هوالرزاق
ads


14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم

14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم

اگر به محصولات غذایی ارگانیک دسترسی ندارید بهتر است در انتخاب میوه و سبزیجات غیرارگانیک بیشتر دقت کرده و از انواع سالم‌تر آن‌ها استفاده نمایید.
 
آووکادو
آووکادو در صدر لیست میوه‌ها و سبزیجات کمتر آلوده‌ی سال 2015 قرار داشته است. این میوه پوست سفتی دارد و بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است. به دلیل همین پوست سفت، کمترین میزان آفت‌کش‌ها را به خود جذب می‌کند.

ذرت
بر اساس گزارش وزارت کشاورزی ایالات‌ متحده‌ی آمریکا (USDA)، باقیمانده‌ی آفت‌کش‌ها که اغلب روی میوه و سبزیجات باقی می‌مانند حتی با شستشو و پوست کندن نیز از بین نمی‌روند. در این بین ذرت کمتر در معرض این آفت‌کش‌ها قرار دارد. خوشبختانه کشت تابستانی این ماده‌ی غذایی باعث می‌شود که کمترین میزان آفت‌کش‌ها را به خود جذب کند و دومین مقام در لیست سالم‌ترین‌ها را به خود اختصاص دهد.

آناناس
اگر جزو طرفداران طعم شیرین هستید به سراغ آناناس آبدار خوشمزه بروید. این میوه علاوه بر خوشمزه بودن حاوی کمترین میزان آفت‌کش‌ها بوده و در رتبه‌ی سوم از دید کمترین میزان آفت‌کش‌ها قرار دارد. محققان Environmental Working Group عقیده دارند که پوست کلفت این میوه باعث شده است که کمترین میزان آفت‌کش‌ها را به خود جذب کند.

کلم
با وجود اینکه اسفناج یکی از بهترین مواد غذایی از دید ترکیبات مغذی است اما باید بدانید که این برگ‌های خوشمزه به‌راحتی به سموم و آفت‌کش‌ها آلوده می‌شوند. اما کلم‌برگ جزو سبزیجاتی است که کمترین میزان آلودگی به آفت‌کش‌ها را دارد و می‌توانید در سالادها از آن استفاده نمایید.محققان در بررسی‌های خود مشاهده کرده‌اند سبزیجات برگ‌دار به حدود 5 ترکیب شیمیایی متفاوت آلوده شده‌اند. در این بین کلم‌ها در 80 درصد موارد به کمترین میزان این آفت‌کش‌ها آلوده‌اند.

پیاز
پیاز اشک آدم‌ها را در می‌آورد اما خوشبختانه دمار از روزگار تندرستی در نمی‌آورد. پوست نسبتاً ضخیم و لایه به لایه‌ی آن سدی در برابر جذب ترکیبات شیمیایی ایجاد کرده است. در عین حال کشت این سبزی احتیاج زیادی به سموم و آفت‌کش ندارد. چون بوی تلخ و تند پیاز می‌تواند مانند یک عامل محافظتی در برابر هجوم حشرات عمل کند. پیشنهاد می‌کنیم که پیاز را در جای خشک و خنک نگهداری نمایید.بادمجان نیز جزو سالم‌ترین‌ها از دید جذب آفت‌کش‌ها محسوب می‌شود. بر اساس بررسی‌های انجام شده مشاهده شده است که در حدود 75 درصد نمونه‌های آزمایش شده اثر ی از ترکیبات شیمیایی نبوده است

مارچوبه
مارچوبه نیز مانند پیاز احتیاج چندانی به آفت‌کش ندارد در نتیجه به کمترین میزان سموم و ترکیبات شیمیایی آلوده می‌شود. کشت این سبزی ساده است و برای محافظت آن‌ها از حشرات موذی احتیاج چندانی به سموم نیست.


انبه
انبه نیز طرفداران زیادی دارد. این میوه‌ی استوایی شیرین و آبدار نیز در بین میوه و سبزیجاتی که کمترین آلودگی به آفت‌کش‌ها را دارند جای دارد. بر اساس بررسی‌های انجام‌شده فقط 10 درصد نمونه‌های آزمایشی به برخی از سموم آلوده بودند. خوشبختانه گوشت زردرنگ و آبدار این میوه توسط پوست کلفت آن حمایت می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم پیش از پوست گرفتن انبه پوست آن را به‌دقت شستشو دهید تا از انتقال بقایای آفت‌کش‌ها به گوشت میوه پیشگیری شود.

کیوی
کیوی یا همان انگور فرنگی چینی جزو میوه‌های سرشار از ویتامین C محسوب می‌شود. پوست قهوه‌ای‌رنگ و پرزدار این میوه مانند سدی در برابر جذب بقایای آفت‌کش‌ها عمل می‌کند. البته لازم هست که پیش از پوست کندن کیوی، پوست آن را به‌دقت شستشو داده و خشک نمایید. اگر کیوی‌های سفتی خریداری کرده‌اید می‌توانید آن‌ها را در پاکت‌های کاغذی نگهدارید نمایید. این پاکت‌ها باعث افزایش تجمع گاز اتیلن شده و باعث می‌شوند میوه هر چه زودتر برسد.

بادمجان
به عقیده‌ی محققان Environmental Working Group بادمجان نیز جزو سالم‌ترین‌ها از دید جذب آفت‌کش‌ها محسوب می‌شود. بر اساس بررسی‌های انجام شده مشاهده شده است که در حدود 75 درصد نمونه‌های آزمایش شده اثر ی از ترکیبات شیمیایی نبوده است. پوست ضخیم بادمجان گوشت این سبزی را از آلوده شده به آفت‌کش‌ها و سموم مصون می‌کند.

گریپ‌فروت
رتبه‌ی یازدهم لیست سالم‌ترین میوه و سبزیجات از دید آلودگی به آفت‌کش‌ها به گریپ‌فروت تعلق دارد. در بررسی‌های انجام شده نمایان شد که 50 درصد نمونه‌های آزمایش شده از وجود آفت‌کش‌ها پاک هستند و فقط 17 درصد نمونه‌ها حاوی بیش از 1 ترکیب شیمیایی بوده است. پوست ضخیم این میوه نیز محافظ آن از آلوده شدن به بقایای آفت‌کش‌ها محسوب می‌شود.


خربزه
بدون شک در حین قاچ کردن این میوه به سفتی و سختی پوست آن پی برده‌اید. به دید می‌رسد که این پوست سفت و سخت مانع از جذب بقایای آفت‌کش‌ها می‌شود.علاوه بر این خربزه نیز مانند طالبی و هندوانه که جزو میوه‌های سالم از دید جذب آفت‌کش‌ها هستند حاوی ویتامین A و C زیادی است که حتی در مقایسه یا پاپایا، پرتقال و گریپ‌فروت نیز بیشتر است.
 
 
گل‌کلم
گلم کلم نیز در مقایسه با اسفناج، کلم کیل و یا کاهو و غیره حاوی کمترین میزان ترکیبات شیمیایی است. در نتیجه می‌توانید به میزان زیادی از این کلم پرخاصیت استفاده نمایید و از خصوصیات بی‌شمار آن بهره‌مند شوید.

سیب‌زمینی شیرین
سیب‌زمینی شیرین جزو سبزیجات مغذی و البته خوشمزه است. آخرین رتبه‌ی این لیست به سیب‌زمینی شیرین تعلق دارد که گوشت نارنجی آن آلودگی کمی به بقایای آفت‌کش‌ها دارد. این سبزی حاوی نشاسته‌ی کم و ویتامین‌های بیشتری نسبت به سیب‌زمینی‌های سفید است. شما می‌توانید از سیب‌زمینی شیرین به‌صورت پوره یا در سوپ و خورش‌ها استفاده کرده و از بتاکاروتن و ویتامین A آن بهره ببرید.

تبیان


14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم

برچسب های
14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/02/27-41 ماه قبل
کل بازدید : 1,691
تعداد بازدید ماه جاری : 1,691
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به 14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به 14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم


مطالب مرتبط با 14 ماده‌ی غذایی با کمترین میزان آلودگی به سموم

 • چرا نباید بعد از غذا آب یخ خورد؟چرا نباید بعد از غذا آب یخ خورد؟
  آیا شما هم جزو افرادی هستید که سر غذا و بعد از آن لیوان لیوان آب یخ سر می‌کشید؟ تصور می‌کنید اگر این کار را نکنید انگار که غذا نخورده‌اید یا عطشتان فروکش نکرده است؟ باید بدانید هر بار که بعد از غذا آب یخ سر می‌کشید به سلامتی خود آسیب می‌زنید.
 • آشنایی با مواد غذایی آرامش‌دهنده اعصاب آشنایی با مواد غذایی آرامش‌دهنده اعصاب
  موز، کرفس، سیب‌زمینی شیرین و ... از جمله مواد غذایی هستند که می‌توانند برای شما آرامش را به ارمغان آورند.
 • با این مواد غذایی آلرژی‌های فصلی را کنترل کنیدبا این مواد غذایی آلرژی‌های فصلی را کنترل کنید
  برخی از غذاها سبب افزایش یا کاهش عوارض ناشی از آلرژی می‌شوند. برای نمونه سویا، تخم‌مرغ، ماهی، خربزه، گوجه‌فرنگی، بادمجان، گوجه‌سبز، کرفس و برخی از شکلات‌ها می‌تواند عوارض ناشی از آلرژی‌های فصلی را تشدید کند.
 • پنج غذای گیاهی برای رفع سوءهاضمهپنج غذای گیاهی برای رفع سوءهاضمه
  سلامت سیستم هاضمه یکی از جنبه‌های مهم سلامت کلی بدن است. اما متأسفانه به‌واسطه مواد غذایی تصفیه‌شده و عاری از مواد مغذی، همچنین سموم مختلف و اضطراب در معرض خطر جدی است.
 • غنی‌سازی سالادها با این ماده‌ی غذاییغنی‌سازی سالادها با این ماده‌ی غذایی
  برای افزایش اثرات آنتی‌اکسیدانی سبزیجات موجود در سالاد، کافی است یک عدد تخم‌مرغ به آن اضافه کنید.
 • 4 ماده‌ی غذایی برای سلامت اندام تناسلی4 ماده‌ی غذایی برای سلامت اندام تناسلی
  در این مطلب به 4 ماده‌ی غذایی مفید برای سلامت اندام تناسلی اشاره می‌کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.
 • آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟
  مواد غذایی ارگانیک برای محیط زیست مناسب‌تر هستند، در تهیه آن‌ها از سموم و آفت‌کش‌ها استفاده نمی‌شود و درعین‌حال فرم ظاهری مناسبی ندارند، گران‌تر هستند و ...
 • ۶ غذایی که چاقی شکمی را بدتر می‌کنند۶ غذایی که چاقی شکمی را بدتر می‌کنند
  جایی که بدن کالری‌ها را ذخیره می‌کند وابسته به هورمون‌های شما است و برخی غذاها موجب آغاز یک واکنش هورمونی دقیق و تجمع چربی در شکم شما می‌شوند.
 • غذاهای ضد استرس!غذاهای ضد استرس!
  برای رهایی از استرس چه باید کرد؟ 2 راه وجود دارد: ورزش و مصرف مواد غذایی خاص که ما در اینجا تعدادی از این مواد غذایی را برای کاهش استرس به شما معرفی می کنیم.
آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم
آیا این سوال و یا خواسته شما هست که چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم؟ امروز راهکارهای ساده ای براتون داریم که چجوری بتونین هوشتون و عملکرد مغزتون رو قویتر کنید و خودتون رو عملکرد مغزتون رو بالاتر ببرید پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر
اگر شما نیز مشکل اگزما دارید و هر از گاهی این مشکل شما رو اذیت میکنه ، میتونین با رعایت کردن نکاتی شاید ساده از دست این بیماری رهایی پیدا کنید تازگی ها خیلی زود خسته می شوم تازگی ها خیلی زود خسته می شوم
آیا شماهم تازگی ها خیلی خسته میشود و احساس خستگی مفرط و زود هنگام دارید؟ و آیا براتون پیش اومده که وقتی اینجوری خسته شدید سریع به خواب و کم خوابی فکر کنید؟ ولی شاید دلیل این خستگی کم خوابی نباشه و دلایل دیگه ای داشته باشه پوست چه میوه هایی را باید بکنید پوست چه میوه هایی را باید بکنید
همیشه از اینور و اونور میشنوید که باید پوست این میوه را کند و آن یکی میوه رو باید با پوست خورد ، واتفاق بامزه هم این است که فردای اون روز همه چیز متفاوت به گوش ما میرسه چگونه ترش کردن را کنترل کنیم چگونه ترش کردن را کنترل کنیم
امروز راه کارهایی براتون داریم که بتونین با استفاده از خورنی های سالم و کاملا خوبی مشکل ترش کردن رو کنترل کنید و بدنتون رو کمی آرامتر و سالمتر نمایید حواستون به کلیه هاتون باشه حواستون به کلیه هاتون باشه
کلیه یکی از بخش های حساس بدن است و خدا نکنه که مشکلی برای شما و کلیه هاتون پیش بیاد ، کلیه جز بخش هایی است که به طور آرام و خاموش مشکل ساز میشود 3 سوال نجات دهنده 3 سوال نجات دهنده
امروز 3 سوال پزشکی رو براتون داریم که میتونه حتی موجب نجات زندگی شما دوستان بشه پس بهتره به اون ها توجه نمایید بیماری های شایع مردان از تولد تا 40 سالگی بیماری های شایع مردان از تولد تا 40 سالگی
امروز نگاهی کوتاه به بیماری های شایع در مردان از کودکی تا 40 سالگی انداختیم . میگم بد نیست که ما مردان هم نگاهی کوتاه به سلامتی خودمون بندازیم و همانند خانم ها مراقب سلامتی خودمون باشیم با خوراکی افسردگی را مهارکنید با خوراکی افسردگی را مهارکنید
باورتون میشه که نحوه غذا خوردن و غذاهایی که استقاده میکنید نه تنها بر روی سلامتی جسمی که بر روی سلامتی روحی شما هم میتونه تاثیر منفی داشته باشه و براتون مشکلاتی به همراه داشته باشه مشکلات روحی تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن
شما اهل عصرونه خوردن هستید و کلا با عصرونه خوردن احال میکنید یانه؟ و آیا میدونید که خوردن عصرونه میتونه در سلامتی و سرحال بودن و سر وزن بودن هرچه بیشتر شما تاثیر مثتبی داشته باشته؟


برای گرفتن بیلبورد لابی لازم است برای گرفتن بیلبورد لابی لازم است
فیلم آرایش غلیظ اکران خودش را در سینماهای کشور شروع کرده است اما با تبلیغاتی به نوعی محدود و کمتر از حد انتظار
بی ام و X1 به روز شد بی ام و X1 به روز شد
کارخانه بی ام و  ماشین X1 خود را به روز کرده است و مدل تازه از آن را در بهار آینده ارائه خواهد کرد
زبان را سریعتر وراحتر یاد بگیرید زبان را سریعتر وراحتر یاد بگیرید
آبا شما هم در یادگیری زبان مقداری مشکل دارید و دوست دارید با توجه به نیاز ویا علاقه ای که دارید زبان خارجی رو بتونین سریعتر وراحتر یاد بگرید واز اون استفاده بیشتری ببرید
عکسی از محسن تنابنده در مسکو عکسی از محسن تنابنده در مسکو
عکسی از محسن تنابنده در مسکو
صروت های اکنه دار را با این نکات آرایش کنید صروت های اکنه دار را با این نکات آرایش کنید
آرایش کردن علاوه بر اینکه یک هنر است نیاز به دقت و مهارت های دیگری دارد و یه جورایی علم هم همراه خودش دارد که با توجه به نوع صورت چجوری باید صورت را آرایش کرد که برای انواع صورت مناسب و زیبا باشد
الهام چرخنده در نقش جدیدش الهام چرخنده در نقش جدیدش
امروز تصویری تازه از الهام چرخنده براتون داریم بازیگری که این روزهای خیلی صحبتش در بین مردم هست، او اینبار در سریال هانیه قرار است ایفای نقش کند
سری دیگر از جملات و اس ام اس های خنده دار سری دیگر از جملات و اس ام اس های خنده دار
امرزو سری دیگری از جملات واس ام اس های خنده دار رو براتون داریم سری دوست داشتنی که امیدوارم از خواندنش حسابی لذت ببرید وباب میلتون باشه
جو مونگ و سه قلو هایش + عکس جو مونگ و سه قلو هایش + عکس
امروز عکسی از جومونگک براتون داریم همراه با سه قلو هایش و همسرش
جملاتی عاشقانه پاییزی جملاتی عاشقانه پاییزی
با شروع شدن پاییز براتون جملاتی عاشقانه و خواندنی پاییزی رو براتون داریم که امیدواریم از خواندن اون ها لذت ببرید وباب میل دوست داران این نوع جملات باشه
سید حسن خمینی در حال کوهنوردی سید حسن خمینی در حال کوهنوردی
عکسی برای شما دوستان داریم از کوهنوردی سید حسن خمینی
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو