هوالرزاق


پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر

پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر

اگر شما نیز مشکل اگزما دارید و هر از گاهی این مشکل شما رو اذیت میکنه ، میتونین با رعایت کردن نکاتی شاید ساده از دست این بیماری رهایی پیدا کنید

اگزما شایع تر از آن چیزی می باشد که فکرش را می نمایید. در واقع یک کودک از هر پنج کودک و همچنین یک نفر از هر ۱۰ بزرگسال به این عارضه مبتلا می‌شوند. اگرچه نمی‌توان اگزما را به‌طور کامل درمان کرد اما با چند راهکار ساده می‌توان از پیشرفت آن جلوگیری و دوره بهبودش را کوتاه کرد.

1- هرچه دفعات شست‌وشو با آب و صابون را کمتر نمایید، میزان عود و تشدید اگزما نیز کمتر می‌شود. علاوه بر این باید از مصرف صابون‌های معمولی پیشگیری کرده و به جای آن از پن‌های مخصوص پوست حساس استفاده نمایید.

2- دمای آب هرچه داغ‌تر باشد چربی پوست را بیشتر از بین می‌برد. در مقابل، آب خیلی سرد نیز خشکی پوست را افزایش می‌دهد بنابراین آب ولرم بهترین گزینه برای پوست‌های مستعد اگزماست.

3- کرم‌های مرطوب‌کننده بدون عطر بهترین دوست شما هستند! خوشبختانه امروزه کرم‌های زیادی برای پوست‌های مستعد اگزما تولید شده‌اند که می‌توانید با مراجعه به داروخانه آنها را تهیه نمایید.

4- داروهای کورتون‌دار نقش اصلی را در درمان اگزما ایفا می‌کنند. بهترین ترکیب مخلوطی از هیدروکورتیزون یک‌درصد و اوسرین است. هر زمان که دچار خارش و قرمزی شدید لایه‌ای نازک از این پماد را روی ناحیه مورد نظر بمالید.

5- اگر زمینه آلرژی و اگزما دارید باید مصرف خوراکی‌هایی مثل فلفل، ادویه، سوسیس، کالباس، شکلات، موز، توت‌فرنگی، آجیل، تخم‌مرغ، بادام‌زمینی و دیگر مواد غذایی محرک را کم شدن دهید.

6- رطوبت هوا در فصول سرد سال کم شدن پیدا می‌کند. پس یک دستگاه بخور سرد بخرید و هر سه ساعت یک‌بار آن را برای یک ساعت و نیم روشن بگذارید تا هوای اتاق کاملا مرطوب شود.

7- میزان مصرف داروهای موضعی کورتون‌دار بستگی به‌شدت اگزما دارد. اگر خشکی خیلی شدید باشد باید برای حدود یک هفته روزی دو تا سه بار از این داروها استفاده شود اما اگر خفیف باشد روزی یک‌بار کفایت می‌کند. اگر هم اگزما مزمن باشد دوره مصرف دارو طولانی‌تر خواهد شد. البته باید در نظر داشته باشید که زیاده‌روی در مصرف داروهای کورتون‌دار می‌تواند باعث نازک و شکننده شدن پوست و همچنین افزایش موهای زائد شود.


منبع: برترین ها


پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر

برچسب های
پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,047
تعداد بازدید ماه جاری : 2,047
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر


مطالب مرتبط با پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر