هوالرزاق


مطلبی تازه درباره  استفاده آبلیموهای تقلبی چه تاثیراتی روی تندرستی  مردم دارد؟!

مطلبی تازه درباره استفاده آبلیموهای تقلبی چه تاثیراتی روی تندرستی مردم دارد؟!

استفاده آبلیموهای تقلبی موجود در بازار چه تاثیراتی روی تندرستی مردم متفاوت میگذارد باعث بروز چه ضرر هایی به بدن آن ها می شود رنگ های غیرمجاز و طعم های غیرطبیعی این گونه آبلیموها چه تاثیراتی روی بدن ما میگذارند.

آبلیموهای تقلبی

رستگار رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و  دارو  با اشاره به جزئیات آبلیموهای تقلبی گفت: آبلیموهایی که در رده‌ی محصولات تقلنگران گرفتند طبق بررسی‌ها برای افزایش حجم به آنان آب اضافه شده و یا رنگها و اسانس‌های غیر مجازی که مصرف آنان در مواد خوراکی دیگر مجاز است، در تولید آبلیمو‌ها به کار برده بودند.


وی تصریح کرد: البته با توجه به اینکه برای داشتن یک لیتر آبلیمو، 2 یا 3 کیلو لیمو احتیاج است و زیادی از محصولات قیمتشان با قیمت میزان لیموهای مورد احتیاج همخوانی ندارد، پر واضح‌ است تقلب صورت گرفته است از طرفی برندهایی که  رد شدند، کمتر‌شان از برندهای معروف بودند و بیشتر نمونه‌هایی تقلبی اعلام شدند که گام ت کمتری دارند.


رستگار در جواب به دلیل وجود آرم استاندارد روی برچسب محصولات تقلبی گفت: نمونه‌هایی این شرکت‌ها که در ابتدا برای اخذ مجوز مورد آزمون قرار گرفتند هیچ مشکلی نداشتن و صد درصد طبیعی بودند. از آنجایی که پس از تولیدات متعدد ما به صورت رندم محصولات را مورد آزمایش قرار می‌دهیم متوجه شدیم که در تولیدات بعضی شرکت‌ها ملاک‌های فنی و بهداشتی رعایت نمی‌شود.


 وی افزود: تخلقات در آبلیمو مسیرهای متفاوتی دارد و زیاد متگونه است تخلفات در میزان دنیا به قدری پیچیده شده که کارشناسان خبره این تخلفات کشف می‌کنند همچنان یک عده خبره‌تر شیوه دیگری پیدا می‌کنند احتیاج است ارگان‌های نظارتی را تجهیز کنیم.
رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو تاکید کرد: فرآوردهایی‌ که این شرکت‌ها برای تولیداتشان‌ مصرف کردند صدمات جدی روی تندرستی وارد نمی‌کنند اما کیفیت را کم شدن می‌دهد تاثیر مغزی، خصوصیات آنتی اکسید‌نی و گونه های ویتامین‌ها درون آبلیمو کم شدن می‌یابد اما خطر زا نیستند.


وی خاطر نشان کرد: بررسی ها نشان می‌دهد فقط 2 تا 3 نمونه از رنگهایی که در آبلیمو غیر مجاز است، مصرف کرده اند و بیشترین تقلبات اضافه کردن آب و اسید سیتریک‌ بوده است البته مصرف این رنگهای غیر مجاز هم برای تندرستی آسیب ندارد.

دکتر سلام


مطلبی تازه درباره  استفاده آبلیموهای تقلبی چه تاثیراتی روی تندرستی  مردم دارد؟!

برچسب های
مطلبی تازه درباره استفاده آبلیموهای تقلبی چه تاثیراتی روی تندرستی مردم دارد؟! - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 708
تعداد بازدید ماه جاری : 708
تعداد بازدید در هفته جاری : 8
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره استفاده آبلیموهای تقلبی چه تاثیراتی روی تندرستی مردم دارد؟! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره استفاده آبلیموهای تقلبی چه تاثیراتی روی تندرستی مردم دارد؟!


مطالب مرتبط با مطلبی تازه درباره استفاده آبلیموهای تقلبی چه تاثیراتی روی تندرستی مردم دارد؟!