هوالرزاق


چه عادت های غذایی می تواند موجب ایجاد آروغ شوند؟!

چه عادت های غذایی می تواند موجب ایجاد آروغ شوند؟!

چه عادت های غذایی می تواند موجب ایجاد بادگلو شوند آروغ زدن ما ناشی از چه کارها و اعمال خوراکی است چه تغییرات رفتاری در نحوه غذاخوردنمان لازم است انجام دهیم پیشنهاد های مناسب در این زمینه کدامند؟

پیشگیری از آروغ

محمدرضا عمرانی کارشناس گوش حلق بینی با اشاره به اینکه فشارهای روحی و روانی، عوامل محیطی و ژنتیکی ارتباط مستقیم با عارضه باد گلو دارد، گفت: بادگلو به دلیل عواملی مانند فشارهای روحی و روانی، محیطی و ژنتیکی، بیرون آمدن هوا یا گاز از  دستگاه گوارش، جمع شدن و فرو بردن این گازها در دستگاه گوارش به وجود می‌آید و بر اثر تند خوردن، جویده نشدن و فرو بردن غذا همراه هوا به معده می‌رود سپس این هوا در معده به یکدیگر می‌پیوندند و مانند یک حباب از مری خارج می‌شوند.


وی افزود: براثر عوامل اولیه و تحریک کننده، حباب هوا به داخل معده می رود و به دلیل حرکات غیر ارادی مری این حالت تشنظرپیدا می کند و با توجه به حرکات عضلانی و چین خوردگی‌های معده، حس پر شدن معده در فرد ایجاد و به طور ناگهانی دریچه متصل معده به مری باز و هوا خارج می شود.


عمرانی تصریح کرد:  به طور کلی پرخوری، پرشدن معده، ترش کردن معده یا بیماری رفلاکس باعث خارج شدن گاز معده و وارد کردن فشار زیاد به دستگاه گوارشی می‌شود و عارضه آروغ در افراد به وجود می‌آید.


این کارشناس گوش حلق بینی تاکید کرد: آرام خوردن، به خوبی جویدن غذا، پرهیز از مصرف نوشابه‌های گازدار، به اندازه خوردن و پرهیز از پرخوری، درمان ناراحتی‌های گوارشی مانند ترش کردن معده باعث درمان و بهبود باد گلو می شود.

نوشابه‌های گازدار باعث ایجاد حباب‌های بزرگ در معده می‌شود.وی خاطرنشان کرد: ورم معده، انسداد روده، احساس پری شکم، استفراغ صفراوی،  ناراحتی های گوارشی ناشی از باد گلو و همراه با باد گلو بیانگر برور عارضه‌ها و بیماری‌هایی است که باید هرچه سریعتر و بدون اتلاف زمان به متخصصان مراجعه و از بروز بیماری‌های خطرناک جلوگیری شود.

باشگاه خبرنگاران


چه عادت های غذایی می تواند موجب ایجاد آروغ شوند؟!

برچسب های
چه عادت های غذایی می تواند موجب ایجاد آروغ شوند؟! - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 962
تعداد بازدید ماه جاری : 962
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به چه عادت های غذایی می تواند موجب ایجاد آروغ شوند؟! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به چه عادت های غذایی می تواند موجب ایجاد آروغ شوند؟!


مطالب مرتبط با چه عادت های غذایی می تواند موجب ایجاد آروغ شوند؟!