بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

هوالرزاق
ads


بخوانید  غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

توصیه ما به مردم سالمند مصرف این غذا های سالم و اثر گذار بر طول زندگی می باشد اگر در نوبت های خوراکی خود از این گونه غذا ها مصرف نمایید خواهید توانست صاحب زندگیی زیاد باشید.

داشتن زندگی زیاد

لیست زیر را بخوانید تا کشف نمایید چه غذا‌هایی را محققان با طول زندگی و خوشبختی هم‌بسته می‌دانند.طول زندگی زیادتر، همواره آرزوی بشریت بوده است. مسن‌ترین شخص جهان، سوزانا ماشت‌ جونز، 116 ساله، بیشتراً صبح‌ها از میل کردن خوراکی های سالم و تثبیت‌کننده قلب مثل بیکن، تخم‌مرغ، و بلغور لذت می‌برد. به‌جز اینکه جونز با این صبحانه – که به دید می‌آید خیلی خوشمزه می‌آید – دهه‌ها دستاورد علم غذا را برهم زده، بی‌شک راز اصلی طول زندگی  و تندرستی او است.


گذشته از تخم‌مرغ و بلغور، خوراکی هایی وجود دارند که اگر هر روز به قدر کافی میل شوند امکان پذیر است برای طول زندگی یک شخص سودمند باشند.علم گرفتنه است که آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند با مریضی‌های مرتبط با سن مثل عارضه قلبی و برخی سرطان‌ها مبارزه کنند. طبیعت به ما کهکشانی ارزنده از این مولکول‌ها را به صورت غذا‌های کامل و خوشمزه، مثل توت‌ها، سیر و خیلی غذا‌های دیگر، ارزانی داشته است. لیست زیر را بخوانید تا کشف نمایید چه غذا‌هایی را محققان با طول زندگی و خوشبختی هم‌بسته می‌دانند. سپس یک کاسه بزرگ از آنان را بردارید، نوش جان نمایید و از زندگی خودتان مناسبترین لذت را ببرید.


در دنباله، به نقل از بازده، 17 غذا معرفی می‌شوند که پژوهش‌های متعدد نشان داده‌اند روی طول زندگی انسان تأثیر می‌گذارد.


1- شکلات سیاه
اجازه دهید با یک خبر عالی شروع کنیم. شکلات سیاه پر از فلاونوئیدها و آنتی‌اکسیدان‌ها است. هر دو از التهاب و لخته‌های خونی جلوگیری می‌کنند.پژوهش‌ها نشان می‌دهند که التهاب با سالخوردگی و امراض مرتبط با سالخوردگی هم‌بسته هستند، پس غذا‌های ضد‌التهاب، کلیدی برای زندگی زیاد‌تر محسوب می‌شوند.


2- بروکلی
سبزی‌های چلیپایی‌ مثل بروکلی شامل مواد‌شیمایی پیش‌گیرنده از سرطان مثل سولفورافان هستند. در یک مطالعه گرفتنند که بروکلی‌خورها از آنان که رژیم خوراکی بدون سبزیجات داشتند زیاد‌تر زندگی کرده‌اند.

3- آجیل‌ها
به تازگیً در یک تحقیق پی برده شد که میل کردن فقط یک مشت آجیل در هر روز قادراست طول زندگی یک شخص را زیاد شدن دهد. یافته‌های آن تحقیق به ویژه نشان می‌دهند که آجیل‌خورها در معرض ریسک مرگ پایین‌تری از بابت امراض تهنظرکننده زندگی مثل دیابت و سرطان هستند.


4- چغندرها
این غذا‌های زیبا لبریز از ترکیب‌هایی به نام بتائین هستند که قدرت ضدالتهاب نیز دارند.


5- گوجه‌فرنگی‌ها
این میوه آب‌دار مدت‌ها است که با تندرستی انسان هم‌بسته است. آمریکایی‌ها گوجه‌فرنگی و فرآورده‌های گوجه‌فرنگی را به وفور می‌خورند، و این چیز مناسبی است: تحقیقات نشان داده‌اند که میل کردن گوجه‌فرنگی ریسک برخی سرطان‌ها، امراض قلبی و عروقی، و پوکی استخوان را کم شدن می‌دهند. گوجه‌فرنگی‌ها منشا مناسبی از ویتامین سی و میزان متنابهی از یک گونه آنتی‌اکسیدان به نام لیکوپن است.


6- توت‌ها
توت‌فرنگی‌ها، توت‌های‌آبی (بلوبری)، و نظیر این‌ها مواد منفجره شیرین خوش‌مزه با میزان قدرتمندی آنتی‌اکسیدان هستند که یاری می‌کنند در برابر پیری و سالخوردگی محافظت شوید. توت‌ها به ویژه شامل یک آنتی‌اکسیدان به نام آنتوسیانین هستند که از کارکرد مغز و حفظ عضلات حمایت و حفاظت می‌کنند.


7- روغن زیتون
به دفعات تاکید شده است رژیم خوراکی مدیترانه‌ای، که استار و هنرپیشه اصلی آن روغن زیتون است، یکی از سالم‌ترین شیوه‌های غذا در جهان است. دانشمندان گرفتنه‌اند که این چربی سالم روغنی به نبرد با زوال‌ شناختی ناشی از سالخوردگی یاری می‌کند.


8- سالمون
این ماهی، هر جور که دوست دارید، چه سوشی ژاپنی یا روی یک تکه نان برشته تنوری میل نمایید، لبریز از اسیدهای چرب امگا 3 است. دانشمندان نشان داده‌اند که سالمون قادراست از شما در برابر زوال ‌شناختی حفاظت کند و التهاب را کم شدن دهد.


9- زغال‌اخته (کرانبری)
بری‌ها (توت‌ها) شامل آنتی‌اکسیدان شناخته‌شده برای پشتیبانی از یک زندگی زیاد سالم هستند، ولی افزون بر این‌ها در یک تحقیق پی برده شد ترکیب پونه‌ی کوهی و زغال‌اخته طول زندگی کرم میوه را زیاد شدن می‌دهد. محققان می‌گویند که اعتماد دارند این ترکیب گیاهی تأثیری مشابه روی انسان دارد و به نگهبانی از انسان در برابر امراض مرتبط با سال خوردگی یاری می‌کنند.


10- خوراکی های تند (فلفلی)
اگر غذا‌های تند دوست را دارید می‌توانید از ادویه و تندی زندگی برای هر مدتی لذت ببرید. به تازگیً یک مطالعه که در چین منتشر شده است نشان داد آنان که غذا‌های تند، مثل فلفل، می‌خورند احتمال کم‌تری دارد زود بمیرند. این محققان همینطور گرفتنند آنان که غذا‌های تند می‌خورند در معرض ریسک مرگ پایین‌تری به سبب سرطان و امراض قلبی هستند.


11- چای سبز
شما مجبور نیستید چای سبز را جانشین قهوه نمایید. ولی افزودن یک فنجان چای سبز را به برنامه آشامیدنی‌های هر روزه‌تان در دید داشته باشید. هم چای سبز، هم سیاه، شامل کاتچین هستند که به حفاظت از قلب‌تان یاری می‌کند. در یک مطالعه که در ژاپن انجام شد پی برده شد چای‌سبزنوشان قهار که هر روز چند فنجان می‌نوشند یا آنان که دست‌کم نیم‌لیتر چای سبز در یک روز می‌نوشند، زندگی زیاد‌تری دارند، چون در معرض ریسک پایین‌تر امراض قلبی و سکته مغزی هستند.


12- سیر
سیر، هر غذا لذیذی را خوش مزه‌تر می‌کند، و شما نیز امکان پذیر است آن را به خوراکی یتان اضافه ‌نمایید: چون میل کردن سیر، ظرفیت زیاد شدن زندگی را دارد. سیر شامل آنتی‌اکسیدان‌ها است و عقیده بر این است که فشارخون را مرتب کردن می‌کند.


13- اسفناج
پاپای (کارتون معروف یا همان ملوان زبل) می‌داند که اسفناج چه‌قدر مناسب است. در یک مطالعه‌ای که به تازگیً انجام شد پی برده شد که میل کردن هر روزه‌ی اسفناج (یا هر سبزی برگ سبزی) قادراست یاری کند از زوال شناختی مربوط به سالخوردگی ممانعت شود. محققان این مزایا را منسوب به محتوی ویتامین کای لبریز در این سبزی می‌دانند.


14- آووهدیه
دنباله دهید، آووهدیه با نان تست را درست نمایید. محققان نشان داده‌اند که این ابرمیوه به کم شدن استرس یاری می‌کند و امکان پذیر است ظرفیت مبارزه علیه برخی سرطان‌ها را داشته باشد.


15- سیب‌ها
سیب‌ها یکی دیگر از منابع عالی آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. واقعاً میل کردن آب‌سیب به دلیل تمام خصوصیات و اهمیتش عالی است، ولی مطمئن شوید پوست را هم می‌خورید، چون اهمیت خوراکی بسیاری دارد. این میوه همینطور شامل فیبر است که به سامانه‌ هضم سالم خوراکی یاری می‌کند و قادراست از امراض قلبی پیش‌گیری کند.


16- مارچوبه
این ساقه‌های سبز لبریز از گلوتاتیون هستند که در تمام آنتی‌اکسیدان‌ها وجود دارد. مارچوبه قادراست ریسک امراض قلبی، زوال عقل، و سرطان را پایین بیاورد. مارچوبه همینطور منشای از فولات است که قادراست از کارکرد شناختی حمایت کند و تندرستی مغز مسن‌ترها را فراهم کند.


17- کیمچی
مطالعه‌ای به تازگیً نشان داد که پروبیوتیک‌های موجود در غذا‌های تخمیر شده مثل کیمچی، کلم‌ترش، و ماست امکان پذیر است علامت‌های نگرانی و افسردگی را کم شدن دهند. از آن هم مناسبتر، زیادتر کیمچی‌ها شامل سیر هستند، پس کیمچی‌خورها مزایای آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند را نیز کسب می‌کنند. در یک مطالعه نشان داده شد که باکتری‌های اسید لاکتیک پربیوتیک موجود در کیمچی برای پیش‌گیری از سرطان روده بزرگ سودمند هستند.

ایسنا


بخوانید  غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

برچسب های
بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد! - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/02/14-27 ماه قبل
کل بازدید : 791
تعداد بازدید ماه جاری : 791
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!


مطالب مرتبط با بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

درمان خانگی سینوزیت قارچی درمان خانگی سینوزیت قارچی
سوالات زیادی مطرح میشود در مورد اینکه سینوزیت قارچی چیست و چگونه باید با آن برخورد کرد و راه های درمانی آن چیست.امروز دوباره سعی داریم نگاه کلی به این بیماری بندازی و ببینیم چیست والبته راه های درمان اون چیست معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید نگاه به پرسش گیاه خواری چیست نگاه به پرسش گیاه خواری چیست
اگر شما هم مثل من به درستی نمیدونین گیاه خواری چیست و به چه کسانی با چه مشخصاتی گیاه خوار میگن و به طور کلی گیاه خواران چه کارهایی رو انجام میدن امروز رو با ما و با این مطلب همراه باشید تا مطلبی درمورد گیاه خواری رو با هم مرور کنیم و نگاهی بندازیم به این بحث دلیل سیخ شدن موی سر دلیل سیخ شدن موی سر
همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن
سیخ شدن موی بدن تجربه همگانی که امروز نگاهی گذرا به این اتفاق داریم خلاصه ای از  خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز! خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز!
مصرف انگور قرمز فایده های زیادی برای سلامتی مان به همراه دارد می تواند موجب می تواند موجب کاهش فشارخون بالا , درمان یبوست , بیماری آلزایمر و پیشگیری از سرطان شود . از نگاه سلامت  غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد! از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد!
کارها و وظایف مهمی در بدن انسان برعهده کبد است و کبد یکی از اعضای مهم بدن انسان میباشد.به همین منظور نیاز است که انسان زندگی اش را طوری مدیریت کند که به کبدش آسیب نرسد و در عوض کبدش را بهبود ببخشد.خوراکی هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها میتوانید کمک زیادی به سلامت کبدتان کنید و در واقع خواهید توانست کبدتان را از هر مضراتی دور نگه دارید.
۵ غذای چربی سوز فوق العاده عالی ۵ غذای چربی سوز فوق العاده عالی
لاغر شدن سخت است. ولی بعضی از خوراکی ها هستند که تاثیر زیادی در لاغر شدن دارند. این غذاهای مفید، سرعت سوخت و ساز بدن را زیادتر کرده و همچنین سبب می‌شوند مدت زیادی سیر می مانند در نتیجه با زیاد غذا نخوردن ، وزنتان کم می شود. 10 ماده غذایی ضروری جهت مصرف روزانه 10 ماده غذایی ضروری جهت مصرف روزانه
آیا به دنبال غذاهای سالم و مفید برای بدن تان هستید؟ با افزایش سن، مشکلات سیستم گوارش نیز افزایش می یابد. اما نگران نباشید، موادی هستند که می توانند از بروز این مشکلات جلوگیری کنند. هر پروتئينی گوشت نیست! هر پروتئينی گوشت نیست!
پروتئين مورد نياز روزانه خود را به غیر از گوشت مي‌توانيد از 5 منبع، تامين كنيد. جلوگیری از اثرات منفی گوشت قرمز جلوگیری از اثرات منفی گوشت قرمز
زیاده‌روی در مصرف گوشت قرمز احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، فشارخون بالا، کلسترول خون و برخی از سرطان‌ها را افزایش می‌دهد. در نتیجه لازم است که با ترفندها و روش‌هایی اثرات منفی گوشت قرمز را کاهش دهید. مصرف دوره‌ای دانه‌ها کمک به تعادل هورمونی بانوان مصرف دوره‌ای دانه‌ها کمک به تعادل هورمونی بانوان
دانه‌های مورداستفاده در این چرخه، تخم کتان، دانه کدوتنبل، دانه کنجد و دانه آفتاب‌گردان می‌باشند. میوه‌های کپک‌زده در لواشک دست‌ساز میوه‌های کپک‌زده در لواشک دست‌ساز
اگر شرایط تولید لواشک و آلوچه غیرمجاز را بدانید، هرگز به آن لب نمی‌زنید. پیشگیری از عفونت گوش در بچه‌ها با تغذیه پیشگیری از عفونت گوش در بچه‌ها با تغذیه
اوتیت یا عفونت گوش میانی، یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی در کودکان است. از هر چهار کودک، سه کودک تا سن دو سالگی حداقل یک بار دچار عفونت گوش می‌شود. این خوراکی ریسک سرطان ریه را کاهش می دهد این خوراکی ریسک سرطان ریه را کاهش می دهد
در یک تحقیق که روی 76 هزار نفر در ژاپن انجام شد مشخص گردید که سویا از ابتلا به سرطان ریه جلوگیری میکند. این تحقیق در ژورنال تغذیه بالینی آمریکا در ماه فوریه 2010 منتشر شد. رژیم غذای در بیماران دیابتی رژیم غذای در بیماران دیابتی
راههای کنترل این بیماری شامل رژیم درمانی، فعالت جسمانی، کنترل قندخون، درمان دارویی و آموزش خود کنترلی است. آشنایی با خواص بی نظیر مارچوبه آشنایی با خواص بی نظیر مارچوبه
مواد آنتی‌اكسیدانی و ضدالتهابی موجود در مارچوبه، بسیاری از بیماری‌های مزمن مانند دیابت نوع 2 و بیماری‌های قلبی را متوقف می‌كنند.


عالم برزخ از زبان کسی که از مرگ برگشته است عالم برزخ از زبان کسی که از مرگ برگشته است
امروز حکایتی داریم عجیب و شاید کمی غریب از کسی که انگار از عالم برزخ بازگشته است
لبو کبابی با سس خامه ای لبو کبابی با سس خامه ای
آیا شما هم لبو دوست دارید و آیا دوست دارید این خوردنی زمستونی رو مدل جدیدی تست کنید و تنوع رو در استفاده از لبو تجربه کنید یا نه
خلاقیت در طراحی تیرهای چراغ برق خلاقیت در طراحی تیرهای چراغ برق
گاهی بعضی ها خلاقیت های فوق العاده ای در اموری انجام میدهند که آمد رو واقعا تحت تاثیر قرار  میدهند و آدم از خلاقیت های این افراد فوق العاده لذت میبرد یکی از این کارهای زیبا در ایسلند است که تیرهای چراغ برق را خلاقانه و به شکل آدم ساخته اند
در زمان سقوط آسانسور چه کنیم در زمان سقوط آسانسور چه کنیم
آسانسور برای خیلی ها وسیله ترسناک و البته خطرناکی است ودر واقع از اون خیلی میترس ان چون نمیدونن اگر در آسانسور باشن و اتفاقی برای اون ها بیوفته باید چه کاری انجام بدهند و این  از عدم آگاهی ماست  وبرای همین امروز نکات ریزی رو براتون داریم که اگر در آسانسور بودید و ناگهان سقوطی رخ داد چه باید بکنید
مدل های لباس دخترانه سری جدید مدل های لباس دخترانه سری جدید
امروز سری دیگری از مدل های لباس دخترانه رو براتون داریم مدل هایی که از ژورنال های خارجی برداشته شده اند و امیدواریم دیدنی باشه براتون
درمان گیاهی نفخ راحت و سهل و الوصول درمان گیاهی نفخ راحت و سهل و الوصول
اگر شما هم گاه و بیگاه با مشگل نفح روبرو هستید درمان اون میتونه خیلی راحت تر از اونی با شه که فکرش رو میکنید  اون هم درمان گیاهی ور احتی که حتی شادی فکرشم ممکنه نکرده باشید اما بله وجود داره
خودکشی در مترو تهران ایستگاه پیچ شمران خودکشی در مترو تهران ایستگاه پیچ شمران
به گزارش ایسنا مردی میان سال در ایستگاه مترو خودکشی کرده است
پرورش قدرت تصمیم گیری در کودکان پرورش قدرت تصمیم گیری در کودکان
تصمیم گیری یکی از نشانه های بلوغ افراد است و باید در فرآیند تربیت کودکان به اون ها آموزش داد که چگونه به درستی تصمیم گیری نمایند و قدرت تصمیم گیری را در کودکان پرورش داد اون هم با روش های صحیح و البته درست
نگاهی کوتاه به زنان در قرآن نگاهی کوتاه به زنان در قرآن
نگاهی کوتاه به زنان در قراآن مطلبی است که در این روزهای عزیز برای شما دوستان داریم
برای دختر دار شدن چه بخوریم برای دختر دار شدن چه بخوریم
بچه یکی از نعمت های فوق العاده خداوند است ودر حقتیقت جنسیت اون زیاد فرقی دربزرگی این نعمت خدا نمیکند، اما عده ای بنا به صلیقه دوست دارند دختر یا پسر داشته باشند و حال ما برای اون هایی که دوست داردن دختر دار شوند نسخه ای داریم چینی برای اینکه با این دستور تغذیه ای دختر دار شوند
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو