هوالرزاق
ads


چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟

چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟

یکی از مسائل و دیدگاههای رایج در روابط بین همسران که همیشه از گذشته تا به حال وجود داشته،این بوده و هست که:چرا مردان نمیتوانند به طور درست و صحیح حرف بزنند؟!

البته نمیخواهیم با این پرسش مردان را زیر سؤال ببریم،ولی تحقیقات و پژوهش های روان شناسی این مقوله را به اثبات رسانده است که اساسأ مردها نسبت به زن ها،آنگونه که باید نمیتوانند درست صحبت کنند وهمین دلیل باعث شده تا روان شناسان از دیدگاههای گوناگون به بررسی این رویکرد بپردازند.

ازپژوهش های انجام شده چنین بر می آید؛هزاران سال است که میدانیم مردان در مقایسه با زنان هم صحبت های خوبی نیستند!دختربچه ها نه تنها زودتر از پسر بچه ها شروع به حرف زدن میکنند،بلکه دامنه لغات و واژه های یک دختر بچه 3ساله تقریبأ 2برابر یک پسربچه هم سن و سال اوست!

همچنین حرف زدن او نیز 100درصد قابل فهم و درک است.این مقوله ای است که تحقیقات روان شناسان و گفتار درمانگران به آن پی برده اند.حال برای توضیح بیشترسعی بر آن داریم که اندکی از دیدگاه فیزیولوژی مغز به این موضوع بپردازیم.

اساسأ حرف زدن و صحبت کردن،برای مردان مهارت مهم،حیاتی و اساسی مغز به حساب نمی آید!این فعالیت به نیم کره چپ مغز مربوط میگردد و منطقه خاصی ندارد.بررسی ها و پژوهش های انجام شده در افرادی که ناحیه چپ مغزشان دچار آسیب دیدگی شده،نشان میدهد که بیشتر اطلاعات کلامی و گفتاری مردان در عقب نیمکره چپ و بیشتر اختلالات کلامی و گفتاری زنان در جلوی نیمکره چپ رخ میدهد!

بررسی پژوهشگران نشان داده است که تقریبا تمام نیمکره چپ مردان هنگام صحبت کردن غعال میشود تا مرکزی برای سخن گفتن پیداکند.ولی موقعیت چندانی حاصل نمیکند،به همین دلیل مردان در صحبت کردن توانمند نیستند.برای اینکه شما را بااین موضوع بیشتر آشنا کنیم،به یک مثال که البته واقعیت هم دارد اشاره میکنیم.

زمانی که مردان دوریکدیگر جمع میشوند تا به عنوان مثال یک مسابقه فوتبال را با هم ببینند،تنها صحبت هایی که ممکن است بین انان رد و بدل شود،این است که:آن چیپس را بیاور،تخمه را بده بخوریم،غذا سفارش بده،یک نوشیدنی خنک بیاور و ازاین قبیل سخنان.

حال اگر بخواهیم همین مثال را در مورد زنان به کار بگیریم،مشاهده خواهیم کرد که وقتی زنان برای دیدن یک برنامه تلویزیونی یا یک فیلم تماشایی دور هم جمع میشوند،شاید به جرأت بتوان گفت که دیدن آن فیلم یا برنامه تلویزیونی تنها بهانه ای بیش نمیتواند باشد و تنها دلیل آن دور هم جمع شدن فقط صحبت کردن باهم و لذت بردن از آن لحظات است!

حال خود قضاوت کنید که آیا این مقوله در شما و همسرتان و نیز سایر دوستان و آشنایان صدق میکند یا خیر؟!

لطفا توجه کنید:

مادران و دختران و خواهران بزرگتر،اغلب به جای مردان خانواده حرف میزنند.شاید در اینجا اشاره به مواردی که در ادامه مطرح میکنیم بیشتر به ما کمک کند تا به خواسته حود برسیم.دقت کنید!در مواقع خیلی خاص از جمله:سالگرد ازدواج،سالروز تولد،سالگرد آشنایی و نامزدی،سالروز تولد فرزندان،فرارسیدن مناسبتی ویژه،وقتی که مردان به فروشگاه یا مغازه ای برای خرید یک هدیه برای همسرشان میروند،غالبأ اکثر فروشندگان به آنان توصیه و سفارش میکنند:چیزی بخرید که از طریق آن بتوانید با همسرتان صحبت کنید.
به عنوان مثال:یک شاخه گل یا یک کارت تبریک که روی آن نوشته ای از جانب شما را به او برساند.این یک حقیقت روان شناسی است که سال هاست به اثبات رسیده است.باورکنید!

باز هم توجه کنید:

مردان بیشتر مواقع کارت تبریکی را انتخاب میکنند که روی ان جملات صمیمانه،عاشقانه و دوست داشتنی نوشته شده باشد!شاید این انتخاب آنان بدین دلیل است که حرف خود را به نوعی به همسرشان زده باشندو هم اینکه دیگر روی آن کارت،جایی برای نوشتن جمله ای از جانب خودشان با دست خط خودشان وجود نداشته باشد!جالب است نه!ولی باورکنید که واقعیت دارد و همیشه این موضوع ذهن خانم ها را به خود معطوف داشته است.

پس خانم ها:

خانم ها یادتان باشد که:مردان برای شکار به تکامل رسیده اند نه برای صحبت کردن!خانم ها یادتان باشد که:خریدن یک هدیه یا یک کارت تبریک مردان اصلا کار سخت و دشواری نیست.بلکه آنچه مهم است این که آنها از نوشتن جملات عاشقانه بر روی آن به نوعی بیزار و گریزانند!خانم ها یادتان باشدکه:اگرچه شاید مردان حرف دلشان را به شما نگویند،ولی به این معنا نیست که شما برداشتی منفی گرایانه نسبت به همسرتان در ذهن خود خلق نمایید.بدانید که آنان سرشت و طبیعت وجودشان چنین است.به عبارت دیگر این موضوع ازگذشته و دیرباز تا به امروز بوده و از اکنون تا آینده نیز ادامه خواهد داشت.پس اصلا نگران و ناراحت نباشید.


چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟

برچسب های
چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟ - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/06/08-51 ماه قبل
کل بازدید : 2,337
تعداد بازدید ماه جاری : 1,777
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟


مطالب مرتبط با چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟

 • چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟چرا برخی از مردان نمیتوانند با همسرشان عاشقانه رفتار کنند؟
  همه خانمها کنجکاو هستند بدانند مردی که به آنها توجه نشان میدهد،آیا واقعا به آنها علاقه مند است یا خیر.معمولا زبان بدن بیشتر از زبان گفتار گویای شخصیت و طرز تفکر افراد است.
 • منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق!منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق!
  بسیاری از انسانها،درگیر محبت بی تناسب نسبت به شخصی که دوستش دارند یاعاشقش هستند،میشوند؛بیش از اندازه عشق ورزیدن و نه تنها پاسخی به همان اندازه دریافت نکردن،بلکه گاهی دچار بی محبتی و بی توجهی نیز شدن!بهتر نیست این مسأله را ریشه یابی کنیم؟چرا انسانها گاهی در عشق دچار اعتیاد میشوند در صورتی که میتوان دقیقا در شرایطی یکسان،حتی در عشق ورزی،منطقی و با حساب و کتاب پیش رفت؟
 • وقتی تند تند عاشق می شوید! وقتی تند تند عاشق می شوید!
  مدام عاشق و فارغ شدن و درگیر روابط متعدد بودن، یک اختلال جدی است
 • نشانه های عاشق شدن در یک فرد چیست؟نشانه های عاشق شدن در یک فرد چیست؟
  عشق زیباترین حادثه ای است که در زندگی رخ می دهد. وقتی کسی را دوست دارید علائمی در شما ظاهر می شود که وجود این عشق را تایید میکند. در این مقاله با ۱۲ نشانه اصلی که ثابت می کند عشق در قلب شما جوانه زده است آشنا خواهید شد.
 • تحولات جسمانی یک عاشقتحولات جسمانی یک عاشق

  عشق تاثیرات عجیبی در خلق و خو و رفتارهای هرکدام از ما میگذارد و علاوه بر این تحولات جسمانی نیز در بدن ما دارد که نگاهی به آن ها انداختن بد نیست

 • ارتباط بین حس بویایی و عاشق شدنارتباط بین حس بویایی و عاشق شدن
  عطر چیز بسیار قدرتمندی است
 • توهمات عاشقانه و ازدواج کورکورانه چیستتوهمات عاشقانه و ازدواج کورکورانه چیست
  گاهی شدت عشق و علاقه انقدر بالا میرود که  آدم خلی از بدی های فردی رو که دوستش داره رو نمیبینه و به اصطلاح کور میشه و امان از روزی که این حالت تا ازدواج نیز پیش برده و ازدواجی کورکورانه شکل بگیره
 • عاشق ها بخوانندعاشق ها بخوانند

  امروز با مطلبی خواندی و کاربدی دیگری برای عاشق ها و عشاق همراه شما دوستانیم

 • اس ام اس های عاشقانه سری شهریور 93اس ام اس های عاشقانه سری شهریور 93
  امروز سری دیگری از اس ام اس های عاشقانه رو براتون داریم سری جملاتو  اس های عاشقانه شهریور 93
آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
جدید برای نگهداری سبزیجات از چه ترفندهایی می توانیم کمک بگیریم؟! جدید برای نگهداری سبزیجات از چه ترفندهایی می توانیم کمک بگیریم؟!
برای نگهداری سبزیجات از چه ترفندها و روش های موثری می توانیم کمک بگیریم فریزکردن سبزیجات تا چه مدتی مجاز است چه ظروفی برای فریزکردن سبزیجات باید استفاده کنیم و توصیه های متخصصین تغذیه برای نگهداری سبزیجات به صورت فریزشده چیست. از سلامتی وقتی سرما می خوریم، چه چیزهایی باید بخوریم؟ از سلامتی وقتی سرما می خوریم، چه چیزهایی باید بخوریم؟
زمانی که سرماخورده اید و آبریزش بینی دارید و به اصطلاح رختخواب نشین شده اید چه می خورید؟ در این دوران بهتر است به سراغ مواد غذایی ای بروید که قدرت مقابله با این ویروس های مزاحم را داشته باشند. دید سلامتی مواد غذایی مضر برای افراد میگرنی! دید سلامتی مواد غذایی مضر برای افراد میگرنی!
سازمان جهانی بهداشت، میگرن را یکی از 20 بیماری ناتوان کننده دنیا معرفی کرده و مطالعه های زیادی هم درباره عواملی که باعث تحریک یا جلوگیری از بروز حمله های میگرنی می شوند، انجام شده که برخی مواد غذایی جزو آن هاست. با سلامتی کمبود ید چه مشکلاتی بوجود می آورد! با سلامتی کمبود ید چه مشکلاتی بوجود می آورد!
حضور ید در هورمونها تیروئیدی اهمیت ویژه ای به این عنصر داده است هر چند که مردم کشور ما تا چند سال پیش با کمبود ید مواجه بودند ولی خوشبختانه با یددار کردن نمک خوراکی این مسئله تا اندازه زیادی برطرف گردیده است. دید سلامتی تغذیه در برفک دهان باید چگونه باشد؟! دید سلامتی تغذیه در برفک دهان باید چگونه باشد؟!
کاندیدا؛ عامل ایجاد برفک دهان از قندها تغذیه می کند، بنابراین منطقی است که مواد غذایی که حاوی قندهای طبیعی و مصنوعی هستند مصرف نشود تا بیماری زودتر بهبود یابد. این مسئله خصوصاً در ابتدای ابتلا باید در نظر گرفته شود. مطلبی تازه درباره درباره آهن یکی از مهمترین ریز مغذی ها مطلبی تازه درباره درباره آهن یکی از مهمترین ریز مغذی ها
یکی از مهمترین ریز مغذی هاست که متاسفانه کمبود آن در بیشتر جوامع وجود دارد و شایعترین کمبود تغذیه ای دنیاست. کمبود آن موجب کم خونی ناشی از فقر آهن می گردد که این مسئله در خانمها به علت وجود عادت ماهیانه بسیار شایع تر از مردان می باشد. تازه ترین مطلب درمان ناباروری با این دانه خوراکی! تازه ترین مطلب درمان ناباروری با این دانه خوراکی!
مصرف مواد غذایی با پایه ی سویا کمک هر چند اندکی به درمان و پیشبرد روند باروری داشته و خانم ها را از مضرات بیسفنول A دور می کند. در ادامه ی مطلب شما را بیشتر در جریان این پژوهش قرار می دهیم. مطلبی تازه درباره با خواص بی نظیر مطلبی تازه درباره با خواص بی نظیر "سیر" آشنا شوید!
با مصرف سیر می توانید بدنتان را در برابر سموم ایمن کنید و باعث سم زدایی بدن خود شوید توصیه می کنیم مصرف این سبزی را به تعویق نیاندازید و برای درمان انواع عفونت های ویروسی از آن استفاده کنید. مطلبی از ادویه های ضد کلسترول را بشناسید! مطلبی از ادویه های ضد کلسترول را بشناسید!
داشتن سبک زندگی سالم، فعالیت بدنی مناسب و یک رژیم غذایی خوب به شما کمک خواهد کرد که سطح کلسترول خونتان را کاهش دهید. علاوه بر این ها اضافه کردن برخی ادویه جات به برنامه ی غذایی تان می تواند کلسترول خونتان را پایین بیاورد. از نگاه سلامت انواع دمنوش ها برای گرفتن انرژی! از نگاه سلامت انواع دمنوش ها برای گرفتن انرژی!
با توجه به این که این روزها هوا سرد است، بد نیست چند نوشیدنی گرم کننده و نیروبخش را به شما معرفی کنیم. نوشیدن این دمنوش ها بی تردید روزهای لذت بخشی را برای شما رقم می زنند.


بزرگترین اشتباهی که خانم ها میکنند بزرگترین اشتباهی که خانم ها میکنند
بزرگترین اشتباهی که خانم ها میکنند و باعش شده است پسرها کمتر علاقه ای به ازدواج نشان بدهند میدانید چیست
آموزش بستن موی دم اسبی آموزش بستن موی دم اسبی
مدل موی دم اسبی یکی از بهترین و زیباترین مدل هاست که مدل های متفاوتی رو میشه باهاش در آورد و امرز آموزش یکی از این مدل ها رو برای شما دوستان داریم
آشنایی بیشتر با جنبه های زنانه خودتان آشنایی بیشتر با جنبه های زنانه خودتان
 با خواندن این مقاله شما میتوانی آشنایی بیشتری با جنبه های زنانه خودتان پیدا کنید
فرش قرمزی بازیگران سریال سرزمین آهن فرش قرمزی بازیگران سریال سرزمین آهن
امروز تصاویری از حضور بازیگران سریال سرزمین اهن رو برای شما دوستان داریم
عکس دیده نشده رئیس قوه قضاییه عکس دیده نشده رئیس قوه قضاییه
امروز عکسی دیده نشده از رئیس سابق قوه قضاییه رو برای شما دوستان داریم
پیش بینی مورنیو از جام جهانی پیش بینی مورنیو از جام جهانی
در اخرین مصاحبه آقای خاص او پیش بینی از وضعیت تیم ها و نتایج در جام جهانی ارائه داده است
آشنایی با فشن ترین کبوتر های دنیا آشنایی با فشن ترین کبوتر های دنیا
باورتون میشه که کبورتر هاهم میتونین پیرو مد باشن و یه جورایی تو کار فشن :)))
گودی زیر چشم و روش های رفع آن گودی زیر چشم و روش های رفع آن
خیلی از ماها بااین مشکل که گودی زیر چشم به سراغمان می آید درگیر هستیم و شاید برای اون راه حلی نیز نداریم اما چجوری میشه اون رو رفع کرد؟؟
جذابترین بخش فیلم شیطان صفت آنجلینا جولی جذابترین بخش فیلم شیطان صفت آنجلینا جولی
آخرین فیلم آنجلینا جولی که کاری است از والت دیزنی ددر آمریکا و انگلستان در حال اکران است و یکی از سکانس های آن خیلی مورد توجه قرار گرفته است
مدل مانتو های دخترانه تابستونی مدل مانتو های دخترانه تابستونی
امروز سری تازه ای ازمدل های مانتو تابستونی رو برای شما دوستان آورده ایم
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو