هوالرزاق


چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم

چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم

آیا این سوال و یا خواسته شما هست که چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم؟ امروز راهکارهای ساده ای براتون داریم که چجوری بتونین هوشتون و عملکرد مغزتون رو قویتر کنید و خودتون رو عملکرد مغزتون رو بالاتر ببرید

در ادامه برخی از بهترین تمرین‌ها برای تقویت مغز گفته می‌شوند:

تقویت حافظه کوتاه‌مدت

تقویت حافظه کوتاه‌مدت به ذهن کمک می‌کند تا اطلاعات جدید سریع‌تر به خاطر سپرده شده و در نتیجه با سرعت بالا به کار گرفته شوند. این تمرین، زمان بسیار کمی در حد چند دقیقه در روز را به خود اختصاص می‌دهد.‌ برای چند ثانیه به فهرستی از چند کلمه تصادفی، مثل فهرست خرید، نگاه نمایید و آنها را به خاطر بسپارید. سپس سعی نمایید آنها را به ترتیب از حفظ بگویید.

افزایش توان ساماندهی برای به‌دست‌آوردن زمان

سازمان دهی امور فعالیت‌های بی‌فایده و ازدست‌رفتن زمان را رفع می‌کند، در نتیجه فرد زمان بیشتری در اختیار خواهد داشت. برای دستیابی به سازمان دهی مفید، انجام وظایف با رعایت نظم و بنا بر کارکردها ضروری است. از سوی دیگر، تشخیص اولویت‌ها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.‌ تمرین جالبی برای افزایش توان سازمان دهی پیشنهاد می‌شود؛ برای این تمرین باید محله‌ای را که برایتان آشناست، در ذهن‌تان تصور نمایید و مکان‌های متفاوت مانند خانه‌ها و مغازه‌ها را جابه‌جا و به بهترین شکل ممکن سازمان دهی نمایید. این تمرین به شما اجازه می‌دهد تا در محل کارتان بتوانید امور را سازمان دهی نمایید و زمان کافی داشته باشید و به این ترتیب ذهنتان با آرامش بیشتر به فعالیت می‌پردازد.

برای تصمیم‌گیری‌هایتان استدلال نمایید

تصمیم‌گیری بر اساس عقل سلیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این شیوه نه‌تنها افراد را از خطرهای احتمالی دور می‌کند، بلکه به تقویت قوه استدلال نیز کمک می‌کند. استدلال‌کردن نیز به نوبه خود از برترین مهارت‌هایی می باشد که مغز و ذهن را قوی و نیرومند می‌سازد. بنابراین ذهنتان را به استدلال، شیوه‌های سازنده و منطقی عادت دهید.‌ برای دستیابی به مهارت استدلال، هر روز پنج دقیقه را صرف کامل‌کردن سری‌های عددی منطقی نمایید. این نوع از تمرین‌های روانی به شما کمک می‌کند که به طور خودکار و بر اساس طرح‌های منطقی استدلال نمایید.

توانایی‌های مغزی‌تان را بشناسید

برای به‌خاطر سپردن فعالیت‌های روزانه، یک راه‌حل وجود دارد: هر روز یک چیز جدید در زمینه‌های متنوع یاد بگیرید. یادگرفتن نکات جدید، بدون این‌که نورون‌های مغزی را خسته کند، به حفظ‌شدن فعالیت‌های ذهنی منتهی می‌شود. این تمرین به مغزتان کمک خواهد کرد همیشه بانشاط و مهیا یاد گرفتن بماند.

برای این‌که نکات جدیدی یاد بگیرید، هر روز چند دقیقه را در صفحات آموزشی اینترنت بگذرانید. در پایان مطالعه، اطلاعات کلیدی را جمع‌بندی نمایید. به این ترتیب، نکات فراگرفته‌شده به شکلی پایدار در ذهن‌تان حفظ خواهند شد.

سرزندگی ذهن‌تان را حفظ نمایید

فناوری همه جا حضور دارد و تمام کارمندها بیشتر زمان و روز خود را با آن سپری می‌کنند. گرچه این فناوری‌ها به صرفه‌جویی در زمان منجر می‌شود، به سرزندگی ذهن آسیب می‌زند. برای حل این مشکل، کافی می باشد هر روز یک محاسبه ذهنی انجام دهید.

به عنوان اولین تمرین، بهترین کار این می باشد که از ماشین‌حساب برای انجام حساب و کتاب‌های ساده پیشگیری نمایید. به طور مثال برای حساب‌کردن سهم هر نفر از دوستان در رستوران، سریع ماشین‌حساب تلفن همراه‌تان را به کار نیندازید.

انجام چند فعالیت همزمان سودمند است

اگر بتوانید چند کار را همزمان انجام دهید، توانایی‌های ذهنی‌تان افزایش قابل‌توجهی خواهد یافت. تکرار و تمرین از عوامل موفقیت در دستیابی به این شیوه است.

برای تمرین می‌توانید از کار با نرم‌افزارها شروع نمایید. برای این منظور باید سعی نمایید از دکمه‌های میانبر استفاده نمایید؛ باید این قابلیت را تا حدی در خود رشد دهید که دیگر نیازی به موشواره (ماوس) نداشته باشید. این حرکت باعث می‌شود که بتوانید همزمان چند کار را در کنار هم و به موازات یکدیگر انجام دهید.

برای بازدهی بالاتر، بیشتر تمرکز نمایید

اگر برای متمرکز‌شدن روی یک پرونده به اندازه کافی توجه ندارید، نباید نگران باشید. با این همه، ممکن می باشد برخی اطلاعات مهم را از قلم بیندازید و بازدهی‌تان آسیب ببیند. برای رفع این معضل باید تا حد ممکن جلوی اطلاعات مزاحم را بگیرید و اجازه ندهید سطح آگاهی‌تان افت کند.‌ در این زمینه نیز تمرین مناسبی وجود دارد: به طور منظم، ظرفیت‌های تمرکزی‌تان را با استفاده از آزمون استروپ بسنجید. این آزمون کوتاه، به شما کمک می‌کند که بهتر متمرکز شوید و اطلاعات ذهنی‌تان را مرتب سازید.

لوموند


چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم

برچسب های
چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,530
تعداد بازدید ماه جاری : 1,530
تعداد بازدید در هفته جاری : 13
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم