هوالرزاق


بیشتر بدانید میل کردن موز چه اثراتی روی جسم ما دارد؟!

میل کردن موز چه اثراتی روی تندرستی ما میگذارد سبب چه تغییراتی در جسم ما میشود با مصرف موز در جسم چه اتفاقاتی می افتد.

خصوصیات موز

این میوه که دارای میزان لبریزی از ویتامین و املاح معدنی است، خاصیت ها معجزه آسایی دارد، که از جمله آنان به این موارد می توان ذکر کرد:


– مقاومت با زیاد شدن فشار خون، دلیل آن است که موز دارای میزان بسیاری پتاسیم و مقار اندکی سدیم است، که به همین سبب استفاده هر روزه آن سبب کم شدن فشار خون و همینطور مقاومت با زیاد شدن سدیم خون پس از استفاده خوراکی هایی شور می شود.
– بهبود عملکرد جهاز هاضمه، موز دارای الیاف قابل ذوب شدن و غیر قابل ذوب است، که این الیاف به مرتب کردن هضم خوراکی یاری می کند.
– مناسبترین غذا برای رژیم، این میوه به احساس سیری برای مدت طولانی نه فقط به دلیل دارا بودن الیاف بلکه به دلیل بوی آن یاری می کند، بر اساس پژوهش های موجود این بو سبب می شود نشانه هایی به مغز ارسال نماید که به دلیل آن شخص احساس سیری کند.


– تثبیت گردش خون، استفاده هر روز این میوه سبب می شود جسم 4 گرم الیاف اضافی را کسب کند که سبب کم شدن ریسک دچار به تصلب شرایین و مریضی های قلب می شود.
– سلول سازی ، موز20 درصد احتیاج انسان به ویتامین “بی 6” را تامین می نماید که سبب تشکیل هرمون انسولین الزامی برای کنترل قند خون و اسید آمینه الزامی برای سلول سازی می شود.
– مقاومت با کم خونی، موز لبریز از آهن است که سبب تولید هموگلوبین در گلبول های قرمز و مقاومت با کم خونی می شود.


– بهبود وضعیت جسمانی، این میوه دارای 27 میلیگرم منیزیوم است که سبب بهبود وضعیت جسمانی به ویژه مناسب راحت می شود چون فقدان منیزیوم از علت ها تشنج و افسردگی است.

پزشک سلام


برچسب های
بیشتر بدانید میل کردن موز چه اثراتی روی جسم ما دارد؟!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 472
تعداد بازدید ماه جاری : 472
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به بیشتر بدانید میل کردن موز چه اثراتی روی جسم ما دارد؟! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به بیشتر بدانید میل کردن موز چه اثراتی روی جسم ما دارد؟!


مطالب مرتبط با بیشتر بدانید میل کردن موز چه اثراتی روی جسم ما دارد؟!