هوالرزاق


چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد

چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد

افراد زیادی برای تسکین کوچک‌ترین و ساده‌ترین دردهای خود به داروهای مسکن متوسل می‌شوند غافل از اینکه مصرف زیاد داروهای مسکن عوارض جدی دارد. به عنوان مثال مصرف زیاد ایبوبروفن و پاراستامول یا همان استامینوفن آسیب‌های جدی به کبد می‌زند. به همین دلیل لازم است که برای تسکین دردهای روزمره به سراغ جایگزین طبیعی بروید. چون علاوه بر اینکه دردها را تسکین می‌دهند ویتامین و مواد معدنی خوبی به بدن می‌رسانند.

آب زغال‌اخته
آب زغال‌اخته یک نوشیدنی طبیعی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی بوده و برای تندرستی بسیار سودمند است. این آب‌میوه‌ی طبیعی حاوی ترکیبات معروفی مانند آنتوسیانین‌ها است که به جلوگیری از التهاب و استرس اکسیداتیو کمک زیاد می‌کنند. مصرف روزانه‌ی آب زغال‌اخته به مدت 6 هفته، باعث افزایش قابل توجه میزان «سیتوکین» موجود در بدن می‌شود. این مولکول‌های ضدالتهاب به‌ویژه زمانی که بدن فعالیت‌های جسمی مکرر انجام می‌دهد مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوشیدن آب زغال‌اخته شیوهی مطمئن و مناسب برای مقابله با هر نوع درد و التهاب است.
شیوه استفاده
نصف فنجان زغال‌اخته تازه و یک لیوان آب (200 میلی‌لیتر) را در مخلوط‌کن بریزید و سپس آن را مخلوط‌ نمایید تا یکدست شود. می‌توانید مقدار کمی عسل یا شیرین‌کننده‌های طبیعی برای شیرین کردن طعم آب‌میوه‌تان اضافه نمایید. همچنین می‌توانید چند قطره آب لیموترش نیز به آب‌میوه‌تان اضافه نمایید.
 

چای سبز
این نوشیدنی طبیعی روز به روز در سرتاسر جهان محبویتزیادی پیدا کرده و استفاده می‌شود. چای سبز حاوی خصوصیات زیادی برای تندرستی است. در واقع این نوشیدنی پرخاصیت می‌تواند از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کند و متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن را فعال کند. در نتیجه به کم شدن وزن نیز کمک زیادی می‌کند. چای سبز یک نوشیدنی حاوی فلاوونوئیدها است. این ترکیبات سودمند خصوصیات ضدالتهابی دارند و از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند.
نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهند که مصرف چای سبز نه تنها باعث افزایش چشمگیر مواد ضدالتهابی موجود در بدن می‌شود بلکه به کم شدن ترکیبات التهاب‌زای بدن نیز کمک زیادی می‌کند. این نوشیدنی سودمند به‌ویژه برای افرادی که از آرتریت روماتوئید رنج می‌برند بیشتر پیشنهاد می‌شود.
شیوه استفاده
یک لیوان (250 میلی‌لیتر) آب را جوشانده و یک قاشق چای‌خوری چای سبز به آن اضافه نمایید. اجازه دهید به مدت 5 دقیقه بماند تا دم بکشد. احتیاجی به حرارت نیست. می‌توانید کمی عسل به چای سبزتان اضافه نمایید.
 
گیلاس سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها بخصوص «آنتوسیانین‌ها» است که خصوصیات ضدالتهابی بالایی د ارند. آب گیلاس محبویتزیادی در کم شدن دردهای مفاصل ناشی از بیماری‌هایی مانند آرتریت یا بیماری‌های التهابی دیگر دارد
 

آب گیلاس
آب گیلاس مانند عامل کاهنده‌ی واکنش‌های التهابی بدن مانند پروتئین واکنشی C عمل می‌کند. این آب‌میوه التهاب‌های چربی شکمی و التهاب قلبی را کم شدن می‌دهد. این دو مشکل ارتباط مستقیمی با بروز مشکلات و بیماری‌های قلبی عروقی دارند؛ به خاطر اینکه گیلاس سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها بخصوص «آنتوسیانین‌ها» است که خصوصیات ضدالتهابی بالایی دارند. آب گیلاس محبویتزیادی در کم شدن دردهای مفاصل ناشی از بیماری‌هایی مانند آرتریت یا بیماری‌های التهابی دیگر دارد.
شیوه استفاده
نصف تا یک فنجان گیلاس بدون هسته را با یک لیوان آب در مخلوط‌کن بریزید و هم بزنید تا کاملاً یکدست شود. سپس آب‌میوه به دست آمده را بلافاصله نوش جان نمایید. اگر می‌خواهید اثر آب‌میوه و فیبر موجود در آن را افزایش دهید بهتر است نصف فنجان شاه توت و یک فنجان آب سیب نیز به ترکیب اضافه نمایید. مواد را به‌خوبی هم بزنید و میل نمایید.
 

نوشیدنی کفیر
کفیر یک نوشیدنی تخمیر شده و حاوی قدرت ضدالتهابی بالایی است. این نوشیدنی از شیر تخمیر شده تهیه می‌شود و منبع خوب باکتری‌هایی مفیدی مانند پروبیوتیک‌هاست. نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که این باکتری‌های سودمند برای مقابله با التهاب‌های سیستمیک بدن موثر است. به عقیده‌ی محققان، افرادی که از بیماری‌های التهابی مانند کولیت اولسراتیو (بیماری التهابی روده‌ی بزرگ) رنج می‌برند با نوشیدن کفیر به مدت 8 هفته موفق به کم شدن التهاب روده‌شان می‌شوند. در واقع مصرف نوشیدنی کفیر و جذب پروبیوتیک‌ها باعث کم شدن التهاب می‌شود و یک مسکن طبیعی محسوب می‌شود.
شیوه استفاده
می‌توانید از نوشیدنی کفیر مهیا استفاده نمایید. همچنین می‌توانید مقداری دانه‌ی کفیر را در ظرف شیشه‌ای قرار دهید و مقداری شیر کم‌چرب یا پرچرب گاو یا بز روی آن بریزید. همچنین می‌توانید به‌جای این شیرها از شیر سویا استفاده نمایید. بعد از افزودن این شیر، در ظرف را بگذارید و آن را در محیط خنک و دور از نور نگهداری نمایید. بهترین کار این است که آن را به مدت 24 ساعت یا بیشتر نگهداری نمایید تا کفیرتان غلیظ و خوش‌طعم شود. بعد از این مدت، کفیر را صاف نمایید و مایع را در یک ظرف شیشه‌ای داخل یخچال نگهداری نمایید.

تبیان


چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد

برچسب های
چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,666
تعداد بازدید ماه جاری : 1,666
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد