هوالرزاق


گردآوری از  با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید!

گردآوری از با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید!

دونات ها و پیراشکی ها طرفداران بسیاری دارند این خوراکی ها ضرر های بسیاری به تندرستی مردم وارد می کنند از جمله می توانند سبب بروز سرطان سینه در آن ها شوند.

استفاده پیراشکی

زیادی مردم در زندگی اهداف بلند و کوتاه مدتی را برای خود ترسیم می‌کنند و با فکر به آن‌ها تلاش‌هایشان را مضاعف می‌کنند؛ لحظه به لحظه به اهدافشان نزدیک‌تر می‌شوند و می‌رسد روزی که به آرزوهای کوچک و دست‌یافتنی خود می‌رسند اما در کمال تعجب و ناباوری ناگهان احساس ذوق و هیجان آن‌ها کم شدن می‌یابد و آن‌طور که بایست خوشحال نمی‌شوند.


اگر شما هم جزء آن دسته مردمی هستید که با رسیدن به اهداف و آروزهایتان به حد کافی خوشحال و خشنود نمی‌شوید، بی قرار نباشید زیرا علم دکتری توجیهی جالب برای این واکنش دارد و تا محدودهی این حالت را طبیعی قلمداد می‌کند.


آدرنالین، مقصر اصلی است نه شما!


به گفته پژوهشگران و دانشمندان، هنقدم ترسیم یک رویا، آرزو یا هدف و تفکر به آن‌ها، در خون میزان اندکی دوپامین و آندرنالین ترشح می‌شود و مقدار اندکی از آن ها در جسم می‌ماند اما به محض رسیدن به این آروزهای کوچک یا بزرگ ناگهان میزان ترشح دوپامین برای مدتی کوتاه به شدت زیاد شدن می‌یابد و سپس ناپنظر می‌شود و جای خود را به آدرنالین می‌دهد.


تفکر بیش از اندازه به مسائل مالی و چنوع تطبیق دادن درآمد با آن‌ها سبب زیاد شدن فشار روحی می شود و آدرنالین زیادتری در بدنتان ترشح می شود بنابراین احساس افسردگی می نمایید.


به همین علت است که پس از رسیدن به آرزو یا درخواستی که همواره داشته‌اید، آن‌طور که بایست شادی نمی‌نمایید. وقوع این واکنش در جسم طبیعی است و تا محدودهی از کنترل شما خارج است پس سعی نمایید با تفکر به این موضوع خود را سرزنش ننمایید. در واقع، تعجبی ندارد که بعد از زیاد شدن حقوق یا رسیدن به موقعیت شغلی مناسبتر پس از مدتی نسبت به آن بی‌فرق یا حتی ناراحت باشید. البته زیاد شدن و استمرار این حالت طبیعی نیست و امکان پذیر است ریشه در دیگر مسائل داشته باشد.


برای رسیدن به پیشرفت مالی و شغلی با تندرستی خود چه می‌نمایید؟
انسان همواره در پی پیشرفت است و تمایل او به پیشرفت‌های مالی و درآمد سیری‌ناپذیر است. افزون بر این، زیادتر مردم در تقویت عادی از آن‌چه دارند خشنود و راضی نیستند و همواره به دنبال درآمد و جایگاه مناسبتری هستند. حقیقت این است که مردم کسب درآمد می‌کنند تا آن‌چه می‌خواهند یا لازم دارند را تهیه کنند و این سیکل تا پایان زندگی دنباله دارد.


این روز ها مردم به منظور کسب درآمد زیادتر خوشبختی را از خود می‌گیرند و تعجبی ندارد که با رسیدن به این هدف خوشحال نشوند. قرار گرفتن تحت فشار روحی و روانی بسیار در محیط‌ های شغلی، مسئولیت‌های بی‌شمار، فقدان استراحت و تفریح و عدم توجه به خود، خانواده و احساسات سبب می‌شود که پیشرفت‌های مالی زیاد چشمگیر نیز نتواند شما را خوشحال و خشنود کند.


شغل فقط کسب درآمد نیست
بر کسی پوشیده نیست که درآمد شغلی اثر زیاد باارزشی در زندگی شخصی و دسته جمعی مردم دارد اما نبایست درآمد تمام فاکتور های اثربخش بر کار را تحت اثر خود قرار دهد. مولفه‌های دیگری نیز وجود دارد که قادراست سبب احساس خوشبختی و خوشنودی شود.


اگر پول و درآمد شغلی برایتان زیاد پرارزش شود به نوع‌ای که تمام ابعاد زندگی و حتی اخلاق و شخصیت حرفه ای تان را تحت اثر قرار دهد، در این تقویت پول کنترل شما را در دست می‌گیرد و هیچ تعجبی هم ندارد که با کوچک‌ترین تغییراتی در درآمدتان زندگی و احساس شادی‌تان نیز تغییر کند.


پژوهشگران در داشنگاه ایلینویز طی تحقیقات متعدد گرفتنند که بیش از 32 درصد از مردمی که در آمریکا و انگستان درآمد و جایگاه شغلی زیاد مناسبی دارند در مقایسه با مردم دیگر و حتی مردمی که درآمد متوسط دارند احساس خوشبختی نمی‌کنند. به همین علت به جای اینکه تنها به درآمد حاصل از انجام کار فکر نمایید به موضوعات باارزش دیگر همانند انگیزه شغلی، هدف شغلی، جایگاه دسته جمعی، خوشنودی قلبی، امنیت شغلی، تحقق اهداف، یاری به اجتماع و لذت بردن و کسب تجربه نیز بیندیشید.


با درآمدتان عاقلانه رفتار نمایید تا خوشحال شوید
گاهی اوقات درآمد هرچقدر هم که مناسب و بسیار باشد خیلی زود تمام می‌شود و از همان ابتدا ترس از تمام‌ شدنش شادی و لذت کسب آن را از شما می‌گیرد. یاد بگیرید که از درآمدتان درست و سنجیده مصرف نمایید. بایست  پس‌انداز مالی داشته باشید تا با افزودن درآمد جنظرتان به آن احساس امنیت و شادی زیادتری نمایید.
سرمایه‌گذاری کردن یکی از اصول زیاد شدن پس‌اندازهای مالی و هزینه‌ها است که بایست به آن توجه ویژه کرد. توجه به این مطلب زیاد باارزش است که پس‌انداز‌ها و درآمدها بایست عاقلانه و اصولی سرمایه‌گذاری شوند. اگر درآمد خود را به درستی و در تقویتی خوب سرمایه‌گذاری ننمایید، تلاش‌های خود را یک شبه به باد می دهید.


پیشنهاد می‌شود که به محض گرفتن درآمد قسمت معینی از آن را به پس‌انداز تخصیص دهید و برای مابقی آن نیز الویت‌بندی نمایید. الویت‌بندی شما بایست بر اساس اهداف و احتیاجهای مالی و اقتصادی‌تان باشد. احتیاجهای اولیه و باارزش زندگی‌تان را بشناسید، آن‌ها را در الویت قرار دهید و به مخارج مالی‌تان نظم بدهید. البته قسمتی از درآمدتان را به تفریح و شادی‌های سالم  نیز تخصیص دهید تا بتوانید از آن لذت ببرید.


خرجتان را با دخلتان هماهنگ نمایید
شخصی از دید مالی موفق است که حساب درآمد، پس‌انداز، اقساط و هزینه‌های خرد و کلان خود را داشته باشد و به قولی به درآمد و هزینه خود توجه داشته باشد و آن‌ها را هماهنگ سازد.
هنقدمی که درآمدتان زیادتر می‌شود مناسبتر است با آن کارهای سودمند انجام دهید تا لذت خرج آن را حس نمایید. زیادی مردم به این دلیل از زیاد شدن درآمد خود خوشحال نیستند که تمام درآمد خود را در مدتی کوتاه ناپنظر می‌کنند سپس تنها خستگی و پشیمانی برای آن ها می‌ماند و از درآمد خود نیز همچنان ناخشنود هستند.


البته در تفریح و خرید کردن نیز افراط جایز نیست زیرا امکان پذیر است از خرید اجناس مورد علاقه خود در همان لحظه و حتی تا روزها لذت ببرید ولی بعد از چند زمان و یا در تقویتی بحرانی به حدی از این کار خود پشیمان شوید که لذت مصرف آن مورد به تنفر و پشیمانی تبدیل شود.


پس چه مناسبتر که در خرید و تفریح کردن اندکی آینده‌نگرتر و دوراندیش‌تر عمل نمایید و شخصای خود را فدای لذت امروزتان ننمایید.
لازم نیست به منظور زیاد شدن دخل و خرج‌ها آرامش خود را به هم بریزید. اما این را نیز مد دید داشته باشید که رفاه و ضمانت مالی قادراست برای شما آرامش و آسودگی خیال به ارمغان بیاورد و در مقابل، بی‌پولی قادراست سبب بروز مسائل و دل‌ مشغولی‌های زیادی بشود و اثراتی منفی بر روح و روان و همینطور روابط دسته جمعی شما داشته باشد.


همواره سعی نمایید درآمد و جایگاه شغلی‌تان را با گذشته خود و روزهای اول زندگی شغلی‌تان مقایسه نمایید و از سپری کردن پله‌های ترقی به خود ببالید و از درآمد و جایگاه کنونی‌تان خشنود و راضی باشید.

پزشک سلام


گردآوری از  با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید!

برچسب های
گردآوری از با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید! - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 704
تعداد بازدید ماه جاری : 704
تعداد بازدید در هفته جاری : 9
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به گردآوری از با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گردآوری از با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید!


مطالب مرتبط با گردآوری از با پیامد ریسک دار استفاده پیراشکی آشنا شوید!