هوالرزاق
ads

 • آخرین مطالب »
 • fa/every/4551/نگاهی-گذرا-به-سنگ-دهبید/نگاهی گذرا به سنگ دهبید

  نگاهی گذرا به سنگ دهبید 15 ساعت قبل

  آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند 6 ساعت قبل

  روشهایی مفید برای رشد کسب و کارتون 18 ساعت قبل

  مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها 1 روز قبل

  چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد 1 روز قبل

  fa/every/4545/بهترین-روغن-های-طبیعی-مخصوص-سلامتی-و-زیبایی-پوست/بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست

  بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست 2 روز قبل

  چجوری گل شمعدانی رو پرورش بدیم و نگهداری کنیم 3 روز قبل

  با شربط انجیر اشتها کودکانتون رو چند برابر کنید 3 روز قبل

  چرا بچه ها از تاریکی میترسند 3 روز قبل

  چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد 4 روز قبل

  fa/sport/4539/با-این-ورزش-ها-و-دستور-ها-سینه-مردونه-تری-داشته-باشید/با این ورزش ها و دستور ها سینه مردونه تری داشته باشید

  با این ورزش ها و دستور ها سینه مردونه تری داشته باشید 5 روز قبل

  چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم 5 روز قبل

  چیا بخوریم تا حافظه بهتری داشته باشیم 1 هفته قبل

  راه هایی برای اینکه کیفیت آبلیمو رو متوجه بشید 7 روز قبل

  مدل لباس مجلسی دخترانه شیک


  آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟

  آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟

  کلمه ارگانیک به معنای شیوه ی است که کشاورزان و دامداران محصولات کشاورزی خود مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات، لبنیات و گوشت را تولید می‌کنند و پرورش می‌دهند. کشاورزی ارگانیک تلاش می‌کند تا محصولات را به‌گونه‌ای رشد دهد که برای حفظ منابع طبیعی (خاک، آب و ...) و کم شدن آلودگی محیط زیست مناسب‌تر باشد. کشاورزانی که محصولات ارگانیک را تولید می‌کنند از شیوه ‌های متعارف برای بارورسازی و کنترل علف‌های هرز استفاده نمی‌کنند. مثالی برای کشاورزی ارگانیک استفاده از بارورسازی طبیعی گیاهان، غذادهی طبیعی خاک، استفاده از شیوه تناوب زراعی، استفاده از مالچ برای مدیریت کردن علف‌های هرز و ... است.

  این ماده غذایی ارگانیک است یا نه؟ برچسب ماده غذایی را چک نمایید:
  استاندارد ی برای غذاهای ارگانیک منتشر شده است که نحوه پرورش گیاهان، سازمان ‌دهی و فرآیند آن‌ها را تعیین می‌کند.
  100 درصد ارگانیک: برای استفاده از این عبارت باید مواد غذایی کاملاً ارگانیک باشند یا از مواد غذایی تشکیل شده باشند که همگی کاملاً ارگانیک هستند. محصولاتی که 100 درصد ارگانیک هستند از یک ماده غذایی تشکیل یافته‌اند، مانند میوه‌ها، سبزیجات، تخم‌مرغ و.... این مواد غذایی برچسب صد در صد ارگانیک خواهند داشت.

  ارگانیک: محصولاتی که حداقل 95 درصد مواد ارگانیک داشته باشند، این نشان را دریافت خواهند کرد. محصولاتی که شامل بیشتر از یک ماده غذایی هستند در این گروه قرار می‌گیرند و بر اساس تعداد مواد غذایی ارگانیک آن نمایان خواهند شد. مانند غلات صبحانه، آبمیوه و ...

  دارای مواد غذایی ارگانیک: محصولاتی که حداقل 70 درصد مواد غذایی ارگانیک داشته باشند، این عبارت بر روی برچسب آن‌ها درج می‌شود، اما نشان ارگانیک ندارد. مواد غذایی که کمتر از 70 درصد مواد ارگانیک تشکیل شده باشند. نشان یا عبارت ارگانیک را به‌هیچ‌وجه بر روی محصول نخواهند داشت. اگرچه ممکن است از چند ماده ارگانیک در آن‌ها استفاده شده باشد.
  سعی نمایید از همه انواع میوه‌ها، سبزیجات و ... استفاده نمایید. زمان ی از مواد غذایی متنوع و از گونه‌هایی مختلف انتخاب می‌نمایید، همین باعث می‌شود تا کمتر در معرض یک آفت‌کش خاص قرار گیرید

  آیا ارگانیک و طبیعی به یک معنا است؟
  نه، ارگانیک و طبیعی به یک معنا نیست. شما ممکن است بر روی ماده غذایی این نشان‌ها را ببینید: طبیعی، کاملاً طبیعی، صد درصد طبیعی، بدون هورمون و ... . این عبارت‌ها درست هستند اما به معنای ارگانیک نمی‌باشند. تنها غذاهایی که مطابق با استاندارد "ارگانیک" باشند، نشان ارگانیک را دریافت خواهند کرد.

  غذاهای ارگانیک مغذی‌تر هستند؟
  در مطالعه‌ای که به‌منظور مقایسه مواد غذایی ارگانیک و غذاهای متعارف صورت گرفت نمایان گرنظر که این غذاها از جهت میزان مواد مغذی تفاوت چشمگیری با یکدیگر ندارند.

  چرا بهتر است، مواد غذایی ارگانیک را انتخاب کنیم؟
  عامل های متعددی برای انتخاب غذای ارگانیک موثر است. بعضی از مردم مزه غذاهای ارگانیک را ترجیح می‌دهند. اما علل بنیادین دیگری برای ترجیح این مواد غذایی وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

  آفت‌کش‌ها: در کشاورزی متعارف از آفت‌کش‌های شیمیایی برای محافظت محصولات زراعی از حشرات، آفات و بیمار ی‌ها استفاده می‌شود. زمان ی کشاورزان آفت‌کش‌ها را بر روی گیاهان اسپری می‌کنند، باقیمانده این سموم بر روی محصولات وجود خواهد داشت. اما کشاورزان ارگانیک از به دام انداختن حشرات، انتخاب دقیق محصولات (انتخاب گونه‌های مقاوم به بیمار ی‌ها به‌وسیله مهندسی ژنتیک یا سایر شیوه ‌ها)، شکار حشرات، استفاده از میکروارگانیسم‌های سودمند به‌جای کنترل آفات زراعی مخرب و ... استفاده می‌کنند. بسیاری از مردم غذاهای ارگانیک را انتخاب می‌کنند تا از این سموم و آفات دور باشند. باقی‌مانده سموم بر روی محصولات ارگانیک به میزان چشمگیری کمتر از محصولات متعارف است؛ ولی با این وجود میزان سموم در محصولات متعارف نیز از میزان استاندارد بیشتر نیست.

  افزودنی‌های خوراکی: مقررات ارگانیک، استفاده از افزودنی‌ها (موادی که در طی فرآیند شدن مواد غذایی به آن‌ها اضافه می‌شود)، عوامل غنی‌سازی، نگه‌دارنده‌ها، شیرین‌کننده‌های مصنوعی، رنگ‌های مجاز خوراکی، طعم‌دهنده‌ها، مونوسدیم گلوتامات و ... را در محصولات ممنوع و به شدت محدود کرده است.

  محیط زیست: بسیاری از افراد از محصولات ارگانیک استفاده می‌کنند زیرا این مواد برای محیط زیست مناسب‌تر هستند. در حقیقت محصولات ارگانیک آلودگی کمتری دارند و کیفیت آب و خاک را حفظ می‌کنند.
   

  چرا محصولات ارگانیک کمتر خریداری می‌شوند؟
  یکی از متداول ‌ترین نگران ی‌ها در خصوص غذاهای ارگانیک قیمت آن است. مواد غذایی ارگانیک به نسبت مواد غذایی متداول از قیمت بالاتری برخوردار هستند؛ زیرا عملیات کشاورزی در حالت ارگانیک بسیار گران‌قیمت است.
  برای نگه‌داری میوه‌ها و سبزیجات ارگانیک از نگه‌دارنده‌ها و موم‌ها استفاده نمی‌شود در نتیجه این مواد زودتر فاسد می‌شوند. همچنین مواد غذایی ارگانیک اشکالات ظاهری بیشتری دارند: مثلاً کوچک‌تر هستند، فرم زیبایی ندارند، رنگ یکدست و منظمی ندارند و ...

  راهنماهای ایمنی غذایی:
  تنوع غذایی داشته باشید: سعی نمایید از همه انواع میوه‌ها، سبزیجات و ... استفاده نمایید. زمان ی از مواد غذایی متنوع و از گونه‌هایی مختلف انتخاب می‌نمایید، همین باعث می‌شود تا کمتر در معرض یک آفت‌کش خاص قرار گیرید.
   
  میوه‌ها و سبزیجات را در فصل خودش خریداری نمایید: برای دریافت تازه‌ترین محصولات از مغازه‌دار سوال کنید کدام‌یک تازه‌تر است و سعی نمایید هر میوه یا سبزی را در فصل طبیعی خودش خریداری نمایید و از خرید محصولاتی که در انبارها برای چندین ماه نگهداری شده‌اند پرهیز نمایید.

  برچسب مواد غذایی را با دقت مطالعه فرمایید: تنها به اینکه روی ماده غذایی نوشته شده است ارگانیک یا اینکه از مواد ارگانیک تهیه شده است اکتفا ننمایید. بسیاری از چنین محصولاتی همچنان دارای مقادیر فراوانی شکر، نمک، چربی یا کالری هستند.

  میوه‌ها و سبزیجات را با آب فراوان بشویید: شستشوی میوه‌ها و سبزیجات باعث می‌شود تاحدی آلودگی‌ها، باکتری‌ها، باقی‌مانده سموم و آفت‌کش‌ها از روی سطح محصولات زدوده شود. البته بسیاری از سموم از طریق شستشو از بین نمی‌روند و لازم است که حتماً پوست میوه‌ها یا سبزیجات گرفته شود که از این طریق بسیاری از مواد مغذی و فیبر این محصولات از دست می‌رود.

  تبیان


  آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟

  برچسب های
  آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟ - - - - - - - - - - - - - - - - -

  آمار و ارقام
  زمان قرار گرفتن در سایت :1394/02/27-45 ماه قبل
  کل بازدید : 1,699
  تعداد بازدید ماه جاری : 1,699
  تعداد بازدید در هفته جاری : 1
  تعداد علاقه مندی ها : 0

  تعداد 0رای به آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟ داده شده است
  و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
  نظر شما راجع به آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟


  مطالب مرتبط با آیا مواد غذایی ارگانیک بهتر و سالم تر هستند؟

  چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد
  چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد
  چجوری از اضطراب و تپش قلب پیشگری کنیم چجوری از اضطراب و تپش قلب پیشگری کنیم
  برای سلامت فرزندان پسرتان این موارد آلت تناسلی را چک کنید برای سلامت فرزندان پسرتان این موارد آلت تناسلی را چک کنید
  برای داشتن سلامتی بیشتر این مواد غذایی را بیشتر استفاده کنید برای داشتن سلامتی بیشتر این مواد غذایی را بیشتر استفاده کنید
  شکل شکم مادران باردار و وضعیت جنسی و جسمی جنین شکل شکم مادران باردار و وضعیت جنسی و جسمی جنین
  چجوری با روش هایی ساده پوست سفیدتری داشته باشیم چجوری با روش هایی ساده پوست سفیدتری داشته باشیم
  در روزهای اول بعد از زایمان چی بخوریم در روزهای اول بعد از زایمان چی بخوریم
  رای بهبود زخم جسم پس از زایمان از بعضی راهکارهای اثربخش می توانید یاری بگیرید غذا در روزهای اول زایمان زیاد باارزش و حائز ارزش است برای بازیابی قوای جسمی مادر بعضی موادخوراکی سودمند به آن ها توصیه می کنیم که زیاد سودمند و پرفایده هستند این موادخوراکی سبب زیاد شدن شیر مادر و زیاد شدن تندرستی مادر و نوزاد نیز خواهند شد . مراقبت غذایی بعد از سقط جنین مراقبت غذایی بعد از سقط جنین
  سقط جنین برای هر مادری موضوعی دردناک و آزادستهنده است.مادرانی که بچه خود را از دست می دهند افزون بر حمایت عاطفی احتیاج دارند از دید غذا تثبیت شوند.زیرا سقط جنین سبب ضعیف شدن جسم می شود راه کارهایی ساده برای بهبود بخیه زایمان راه کارهایی ساده برای بهبود بخیه زایمان
  زایمان طبیعی نسبت به سزارین فرق های زیادی دارد. هر کس با توجه به توانایی بدنی و همینطور آمادگی روحی که دارد یکی از این شیوه ها را برای زایمان انتخاب می کند. هر دوی این شیوه ها پیامد ویژه خود را دارند. امروز در شیثار می خواهیم درباره شیوه های بهبود بخیه زایمان طبیعی با شما صحبت کنیم
  بیماری های پوستی با منشاء روحی و روانی! بیماری های پوستی با منشاء روحی و روانی!
  پیشرفت های علمی، راه را برای درک و درمان شرایط موجود در سطح پوست فراهم آورده است. پوست یکی از مسیرهای اصلی است که ما توسط آن دنیا را درک می کنیم و در حقیقت توسط دنیا درک می شویم. 4 روش آسان برای افزایش سلامت درون ! 4 روش آسان برای افزایش سلامت درون !
  سعی کنید تعادلی بین آنچه نیاز به انجام آن است و آنچه که باید انجام شود، برقرار کنید. وقتی زندگی پیچیده می‌شود من سعی می‌کنم زمانی را به خودم اختصاص دهم و در نازپروردگی افراط کنم. علت خروپف کردن و خلاص شدن از شر آن علت خروپف کردن و خلاص شدن از شر آن
  علت خروپف کردن و خلاص شدن از شر آن یوگای خنده چه مزایایی دارد؟ یوگای خنده چه مزایایی دارد؟
  حتما شنیده‌اید كه می‌گویند: «خنده بر هر درد بی‌درمان دواست.» این باور قدیمی به شما می‌گوید كه با كمك خنده می‌توانید بر دشوار‌ترین درد‌های جسمانی غلبه كنید. آموزش شنا برای کودکان آموزش شنا برای کودکان
  آموزش شنا برای کودکان دانستنی های جالب در رابطه با ایذز دانستنی های جالب در رابطه با ایذز
  دانستنی های جالب در رابطه با ایذز تری گلیسرید همراه با خواص آن تری گلیسرید همراه با خواص آن
  تری گلیسرید همراه با خواص آن لاغری بدون رژیم با روش های ساده و موثر لاغری بدون رژیم با روش های ساده و موثر
  خیلی ها به دنبال لاغر کردن هستند اونم لاغر کردن سریع و کار آمد و بدون دردسرهای خاص و اذیت شدن هایی که لاغری دارد امروز نکاتی برای لاغری براتون داری نکاتی ساده و موثر راهی موثر برای مقابله با آلرژی راهی موثر برای مقابله با آلرژی
  راهی موثر برای مقابله با آلرژی از خواص و مضرات باقلا چه می دانید؟ از خواص و مضرات باقلا چه می دانید؟
  شكی نیست كه باقالا یكی از محبوب‌ترین حبوبات ایران به شمار می‌آید. طعم، بو و مزه آن به‌خصوص اگر با گلپر و سركه آبپز شود، خاطرات دربند و دركه و شب‌های سرد زمستان را به بهترین نحو تداعی می‌كند!


  بررسی کمبودهای ویتامینی و مواد مغذی رایج ! بررسی کمبودهای ویتامینی و مواد مغذی رایج !
  بسیاری از مواد مغذی برای سلامتی لازم و ضروری هستند و امکان دریافت بسیاری از آن ها از غذاها وجود دارد. با این حال، شاهد کمبود بعضی مواد مغذی هستیم. در قسمت اول و دوم این مطلب کمبودهای مواد معدنی را بررسی کردیم. در این مطلب، به بررسی کمبودهای ویتامینی رایج می پردازیم.
  آلبالو سرشار ازاین ویتامین‌ها و املاح! آلبالو سرشار ازاین ویتامین‌ها و املاح!
  خوردن آلبالو چه تاثیراتی روی سلامتی ما میگذارد آیا می دانستید به جای مصرف انواع مسکن ها و تب بر ها می توانید آلبالو را جایگزین کنید این میوه به خاطر وجود آنتی اکسیدان بالا برای درمان انواع مشکلات و بیماری های مختلف می تواند به ما کمک کند.
  اینگونه تصمیمات هوشمندانه بگیرید! اینگونه تصمیمات هوشمندانه بگیرید!
  افراد باهوش موقع ریسک پذیری و خلق و بهره برداری از فرصت ها تصمیمات هوشمندانه تری می گیرند
  میوه هایی برای افزودن به طول عمر شما! میوه هایی برای افزودن به طول عمر شما!
  اگر می خواهید مانع پیری زودرس شوید توصیه می کنیم از برخی میوه های موثر در این زمینه استفاده کنید تا در افزایش سلامتی خود نقشی داشته باشید و به طول عمرتان کمک کنید.
  به آرامش رساندن عضلات و رفع گرفتگی آن ها با کرفس و هویج+روش تهیه به آرامش رساندن عضلات و رفع گرفتگی آن ها با کرفس و هویج+روش تهیه
  در این مطلب می خواهیم نقش تغذیه را در به آرامش رساندن عضلات و رفع گرفتگی آن ها بررسی کنیم. کرفس و هویج دو ماده ی غذایی مفید هستند که ترکیب آن ها به صورت یک نوشیدنی سالم و طبیعی باعث نرمی و رفع خستگی عضلاتتان خواهد شد.
  کمک موز برای ورزشکاران!! کمک موز برای ورزشکاران!!
  ورزشکاران و افرادی که علاقه مند به عضله سازی هستند بیشتر از دیگران موز مصرف می کنند چون پروتئین موجود در آن بهترین گزینه برای عضله سازی آن ها به شمار میرود مصرف موز با شیر یا آب برای آنها بهترین گزینه است.
  بهترین راه درمان خودشیفتگی!! بهترین راه درمان خودشیفتگی!!
  خود‌شیفته به‌ کسی گفته می‌شود که خیلی‌ عاشق خودش باشد
  با قهوه در برابر این بیماریها ایمن شوید! با قهوه در برابر این بیماریها ایمن شوید!
  آیا می دانستید افرادی که روزانه قهوه مصرف می کنند نسبت به دیگران قلب سالم تری دارند و بیماری هایی مانند دیابت و افسردگی و چاقی در امان می مانند بهتر است با مصرف کافئین قلبتان را در برابر انواع مشکلات بیمه کنید.
  آشنایی با خصوصیات پنهان افراد وابسته آشنایی با خصوصیات پنهان افراد وابسته
  وابستگی افراطی ، امری مذموم و ناخوشایند است که می تواند انسان را از مسیر سالم و کارآمد زندگی بازدارد و انرژی های مثبت او را صرف موارد بیهوده و بی سرانجام گرداند. جالب اینجاست که وابستگی ، می تواند خودش را از دید مردم پنهان نماید.
  برای درمان دیابت چای سبز و این خوراکی های مفید را بخاطر بسپارید! برای درمان دیابت چای سبز و این خوراکی های مفید را بخاطر بسپارید!
  سیب، دارچین، سرکه، کاهو، چای سبز، ماهی، برنج قهوه ای را برای درمان دیابت به خاطر بسپارید....
  خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو