هوالرزاق


تازه ترین مطلب  اشتباهاتی ریسک دار زمان استفاده گوشت مرغ!

تازه ترین مطلب اشتباهاتی ریسک دار زمان استفاده گوشت مرغ!

هرگز مرغ را قبل از مصرف کردن نشویید چون سبب واکنش های شیمیایی متفاوت در آن می شود و بنابراین امکان پذیر است گوشت مرغ سمی و سبب مسمومیت شما شود.

گوشت مرغ

بعضی از اشتباه‌ها چنان میان مردم شایع هستند  که اثبات اشتباه بودن آن‌ها دشوار می‌شود. یکی از این اشتباه‌های شایع شستن مرغ خام است؛ با انجام این کار نه تنها مرغ تمیز بلکه آلوده‌تر نیز می‌شود زیرا شما با شستن آن باکتری‌ها و میکروب‌های موجود در میزان آن را پراکنده و پخش می‌نمایید.


افزون بر این، شستن مرغ خام ریسک سمی شدن آن را نیز زیاد شدن می‌دهد به طوری که سالانه 76 نفر بر تاثیر مصرف این مرغ‌های عفونی‌شده جان خود را از دست می‌دهند. بنابر گزارش ساوقت استاندار مواد خوراکی انگلستان، شستن مرغ خام سبب پراکنده شدن باکتری کمپیلوباکتر می‌شود که قادراست به راحتی سبب سمی شدن خوراکی و دچار به زیادی از مریضی‌های عفونی شود.


این باکتری همواره در مواد خوراکی خام و نپخته به ویژه گوشت و مرغ وجود دارد و بر تاثیر شستن و دست کشیدن بر میزان آن‌ها زیادتر پراکنده می‌شود. همینطور  پیشنهاد می‌شود که بخش‌های مضر مرغ را جدا سپس آن را در پایین‌ترین بخش فریزر بسته‌بندی نمایید.


اگر می‌خواهید بخش درون روده مرغ را تمیز نمایید، دستانتان را کاملا بشویید و سپس آن بخش‌ها را زیر آب بگیرید و از دست کشیدن بر روی میزان مرغ به منظور تمیز کردن آن پیشگیری نمایید.
قبل از استفاده، مرغ را از یخچال بیرون بیاورید و در آب داغ بپزید و آب آن را بیرون بریزید و هرنوع که می‌خواهید آن را سرو نمایید.

پزشک سلام


تازه ترین مطلب  اشتباهاتی ریسک دار زمان استفاده گوشت مرغ!

برچسب های
تازه ترین مطلب اشتباهاتی ریسک دار زمان استفاده گوشت مرغ! - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,154
تعداد بازدید ماه جاری : 1,154
تعداد بازدید در هفته جاری : 13
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به تازه ترین مطلب اشتباهاتی ریسک دار زمان استفاده گوشت مرغ! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به تازه ترین مطلب اشتباهاتی ریسک دار زمان استفاده گوشت مرغ!