هوالرزاق


تازه ترین مطلب  روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی  ما دارند؟!

تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟!

روغن هسته انگور چه ویژگی هایی دارد این روغن چه فایده هایی برای تندرستی ما دارد پیشنهاد می کنیم از روغن های گیاهی غافل نشوید و آن ها را حتما تهیه و در غذاهایتان مصرف نمایید.

روغن های گیاهی

مطالعات نشان می دهد رژیم خوراکی غنی از اسید چرب ضروری برای تغذیه که در روغن دانه انگور و سایر روغن ها یافت می شود، می تواند سبب کاهش ریسک ابتلا به مریض قلبی و دیابت شود.


طبق مطالعه پژوهشگران دانشگاه ایالتی اوهایو، خانم ها و مردان دارای میزان بالای اسید لینولئیک که شامل اسید چرب اُمگا-۶ است، کمتر در معرض ابتلا به مریض قلبی و التهاب قرار دارند و همینطور دارای اندام لاغرتری هستند.
همینطور میزان بالاتر اسید لینولئیک به معنای کم شدن احتمال مقاومت به انسولین است که فاکتور ابتلا به دیابت محسوب می شود.


«مارتا بلوری»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این یافته ها نه تنها دارای مفاهیم گسترده ای برای جلوگیری از ابتلا به مریض قلبی و دیابت است، بلکه می تواند برای مردم مسن هم بااهمیت باشد چراکه وزن کمتر و اندام لاغرتر در افزایش طول عمر مردم سالمند و حفظ استقلال بیشتر آنان نقش دارد.»


در حال حاضر روغن دانه انگور بهترین منشا اسید لینولئیک به شمار می اید و متشکل از محدوده ۸۰ درصد اسیدهای چرب است. محققان، روغن ذرت را نیز جز منابع مناسب این اسید می دانند.
بلوری در ادامه می افزاید: «با وجود اصلاحات صورت گرفته در صنایع خوراکی، روغن های گیاهی هم تغییر کرده اند. دیگر این روغن ها شامل مقادیر بالای اسید لینولئیک نیستند.»


زمان یکه اسید لینولئیک برای استفاده در مواد غذا فرآوری شده، هیدروژنه و سفت می شود، به احتمال زیاد به چربی ترانس تبدیل می شود. از اینرو روغن های نظیر روغن آفتابگردان و سویا، متداول ا شامل اسید لینولئیک کمتری هستن

مهر


تازه ترین مطلب  روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی  ما دارند؟!

برچسب های
تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 590
تعداد بازدید ماه جاری : 590
تعداد بازدید در هفته جاری : 9
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟!


مطالب مرتبط با تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟!