هوالرزاق


ماجرای طنز این که طبیعیه!

ماجرای طنز این که طبیعیه!

داشتن یک مشاور خوب در زندگی خانوادگی و مشترک،واقعا نعمتیه.آدم هروقت کم بیاره میره سفره دلش رو پیش مشاور باز میکنه و او هم که نون حرف زدنش رو میخوره،از راهنمایی های پر ازحکمتش دریغ نمیکنه و آدم رو از افتادن به ورطه های هولناکی مثل طلاق یا-درو از جان شما-همسرکشی نجات میده!

و این شانسی بوده که من و سهیلا توی زندگی نصیبمون شده بود.

عمو احسان مرد دنیا دیده و پخته ای بود.با وجودی که بیست و چندسالی از من بزرگتر بود،ولی اینقدر این مرد خونگرم و قابل اعتماد بود که من اصلا اختلاف سنم رو با او احساس نمیکردم.رشته مشاوره و روان شناسی خونده بود و یک دفتری هم با یکی از دوستاش توی زیرزمین خونه اونها باز کرده بود و اسمش رو گذاشته بود«کلبه همدلی»،البته برای ندادن عوارض تابلو و از این حرفا به شهرداری،تابلو نداشتند،ولی روی زنگ نوشته بود:«کلبه همدلی-دفتر مشاوره خانوادگی و خوب زیستن!»

هرجلسه نیم ساعته مشاوره هم بر حسب مورد و شدت نیاز مراجعه کننده یه حق الزحمه ای میان100تا150هزار تومن از مددجویان دریافت میکردن.البته منشی مستقر در هال به مراجعان میگفت:«قابل شمارو نداره.شمامهمون ما باشید،ولی دوستان 150هزار تومان میدن.البته ما چندین خانواده و زوج نیازمند رو هم تحت پوشش داریم.»و سپس اشاره میکرد به چند رقم صندوق خیریه که روی میز گذاشته بود و عکس هایی که به دیوار نصب شده بودن؛عکسهایی که دل سنگ رو آب میکرد،چه برسه دل مارو.عمو احسان ازما پول نمیگرفت.به هر حال عمویی گفتن و برادرزاده ای.ولی از طرف مددجویانی که ما معرفی کرده بودیم کلی درامد داشت و اگر میخواست پورسانتی هم به ما بدهد،ضمن تسویه حساب مشاوره هاش با ما،مبالغی هم به من و سهیلا بدهکار میشد،

اولین باری که با سهیلا سر ریختن یا نریختن کشک روی آش حرفم شد،تازه دو ماه از رفتنمون زیر یک سقف گذشته بود.این اختلاف سبب شد ما لعن ملائکه رو چند روزی برای خودمون فراهم کنیم.آخه نمیدونم شنیدید یانه گفتن اگر دو تا مسلمون بیش از سه روز باهم قهر باشن،عباداتشون پذیرفته نمیشه،ماهم که نمیخواستیم مشمول چنین مسئله ای بشیم و از طرفی هم به خاطر به دست آوردن دل ملائکه آشتی کردیم،ولی قرار شد بریم پیش مشاوره تا دیگه از این جور حرفها تکرار نشه.

اول که قرار بود مشترکا بریم،رفتیم؛ولی عمو احسان گفت:یکی یکی بیاین داخل که راحتتر حرفاتون رو بزنید.به همین علت اول سهیلا رفت و بعد هم من.نوبت من که شد رفتم و با احتیاط و یواش شروع کردم از سهیلا حرف زدن و از خودم دفاع کردن.عمو احسان که از سنین نوجوانی از سمعک استفاده میکرد و از این حالت پچ پچ من خوشش نیومده بود،بلند شد در بسته اتاق رو دوباره فشاری داد و گفت:راحت باش بلندتر حرفت رو بزن.

من حرفامو زدم در حالی که نمیدونستم عمو احسان که سابقه ثقل سامعه هم داشت چقدر متوجه حرفهای من شد،ولی وقتی سکوت کردم گفت:همه این حرفها که زدی درست،ولی به یک چیز توجه نکردی و اون اینکه این مسائل در یک زن کاملا طبیعیه!

یعنی چی طبیعیه عموجان؟هنوز دو ماه از زندگی مشترکمون نگذشته شیش تا بشقاب و دوتا میوه خوری زده زمین و خرد کرده.تا چیزی میگم واسه من صداشو بلند میکنه و لباس پوشان راه خونه مادرش یا دوستاش رو پیش میگیره؛این یعنی اینکه من نباید به خانم از گل نازکتر بگم.این طبیعیه؟تازه عموجان!من از بچگی از کشک بدم میومد؛یعنی یه خاطره بد دارم،اون خاطره رو هم برای سهیلا تعریف کردم.باوجود این لج میکنه و برمیداره توی آش من کشک میریزه.شما باشین ناراحت نمیشین؟

پسرم از نظر روانشناسی تو باید یک همانندسازی برای خودت بکنی.مثلا کشک رو به مانند چیزی ببینی که دوسش داری.بگو ببینم دوغ دوست داری؟

مرده اش هستم.

خوبه،ازاین به بعد کشک رو دوغ ببین.طعمش هم مهم نیس،مهم نگاهی است که تو به یک پدیده داری!

اون روز در حالی که نسبتا از مشاوره راضی بودیم عمو رو ترک کردیم.در رفتار سهیلا هم تغییر آشکاری دیدم،مثلا ازاون به بعد کشک رو توی بطری دوغ میریخت و از اون روی آش خالی میکرد و من هم دیگه کوتاه میومدم و کشک رو دوغ فرض میکردم!

چندوقتی گذشت و دوباره احساس کردم با سهیلا مشکل دارم.سهیلا به فامیلای من احترام نمیذاشت.وقتی قرار بود فامیلای خودش بیان خونه ما مهمونی،چند رقم غذا درست میکرد و وقتی مادر و پدر من میخواستن بیان خودشو میزد به صدتا مریضی و میگفت:حال ندارم،از بیرون غذا بگیر.خیلی هم نگیر،نمیخواد شلوغش کنی،مگه اونا میریم خونشون واسه ما چیکار میکنن؟یه نوع غذای ارزون بیشتر نگیر.

برای مشاوره شتابان پیش عمو احسان رفتم.عمو بعد از شنیدن حرفای من گفت:اینکه یه دختر به فامیلای خودش علاقه مند تر باشه کاملا طبیعیه.توهم ناراحت نباش.سعی کن برای حفظ آبروی خودت،یه جوری رفع و رجوع کنی.

آخه عموجان هربار خرج مهمونی فامیلاش میشه خداتومن!ولی خرج مهمونی فامیلای من شاید یک دهم هم نشه.

خب میخواد از مال شوهرش خیلی خرج نشه.بهتر تو،صرفه جویی میشه.باید خیلی هم خوشحال باشی؛موضوع رو اینجوری ببین.

گذشت و گذشت تا اینکه برادر سهیلا بچه دار شد،یعنی برای بار سوم بود که بابا میشد.ورداشتن از این اسمهایی که نمیدونم از کجا یه چنر سالیه توی فرهنگ ما خودشو چپونده استفاده کردن و اسم دخترشون رو هم گذاشتن:هیلا!

از فردای اون روز بود که دیگه هایلا شد مشکل زندگی ما؛مشکل که نه ولی شد یه مسئله.من باید بارها و بارها با حوصله داستان دل درد و دل پیچه هایلا رو گوش میکردم و یه اظهار نظری که گویای اهمیت موضوع واسه من هم باشه به سهیلا خانم تحویل میدادم مثلا این حرفها:«آخی!هایلا کوچولو-طفلکی هایلا!خب ببرنش یه دکتر حسابی!-گناه داره بچه،بگو بیشتر حساس باشن-الهی...!ببین دارویی چیزی لازمه من برم چندتا داروخونه یا به دوستام که دوبی هستن زنگ بزنم بفرستن.«

باوجود این به بهانه اینکه مادر هایلا رو باید کمک میکرد،سهیلا خانم ماه های اولی که هایلا به دنیا اومده بود یک روز در میون اونجا بود!در حالی که مادر هایلا چشم نداشت خواهرشوهرش رو ببینه،نمیدونم چی شده بود که حالا واسه هم شده بودن دوست جون جونی؟!

حسابش رو بکنین دیگه،هروقت میرسیدم خونه،نه غذایی،نه شامی،نه یه لیوان آبی،نه خونه مرتبی؛هیچی که هیچی.همه چیز شده بود قربون هایلا خانم.یه سه چهار ماهی هم هایلا محور زندگی ما شده بود.من هم طبق معمول باید همدلی میکردم با سهیلا و مادرش به طوری که زده بود به سرم و توی تنهایی های مکرر این شعر:«آی هایلا هایلا هایلا»رو زمزمه میکردم! سرانجام کارم دوباره به مشاوره کشید؛چون داشتم دیوونه میشدم.

عمو احسان با شنیدن داستان جدید من با سهیلا گفت:چقدر پرتوقعی تو پسر،این کاملا طبیعیه که زنت نسبت به بچه برادرش حساس باشه و بخواد از آب و گل درش بیاره.خون میکشه دیگه،تو تا حالا عمه نشدی که ببینی چه لذتی داره این عمع شدن!

من هم که اول متوجه حرف عمو نشده بودم،بعد از خنده او متوجه شدم که اساسا ما مردها از عمه شدن محروم هستیم و این طبیعیه که نتونیم احساس یک عمه رو نسبت به برادرزاده اش درک کنیم،به خصوص که اون عروسک نازی مثل هایلا باشه!

عمو احسان تاکید کرد که باید در برابر واقعیات طبیعی و احساس خانمها انعطاف پذیرتر باشم.وگرنه هرروز باید خر بیارم و باقالی بارکنم.

اما از اینکه سهیلا چندوقتی بود شبها  که من میخوابیدم میرفت سراغ کت و شلوارم و دست میکرد توی جیبم،دیگه نمیتونستم تحمل کنم.چندبار پیش اومد که به من میگفت:راستی وقتی تو خواب بودی نخواستم بیدارت کنم رفتم سر جیبت پول لازم داشتم فلان قدر برداشتم؛گفتم که بهت گفته باشم.

من که خیلی از این کار خوشم نیومده بود با جدیت گفتم:خواهش میکنم.مگه من و تو داریم.زن اگه سر جیب شوهرش نره سر جیب کی بره؟جیب من و کیف تو نداره.

اما سهیلا به این اکتفا نکرد و چندبار هم که من خواب بودم رفت سراغ تلفن همراهم و من که اتفاقا بیدار شده بودم باعجله گذاشت زمین و گفت:نمیدونم چرا گوشی من خط نمیده گفتم از گوشی تو با داداشم تماس بگیرم ولی نشد.

ومن که ازاین کارش هم خوشم نیومده بود گوشی رو برمیداشتم و با دادن رمز ورود به گوشی اونو فعال میکردم و شماره داداشش رو میگرفتم و گوشی رو میدادم دست سهیلا.اما گوشی خودش رو هم که چک میکردم میدیدم مشکلی نداره.

باز به مشاوره مراجعه کردم و عمو احسان بود که باید به دادم میرسید:

عمو این خانم داره منو دیوونه میکنه.همش دستش توی جیب منه و یا پول برمیداره یا با گوشی تلفن همراهم ور میره.به نظر شما این ناشی از بدبینی به من نیست؟

دقیقا همینطوره.ولی تو باید از جنبه مثبتش به این موضوع نگاه کنی.همسرت تو رو دوست داره میخواد حفظت کنه.تازه این طبیعیه که همه زنها به مردها خوشبین نباشن،بی دلیل هم نیست.خودمونیم ما مردها با بعضی از کارها اینجوری بدبینشون کردیم.البته با گذشت زمان حل میشه.همین که به سن پیری رسیدی مشکل حل میشه.دیگه نه سر جیبت میرن که پول بردارن نه سراغ تلفن همراهت میرن.

بعد آهی کشید و گفت:گرچه هنوز زنم در سن نزدیک به60سالگی نگران منه!ولی مهم نیست این کاملا طبیعیه.باید بذاریم به حساب علاقه و احساس تصاحب.

ولی عموجان این سهیلا اگه به من علاقه داشته باشه پس چرا واسه خودش هرجوری شده پول جور میکنه تا به مقاصدش از جمله رفتن تور با دوستاش یا تعویض ماشینش هر دوسال یک بار برسه،ولی به من نمیگه آخه توهم آدمی بیا این ماشینت رو عوض کن از هرجاش یه صدایی درمیاد.

عمو احسان باز سری تکان داد و گفت:به نظر من همه اینا طبیعیه!چون آبروی اوآبروی توست و اون به دوستاش میگه ببینین همسرم چقدر خانواده دوسته که زود به زود ماشین واسه زنش عوض میکنه!این کاملا طبیعیه.بهتره ما مردها هم غر نزنیم و بذاریم دلشون خوش باشه!

چندماهی از این موضوع گذشت و یک روز عمو احسان به من زنگ زد.جواب دادم و طبق معمول گفتم:سلام عموجان،

عمو گفت:سلام پسر،خیلی وقته ازت خبر ندارم.گفتم احوالت رو بپرسم.سهیلاخانم چطوره؟

بدنیست عموجان رفته خونه مادرش،مهریه اش رو گذاشته اجرا و قصد طلاق داره.آخه میخواست من دو دانگ باقیمانده خونه رو هم به نامش کنم که من مخالفت کردم.میدونین که طبیعیه که ما مردها هم نگرانی هایی داشته باشیم.ولی اون نگرانی منو به رسمیت نمیشناسه.منم گفتم برو طلاق بگیر،رفته از مهریه شروع کرده تا بقیه اش.

عموجان تو باید به خواسته او رضایت میدادی.به هرحال اوهم حق داره،گرچه تو هم حق داری!رفتار هردوتون طبیعیه!

ولی عموجان چطور میشه این سخن شمارو قبول کرد،شما همه چیز رو میگین طبیعیه،نفهمیدم آخرش حق بامنه،با سهیلاست،با شماست؟!

اتفاقا این هم طبیعیه!


ماجرای طنز این که طبیعیه!

برچسب های
ماجرای طنز این که طبیعیه! - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,148
تعداد بازدید ماه جاری : 1,731
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به ماجرای طنز این که طبیعیه! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به ماجرای طنز این که طبیعیه!


مطالب مرتبط با ماجرای طنز این که طبیعیه!

معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید نگاه به پرسش گیاه خواری چیست نگاه به پرسش گیاه خواری چیست
اگر شما هم مثل من به درستی نمیدونین گیاه خواری چیست و به چه کسانی با چه مشخصاتی گیاه خوار میگن و به طور کلی گیاه خواران چه کارهایی رو انجام میدن امروز رو با ما و با این مطلب همراه باشید تا مطلبی درمورد گیاه خواری رو با هم مرور کنیم و نگاهی بندازیم به این بحث دلیل سیخ شدن موی سر دلیل سیخ شدن موی سر
همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن
سیخ شدن موی بدن تجربه همگانی که امروز نگاهی گذرا به این اتفاق داریم خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز! خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز!
مصرف انگور قرمز فایده های زیادی برای سلامتی مان به همراه دارد می تواند موجب می تواند موجب کاهش فشارخون بالا , درمان یبوست , بیماری آلزایمر و پیشگیری از سرطان شود . از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد! از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد!
کارها و وظایف مهمی در بدن انسان برعهده کبد است و کبد یکی از اعضای مهم بدن انسان میباشد.به همین منظور نیاز است که انسان زندگی اش را طوری مدیریت کند که به کبدش آسیب نرسد و در عوض کبدش را بهبود ببخشد.خوراکی هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها میتوانید کمک زیادی به سلامت کبدتان کنید و در واقع خواهید توانست کبدتان را از هر مضراتی دور نگه دارید. از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند! از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند!
برخی مواد تغذیه ای می توانند در افزایش کلسترول خون شما تاثیرگذار باشند و عوارضی همچون بیماری های قلبی و دیابت را در بر داشته باشند می خواهیم به بررسی برخی عوارض افزایش کلسترول و همچنین روش های درمانی کلسترول خون بالا اشاره کنیم سعی کنید مانع ازدیاد رسوب چربی در عروق خود شوید .
اضطراب را به آرامش تبدیل کنید! اضطراب را به آرامش تبدیل کنید!
همه ی انسانها،اضطراب را در زندگی خود تجربه کرده اند و طبیعی است که مردم هنگام مواجهه باموقعیتهای تهدید کننده و تنش زا،مضطرب شوند اما احساس اضطراب شدید و مزمن در غیاب علتی واضح،امری غیرعادی است.اضطراب هیجان ناخوشایندی است که همه ی انسانها کم و بیش و باشدت و ضعف،آن را تجربه کرده اند. منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق! منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق!
بسیاری از انسانها،درگیر محبت بی تناسب نسبت به شخصی که دوستش دارند یاعاشقش هستند،میشوند؛بیش از اندازه عشق ورزیدن و نه تنها پاسخی به همان اندازه دریافت نکردن،بلکه گاهی دچار بی محبتی و بی توجهی نیز شدن!بهتر نیست این مسأله را ریشه یابی کنیم؟چرا انسانها گاهی در عشق دچار اعتیاد میشوند در صورتی که میتوان دقیقا در شرایطی یکسان،حتی در عشق ورزی،منطقی و با حساب و کتاب پیش رفت؟ 6دلیل برای خوردن چای سبز 6دلیل برای خوردن چای سبز
اثرات معجزه آسای چای سبز مربوط به وجود پلی فنول های کاتچین به خصوص اپی گالو کاتچین گالات است.ولی قرار نیست برای بهره مندی از خواص مفید این نوشیدنی سبز،این نام سخت و طولانی را بخاطر بسپارید... گفت و گو با مریم سعادت از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم گفت و گو با مریم سعادت از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم
امروز گفت و گویی رو داریم با مریم سعادت از کار و زندگی او و رون کاری اش از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم اگر خیلی خسته میشوید ویتامین D نیاز دارید اگر خیلی خسته میشوید ویتامین D نیاز دارید
آیا شما تازگی ها خیلی خسته میشوید و احساس خستگی مفرط الان دارید و روزهاست که بی دلیل این حالت ها رو دارید؟ شاید دلیلی خستگی شما نیز کمبود ویتامین D باشد اگر آنتی بیوتی نمی‌خورید جایگزین طبیعی آن را تست کنید اگر آنتی بیوتی نمی‌خورید جایگزین طبیعی آن را تست کنید
تا حالا شده از اینور و آن ور بشنوید که نباید آنتی بیوتیک مصرف کنید یا کلا جزء آن دسته هستید که آنتی بیوتی نمیخورید؟ و آیا به دنبال جایگزینی برای آنتی بیوتی میگردید آنم جایگزین طبیعی؟؟؟ کنترل قند خون با روش های طبیعی کنترل قند خون با روش های طبیعی
بالابودن میزان قند خون یکی از بیماری‌ها ی رایج عصر ماست، اکثر بیماران به قند خون از داروهای شیمیایی برای کنترل آن استفاده میکنند ، اما برای کنترل قند خون روش های طبیعی نیز وجود دارد ماجرای طنز این که طبیعیه! ماجرای طنز این که طبیعیه!
داشتن یک مشاورخوب در زندگی خانوادگی و مشترک،واقعانعمتیه.آدم هروقت کم بیاره میره سفره دلش رو پیش مشاور باز میکنه و او هم که نون حرف زدنش رو میخوره،از راهنمایی های پر از حکمتش دریغ نمیکنه و آدم رو از افتادن به ورطه های هولناکی مثل طلاق یا-دور ازجان شما-همسرکشی نجات میده! سرطان سینه با این دارو مهار میشود سرطان سینه با این دارو مهار میشود
کشف دارویی امید درمان سرتان سینه را بسیار افزایش داده است و آن را به نوعی کنترل پذیر کرده است باتوجه به این نکات غذای مان بهتر هضم میشود باتوجه به این نکات غذای مان بهتر هضم میشود
مشکل هضم غذا مشکلی است که تقریبا همه ما کم زیاد آنرا تجربه کرده ایم و شاید مشکلاتی نیز با آن داریم، امروز نکاتی براتون داریم که ميتونه مشکل هضم غذا رو کمتر کنه و احساس بهتری به شما بده همه ما با مشکلات سوء هاضمه آشنا هستیم و احساس بد آن را تجربه کرده‌ایم. خوشبختانه، گَوین بروکس، متخصص تناسب اندام و سلامتی، همکار و موسس NuYu، چند نکته برای هضم بهتر غذا توصیه می‌کند.   آهسته غذا بخورید عجله دارید؟ سرتان شلوغ است؟ دیرتان شده است؟ ما همه این‌ها را درک می‌کنیم. اما باید به جای قورت دادن، غذا را خوب بجوید، خوبِ خوب. آهسته غذا خوردن و جویدن صحیح و کامل غذا پیش از بلع، تاثیر زیادی در بهبود عملکرد سیستم گوارش دارد. زمان ی برای صرف صبحانه در نظر بگیرید صرف صبحانه آغازگر متابولیسم بدن است. فراموش ننمایید که می‌خواهید سیستم گوارش‌تان به خوبی کار کند، پس مهم‌ترین وعده غذایی روز را از دست ندهید. در خصوص اهمیت وعده صبحانه در سالم زی توصیه‌های مکرر کرده‌ایم. تحرک داشته باشید ورزش‌های خاصی برای هضم آسان غذا وجود دارد اما در حالت کلی هر حرکت فیزیکی به هضم غذا کمک می‌کند. بالا رفتن از پله‌ها، پیاده رفتن برای خرید، ترک میز کار و گشتی در اداره زدن، همگی در هضم بهترغذا موثرند. فقط کافی می باشد تحرک داشته باشید. زیاد غذا نخورید گاوین نام آن را «غذای متعادل» گذاشته است. مراقب مقدار غذای خود باشید. بدون این‌که توجه کنیم با چه مقدار از غذا سیر می‌شویم، عادت داریم کل غذای بشقابمان را تمام کنیم. سعی نمایید اوقاتی که در خانه هستید بشقاب را کامل پر ننمایید. کار سختی نیست. هن گام غذا خوردن در بیرون نیز مراقب مقدار غذایتان باشید. اگر غذای سرو شده زیاد به نظر می‌رسد، مجبور نیستید آن را تمام نمایید. تا حد امکان از مصرف کنسروها پیشگیری نمایید حساسیت ما نسبت به غذاهای حاوی GI کمتر (غذاهایی که سبب بالا رفتن قند خون می‌شوند) همواره ادامه دارد. ولی گّوین می‌گوید این فقط به غذاهای HI کم (غذایی که بشر در فرآوری آن دخالت کمی دارد) مربوط می‌شود. کنسروها دشمن هضم غذا هستند. دنبال مقصر می‌گردید؟ کنسرو را سرجای خود بگذارید. چیزی که شش ماه در قفسه مغازه مانده بهتر می باشد همان جا بماند. آب بنوشید آب بهترین و موثرترین ماده در بهبود هضم غذاست. حتما ۲۰ دقیقه قبل از وعده‌های غذایی یا بیشتر آب بنوشید. مصرف مشروبات الکلی را قطع نمایید علاقه خود را به مشروب و مستی کنار بگذارید. کمی عاقلانه فکر نمایید: اداره آمار استرالیا گزارش داده که، ۱۴ درصد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های گوارشی مربوط به مصرف مشروبات الکلی‌ست. این آمار بدون درنظرداشتن سایر آثار شب بیداری (مانند مصرف غذاهای حاضری برای تمام وعده‌های روز) است. مشروب را کنار گذاشته و یا حداقل مصرف الکل را کم شدن دهید. هن گام ظهر کمی استراحت نمایید هن گام ظهر محل کار را ترک کرده و به پاهای خود استراحت دهید. به پارک یا فضای سبز اطراف بروید، کفش‌هایتان را در بیاورید و به آسمان نگاه نمایید. با پاهای برهنه سموم پا آزاد شده و می‌توانید ویتامین D بیشتری هم جذب نمایید. حتما چای نعناع را امتحان نمایید بعد از ظهرهایی که افسردگی به شما فشار می‌آورد، به چای ،قهوه ، چای نعناع را امتحان نمایید. چای نعناع بهترین تسکین‌دهندۀ معده است. زود شام بخورید زود شام بخورید. هن گام یکه قصد دارید بیرون شام بخورید، اولین زمان را رزرو نمایید. باید سه ساعت قبل از خواب غذا بخورید تا خواب‌های شیرین ببینید و غذایتان هضم شود.

 • او چقدر مرا دوست دارد؟
  او چقدر مرا دوست دارد؟

  امروز مطلبی داریم خواندنی برای جوانان و شاید بیشتر هم برای خانم های جوان و اون هایی که واقعا دوست دارن بدونن نامزد و یا همراهشون چقدر به اون ها وابستگی داره و شما در دید او چقدر مهم هستید مدل های لباس مجلسی سایز بزرگ سری دوم
  مدل های لباس مجلسی سایز بزرگ سری دوم

  امروز سری دیگری از مدل های لباس مجلی رو براتون داریم اما در این سری لباس های تقریبا سایز بزرگرت رو داریم که امیدوارم خوب باشه و بتونین ا زشون استفاده کنین چگونه با حداقل هزینه وسائل مدرسه فرزندمان را نو کنیم
  چگونه با حداقل هزینه وسائل مدرسه فرزندمان را نو کنیم

  با فرارسیدن مه ماه و سال نو تحصیلی شور و شوقی تمامی شهر را فرا خوهد گرفت و بیشتر از همه بچه ها رو و علاوه بر این شور و شوق فکرهایی پدرمادرهارو باخودش دیگیر میکنه که چگونه با حداقل هزینه وسائل مدرسه فرزندمان را نو کنیم تست جدید : رویاهایتان چه برای شما دارند
  تست جدید : رویاهایتان چه برای شما دارند

  امروز بعد از مدت های ک تست جذاب وبامزه دیگری روبراتون داریم اینبار تست حوصل حال و هوای رویاهای شما دوستان است و اینکه رویاهای شما با شما چه میگو.ید و براتون چه دارد خانه ای در شاندیز توسط نقاشان خالی شد
  خانه ای در شاندیز توسط نقاشان خالی شد

  رئیس پلیس منطقه بینالود اعلام کرد دزدهای خانه در شاندیز دو نقاش بوده اند
 • سحر زکریا این روزها چه میکند
  سحر زکریا این روزها چه میکند

  امروز گفت و گویی داری با سحر زکریا بازیگر خوبی که با در پناه تو به مخاطبیت تلویزیون معرفی شد و با سریال پاورچین به تیم ماندگار مهران مدیری پیوست و این روزها سریال های مورد علاقه سحر دولتشاهی
  سریال های مورد علاقه سحر دولتشاهی

  گفت و گوی متفاوتی رو با سحر دولتشاهی براتون داریم او که میگن سریال بین حرفه ای است و با سریال ها زندگی میکند وخاطره های فراوانی با سریال ها دارد داستانی خواندی اما ناراحت کننده
  داستانی خواندی اما ناراحت کننده

  امروز داستانی خواندی اما تا حدودی ناراحت کننده روبرای شمادوستان داریم و امیدوارم باب میل شما همراهان مجله شیثار بوده باشه و از خواندنش لذت ببرید گفت و گویی با خانواده کاملا هنری داوودنژادها
  گفت و گویی با خانواده کاملا هنری داوودنژادها

  خانواده داوود نژاد ها  خانواده ای کاملا هنری است که تمامی افراد این خانواده دستی  درآتش هنر دارند و خانواده هنری هستند و امرز گفت و گویی زیبا با این خانواد هنری رو برای شما دوستا نداریم نگاهی به تیپ های متفاوت مهران مدیری
  نگاهی به تیپ های متفاوت مهران مدیری

  میتوان به جرات گفت مهران مدیری یکی از خوش تیپ ترین مردان سینمای ایران است و کمتر میتوان او رو با تیپی نا خوش آیند به خاطر آورد و بر همین اساس امروز نگاهی انداختیم به تیپ های متفاوت مهران مدیری
 • نمایش سه روایت از زندگی
  نمایش سه روایت از زندگی

  اگر اهل نمایش و رفتن به سالنهای تاتر هستید نمایش سه روایت از زندگی به کارگردانی سیما تیرانداز را از دست ندهید. روش گلایه و درد دل نامزدی
  روش گلایه و درد دل نامزدی

  دوران نامزدی و اوایل ازدواج دوران شیرین و البته جذابی است اما آداب  و رسوم خودش رو داره که باید تا حدودی باهاشون آشنا بود چگونه بخوریم و لاغر شویم
  چگونه بخوریم و لاغر شویم

  یکی از روشهای کاهش وزن خوردن مواد غذایی هست که متابولیسم بدن را بالا می برد. هر چه سوختو ساز بدن بیشتر شود رد نتیجه چربی ها انباشته نمی شوند در نتیجه فرد به چاقی نیز مبتلا نمی شود.  ستاره معروف گزارشگر آب و هوا شد
  ستاره معروف گزارشگر آب و هوا شد

  خبری تازه از تغییر فیلد کاری یکی از ستاره های هالیوودی رو برای شما داریم جرم گیری دندان را جدی بگیرید
  جرم گیری دندان را جدی بگیرید

  مسواک کردن روزانه استفاده از نخ دندان و دهان شویه همگی لازم و برای بهداشت دهان و دندان ضروری است اما باید بدانیم که حتما باید سالانه جرم گیری از دندان را نیز در برنامه خود قرار دهیم .

هزینه هجده هزار پندی برای شباهت با کیم کارداشیان هزینه هجده هزار پندی برای شباهت با کیم کارداشیان
دختری انگلیسی با هزینه کرده هجده هزار پند خودش را شبیه به کیم کارداشیان کرده است کاری که شاید برای خیلی از ما قابل قبول هم نباشد اما این دختر به خاطر علاقه و البته مشکلات دیگر آن را پذیرفته است
چگونه دونات شکلات درست کنیم چگونه دونات شکلات درست کنیم
آیا شما هم جزء طرفداران دونات هستید مخصوصا دونات شکلات و دوست دارید بدونین چجوری میتوان دونات شکلات درست کرد؟؟ خب امروز برای شما دوستان آموزش درست کردن دونات شکلات رو برای شما دوستان داریم
هنرنمایی بر روی برگ کاری زیبا از هنرمند ایرانی هنرنمایی بر روی برگ کاری زیبا از هنرمند ایرانی
هنرمندی خوش ذوق بر روی برگ هنر نمایی های فوق العاده ای انجام داده است که واقعا آدم از دین اون ها لذت میبره و البته از ذوق این هنرمند متعجب میشود
برای افزایش حجم عضلات بخوانید برای افزایش حجم عضلات بخوانید
اگر تمایل دارید که حجم عضلات خود را افزایش دهید مطلبی خواندنی برای شما داریم÷
با بارداری در دوران نامزدی چه کنیم با بارداری در دوران نامزدی چه کنیم
این روزها خانواده ها زیاد تمایلی به رابطه دختر ها و پسرها در دوران نامزدی نداردن اما با این حال گاهی رابطه ها به صورت مخفی یا نیمه مخفی شکل میگیرد که ممکن است مشکلاتی بعد از آن با خود داشته باشد
لاله صبور با همسر و دخترش لاله صبور با همسر و دخترش
لاله صبور با همسر و دخترش
زندگی در کنار برکت حضور بزرگترها زندگی در کنار برکت حضور بزرگترها
در دنیای سخت و پر مشغله امروز کمتر میبینیم که خانواده هایی هنوز با بزرگترها خانواده زندگی کنند و این نعمت زندگی با حضور بزرگتر ها و برکت حضور اون ها ها رو به سادگی از دست میدهند
هدیه روز مادر آنا نعمتی هدیه روز مادر آنا نعمتی
دوست دارین بدونن آنا نعمتی از دخترش در روز مادر چی هدیه گرفته؟؟
دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟ دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟
تاحالا شده فکر کنید ممکن روح در قسمتی از بدن ما قرار داره و ممکن حتی بخشی از جسم ما باشه، بله این عنوان مطلبی بامزه بود که اخیرا خوندم و فکر کردم برای شما دوستان هم ميتونه خواندنی و بامزه باشه
به کودکان خود انقدر نگوییند بکن و نکن به کودکان خود انقدر نگوییند بکن و نکن
یکی از عادت های بزرگ تر ها در تربیت کودکان این روزهای ما این شده که به کودکان خودشون خیلی باید و نباید هایی رو تذکر میدن و میگویند بکن و نکن که در تربیت کودک ها خیلی روش خوبی نیست و مناسب نمیباشد
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو