هوالرزاق
ads


بخوانید  غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

توصیه ما به مردم سالمند مصرف این غذا های سالم و اثر گذار بر طول زندگی می باشد اگر در نوبت های خوراکی خود از این گونه غذا ها مصرف نمایید خواهید توانست صاحب زندگیی زیاد باشید.

داشتن زندگی زیاد

لیست زیر را بخوانید تا کشف نمایید چه غذا‌هایی را محققان با طول زندگی و خوشبختی هم‌بسته می‌دانند.طول زندگی زیادتر، همواره آرزوی بشریت بوده است. مسن‌ترین شخص جهان، سوزانا ماشت‌ جونز، 116 ساله، بیشتراً صبح‌ها از میل کردن خوراکی های سالم و تثبیت‌کننده قلب مثل بیکن، تخم‌مرغ، و بلغور لذت می‌برد. به‌جز اینکه جونز با این صبحانه – که به دید می‌آید خیلی خوشمزه می‌آید – دهه‌ها دستاورد علم غذا را برهم زده، بی‌شک راز اصلی طول زندگی  و تندرستی او است.


گذشته از تخم‌مرغ و بلغور، خوراکی هایی وجود دارند که اگر هر روز به قدر کافی میل شوند امکان پذیر است برای طول زندگی یک شخص سودمند باشند.علم گرفتنه است که آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند با مریضی‌های مرتبط با سن مثل عارضه قلبی و برخی سرطان‌ها مبارزه کنند. طبیعت به ما کهکشانی ارزنده از این مولکول‌ها را به صورت غذا‌های کامل و خوشمزه، مثل توت‌ها، سیر و خیلی غذا‌های دیگر، ارزانی داشته است. لیست زیر را بخوانید تا کشف نمایید چه غذا‌هایی را محققان با طول زندگی و خوشبختی هم‌بسته می‌دانند. سپس یک کاسه بزرگ از آنان را بردارید، نوش جان نمایید و از زندگی خودتان مناسبترین لذت را ببرید.


در دنباله، به نقل از بازده، 17 غذا معرفی می‌شوند که پژوهش‌های متعدد نشان داده‌اند روی طول زندگی انسان تأثیر می‌گذارد.


1- شکلات سیاه
اجازه دهید با یک خبر عالی شروع کنیم. شکلات سیاه پر از فلاونوئیدها و آنتی‌اکسیدان‌ها است. هر دو از التهاب و لخته‌های خونی جلوگیری می‌کنند.پژوهش‌ها نشان می‌دهند که التهاب با سالخوردگی و امراض مرتبط با سالخوردگی هم‌بسته هستند، پس غذا‌های ضد‌التهاب، کلیدی برای زندگی زیاد‌تر محسوب می‌شوند.


2- بروکلی
سبزی‌های چلیپایی‌ مثل بروکلی شامل مواد‌شیمایی پیش‌گیرنده از سرطان مثل سولفورافان هستند. در یک مطالعه گرفتنند که بروکلی‌خورها از آنان که رژیم خوراکی بدون سبزیجات داشتند زیاد‌تر زندگی کرده‌اند.

3- آجیل‌ها
به تازگیً در یک تحقیق پی برده شد که میل کردن فقط یک مشت آجیل در هر روز قادراست طول زندگی یک شخص را زیاد شدن دهد. یافته‌های آن تحقیق به ویژه نشان می‌دهند که آجیل‌خورها در معرض ریسک مرگ پایین‌تری از بابت امراض تهنظرکننده زندگی مثل دیابت و سرطان هستند.


4- چغندرها
این غذا‌های زیبا لبریز از ترکیب‌هایی به نام بتائین هستند که قدرت ضدالتهاب نیز دارند.


5- گوجه‌فرنگی‌ها
این میوه آب‌دار مدت‌ها است که با تندرستی انسان هم‌بسته است. آمریکایی‌ها گوجه‌فرنگی و فرآورده‌های گوجه‌فرنگی را به وفور می‌خورند، و این چیز مناسبی است: تحقیقات نشان داده‌اند که میل کردن گوجه‌فرنگی ریسک برخی سرطان‌ها، امراض قلبی و عروقی، و پوکی استخوان را کم شدن می‌دهند. گوجه‌فرنگی‌ها منشا مناسبی از ویتامین سی و میزان متنابهی از یک گونه آنتی‌اکسیدان به نام لیکوپن است.


6- توت‌ها
توت‌فرنگی‌ها، توت‌های‌آبی (بلوبری)، و نظیر این‌ها مواد منفجره شیرین خوش‌مزه با میزان قدرتمندی آنتی‌اکسیدان هستند که یاری می‌کنند در برابر پیری و سالخوردگی محافظت شوید. توت‌ها به ویژه شامل یک آنتی‌اکسیدان به نام آنتوسیانین هستند که از کارکرد مغز و حفظ عضلات حمایت و حفاظت می‌کنند.


7- روغن زیتون
به دفعات تاکید شده است رژیم خوراکی مدیترانه‌ای، که استار و هنرپیشه اصلی آن روغن زیتون است، یکی از سالم‌ترین شیوه‌های غذا در جهان است. دانشمندان گرفتنه‌اند که این چربی سالم روغنی به نبرد با زوال‌ شناختی ناشی از سالخوردگی یاری می‌کند.


8- سالمون
این ماهی، هر جور که دوست دارید، چه سوشی ژاپنی یا روی یک تکه نان برشته تنوری میل نمایید، لبریز از اسیدهای چرب امگا 3 است. دانشمندان نشان داده‌اند که سالمون قادراست از شما در برابر زوال ‌شناختی حفاظت کند و التهاب را کم شدن دهد.


9- زغال‌اخته (کرانبری)
بری‌ها (توت‌ها) شامل آنتی‌اکسیدان شناخته‌شده برای پشتیبانی از یک زندگی زیاد سالم هستند، ولی افزون بر این‌ها در یک تحقیق پی برده شد ترکیب پونه‌ی کوهی و زغال‌اخته طول زندگی کرم میوه را زیاد شدن می‌دهد. محققان می‌گویند که اعتماد دارند این ترکیب گیاهی تأثیری مشابه روی انسان دارد و به نگهبانی از انسان در برابر امراض مرتبط با سال خوردگی یاری می‌کنند.


10- خوراکی های تند (فلفلی)
اگر غذا‌های تند دوست را دارید می‌توانید از ادویه و تندی زندگی برای هر مدتی لذت ببرید. به تازگیً یک مطالعه که در چین منتشر شده است نشان داد آنان که غذا‌های تند، مثل فلفل، می‌خورند احتمال کم‌تری دارد زود بمیرند. این محققان همینطور گرفتنند آنان که غذا‌های تند می‌خورند در معرض ریسک مرگ پایین‌تری به سبب سرطان و امراض قلبی هستند.


11- چای سبز
شما مجبور نیستید چای سبز را جانشین قهوه نمایید. ولی افزودن یک فنجان چای سبز را به برنامه آشامیدنی‌های هر روزه‌تان در دید داشته باشید. هم چای سبز، هم سیاه، شامل کاتچین هستند که به حفاظت از قلب‌تان یاری می‌کند. در یک مطالعه که در ژاپن انجام شد پی برده شد چای‌سبزنوشان قهار که هر روز چند فنجان می‌نوشند یا آنان که دست‌کم نیم‌لیتر چای سبز در یک روز می‌نوشند، زندگی زیاد‌تری دارند، چون در معرض ریسک پایین‌تر امراض قلبی و سکته مغزی هستند.


12- سیر
سیر، هر غذا لذیذی را خوش مزه‌تر می‌کند، و شما نیز امکان پذیر است آن را به خوراکی یتان اضافه ‌نمایید: چون میل کردن سیر، ظرفیت زیاد شدن زندگی را دارد. سیر شامل آنتی‌اکسیدان‌ها است و عقیده بر این است که فشارخون را مرتب کردن می‌کند.


13- اسفناج
پاپای (کارتون معروف یا همان ملوان زبل) می‌داند که اسفناج چه‌قدر مناسب است. در یک مطالعه‌ای که به تازگیً انجام شد پی برده شد که میل کردن هر روزه‌ی اسفناج (یا هر سبزی برگ سبزی) قادراست یاری کند از زوال شناختی مربوط به سالخوردگی ممانعت شود. محققان این مزایا را منسوب به محتوی ویتامین کای لبریز در این سبزی می‌دانند.


14- آووهدیه
دنباله دهید، آووهدیه با نان تست را درست نمایید. محققان نشان داده‌اند که این ابرمیوه به کم شدن استرس یاری می‌کند و امکان پذیر است ظرفیت مبارزه علیه برخی سرطان‌ها را داشته باشد.


15- سیب‌ها
سیب‌ها یکی دیگر از منابع عالی آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. واقعاً میل کردن آب‌سیب به دلیل تمام خصوصیات و اهمیتش عالی است، ولی مطمئن شوید پوست را هم می‌خورید، چون اهمیت خوراکی بسیاری دارد. این میوه همینطور شامل فیبر است که به سامانه‌ هضم سالم خوراکی یاری می‌کند و قادراست از امراض قلبی پیش‌گیری کند.


16- مارچوبه
این ساقه‌های سبز لبریز از گلوتاتیون هستند که در تمام آنتی‌اکسیدان‌ها وجود دارد. مارچوبه قادراست ریسک امراض قلبی، زوال عقل، و سرطان را پایین بیاورد. مارچوبه همینطور منشای از فولات است که قادراست از کارکرد شناختی حمایت کند و تندرستی مغز مسن‌ترها را فراهم کند.


17- کیمچی
مطالعه‌ای به تازگیً نشان داد که پروبیوتیک‌های موجود در غذا‌های تخمیر شده مثل کیمچی، کلم‌ترش، و ماست امکان پذیر است علامت‌های نگرانی و افسردگی را کم شدن دهند. از آن هم مناسبتر، زیادتر کیمچی‌ها شامل سیر هستند، پس کیمچی‌خورها مزایای آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند را نیز کسب می‌کنند. در یک مطالعه نشان داده شد که باکتری‌های اسید لاکتیک پربیوتیک موجود در کیمچی برای پیش‌گیری از سرطان روده بزرگ سودمند هستند.

ایسنا


بخوانید  غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

برچسب های
بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد! - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/02/14-32 ماه قبل
کل بازدید : 849
تعداد بازدید ماه جاری : 849
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!


مطالب مرتبط با بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا
مردم امروزه بیشتر از هر وقت دیگری می‌ توانند از انواع گوناگون مواد غذایی استفاده کنند. ولی اکثرا به علت تغذیه نا مناسب و اشتباه به عوارض ناشی از آن غذاهای ناسالم مبتلا می‌شوند . برای درمان این عوارض ناچارند از داروهای شیمیایی استفاده کنند. ما در اینجا گیاهان دارویی به شما معرفی می کنیم تا درد‌ و ورم معده را به روش بوعلی‌سینا آرام کنید. آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود
چرا باید هر روز آب آناناس بنوشیم چرا باید هر روز آب آناناس بنوشیم
با توجه به فلسفه آیورودا، باید صبح با معده خالی آب آناناس بخورید.آناناس یک منبع غنی از برخی از عناصر کم مصرف است که بدن شما نیاز دارد. چهار گیاه ضد کم‌خونی را بشناسید چهار گیاه ضد کم‌خونی را بشناسید
کم‌خونی در اکثر آقایان و خانم‌ها وجود دارد و اینکه کم‌خونی بیماری نیست بلکه نشانه بیماری است. اگر استرس دارید این 11 ماده غذایی را امتحان کنید اگر استرس دارید این 11 ماده غذایی را امتحان کنید
اگر شما هم جز آن دسته افراد هستید که استرس دارد 11 ماده غذایی زیر را امتحان کنید. کسانیکه لبنیات نمی خورند چه بخورند کسانیکه لبنیات نمی خورند چه بخورند
اشخاصی که در رژیم غذایی شان لبنیات مصرف نمیکنند از مواد دیگر بجای ان استفاده میکنند .اینها یا به دلیل حساسیت غذایی، گیاه خواری، یا سایر مشکلات دیگر بخاطر سلامتی شان از لبنیات استفاده نمیکنند خیلی از مردم از لبنیاتی که از شیر گاو تهیه شده است استفاده نمیکنند 5 تا از سالم‌ترین خوراکی‌ها برای روده 5 تا از سالم‌ترین خوراکی‌ها برای روده
ماست، موز، لوبیا، سیر و مارچوبه از سالم‌ترین خوراکی‌ها برای روده هستند. بخور نخورهای دوران قاعدگی بخور نخورهای دوران قاعدگی
ممکن است فکر کنید تغذیه در بهبود دردهای قاعدگی چندان تأثیری ندارد، اما متخصصان برعکس شما فکر می‌کنند و می‌گویند به کمک تغذیه مناسب می‌توان بسیاری از این مشکلات را کاهش داد و شرایط بهتری را در این دوران تجربه کرد. سال 94: سال پیوند با این مواد غذایی سال 94: سال پیوند با این مواد غذایی
در این مطلب چند ماده‌ی غذایی کمابیش جدید را معرفی می‌کنیم و از شما می‌خواهیم در صورت دسترسی به این مواد غذایی از امتحان کردن آن‌ها غافل نشوید. یبوست و راه هایی برای درمان آن یبوست و راه هایی برای درمان آن
یبوست و راه هایی برای درمان آن پنیر تبریزی، سفید یا خامه‌ای؟ پنیر تبریزی، سفید یا خامه‌ای؟
متخصصان تغذیه به این پرسش پاسخ می‌دهند . وقتی می‌خواهید صبحانه میل کنید، کدام پنیر انتخاب شماست؛ پنیر تبریزی، پنیر سفید یا پنیر خامه‌ای؟! كمبود آهن را جدي بگيريد!/تغذیه مناسب برای رفع كمبود آهن كمبود آهن را جدي بگيريد!/تغذیه مناسب برای رفع كمبود آهن
احتمالا بسياري از افراد نمي‌دانند كه تقريبا از هر 10 نفر افراد جامعه، به‌ويژه زنان و كودكان، پنج نفر مبتلا به كمبود آهن هستند. كمبود اين ريزمغذي ضروري از نظر اثربخشي آن روي رشد جسمي، رشد مغزي، قدرت يادگيري و. . . بسيار حائز اهميت است.


حقایقی درباره بادام حقایقی درباره بادام
بادام خوشمزه است به عنوان مظهر سلامتی و زیبایی است. در میان دانه ها, مغذی ترین آنها است و برای سلامتی بسیار خوبست.
مدل ناخن دخترانه با تم ساده مدل ناخن دخترانه با تم ساده
مدل ناخن دخترانه با تم ساده
مدل شلوار رسمی زنانه شیک مدل شلوار رسمی زنانه شیک
مدل شلوار رسمی زنانه شیک
آیا چای مانع ابتلا به سرطان می شود؟ آیا چای مانع ابتلا به سرطان می شود؟
پژوهشهای تایید شده در تحقیقات جدید در American Journal of Clinical Nutrition اثبات می کند خانمهایی که بیشترین میزان فلاونوئیدها را -نوعی آنتی‌اکسیدان که در چای زیاد است- استفاده می‌کنند، کمتر در معرض مبتلا شدن به سرطان تخمدان قرار می‌گیرند.
پنج آسیب فست‌فود خوری در کودکان پنج آسیب فست‌فود خوری در کودکان
فست‌فودها نظیر پیتزا، ساندویچ‌های سرد و گرم، سوسیس، کالباس و ... از نظر محتوای کالری، چربی، قند و نمک بسیار بالاتر از حد استاندارد قرار دارند.
میکاپ چشم جالب با تم خاص میکاپ چشم جالب با تم خاص
میکاپ چشم جالب با تم خاص
مدل کفش زنانه گرانقیمت و خاص مدل کفش زنانه گرانقیمت و خاص
مدل کفش زنانه گرانقیمت و خاص
٩ روش تأمین آهن در بارداری ٩ روش تأمین آهن در بارداری
آهن یک ماده‌ی معدنی لازم برای بدن است که در دوره‌ی بارداری نیز نیاز به آن بیشتر می‌شود. زمانی که نیاز بدن در طول هفته‌ها به آن بیشتر می‌شود بدن متأسفانه نمی‌تواند آن را تولید کند اما قادر به ذخیره‌سازی آن می‌باشد. با ما همراه باشید.
زردچوبه جایگزینی برای 5 دارو زردچوبه جایگزینی برای 5 دارو
در این مطلب خواص دارویی یک ادویه پرخاصیت را بررسی می‌کنیم که می‌تواند جایگزین چندین دارو شده و بیماری‌ها را درمان کند. زردچوبه همین داروی معجزه‌گر طبیعی است که بدون تحمیل عوارض جانبی شما را از ناخوشی‌های بسیاری رها می‌کند.
مدل پیراهن نخی تابستانی زنانه مدل پیراهن نخی تابستانی زنانه
مدل پیراهن نخی تابستانی زنانه
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو