هوالرزاق
ads


داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات!

داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات!

عوامل متعددی در ابتلا به سرطان پروستات نقش دارند؛ از عوامل ژنتیکی گرفته تا سن و سال و سبک زندگی نادرست. در این بین یکی از مهم ترین کارها برای جلوگیری از این بیماری داشتن تغذیه ای مناسب است.

سرطان پروستات

متأسفانه برخی مواد غذایی باعث افزایش احتمال بروز این بیماری و به سرعت انداختن پیشرفت آن می شوند. در این مطلب چند ماده ی غذایی را معرفی کرده و به آقایان پیشنهاد می کنیم در مصرف آن ها زیاده روی نکنند.

پنیرهای چرب
البته مصرف پنیرهای متفاوت در ایران چندان رایج نیست اما امروزه با آشنایی بیشتر مردم با این پنیرها احتمال بیشتر شدن مصرف آن ها نیز وجود دارد. انواع پنیرهای چرب وطنی و برخی از این پنیرهای فرانسوی مانند کممبر یا پنیر راکفورت و غیره خطر بروز سرطان پروستات را افزایش می دهند. چون این پنیرها حاوی میزان زیادی چربی های حیوانی است که خطر ابتلا به این بیماری را بالا می برند. اگر عاشق پنیر هستید حتماً از انواع کم چرب آن مانند پنیر بز و غیره استفاده نمایید. البته احتیاجی نیست خودتان را از این پنیرها به طور کامل محروم نمایید. می توانید روزانه به طور محدود یعنی 40 گرم از این پنیرها استفاده نمایید.


گوشت های قرمز
گوشت های قرمز نیز جزو محصولات چربی هستند که خطر ابتلا به سرطان پروستات را بالا می برند. نتایج پژوهش ها نشان می دهند که بین مصرف افراطی گوشت های قرمز و ابتلا به سرطان پروستات ارتباط وجود دارد؛ البته معنی حرفمان این نیست که مصرف گوشت را کنار بگذارید. چون این ماده ی غذایی حاوی آهن است که برای انتقال اکسیژن در بدن و ساخت گلبول های قرمز لازم و ضروری است. بنابراین کافی است که در مصرف گوشت حد تعادل را رعایت کرده و مصرف آن را به یک تا دو بار در هفته محدود نمایید. باید به نوع پخت گوشت نیز دقت نمایید. گوشت ها را به شیوه ای ملایم طبخ نمایید و از افزودن روغن برای سرخ کردن آن ها اجتناب نمایید چون این کار باعث افزایش کالری آن خواهد شد.


کلسیم زیاد
بدون شک کلسیم برای سلامت استخوان ها لازم است و باید به طور مرتب جذب شود. اما نتایج برخی پژوهش ها نشان می دهند که مصرف روزانه بیش از 2 گرم کلسیم خطر ابتلا به این سرطان را افزایش می دهد. بنابراین لازم است که در مصرف محصولات لبنی، مکمل ها و آب های معدنی سرشار از کلسیم زیاده روی ننمایید.


چربی های حیوانی
نتایج پژوهش ها نشان می دهند که بین مصرف چربی های حیوانی و پرورش سرطان پروستات ارتباط وجود دارد. بنابراین لازم است که در مصرف آن ها احتیاط شود چون حاوی اسیدهای چرب اشباع شده هستند که تأثیر زیادی در پرورش سرطان ها و ابتلا به بیماری های قلبی عروقی دارند. چربی های حیوانی به میزان زیادی در محصولات فرآوری شده، غذاهای آماده، کره، سوسیس و کالباس، پوست پرندگان، تخم مرغ و کله پاچه وجود دارند. البته حواستان باشد که روغن های گیاهی مانند روغن کلزا، روغن زیتون، روغن تخم کتان و غیره جزو چربی های سودمند برای پروستات هستند. اما در نهایت بهتر است در مصرف هر نوع چربی جانب احتیاط را رعایت کرده و دچار افراط نشوید.


سرطان پروستات
یادتان باشد که سوسیس و کالباس و دیگر گوشت های فرآوری شده سرشار از نیترات و نیتریت هستند که برای نگهداری طولانی مدت این محصولات استفاده می شوند. این ترکیبات این مواد غذایی را صورتی و خوشمزه تر می کنند و در عین حال خطری جدی برای تندرستی بدن محسوب می شوند. این افزودنی ها توسط فلور روده تغییر ماهیت داده و سرطان زا می شوند.


شیر
محققان مدرسه ی سلامت عمومی دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیده اند که مصرف افراطی و بیش از اندازه ی شیر خطر ابتلا به سرطان پروستات را بالا می برد. این محققان روی 21600 شرکت کننده که روزانه بیش از دو و نیم عهده شیر مصرف می کردند بررسی هایی انجام دادند. آن ها مشاهده کردند احتمال ابتلا به سرطان پروستات در بین این افراد 12 درصد بیش از مردانی است که روزانه فقط نصف عهده شیر مصرف می کنند.


نتایج پژوهش ها نشان می دهند که بین مصرف چربی های حیوانی و پرورش سرطان پروستات ارتباط وجود دارد. بنابراین لازم است که در مصرف آن ها احتیاط شود چون حاوی اسیدهای چرب اشباع شده هستند که تأثیر زیادی در پرورش سرطان ها و ابتلا به بیماری های قلبی عروقی دارند.


قبلاً تأثیر مصرف زیاد شیر در بروز سرطان بین حیوانات به اثبات رسیده بود. محققان مشاهده کرده بودند که مصرف زیاد و منظم شیر پرچرب باعث بروز تومور در پروستات می شود. البته باز تأکید می کنیم که نباید مصرف شیر را به طور کامل قطع نمایید. چون حاوی ترکیبات مغذی مورد احتیاج بدن است. کافی است در مصرف آن دچار افراط نشوید. اگر شیر را برای صبحانه دوست دارید آن را فقط محدود به این وعده ی غذایی نمایید و از افزودن آن به قهوه بپرهیزید.


امگا 6 ها
باز هم مسئله ی زیاده روی در میان است. چون نتایج پژوهش ها نشان داده اند که امگا 6 ها تأثیر مثبتی روی تندرستی دارند به خصوص زمانی که با امگا 3 ها و امگا 9 ها مصرف شوند. این ترکیب سه گانه از اسیدهای چرب ضروری نقش مهمی در جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی و مقابله با عفونت ها و آلرژی ها، بهبود عملکرد دستگاه عصبی و قدرت احیاکنندگی بدن دارند. اما اگر تعادلی بین این اسیدهای چرب نباشد و وزنه ی ترازو به سمت امگا 6 ها سنگین تر شود باید گوش به زنگ باشید؛ چون در این صورت این اسیدهای چرب به جای محافظت از بدن باعث تحریک پرورش تومورهای پروستات می شوند. البته در بروز چاقی مفرط نیز نقش دارند. متأسفانه در تغذیه های امروزی که حاوی میزان زیادی گوشت به خصوص گوشت های فراوری شده، روغن آفتاب گردان و کله پاچه است جذب امگا 6 ها بیشتر شده است. در صورتی که لازم است برای جذب امگا 3 بیشتر به مصرف ماهی، جلبک ها و برخی سبزیجات سالادی مانند بروکلی روی بیاورید. یعنی اینکه باید تعادل را بین مصرف ماهی، گوشت و میوه و سبزیجات رعایت نمایید.


حرف آخر
زمانی که پای تغذیه در میان است هیچ معجزه ای در میان نخواهد بود. کافی است تعادل را رعایت نمایید و مواد غذایی کم چرب، میوه ها و سبزیجات را در الویت قرار دهید. گاهی هم به خودتان مرخصی بدهید و محض تنوع از این محصولات ممنوعه نیز استفاده نمایید. یادتان باشد با رعایت بیشتر بهداشت زندگی است که می توانید از بروز سرطان ها در امان بمانید و بیشتر عمر نمایید.

تبیان


داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات!

برچسب های
داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات! - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/11/06-32 ماه قبل
کل بازدید : 1,156
تعداد بازدید ماه جاری : 1,156
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات!


مطالب مرتبط با داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات!

آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
دختران از چه سنی می توانند آرایش کنند دختران از چه سنی می توانند آرایش کنند

یکی از دغه دغه های والدین فرزند دختر این است که از چه سنی به آنها اجازه آرایش کردن را بدهند

رژیم غذایی برای افزایش وزن رژیم غذایی برای افزایش وزن

همیشه سخن از کاهش وزن و راهکار های عملی برای کم کردن وزن به میان می آید اما کسانی نیز هستند که از لاغری خود رنج می برند و در صدد افزایش وزن خود هستند از این رو رژیمهای غذایی جهت افزایش وزن در اختیار این گروه افراد قرار می گیرد.

با خوردن این گیاه آلزایمر نمی گیرید با خوردن این گیاه آلزایمر نمی گیرید

"پیشگیری بهت راز درمان است" این جمله ای است که آن را زیاد شنیده ایم اما چقدر به آن عمل می کنیم؟ طبق نظر محققین برگ ژینکو خاصیتی دارد که منجر به افزایش خون رسانی به اعضا بدن از جمله مغز می شود و نهایتا باعث می شود که در کهنسالی مبتلا به آلزایمر نشویم.

مصرف امگا 3 باعث کاهش افسردگی بعد زایمان می شود مصرف امگا 3 باعث کاهش افسردگی بعد زایمان می شود

خیلی از خانمهای باردار بعد از زایمان به علت تغییرات هرمونی دچار افسردگی می شوند.اخیرا دانشمندان به تاثیر امگا 3 بر کاهش این افسردگی پی برده اند. 

آیا آفتاب بهار هم مضر است؟ آیا آفتاب بهار هم مضر است؟

از قدیم شنیدهایم که نباید خودمان را از باد و آفتاب بهاری بپوشانیم ولی قبل از عمل به این توصیه قدیمی ها باید شرایط جسمی خودمان را نیز در نظر بگیریم چرا که شاید مضرات این آفتاب بهاری برای ما بیشتر از محاسنش باشد .

مژده برای دوستداران شکلات مژده برای دوستداران شکلات

مصرف شکلات به علت وجود نوعی آنتی اکسیدان به نام فلاوانول تاثیر مثبتی بر سلامت شما دارد

آیا کشک هم خاصیت دارد؟ آیا کشک هم خاصیت دارد؟

کشک هم مثل بقیه لبنیات در هرم غذایی جایگاه ویژه ایی دارد و باید در رژیم غذایی روزانه وجود داشته باشد .

ماسک خانگی ضد استرس ماسک خانگی ضد استرس

امروز نحوه ساخت ماسک خانگی رو برای شما دوستان داریم که برای کم کردن استرس نیز مناسب است و شما میتونین به خوبی از اون برای کاهش استرس های روزانه خودتون و دوستانتون استفاده کنید

تاثیر حال درون شما بر روی زیبایی ظاهرتان تاثیر حال درون شما بر روی زیبایی ظاهرتان

تمامی احساسات ما به طور مستقیم بر روی حالت های ظاهری بدن ما نیز تاثیر میگذارد و به طور مستقیم روحیات درونی ما حالت بیرونی مارا تحت تاثیر میگذارد

سلامت ترین آشامیدنی دنیا سلامت ترین آشامیدنی دنیا

همیشه به نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز توصیه شده

آب یکی از عناصر اصلی بدن می باشد که تقریبا 60 تا 70 درصد وزن بدن انسان را تشکیل می‌دهد و هم در داخل و هم در خارج سلول‌ها وجود دارد و به همین دلیل بدن برای ادامه حیات خود به  وجود آب کافی در بدن نیازمند است.مدل لباس رسمی زنانه 94 جدید مدل لباس رسمی زنانه 94 جدید
مدل لباس رسمی زنانه 94 جدید را برای شما دوستان عزیز و کاربران محترم در این بخش قرار داده ایم.
راه حل های مشکل ماندن در خانه مادر بعد از زایمان راه حل های مشکل ماندن در خانه مادر بعد از زایمان
یکی از روز های نگهداری از بچه و مادر در رزوهای اول بعد از زایمان رفتن به خانه مادر زن است و اما گاهی این مانده در خانه مادر همسر طولانیک ه میشود هیچ مشکل ساز هم خواده شد و دل تنگی پدرانه
درمان زود انزالی با طب سنتی درمان زود انزالی با طب سنتی
امروز مطبی دیگر درباره انزال زودهنگام رو براتون داریم وراه حلی دیگر برای این مشکل شایع در مردان ، اما راه حل امروز ما راه حلی سنتی و مبتنی بر طب سنتی است
لباس رسمی مردانه با تم خاص لباس رسمی مردانه با تم خاص
لباس رسمی مردانه با تم خاص را برای شما آقایان خوش پوش و جذاب قرار داده ایم.
مدل لباس نی نی توری مختص شب عید مدل لباس نی نی توری مختص شب عید
مدل لباس نی نی توری مختص شب عید را برای شما عزیزان و مادران محترم در این بخش قرار داده ایم.
کنترل خروپف با روش های ساده کنترل خروپف با روش های ساده
کنار آمدن با خروپف و خوابیدن در کنار کسی که خروپف میکند کاری سخت و شاید وهشتناک باشد واگر به دنبال راه کارهایی برای کنترل خروپف خود و یا یکی از دوستانتان هستید امروز براتون راه کارهایی برای کنترل خروپف رو داریم
فهمیدن دلیل گریه نی نی از روی نشانه های ساده فهمیدن دلیل گریه نی نی از روی نشانه های ساده
یکی از اولین مشکل های پیش روی پدر و مادرهای جوان و البته اطرافیان کم تجربه آن ها در بچه داری و روزهای اول آن این است که دلیل گریه کردن بچه ها را متوجه نمی شوند و نمیدانند که دلیل گریه کردن بچه هاشون چیست
مدل مانتو نوروزی مختص خانم های لاغر مدل مانتو نوروزی مختص خانم های لاغر
مدل مانتو نوروزی مختص خانم های لاغر را برای شما عزیزان در این بخش قرار داده ایم.
مدل مایو زنانه با رنگ مشکی مدل مایو زنانه با رنگ مشکی
مدل مایو زنانه با رنگ مشکی را برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است.
تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن
شما اهل عصرونه خوردن هستید و کلا با عصرونه خوردن احال میکنید یانه؟ و آیا میدونید که خوردن عصرونه میتونه در سلامتی و سرحال بودن و سر وزن بودن هرچه بیشتر شما تاثیر مثتبی داشته باشته؟
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو