چگونگی پیشگیری از سرطان و سکته
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> چگونگی پیشگیری از سرطان و سکته

چگونگی پیشگیری از سرطان و سکته

 • زمان درج : 61 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-05-01 00:00:00
 • تعداد بازدید : 3180
  بازدید ماه:2148
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

وزن شما کم خواهد شد


تحقیقات گسترده ای که درکانادا در سال ۲۰۱۳ انجام شده نشان داده است که بدن افرادی که گوشت قرمز مصرف نمی کنند نسبت به افرادی که زیاد گوشت قرمز می خورند دارای توده چربی کمتری بوده و احتمال چاقی در این افراد به میزان قابل توجهی کمتر است ( ۴/۹ درصد در مقابل ۳/۳۳ درصد ). علاوه بر این، یافته های جدیدترین تحقیقی که توسط انجمن چاقی آمریکا در سال ۲۰۱۳ انجام شده است نشانگر این است که افراد چاقی که به رژیم های گیاهخواری رو می آورند بیش از افراد چاق دیگر که رژیم های معمولی می گیرند وزن کم می کنند حتی اگر هر دو گروه مقدار کالری مساوی ای مصرف کنند.مصرف چربی های اشباع که در گوشت قرمز و لبنیات وجود دارد باعث افزایش کلسترول خون و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود، پس با حذف گوشت قرمز به طور اتوماتیک میزان مصرف چربی های اشباع نیز کمتر شده و به گفته پزشکان خطر بیماری های قلبی کمتر می شود.


خوشبوتر می شوید


جالب است بدانید که بر اساس تحقیقات گیاهخواری باعث می شود بوی شما برای جنس مخالف تان بهتر و جذاب تر باشد. در تحقیقی که در این زمینه انجام شده است از گروهی از مردان گوشتخوار و افرادی که کم گوشت قرمز می خوردند خواسته شد تا به مدت ۲ هفته هر روز زیر بغل خود پدی قرار دهند تا بوی بدن شان را به خود جذب کند.در ادامه از یک گروه خانم خواستند تا بوها را بر اساس خوشایند بودن، جذابیت، مردانه بودن و شدت جدا کنند. در مرحله بعد هر گروه از مردان رژیم خود را عوض کردند و دوباره بوی بدن آنها ارزیابی شد. به نظر خانم ها بوی بدن مردانی که رژیم گیاهخواری داشتند به میزان قابل توجهی جذاب تر، خوشایندتر و ملایم تر بوده است.


فشار خون تان پایین می آید


براساس تحقیقی که نتایج آن در مجله تغذیه و سلامت عمومی به چاپ رسیده است فشار خون افراد گیاهخوار به طور متوسط نسبت به افراد گوشتخوار پایین تر است. محققان می گویند دلیل این مسئله پایین تر بودن متوسط وزن این افراد و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات است، حتی افرادی که گیاهخوار نیستند و گوشت قرمز کمتری می خورند فشارخون پایین تری نسبت به آنهایی که بیشتر گوشت قرمز می خورند دارند.


خطر ابتلا به سرطان کمتر می شود


در سال ۲۰۰۲ محققان آمریکایی تحقیقی ۱۰ ساله را روی ۷۰هزار نفر شروع کردند که این افراد به دلیل آموزه های مذهبی و اعتقادات و باورهای خود گوشت قرمز کمتری نسبت به مردم عادی جامعه مصرف می کردند. نتایج این تحقیق نشان می دهد که ارتباط مستقیمی بین رژیم گیاهخواری و کاهش خطر ابتلا به سرطان های مختلف وجود دارد. باید این نکته را بدانید که میزان ابتلا به سرطان معده در کل افراد گیاهخوار و خطر سرطان هایی مثل سرطان سینه در خانم هایی که رژیم گیاهخواری دارند بسیار کمتر از دیگران است.


کمتر به دیابت مبتلا می شوید


تحقیقات انجمن دیابت آمریکا نشان می دهد که خطر ابتلا به مشکل عمده سلامتی یعنی سندرم متابولیک و نیز بیماری های دیابت تیپ ۲، سکته و بیماری های قلبی در افراد گیاهخوار بسیار کمتر است. با حذف یا کم خوردن گوشت قرمز فشارخون، قند خون و تری گلیسرید به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و افراد کمتر دچار چاقی در ناحیه شکم می شوند.


یبوست نمی گیرید


تحقیقات انجمن دیابت آمریکا نشان می دهد که خطر ابتلا به مشکل عمده سلامتی یعنی سندرم متابولیک و نیز بیماری های دیابت تیپ ۲، سکته و بیماری های قلبی در افراد گیاهخوار بسیار کمتر است. با حذف یا کم خوردن گوشت قرمز فشارخون، قند خون و تری گلیسرید به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و افراد کمتر دچار چاقی در ناحیه شکم می شوند.


پوست تان شفاف تر خواهد بود


استفاده کمتر از گوشت قرمز و گیاهخواری بهترین رژیم غذایی برای سلامت پوست شماست. با مصرف زیاد میوه، سبزیجات و غذاهایی که از آرد کامل غلات درست شده اند بدن شما به میزان زیادی آنتی اکسیدان دریافت می کند که می تواند تاثیر رادیکال های آزاد را خنثی کند. رادیکال های آزاد دشمن پوست بوده و باعث چین و چروک، لکه های قهوه ای و دیگر علائم پیری می شوند.


شادترخواهید بود


افزودن میوه و سبزیجات به رژیم غذایی باعث بهبود خلق شما می شود. گروهی از محققان عادت های غذایی ۸۰هزار نفر در انگلستان را مورد مطالعه قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که با مصرف بیشتر میوه و سبزیجات افراد از نظر روحی سالم تر و شادتر هستند. مصرف ۵ وعده میوه و سبزیجات در روز برای شادی و سلامت لازم است.


سطح انرژی تان بالا می رود


مصرف اسفناج، کلم پیچ و جوانه ماش و گندم و مواد غذایی دیگری که سرشار از نیترات هستند به مرور زمان باعث افزایش سطح انرژی شما می شود. محققان می گویند مصرف نیترات های غذایی برای سلامت عروق مفید بوده و فشار خون را پایین می آورد، همچنین می تواند قدرت بدنی و ورزشی شما را افزایش دهد چرا که این میوه ها و مواد غذایی عروق را باز کرده و اکسیژن رسانی را تسهیل می کنند.

خودمراقبتی چیست؟

اغلب مراقبت های بهداشتی که به حفظ سلامت فرد منجر می شود، در مجموعه خودمراقبتی جای می گیرد.در واقع، خودمراقبتی مجموعه ای از رفتارهای سالم و انتخاب الگوهای صحیح زندگی است که در نتیجه باعث خواهد شد فرد یا دچار بیماری نشود یا در صورتی هم که بیمار شد، با علم و آگاهی به درمان موثر خود اقدام کند.دکتر شهرام رفیعی فر، سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت در گفت وگو با جام جم می گوید: خودمراقبتی موجب می شود در وقت پزشک و بیمارستان صرفه جویی شود و حجم مراجعه غیرضروری به پزشک نیز کاهش پیدا کند، اما اکنون در کشور ما شرایط به گونه ای است که مردم به دلیل کم آگاهی درباره بیماری ها با اولین نشانه های بیماری به پزشک متخصص مراجعه می کنند و در نتیجه، هزینه نظام درمان افزایش پیدا می کند.

البته شاید گفته شود بیمار از جیب خود این هزینه ها را پرداخت می کند و مختار است با اولین نشانه های بیماری به پزشک متخصص مراجعه کند، ولی وقتی از سطح کلان به موضوع نگاه می کنیم، می بینیم اگر همه افراد جامعه به این سیستم درمانی روی بیاورند، آن گاه بخش بزرگی از توان اقتصادی کشور صرف امور درمانی می شود که ضرورتی ندارد و با راهکارهای ساده خودمراقبتی قابل حل است.

چرا به خودمراقبتی نیاز داریم؟

اکنون بالغ بر 300 هزار بیمار در کشور به سرطان مبتلا هستند که هر ساله حدود 90 هزار نیز به این آمارها اضافه می شود. همچنین حدود هفت میلیون نفر در کشور نیز به انواع مختلف بیماری دیابت مبتلا هستند که برخی از آنها از نوع بیماری خود هم آگاهی ندارند و حتی گفته می شود مثلا در شهر یزد تقریبا از هر چهار نفر، یک نفر به دیابت مبتلاست.در حوزه آمار بیماری های قلبی نیز ایران یکی از کشورهای سرآمد جهان است و بر اساس آمارهای رسمی بیش از 40 درصد از مرگ و میرها در کشور به بیماری های قلبی ـ عروقی برمی گردد.همه این بیماری های غیرواگیر و مرگ آفرین در حالی مدام رو به افزایش است که با تغییر سبک زندگی و جدی گرفتن خودمراقبتی، می توان از بروز بسیاری از این بیماری ها جلوگیری کرد.

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت تاکید می کند اگر مردم خودمراقبتی را جدی بگیرند، حدود 40 درصد سرطان ها، 80 درصد بیماری های قلبی ـ عروقی و 90 درصد بیماری دیابت نوع 2 در کشور قابل پیشگیری است، اما متاسفانه بسیاری از مردم، خودمراقبتی را جدی نمی گیرند و به همین دلیل شاهد هستیم اکنون 19 درصد مردم فشار خون بالا دارند، 14 درصد شهروندان از قند خون بالا رنج می برند، 28 درصد دیگر از مردم نیز کلسترول بالا دارند و همچنین 48 درصد از افراد جامعه ما هم چاق هستند یا اضافه وزن دارند.

خودمراقبتی، خوددرمانی نیست

بین خوددرمانی و خودمراقبتی فاصله زیادی وجود دارد. این که فردی بدون آگاهی دقیق از نوع بیماری اش به مصرف خودسرانه دارو اقدام کند، این کار خودمراقبتی نیست و اتفاقا همین کار ممکن است بیماری او را حادتر کند، بلکه خودمراقبتی به این معنی است که فرد با آموزش های پزشکی اولیه ای که می بیند، می تواند تشخیص دهد مثلا چه سردردی با استراحت کردن خوب می شود و چه نوع سردردی را باید حتما به پزشک مراجعه کند.

به گفته رفیعی فر، وزارت بهداشت در نظر دارد از شهریور امسال، برنامه آموزش هشت ساعته خودمراقبتی را در اماکن آموزشی، فرهنگی و مذهبی برگزار کند و از هر خانواده، افرادی به عنوان سفیران سلامت تحت آموزش های رایگان خودمراقبتی قرار می گیرند و این آموزش ها را هم به خانواده شان منتقل می کنند. وزارت بهداشت امیدوار است با توسعه این آموزش ها، بار بیماری های مزمن و صعب العلاج را در جامعه کاهش دهد و از سوی دیگر هم فرهنگ مصرف خودسرانه دارو را هم اصلاح کند.

چگونه از خودمان مراقبت کنیم؟

شاید اولین حرکت خودمراقبتی و اولین تغییری که نیاز است در زندگی مان به وجود بیاوریم تا بیماری های مزمن هم کمتر به سراغمان بیاید، تغییر الگوی غذایی خانواده است.دکتر فرزاد فرقان، عضو شورای عالی نظام پزشکی در گفت وگو با جام جم عنوان می کند: اغلب مردم کشور به نوع تغذیه شان حساس نیستند. حتی بسیاری از بیماران مبتلا به دیابت و فشار خون را دیده ام که آنها هم نسبت به نوع تغذیه شان آگاهی ندارند؛ آن هم در حالی که برای آنها انتخاب تغذیه مناسب، بسیار ضروری است.مصرف غذاهای صنعتی، فست فودها و مصرف بی رویه روغن های جامد و مایع از رایج ترین الگوهای تغذیه ای در بین شهروندان ایرانی است که به گفته فرقان، اصلاح آن نیاز به توسعه آموزش های فراگیر در جامعه دارد.وی معتقد است فرهنگ اعتماد و مراجعه به پزشک عمومی می تواند برنامه خودمراقبتی را به پیش ببرد و هزینه های درمان را هم کاهش دهد.

خودمراقبتی، هزینه ها را کاهش می دهد

جدای از این که فرهنگ خودمراقبتی، جامعه ای سالم تر و بانشاط تر به بار می آورد، با این روش هزینه های مراجعه به پزشک و همچنین هزینه های دوا و درمان مردم هم کاهش پیدا می کند.سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به تحقیقی که در کشور انگلیس انجام شده است، عنوان می کند: بر اساس این تحقیق، خودمراقبتی موجب 17 درصد کاهش مراجعه به پزشک متخصص، 50 درصد کاهش مراجعه به اورژانس، 50درصد کاهش نیاز به بستری و حتی موجب کاهش 50 درصد غیبت های کاری می شود.در هر حال نباید فراموش کرد برای تحقق کامل اهداف خودمراقبتی، نقش رسانه ها و دیگر نهادهای فرهنگ ساز بسیار پررنگ است؛ نهادهایی که می توانند ضمن آموزش سبک زندگی سالم به مردم، برای تشکیل جامعه ای سالم و عاری از بیماری های مزمن، حضوری فعال داشته باشند.

چند کلید طلایی برای مراقبت از سلامت

ترک سیگار و مواد مخدر، ورزش روزانه، کاهش استرس های شغلی، کنترل مداوم فشار خون، کنترل مداوم قند خون، مصرف ماهی به جای گوشت قرمز، مصرف دوبار ماهی در هفته، مصرف میوه، سبزی و نان سبوس دار، تا حد امکان استفاده نکردن از هر نوع روغن گیاهی یا حیوانی و در صورت لزوم استفاده از روغن مایع به جای روغن جامد، نخوردن غذاهای صنعتی و فست فود، استفاده از لبنیات کم چرب، اجتناب از سرخ کردن غذا و استفاده از بخارپز کردن، کبابی یا آب پز کردن آن، جایگزین کردن آبلیمو به جای سس، استفاده از غذاهای کم نمک، کاهش مصرف شیرینی، کیک و بستنی، کنترل مداوم وزن و اجتناب از کم تحرکی از جمله مهم ترین روش های خودمراقبتی است که با رعایت آنها احتمال ابتلای شما به انواع بیماری های مزمن و صعب العلاج کاهش پیدا می کند.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 روز قبل
  • 2019-06-17 09:00:02
  • سوال و جواب هایی در مورد پروتز سینه

   دانستن تمام چیز درباره پروتز سینه در خانم ها پیش از انجام این عمل خیلی ضروری و الزامی می باشد. عمل پروتز سینه این روزها خیلی باب شده است. عمل جراحی پروتز سینه در خانم ها به روندی همراه با جراحی گفته می‌شود که با هدف زیاد شدن دادن حجم سینه در خانم ها و یا ایجاد تغییر در شکل ، انداز
  • 6 روز قبل
  • 2019-06-12 21:00:02
  • تاثیر مستقیم سیگار کشیدن بر میزارن سرطان سینه

   سرطان نام یک مریضی می باشد که دراثرپرورش بیش از اندازه سلول ها در جسم می باشد. سرطان سینه یکی از گونه های سرطان است. مرگ و میر دراثر دچار به سرطان سینه در بین خانم ها در جهان آمار بالایی دارد و تقریبا یکی از پرمخاطره ترین مریضی های خانم ها به شمار می آید. اما سرطان سینه آقایان هم و
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-10 00:00:00
  • در مورد توده سینه در خانم ها بیشتر بدانید

   هم اکنون طبق آمارها به دید می رسد که سرطان سینه کشنده ترین سرطان در میان خانم ها است. ولی تمام توده هایی که در پستان ایجاد یا توسط زنان احساس می شود، لزوما سرطان نیست و جای دلهره و بی قراری وجود ندارد. همینطور بایست گفت که اگر این توده ها سرطانی هم باشد، با شناسایی زودرس و اقدام س
  • 2 هفته قبل
  • 2019-06-03 21:00:03
  • روش های برای حل مشکل خار پاشنه پا

   خار پاشنه رایج ترین دلیل درد کف پاشنه است. در این مقاله به تحقیق دلایل بروز این مسئله و همینطور راهکارهایی جهت معالجه خارپاشنه می پردازیم.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-06-02 21:00:02
  • این غذاها برای زخم معده ممنوع است

   زخم معده از جمله مسائلی است که بعضی از انسان ها به آن گرفتار می شوند. زخم معده ضرری به دیواره دستگاه گوارش در جسم انسان می باشد. بیماران مبتلا به این مسئله بایست در انتخاب خوراکی برای میل کردن خیلی دقت کنند و از میل کردن خوراکی هایی که مسئله شان را حادتر می کند پرهیز کنند. برای م
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-27 09:00:03
  • مشکل استفاده از قرص های ضد بارداری در ماه رمضان

   عده ای از خانم ها هستند که برای به تاخیر انداختن وقت قاعدگی و پریود خود، از قرص‌ های ضد بارداری در ماه مبارک رمضان مصرف می کنند تا بتوانند روزه های خود را در این ماه عزیز کامل بگیرند. این کار اشتباه بوده و استفاده قرص های ضد بارداری در ماه رمضان برای خانم ها ریسکات و پیامدهای را
  • 1 ماه قبل
  • 2019-05-08 21:00:02
  • درمورد قاعدگی خانم ها بیشتر بدانید

   قاعدگی ، پریود و عادت ماهیانه نام چرخه ای است که هر ماه برای خانم ها رخ می دهد. در بانوان بارور به منظور تولید مثل جنسی قاعدگی رخ می‌ دهد و در جریان این مسئله هر ماه یک تخمک بالغ شده در زنان آمادهٔ پروردن جنین می‌ گردد.
  • 1 ماه قبل
  • 2019-05-08 09:00:02
  • با گیاهان دارویی به درمان زود انزالی برویم

   طب سنتی یکی از شیوه های درمانی است که قدمتی هزاران ساله دارد. در ایران و چین و هند که از قدیمی ترین کشورها در این زمینه هستند بسیاری از بیماری از طریق همین شیوه درمانی ، درمان می شوند. از آن جاییکه کشور ما ایران از قدیمی ترین کشورها در زمینه طب سنتی است
  • 23 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • چند حدیث در مورد آب

   14پرهیز از زیاد نوشیدن اب: امام صادق ع :زیاد اب منوش زیرا منشآ هر دردی است پرهیز از نوشیدن اب بر روی غذای چرب: پیامبرخدا ص :اشامیدن اب بعد از چربی بیماری را تحریک میکند
  • 50 ماه قبل
  • 2015-03-21 00:00:00
  • تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن

   14شما اهل عصرونه خوردن هستید و کلا با عصرونه خوردن احال میکنید یانه؟ و آیا میدونید که خوردن عصرونه میتونه در سلامتی و سرحال بودن و سر وزن بودن هرچه بیشتر شما تاثیر مثتبی داشته باشته؟
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با تب کودکان چه باید کرد؟

   14وقتی گرمتان می‌شود، عرق می‌کنید و حس می‌کنید حالتان خوب نیست، سراغ دماسنج می‌روید. اگر دماسنج نشان دهد که تب دارید، چه می‌کنید؟ قطعا سراغ قفسه داروها می‌روید و قرصی را نوش‌جان می‌کنید، اما آیا این کار که به نظرتان خیلی طبیعی است، کار خوبی است؟احساس خستگی و کسالت دارید، ع
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-23 00:00:00
  • آشنایی با اصطلاحات پزشکی- تنگی مری

   14تا حالا شده آزمایش یا سونوگرافی یا اندوسکوپی و....... بدی یه سری از اصطلاحات پزشکیو ندونی چی میشن.توی این سری از این نوشته ها تا جایی  که بتونم براتون بعضی از این علامت های مخفف شده را به طور کامل براتون توضیح میدم پس با ما و سایت شیثار همراه باشید و نظر هم یادتون نره
  • 9 ماه قبل
  • 2018-09-12 09:00:02
  • میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟

   14میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت.
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-08 00:00:00
  • علت سیخ شدن مو روی بدن چیست

   14سرما تنها علت سیخ شدن موهای بدن نیست . ترس یا عصبانیت نیز می تواند همان واکنش را ایجاد کند.   حتما تا به حای شنیده اید که می گویند : مو به بدنم سیخ شد !! اصلا آیا مو واقعا سیخ می شود یا این یک اصطلاح است ؟ شاید باور نکنید اما موی بدن انسان می تواند سیخ بشود یا بهتر بگوییم ایستا بشود!
  • 41 ماه قبل
  • 2015-12-26 00:00:00
  • پیامد و نتیجه خوردن کاچی چیست؟

   14به خانم هایی که تازه زایمان می کنند معمولا مصرف غذاهای مقوی و دسرهایی با طبع گرم پیشنهاد می شود و برای تجدید قوا و دریافت انرژی از دست رفته پس از وضع حمل اطرافیان به تهیه اینگونه غذاها می پردازند کاچی یکی از این غذاهاست.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-06-12 00:00:00
  • تضمین سلامت پانکراس با این مواد غذایی

   مطالعات محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که سیر، انگور قرمز، اسفناج، گیلاس، زغال‌اخته، سیب‌زمینی و کلم بروکلی میوه و سبزیجاتی هستند که سبب سلامت بافت پانکراس (لوزالمعده) می‌شوند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-06-12 00:00:00
  • تقویت معده با طب سنتی

   مصرف رب انار ترش و شیرین و رب سیب به تقویت و پاکسازی معده از مواد زائد کمک می‌کند. مصرف نعناع و زنجبیل نیز به تسکین درد معده کمک می‌کنند و همچنین جویدن دانه رازیانه نیز موثر است.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-06-11 00:00:00
  • اگر نوشابه میخورید چند کیلومترباید بدوید

   آگاه کردن نوجوانان از اینکه بعد از مصرف یک نوشابه باید چقدر راه رفت یا دوید تا انرژی وارده شده توسط آن به بدن را سوزاند ممکن است آنها را متقاعد کند تا کمتر از این نوع نوشیدنی ها استفاده کنند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-06-11 00:00:00
  • درمان آفت و تبخال با طب سنتی

   ترکیب گل بنفشه، سماق و جوش‌شیرین برای بهبود آفت دهانی موثر است. البته نباید فراموش کرد مصرف غذاهای ترش، تند و خشک در زمانی که آفت دهان بروز کرده باید به حداقل برسد.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-06-11 00:00:00
  • توصیه‌های تغذیه‌ای در عفونت مثانه و رحم

   نزدیک بودن دستگاه تناسلی زنان به دستگاه ادراری یکی از دلایل شیوع عفونت‌های ادراری در زنان است، زیرا باکتری‌ها می‌توانند زودتر وارد دستگاه ادراری آنان شوند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-06-11 00:00:00
  • چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد

   در این مطلب چند نوشیدنی صد در صد طبیعی معرفی می‌کنیم که هم خوشمزه هستند و هم به دلیل دارا بودن خواص ضدالتهابی می‌توانند علائم بیماری‌های مختلف را کاهش داده و تسکین‌بخش دردهای روزمره باشند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-06-12 00:00:00
  • علت دیگر برای سرطان زا بودن نوشابه های کولا

   رنگ کاراملی یکی از متداول ترین مواد موجود در کولا و سایر نوشیدنی های تیره رنگ گاز دار است. محققین بهداشت عمومی داده های مربوط به مصرف نوشابه های گازدار را براساس پتانسیل سرطان زایی فرآورده های برخی از رنگ های کاراملی جمع آوری کردند
  • 48 ماه قبل
  • 2015-06-10 00:00:00
  • مقایسه غذاهای نیمه آماده و فست فودها

   وقتی اول شب است و به‌شدت احساس گرسنگی می‌کنید و به علت خستگی حوصله غذا درست کردن هم ندارید در چنین مواقعی چه می‌کنید؟ غذای فست فود می‌خورید یا غذاهای نیمه آماده منجمد را بر می گزینید؟
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید