هوالرزاق


سم زدایی از بدن در 9 روز

سم زدایی از بدن در 9 روز

گاهی بدن ما نیز نیاز دارد که دوره های درمانی و باز پروری خودش رو داشته باشه و از اون نگهداری های خوبی صورت بگیره که بر این اسساس رو به راه بشه و یکی از این توجه ها و دوره های درمانی سم زدایی از بدن است

سه روز اول؛ سخت نگیرید

سه روز اول کارتان را سخت نمی‌کنیم. کافی می باشد تغییرات کوچکی را در برنامه غذایی‌تان ایجاد نمایید و در روزهای دیگر هم به این تغییرات وفادار بمانید. برنامه‌تان در این روزها آسان است؛ باید حسابی استراحت نمایید، لیوان آب را در دست‌تان بگیرید و آرام آرام به جای حذف کردن کامل سم زداها، سهم آنها را در رژیم روزانه‌تان کم نمایید. سخت نگیرید؛ هنوز در ابتدای کار هستید و باید به شکلی عمل نمایید که انگیزه‌تان تا پایان روز نهم از بین نرود.

شب

رستوران نروید

غذای‌های مهیا و سرشار از افزودنی تمام نظم بدن‌تان را به هم می‌ریزند. می‌دانیم زمان ندارید و حسابی مشغول کار هستید اما برای دفع سموم بدن‌تان باید یک فریزر و یخچال پر از مواد غذایی بدون افزودنی داشته باشید و برای شام و ناهار درست کردن زمان بگذارید. همبرگر و ناگت را فراموش نمایید و سراغ چیپس و کیک‌های مهیا هم نروید. بدن شما به غذای بدون نگه‌دارنده نیاز دارد.

بخوابید

تنگی زمان را با کم کردن خواب‌تان جبران ننمایید. بدن شما برای دفع سمومش به استراحت و آرامش نیاز دارد. پس در هیچ شرایطی از 7 تا 9 ساعت خواب شبانه‌تان صرف نظر ننمایید. مغزی که خوب استراحت می‌کند می‌تواند فرمان سم‌زدایی را صادر کند و بدنی که حسابی آرام گرفته می‌تواند از این پیام به خوبی اطاعت کند.

صبح

به جای قهوه چای بخورید

کافئین تمرکز شما را بیشتر می‌کند و نمی‌گذارد سرطان بگیرید اما برای سم‌زدایی از بدن‌تان باید میزان کافئین مصرفی‌تان را حسابی کم نمایید. یک فنجان بزرگ قهوه تقریبا 150 میلی گرم کافئین و یک لیوان چای حدودا 50 میلی گرم کافئین دارد. حالا هر طور حساب و کتاب‌نمایید، مسئولش خودتان هستید اما برای سم‌زدایی از بدن‌تان باید میزان روزانه مصرف کافئین‌تان کمتر از 300 میلی گرم باشد.

در چای شکر نریزید

برای دفع سموم بدن‌تان باید میزان شکر مصرفی‌تان را هم کم نمایید و سراغ شیرین‌کننده‌های کم کالری طبیعی بروید. با این راه هم بدن‌تان پاک می‌شود و هم به مرور ذائقه‌تان به خوراکی‌های کم‌شیرین عادت می‌کند. نوشیدن چای بدون شکر یا قند می‌تواند اولین گام شما برای این کار باشد.

در طول روز

لیوان پشت لیوان آب بنوشید

اگر می‌خواهید سموم بدن‌تان دفع شوند، اولین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، مصرف آب بیشتر است. آب به سوخت‌وساز بهتر بدن‌تان کمک می‌کند و باعث می‌شود نمک بدن‌تان در سطح نرمالی بماند. درست می باشد که میوه‌ها و سبزیجات بخشی از آب مورد نیاز بدن‌تان را تامین می‌کنند اما باز هم باید هر روز 5 تا 7 لیوان آب خالص بنوشید. آنقدر آب ننوشید که مثانه‌تان منفجر شود اما تا جایی قبل بروید که ادرارتان به رنگ زرد کمرنگ دربیاید. اگر رنگ دیگری را در ادرارتان مشاهده کردید، یکی، دو لیوان دیگر هم به این میزان اضافه نمایید.

دئودورانت نزنید

جلوی عرق کردن بدن‌تان را نگیرید و مدتی جز هر روز دوش گرفتن، سراغ راه دیگری برای خلاص شدن از بوی بد عرق‌تان نروید. تعریق یکی دیگر از راه‌های دفع سموم بدن می باشد و می‌توانید امیدوار باشید پس از تمام شدن دوره پاکسازی بدن‌تان، عرق‌تان هم بدبو و آزاردهنده نباشد. گذشته از اینها، در دوره‌ای که رژیم سم‌زدایی را رعایت می‌نمایید، هر روز ورزش نمایید تا عرق بیشتری از بدن‌تان بیرون برود.

سه روز دوم؛ به بدن‌تان شوک دهید

حالا که کمی از سموم بدن‌تان را بیرون کرده‌اید، با یک شوک سه روزه می‌توانید تاثیری خارق‌العاده بر این روند بگذارید. البته بهتر می باشد قبل از رعایت این توصیه‌ها، توانایی بدن‌تان را هم در نظر بگیرید. اگر کار سختی دارید و هر روز ساعات زیادی را در آفتاب می‌گذرانید، پیشنهاد ما برای گرفتن روزه‌های قضا یا مستحبی کمکی به سلامت شما نمی‌کند اما اگر شرایطش را دارید، می‌توانید با چند روز محروم کردن خود از غذا و هله هوله، حسابی سموم را بیرون نمایید.

صبح

روزه بگیرید

برای روزه گرفتن دلیلی ندارد که تا ماه رمضان آینده صبر نمایید. هر زمان بدن شما به این راه برای سالم تر شدن نیاز دارد، می‌توانید از این پیشنهاد اسلام بهره ببرید. یکی، دو روز روزه بگیرید و در افطار و سحر هم به جای غذاهای مفصل نوشیدنی‌های طبیعی، میوه و سبزیجات تازه بخورید تا سموم بیشتری از بدن‌تان
بیرون برود.

در هوای آلوده بیرون نروید

برای سم‌زدایی از بدن‌تان گذشته از تغذیه سالم، باید در محیطی سالم هم زندگی نمایید. بهتر می باشد در روزهای آلوده خانه‌نشین شوید یا کمترین تردد را در شهر داشته باشید. استنشاق سموم محیطی می‌تواند بدن شما را مسموم کند.

در طول روز

استرس را دور بزنید

استرس می‌تواند همه زحمات‌تان برای سم‌زدایی را هدر بدهد. بدنی که توانایی مقاومت در برابر استرس را ندارد، از عهده سم‌زدایی هم بر نمی‌آید. بهتر می باشد برای شروع از پیشنهاد «از تفکر دست بردار!» پیروی نمایید، نفس عمیق بکشید و آگاهانه به سمت موضوعاتی که برای‌تان استرس‌زا هستند، نروید.

کلاس یوگا بروید

گفتیم که برای سم‌زدایی از بدن‌تان هم به ورزش نیاز دارید و هم به آرامش. با هفته‌ای سه، چهار روز یوگا کار کردن، می‌توانید هر دوی این کارها را با هم انجام دهید. یوگا به ذهن‌تان آرامش می‌دهد، بدن‌تان را آرام می‌کند و راه را برای دفع سموم از بدن‌تان باز می‌کند. پس اگر نمی‌توانید هر روز در کلاس‌های یوگا شرکت نمایید، لااقل یک روز در میان این تمرین‌ها را انجام دهید.

شب

فیبر بخورید

در روزهای عادی می‌توانید یک لیوان اسموتی سم‌زدا را جایگزین شام نمایید و در زمان ی که روزه گرفته‌اید، می‌توانید به جای بخشی از شام‌تان اسموتی سبزیجات بخورید و معده‌تان را با غذاهای پرروغن و نمک سنگین ننمایید. با گذاشتن اسموتی به جای یک وعده غذا با چربی زیاد می‌توانید منتظر نتایج حیرت انگیز این تغییر بمانید. تا می‌توانید سبزیجات برگ سبز فیبردار مصرف نمایید. فیبر به سیستم هضم و دفع بدن‌تان نظم بیشتری می‌دهد و زمان ی دفع بدن‌تان خوب باشد، سموم هم با سرعت بیشتری از بدن‌تان بیرون می‌روند. تنها با سه‌،چهار گرم فیبر خوردن در روز، 15 تا 20 درصد نیاز بدن‌تان به این ماده برطرف می‌شود. پس هر روز یک اسموتی سبز درست نمایید تا سیستم گوارشی‌تان تنظیم شود.

روش تهیه اسموتی سبز:

نصف پیمانه شیر سویا
نصف پیمانه آب
یک عدد گلابی متوسط
یک عدد کلم برگ سبز کوچک

سه روز سوم


به آخر سرگذشت نزدیک شده‌اید. حالا که حجم اصلی سم‌ها از بدن‌تان بیرون رفته‌اند، باید با اضافه کردن برخی مواد به رژیم‌تان مقاومت بدن خود را بالا ببرید و با کمک‌شان سم‌های مزاحم را از بدن‌تان بیرون نمایید. در آخر هم با کمک یک کلینیک تخصصی و علمی ماساژ می‌توانید پرونده سم‌زدایی در تابستان را ببندید. البته یادتان نرود که رعایت قانون‌های گفته شده به همین 9 روز محدود نمی‌شود و این قانون‌ها را باید همیشه در سبک زندگی‌تان جا دهید.

صبح

ماست پروبیوتیک بخورید

پروبیوتیک‌ها چاره کار شما هستند. برای سم‌زدایی از بدن‌تان می‌توانید دست به دامان محصولات پروبیوتیک شوید. با این کار باکتری‌های خوب را به بدن‌تان وارد می‌نمایید و آنها را به جنگ باکتری‌های بد می‌فرستید. موثرترین کاری که پروبیوتیک‌ها در بدن شما می‌کنند، سر و سامان دادن به فعالیت دستگاه گوارش‌تان است. پس با خوردن لبنیات پروبیوتیک هم ذخیره کلسیم بدن‌تان را بالا ببرید و هم باکتری‌های بد را از بدن‌تان بیرون نمایید.

آب و لیمو بخورید

آبلیموهای صنعتی که هیچ اثری از لیمو در آنها دیده نمی‌شود را بیرون بریزید و هر هفته لیموی تازه بخرید. هن گام صبح یا بعد از هر وعده غذا، یکی دو لیموی سبز تازه را در یک لیوان آب بچکانید و بدون اضافه کردن شکر یا نمک سربکشید. لیموی تازه در سم‌زدایی معجزه می‌کند و ویتامین C فراوانش بسیاری از بیماری‌ها را از شما دور می‌کند.

شب

خود درمانی ننمایید

درمان خودسرانه با آنتی بیوتیک‌ها می‌تواند بدنی مسموم را به شما کادو کند. فصل تابستان رو به اتمام می باشد و سرماخوردگی که با آمدن پاییز می‌آید، ممکن می باشد شما را به فکر مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها بیندازد اما مراقب باشید! این داروها که مثل نقل و نبات در هر خانه‌ای پیدا می‌شوند هم سیستم ایمنی بدن‌تان را ضعیف می‌کنند و هم جسمی مسموم را به شما کادو می‌کنند. پس تا با نظر یک دکتر کارشناس مجبور به مصرف این داروها نشده‌اید، سراغ‌شان نروید.

ماساژ بگیرید

فکر می‌نمایید ماساژ گرفتن فقط یک راه لوکس برای در کردن خستگی است؟ اشتباه می‌نمایید! یک ماساژ علمی می‌تواند به روند سم‌زدایی بدن‌تان سرعت دهد. حالا که اصول سم زدایی را یکی یکی رعایت می‌نمایید، می‌توانید در پایان هفته در یک مرکز معتبر ماساژ بگیرید تا از تلاش‌هایی که در طول هفته انجام داده اید، بهتر نتیجه بگیرید.

در طول روز

از کربوهیدرات فاصله بگیرید

هیچ چیز مثل یک سیب‌زمینی آبپز نمی‌تواند همیشه در دسترس باشد و در کوتاه‌ترین زمان گرسنگی شما را برطرف کند اما مراقب باشید در خوردن این میان‌وعده دوست داشتنی افراط ننمایید و هر شب برای شام کوکوی سیب زمینی درست ننمایید. زیاد از حد کربوهیدرات خوردن، به همان اندازه دوستی با شکر سموم بدن شما را بیشتر می‌کند.

آرتیشو بخورید

سری به بازار تجریش بزنید. از شیر مرغ تا جان آدمیزاد می‌توانید پیدا نمایید. آرتیشو یکی از گیاهانی می باشد که شاید در هر گوشه شهر پیدایش ننمایید اما در میوه فروشی‌های میدان انقلاب یا تجریش می‌توانید آن را پیدا نمایید و برای دفع سموم بدن‌تان از آن کمک بگیرید. این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و می‌تواند بدنی سالم را به شما کادو کند.


سم زدایی از بدن در 9 روز

برچسب های
سم زدایی از بدن در 9 روز - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,973
تعداد بازدید ماه جاری : 2,321
تعداد بازدید در هفته جاری : 5
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به سم زدایی از بدن در 9 روز داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به سم زدایی از بدن در 9 روز