هوالرزاق
ads


جدید  مصرف کربوهیدرات ها چه اثر اتی روی وزن ما میگذارد!

جدید مصرف کربوهیدرات ها چه اثر اتی روی وزن ما میگذارد!

مصرف کربوهیدرات ها چه اثر اتی روی وزن ما میگذارد چگونه باید آن ها را استفاده کرد تا موجب اضافه شدن وزنمان نشوند پیشنهاد های متخصصین تغذیه در این زمینه کدامند؟

مصرف کربوهیدرات

بعضی از متخصصان تغذیه غذاهای سرشار از کربوهیدرات را پیشنهاد نمی کنند. اما این نوع غذاها از آنجا که طعمی لذیذ دارند زیاد مورد پسند استفاده کنندگان هستند. خوشبختانه غذاهایی مانند پاستا، برنج و سیب زمینی را می توانید به شیوه ای استفاده نمایید که برای بدنتان سالم تر باشند. فقط کافیست این چند نکته کوچک را از آشپزخانه خود شروع نمایید.


نکته شماره 1: پاستا را خیلی نرم ننمایید
پختن پاستا برای مدت زمان کمتر نه تنها عامل می شود در زمان صرفه جویی نمایید، بلکه عامل می شود میزان قند خونتان نیز کنترل شده بماند. زمان ی پاستا را کمتر می پزید تا هن گام جویدن کمی سفت باشد، مقدار شاخص قند خونش کمتر از زمان ی می شود که نرم است. علاوه بر این پاستا لایه ی رویی خود را از دست نمی دهد و فیبر بیشتری جذب می نمایید.
اگر مدت زمان پخت پیشنهادی روی بسته 10 تا 12 دقیقه بود شما این مقدار زمان را روی 10 دقیقه یا کمی پایین تر نگه دارید تا شاخص قند خون غذا پایین بماند.


نکته شماره 2: موزهایی که مقداری نارس هستند را میل نمایید
نشاسته های مقاوم به عنوان یک نوع فیبر خوراکی دردید گرفته می شوند. این نشاسته ها در برابر گوارش بدن مقاومت می کنند. این نشان می دهد که غذاهای سرشار از نشاسته های مقاوم می توانند میزان قند خون را تحت کنترل قرار دهند. این نشاسته ها پتانسیل این را دارند که باکتری های مناسب را رشد دهند چون نشاسته به عنوان پروبیوتیک و یا خوراکی برای پروبیوتیک ها دردید گرفته می شود. از آنجایی که موزهای نارس در مقایسه با موزهای رسیده شامل مقدار بیشتری نشاسته مقاوم هستند، پس مصرف آنها بهتر است.
موز را می توان به عنوان یک وعده میوه مصرف کرد، می توانید از چنین میوه هایی برای شیرین کردن برخی آب میوه ها و دسر ها مصرف نمایید تا مجبور به مصرف شکر اضافی نشوید.


نکته شماره 3: پاستا را پس از گرم کردن بخورید ( قبل از آن سالاد میل نمایید )
پاستا را از قبل درست نمایید و سپس برای مصرف دوباره گرم نمایید. تحقیقات نشان داده با پختن و سرد کردن پاستا و سپس دوباره گرم کردنش، رشد قند خون بعد از غذا  تا 50 درصد کم شدن می یابد. همینطور پژوهشگران مدقت شدند خوردن سالادی سالم قبل از وعده ی پاستا می تواند احساس سیری را رشد دهد، مقدار دریافت کالری را کم کند و مقدار استفاده سبزیجات را بالا ببرد. همینطور در تحقیقی دیگر نمایان شد خوردن یک وعده سالاد قبل از پاستا در مقایسه با نخوردن سالاد می تواند مقدار دریافت کالری در یک وعده را تا 123 کالری کم شدن دهد.
به دلیل بسپارید که سایز و نوع انتخاب را دردید بگیرید. به جای یک بشقاب پر یک فنجان پر را دردید بگیرید. پاستاهای سبوس دار از پاستاهای تصفیه شده سالم تر هستند پس هن گام خرید توجه لازم را داشته باشید تا نوع سالمتر را انتخاب نمایید.


نکته شماره 4: سیب زمینی ها را بپزید، سپس سرد نمایید
اجازه دهید سیب زمینی ها پس از پخته شدن سرد شوند. غذاهای نشاسته ای هن گام ی که سرد هستند مقدار نشاسته مقاوم بیشتری دارند. ما نمی توانیم نشاسته های مقاوم را هضم کنیم، پس این قند شکسته و یا توسط بدن جذب می شود. تحقیقات نیز نشان داده سیب زمینی هایی که به تازگی پخته شده اند از سیب زمینی هایی که سرد شده اند مقدار نشاسته مقاوم کمتری دارند. دلیل این تفاوت تجدید نشاسته سیب زمینی پس از سرد شدن است.
سیب زمینی یکی از سبزیجات نشاسته ای است، اما همچنان جز سبزیجات حساب می شود. پوست سیب زمینی را تمیز نمایید ولی آن را از رویش بر ندارید، این پوست شامل فیبر و آنتی اکسیدان است و می تواند روند هضم غذا را آهسته کند.

نکته شماره 5: شکل پاستا را هوشمندانه انتخاب نمایید
بله! حتی شکل پاستا نیز می تواند عامل خلق تفاوت شود و همانطور که می دانید پاستا شکل های متفاوتی دارد. در یک تحقیق پژوهشگران ادعا کردند مقدار شاخص قند خون پاستا از رشته های ماکارونی کمتر است! نمی خواهم بگویم می توان صد درصد چنین ادعایی را باور کرد اما امتحانش که ضرری ندارد.
اگر می خواهید واقعا پاستایی سالم میل نمایید از پاستاهای سبوس دار مصرف نمایید و در کنار آن سبزیجات و روغن زیتون مصرف نمایید. فیبر و چربی سالم حاصل از سبزیجات و روغن زیتون هم به هضم یاری می کند هم احساس سیری را رشد می دهد.


نکته شماره 6: برنج را با روغن نارگیل بپزید و اجازه دهید سرد شود
پروتئین و چربی را فراموش ننمایید. هر دو می توانند پاسخ به قند خون غذاهای نشاسته ای را کم شدن دهند. برای مثال می توان از برنج به همراه خوراکی سرشار از پروتئین و یکی از منابع چربی سالم به عنوان بخشی از یک برنامه خوراکی سالم لذت برد. می توانید برنج را به همراه روغن نارگیل بپزید و سپس اجازه دهید سرد شود تا مقدار نشاسته های مقاومش بالا برود. یک قاشق چای خوری روغن نارگیل به آب جوش اضافه نمایید، نصف فنجان برنج سفید اضافه نمایید و اجازه دهید 40 دقیقه بجوشد. سپس به مدت 12 ساعت داخل یخچال قرارش دهید. پس از این مدت مشکلی ندارد که برنجتان را گرم نمایید.
هر زمان برایتان مقدور بود از برنج قهوه ای یا وحشی به جای برنج سفید مصرف نمایید. این نوع برنج ها مقدار فیبر بیشتری در خود دارند و می توانند سریعتر سیرتان کنند.

دکتر سلام


جدید  مصرف کربوهیدرات ها چه اثر اتی روی وزن ما میگذارد!

برچسب های
جدید مصرف کربوهیدرات ها چه اثر اتی روی وزن ما میگذارد! - - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/12/06-32 ماه قبل
کل بازدید : 916
تعداد بازدید ماه جاری : 916
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به جدید مصرف کربوهیدرات ها چه اثر اتی روی وزن ما میگذارد! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به جدید مصرف کربوهیدرات ها چه اثر اتی روی وزن ما میگذارد!


مطالب مرتبط با جدید مصرف کربوهیدرات ها چه اثر اتی روی وزن ما میگذارد!

آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
با سلامتی از میل کردن تخم مرغ به این علت ها غافل نشوید! با سلامتی از میل کردن تخم مرغ به این علت ها غافل نشوید!
تخم مرغ یک غذای کامل محسوب می شود این ماده غذایی بسیار مفید و موثر برای بدن به شمار می رود ، از خوردن تخم مرغ غافل نشوید و در برنامه غذایی تان آن را بگنجانید متفاوت متفاوت:  سودمند ترین غذا ها برای زیاد شدن اشتها متفاوت متفاوت: سودمند ترین غذا ها برای زیاد شدن اشتها
برخی افراد اشتهای کمی دارند و می خواهند با کمک گرفتن از خوراکی های طبیعی این عارضه را برطرف کنند لیستی از مفید ترین خوراکی هایی که باعث افزایش اشتهایتان می شوند برایتان آورده ایم. تازه ترین مطلب  اشتباهاتی ریسک دار زمان استفاده گوشت مرغ! تازه ترین مطلب اشتباهاتی ریسک دار زمان استفاده گوشت مرغ!
هرگز مرغ را قبل از استفاده کردن نشویید چون باعث واکنش های شیمیایی مختلف در آن می شود و در نتیجه ممکن است گوشت مرغ سمی و باعث مسمومیت شما شود. مطلبی از  استفاده آشامیدنی کافئین دار چه خاصیت ها و عوارضی دارد؟! مطلبی از استفاده آشامیدنی کافئین دار چه خاصیت ها و عوارضی دارد؟!
استفاده از قهوه مانند چای در بین عموم مردم رایج شده است این امر تبدیل به یک عادت روزمره در آن ها شده است مصرف این نوشیدنی کافئین دار چه فواید و مضراتی برای سلامتی مان دارد. همه چیزدرباره  برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج داریم؟! همه چیزدرباره برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج داریم؟!
بدن ما برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد غذایی نیاز دارد و به طور روزمره از چه خوراکی هایی باید استفاده کند تقویت پوست با چه نوع خوراکی هایی میسر خواهد بود. مطلبی از  اهمیت خوراکی و فایده های سنجد! مطلبی از اهمیت خوراکی و فایده های سنجد!
خوردن سنجد تا چه حد روی سلامتی ما تاثیرات منفی میگذارد و چه ارزش غذایی دارد خاصیت های درمانی آن به چه صورت هستند انواع سنجد برای چه مشکلاتی مفید می باشند؟ با سلامتی از فایده های سودمند معالجه ای لیمو چه می دانید؟! با سلامتی از فایده های سودمند معالجه ای لیمو چه می دانید؟!
از خاصیت های مفید درمانی لیمو چه میدانید این میوه چه ویژگی های درمانی در خود جای داده است در بری ساعات مصرف آن می تواند تاثیرات بسزایی بر درمان انواع ناراحتی های بدنتنان بگذارد. مطلبی تازه درباره  سمنو این خوراکی ی سنتی چه اهمیت خوراکی دارد؟! مطلبی تازه درباره سمنو این خوراکی ی سنتی چه اهمیت خوراکی دارد؟!
سمنو چه ارزش غذایی دارد این غذای سنتی از قدیم الایام روی سفره های هفت سین بوده است ماده اصلی این غذا گندم است می خواهیم به ذکر خاصیت های مفید این غذا برای بدن بپردازیم. گردآوری از  با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید! گردآوری از با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید!
دونات ها و پیراشکی ها طرفداران زیادی دارند این خوردنی ها آسیب های زیادی به سلامتی افراد وارد می کنند از جمله می توانند باعث بروز سرطان سینه در آن ها شوند. با سلامتی با چه علامت هایی می توانیم پی به فقدان پروتئین در جسم ما ببریم! با سلامتی با چه علامت هایی می توانیم پی به فقدان پروتئین در جسم ما ببریم!
با چه نشانه هایی می توانیم پی به کمبود پروتئین در بدنمان ببریم این هشدارها چگونه خود را نمایان می کنند توصیه های مختلف برای جبران کم شدن پروتئین در بدنمان چیست؟


ارزان شدن اوراق مسکن در رکود بازار ارزان شدن اوراق مسکن در رکود بازار
بعد از کسود بازار بازار اوراق مشارکت مسکن گران و گرانتر شدن و وجری شد که بازار کازبی در این  قسمت ایجاد شد و این بازار رشد کرد والان خبرهایی مبنی بر کاهش قیمت این بازار به گوش میرسد
سن واقعی بازیگران سینمای ایران سن واقعی بازیگران سینمای ایران
همه چیز ستاره ها برای دوست داران و طرفدارانشون مهم است مخصوصا سن و تاریخ تولد و اینکه خانم باشی یا آقا فرق نمیکنه و وقتی معروف میشی همه دوست دارند همه چیز تورو بدونن و امروز با نگاهی به سن ستاره ها با شماییم
سقوط هواپیمای مسافربری در تهران وفوت سرنشینان + عکس سقوط هواپیمای مسافربری در تهران وفوت سرنشینان + عکس
امروز خبری ناگوار در تهران به گوش ها رسید خبر سقوط هواپیمای مسافربری دیگری در تهران که متاسفانه تمامی سرنشینان آن نیز فوت کرده اند
بازی چیستان بازی چیستان
با سلام جوابهای چیستان را در بخش نظرات بگذارید.سعی هم بکنید جوابها رو خودتون بنویسید یا این که از اینترنت کپی کنید.این بخش هر هفته روزای یکشنبه برگزار می شود.منتظر جوابهای شما در سایت شیثار در بخش نظرات هستیم با ما همراه باشید.
پیدا کردن مواد مخدر در اتاق خواب یک زن پیدا کردن مواد مخدر در اتاق خواب یک زن
در تهران اعضا باندی خلافکار که در کار فروش مواد مخدر بودنند دستگیر شدنند و مواد پیدا شده توسط بلیس نابود شد
سحر قریشی با عینکی تازه سحر قریشی با عینکی تازه
امروز عکس سحر قریشی با عینک تازه او رو براتون داریم
کمک تمامی مسافران مترو برای نجات جوان مسافر کمک تمامی مسافران مترو برای نجات جوان مسافر
اتفاقی کهبرای یک مسافر مترو افتاد باعث شد تا تمامی مسافران با کمک هم او رو کمک کنند تا مشکلش را حل کند و روی داد بدی پیش نیاید
عیسی مسیح زندگینامه عیسی مسیح زندگینامه
امروز با زندگی نامه یکی دیگر از بزرگان با شما دوستانیم وبراتون زندگی نامه پیامبری دوست داشتنی در بین ما ایرانی ها رو داریم و اون کسی نیست جز مسیح ع که زندگی او رو به صورتی کاملا خلاصه براتون خواهیم داشت
چگونه جای جوش را از بین ببریم چگونه جای جوش را از بین ببریم
همیشه این سئوال مطرح هست که چگونه میتوان جای جوش صورت را از بین ببریم مخصوصا جوش صورت که زیاد خوش آیند نیست و بلکه میتونه ناراحت کننده نیز باشه
در پی زیبایی، پشیمان از عمل در پی زیبایی، پشیمان از عمل
امروز از دختری برای شما خبری داریم که در پی زیبایی خودش را به شکلی که در عکس میبینید در آورده است و میتوان  گفت برعکس زیبایی خودش را نیز از دست داده است
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو