عاشق شدن در یک فرد چیست؟نشانه های عاشق شدن در یک فرد چیست؟
  عشق زیباترین حادثه ای است که در زندگی رخ می دهد. وقتی کسی را دوست دارید علائمی در شما ظاهر می شود که وجود این عشق را تایید میکند. در این مقاله با ۱۲ نشانه اصلی که ثابت می کند عشق در قلب شما جوانه زده است آشنا خواهید شد.
 • تحولات جسمانی یک عاشقتحولات جسمانی یک عاشق

  عشق تاثیرات عجیبی در خلق و خو و رفتارهای هرکدام از ما میگذارد و علاوه بر این تحولات جسمانی نیز در بدن ما دارد که نگاهی به آن ها انداختن بد نیست

 • ارتباط بین حس بویایی و عاشق شدنارتباط بین حس بویایی و عاشق شدن
  عطر چیز بسیار قدرتمندی است
 • توهمات عاشقانه و ازدواج کورکورانه چیستتوهمات عاشقانه و ازدواج کورکورانه چیست
  گاهی شدت عشق و علاقه انقدر بالا میرود که  آدم خلی از بدی های فردی رو که دوستش داره رو نمیبینه و به اصطلاح کور میشه و امان از روزی که این حالت تا ازدواج نیز پیش برده و ازدواجی کورکورانه شکل بگیره
 • عاشق ها بخوانندعاشق ها بخوانند

  امروز با مطلبی خواندی و کاربدی دیگری برای عاشق ها و عشاق همراه شما دوستانیم

 • اس ام اس های عاشقانه سری شهریور 93اس ام اس های عاشقانه سری شهریور 93
  امروز سری دیگری از اس ام اس های عاشقانه رو براتون داریم سری جملاتو  اس های عاشقانه شهریور 93
چجوری از اضطراب و تپش قلب پیشگری کنیم چجوری از اضطراب و تپش قلب پیشگری کنیم
برای سلامت فرزندان پسرتان این موارد آلت تناسلی را چک کنید برای سلامت فرزندان پسرتان این موارد آلت تناسلی را چک کنید
برای داشتن سلامتی بیشتر این مواد غذایی را بیشتر استفاده کنید برای داشتن سلامتی بیشتر این مواد غذایی را بیشتر استفاده کنید
شکل شکم مادران باردار و وضعیت جنسی و جسمی جنین شکل شکم مادران باردار و وضعیت جنسی و جسمی جنین
چجوری با روش هایی ساده پوست سفیدتری داشته باشیم چجوری با روش هایی ساده پوست سفیدتری داشته باشیم
در روزهای اول بعد از زایمان چی بخوریم در روزهای اول بعد از زایمان چی بخوریم
رای بهبود زخم جسم پس از زایمان از بعضی راهکارهای اثربخش می توانید یاری بگیرید غذا در روزهای اول زایمان زیاد باارزش و حائز ارزش است برای بازیابی قوای جسمی مادر بعضی موادخوراکی سودمند به آن ها توصیه می کنیم که زیاد سودمند و پرفایده هستند این موادخوراکی سبب زیاد شدن شیر مادر و زیاد شدن تندرستی مادر و نوزاد نیز خواهند شد . مراقبت غذایی بعد از سقط جنین مراقبت غذایی بعد از سقط جنین
سقط جنین برای هر مادری موضوعی دردناک و آزادستهنده است.مادرانی که بچه خود را از دست می دهند افزون بر حمایت عاطفی احتیاج دارند از دید غذا تثبیت شوند.زیرا سقط جنین سبب ضعیف شدن جسم می شود راه کارهایی ساده برای بهبود بخیه زایمان راه کارهایی ساده برای بهبود بخیه زایمان
زایمان طبیعی نسبت به سزارین فرق های زیادی دارد. هر کس با توجه به توانایی بدنی و همینطور آمادگی روحی که دارد یکی از این شیوه ها را برای زایمان انتخاب می کند. هر دوی این شیوه ها پیامد ویژه خود را دارند. امروز در شیثار می خواهیم درباره شیوه های بهبود بخیه زایمان طبیعی با شما صحبت کنیم بررسی مشکل گودی کمر و کنترل درمان آن بررسی مشکل گودی کمر و کنترل درمان آن
گودی کمر یکی از مسائل مردم است که علت آن ایجاد انحنای بیش از اندازه در ستون فقرات جسم می باشد. با اصلاح روش نشستن و انجام ورزش های ویژه می توان این مسئله را برطرف کردن کرد. ایجاد گودی کمر دلایل مختلفی دارد که از بین آن ها می توان به بزرگی شکم مردم، چاقی و اضافه وزن و ضعیف بودن عضلات جسم ذکر کرد. حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا
مردم امروزه بیشتر از هر وقت دیگری می‌ توانند از انواع گوناگون مواد غذایی استفاده کنند. ولی اکثرا به علت تغذیه نا مناسب و اشتباه به عوارض ناشی از آن غذاهای ناسالم مبتلا می‌شوند . برای درمان این عوارض ناچارند از داروهای شیمیایی استفاده کنند. ما در اینجا گیاهان دارویی به شما معرفی می کنیم تا درد‌ و ورم معده را به روش بوعلی‌سینا آرام کنید.
کنترل قند خون با روش های طبیعی کنترل قند خون با روش های طبیعی
بالابودن میزان قند خون یکی از بیماری‌ها ی رایج عصر ماست، اکثر بیماران به قند خون از داروهای شیمیایی برای کنترل آن استفاده میکنند ، اما برای کنترل قند خون روش های طبیعی نیز وجود دارد ماجرای طنز این که طبیعیه! ماجرای طنز این که طبیعیه!
داشتن یک مشاورخوب در زندگی خانوادگی و مشترک،واقعانعمتیه.آدم هروقت کم بیاره میره سفره دلش رو پیش مشاور باز میکنه و او هم که نون حرف زدنش رو میخوره،از راهنمایی های پر از حکمتش دریغ نمیکنه و آدم رو از افتادن به ورطه های هولناکی مثل طلاق یا-دور ازجان شما-همسرکشی نجات میده! گفت و گو با مریم سعادت از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم گفت و گو با مریم سعادت از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم
امروز گفت و گویی رو داریم با مریم سعادت از کار و زندگی او و رون کاری اش از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم رازهای آرامش درون رازهای آرامش درون
انرژی های خود را پراکنده نکن؛آنها را زیر نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایت کن. هر کاری را با حواس جمع و علاقه انجام بده. در زمان حال زندگی کن و گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن.... توصیه های سلامتی امام رضا توصیه های سلامتی امام رضا
توصه های جالب که امام رضا علیه السلام در باره سفر کردن اونم یه سفر سالم  گفته که اگر هر مسلمانی انجامش بده برای سلامتی اش خیلی بهتره.باهم در سایت شیثار این توصیه ها را با گوش دل و جان می خوانیم اصل هایی در زندگی! اصل هایی در زندگی!
صبح ها که از خواب بیدار میشوید،دستگاه عیب سنج و ایرادگیر وجودتان را از کار بیندازید تا خورشید درخشان تر،پرنده ها خوش آوازتر،مردم مهربانتر و حتی کسب و کارتان پر برکت تر شود... اضطراب را به آرامش تبدیل کنید! اضطراب را به آرامش تبدیل کنید!
همه ی انسانها،اضطراب را در زندگی خود تجربه کرده اند و طبیعی است که مردم هنگام مواجهه باموقعیتهای تهدید کننده و تنش زا،مضطرب شوند اما احساس اضطراب شدید و مزمن در غیاب علتی واضح،امری غیرعادی است.اضطراب هیجان ناخوشایندی است که همه ی انسانها کم و بیش و باشدت و ضعف،آن را تجربه کرده اند. خانم ها موهایتان را هر روز بررسی کنید خانم ها موهایتان را هر روز بررسی کنید
خانم ها باید هر روز موهای خود را بررسی کنند، بررسی موها میتواند به شما از رازهای پنهان سلامتی شما خبر دهد منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق! منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق!
بسیاری از انسانها،درگیر محبت بی تناسب نسبت به شخصی که دوستش دارند یاعاشقش هستند،میشوند؛بیش از اندازه عشق ورزیدن و نه تنها پاسخی به همان اندازه دریافت نکردن،بلکه گاهی دچار بی محبتی و بی توجهی نیز شدن!بهتر نیست این مسأله را ریشه یابی کنیم؟چرا انسانها گاهی در عشق دچار اعتیاد میشوند در صورتی که میتوان دقیقا در شرایطی یکسان،حتی در عشق ورزی،منطقی و با حساب و کتاب پیش رفت؟ از عفونت قارچی ناخن بدانید از عفونت قارچی ناخن بدانید
عفونت قارچی مشکلی است که ممکن است هر نقطه از بدن به آن دچار شود حتی ناخن شما دوستان، پس بهتر است کمی راجع به عفونت قارچی بدانید

 • مدل لباس مشکی مجلسی بلند
  مدل لباس مشکی مجلسی بلند

  مدل لباس مشکی مجلسی بلند را برای شما خانم هایی که به مدل لباس مشکی مجلسی علاقه دارید قرار داده ایم امیدوارم دوست داشته باشیم. مدل پیراهن دخترانه شیک و مدرن
  مدل پیراهن دخترانه شیک و مدرن

  مدل پیراهن دخترانه شیک و مدرن را برای شما در این بخش قرار داده ایم امیدوارم از این مدلها بتوانید الهام بگیرید. مدل لباس مجلسی دخترانه کودکانه خوشکل
  مدل لباس مجلسی دخترانه کودکانه خوشکل

  مدل لباس مجلسی دخترانه کودکانه خوشکل را برای شما مادران عزیز قرار داده ایم امیدوار هستیم دوست داشته باشید. مدل لباس دامن کوتاه گلدار
  مدل لباس دامن کوتاه گلدار

  مدل لباس دامن کوتاه گلدار را برای شما در این قسمت قرار داده ایم امیدوار هستیم از این مدل لباس های راضی بوده باشید. مدل لباس اسپرت دخترانه کودکانه جدید
  مدل لباس اسپرت دخترانه کودکانه جدید

  مدل لباس اسپرت دخترانه کودکانه جدید را برای شما در این قسمت گذاشته ایم امیدوار هستیم خوشتان آمده باشد.
 • مقدار مجاز مصرف روزانه قهوه چقدر است؟
  مقدار مجاز مصرف روزانه قهوه چقدر است؟

  قهوه برای سلامتی انسان خوب است ولی مثل هر خوراک دیگر، باید در نوشیدن قهوه هم زیاده روی نکرد. بسیاری از طرفداران قهوه، نمی دانند که جه مقدار باید قهوه بنوشند تا ضرر نکند. لباس اسپرت زنانه با تم مشکی و سفید
  لباس اسپرت زنانه با تم مشکی و سفید

  لباس اسپرت زنانه با تم مشکی و سفید مدل کفش کرم زنانه پاشنه بلند
  مدل کفش کرم زنانه پاشنه بلند

  مدل کفش کرم زنانه پاشنه بلند حقایق تغذیه ای درباره گیلاس و آلبالو
  حقایق تغذیه ای درباره گیلاس و آلبالو

  گیلاس و آلبالو جزو میوه های کم کالری هستند ولی در عین اینکه کم کالری هستند سرشار از مواد مغذی هستند کم‌خون‌ها کباب را با این خوراکی نخورند
  کم‌خون‌ها کباب را با این خوراکی نخورند

  کم‌خونی انواع مختلفی دارد اما در همه آن‌ها ما با کاهش میزان هموگلوبین خون مواجه هستیم که البته این مشکل باعث کاهش میزان اکسیژن‌رسانی به مغز و سایر اندام‌های بدن می‌شود.
 • تاثیر حال درون شما بر روی زیبایی ظاهرتان
  تاثیر حال درون شما بر روی زیبایی ظاهرتان

  تمامی احساسات ما به طور مستقیم بر روی حالت های ظاهری بدن ما نیز تاثیر میگذارد و به طور مستقیم روحیات درونی ما حالت بیرونی مارا تحت تاثیر میگذارد

  کار دوست داشتنی خود را پیدا کنیم
  کار دوست داشتنی خود را پیدا کنیم

  خیلی از ما شده که برای اینکه کار مورد علاقه خودمون رو پیدانکردمی از زندگی لذت نمیبریم و کار مورد نظر نظر مارو جلب نمیکنه

  اهمیت گفتگوی زوجین
  اهمیت گفتگوی زوجین

  یکی از مهارتهایی که لازمه یک زندگی سالم است مهارت گفتگو می باشد. زوجین باید همیشه در صدد نگهداری از و مراقبت از زندگی و رابطه زناشویی باشند و این جز با گفتگو از نیازها و خواسته ها و انتظارات متقابل براورده نمی شود.

  رموز رنگ کردن مو ها
  رموز رنگ کردن مو ها

  اگر از آن دسته خانمها هستید که به رنگ کردن موها علاقه دارید یا به ناچار برای پوشاندن موهای سفید از رنگ های مو استفاده می کنید لازم است اصول اولیه و رموزی را که معمولا آرایشگرها به شما نمی گویند را بدانید.

  سلامت ترین آشامیدنی دنیا
  سلامت ترین آشامیدنی دنیا

  همیشه به نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز توصیه شده

  آب یکی از عناصر اصلی بدن می باشد که تقریبا 60 تا 70 درصد وزن بدن انسان را تشکیل می‌دهد و هم در داخل و هم در خارج سلول‌ها وجود دارد و به همین دلیل بدن برای ادامه حیات خود به  وجود آب کافی در بدن نیازمند است.


با این روش های ساده استرس را کنترل کنید با این روش های ساده استرس را کنترل کنید
همه ما در زندگی روز های سخت و پر استرسی رو داریم اما باید یاد هم بگیری که این استرس رو چجوری باید بتونیم کنترل کنیم و از بین ببریم ، امروز روش های ساده ای براتون داریم برای از بین برد استرس
ست لباس مجلسی زنانه مدرن ست لباس مجلسی زنانه مدرن
ست لباس مجلسی زنانه مدرن را برای شما خانم های خوش پوش در این بخش قرار داده ایم.
مدل کت زنانه با تم رنگی تیره مدل کت زنانه با تم رنگی تیره
مدل کت زنانه با تم رنگی تیره را برای شما دوستداران کت زنانه در این قسمت قرار داده ایم.
رابطه با مردی که شما را جدی نمیگیرد رابطه با مردی که شما را جدی نمیگیرد
آیا تا به حال وارد رابطه با مردی شده اید که بعد از مدتی احساس کنید زیاد شما را جدی نمیگیرد و ایا در حل حاضر همسر و شریک زندگی شما همچین شخصیت و خصوصیتی دارد و شما با این اخلاق او مشکل دارید
آیا شما هم دهن بینید و در برابر تبلیغات ضعیف هستید آیا شما هم دهن بینید و در برابر تبلیغات ضعیف هستید
آیا شما هم تعدادی دوست دارید که در برابر تبلیفغات ضعیف هستند و هرچیزی که تبلیغ میشه رو میخرند و دربرابر بتبلیغات بدون فکرکردن تنها خرید میکنند و یه جورایی هرچیزی تبلیغ میکنند میخرند؟؟ و دنبال راه حل این مشکلات هستید
تصاویری از تونیک های زنانه جدید تصاویری از تونیک های زنانه جدید
تصاویری از تونیک های زنانه جدید را برای شما دوستداران تونیک در بخش قرار داده ایم.
تصاویری از ست مجلسی زنانه 2015 میلادی تصاویری از ست مجلسی زنانه 2015 میلادی
تصاویری از ست مجلسی زنانه 2015 میلادی را برای شما خانمهای خوش سلیقه قرار داده ایم.
بیماری های شایع مردان از تولد تا 40 سالگی بیماری های شایع مردان از تولد تا 40 سالگی
امروز نگاهی کوتاه به بیماری های شایع در مردان از کودکی تا 40 سالگی انداختیم . میگم بد نیست که ما مردان هم نگاهی کوتاه به سلامتی خودمون بندازیم و همانند خانم ها مراقب سلامتی خودمون باشیم
تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن
شما اهل عصرونه خوردن هستید و کلا با عصرونه خوردن احال میکنید یانه؟ و آیا میدونید که خوردن عصرونه میتونه در سلامتی و سرحال بودن و سر وزن بودن هرچه بیشتر شما تاثیر مثتبی داشته باشته؟
مدل لباس کوتاه دخترانه اسپرت مدل لباس کوتاه دخترانه اسپرت
مدل لباس کوتاه دخترانه اسپرت را برای شما در سایت قرار داده ایم امیدوار هستیم از این مدلها الهام گرفته باشید.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو