هوالرزاق


متفاوت متفاوت:  مواد معدنی در دسترس درمیوه کیوی

متفاوت متفاوت: مواد معدنی در دسترس درمیوه کیوی

همانطوریکه قبلا هم گفته ایم کیوی برای تندرستی خیلی مناسب است و حتما باید در فصول سرد سال ازاین میوه مصرف نمایید اکنون میخواهیم بدانیم این میوه دارای چه ترکیباتی است که برای تندرستی خوبست.

خصوصیات کیوی

کارشناسان تغذیه تاکید می‌کنند که به چند علت نباید از خوردن کیوی غافل شوید. این میوه سرشار از ویتامین‌های C و E است. مقدار ویتامین ث در دسترس در دو عدد کیوی متوسط دو برابر پرتقال است.مطالعات معتبر علمی نشان می‌دهد که کیوی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و با استرس و پیری مقابله می‌نماید، و برای بهبود زخم و جذب آهن، تندرستی استخوان‌ها، رگ‌های خونی و دندان‌ها زیاد مفید است.


با خوردن کیوی مقدار سروتونین؛ یکی از ناقل‌های عصبیِ (نروترنسمیترها) فعال در سیستم عصبی مرکزی و دستگاه گوارش رشد می‌یابد. نقش سروتونین در لوله گوارش این است که هضم غذا را کنترل می‌کند در حالی که در سیستم عصبی مرکزی نقش کنترل خلق و خوی، خواب، اشتها، قدرت یادگیری و حافظه را بر عهد ه دارد.


مواد معدنی کیوی
مطالعات نشان می‌دهد که دو کیوی متوسط ۳۰ میلی گرم منیزیم دارد. این ماده معدنی برای عملکرد عضلات زیاد بااهمیت است و میزان انرژی را رشد می‌دهد. پتاسیم در دسترس در آن ۲۰ درصد از موز زیادتر است و یک ماده معدنی عالی برای کنترل فشار خون، کم شدن خطر ابتلا به سنگ کلیه، پوکی استخوان و سکته مغزی به شمار می‌رود.

دکتر سلام


متفاوت متفاوت:  مواد معدنی در دسترس درمیوه کیوی

برچسب های
متفاوت متفاوت: مواد معدنی در دسترس درمیوه کیوی

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 658
تعداد بازدید ماه جاری : 658
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به متفاوت متفاوت: مواد معدنی در دسترس درمیوه کیوی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به متفاوت متفاوت: مواد معدنی در دسترس درمیوه کیوی


مطالب مرتبط با متفاوت متفاوت: مواد معدنی در دسترس درمیوه کیوی