هوالرزاق


مویز؛ از پوستی شاداب تا تقویت حافظه

مویز؛ از پوستی شاداب تا تقویت حافظه

مویز و انگور سیاه دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی است که مصرف آن موجب پیش‌گیری از بروز انواع سرطان، پیری، چروک شدن پوست و ...می‌شود.
 
دکتر احمدرضا درستی، کارشناس تغذیه و رژیم غذایی درباره فواید مصرف انگور سیاه و مویز گفت: به تمام افراد به خصوصخانم ها پیشنهاد می‌شود در تابستان روزانه حداقل 20 عدد انگور سیاه درشت و دانه‌دار مصرف کنند و در زمستان به دلیل محدودیت دسترسی به این میوه، مویز درشت و هسته‌دار را به همین تعداد مورد استفاده قرار دهند.
 
وی افزود: مویز و انگور سیاه دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی هستند و مصرف آن از بروز پیری، چروک صورت و ابتلای فرد به انواع سرطان‌ها پیشگیری می‌کند اما افراد باید توجه داشته باشند بیش از 20 عدد این میوه را استفاده نکنند زیرا به دلیل حاوی بودن مقداری قند موجب افزایش قند خون به ویژه در افراد مبتلا به دیابت می‌شود.
 
این کارشناس تغذیه و رژیم غذایی در ادامه یادآور شد: در بدن انسان واکنش‌های ناخواسته و خطرناک رخ می‌دهد که منجر به اکسیداسیون غیرعادی در بدن می‌شود و در نهایت باعث بروز پیری، سرطان و ... در افراد می‌شود بنابراین مصرف مواد حاوی آنتی‌اکسیدان از قبیل سبزی، میوه، انگور سیاه، مویز و... می‌تواند از بروز این عوارض و بیمار ی‌ها در انسان پیشگیری کند اما افراد باید توجه داشته باشند هرکدام از این مواد غذایی باید تحت دید متخصص تغذیه و به مقدار لازم مصرف شود.
 
درستی در پایان خاطرنشان کرد: به افراد پیشنهاد می‌شود میوه و سبزیجات رنگی‌تر و تیره را مورد استفاده قرار دهند زیرا هر چه رنگ میوه تیره‌تر باشد خاصیت آنتی‌اکسیدان آن بیشتر خواهد بود.

اثر معجزه‌آسای مویز در افزایش حافظه
 یک کارشناس تغذیه گفت: مصرف کشمش سیاه (مویز) موجب تقویت مغز و حافظه می‌شود.مینا محمدپور، فوق تخصص تغذیه گفت: مصرف روزانه (هر صبح) ناشتا 21 دانه کشمش سیاه موجب افزایش قدرت حافظه می‌شود.
 
وی افزود: مویز حاوی مقدار زیادی املاح معدنی مانند کلسیم، فسفر، پتاسیم، منگنز، منیزیم، هیدرات‌کربن و پروتئین است.مویز و انگور سیاه دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی هستند و مصرف آن از بروز پیری، چروک صورت و ابتلای فرد به انواع سرطان‌ها پیشگیری می‌کند.

این کارشناس با اشاره به اینکه مویز، فسفر و کلسیم سلول‌های مغز را تغذیه می‌کند اظهار داشت: علاوه بر خاصیت مذکور موجب تثبیت عناصر مورد احتیاج بافت‌ها، نسوج و سلول‌های حافظه در مغز می‌شود.
 
محمدپور خاطرنشان کرد: همچنین مصرف روزانه 3 تکه زنجبیل پرورده در عسل و آغشته به خردل همراه با غذا فراموشی را کم شدن و تقویت قدرت حافظه می‌شود.
 
وی تصریح کرد: ترکیب عسل و زنجبیل و خوردن آن رطوبت میان سلول‌ها و بافت‌های مغزی را از بین می‌برد. گفتنی است، مصرف بیش‌ازحد غذاهای سرد، یکی از عوامل فراموشی و نسیان است.

سلامت نیوز - باشگاه خبرنگاران


مویز؛ از پوستی شاداب تا تقویت حافظه

برچسب های
مویز؛ از پوستی شاداب تا تقویت حافظه - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,711
تعداد بازدید ماه جاری : 1,711
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مویز؛ از پوستی شاداب تا تقویت حافظه داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مویز؛ از پوستی شاداب تا تقویت حافظه