بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

بخوانید غذا های سالم و اثر گذار بر داشتن زندگی زیاد!

 • زمان درج : 35 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-05-03 00:00:00
 • تعداد بازدید : 889
  بازدید ماه:889
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

توصیه ما به مردم سالمند مصرف این غذا های سالم و اثر گذار بر طول زندگی می باشد اگر در نوبت های خوراکی خود از این گونه غذا ها مصرف نمایید خواهید توانست صاحب زندگیی زیاد باشید.

داشتن زندگی زیاد

لیست زیر را بخوانید تا کشف نمایید چه غذا‌هایی را محققان با طول زندگی و خوشبختی هم‌بسته می‌دانند.طول زندگی زیادتر، همواره آرزوی بشریت بوده است. مسن‌ترین شخص جهان، سوزانا ماشت‌ جونز، 116 ساله، بیشتراً صبح‌ها از میل کردن خوراکی های سالم و تثبیت‌کننده قلب مثل بیکن، تخم‌مرغ، و بلغور لذت می‌برد. به‌جز اینکه جونز با این صبحانه – که به دید می‌آید خیلی خوشمزه می‌آید – دهه‌ها دستاورد علم غذا را برهم زده، بی‌شک راز اصلی طول زندگی  و تندرستی او است.


گذشته از تخم‌مرغ و بلغور، خوراکی هایی وجود دارند که اگر هر روز به قدر کافی میل شوند امکان پذیر است برای طول زندگی یک شخص سودمند باشند.علم گرفتنه است که آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند با مریضی‌های مرتبط با سن مثل عارضه قلبی و برخی سرطان‌ها مبارزه کنند. طبیعت به ما کهکشانی ارزنده از این مولکول‌ها را به صورت غذا‌های کامل و خوشمزه، مثل توت‌ها، سیر و خیلی غذا‌های دیگر، ارزانی داشته است. لیست زیر را بخوانید تا کشف نمایید چه غذا‌هایی را محققان با طول زندگی و خوشبختی هم‌بسته می‌دانند. سپس یک کاسه بزرگ از آنان را بردارید، نوش جان نمایید و از زندگی خودتان مناسبترین لذت را ببرید.


در دنباله، به نقل از بازده، 17 غذا معرفی می‌شوند که پژوهش‌های متعدد نشان داده‌اند روی طول زندگی انسان تأثیر می‌گذارد.


1- شکلات سیاه
اجازه دهید با یک خبر عالی شروع کنیم. شکلات سیاه پر از فلاونوئیدها و آنتی‌اکسیدان‌ها است. هر دو از التهاب و لخته‌های خونی جلوگیری می‌کنند.پژوهش‌ها نشان می‌دهند که التهاب با سالخوردگی و امراض مرتبط با سالخوردگی هم‌بسته هستند، پس غذا‌های ضد‌التهاب، کلیدی برای زندگی زیاد‌تر محسوب می‌شوند.


2- بروکلی
سبزی‌های چلیپایی‌ مثل بروکلی شامل مواد‌شیمایی پیش‌گیرنده از سرطان مثل سولفورافان هستند. در یک مطالعه گرفتنند که بروکلی‌خورها از آنان که رژیم خوراکی بدون سبزیجات داشتند زیاد‌تر زندگی کرده‌اند.

3- آجیل‌ها
به تازگیً در یک تحقیق پی برده شد که میل کردن فقط یک مشت آجیل در هر روز قادراست طول زندگی یک شخص را زیاد شدن دهد. یافته‌های آن تحقیق به ویژه نشان می‌دهند که آجیل‌خورها در معرض ریسک مرگ پایین‌تری از بابت امراض تهنظرکننده زندگی مثل دیابت و سرطان هستند.


4- چغندرها
این غذا‌های زیبا لبریز از ترکیب‌هایی به نام بتائین هستند که قدرت ضدالتهاب نیز دارند.


5- گوجه‌فرنگی‌ها
این میوه آب‌دار مدت‌ها است که با تندرستی انسان هم‌بسته است. آمریکایی‌ها گوجه‌فرنگی و فرآورده‌های گوجه‌فرنگی را به وفور می‌خورند، و این چیز مناسبی است: تحقیقات نشان داده‌اند که میل کردن گوجه‌فرنگی ریسک برخی سرطان‌ها، امراض قلبی و عروقی، و پوکی استخوان را کم شدن می‌دهند. گوجه‌فرنگی‌ها منشا مناسبی از ویتامین سی و میزان متنابهی از یک گونه آنتی‌اکسیدان به نام لیکوپن است.


6- توت‌ها
توت‌فرنگی‌ها، توت‌های‌آبی (بلوبری)، و نظیر این‌ها مواد منفجره شیرین خوش‌مزه با میزان قدرتمندی آنتی‌اکسیدان هستند که یاری می‌کنند در برابر پیری و سالخوردگی محافظت شوید. توت‌ها به ویژه شامل یک آنتی‌اکسیدان به نام آنتوسیانین هستند که از کارکرد مغز و حفظ عضلات حمایت و حفاظت می‌کنند.


7- روغن زیتون
به دفعات تاکید شده است رژیم خوراکی مدیترانه‌ای، که استار و هنرپیشه اصلی آن روغن زیتون است، یکی از سالم‌ترین شیوه‌های غذا در جهان است. دانشمندان گرفتنه‌اند که این چربی سالم روغنی به نبرد با زوال‌ شناختی ناشی از سالخوردگی یاری می‌کند.


8- سالمون
این ماهی، هر جور که دوست دارید، چه سوشی ژاپنی یا روی یک تکه نان برشته تنوری میل نمایید، لبریز از اسیدهای چرب امگا 3 است. دانشمندان نشان داده‌اند که سالمون قادراست از شما در برابر زوال ‌شناختی حفاظت کند و التهاب را کم شدن دهد.


9- زغال‌اخته (کرانبری)
بری‌ها (توت‌ها) شامل آنتی‌اکسیدان شناخته‌شده برای پشتیبانی از یک زندگی زیاد سالم هستند، ولی افزون بر این‌ها در یک تحقیق پی برده شد ترکیب پونه‌ی کوهی و زغال‌اخته طول زندگی کرم میوه را زیاد شدن می‌دهد. محققان می‌گویند که اعتماد دارند این ترکیب گیاهی تأثیری مشابه روی انسان دارد و به نگهبانی از انسان در برابر امراض مرتبط با سال خوردگی یاری می‌کنند.


10- خوراکی های تند (فلفلی)
اگر غذا‌های تند دوست را دارید می‌توانید از ادویه و تندی زندگی برای هر مدتی لذت ببرید. به تازگیً یک مطالعه که در چین منتشر شده است نشان داد آنان که غذا‌های تند، مثل فلفل، می‌خورند احتمال کم‌تری دارد زود بمیرند. این محققان همینطور گرفتنند آنان که غذا‌های تند می‌خورند در معرض ریسک مرگ پایین‌تری به سبب سرطان و امراض قلبی هستند.


11- چای سبز
شما مجبور نیستید چای سبز را جانشین قهوه نمایید. ولی افزودن یک فنجان چای سبز را به برنامه آشامیدنی‌های هر روزه‌تان در دید داشته باشید. هم چای سبز، هم سیاه، شامل کاتچین هستند که به حفاظت از قلب‌تان یاری می‌کند. در یک مطالعه که در ژاپن انجام شد پی برده شد چای‌سبزنوشان قهار که هر روز چند فنجان می‌نوشند یا آنان که دست‌کم نیم‌لیتر چای سبز در یک روز می‌نوشند، زندگی زیاد‌تری دارند، چون در معرض ریسک پایین‌تر امراض قلبی و سکته مغزی هستند.


12- سیر
سیر، هر غذا لذیذی را خوش مزه‌تر می‌کند، و شما نیز امکان پذیر است آن را به خوراکی یتان اضافه ‌نمایید: چون میل کردن سیر، ظرفیت زیاد شدن زندگی را دارد. سیر شامل آنتی‌اکسیدان‌ها است و عقیده بر این است که فشارخون را مرتب کردن می‌کند.


13- اسفناج
پاپای (کارتون معروف یا همان ملوان زبل) می‌داند که اسفناج چه‌قدر مناسب است. در یک مطالعه‌ای که به تازگیً انجام شد پی برده شد که میل کردن هر روزه‌ی اسفناج (یا هر سبزی برگ سبزی) قادراست یاری کند از زوال شناختی مربوط به سالخوردگی ممانعت شود. محققان این مزایا را منسوب به محتوی ویتامین کای لبریز در این سبزی می‌دانند.


14- آووهدیه
دنباله دهید، آووهدیه با نان تست را درست نمایید. محققان نشان داده‌اند که این ابرمیوه به کم شدن استرس یاری می‌کند و امکان پذیر است ظرفیت مبارزه علیه برخی سرطان‌ها را داشته باشد.


15- سیب‌ها
سیب‌ها یکی دیگر از منابع عالی آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. واقعاً میل کردن آب‌سیب به دلیل تمام خصوصیات و اهمیتش عالی است، ولی مطمئن شوید پوست را هم می‌خورید، چون اهمیت خوراکی بسیاری دارد. این میوه همینطور شامل فیبر است که به سامانه‌ هضم سالم خوراکی یاری می‌کند و قادراست از امراض قلبی پیش‌گیری کند.


16- مارچوبه
این ساقه‌های سبز لبریز از گلوتاتیون هستند که در تمام آنتی‌اکسیدان‌ها وجود دارد. مارچوبه قادراست ریسک امراض قلبی، زوال عقل، و سرطان را پایین بیاورد. مارچوبه همینطور منشای از فولات است که قادراست از کارکرد شناختی حمایت کند و تندرستی مغز مسن‌ترها را فراهم کند.


17- کیمچی
مطالعه‌ای به تازگیً نشان داد که پروبیوتیک‌های موجود در غذا‌های تخمیر شده مثل کیمچی، کلم‌ترش، و ماست امکان پذیر است علامت‌های نگرانی و افسردگی را کم شدن دهند. از آن هم مناسبتر، زیادتر کیمچی‌ها شامل سیر هستند، پس کیمچی‌خورها مزایای آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند را نیز کسب می‌کنند. در یک مطالعه نشان داده شد که باکتری‌های اسید لاکتیک پربیوتیک موجود در کیمچی برای پیش‌گیری از سرطان روده بزرگ سودمند هستند.

ایسنا

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 6 ساعت قبل
  • 2019-04-18 21:00:02
  • کجا برای تزریف ژل و بوتاکس مناسب تراست

   با توجه به اینکه توجه به زیبایی و لطافت پوست همیشه توسط افراد مختلف مورد توجه قرار می گیرد، تزریق بوتاکس، لیزر مو های زائد و تجربه تزریق ژل در کلینیک پوست و مو رز می تواند برای علاقه مندان به زیبایی یک فرصت ویژه به شمار رود. این مرکز با بکارگیری جدید ترین و تخصصی ترین تجهیزات پز
  • 1 روز قبل
  • 2019-04-17 09:00:03
  • معجزه گوجه فرنگی در پیشگری از سرطان پروستات آقایان

   قدیانی با بیان این که در کشورهای پیشرفته سرطان پروستات رایج ترین سرطان پس از سرطان پوست و مرگ آورترین سرطان در آقایان پس از سرطان ریه است، گفت: باارزش ترین فاکتور ریسکزای سرطان پروستات سن است. بیش از ۷۰ درصد آقایان که سرطان در آنان نمایان شده است، بیش از ۶۵ سال سن دارند
  • 2 روز قبل
  • 2019-04-16 09:00:02
  • این افراد بهتر است آلوئه ورا استفاده نکنند

   در دنباله به نکاتی که پزشک محمدحسین صالحی سورمقی، کارشناس فارماکوگنوزی و استاد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران، درباره این گیاه به آنان ذکر کرده‌اند، توجه نمایید.آلوئه‌ورا را به چه نامی در ایران می‌شناسیم و چه موادی دارد؟در ایران این گیاه علفی با نام فارسی «صبر زرد» و «شاخ
  • 3 روز قبل
  • 2019-04-15 09:00:02
  • خون در ادرار آقایان نشانه چه چیزی میتواند باش

   اگر مقدار مایع خون خیلی کم بوده یا خون دارای ضایعات خیلی بیشتر باشد، محصولات مضر می‌توانند با مواد شیمیایی در ادرار پیوند تشکیل داده و سبب تشکیل سنگ‌های سخت در کلیه‌ها یا مثانه شوند
  • 4 روز قبل
  • 2019-04-14 12:06:35
  • با خواص درمانی هلیله سیاه به طور کامل آشنا شوید

   خواص گیاهان دارویی بر هیچکس پوشیده نیست. انواع مختلفی از این دست گیاهان در طبیعت وجود دارند که خواص برخی شناخته شده و برخی دیگر هنوز ناشناخته هستند. یکی از این گیاهان مفید، می باشد که خواص بی شماری را برای آن ذکر کرده اند و تحقیقات علمی و تجربی زیادی این خواص را تایید کرده اند.
  • 4 روز قبل
  • 2019-04-14 09:00:05
  • چگونه بفهمیم ریزش مو ما ارثی است یا نه

   یک متخصص پوست و مو گفت: درمان قطعی ریزش مو ارثی در آقایان کاشت مو می باشد و با درمان‌ های به جز این روش ریزش مو کم خواهد شد اما ترمیم مو صورت نمی گیرد.ریزش مو ارثی یکی از بیشترین و شایع ترین دلایل ریزش مو می باشد، کچلی ارثی یک بیماری محسوب نمی شود. کچلی ارثی یک مشکل طبیعی است که ب
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-04 21:00:03
  • آیا ساق پای شما هم درد میکنه؟

   برای خوب شدن دادن درد ساق پا راه های متفاوتی وجود دارد. ساق پا به قسمتی از جسم انسان ها گفته می شود که در بخش تحتانی جسم قرار گرفته است. به بخشی از پا که بین زانو و مچ پا واقع شده است ساق پا گفته می شود. احساس درد در بخش ساق پا دلیل های متفاوتی قادراست داشته باشد. مردم مبتلا به این م
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-03 21:00:04
  • نگاهی به دستاورد های علمی بر روی استفاده از گوشت خوک

   از زمان ظهور اسلام تا کنون گفته شده که گوشت خوک حرام است و نبایست استفاده شود و مسلمانان جهان از میل کردن آن پرهیز می کنند. بعضی از مردم علت آن را نمی دانند. امروز در شیثار میخواهیم اندکی زیادتر درباره عوارض استفاده گوشت خوک با شما صحبت کنیم. با شیثار همراه باشید
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-02 21:00:05
  • مشکلات مداوای ایدز که بیمار با آنها درگیر است

   ما انسآنان در طول حیات بوسیله موجودات ریزی همانند انگلها، باکتریها، میکروبها، ویروسها و غیره مورد تهاجم قرارگرفته و مریض . میشویم.باارزشترین این مریضیها در تاثیر نفوذ میکروبها و ویروسها به ارگانیسم ما بوجودمیایند.ویروسها و میکروبها هردو موجودات خیلی ریزی هستند
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-02 00:00:00
  • خواص بادام زمینی برای مغز | تقویت عملکرد شناختی مغز با بادام زمینی

   بادام زمینی یکی از ریزغذایی های پرفایده برای جسم است که استفاده آن برای معالجه خیلیی از مریضی ها پیشنهاد می شود. یکی از باارزشترین خصوصیات بادام زمینی برای مغز است. در دنباله در شیثار می خواهیم درباره خصوصیات بادام زمینی برای مغز زیادتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 21 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 4 روز قبل
  • 2019-04-14 12:06:35
  • با خواص درمانی هلیله سیاه به طور کامل آشنا شوید

   14خواص گیاهان دارویی بر هیچکس پوشیده نیست. انواع مختلفی از این دست گیاهان در طبیعت وجود دارند که خواص برخی شناخته شده و برخی دیگر هنوز ناشناخته هستند. یکی از این گیاهان مفید، می باشد که خواص بی شماری را برای آن ذکر کرده اند و تحقیقات علمی و تجربی زیادی این خواص را تایید کرده اند.
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-23 00:00:00
  • آشنایی با اصطلاحات پزشکی- تنگی مری

   14تا حالا شده آزمایش یا سونوگرافی یا اندوسکوپی و....... بدی یه سری از اصطلاحات پزشکیو ندونی چی میشن.توی این سری از این نوشته ها تا جایی  که بتونم براتون بعضی از این علامت های مخفف شده را به طور کامل براتون توضیح میدم پس با ما و سایت شیثار همراه باشید و نظر هم یادتون نره
  • 59 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • توجه به گیر کردن غذا در گلو

   14

   برای همه ما پیش می آید که غذا در گلو های ما گیر کند اما بعضی اوقات ممکن است این گیر کردن غذا جدی تر از اونی باشه که ما فکر می کنیم و باید به اون توجه بیشتری نمایید

  • 7 ماه قبل
  • 2018-09-12 09:00:02
  • میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟

   14میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت.
  • 56 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • چند حدیث در مورد آب

   14پرهیز از زیاد نوشیدن اب: امام صادق ع :زیاد اب منوش زیرا منشآ هر دردی است پرهیز از نوشیدن اب بر روی غذای چرب: پیامبرخدا ص :اشامیدن اب بعد از چربی بیماری را تحریک میکند
  • 34 ماه قبل
  • 2016-06-07 00:00:00
  • بخوانید غذا خوب برای افطاری روزه داران!

   14متخصصین تغذیه چه توصیه های غذایی برای روزه داران در این ماه دارند آن ها چه منوها و مواد غذایی را برای روزه داران توصیه می کنند؟به توصیه های آن ها در ادامه مطلب گوش فرا دهید.
  • 56 ماه قبل
  • 2014-08-08 00:00:00
  • علت سیخ شدن مو روی بدن چیست

   14سرما تنها علت سیخ شدن موهای بدن نیست . ترس یا عصبانیت نیز می تواند همان واکنش را ایجاد کند.   حتما تا به حای شنیده اید که می گویند : مو به بدنم سیخ شد !! اصلا آیا مو واقعا سیخ می شود یا این یک اصطلاح است ؟ شاید باور نکنید اما موی بدن انسان می تواند سیخ بشود یا بهتر بگوییم ایستا بشود!
  • 55 ماه قبل
  • 2014-09-10 00:00:00
  • ماجرای طنز این که طبیعیه!

   داشتن یک مشاورخوب در زندگی خانوادگی و مشترک،واقعانعمتیه.آدم هروقت کم بیاره میره سفره دلش رو پیش مشاور باز میکنه و او هم که نون حرف زدنش رو میخوره،از راهنمایی های پر از حکمتش دریغ نمیکنه و آدم رو از افتادن به ورطه های هولناکی مثل طلاق یا-دور ازجان شما-همسرکشی نجات میده!
  • 55 ماه قبل
  • 2014-09-10 00:00:00
  • کنترل قند خون با روش های طبیعی

   بالابودن میزان قند خون یکی از بیماری‌ها ی رایج عصر ماست، اکثر بیماران به قند خون از داروهای شیمیایی برای کنترل آن استفاده میکنند ، اما برای کنترل قند خون روش های طبیعی نیز وجود دارد
  • 55 ماه قبل
  • 2014-09-09 00:00:00
  • رازهای آرامش درون

   انرژی های خود را پراکنده نکن؛آنها را زیر نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایت کن. هر کاری را با حواس جمع و علاقه انجام بده. در زمان حال زندگی کن و گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن....
  • 55 ماه قبل
  • 2014-09-08 00:00:00
  • توصیه های سلامتی امام رضا

   توصه های جالب که امام رضا علیه السلام در باره سفر کردن اونم یه سفر سالم  گفته که اگر هر مسلمانی انجامش بده برای سلامتی اش خیلی بهتره.باهم در سایت شیثار این توصیه ها را با گوش دل و جان می خوانیم
  • 55 ماه قبل
  • 2014-09-08 00:00:00
  • اصل هایی در زندگی!

   صبح ها که از خواب بیدار میشوید،دستگاه عیب سنج و ایرادگیر وجودتان را از کار بیندازید تا خورشید درخشان تر،پرنده ها خوش آوازتر،مردم مهربانتر و حتی کسب و کارتان پر برکت تر شود...
  • 55 ماه قبل
  • 2014-09-08 00:00:00
  • از عفونت قارچی ناخن بدانید

   عفونت قارچی مشکلی است که ممکن است هر نقطه از بدن به آن دچار شود حتی ناخن شما دوستان، پس بهتر است کمی راجع به عفونت قارچی بدانید
  • 55 ماه قبل
  • 2014-09-07 00:00:00
  • حکایت ناپلئون و مرد پوستین فروش

   هنگام حمله ناپلئون به روسیه،دسته ای از سربازان او در مرکز شهر کوچکی از آن سرزمین در حال جنگ بودند.ناپلئون به طور اتفاقی از سربازان خود جدا می افتد و گروهی از قزاقان رد او را میگیرند و در خیابان های پرپیچ و خم شهر به تعقیب او میپردازند...
  • 55 ماه قبل
  • 2014-09-07 00:00:00
  • چقدر خنده داره که...

   چقدر خنده داره که صدهزار تومان کمک در راه خدا مبلغ خیلی زیادیه،اما وقتی که باهمون مقدار پول به خرید میریم،کم به چشم میاد! چقدر خنده داره که یه ساعت عبادت تو مسجد،طولانی به نظر میاد،اما یه ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره!...
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید