هوالرزاق


همه چیزدرباره  برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج داریم؟!

همه چیزدرباره برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج داریم؟!

جسم ما برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج دارد و به طور روزانه از چه غذا هایی بایست مصرف کند تثبیت پوست با چه گونه غذا هایی میسر خواهد بود.

مواظبت از پوست

کلید داشتن پوست درخشان این است که ارزش اثر برنامه های خوراکی را درک نمایید. به عنوان مثال چربی های سالم. هیچ نمی توانید بدون در دید گرفتن خوراکی هایی که می خورید انتظار داشته باشید که پوستی شاداب و باطراوت داشته باشید. چربی برای تولید هورمون ها، جذب ویتامین های محلول در چربی، رطوبت رسانی از درون پوست به بیرون پوست و متعادل کردن قند خون الزامی است.


زمانی قند خون تحت کنترل باشد با افزودن چربی های سالم می توانیم از جوش های هورمونی که بوسیله زیاد شدن میزان اندروژن ایجاد می شوند پیشگیری کنیم و با کلسترول و اسیدهای چرب سبب شویم که هورمون های جسم به طور طبیعی متعادل شوند.


برای تامین احتیاجهای جسم سعی نمایید این مواد خوراکی را برنامه هر روزه خود اضافه نمایید.


زرده تخم مرغ
یک عدد زرده تخم مرغ شامل ۱۳ ماده معدنی است که آن را به قهرمان خوراکی های سودمند برای پوست تبدیل کرده است. زرده تخم مرغ منشا ویتامین B، ویتامین A، ویتامین C و سلنیوم است. تمام این ه ابرای عملکرد سلول های حیاتی سودمند هستند. زرده تخم مرغنه تنها لبریز از پروتئین است بلکه منشا بیوتین نیز می باشد. بیوتین معروف به ویتامین زیبایی تندرستی پوست، مو و ناخن را تثبیت می کند. می توانید از آن یک ماسک سریع تهیه نمایید. یک عدد زرده تخم مرغ را هم بزنید تا کف کند. سپس روی پوست بزنید و بگذارید یک ربع روی پوست بماند. در نهایت با یک حوله مرطوب پاک نمایید تا اثر درخشندگی آن را ببینید.


زردچوبه
زردچوبه یک گونه ضدعفونی کننده و سفت کننده عالی برای پوست می باشد که زخم ها و لکه های روی پوست را کم می کند. همینطور مسائل آلرژی، التهاب و عفونی پوست را معالجه می کند. می توانید میزان اندکی زردچوبه به آب لیمو اضافه نمایید و یا در اسموتی بریزید.


روغن نارگیل
روغن نارگیل را هم می توانید به پوست بمالید و هم می توانید بخورید تا پوست درخشانی داشته باشید. این روغن ضد باکتری و ضد قارچ است که برای داشتن پوستی تمیز زیاد سودمند است. حتی می توانید با آن شکلات بدون شکر تهیه نمایید. روغن نارگیل زمانی وارد جسم می شود از کبد می کذرد و به جای این که تبدیل به تری گلیسیرید شود برای انرژی مصرف می شود.اسید لوریک موجود در روغن نارگیل با از بین بردن قارچ های انگلی در باکتری های شکم تعادل ایجاد می کند. این روغن به راحتی آرایش را پاک می کند و به عنوان لوسیون هم مصرف می شود.
omega-3


این اسید چرب ضد التهاب نه تنها پوست را تمیز نگه می دارد بلکه رطوبت پوست را هم تامین می کند. سالمون یکی از مناسبترین خوراکی های لبریز از پروتئین و Omega-3 می باشد. این ماهی دارای ویتامین D و سلنیوم نیز می باشد. این ها مواد معدنی هستند که پوست را از اشعه های زیان آور آفتاب محافظت می کنند. ماهی ساردین و صدف هم لبریز از اسیدهای چرب Omega-3 هستند. افزون بر ماهی ها گردوها هم منشا Omega-3، پروتئین، مس هستند. این مواد معدنی به تولید کلاژن در پوست یاری می کنند.


لیمو
لیمو لبریز از ویتامین C است و به جسم یاری می کند که وزن آب اضافی را کم کند و میزان سدیم و پتاسیم سلول ها را متعادل کند. برای مصرف لیمو می توانید یک تکه لیمو در داخل یک لیوان آب گرم بیندازید و هنقدم صبح بنوشید یا اینکه آب آن را در سالاد بریزید.می توانید آب لیمو را روی پوست بمالید و پس از ۵ الی ۱۰ دقیقه بشوئید.لیمو فرآیند بازسازی سلول های پوست را مناسبتر می کند و پوست را شیوهن می کند.


خیار
خیار هم نظیر لیمو فایده غذایی، رطوبت رسان و سفت کننده پوست دارد که برای پوست هم به صورت موضعی و هم داخلی سودمند است. آنزیم های آن سلول های مرده پوست را از بین می برد و سلول های تازه تولید می کند. می توانید خیار را در اسموتی بریزید یا اینکه با میزانی آلوئه ورا ترکیب نمایید و به عنوان ماسک مصرف نمایید.

بدونیم


همه چیزدرباره  برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج داریم؟!

برچسب های
همه چیزدرباره برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج داریم؟! - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 798
تعداد بازدید ماه جاری : 798
تعداد بازدید در هفته جاری : 8
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به همه چیزدرباره برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج داریم؟! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به همه چیزدرباره برای داشتن پوستی سالم و زیبا به چه مواد خوراکی احتیاج داریم؟!