هوالرزاق
ads


مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟!

مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟!

آیا می دانستید با مصرف خرمالو می توانید به کم شدن کلسترول خون بدنتان بپردازید این میوه خصوصیات درمانی مفیدی برای بدن دارد از جمله می توان به کم شدن فشار خون اشاره کرد.

خواص خرمالو

از جمله ترکیبات تغذیه‌ای اهمیتمند میوه خرمالو می‌‌توان به مواد معدنی، ترکیبات فنولی و فیبرهای محلول در آب اشاره کرد.
علیرضا میلاجردی؛ کارشناسی ارشد تغذیهئ نوشت: درخت خرمالو بومی کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند ژاپن، کره و چین می‌‌باشد. به دیدمی‌‌رسد خاستگاه خرمالو کشور چین باشد. میوه خرمالو به صورت تازه یا خشک شده مصرف شده و پوست درخت آن پس از دم کردن به عنوان یک نوشیدنی استفاده می‌‌شود.


برگ‌‌های خرمالو نیز عمدتاً به عنوان نوشیدنی استفاده می‌‌شوند و به عنوان یک داروی سنتی در طب چینی برای درمان فلج، سرمازدگی، سوختگی و برای قطع خونریزی کاربرد داشته‌اند. امروزه این اثرات را به عملکرد آنتی اکسیدانی آن ربط داده‌اند. از این برگ‌‌ها در کره در چای استفاده می‌شده است، چراکه فکر می‌‌کرده‌اند بر ضد فشار خون بالا مؤثر باشند. برگ‌‌ها خاصیت آنتی اکسیدانی دارند، به طوری که مطالعات نشان داده‌اند فعالیت آنتی اکسیدانی آنها بیشتر از ویتامین C است.


اهمیت غذایی خرمالو
از جمله ترکیبات تغذیه‌ای اهمیتمند میوه خرمالو می‌‌توان به مواد معدنی، ترکیبات فنولی و فیبرهای محلول در آب اشاره کرد. در بین انواع ویتامین‌‌ها، مقادیر ویتامین A و ویتامین C خرمالو بالاست. میوه خرمالو متداولاً با مقدار بالایی از تانن‌‌ها شناخته می‌‌شود. تانن‌‌ها پلی فنول‌‌های گیاهی با وزن مولکولی بالا هستند.


تانن‌‌های خرمالو را به دو دسته قابل هیدرولیز و فشرده تقسیم می‌‌کنند. انواع فشرده بسیار در خرمالو فراوان‌اند و در واقع همان پروآنتوسیانیدین‌‌ها هستند. پروآنتوسیانیدین‌‌ها اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهاب و جلوگیری از آترواسکلروز دارند. تانن‌‌های فشرده در میوه و برگ خرمالو وجود دارند.


این پروآنتوسیانیدین‌‌ها ساختار بسیار پیچیده ای داشته و از زیر واحدهای کاتچین، کاتچین-3-گالات، گـــالوکاتچیـن، گالوکاتچین- 3-گالات تشکیل شده‌اند. در واقع با وجود تحقیقات زیاد ساختار واقعی تانن‌‌های خرمالو تاکنون به طور دقیق شناخته نشده است. البته محققان توصیه نمودند که ساختار اصلی تانن خرمالو را لوکودلفینیدین تشکیل می‌‌دهد. تحقیقات بعدی نشان داد که خرمالو علاوه بر کاتچین حاوی اپی کاتچین، اپی گالوکاتچین، کلوروژنیک اسید، کافئیک اسید و گالیک اسید نیز هست.


نتایج تحقیقات انجام شده
در مطالعه‌ای دیده شده است که عملکرد آنتی اکسیدانی خرمالو به طور معناداری بیشتر از سیب، انگور، گوجه فرنگی و دانه انگور می‌‌باشد، چرا که میزان ترکیبات فنولی آن بیشتر است. پوست میوه خرمالو نیز قدرت آنتی اکسیدانی دارد. در واقع 2 متوکسی-4-وینیل فنول که جزء پوست خرمالو است فعالیت آنتی اکسیدانی بسیاری قوی ای دارد. در پوست خرمالو بتا کاروتن، لیکوپن، بتا کریپتوگزانتین مونومریستیک اسید استر، زئازانتین دی مریستیک اسید استر وجود دارد. تمام انواع خرمالو زمانی که نرسیده و کوچک هستند طعم گس دارند.


طعم گس قوی خرمالو از تانن‌‌های محلول که به مقدار زیادی در سلول‌‌های تخصص یافته به نام سلول‌‌های تانن تجمع یافته‌اند نشأت گرفته است.یکی از اصلی ترین تانن‌‌های پالپ خرمالو گالیک اسید است. مطالعات نشان می‌‌دهند، فیبر غنی از تانن خرمالو سطوح کلسترول را در انسان کم شدن می‌‌دهد. نتایج مطالعه ای که بر روی موش‌‌های مبتلا به کلسترول خون بالا انجام شده است، نشان داد که اضافه کردن میوه خرمالو یا سایر قسمت‌‌های آن به رژیم غذایی موش‌‌های مبتلا، باعث کم شدن چربی خون آن‌‌ها می‌‌شود.


در رت‌‌ها دیده شده خرمالو به اسیدهای صفراوی باند می‌‌شود و بدین ترتیب اثرات‌‌هایپولیپیدمیک خود را اعمال می‌‌کند. همچنین اخیراً اثر عصاره خشک شده خرمالو در پیشگیری از تجمع پلاکت‌‌ها نیز بررسی شده است، هرچند هنوز به نتیجه قطعی نرسیده اند. دیده شده برگ‌‌های خرمالو اثرات ضد انعقاد و ضد ترومبوز دارند. جلوی تشکیل فیبرین ناشی از ترومبین را می‌‌گیرند.


پیشنهاد شده است که تانن‌‌های خرمالو اثرات فیزیولوژیکی مثل کم شدن فشار خون بالا و همچنین اثرات ضد باکتری دارند. بر طبق تحقیقات تانیک اسید، گالیک اسید، الاجیک اسید، اپی کاتچین اپی گالو-کاتچین گالات و اپی کاتچین خرمالو استافیلوکوکوس اورئوس را مهار می‌‌کنند.


عصاره برگ خرمالو نیز بر لیستریا مونوسیتوژنز و ویبریوپاراهمولیتیکوس اثر دارد. دیده شده فلاونوئیدهای برگ خرمالو چسبندگی بین لنفوسیت‌‌ها و نورون‌‌ها را مهار می‌‌کنند و بنابراین جلوی آسیب نورون مانند ایسکمی، ریپرفیوژن، نوروتروما و دیگر بیماری‌‌های نورودژنراتیو را می‌‌گیرند. همچنین بر طبق مطالعات، با مصرف خرمالو شاخص‌‌های استرس اکسیداتیو در مغز موش کم شده و آسیب نورون‌‌ها کم شدن یافته است.


تانن‌‌ها سبب طعم گس (قابض) خرمالو می‌‌شوند.در این بین اپی کاتچین قابض تر از کاتچین است. تانن‌‌ها اثرات بسیار مهمی دارند. تانن‌‌های فشرده از فعالیت آلفا آمیلاز پانکراس پیشگیری می‌‌کنند. برخی تانن‌‌های پلی مر اثرات ضد آلرژی دارند. از سوی دیگر می‌‌توانند اثرات موتاژن ترکیبات C-نیترو و C- نیتروز، را مهار کنند. تانن فشرده برگ خرمالو می‌‌تواند جلوی چاقی را بگیرد. دیده شده در روده سبب کم شدن ترشح مایع روده می‌‌شوند.


امّا مواردی که اخیراً موضوع مطالعات قرار گرفته اند: تحقیقات جنظرمی‌‌گویند که خرمالو به علت پیشگیری از آسیب اکسیداتیو بافت استخوان، جلوی استئوپروز را نیز می‌‌گیرد. برخی مطالعات جنظراثر آن را در درمان یبوست، فشار خون بالا و درماتیت آلرژیک یافته اند. برخی مطالعات می‌‌گویند ترکیبات خرمالو اثرات ضد آنزیم آلفا گلوکوزیداز دارند و در مطالعه ای دیده شده سبب کم شدن چربی کبد نیز می‌‌شود. در این مطالعه کاهشTG و LDL، بهبود حساسیت به انسولین، افزایشHDLو آدیپونکتین نیز مشاهده شده است.


با وجود تمام موارد ذکر شده نباید در مصرف هیچ ترکیب خوراکی از جمله خرمالو افراط کرد. قند این میوه بالاست و در مقادیر زیاد برای دیابتی‌‌ها خوب نیست. در مطالعه ای 3 مورد آلرژی نسبت به خرمالو دیده شده است، البته آلرژی نسبت به آن بسیار نادر است.

زندگی آنلاین


مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟!

برچسب های
مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/10/17-34 ماه قبل
کل بازدید : 1,039
تعداد بازدید ماه جاری : 1,039
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟!


مطالب مرتبط با مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟!

آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
خوراکی هایی که حاوی ویتامین دی و پیشگیری کننده از ام اس هستند! خوراکی هایی که حاوی ویتامین دی و پیشگیری کننده از ام اس هستند!
برای پیشگیری از مبتلاشدن به عارضه ام اس از چه منابع غذایی می توانیم کمک بگیریم ،آیا مصرف غذاهای حاوی ویتامین دی می توانند در این زمینه مفید باشند و به درمان ام اس کمک کنند. هر مزاجی چه نوع گوشتی باید مصرف کند ! هر مزاجی چه نوع گوشتی باید مصرف کند !
هر مزاجی چه نوع گوشتی باید مصرف کند و توصیه های مختلف طب سنتی برای مصرف انواع گوشت در انواع مزاج ها چیست و چه کسانی با چه نوع طبعی از چه گوشتی باید استفاده کنند. مصرف مکرر سیب زمینی چه عوارضی دارد! مصرف مکرر سیب زمینی چه عوارضی دارد!
آیا می دانستید با مصرف غذاهای حاوی سیب زمینی به مبتلاشدن به دیابت یک قدم نزدیکتر خواهید شد بهتر است برای سیب زمینی جایگزینی مناسب پیدا کنید و از مصرف آن پرهیز کنید و اشکال مختلف آن را در غذاهایتان کنار بگذارید. عواقب استفاده زیاد از شکر! عواقب استفاده زیاد از شکر!
شکر پرطرفدارترین ماده خوراکی برای انواع دسرها و پیش غذاها و شیرینی هاست مصرف آن برای دیابتی ها و افراد مسن بسیار مضر است می خواهیم در مورد عواقب استفاده از آن بیشتر بدانیم. برای درمان التهاب در بدن چه بخوریم؟ برای درمان التهاب در بدن چه بخوریم؟
از چه خوراکی هایی برای مقابله با التهاب بدن می توان استفاده کرد چه درمان های خوراکی برای این عارضه وجود دارد چگونه از طریق مواد غذایی می توانیم با التهاب بدنمان را برطرف کنیم. آیا خواص بی نظیر آناناس را می دانید؟! آیا خواص بی نظیر آناناس را می دانید؟!
از آناناس می توانیم برای درمان سرفه کمک بگیریم و موجب درمان آن و بهبود این عارضه شویم آب آناناس خاصیت درمان کنندگی برای سرفه دارد و می تواند برای رفع آن موثر باشد. چه نوع صبحانه هایی می توانند برای بدن ما مفید باشند! چه نوع صبحانه هایی می توانند برای بدن ما مفید باشند!
چه نوع صبحانه هایی می توانند برای بدن ما مفید باشند و موجب انرژی زایی در آغاز روز شوند . با این مواد غذایی قوای ذهنی خود را پرورش دهید! با این مواد غذایی قوای ذهنی خود را پرورش دهید!
با چه مواد خوراکی می توانیم به پرورش قوای ذهن خود کمک کنیم و مانع زوال عقل و بروز مشکلات در آن شویم چه مواد خوراکی کمک شایانی در این زمینه به ما می کنند در این مطلب لیستی از بهترین مواد غذایی را برایتان آورده ایم. با تاثیرات خارق العاده نوشیدن قهوه آشنا شوید! با تاثیرات خارق العاده نوشیدن قهوه آشنا شوید!
آیا می دانستید با مصرف قهوه از چه بیماری هایی می توانیم در امان بمانیم با نوشیدن روزانه قهوه از استرس و حساسیت های روحی می توانیم دور بمانیم همچنین انواع سرطان ها و بیمار های قلبی و عروقی نیز مبتلا نخواهیم شد. خوردن سوپ چه فوایدی برای بدن دارد! خوردن سوپ چه فوایدی برای بدن دارد!
خوردن سوپ چه تاثیرات مفیدی روی بدن میگذارد و چه فوایدی برای بدن ما دارد چه بیمارانی باید سوپ میل کنند و سوپ مرغ برای چه بیمارانی مفید است؟در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

 • مدل کفش اسپرت با مارک نایک
  مدل کفش اسپرت با مارک نایک

  مدل کفش اسپرت با مارک نایک را برای شما در این پست قرار داده ایم.   از ماه بیشتر بدانیم
  از ماه بیشتر بدانیم

  دانستنی های ماهدانستنی های ماه مدل کفش رنگی اسپرت و ورزشی
  مدل کفش رنگی اسپرت و ورزشی

  مدل کفش رنگی اسپرت و ورزشی را برای شما در این پست قرار داده ایم. آشنایی و زندگی نامه امام حسن
  آشنایی و زندگی نامه امام حسن

  امام حسن اما سوم شعیان است که جزء بزرگان دین ما نیز هستند مدل کفش مردانه جدید و جذاب
  مدل کفش مردانه جدید و جذاب

  مدل کفش مردانه جدید و جذاب را برای شما در این پست قرار داده ایم.
 • چگونه سمبوسه در خانه تهیه کنیم
  چگونه سمبوسه در خانه تهیه کنیم

  امروز دستور العمل درست کردن سمبوسه رو براتون داری مغذایی که فکرکنم بتونین در خانه این سمبوسه ها رو به راحتی درست کنید و شما کودکانتان از خوردن این سمبوسه ها حسابی لذت ببرید بهترین روش کاهش اضطراب چیست
  بهترین روش کاهش اضطراب چیست

  اضطراب زیاد میتونه بر روی تمامی رفتارهای ما تاثیر بگذاره و اختلال در زندگی و کار و تمامی رفتارهای مارو داشته باشه و چجوری میتونین اضطراب رو کاهش بدیم اون هم به صورتی ساده و سریع که روزگار والبته زندگی بهتری داشته باشیم عکس زیر خاکی علی کریمی
  عکس زیر خاکی علی کریمی

  علی کریمی دیروز عکسی از خودش و بازیکنان قدیم تیم ملی منتشر کرده است به نام عکس زیر خاکی پایه صحبت قاتلی 19 ساله
  پایه صحبت قاتلی 19 ساله

  امروز پایه صحبت قاتلی 19 ساله نشستیم که دختری را که دوستش داشت و به او به عنوان همسر آینده نگاه میکرد را کشته است نگاهی به 6 ساختمان رنگی دوست داشتنی
  نگاهی به 6 ساختمان رنگی دوست داشتنی

  امروز از 6 ساحتمان متفاوت تصاویری براتون داریم ساختمان هایی زیبا و دوست داشتنی که با استفاده از رنگ در طراحی نمایظاهریشون زیبایی و جذابیت متفاوتی رو در نمای خودشو ن ایجاد کرده اند این شما این 6 سساختمان متفاوت
 • رسیدن به درک متقابل در زندگی مشترک
  رسیدن به درک متقابل در زندگی مشترک

  یکی از مسائلی که در زندگی مشترک هست و مشکلاتی را برای زن و شوهر پیش می آورد این است که در زندگی در خیلی از مسائل همسران دید های متفاوتی دارند و این دید متفاوت در زندگی عدم تفاهم و مشکبلاتی پیش می آورد که زندگی رو به کام هر دو تلخ میکند طالع شما در سال 2015
  طالع شما در سال 2015

  با نزدیک شدن پایان سال میلادی همه در تکاپوی اطلاعات در باره سال جدید میلادی یعنی سال 2015 هستند و بد ندیدیم در روزهای آیندده مطالبی در مورد سال پیش رو موارد مورد بحث اون براتون داریم اما امروز طالع بینی شما دوستان در سال 2015 ساکن طبقه وسط 40 میلونی شد
  ساکن طبقه وسط 40 میلونی شد

  ساکن طبقه وسط نام فیلمی است که شهاب حسینی در آن کارگردانی را تجریه کرد هاست و این کار در دو روز اول اکران خود 40 میلیون تومان فروش داشته است تشدید کننده های آکنه صورت
  تشدید کننده های آکنه صورت

  آکنه صورت مشکلی است که میتونه بر روی زیبایی شما تاثیر منفی داشته باشه  وتاثیرات اون میتونه بر روحیه شما تاثیرات منفی داشته باشه و بد نیست که عوامل  تشدید کننده آکنه صورت آشنا باشید تا بتونین از پیشرفت اون جلوگیری کنید گل ساعت و خواص آن را بیشتر بشناسیم
  گل ساعت و خواص آن را بیشتر بشناسیم

  آیا شما تا حالا گل ساعت رو دیده اید و آیا میدانید خواص این گل چیست و چه استفاده ها و فوایدی دارد

با روانشناسی مردان درافسردگیخانم ها نقش دارند! با روانشناسی مردان درافسردگیخانم ها نقش دارند!
زنان دو برابر بیش از مردان در معرض ابتلا به افسردگی مفرط و اضطراب فراگیر قرار دارند
از سلامتی شکلات و کاکائوی تلخ چه فوایدی برای بدنمان دارند! از سلامتی شکلات و کاکائوی تلخ چه فوایدی برای بدنمان دارند!
شکلات و کاکائوی تلخ چه فوایدی برای بدنمان دارند این ماده غذایی چه تاثیراتی روی بدن ما میگذراد آیا برای سلامت قلب و عروق ما مفید است بهتر است از این خوراکی غافل نشوید و در میان وعده های خود بگنجانید.
متفاوت متفاوت: معتاد قهوه هستید یا رابطه جنسی؟ متفاوت متفاوت: معتاد قهوه هستید یا رابطه جنسی؟
حسی که از گرفتن یک پیامک می گیرید یا عکسی که هر بار باید در اینستاگرام بگذارید... همه و همه می تواند چیزهایی باشد که شما نمی توانید بدون آنها زندگی کنید.
گردآوری از تقویت عملکرد و نیروی جنسی با مصرف میوه! گردآوری از تقویت عملکرد و نیروی جنسی با مصرف میوه!
برای تقویت نیروی جنسی تان بهتر است از مواد طبیعی کمک بگیرید این میوه ها و تنقلات سالم می توانند تاثیر زیادی روی تقویت قوای جنسی شما بگذارند باعث افزایش این نیرو در بدنتان شوند و در بهبود عملکرد جنسی تان بسیار تاثیرگذار باشند.
از روانشناسی در 10 دقیقه به آرامش برسید! از روانشناسی در 10 دقیقه به آرامش برسید!
شاید فکر کنید برای به آرامش رسیدن نیاز به انجام کارهای بسیار و زمان طولانی دارید، اما جالب است بدانید حتی می توانید با انجام برخی از کارهای حتی در عرض 10 دقیقه به آرامش برسید. می خواهید بدانید چگونه؟
از نگاه سلامت انواع دمنوش ها برای گرفتن انرژی! از نگاه سلامت انواع دمنوش ها برای گرفتن انرژی!
با توجه به این که این روزها هوا سرد است، بد نیست چند نوشیدنی گرم کننده و نیروبخش را به شما معرفی کنیم. نوشیدن این دمنوش ها بی تردید روزهای لذت بخشی را برای شما رقم می زنند.
گردآوری از آلرژی غذا خطر بروز این بیماری در جوانان! گردآوری از آلرژی غذا خطر بروز این بیماری در جوانان!
یک مطالعه جدید نشان می دهد نوجوانان و جوانانی که به برخی مواد خوراکی آلرژی دارند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی، اضطراب و اختلال بیش فعالی قرار دارند.
مطلبی از ادویه های ضد کلسترول را بشناسید! مطلبی از ادویه های ضد کلسترول را بشناسید!
داشتن سبک زندگی سالم، فعالیت بدنی مناسب و یک رژیم غذایی خوب به شما کمک خواهد کرد که سطح کلسترول خونتان را کاهش دهید. علاوه بر این ها اضافه کردن برخی ادویه جات به برنامه ی غذایی تان می تواند کلسترول خونتان را پایین بیاورد.
مطلبی تازه درباره چند ماده ی غذا مفید برای افزایش میزان کلسترول خوب! مطلبی تازه درباره چند ماده ی غذا مفید برای افزایش میزان کلسترول خوب!
ما دو نوع کلسترول داریم: کلسترول خوب و کلسترول بد. HDL یا کلسترول خوب جداره ی عروق را تمیز می کند به همین دلیل باید میزان آن در حد قابل قبول بماند. در این مطلب شما را با چند ماده ی غذایی مفید برای افزایش میزان کلسترول خوب خونتان آشنا می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.
تازه ترین مطلب درمان ناباروری با این دانه خوراکی! تازه ترین مطلب درمان ناباروری با این دانه خوراکی!
مصرف مواد غذایی با پایه ی سویا کمک هر چند اندکی به درمان و پیشبرد روند باروری داشته و خانم ها را از مضرات بیسفنول A دور می کند. در ادامه ی مطلب شما را بیشتر در جریان این پژوهش قرار می دهیم.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو