هوالرزاق


جدید  خطرات میوه گریپ فروت برای سلامتی!

جدید خطرات میوه گریپ فروت برای سلامتی!

این میوه خصوصیات زیاد مفیدی با خود بهمراه دارد و می تواند اثر ات سودمند و بی نظیری روی تندرستی ما بگذارد در این مطلب به دو مورد از خصوصیات سودمند و به دو مورد از عوارض آن اشاره خواهیم کرد.

گریپ فروت

گریپ فروت سرشار از ویتامین ث و پتاسیم است. این میوه منبع غنی از فولات، آهن، کلسیم و سایر مواد معدنی محسوب می‌شود.علیرغم خصوصیات بی شمار این میوه، کارشناسان نسبت به استفاده همزمان آن با برخی داروها به علت خلق برخی مضرات هشدار داده‌اند.


گریپ فروت شامل آنتی اکسیدان رتینول است که منجر به ترمیم پوست آسیب دیده و مبارزه با چین و چروک‌های صورت می‌شود. این میوه همینطور شامل ترکیبی به نام اسپرمیدین است. به گفته پژوهشگران این ماده روند پیری را کند می‌کند.


استفاده بعضی از داروها همراه با این میوه مقدار آنها را در خون و بنابراین اثر ات سمی آنها را به شدت رشد می‌دهد که در بعضی موارد می‌تواند کشنده باشد. بنابراین نباید همزمان با استفاده داروهایی شبیه استاتین (ضد کلسترول)، بنزودیازپین (آرام بخش)، داروهای ضد افسردگی و یا داروهای مربوط به بیماری‌های قلبی، گریپ فروت استفاده کرد.


نوشیدن یک لیوان آب گریپ فروت منجر به سرکوب اشتها می‌شود. گریپ فروت همینطور سرشار از نارینژین فلاونوئید است که منجر به رشد متابولیزم بدن می‌شود.گریپ فروت دارای خصوصیات قابض طبیعی است که منجر به حذف چربی‌های اضافه پوست و منافذ چربی می‌شود. محصولات شامل اسانس این میوه خصوصیات ضد عفونی کننده داشته و به از بین بردن باکتری‌ها و کم شدن ابتلا به آکنه یاری می‌کند.


این میوه دارای بیوفلاوونوئید و شماری دیگر از مواد گیاهی است که از ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کند.
گریپ فروت منجر به کم شدن میزان کلسترول تام و کم شدن آل دی آل یا همان کلسترول بد می‌شود. ضمن این که مقدار تری گلیسیرید را نیز پایین می‌آورد.آب گریپ فروت شامل ترکیبی است که منجر به کم شدن خلق شوره سر می‌شود و قارچ‌هایی که منجر به شوره سر می‌شود را از بین می‌برد.


مردمی که به مرکبات حساسیت دارند، احتمال دارد در برابر گریپ فروت نیز از خود حساسیت نشان دهند. این حالت امکان پذیر است به دلیل خود میوه یا روغن در دسترس در پوست آن باشد.

سلامانه


جدید  خطرات میوه گریپ فروت برای سلامتی!

برچسب های
جدید خطرات میوه گریپ فروت برای سلامتی!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 656
تعداد بازدید ماه جاری : 656
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به جدید خطرات میوه گریپ فروت برای سلامتی! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به جدید خطرات میوه گریپ فروت برای سلامتی!


مطالب مرتبط با جدید خطرات میوه گریپ فروت برای سلامتی!