هوالرزاق
ads


دید سلامتی  با اهمیت غذا و  خصوصیات درمانی عسل بیشتر آشنا شوید!

دید سلامتی با اهمیت غذا و خصوصیات درمانی عسل بیشتر آشنا شوید!

مصرف عسل چه اثراتی روی تندرستی ما میگذارد چه خصوصیات درمانی دارد آیا افراد دیابتی می توانند عسل بخورند می خواهیم به برخی از این خصوصیات اشاره کنیم چه مواد مغذی درون عسل وجود دارند؟

خواص عسل

خصوصیات درمانی عسل از زمان های قدیم، از عسل به عنوان یک غذا و دارو استفاده می شده است. آن دارای ترکیبات گیاهی سودمند بسیار بالایی است و چندین مزایای تندرستی ارائه می دهد. عسل به خصوص سالم است زمانی که به جای شکر تصفیه شده، که دارای 100٪ کالری پوچ است استفاده شود در اینجا 10 خصوصیات درمانی عسل که پشتیبانی علمی دارد بیان می شود.


1. عسل حاوی برخی از مواد مغذی
عسل شیرین، مایع غلیظ ساخته شده توسط زنبور عسل است. زنبورها در محیط خود ازدحام کرده و شهد غنی از شکر را از گل جمع آوری می کنند. سپس در داخل کندوی عسل، آنها بارها و بارها مصرف کرده، هضم کرده و شهد استفراغ می کنند.
محصول نهایی عسل، یک مایع است که قرار است به عنوان مواد غذا ذخیره شده مخصوص زنبور عسل عمل نماید بوی، رنگ و طعم به انواع گل که زنبور ملاقات می کند بستگی دارد.


مواد مغذی1  قاشق غذاخوری ( 21 گرم) عسل حاوی 64 کالری و 17  گرم قند از جمله فروکتوز، گلوکز، مالتوز و ساکارز است و عملا شامل هیچ فیبر، چربی یا پروتئین نیست.
این همچنین شامل مقادیر ( کمتر از 1٪  RDA) از چندین ویتامین و مواد معدنی است اما شما مجبور به خوردن مقدار پوند بیشتری از آن هستید تا احتیاج روزانه شما را برآورده نماید.
درخشش عسل به محتوای ترکیبات زیستی گیاهی فعال و آنتی اکسیدان ها است انواع تیره تر متداولاً حتی در این ترکیبات نسبت به انواع شیوهتر بالاتر است.


2. عسل با کیفیت بالا سرشار از آنتی اکسیدان است
عسل با کیفیت بالا شامل بسیاری از آنتی اکسیدان های مهم است این شامل فنل، آنزیم ها و ترکیبات مانند فلاونوئیدها و اسیدهای آلی است. دانشمندان معتقدند که این ترکیب از ترکیباتی است که به عسل قدرت آنتی اکسیدانی آن است.
جالب توجه است دو مطالعه نشان داده است که عسل گندم سیاه حجم آنتی اکسیدان در خون را افزایش می دهد. آنتی اکسیدان ها با کم شدن خطر ابتلا به حملات قلبی، سکته و برخی از انواع سرطان در ارتباط است آنها همچنین ممکن است تندرستی چشم ترویج کنند.


3. عسل نسبت به قند برای مبتلایان به دیابت کمتر بد است
شواهد در عسل و دیابت مخلوط شده است. از یک طرف، آن را می توانید به برخی از عوامل خطر که در بیماران دیابتی شایع است کمک کند. به عنوان مثال، باعث کم شدن در کلسترول LDL، تری گلیسیرید و التهاب می شود  و کلسترول  خوب HDL را بالا می برد.
با این حال، برخی از مطالعات نشان داده اند که آن نیز می تواند سطح قند خون را نه به اندازه شکر تصفیه شده بالا ببرد. بنابراین، در حالی که عسل ممکن است نسبت به شکر تصفیه شده برای بیماران دیابتی کمتر بد باشد آن هنوز چیزی است که بیماران دیابتی تنها باید با احتیاط مصرف می کند. در واقع، افراد دیابتی بهتر است که مصرف تمام غذاهای پر کربوهیدرات را به حداقل برسانند.


4. عسل می تواند به پایین آوردن فشار خون کمک کند
فشار خون یک عامل خطر مهم برای بیماری قلبی است و عسل ممکن است به کم شدن آن کمک کند. علتاین است که عسل حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که به اثرات کاهنده فشار خون مرتبط شده اند. مطالعات انجام شده در هر دو موش و انسان کم شدن متوسط در فشار خون با مصرف عسل را نشان داده اند.


5. عسل نیز به بهبود کلسترول کمک می کند
داشتن سطح کلسترول LDL بالا یک عامل خطر مهم برای بیماری قلبی است. عسل نقش عمده ای در تصلب شرایین، (چربی در شریان) که می تواند به سکته قلبی و مغزی منجر شود ایفا می کند.
جالب توجه است، چند مطالعات نشان داده است که عسل می تواند سطح کلسترول خود را بهبود بخشد. کلسترول تام و LDL را کم شدن می دهد در حالی که به طور قابل توجهی کلسترول خوب HDL افزایش می دهد.
به عنوان مثال، در یک مطالعه در 55 بیمار، عسل با قند مقایسه شده است و این نشان داد که سبب کم شدن 5.8٪ در LDL  و افزایش 3.3 ٪ در HDL می شود. همچنین باعث از دست دادن وزن 1.3 ٪، در مقایسه با قند می شود.


6. عسل می تواند تری گلیسیرید را پایین آورد
تری گلیسیرید خون بالا یکی دیگر از عوامل خطر عمده برای بیماری قلبی است. آنها همچنین نشانه های کلیدی مقاومت به انسولین، یک عامل هدایت به دیابت نوع 2 هستند.
سطح تری گلیسیرید در یک رژیم غذا دارای قند و کربوهیدرات تصفیه شده تمایل به افزایش دارد. جالب توجه است، مطالعات متعدد مصرف عسل به طور منظم را با سطوح تری گلیسرید خون مرتبط دانسته اند به ویژه هن گام ی که از آن به جای قند استفاده شود. به عنوان مثال، در یک مطالعه نشان داد که عسل در مقایسه با شکر سطح تری گلیسیرید را 11-19٪ پایین تر می آورد.


7. عسل با اثرات سودمند دیگر بر تندرستی قلبی مرتبط است
باز هم، عسل یک منبع غنی از فنول و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی است بسیاری از این ها با کم شدن خطر بیماری های قلبی در ارتباط است. آنها ممکن است به گشاد شدن عروق قلب کمک کند و سبب افزایش جریان خون به قلب شود آنها همچنین ممکن است از تشکیل لخته شدن خون که می تواند به سکته قلبی و مغزی منجر شود پیشگیری کند.
علاوه بر این، یک مطالعه در موش نشان داد که عسل قلب را از استرس اکسیداتیو  محافظت می کند. اما تاکنون هیچ مطالعه طولانی مدت روی انسان در باره عسل و تندرستی قلب وجود ندارد.


8. عسل سبب رفع سوختگی و بهبود زخم می شود
از عسل برای بهبود زخم ها و سوختگی از مصر باستان روی پوست استفاده شده است و هنوز هم مورد استفاده است. در یک بررسی از سال 2015، 26 مطالعه در عسل و مراقبت از زخم مورد بررسی قرار گرفت .
این بررسی ها نشان داد که عسل بیشتر در درمان سوختگی و زخم با ضخامت جزئی که بعد از عمل جراحی آلوده شده اند موثر است. این یک درمان موثر برای زخم پای دیابتی، که دارای عوارض بسیار جدی و می تواند به قطع عضو منجر شود می باشد.
یک مطالعه گزارش 43.3٪ میزان موفقیت با عسل را در درمان زخم داده است در مطالعه دیگری، پماد عسل 97 درصد از بیماران دارای زخم دیابتی را درمان کرده است. محققان معتقدند که قدرت شفای عسل در اثر خصوصیات ضد باکتری و اثرات ضد التهابی و همچنین توانایی آن برای تغذیه بافت های اطراف می باشد. عسل می تواند به درمان بیماری های پوستی دیگر، از جمله پسوریازیس، بواسیر و ضایعات تبخال کمک کند.


9. عسل به سرکوب سرفه در کودکان کمک می کند
سرفه یک مشکلشایع در کودکان مبتلا به عفونت تنفسی فوقانی است. این می تواند روی خواب و کیفیت زندگی، برای هر دو کودکان و والدین آنها اثر بگذارد. با این حال، داروهای اصلی برای سرفه همیشه موثر نیست و می تواند اثرات جانبی داشته باشد.
جالب توجه است، عسل ممکن است یک انتخاب بهتر باشد شواهد نشان می دهد که آن بسیار موثر است. یک مطالعه نشان داد آن حتی بهتر از دو داروی سرفه متداول کار می کند.
مطالعه دیگری نشان داد که علائم سرفه و بهبود خواب را حتی بیشتر از داروی سرفه کم شدن می یابد. با این وجود، عسل به علتخطر بوتولیسم، هرگز نباید به کودکان زیر 1 سال سن داده شود.


10. عسل خوشمزه است اما آن نیز کالری بالا و شکر دارد
عسل خوشمزه، و جایگزین سالم برای شکر تصفیه شده است. به علتبرخی از مارک های با کیفیت پایین تر و با شربت تقلبی در انتخاب عسل با کیفیت بالا مطمئن شوید.
با این حال، به خاطر داشته باشید که عسل تنها باید در حد اعتدال مصرف می شود زیرا آن نیز دارای کالری بالا و شکر است. عسل به سادگی یک شیرین کننده “کمتر بد”  نسبت به قند و شربت ذرت با فروکتوز بالا است.

رژیم سلامتی


دید سلامتی  با اهمیت غذا و  خصوصیات درمانی عسل بیشتر آشنا شوید!

برچسب های
دید سلامتی با اهمیت غذا و خصوصیات درمانی عسل بیشتر آشنا شوید!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/11/22-34 ماه قبل
کل بازدید : 966
تعداد بازدید ماه جاری : 966
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به دید سلامتی با اهمیت غذا و خصوصیات درمانی عسل بیشتر آشنا شوید! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به دید سلامتی با اهمیت غذا و خصوصیات درمانی عسل بیشتر آشنا شوید!


مطالب مرتبط با دید سلامتی با اهمیت غذا و خصوصیات درمانی عسل بیشتر آشنا شوید!

آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
شباهت گربه ها با صاحب های معروفشان شباهت گربه ها با صاحب های معروفشان
ارتباط نور اتاق خواب و چاقی !!!! ارتباط نور اتاق خواب و چاقی !!!!
تا حالا شده به این موضوع فکر کرده باشید که نور اتاق خوب هم ميتونه در چاقی و لاغری شما موثر باشه آیا خوردن جگر در دوران بارداری خطرناک است؟ آیا خوردن جگر در دوران بارداری خطرناک است؟
دوران بارداری دوران بسیار حساسیت و خانم های باردار نباید به حرف های اطرافیان توجه کنند و غذا خوردن و تغذیه شان حتما باید تحت نظر دکتر متخصص باشد چگونه سنگ کلیه را درمان کنیم؟ چگونه سنگ کلیه را درمان کنیم؟
علت شایع بوجود آمدن سنگ کلیه نخوردن آب کافی و استفاده از نمک های فراوان است که شما با آب نخوردنتان به بدن این امکان را می دهید که نمک ها در بدنتان رسوب کند و تبدیل به سنگ های مزمن شوند راه های سفید کردن دندان ها به روش اصیل  سنتی راه های سفید کردن دندان ها به روش اصیل سنتی
دوست دارید داندانهایتان سفید و تمیز و براق باشد؟برای سفید کردن دندان هایتان نیاز به وسایل خاصی ندارید همه را در خانه دارید و روزانه از آن استفاده میکنید.سعی نکنید از سفید کننده ها یا مواد دارویی دیگر برای سفیدی دندان های خود مصرف کنید موارد گیاهی از قبیل: دارچین و کف دریا و ... و چیز های دیگری که در پایین ذکر شده می توانید دندان هایی زیبا و درخشان داشته باشید. بهترین موادغذایی برای افراد سیگاری بهترین موادغذایی برای افراد سیگاری
واقعا کشیدن سیگار چقدر لذت دارد؟بر اساس امار بدست آمده آمریکا کشیدن سیگار در هر سال جان400000نفر را در هر سال میگیرد.اما مصرف نکردن سیکار باعث میشود که بیماری هایی از قبیل سکته و سرطان ریه کم شود و اینکه در کنار آن تغذیه مناسب و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید به بیمارهای کمتری مبتلا میشوید.   نشانه های خون ریزی دستگاه گوارش چیست؟ نشانه های خون ریزی دستگاه گوارش چیست؟
خونریزی دستگاه گوارش بر اثر صدماتی از قبیل تحرکات و صدمات موضعی ایجاد میشود.دستگاه گوارش دارای دو دسته است منشا تحتانی و فوقانی,اغلب خون ریزی در دستگاه گوارش پنج شکل صورت میگیرد که به طور مثال: خون ریزی هاای که در سمت اثنی عشر اتفلق می افتد خونریزی دستگاه گوارش فوقانی نام دارد. دمنوش هایی که هم خواب و هم آرامش را به شما باز میگرداند دمنوش هایی که هم خواب و هم آرامش را به شما باز میگرداند
به گفته ی یک متخصص بهترین زمان خواب نیمه شب است که می توانید با خوردن دمنوش ها و نوشیدنی ها استرس خود را کاهش دهید و آرام و راحت به خواب خود ادامه دهید.شما از بهداشت خواب اطلاعی دارید؟می دانید بهداشت خواب یعنی چه؟به نظر شما باید به آن اهمیت داد؟بهداشت خواب یعنی اینکه مردم چگونه می توانند خوابی راحت داشته باشند برای خوابیدن ساعت آن خیلی مهم است اما برخی از مردن فکر میکنند در هر زمان از شبانه روز به مدت 7 یا 8 ساعت به خواب بروند کافی است امام خیر اینگونه نیست هفت نوع ترشحات نوک پستان هفت نوع ترشحات نوک پستان
 خانم ها تا به حال برای شما پیش آمده این نوع ترشحات, اصولا بعد از حمام نوک سینه را با انگشتان که فشار دهید خارج شدن مایعی را از آن مشاهده میکنید البته می وان گفت این موضوع بیشتر خانم هایی که قرص هایی از قبیل: قرص های ضدباری و آرام بخش استفاده میکنند بیشتر دیده میشود.البته خانم هایی که کم کم به یائسگی نزدیک تر میشوند زیادتر اتفاق می افتد.   خواص بی نظیر آلبالو برای بدن خواص بی نظیر آلبالو برای بدن
آلبالو یکی از بهترین میوه های فصل تابستان است و بسیار خون ساز می باشد که تاثیر بسیاری در رنگ و رخسار انسان دارد و زیبایی خاصی را به چهره می بخشد


عکس درختهای عجیب عکس درختهای عجیب
واقعا وقتی ادم این عکسهارو میبینه در بحث خلقت متفکر میشه.که بعضیشون برا خود ایران و بعضیشون برزیل،افریقاو...هستند
شوهر غیرتی خوب است یا بد؟ شوهر غیرتی خوب است یا بد؟
همه مردای ایرانی و خارجی نسبت به همسر و خواهر و زن وبچه هاشون بقول خودشون غیرتی هستند.اما مفهوم غیرت اون نیست که مثلا نزاری خواهرت با پسر همسایه حرف بزنه ولی خودت به هر کی تو کوچه و بازار میرسی متلک،هرزه،یا .....بگی اگه نسبت به من که خواهرتم یا زنتم یا مادرتم غیرت داری باید برای ناموس دیگرانم غیرت داشته باشی . 
بهمن مفید و پرویز پرستویی بهمن مفید و پرویز پرستویی
امروز عکسی از پرویز پرستویی براتون داریم با بهمن  مفید
چگونه حرف رابطه جنسی و مشکلاتم را با همسرم پیش بکشم چگونه حرف رابطه جنسی و مشکلاتم را با همسرم پیش بکشم
رابطه جنسی یکی از مهمترین مسائل در زندگی مشترک است و گاهی ممکن است مشکلات و عدم رضایت از رابطه جنسی کل زندگی را به مشکل بکشد اما چگونه میتوان درباره رابطه جنسی با همسرمان صحبت کنیم ومشکلاتمان را رفع کنیم
کشتن خلق حکایتی زیبایی دیگر در شیثار کشتن خلق حکایتی زیبایی دیگر در شیثار
امروز حکایتی خواندی دیگری روبراتون داریم حکایتی به نام کشتن خلق که امیدوارم از خواندن آن لذت ببرید و باب میل شما دوستان باشه
کمی از اعداد جنسی بدانیم کمی از اعداد جنسی بدانیم
امروز اطلاعات خواصی براتون داریم از اعداد ارقام مربوط به رابطه جنسی یا به عبارتی اعداد جنسی
عکس حلقۀ عروسی عکس حلقۀ عروسی
انشالله نصیب همه بشه تا حلقۀ عروسیو دستتون کنید و زندگیتون پا برجا باشه.در زیر تعدادی حلقۀ خوشگل برای نمونه به تصویر کشیدیم که انشالله خوشتون بیاد
عکس لیلا اوتادی در شاه چراغ عکس لیلا اوتادی در شاه چراغ
امروز عکسی متفاوت از لیلا اوتادی رو براتون داریم تصویری که او رو در شاهچراغ نشان میده
مدل طراحی ناخن صورتی مدل طراحی ناخن صورتی
مدل طراحی ناخن صورتی
میوه ای با تاثیر افزایش میل جنسی خانم ها میوه ای با تاثیر افزایش میل جنسی خانم ها
امروز از میوه ای مطلبی روبراتون داریم که یکی از مهمترین تاثیران اون افزایش میلی جنسی است مخصوصا درخانم ها
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو