هوالرزاق


متفاوت متفاوت:  بهترین غذا  هایی که حاوی چربی اشباع شده هستند!

متفاوت متفاوت: بهترین غذا هایی که حاوی چربی اشباع شده هستند!

در این مطلب می خواهیم بهترین غذا هایی که حاوی چربی اشباع شده هستند و متخصصین تغذیه استفاده آن ها را توصیه میدهند به شما معرفی کنیم استفاده آن ها به نفع تندرستی بدن ما هستند.

چربی اشباع شده

شواهد به وضوح نشان می دهد که استفاده غذاهای غنی از چربی های سالم مانند آجیل، روغن های گیاهی، و ماهی، اثر ات محافظتی در برابر بسیاری از بیمار ی ها به ویژه بیمار ی های قلبی عروقی دارد.در اینجا 13 غذا که حاوی بیشترین میزان چربی های غیر اشباع و سودمند هستند، و باید روزانه استفاده شوند، معرفی شده است:


روغن زیتون: اصلی ترین چربی سالم است و پژوهش های بلند مدت نشان می دهد که استفاده مداوم آن منجر به کم شدن خطر ابتلا به بیمار ی های قلبی، سرطان و دیابت می شود. اجزای متفاوت روغن زیتون شامل اسید اولئیک وsecoiridoidsمنجر به کند شدن روند پیری می شود. تحقیقات همچنین نشان می دهد سبزیجات سرخ شده توسط روغن زیتون حاوی میزان آنتی اکسیدان بیشتری هستند.


ماهی: همیشه از نسل های متفاوت شنیده ایم که ماهی غذای مغز است و آنهم به دلیل وجود اسیدهای چرب امگا 3 در این ماده غذایی. مغز برای سالم ماندن احتیاج به استفاده این چربی ها دارد. دستورالعمل های جدید غذا توصیه به استفاده 8 اونس در هفته اسیدهای چرب امگا 3 می کند و آن هم برای مبارزه با التهاب و بیمار ی های مزمن.


آووکادو : منجر به کم شدن التهاب و کم شدن خطر ابتلا به بیمار ی های قلبی عروقی می شود. محققان مکزیکی در سال 2014 اعلام کردند که استفاده منظم آووکادو علائم سندرم متابولیک را کم شدن داده، قند خون را کنترل می کند و منجر به کم شدن سطح کلسترول تام و تری گلیسیرید می شود.


تخم مرغ: تحقیقات نشان می دهد که استفاده صبح هن گام تخم مرغ می تواند احساس سیری را افزایش داده و در برابر استفاده شیرینی مقاومت ایجاد می کند.


آجیل: آجیل ایده آل ترین میان وعده از سوی طبیعت است و سرشار از ویتامینEو اسیدهای چرب آمینه، به همراه اسیدهای چرب غیر اشباع. خوردن استفاده منظم گردو خطر ابتلا به دیابت را 50 درصد و خطر ابتلا به بیمار ی های قلبی را 30 درصد کم شدن می دهد. ضمن این که غذا موثری در یاری به پیشگیری از بروز سکته مغزی است.


کره بادام زمینی: استفاده منظم این غذا خطر ابتلا به سرطان سینه را به نحو چشمگیری کم شدن می دهد و احساس سیری کامل ایجاد می کند.


روغن نارگیل: نوعی اصلی از چربی های اشباع شده به نام اسید لوریک در روغن نارگیل وجود دارد که دارای خصوصیات ضد التهابی و ضد باکتری است ضمن این که به عنوان منبع انرژی سودمند شناخته می شود.


شکلات تیره: یک تکه شکلات تیره و استفاده آن در روز، محافظی برای قلب است. محققان دانشگاه ایالتی لوئیزیانا گزارش داده اند که استفاده شکلات تیره، میکروب های مناسب روده مانند بیفیدوباکتریوم و باکتری های اسیدلاکتیک را را پرورش می دهد و منجر به تولید مواد ضد التهابی برای بهبود تندرستی قلب و عروق می گردد.


ماست یونانی: در برابر ابتلا به دیابت نوع دو، سرطان و بیمار ی های قلبی محافظت ایجاد می کند و یک منبع مناسب چربی های سودمند بخصوص برای گیاه خواران است.


زیتون: سرشار از اسید اولئیک و اسیدهای چرب اشباع نشده است که به حفاظت از تندرستی قلب یاری م یکند. همچنین حاوی پلی فنول های آنتی اکسیدان یاست که منجر به محافظت در برابر آسیب سلولی می شود؛ و غنی از آهن، مس و فیبر است.


دانه ها: دانه هایی مانند دانه کدو، کنف، کتان، چیا، آفتاب گردان و … سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که منجر به سرکوب التهاب می شود. همچنین منبع خوبی از پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامینEو آهن و منیزیوم محسوب می شود.


سویا: منبع خوبی از پروتئین و اسیدهای چرب غیر اشباع است که می تواند جایگزین گوشت باشد. سویا همچنین غنی از فیبر و ایزوفلاون؛ نوعی استروژن گیاهی است.


پنیر: پنیرهای کم نمک و استفاده مداوم آنها خطر ابتلا به بیمار ی های قلبی و افزایش سطح کلسترول ال دی ال را کم شدن می دهد. پنیرهای کهنه منبع خوبی از پروبیوتیک ها هستند و هضم غذا را راحت تر می کنند. پنیر سرشار از فسفر، پروتئین و کلسیم است و به حفظ وزن سالم نیز یاری می کند.

دکتر سلام


متفاوت متفاوت:  بهترین غذا  هایی که حاوی چربی اشباع شده هستند!

برچسب های
متفاوت متفاوت: بهترین غذا هایی که حاوی چربی اشباع شده هستند! - - - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 854
تعداد بازدید ماه جاری : 854
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به متفاوت متفاوت: بهترین غذا هایی که حاوی چربی اشباع شده هستند! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به متفاوت متفاوت: بهترین غذا هایی که حاوی چربی اشباع شده هستند!