مطلبی از ضرر های ناشی از رژیم های خودسرانه و نادرست!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> مطلبی از ضرر های ناشی از رژیم های خودسرانه و نادرست!

مطلبی از ضرر های ناشی از رژیم های خودسرانه و نادرست!

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-04-25 00:00:00
 • تعداد بازدید : 765
  بازدید ماه:765
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

بعضی مردم برای لاغپرورشن عجله دارند و می خواهند به شتاب لاغر شوند آن ها به بدنشان ضرر های بسیاری در تاثیر رژیم های خودسرانه و نادرست وارد می کنند!

رژیم لاغری

میل به لاغر شدن به ویژه در میان دختران، اغلب در اوایل زندگی شروع می شود و قادراست به رژیم خوراکی مزمن و مدلهای خوراکی میل کردن ممحدوده، منجر شود بر خلاف دید عامه، رژیم خوراکی متداولاً در دراز مدت کارآ نیست و در واقع امکان پذیر است سبب شود شما در طول وقت وزن زیادتری به دست آورید.


عدم موفقیتن چرخه رژیم لاغری قادراست به شما یاری کند تا داشتن یک ارتباط مناسبتر با خوراکی را پیشرفت داده و یک وزن سالمتر و با ثبات را حفظ نمایید رژیم لاغری یک صنعت جهانی چند بیلیون دلاری است با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که مردم بنابراین آن لاغر می شوند در واقع، برعکس، به دید می رسد درست باشد که چاقی در سراسر جهان به اپیدمی رسیده است محدوده 13٪ از جمعیت بزرگسال جهان در حال حاضر چاق است و این عدد در ایالات متحده تا 35 درصد می رسد جالب توجه است، شواهدی وجود دارد که رژیم های لاغری در طولانی مدت اثربخش نیستند و آنان در واقع امکان پذیر است منجر به زیاد شدن وزن شوند.


میل به رژیم لاغری یک وسواس اولیه
به عنوان اپیدمی، چاقی همچنان در حال پرورش است و زیادی از مردم به نوبه خود با رژیم خوراکی با کالری ممحدوده در تلاش برای از دست دادن وزن هستند.با این حال، مردم با چاقی تنها کسانی نیستند که رژیم خوراکی دارند از دست دادن وزن یک اولویت برای زیادی با وزن طبیعی و یا مردم با اندکی اضافه وزن، به ویژه خانم ها است.زیادی از پژوهشگران معتقدند که داشتن رابطه یک تصویر جسم لاغر با قرار گرفتن در معرض رسانه ثابت برای الگو های لاغری، مردم مشهور و ورزشکاران بدتر شده است
میل به لاغرتر شدن از مدرسه آغاز خواهد شد در یک مطالعه، بیش از 50٪ از دختران با وزن طبیعی شش تا هشت ساله گفتند که وزن ایده آل آنان پایین تر از وزن واقعی خودشان است.دختران اعتقاد دارند که رژیم خوراکی و وزن را اغلب از مادران خود دارند.در یک مطالعه، که 90 درصد از مادران آنان به تازگی فوت کرده بودند دختران پنج ساله با مادران دارای رژیم خوراکی دو برابر زیادتر به فکر رژیم خوراکی بودند در مقایسه با دختران و مادرانی که رژیم خوراکی نداشتند.


رژیم خوراکی صنعت بیلیون دلاری
از دست دادن وزن یک کسب و کار بزرگ در سراسر جهان است.تخمین زده شده که برنامه های رژیم لاغری، محصولات و شیوه های معالجه ای دیگر بیش از 150 میلیارد دلار سود در ایالات متحده و اروپا تولید کرده است.پیش بینی شده است که بازار کم شدن وزن جهانی به بیش از 206 میلیارد دلار در سال 2019 برسد.  جای تعجب نیست برنامه های رژیم لاغری قادراست برای کسی که می خواهد بیش از چند پوند وزن از دست بدهد زیاد گران باشد.یک مطالعه نشان داد به طور متوسط هزینه از دست دادن 11   پوند (5  کیلوگرم ) وزن 755 دلار در برنامه های رژیم لاغری و تا  2730  دلار برای داروی ارفهرستات است.هنقدمی که این تلاش های متعدد مورد توجه قرار گرفته است بعضی از مردم در نهایت هزینه های هزاران دلار برای از دست دادن وزن، را اغلب بدون هیچ موفقیت  در بلند مدت داشته اند.


کم شدن وزن در رژیم های خوراکی در بلند مدت مقدار موفقیت پایینی دارد
رژیم خوراکی برای دستیابی به کم شدن وزن طولانی مدت موفق چنوع هستند؟ به طور کلی، نتایج زیاد نادلگرمی کننده هستند.در یک مطالعه، سه سال پس از اجرای برنامه کم شدن وزن به این نتیجه رسیدند که در یک برنامه کم شدن وزن، تنها 12٪ از 75٪ کسانیکه وزنشان کم شدن یافته بود کم شدن وزن خود را حفظ کردند در حالی که 40٪ وزن زیادتر از وزن اولیه به دست آورده بودند.مطالعه دیگری نشان داده است که پنج سال پس از یک برنامه کم شدن وزن 6 ماهه در یک گروه از خانم ها که وزن از دست دادند آنان به طور متوسط 7.9 پوند (3.6 کیلوگرم) بیش از وزن اولیه خود نمایان کردند.با این حال، یک مطالعه دیگر نشان داد که تنها 19 درصد از مردم قادر به حفظ 10 درصد کم شدن وزن خود برای مدت 5 سال بودند.همینطور به دید می رسد که به دست آوردن مجدد وزن صرف دید از گونه رژیم خوراکی که مصرف می شود به دلیل کم شدن وزن رخ می دهد هر چند بعضی رژیم های خوراکی کمتر از دیگر رژیم ها برگشت دارند.
به عنوان مثال، در یک مطالعه سه رژیم خوراکی مقایسه شد مردمی که به دنبال یک رژیم خوراکی با چربی تک اشباع نشده بودند برگشت وزن کمتر نسبت به کسانی که به دنبال یک رژیم خوراکی کم چرب و یا کنترل شده بودند به دست آوردند.یک گروه از پژوهشگران با تحقیق 14 مطالعه از دست دادن وزن بر این باور هستند که در زیادی از موارد، برگشت وزن مجدد امکان پذیر است بالاتر باشد زیرا نرخ پیگیری ها زیاد پایین هستند و کم شدن وزن اغلب از طریق تلفن یا پست الکترونیکی گزارش می شود.اگر چه درصد مردمی که برگشت مجدد وزن داشتند احتمالا کمتر از این رقم 95٪ که شما امکان پذیر است شنیده باشید است تحقیقات نشان می دهد که بیشتریت مردم گزارش زیاد شدن وزن زیادتر از قبل را داشته اند.


 آیا رژیم ها واقعاً فقط شما را چاق می کند؟
مطالعات نشان می دهد که، به جای دستیابی به کم شدن وزن، زیادی از مردم که اغلب رژیم خوراکی داشتند در نهایت در دراز مدت زیاد شدن وزن داشتند.تحقیق 2013 نشان داد که در 15 از 20 مطالعات از مردم غیر چاق، با رفتارهای رژیم خوراکی اخیر پیش بینی زیاد شدن وزن در طول وقت را داشتند.یکی از فاکتور هایی که سبب به دست آوردن مجدد وزن در مردم با وزن طبیعی می شود زیاد شدن هورمون های اشتها است.جسم زمانی حس کند چربی و عضله را از دست داده است تولید هورمون گرسنگی آور را زیاد شدن می دهد.افزون بر این، ممحدودهیت کالری و از دست دادن توده عضلانی سبب کم شده شتاب متابولیسم جسم شما می شود و هنقدمی که شما مجدد به طور متداول شروع به خوراکی میل کردن می نمایید به دست آوردن مجدد وزن آسان تر می شود.


در یک مطالعه، در  آقایان با وزن طبیعی به دنبال یک رژیم خوراکی که 50 درصد از احتیاجهای کالری آنان را تامین می کرد در مدت سه هفته، آنان شروع به سوزاندن255  کالری کمتر در هر روز داشتند.زیادی از خانم ها برای اولین بار در اوایل نوجوانی و یا قبل از نوجوانی به سراغ یک رژیم خوراکی می روند.زیادی از تحقیقات نشان می دهد که رژیم خوراکی در دوران بلوغ امکان پذیر است ریسک دچار به اضافه وزن یا چاقی و یا داشتن آشفتگی میل کردن در آینده را زیاد شدن می دهد.یک مطالعه در سال 2006 نشان می دهد که نوجوانان که رژیم لاغری داشتند دو برابر احتمال نمایان کردن اضافه وزن را نسبت به نوجوانان غیر رژیم لاغری داشتند.


هر چند فاکتور های وراثتی نقش باارزشی در زیاد شدن وزن بازی می کند مطالعات بر روی دوقلوهای همسان نشان داده است که رفتار رژیم خوراکی امکان پذیر است به همان اندازه باارزش باشد.در یک مطالعه در فنلاند که روی 2000 دوقلو بیش از 10 سال انجام شد پس از آن، یک دوقلو که حتی یک بار رژیم خوراکی داشتند نسبت به دوقلویی بدون رژیم خوراکی دو برابر احتمال به دست آوردن وزن داشتند و ریسک با تلاش بر رژیم خوراکی اضافی زیاد شدن یافت.


جانشین هایی رژیم خوراکی که واقعاً اثربخش است
خوشبختانه، بعضی از گزینه ها در رژیم خوراکی که در شما شانس مناسبتری برای اجتناب از زیاد شدن وزن مجدد ایجاد می کند.تمرکز بر روی انتخاب خوراکی های سالم و آگاهانه میل کردن است.سعی نمایید ذهنیت خوراکی میل کردن به رژیم خوراکی را تغییر دهید و بر بهینه سازی تندرستی خود تمرکز داشته باشید.برای شروع، غذا با مواد خوراکی را انتخاب نمایید که شما را خشنود نگه داشته و اجازه می دهد تا شما میزان انرژی مناسب را حفظ نمایید درنتیجه شما مناسبترین احساس خود را دارید.میل کردن آگاهانه استراتژی سودمند دیگری است. کم کردن شتاب، قدردانی از تجربه خوراکی میل کردن و گوش دادن به علامت های گرسنگی و سیری قادراست رابطه شما را با مواد خوراکی بهبود قسمتد و امکان پذیر است منجر به کم شدن وزن شود.


به طور منظم ورزش نمایید
ورزش قادراست استرس را کم شدن دهد و سبب بهبود تندرستی کلی و حس مناسب بودن شما شودتحقیقات نشان می دهد که حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی هر روزه به ویژه برای تعمیر و نگهداری وزن مفید است.تا آنجا مناسبترین شکل ورزش کردن است مناسبتر است ورزشی را انتخاب نمایید که شما از ان لذت ببرید و بتوانید در دراز مدت متپیمان به انجام آن باشید.قبول نمایید که دستیابی به وزن “ایده آل” امکان پذیر است امکان پذیر نباشد.شاخص توده جسم (BMI) اندازه گیری وزن به کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد به متر است این اغلب مصرف می شود تا مردم ممحدودهه وزن سالم خود را تعیین کنند.پژوهشگران مفیدی BMI برای پیش بینی ریسک دچار به تندرستی را به چالش کشیده اند به علت اینکه در آن ساختار استخوان، سن، جنس، توده عضلانی و یا چربی ذخیره شده در جسم فرد در دید گرفته نمی شود. BMI بین 18.5 و 24.9 به صورت نرمال در دید گرفته شده است، در حالی که BMI بین 25 و 29.9 اضافه وزن در دید گرفته می شود و شاخص توده بدنی بالاتر از 30 است چاق ندلگرمیه می شود.
با این حال، این باارزش است که تشخیص دهند که شما می توانید سالم باشید حتی اگر در ممحدودهه وزن ایده آل نباشید بعضی از مردم احساس  تندرستی دارند ولی در یک وزن بالاتر از آنچه که BMI نرمال در دید گرفته هستند.اگر چه زیادی از رژیم های خوراکی نوبت یاری به دستیابی شما به “جسم رویای” می دهند حقیقت این است که بعضی از مردم به سادگی نمی توانند خیلی لاغر شوند.

مطالعات نشان می دهد که در واقع تناسب هیکل در یک وزن پایدار، سالم تر از از دست دادن و به دست آوردن وزن از طریق چرخه هایی رژیم خوراکی است.پذیرش وزن فعلی شما قادراست به زیاد شدن عزت نفس و اطمینان به نفس بدن، منجر شود و از سرخوردگی مادام العمر تلاش برای رسیدن به یک هدف وزن غیر واقعی اجتناب نمایید.

رژیم تندرستی

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 روز قبل
  • 2019-06-24 09:00:02
  • آیا دندان عقل رو بکشیم یا نه

   دندان‌ عقل نام یک گونه از دندان ها در دهان انسان می باشد. همواره دندان‌ عقل در سنین هفده تا نوزده سالگیپرورش می کند. زیادتر بزرگسالان چهار عدد دندان عقل در دهان خود دارند اما برخی هم امکان پذیر است دندان های کمتری در دهان خود داشته باشند. دندان‌ عقل به طور متداول در زمانپرورش
  • 4 روز قبل
  • 2019-06-21 09:00:03
  • تومور خوشخیم تخمدان چیست و چه درمانی دارد

   تخمدان یکی از اعضای داخلی جسم در خانم ها می باشد. تخمدان از بافت‌ های ویژه در جسم انسان محسوب می‌شود زیرا سلول‌ های آن مثل سلول‌ های بنیادی بند ناف یا مغز استخوان، قابل تبدیل به بافت‌ های متفاوت می باشد. این امر سبب می گردد سرطان‌ هایی که از تخمدان نشات می گیرند شبیه به بافت‌
  • 5 روز قبل
  • 2019-06-20 21:00:02
  • چرا دچار گرفتگی کمر میشیم و راه درمانش چیست

   به گفته انجمن کایروپراکتیک آمریکا محدوده ۸۰ درصد جمعیت آمریکا در طول زندگی خود گرفتگی کمر و کمر درد را تجربه می کنند. اسپاسم پشت یا انقباض ناخواسته عضلات کمر سبب گرفتگی کمر
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-17 09:00:02
  • سوال و جواب هایی در مورد پروتز سینه

   دانستن تمام چیز درباره پروتز سینه در خانم ها پیش از انجام این عمل خیلی ضروری و الزامی می باشد. عمل پروتز سینه این روزها خیلی باب شده است. عمل جراحی پروتز سینه در خانم ها به روندی همراه با جراحی گفته می‌شود که با هدف زیاد شدن دادن حجم سینه در خانم ها و یا ایجاد تغییر در شکل ، انداز
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-12 21:00:02
  • تاثیر مستقیم سیگار کشیدن بر میزارن سرطان سینه

   سرطان نام یک مریضی می باشد که دراثرپرورش بیش از اندازه سلول ها در جسم می باشد. سرطان سینه یکی از گونه های سرطان است. مرگ و میر دراثر دچار به سرطان سینه در بین خانم ها در جهان آمار بالایی دارد و تقریبا یکی از پرمخاطره ترین مریضی های خانم ها به شمار می آید. اما سرطان سینه آقایان هم و
  • 2 هفته قبل
  • 2019-06-10 00:00:00
  • در مورد توده سینه در خانم ها بیشتر بدانید

   هم اکنون طبق آمارها به دید می رسد که سرطان سینه کشنده ترین سرطان در میان خانم ها است. ولی تمام توده هایی که در پستان ایجاد یا توسط زنان احساس می شود، لزوما سرطان نیست و جای دلهره و بی قراری وجود ندارد. همینطور بایست گفت که اگر این توده ها سرطانی هم باشد، با شناسایی زودرس و اقدام س
  • 3 هفته قبل
  • 2019-06-03 21:00:03
  • روش های برای حل مشکل خار پاشنه پا

   خار پاشنه رایج ترین دلیل درد کف پاشنه است. در این مقاله به تحقیق دلایل بروز این مسئله و همینطور راهکارهایی جهت معالجه خارپاشنه می پردازیم.
  • 3 هفته قبل
  • 2019-06-02 21:00:02
  • این غذاها برای زخم معده ممنوع است

   زخم معده از جمله مسائلی است که بعضی از انسان ها به آن گرفتار می شوند. زخم معده ضرری به دیواره دستگاه گوارش در جسم انسان می باشد. بیماران مبتلا به این مسئله بایست در انتخاب خوراکی برای میل کردن خیلی دقت کنند و از میل کردن خوراکی هایی که مسئله شان را حادتر می کند پرهیز کنند. برای م
  • 4 هفته قبل
  • 2019-05-27 09:00:03
  • مشکل استفاده از قرص های ضد بارداری در ماه رمضان

   عده ای از خانم ها هستند که برای به تاخیر انداختن وقت قاعدگی و پریود خود، از قرص‌ های ضد بارداری در ماه مبارک رمضان مصرف می کنند تا بتوانند روزه های خود را در این ماه عزیز کامل بگیرند. این کار اشتباه بوده و استفاده قرص های ضد بارداری در ماه رمضان برای خانم ها ریسکات و پیامدهای را
  • 23 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 3 ماه قبل
  • 2019-03-17 09:00:01
  • استرس در زنان همراه بااین بیماری هاست

   14دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که استرس فاکتور خیلیی از مریضی ها است. امروز در شیثار می خواهیم درباره مسائل استرس در خانم ها و مریضی هایی که امکان پذیر است ایجاد کند و یا سبب بیشتر شدن این مریضی شود صحبت کنیم
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • وقت مناسب برداشتن خال صورت

   14

   برای زیبایی تعدادی زما علاقه داریم که خال صورت را برداریم اما تعدادی از عمل های زیبایی سن مناسب خود را دارند و باید این کار در سروقت صورت گیرد

  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-08 00:00:00
  • علت سیخ شدن مو روی بدن چیست

   14سرما تنها علت سیخ شدن موهای بدن نیست . ترس یا عصبانیت نیز می تواند همان واکنش را ایجاد کند.   حتما تا به حای شنیده اید که می گویند : مو به بدنم سیخ شد !! اصلا آیا مو واقعا سیخ می شود یا این یک اصطلاح است ؟ شاید باور نکنید اما موی بدن انسان می تواند سیخ بشود یا بهتر بگوییم ایستا بشود!
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • چند حدیث در مورد آب

   14پرهیز از زیاد نوشیدن اب: امام صادق ع :زیاد اب منوش زیرا منشآ هر دردی است پرهیز از نوشیدن اب بر روی غذای چرب: پیامبرخدا ص :اشامیدن اب بعد از چربی بیماری را تحریک میکند
  • 42 ماه قبل
  • 2015-12-26 00:00:00
  • پیامد و نتیجه خوردن کاچی چیست؟

   14به خانم هایی که تازه زایمان می کنند معمولا مصرف غذاهای مقوی و دسرهایی با طبع گرم پیشنهاد می شود و برای تجدید قوا و دریافت انرژی از دست رفته پس از وضع حمل اطرافیان به تهیه اینگونه غذاها می پردازند کاچی یکی از این غذاهاست.
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-18 00:00:00
  • سلامتی مردان و نکاتی که باید درباره آن بدانند

   از غذا های کنسروی و بسته بندی شده نسبتا کمتر استفاده کنید زیرا این غذا های دارای قند زیاد و نمک و چربی هایی هستند که برای بدن مضر است.شما می توانید غذا هایی از قبیل میو ه و سبزیجات و غلات  استفاده کنید و از فیبرها هم نظیر ماهی و لوبیا استفاده کرد و از دسته غذا های سفید هم آرد سفید
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-18 00:00:00
  • دمنوش هایی که هم خواب و هم آرامش را به شما باز میگرداند

   به گفته ی یک متخصص بهترین زمان خواب نیمه شب است که می توانید با خوردن دمنوش ها و نوشیدنی ها استرس خود را کاهش دهید و آرام و راحت به خواب خود ادامه دهید.شما از بهداشت خواب اطلاعی دارید؟می دانید بهداشت خواب یعنی چه؟به نظر شما باید به آن اهمیت داد؟بهداشت خواب یعنی اینکه مردم چگونه
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-17 00:00:00
  • ارزش غذایی انجیر

   انجیر یکی از مقوی ترین و بهترین نوع میوه ها بشمار می رود و یکی از میوه هایست که در قرآن به آن اشاره شده و از گونه درخت فکوس است
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-18 00:00:00
  • هفت نوع ترشحات نوک پستان

    خانم ها تا به حال برای شما پیش آمده این نوع ترشحات, اصولا بعد از حمام نوک سینه را با انگشتان که فشار دهید خارج شدن مایعی را از آن مشاهده میکنید البته می وان گفت این موضوع بیشتر خانم هایی که قرص هایی از قبیل: قرص های ضدباری و آرام بخش استفاده میکنند بیشتر دیده میشود.البته خانم ها
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-18 00:00:00
  • دمنوش هایی که هم خواب و هم آرامش را به شما باز میگرداند

   به گفته ی یک متخصص بهترین زمان خواب نیمه شب است که می توانید با خوردن دمنوش ها و نوشیدنی ها استرس خود را کاهش دهید و آرام و راحت به خواب خود ادامه دهید.شما از بهداشت خواب اطلاعی دارید؟می دانید بهداشت خواب یعنی چه؟به نظر شما باید به آن اهمیت داد؟بهداشت خواب یعنی اینکه مردم چگونه
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-18 00:00:00
  • نشانه های خون ریزی دستگاه گوارش چیست؟

   خونریزی دستگاه گوارش بر اثر صدماتی از قبیل تحرکات و صدمات موضعی ایجاد میشود.دستگاه گوارش دارای دو دسته است منشا تحتانی و فوقانی,اغلب خون ریزی در دستگاه گوارش پنج شکل صورت میگیرد که به طور مثال: خون ریزی هاای که در سمت اثنی عشر اتفلق می افتد خونریزی دستگاه گوارش فوقانی نام دارد.
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-19 00:00:00
  • بهترین موادغذایی برای افراد سیگاری

   واقعا کشیدن سیگار چقدر لذت دارد؟بر اساس امار بدست آمده آمریکا کشیدن سیگار در هر سال جان400000نفر را در هر سال میگیرد.اما مصرف نکردن سیکار باعث میشود که بیماری هایی از قبیل سکته و سرطان ریه کم شود و اینکه در کنار آن تغذیه مناسب و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید به بیمارهای کمتری مبت
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-19 00:00:00
  • راه های سفید کردن دندان ها به روش اصیل سنتی

   دوست دارید داندانهایتان سفید و تمیز و براق باشد؟برای سفید کردن دندان هایتان نیاز به وسایل خاصی ندارید همه را در خانه دارید و روزانه از آن استفاده میکنید.سعی نکنید از سفید کننده ها یا مواد دارویی دیگر برای سفیدی دندان های خود مصرف کنید موارد گیاهی از قبیل: دارچین و کف دریا و ... و
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-17 00:00:00
  • سرکوب اشتها با این 9 روش

   امروز 9 روش خاص رو برای نابود کردن رسمی اشتها رو برای شما دوستان داریم شاید راهکارهایی بامزه و متفاوت برای لاغر شدن
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-19 00:00:00
  • چگونه سنگ کلیه را درمان کنیم؟

   علت شایع بوجود آمدن سنگ کلیه نخوردن آب کافی و استفاده از نمک های فراوان است که شما با آب نخوردنتان به بدن این امکان را می دهید که نمک ها در بدنتان رسوب کند و تبدیل به سنگ های مزمن شوند
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید