از سلامتی فایده های متفاوت شکر قهوه ای!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> از سلامتی فایده های متفاوت شکر قهوه ای!

از سلامتی فایده های متفاوت شکر قهوه ای!

 • زمان درج : 37 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-04-21 00:00:00
 • تعداد بازدید : 668
  بازدید ماه:668
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

در مورد شکر قهوه ای و فایده های متفاوت آن چه مقدار اطلاع دارید این گونه محصولات چه اثراتی روی تندرستی ما دارند آیا برای مردم دیابتی زیان آور نیستند؟

خصوصیات شکر قهوه ای

وقت بسیاری از ورود شکر قهوه ای به بازار نمی گذرد اما همین وقت کم هم سبب شده تا سوالات بسیاری در مورد این محصول جنظر به ذهن استفاده کنندگان برسد. این در حالی است که بعضی فشیوهنده ها و سوپرمارکت ها برای تبلیغ این کالای تازه بسیاری اغراق می کنند و حتی به مشتریان خود می گویند این شکر رژیمی است یا اینکه برای مبتلایان به دیابت مناسب است و…


اما این تبلیغات تا چه حد واقعیت دارد؟ سعی کردیم تا با متخصصان غذا و همینطور مسئولان مربوطه تماس گرفته و واقعیت این محصول جنظر را برای شما آشکار کند. اگر شما هم از آن دسته مردمی هستید که ورود این کالای جنظر با بازار غذا ها برایتان سوال برانگیز شده و می خواهید اطلاعات درستی در مورد آن به دست آورید این گزارش را تا انتها بخوانید و پاسخ سوال هایتان را بگیرید.


شکر قهوه ای یا زرد چیست؟
قبل از هر چیز بایست بدانید که شکر قهوه ای گاهی زمان ها به اسم شکر زرد هم در سوپرمارکت ها به شما عرضه می شود، این دو هیچ فرقی با هم ندارند و رنگ این شکرها با توجه به مقدار خام بودن آنان امکان پذیر است تغییر کند پس خیلی دربند زرد یا قهوه ای بودن آن نباشید. اما تاریخچه شکر قهوه ای تصفیه نشده به اواخر قرن 18 برمی گردد. شکر قهوه ای قابل استفاده از یک ترکیب ساکارز (شکر تصفیه شده) که با مقادیری معین از ملاس به صورت لایه ای نازک بر روی ذرات آن نشسته، تهیه شده است.


این فرآورده از دید تجاری دارای طیف وسیعی از تگونه است که شکر قهوه ای شماره 1 با رنگ نسبتا سفید تا شکر قهوه ای شماره 15 با رنگ قهوه ای تیره نمایان می شود. در این بین شماره های 6، 8، 10 و 13 از پراستفاده ترین گونه های آن است. شکر قهوه ای شامل املاح سودمند کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم است. صد گرم شکر قهوه ای شامل محدوده 370 کالری است درحالی که در شکر سفید این میزان به 400 کالری می رسد.


با توجه به ساکارز و کالری کمتری در شکر قهوه ای (نسبت به شکر سفید) استفاده آن پیشنهاد می شود و طبیعت عصاره آن برای تندرستی مردم سودمند است. اگر می خواهید از شکر قهوه ای مصرف نمایید برای پیشگیری از سفت شدن آن که دارای محدوده 2 درصد رطوبت است شکر را در ظروف کاملا بسته ای که در آن هوا نفوذ نکند قرار دهید و مناسبتر است در یخچال نگهداری شود.


موارد استفاده شکر قهوه ای
شکر قهوه ای افزون بر استفاده خانگی در شیرینی پزی و به ویژه پخت گونه های کیم به ویژه در کشورهای پیشرفت یافته استفاده بی‌شماری دارد. این ماده برحسب کیفیت، مزه، بوی و قوام آن در مواد شیر، بستنی، خامه، شیرینی و مخلوط های گونه های کیک و بستنی به کار می رود. در اروپا و آمریکا به این نتیجه رسیدند که شکر قهوه ای برای شیرینی پزی، مربا، کیک، تارت و پای میوه به مراتب مناسبتر از شکر سفید است و مزه و بوی آن بر لذیذشدن این فرآورده ها می افزاید.


شکر قهوه ای و معالجه سرماخوردگی
دهه هاست که استفاده شکر قهوه ای یک معالجه خانگی برای سرماخوردگی محسوب می شود. شکر قهوه ای را در آب در حال جوشیدن با زنجبیل اضافه می کردند و به همان شکل داغ استفاده می کردند و استفاده آن سبب معالجه نشانه ها سرماخوردگی می شد. در بعضی جاها از شکر خام یا شکر قهوه ای به جای عسل مصرف می کرده اند.


شکر قهوه ای طبیعی فایده معالجه ای دارد
اما برخلاف شکر های قهوه ای مصگونهی که این روزها در بازار است و به گفته متخصصان غذا هیچ فایده معالجه ای و رژیمی ندارد، شکر قهوه ای طبیعی قادراست گزینه مناسبی برای مردمی باشد که از چربی خون بالا رنج می برند یا ناراحتی های گوارشی دارند.
پزشک فرناز مهدوی، در این باره می گوید: «متاسفانه نمایان کردن شکر قهوه ای طبیعی کار ساده ای نیست. به ویژه این روزها که شکرهای قهوه ای به وفور وارد بازار شده اند. اما اگر می خواهید از فایده معالجه ای و دارویی این شکرها بهره ببرید مناسبتر است از طبیعی بودن آنان مطمئن شوید. شکرهای قهوه ای که اکنون در بازار است همان شکر سفید مصگونهی است که با زیاد شدن ملاس به آنان رنگشان تغییر کرده در صورتی که شکر قهوه ای طبیعی شکری است که تصفیه نشده، رطوبت زیادتری دارد و بافت آن زیاد نرم تر از بافت شکرهای مصگونهی است.»


این پزشکای غذا می افزاید: «به هر حال میل کردن هر ماده قندی بایست با کنترل انجام شود. اینکه فکر کنیم شکر قهوه ای کالری کمتر و فایده معالجه ای دارد پس می توانیم به وفور استفاده کنیم کاملا اشتباه است. این شکر هم نظیر دیگر مواد قندی قادراست آسیبهای جبران ناپذیری به جسم شما وارد کند، ضمن اینکه مصرف شکرهای قهوه ای به صورت فله ای فروخته می شود هم ریسکات ویژه خودش را دارد. این شکرها امکان پذیر است با مصرف رنگ های غیرغذا به این شکل درآمده باشند و برای جسم شما زیان آور باشد، پس مناسبتر است برای مصرف شکر قهوه ای حتما از شکرهای بسته بندی شده با مارک های معتبر و البته داشتن نشان معیار مصرف نمایید. ضمنا در استفاده هم افراط ننمایید.


در بازار قند و شکر قهوه ای
•    شرکت نقش جهان، شکر قهوه ای، بسته ای 4 هزار و 500 تومان
•    قند قهوه ای ارگانیک فردیسان، قیمت 15 هزار و 500 تومان
•    شکر قهوه ای شیرین یار، 6 هزار و 500 تومان
شکر قهوه ای کیلویی 5 هزار تومان
در حال حاضر هر کیلو شکر قهوه ای از سوی تولیدکننده به سوپرمارکت ها کیلویی 4 هزار تومان فروخته می شود ه در نهایت کیلویی 5 هزار تومان به دست استفاده کننده می رسد. شما هم می توانید یک بار این شکر قهوه ای را خریده و امتحان نمایید، مطمئن باشید آسیب نمی نمایید. ضمن اینکه قیمت این شکر با شکر سفید هم چندان فرقی ندارد.


شکر قهوه ای و پوست
همینطور تاثیرات مثبت شکر قهوه ای بر روی پوست غیرقابل انکار است. طوری که در بعضی لوازم آرایشی معتبر از شکر قهوه ای مصرف می کنند. شکر قهوه ای سبب کم شدن ورم پوست و مرطوب شدن پوست و همینطور از سلول های پوست می شود در برابر رادیکال های آزاد دفاع می کند. فراموش ننمایید که تمام این خصوصیات مربوط به شکر قهوه ای طبیعی است.


شکر قهوه ای مصگونهی رژیمی نیست؟
بعضی مردم با این تصور که شکر قهوه ای اهمیت غذا ای و معالجه ای بالا و کالری کمتری دارد آن را یک شیرین کننده غذایی و رژیمی می دانند و متاسفانه به وفور در رژیم خوراکی مبتلایان به دیابت و مردم با اضافه وزن بالا نظره می شود. زیادتر شکرهایی که این روزها با نام شکر قهوه ای در بازار عرضه می شود، همان شکر سفید تصفیه شده به اضافه میزان معینی ملاس است یا به جملهی همان شکر قهوه ای مصگونهی.
گرچه ملاس شامل مقادیری کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم است، اما به علت آنکه شکر، محصول زیان آوری بوده و نمی توان از آن به میزان بسیاری مصرف کرد، این محصول کاربرد غذا ای و معالجه ای قابل توجهی ندارد و فقط برای مردمی که سالم هستند و مریضی زمینه ای ندارند یک شیرین کننده طبیعی محسوب می شود و می توانند آن را جانشین شکر سفید کنند.


قند خرمای موجود در بازار واقعی نیست
در کنار شکر قهوه ای قند هم به بازار عرضه شده، البته چندی پیش این قندها با نام قند خرما وارد بازار شد که خیلی زود نمایان شد این محصول واقعی نیست. مهندس چنگیز اسفندیاری معاون صنایع تبدیلی وزارت جهاد کشاورزی ضمن رد امکان تولید قند حبه ای گفت: «قند خرما به صورت مایع تولید می شود. مواد این قند شامل گلوکز و فروکتوز است و گونهی قند مونوساکاریدی شش کربنه است. قند خرما قابلیت کریستاله شدن ندارد و قندهایی که به رنگ قهوه ای به نام قند رژیمی خرما در بازار عرضه می شود به طور حتم از خرما تهیه نشده است.
قندهای قهوه ای رنگی که با نام قند خرما عرضه می شوند امکان پذیر اس از شکر پخت شده به دست آمده باشد. این گونه شکر دارای یک رنگ قهوه ای است و به طور کامل تصفیه نشده است. اگرچه برای تندرستی انسان زیان آور نیست، اما در مقایسه با قندهای سفید دارای املاح زیادتر همراه با رنگدانه است.»


وی خاطرنشان کرد: «امکان پذیر است بعضی کارخانه های قندسازی پس از ریختن شکر سفید در قالب چند لیوان شیره خرما روی آن پخش کرده و پس از پخش شیره خرما در شکر اقدام به برش به صورت حبه ای کنند که به طور حتم محصول به دست آمده با قند رژیمی خرما کاملا مختلف است. قند رژیمی خرما نیز دارای فایده چاق کنندگی است و هر یک گرم آن 4 کیلوکالری انرژی تولید می کند.


قند قهوه ای چیست؟
اما در کنار قند خرما که به بازار آمده قند قهوه ای هم هست که نظیر شکر قهوه ای اگر طبیعی باشد قادراست فایده معالجه ای داشته باشد اما بایست دردید داشته باشید که قند قهوه ای طبیعی از کریستال های فشرده شکر قهوه ای تولید می شود و بافت درشت تری نسبت به قندهای سفید متداولی دارد.


شکر قهوه ای برای دیابتی ها مناسب نیست
یکی از تبلیغاتی که این روزها در مورد شکر قهوه ای بسیار به گوش می رسد، این است که مبتلایان به دیابت هم می توانند از این شکر مصرف کنند. اما این تبلیغ کاملا اشتباه است. مواد این شکر هم نظیر شکر سفید است و میل کردن آن برای مریضان دیابتی زیان آور است. این شکر همان طور که گفته شد فقط کالری کمتری نسبت به شکر سفید دارد و دیابتی ها نبایست از آن مصرف کنند.


مناسبترین روش مصرف شکر قهوه ای
برای آنکه مناسبتر بتوان از شکر قهوه ای مصرف کرد به این مطلب ها دقت نمایید:
– پودر: شکر قهوه ای را پودر نمایید و به جای قند یا شکر سفید برای تهیه شیرینی به ویژه شیرینی خشک مصرف نمایید. به این ترتیب بافت مناسبتری ایجاد می شود.
– ذوب کردن: شکر قهوه ای را با 2 تا 3 قاشق سوپخوری آب همراه با 2 قاشق آبلیمو مخلوط نمایید و به آرامی حرارت دهید تا شکر آب شود. به این ترتیب شکر، شکرک نمی زند.
– کارامل: ذوب شده شکر قهوه ای را با خامه مخلوط نمایید و برای تزیین بستنی یا دسرها از آن مصرف نمایید. یادمان باشد درباره مصرف شکر قهوه ای در شیرینی پزی به دو مطلب دقت نمایید؟


1- بستن در جعبه شیرینی: اگر شیرینی با شکر قهوه ای تهیه شده باشد، پس از بازکردن در شیرینی آن را در جای مرطوب نگهداری نمایید تا شیرینی به «کلوخ سفت» تبدیل نشود. شیرینی های خانگی را نیز در ظروف دربسته نگهداری نمایید.
2- برای دیابتی ها نیست: کالری شکر قهوه ای به نسبت سفید پایین است اما شکر «رژیمی نیست» درنتیجه، این شیرینی ها فقط «کم کالری» است و استفاده آن برای مردم مبتلا به دیابت خوب نیست.

هفته نامه خرید مناسب

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-08 21:00:02
  • درمورد قاعدگی خانم ها بیشتر بدانید

   قاعدگی ، پریود و عادت ماهیانه نام چرخه ای است که هر ماه برای خانم ها رخ می دهد. در بانوان بارور به منظور تولید مثل جنسی قاعدگی رخ می‌ دهد و در جریان این مسئله هر ماه یک تخمک بالغ شده در زنان آمادهٔ پروردن جنین می‌ گردد.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-08 09:00:02
  • با گیاهان دارویی به درمان زود انزالی برویم

   طب سنتی یکی از شیوه های درمانی است که قدمتی هزاران ساله دارد. در ایران و چین و هند که از قدیمی ترین کشورها در این زمینه هستند بسیاری از بیماری از طریق همین شیوه درمانی ، درمان می شوند. از آن جاییکه کشور ما ایران از قدیمی ترین کشورها در زمینه طب سنتی است
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-03 21:00:04
  • لیست 23 تایی که انرژی روزانه شما رو متحول میکند

   چیزی درباره چند نمونه خوراکی انرژی زا طبیعی شنیده‌اید؟ حتما با شنیدن اسم خوراکی انرژی زا یاد ردبول افتاده‌اید! اما منظور ما خوراکی های پرقند و مصنوعی نیست. منظور ما خوراکی های انرژی زای طبیعی است که شادابی و نشاط و انرژی از دست رفته را به شما برمی‌گرداندچیزی درباره چند نمونه
  • 3 هفته قبل
  • 2019-04-29 09:00:02
  • چرا موهای جلوی سر جوان ها میریزد

   ریزش مو در مردم تا یک میزان طبیعی و عادی می باشد ولی زیادتر از آن مقدار ضروری است توسط دکتر پیگیری شود.

   امروزه جوانان بیش از گذشته به ظاهر خود ارزش می دهند. جوانان به ظاهر خود زیادتر رسیدگی می کنند و می خواهند به مناسبترین شکل خودشان دیده شوند. مو ها از جمله بخش هایی محسوب م
  • 4 هفته قبل
  • 2019-04-23 09:00:02
  • چجوری با چند عادت ساده بدنمون رو سم زدایی کنیم

   با ساده ترین روش های سم زدایی روزانه بدن آشنا شده و برای سلامتی خود آنها را انجام دهید.بدن ما به طور منظم در طول روز با غذایی که می خوریم، آبی که می نوشیم، هوایی که نفس می کشیم و محصولات آرایشی و بهداشتی که مصرف می کنیم، از سموم مختلف انباشته می شود. مصرف نگهدارنده ها و افزودنی ها
  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-20 09:00:03
  • چرا آقایان بیشتر دچار درد قفسه سینه میشوند

   ناراحتی قلبی یکی از مشکلاتی است که افراد در زندگی امکان دارد به آن دچار شوند. یک فوق تخصص جراحی قفسه سینه ، آقایان را به خاطر ویژگی‌ های جسمی بیشترین مبتلایان به درد قفسه سینه ناشی از ناراحتی قلبی دانست و اعلام کرد : پرخوری و بد غذا خوردن از علت های مهم این درد می باشد. حمله قلب
  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-21 09:00:01
  • نگاهی به شیوع بیماری روماتیسم در بالغان

   بیماری روماتیسم ستون فقرات یک مشکل زنتیکی است و در اکثر موارد با دیسک کمر اشتباه گرفته می شود.امروز می خواهیم درباره یک بیماری صعب العلاج و خطرناک صحبت کنیم که گفته می شود در مردان ۵برابر بیشتر از زنان دیده می شود. بیماری روماتیسم ستون فقرات بیماری است که در ادامه در نیک صالحی
  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-20 21:00:01
  • چوب صندل قرمز چه فوایدی برای پوست و زیبایی دارد

   افرادی که دارای پوست خشک هستند و از پوسته پوسته شدن پوست شان رنج می برند می توانند از این گیاه همراه با شیر استفاده کنند .صندل قرمز نام گیاهی است که در کشور هندوستان بیشتر وجود دارد و در طب سنتی کاربردهای فراوانی دارد
  • 22 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 32 ماه قبل
  • 2016-08-31 00:00:00
  • بخوانید معرفی مواد خوراکی ارزان قیمت و مقرون به صرفه!

   14در این مطلب قصد داریم برخی موادغذایی ارزان قیمت و مقرون به صرفه را به شما معرفی کنیم که می توانند بسیار پرخاصیت و مفید باشند و فایده های زیادی برای سلامتی تان به همراه داشته باشند شک نکنید با استفاده از این مواد خوراکی علاقه مند خواهید شد و مزایای از املاح و ویتامین های آن ها به
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-08 21:00:02
  • درمورد قاعدگی خانم ها بیشتر بدانید

   14قاعدگی ، پریود و عادت ماهیانه نام چرخه ای است که هر ماه برای خانم ها رخ می دهد. در بانوان بارور به منظور تولید مثل جنسی قاعدگی رخ می‌ دهد و در جریان این مسئله هر ماه یک تخمک بالغ شده در زنان آمادهٔ پروردن جنین می‌ گردد.
  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-20 09:00:03
  • چرا آقایان بیشتر دچار درد قفسه سینه میشوند

   14ناراحتی قلبی یکی از مشکلاتی است که افراد در زندگی امکان دارد به آن دچار شوند. یک فوق تخصص جراحی قفسه سینه ، آقایان را به خاطر ویژگی‌ های جسمی بیشترین مبتلایان به درد قفسه سینه ناشی از ناراحتی قلبی دانست و اعلام کرد : پرخوری و بد غذا خوردن از علت های مهم این درد می باشد. حمله قلب
  • 3 هفته قبل
  • 2019-04-29 09:00:02
  • چرا موهای جلوی سر جوان ها میریزد

   14ریزش مو در مردم تا یک میزان طبیعی و عادی می باشد ولی زیادتر از آن مقدار ضروری است توسط دکتر پیگیری شود.

   امروزه جوانان بیش از گذشته به ظاهر خود ارزش می دهند. جوانان به ظاهر خود زیادتر رسیدگی می کنند و می خواهند به مناسبترین شکل خودشان دیده شوند. مو ها از جمله بخش هایی محسوب م
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • چگونه در کمترین زمان لاغر شویم

   14

   لاغزی و خوش هیکل بودن یکی از چیزهایی است که اکثر ما با هر سن و سالی از اون لذت میبریم و در پی اون هستیم اما اینکه چگونه در کمترین زمان ممکن این کار رو بکنیم خودش مسئله ای است

  • 40 ماه قبل
  • 2015-12-28 00:00:00
  • طب سنتی می گوید پنیر را به چی بخوریم با چی نخوریم؟

   14در طب سنتی زمان خوردن برخی مواد غذایی و همچنین این که آن ها را با چی بخوریم و با چی نخوریم خیلی مهم است؛ یکی از این مواد غذایی پنیر است که در ادامه نکاتی را راجع به آن آورده ایم.
  • 49 ماه قبل
  • 2015-04-26 00:00:00
  • غذاهای شادی آور را بشناسید!

   14غذا خوردن برای بیشتر مردم دنیا کار لذتبخشی است. اصلا یکی از بزرگترین لذت های زندگی بشر، خوردن است. وقتی دور هم جمع می شویم دوست داریم خوراکی های خوشمزه هم در دورهمی ما حضور داشته باشند.
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • غذا های سمی که ما همه زیاد میخوریم

   گاهی لیست غذاهای سمی لیستی دوست داشتنی و البته جذاب است لیستی است که در آون غذاهیی رو میبینیم که خیلی از ما ها اون هارو میخوریم و به اون ها علاقه نیز داریم
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • داروی ضد افسردگی گیاهی

   گیاهان ویژگی های گوناگونی دارند که بدن را در مسیر سلامتی و تندرستی قرار می‌دهند و به درمان بسیاری از بیماری ها و اختلالات کمک می‌کنند.
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • گیاهان بهاری عامل پاک کننده لکه ها

   گیاهان بهاری گاهی میتونن در از بین بردن لکه های پوستی تاثیر چشم گیری داشته باشند و با استفاده از آن ها لکه های پوست را کم و کمتر کرد
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • اعتیاد جنسی و روش درمان آن

   گاهی افراد به رفتارهایی معتاد میشوند که حتی از زمان های خیلی کودکی در آن ها شکل گرفته است و یکی از این رفتارها میتواند رفتارهای جنسی باشد
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خواص جنجالی گل گاوزبان

   گل گاوزبان یک گیاه علفی به طول 70 – 40 سانتی‌متر است. این گیاه در مزارع و گاهی زمین‌های بایر می‌روید. منشأ اولیه آن دمشق بوده است.از تجزیه شیمیایی این گیاه مهم‌ترین ماده‌ای که به دست می‌آید نیترات دو پتاس می‌باشد و بیشتر خواص آن مربوط به این ماده است.گل گاوزبان دارای طبیعت گر
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با گرفتگي صدا چه کنیم؟

   درست است كه با گذشت زمان ظاهر انسان ضعيف مي‌شود و صدا هم از اين امر مستثنا نيست، اما مي‌توان شرايط مناسبي را براي حفظ كيفيت صدا فراهم كرد.منشا توليد صدا حنجره است و موثرترين قسمت حنجره، تارهاي صوتي هستند كه مهمترين نقش را در توليد صدا دارند. صداي توليد شده با تارهاي صوتي كه صو
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مضرات دل و جگر

   با توجه به تغییراتی که در منابع غذایی اتفاق می افتد و استفاده از هورمونها باید در تغذیه تجدید نظر کنیم ممکن است مواد غذایی که قبلا مفید بوده در حال حاضر و شرایط موجود مضر باشد
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید