از سلامتی بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن!

هوالرزاق
ads


از سلامتی  بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن!

از سلامتی بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن!

نوشیدنی های سالم چه اثر اتی روی تندرستی ما میگذارند باعث چه تغییراتی در بدن ما می شوند می خواهیم به برخی از بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی های سالم اشاره کنیم

نوشیدنی کم شدن وزن

اگر بتوانید نوشیدنی‌های سالم را جایگزین نوشیدنی‌های ناسالم نمایید، به میزان زیادی از کالری دریافتی روزانه خود می‌کاهید و همین مسأله به کم شدن وزن یاری می‌کند.برای کم شدن وزن شاید مؤثرترین کار مصرف نوشیدنی‌های سالم به جای نوشابه‌های شیرین و نوشیدنی‌های انرژ‌ی‌زا باشد. بیشتر مردم نمی‌دانند که در طول روز چه میزان کالری از طریق این نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های پر کالری دریافت می‌کنند. مثلاً یک فنجان قهوه مُکا حدود 500 کالری دارد.


اگر بتوانید نوشیدنی‌های سالم را جایگزین نوشیدنی‌های ناسالم نمایید، به میزان زیادی از کالری دریافتی روزانه خود می‌کاهید و همین مسأله به کم شدن وزن یاری می‌کند. برخی از بااهمیت ‌ترین و سالم‌ترین نوشیدنی‌ها که باید بیشتر از آنها مصرف نمایید تا راحت‌تر وزن خود را کم شدن دهید، عبارتند از:


آب سبزیجات
آب سبزیجات به اندازه آب میوه‌ها مواد غذایی و املاح دارند؛ اما کالری آنها حدود 50 درصد کمتر است. آب سبزیجات متداول اً سرشار از فیبر هستند و باعث می‌شوند به مدت طولانی‌تری احساس سیری نمایید و کمتر غذا بخورید.


معجون میوه‌ها
میوه‌های دلخواه خود را انتخاب کرده، آب آنها را بگیرید و با مقداری سرشیر و خامه ترکیب نمایید. هیچ‌گاه از شکر اضافی برای شیرین‌تر شدن آنها مصرف ننمایید. عسل و یا هر شیرین‌کننده دیگر را نیز به آنها نیفزایید، چرا که به این ترتیب صدها کالری به نوشیدنی‌تان اضافه می‌شود. به عبارت دیگر معجون را از مغازه‌ها و بستنی‌فشیوه ی‌ها تهیه ننمایید؛ چرا که آنها حتماً طعم‌دهنده‌های شیرین به معجون‌ها می‌افزایند. شما باید خودتان این کار را انجام دهید.


آب میوه‌
آب میوه‌ها سرشار از ویتامین‌ها و مواد غذایی هستند، اما دقت داشته باشید که هیچ‌گاه نباید شکر و مواد شیرین‌کننده به آنها بیفزایید. میوه‌ ها هر چه گوشتالو‌تر باشند، آب میوه بهتر و بیشتری به شما می‌دهند. میوه‌های گوشتالو، فیبر بیشتری هم دارند و به شمااحساس سیری بیشتری می‌دهند.


قهوه تلخ
قهوه برای تندرستی مزایای بسیاری دارد؛ اما مقدار استفاده و مصرف سالم از آن بسیار بااهمیت است. قهوه اصلاً کالری ندارد. قهوه تلخ (بدون شیر) سرشار از آنتی‌اکسیدان است که به خلق و خوی بهتر شما، تمرکز بالاتر، کم شدن خطر دیابت و سرطان یاری می‌کند. سعی نمایید روزانه بیشتر از سه فنجان قهوه تلخ ننوشید؛ چرا که میانه‌روی و اعتدال در هر کاری، کلید به دست آوردن تندرستی است.


چرا باید جلوی چاقی را گرفت؟
چاقی یک بیمار ی است و همانند بیمار ی‌های دیگر، برای درمان احتیاج به صرف زمان دارد. در این زمینه همیشه دو نکته را به خاطر داشته باشید:


1) برای درمان چاقی عجله ننمایید.
2) از هیچ قرص و دارویی برای درمان چاقی مصرف ننمایید.
3) چاقی به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با بسیاری از بیمار ی‌ها رابطه دارد و باعث افزایش فشار خون، بیمار ی‌های کبدی، آرتروز، آشفتگی ات تنفسی، واریس، ناباروری، مسمومیت حاملگی، افزایش چربی خون، بیمار ی‌های قلبی و … می‌شود. افراد چاق خود را پایین‌تر از دیگران می‌دانند و سعی می‌کنند از قرار گرفتن در هر جمعی بپرهیزند.


چای سبز
چای سبز نیز همانند قهوه تلخ مزایای بسیاری دارد و حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها است. چای سبز متابولیسم بدن را بهبود می‌بخشد و به مکانیزم سوختن چربی‌ها سرعت بیشتری می‌دهد. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که با استفاده چای سبز، روند سوزاندن چربی‌ها افزایش می‌یابد.


شیر
کلسیم موجود در شیر کم چرب، به تجزیه سلول‌های چربی در بدن یاری می‌کند. اما زیاده‌روی در استفاده شیر نیز باعث چاقی می‌ شود؛ زیرا حاوی کالری زیادی است، بنابراین برای گرفتن نتیجه بهتر و کم شدن وزن در استفاده آن زیاده‌روی ننمایید. روزانه 3-4 فنجان کافی است.


نوشیدنی پروتئین‌دار
نوشیدنی‌های پروتئینی مثل پودرها و انوع میکس‌شده، تأثیر زیادی در کم شدن وزن خواهند داشت. هرچه بدن شما عضلانی‌تر باشد، چربی‌های بیشتری خواهید سوزاند و ماهیچه‌‌های کوچک‌تر در سوزاندن چربی‌ها مؤثرند. پروتئین‌ها نقش بااهمیت ی را در این معادله بر عهد ه دارند…


بعضی افراد برای درمان چاقی به سراغ شیوه ‌های ناخوب می‌روند که بااهمیت ‌ترین آنها شیوه ‌های دارویی است. عده‌ای از قرص‌های کاهش‌دهنده اشتها مصرف می‌کنند. اما این قرص‌ها عوارض بسیاری از جمله ضعف و افسردگی به همراه دارند.

نوشیدنی‌های فیبردار
نوشیدنی‌های بسیاری وجود دارند که حاوی فیبر بالا هستند و می‌توانند تأثیر زیادی در کم شدن وزن داشته باشند؛ چرا که فیبرها احساس سیری ایجاد می‌کنند و شما کمتر غذا می‌‌خورید. در ضمن، مزایای بسیار دیگری نیز برای تندرستی دارند.

سرکه سیب
سرکه سیب از گذشته‌های بسیار دور تا به حال کاربردهای زیادی داشته و تقریباً همه به مزایای آن واقف هستند. در دهه 70 مردم از سرکه سیب برای کم شدن وزن مصرف می‌کردند. هنوز هیچ مدرکی برای اثبات این واقعیت وجود ندارد. عده‌ای می‌گویند که سرکه سیب متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و اگر استفاده شود، باعث لاغری می‌شود.

آب
شاید بهترین و ارزان‌ترین نوشیدنی برای کم شدن وزن، آب باشد. نوشیدن آب کافی برای بدن منافع زیادی دارد. به شما احساس سیری می‌دهد، متابولیسم بدن‌تان را افزایش می‌دهد و هیچ‌ نوعی کالری ندارد. اگر هر روز دو لیوان آب مازاد بر مقدار آبی که همیشه عادت به نوشیدنش دارید، بنوشید، تا 30 درصد متابولیسم بدن‌تان افزایش می‌یابد و این یعنی در طول یک سال، بیش از دو کیلو وزن کم می‌‌نمایید.


شیوه ‌های لاغری
بعضی افراد برای درمان چاقی به سراغ شیوه ‌های ناخوب می‌روند که بااهمیت ‌ترین آنها شیوه ‌های دارویی است. عده‌ای از قرص‌های کاهش‌دهنده اشتها مصرف می‌کنند. اما این قرص‌ها عوارض بسیاری از جمله ضعف و افسردگی به همراه دارند. گروهی دیگر از داروهای لاغری که داروهای هورمونی هستند و باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شوند؛ ولی با این شیوه نیز آشفتگی ات هورمونی به وجود می‌آید که روند طبیعی آنها را به هم می‌زند.


برخی دیگر نیز از داروهای ملین مصرف می‌کنند. این داروها باعث کم شدن وزن می‌شوند، ولی از جذب مواد غذایی جلوگیری کرده و بعد از مدتی بدن با کمبود بسیاری از ویتامین‌ها و املاح روبه‌رو می‌شود. علاوه بر مصارف دارویی، برخی افراد چاق از شیوه ‌هایی مثل کمربند لاغری، گوشواره لاغری، ژل‌ها و پمادها و … مصرف می‌کنند.


این شیوه ‌ها شاید به اندازه شیوه ‌های دارویی عوارض نداشته باشند، اما به هر حال در برخی مواقع خطراتی به همراه دارند. برای درمان چاقی یک راه دیگر نیز هست و آن جراحی است که برای چاقی‌های مفرط دردید گرفته می‌شود؛ مثلاً از طریق برداشتن روده یا کوچک کردن حجم معده، مقدار غذا را که وارد آنها می‌شود، کم شدن می‌دهند.


ساکشن و برداشتن چربی‌ها نیز یکی دیگر از شیوه ‌هاست؛ جراحی‌ها نیز عوارض بسیار زیادی دارند و بهتر است عملاً به این شیوه فکر ننمایید. در میان این شیوه ‌ها و راه‌های جدید دیگری که هر روز بر تعدادشان افزوده می‌شود، مؤثرترین، بی‌خطرترین و سالم‌ترین آنها، ورزش در کنار تغذیه سالم است.


ورزش نه تنها جسم شما را فرم می‌دهد، بلکه روح‌تان را نیز سبک‌تر می‌کند. کم شدن وزن از طریق رژیم غذا همراه با ورزش، از سوی متخصصان تغذیه آموزش داده می‌شود.


اینکه فرد در هر وعده غذا چه چیزهایی بخورد و چگونه عادات غذا سالم را جایگزین عادت ناسالم قبلی کند و در کنار آنها به ورزش بپردازد (ساده‌ترین ورزش‌ها، پیاده‌روی است)، شاید به اندازه شیوه ‌های قبلی، خیلی زود او را به نتیجه موردنظرتان نرساند و احتیاج به صبر و تحمل بیشتری باشد؛ ولی بی‌‌خطر بوده و بعد از مدتی درگیر یک بیمار ی یا مشکل جدید نمی‌شود و بااهمیت ‌تر آنکه از بسیاری بیمار ی‌ها و مشکلات نیز پیشگیری می‌گردد.


دقت داشته باشید که رژیم‌های غذا خودسرانه نیز خطراتی در پی خواهند داشت؛ مثلاً برخی مواقع باعث افت شدید قندخون می‌شوند؛ پس بهتر

ماهنامه دنیای سلامت


از سلامتی  بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن!

برچسب های
از سلامتی بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن! - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/11/26-30 ماه قبل
کل بازدید : 950
تعداد بازدید ماه جاری : 950
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به از سلامتی بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به از سلامتی بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن!


مطالب مرتبط با از سلامتی بااهمیت ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کم شدن وزن!

درمان خانگی سینوزیت قارچی درمان خانگی سینوزیت قارچی
سوالات زیادی مطرح میشود در مورد اینکه سینوزیت قارچی چیست و چگونه باید با آن برخورد کرد و راه های درمانی آن چیست.امروز دوباره سعی داریم نگاه کلی به این بیماری بندازی و ببینیم چیست والبته راه های درمان اون چیست معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید نگاه به پرسش گیاه خواری چیست نگاه به پرسش گیاه خواری چیست
اگر شما هم مثل من به درستی نمیدونین گیاه خواری چیست و به چه کسانی با چه مشخصاتی گیاه خوار میگن و به طور کلی گیاه خواران چه کارهایی رو انجام میدن امروز رو با ما و با این مطلب همراه باشید تا مطلبی درمورد گیاه خواری رو با هم مرور کنیم و نگاهی بندازیم به این بحث دلیل سیخ شدن موی سر دلیل سیخ شدن موی سر
همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن
سیخ شدن موی بدن تجربه همگانی که امروز نگاهی گذرا به این اتفاق داریم خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز! خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز!
مصرف انگور قرمز فایده های زیادی برای سلامتی مان به همراه دارد می تواند موجب می تواند موجب کاهش فشارخون بالا , درمان یبوست , بیماری آلزایمر و پیشگیری از سرطان شود . از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد! از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد!
کارها و وظایف مهمی در بدن انسان برعهده کبد است و کبد یکی از اعضای مهم بدن انسان میباشد.به همین منظور نیاز است که انسان زندگی اش را طوری مدیریت کند که به کبدش آسیب نرسد و در عوض کبدش را بهبود ببخشد.خوراکی هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها میتوانید کمک زیادی به سلامت کبدتان کنید و در واقع خواهید توانست کبدتان را از هر مضراتی دور نگه دارید.
گردآوری از ویژگی های سودمند نوشیدن آب! گردآوری از ویژگی های سودمند نوشیدن آب!
مصرف آب می تواند راه را برای لاغری و تناسب اندام شما هموار کند بهتر است در این باره بیشتر بدانید و با نوشیدن آب بیشتر به تناسب اندام برسید آب تنها نوشیدنی سالمی است که می تواند چربی و قند بدن را تنظیم کند. از سلامتی استفاده نمک چه مقدار روی تندرستی ما اثر میگذارد؟! از سلامتی استفاده نمک چه مقدار روی تندرستی ما اثر میگذارد؟!
مصرف نمک چه میزان روی سلامتی ما تاثیر میگذارد با چه روش هایی می توانیم از عوارض آن کم کنیم چه غذاهایی نمک زیادی دارند و باعث آسیب به سلامتی ما می شوند؟ مطلبی از انواع ویتامین ها و املاح را چگونه بایست استفاده کنیم؟! مطلبی از انواع ویتامین ها و املاح را چگونه بایست استفاده کنیم؟!
انواع ویتامین ها و املاح را چگونه باید مصرف کنیم این ویتامین ها چه خواصی برای بدن ما دارند و دریافت کدامیک از دیگری مهمتر است هر یک چه تاثیراتی روی بدن ما میگذارند. جدید فایده های زیاد عدس برای مردان! جدید فایده های زیاد عدس برای مردان!
اگر به فکر سلامت همسرتان هستید توصیه می کنیم از استفاده از عدس برای وی غافل نشوید این نوع حبوبات برای سلامتی آن ها خاصیت های زیادی دارد بهتر است با آن بیشتر آشنا شوید. تازه ترین مطلب مضرات غذاهای ناسالم و فست فود! تازه ترین مطلب مضرات غذاهای ناسالم و فست فود!
غذاهای ناسالم عوارض زیادی برای سلامتی ما دارند که از آن جمله می توانیم به کم خوابی اشاره کنیم بروز اختلالات خواب با منشا مصرف فست فود و غذاهای پرچرب بسیار شایع شده است. جدید مضرات متعدد رژیم گیاهخواری را بدانید! جدید مضرات متعدد رژیم گیاهخواری را بدانید!
رژیم های گیاهخواری چه تاثیراتی روی سلامتی ما میگذارند باعث بروز چه مشکلاتی در بدن می شوند چه نوع عوارضی با خود بهمراه دارند چگونه می توانیم آن ها را درمان کنیم چه توصیه هایی در این زمینه باید در نظر بگیریم. مطلبی از توصیه هایی برای مصرف روغن! مطلبی از توصیه هایی برای مصرف روغن!
وقتی می خواهید روغن استفاده و نگهداری کنید توصیه می کنیم به برخی نکات مهم مانند تاریخ انقضا توجه کرده و همچنین در مورد نگهداری از آن نیز به توصیه های متخصصین تغذیه توجه کنید. مطلبی تازه درباره فایده های بی شمار کلم بروکلی! مطلبی تازه درباره فایده های بی شمار کلم بروکلی!
قبلا هم از خاصیت های بی شمار کلم بروکلی برایتان گفته بودیم می خواهیم باز هم در مورد آن بگوییم و شما را با خاصیت های ضدسرطانی آن آشنا کنیم با ما در ادامه مطلب همراه باشید. مطلبی از آیا خوردن پاپ کرن برای ما خاصیت ای هم دارد؟! مطلبی از آیا خوردن پاپ کرن برای ما خاصیت ای هم دارد؟!
آیا خوردن پاپ کورن برای ما فایده ای هم دارد و می تواند مفید باشد ارز ش غذایی آن چگونه است و چه نوع املاح و ویتامین هایی برای بدن ما با خود بهمراه دارد در این مطلب بیشتر به این تنقلات پرطرفدار می پردازیم. تازه ترین مطلب استفاده سبزیجات تازه راه حلی خوب برای معالجه این بیماری! تازه ترین مطلب استفاده سبزیجات تازه راه حلی خوب برای معالجه این بیماری!
بری پیشگیری از بروز افسردگی راه حل جالبی داریم توصیه می کنیم به سبزیجات روی بیاورید و سعی کنید روانشناسان مصرف سبزیجات تازه را راه حل مناسبی برای بیماران افسرده میدانند.


دمای مناسب کامپیوتر من چقدر است دمای مناسب کامپیوتر من چقدر است
شما هم شده تا حالا که کامپیورتون کند بشه و نتونین به خبوی از اون استفاده بکنید و فکرکنید دما سیستم شما زیاد شده باشه ؟؟اما دمای مناسب برای یک کامپیوتر خانگی چقدر است و چگونه میتوان کامپیوتر رو در آن دما نگه داشت
توصیه های سلامتی امام رضا توصیه های سلامتی امام رضا
توصه های جالب که امام رضا علیه السلام در باره سفر کردن اونم یه سفر سالم  گفته که اگر هر مسلمانی انجامش بده برای سلامتی اش خیلی بهتره.باهم در سایت شیثار این توصیه ها را با گوش دل و جان می خوانیم
مطلبی خواندنی از آیا میدانستید مطلبی خواندنی از آیا میدانستید
امروز متنی خواندنی از سری مطالب آیا میدانستید رو برای شما دوستان داریم
اصل هایی در زندگی! اصل هایی در زندگی!
صبح ها که از خواب بیدار میشوید،دستگاه عیب سنج و ایرادگیر وجودتان را از کار بیندازید تا خورشید درخشان تر،پرنده ها خوش آوازتر،مردم مهربانتر و حتی کسب و کارتان پر برکت تر شود...
بالاترین میل جنسی در زنان در چه سنی است بالاترین میل جنسی در زنان در چه سنی است
میل جنسی جزء امیال طبیعی است که خداوند در وجود تمامی ما قرارداده است  ودر هر سنی مراحل رشد خودش را دارد اما در بررسی اخیر مجله تایمز میل جنسی در سنین متفاوت در خانم ها متفاوت است و سن اوج میل جنسی در بر آورد آماری آن ها مشخص شده است
رازهای آرامش درون رازهای آرامش درون
انرژی های خود را پراکنده نکن؛آنها را زیر نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایت کن. هر کاری را با حواس جمع و علاقه انجام بده. در زمان حال زندگی کن و گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن....
به باغ خوشبختی خود نزدیک شوید! به باغ خوشبختی خود نزدیک شوید!
آیا دوست دارید مانند دوران نامزدی و حتی بیش از آن،در زندگی خود شادمان باشید و دیگران را نیز شاد کنید؟ باغ زندگی نیازمند باغبانی دقیق،سخت کوش،مهربان و صبور است...
آنچه 13 نفر از افراد موفق قبل از رفتن به رختخواب انجام میدهند آنچه 13 نفر از افراد موفق قبل از رفتن به رختخواب انجام میدهند
What 13 successful people do before going to bed Morning routines are important — but bedtime rituals can have a serious impact on your success.  That’s because the very last thing you do before bed affects your mood and energy level the following day, since it often determines how well and how much you sleep. Knowing that, we decided to find out how the most successful spend their nights before surrendering to sleep. Turns out some — like President Obama and writer Michael Lewis — are night owls, preferring to work while the rest of the world sleeps; while others —like Arianna Huffington and Sheryl Sandberg — know how important sleep is, and force themselves to cool down. President Barack Obama is a "night owl" and likes to work late.
آرایش لایت زنانه 2014 آرایش لایت زنانه 2014
آرایش لایت زنانه 2014 را برای شما دوستان عزیز و کاربران در این قسمت قرار داده ایم امیدوارم از این تصاویر لذت برده باشید.
سروش صحت از کجا تا کجا تا نویسندگی سروش صحت از کجا تا کجا تا نویسندگی
سروش صحت نویسنده خوش ذوق کشورمون در مصاحبه راه خود را تا نویسندگی بیان کرده است راهی از مهندسی شیمی تا کاغذ و قلم نویسندگی
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو