هوالرزاق


اگر در زمان غذا خوردن عرق میکنید بخوانید

اگر در زمان غذا خوردن عرق میکنید بخوانید

یک فوق تخصص غدد و متابولیسم به بررسی علت‌های اصلی آسیب به سیستم عصبی خودکار پرداخت و گفت: آسیب به سیستم عصبی خودکار منجر به بروز علائم مختلفی در افراد می‌شود که تشخیص آن نیاز به مراجعه بیمار به پزشک و انجام بررسی‌های لازم دارد.

درباره اینکه چرا برخی افراد به هن گام غذا خوردن عرق می‌کنند گفت: بروز این مساله در عده‌ زیادی از افراد زمینه بیماری خاصی ندارد اما در برخی دیگر سیستم عصبی خودکار فعال‌تر شده و به دنبال آن فرد در هن گام غذا خوردن دچار تعریق در ناحیه صورت و قسمت فوقانی بدن می‌شود.

وی افزود: ابتلا به برخی بیماری‌های داخلی از جمله دیابت و آسیب به سیستم عصبی خودکار می‌تواند منجر به بروز این مشکل در افراد شود.در بیماران دیابت کنترل قند خون بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا غفلت از این موضوع منجر به بروز آسیب به سیستم عصبی خودکار می‌شود و در نهایت باعث تعریق شدید در هن گام غذا خوردن می‌شود.

این فوق تخصص غدد و متابولیسم در ادامه یادآور شد: گاهی آسیب به سیستم عصبی خودکار به دلیل تاخیر در مراجعه افراد و یا شدت گرفتن بیماری بسیار افزایش می‌یابد به گونه‌ای که این آسیب دائمی می‌شود و قابل برگشت و درمان نیست. به همین دلیل به افراد پیشنهاد می‌شود به محض بروز تعریق آزاردهنده در هن گام غذا خوردن به دکتر مراجعه کنند.

نراقی با بیان اینکه آسیب به سیستم عصبی خودکار ممکن می باشد در برخی مواقع با علامتی مانند تعریق همراه نباشد گفت: اختلالاتی از قبیل اختلال بینایی در شب، افت فشار خون و ضربان قلب به خصوص در هن گام برخاستن، اختلال در حرکات دستگاه گوارش و عملکرد مثانه از نشانه‌های دیگر آسیب به سیستم عصبی خودکار می باشد که ممکن می باشد تعریق قبل از بروز این علائم، همزمان و یا به هیچ عنوان بروز نکند بنابراین تعریق تنها ملاک تشخیص آسیب به سیستم عصبی خودکار نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ابتدا فرد با مشاهده هر کدام از علائم باید به دکتر مراجعه کنند تا پس از انجام معاینات و آزمایش‌های لازم علت بیماری نمایان شود.


اگر در زمان غذا خوردن عرق میکنید بخوانید

برچسب های
اگر در زمان غذا خوردن عرق میکنید بخوانید - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,159
تعداد بازدید ماه جاری : 2,159
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به اگر در زمان غذا خوردن عرق میکنید بخوانید داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به اگر در زمان غذا خوردن عرق میکنید بخوانید