هوالرزاق


از سلامتی اثر استثنائی آشامیدن قهوه براین گونه از مریضی سرطان!

نتایج یک تحقیق نشان داده کسانی که قهوه می‌نوشند به ندرت به سرطان روده مبتلا می‌شوند .

خصوصیات قهوه

آیا می دانستید آشامیدن منظم قهوه ، اثر استثنائی ای بر جلوگیری و حتی معالجه سرطان روده دارد؟ نتایج یک تحقیق نشان داده کسانی که قهوه می‌نوشند به ندرت به سرطان روده مبتلا می‌شوند با این حال دانشمندان نتوانسته‌اند به طور قاطع این نتیجه را تأیید کنند . به گفته آنان در این زمینه به پژوهش‌های زیادتری احتیاج است . اسپرسو، لاته ماکیاتو، قهوه بدون کافئین یا قهوه فیلتری؛ فرقی ندارد که کدام گونه قهوه نوشیده شود زیرا نتیجه یک تحقیق نشان داده است ، کسانی که قهوه می‌نوشند ، صرف دید از اینکه با کافئین یا بدون کافئین باشد ، در مقایسه با دیگران به ندرت به سرطان روده مبتلا می‌شوند .

پژوهشگران آمریکایی که این تحقییق را انجام داده‌اند ، با این حال نتوانسته‌ اند به طور صد در صد ثابت کنند که قهوه فاکتور اصلی کم شدن ریسک دچار به سرطان روده بوده است آنان برای انجام این تحقیق 5100 مریض مبتلا به سرطان روده را مورد تحقیق قرار داده و از آنان خواستند مقدار استفاده قهوه‌شان را در یک سال پیش از تشخیص دچار به این مریضی بسنجند محققان هموقت از چهار هزار نفر دیگر نیز که به این مریضی مبتلا نبودند ، در مورد مقدار و گونه قهوه استفاده هر روزه‌ شان پرسش‌هایی را مطرح کردند شرکت‌ کنندگان در این تحقیق همینطور بایست اطلاعاتی را در مورد تمامی فاکتور های تأثیرگذار در دچار به این مریضی از جمله سیگار کشیدن ، داروهای استفادهی ، مقدار ترک و غذا‌ خود ارائه می‌دادند .
 
محققان پس از تحقیق این داده‌ها به رابطه قابل توجه میان استفاده قهوه و ریسک دچار به سرطان روده پی بردند . آنان در مقاله‌ای که منتشر شده ، نوشته‌اند آشامیدن یک تا دو فنجان قهوه در روز تا 62 درصد ریسک دچار به این مریضی را کم شدن می‌دهد .

آشامیدن هر روزه دو فنجان و نیم قهوه یا زیادتر از آن ریسک دچار به سرطان روده را تا نیم درصد کم شدن می‌دهد . با این حال نتیجه این تحقیق مناقشه ‌برانگیز بوده استکراسالکساندروا، متخصص انستیتو تحقیقیات خوراکی گفته است که نتیجه بدست آمده از این تحقیق با تحقیق گسترده‌ای که پیشتر در مورد رابطه غذا با سرطان در اروپا انجام گرفته بود، همخوانی ندارد .

در آن تحقیق دانشمندان به این نتیجه رسیده بودند که میان استفاده هر روزه قهوه و کم شدن ریسک دچار به سرطان روده رابطه مستقییمی وجود ندارد .

در عوض گفته شده بود استفاده هر روزه قهوه ریسک دچار به سرطان کبد و دیابت گونه دوم را اندکی زیاد شدن می‌دهد . استیون گروبر از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی که هدایت این تحقیق جنظر را بر پیمانه داشته ، اذعان کرده است قبل ازاینکه ما بتوانیم قهوه را به عنوان یک راه جلوگیری معرفی کنیم ، به پژوهش‌های زیادتری در این زمینه احتیاج داریم .
 
تحقیق قهوه ایران


برچسب های
از سلامتی اثر استثنائی آشامیدن قهوه براین گونه از مریضی سرطان! - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 565
تعداد بازدید ماه جاری : 565
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به از سلامتی اثر استثنائی آشامیدن قهوه براین گونه از مریضی سرطان! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به از سلامتی اثر استثنائی آشامیدن قهوه براین گونه از مریضی سرطان!


مطالب مرتبط با از سلامتی اثر استثنائی آشامیدن قهوه براین گونه از مریضی سرطان!