هوالرزاق
ads

 • آخرین مطالب »
 • fa/Lifestyle/4554/تاثیر-اشتغال-زنان-بر-خانواده-و-باروری/تاثیر اشتغال زنان بر خانواده و باروری

  تاثیر اشتغال زنان بر خانواده و باروری 9 ساعت قبل

  دعوا کردن کودکان چه عواقبی دارد 21 ساعت قبل

  چرا بعد از زامیان مشکلاتی در رابطه زناشویی به وجود می آید 1 روز قبل

  نگاهی گذرا به سنگ دهبید 2 روز قبل

  چجوری پسرها مخ زنی میکنند 1 روز قبل

  fa/Married/4549/آدم-های-بد-قول-چجور-شخصیتی-دارند/آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند

  آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند 2 روز قبل

  روشهایی مفید برای رشد کسب و کارتون 2 روز قبل

  مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها 3 روز قبل

  چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد 3 روز قبل

  بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست 4 روز قبل

  fa/fun/4544/چجوری-گل-شمعدانی-رو-پرورش-بدیم-و-نگهداری-کنیم/چجوری گل شمعدانی رو پرورش بدیم و نگهداری کنیم

  چجوری گل شمعدانی رو پرورش بدیم و نگهداری کنیم 5 روز قبل

  با شربط انجیر اشتها کودکانتون رو چند برابر کنید 5 روز قبل

  چرا بچه ها از تاریکی میترسند 5 روز قبل

  چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد 6 روز قبل

  مدل لباس مجلسی دخترانه شیک


  گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!

  گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!

  بعضی خوراکی ها می توانند اثر بسیاری در زوال عقل مردم استفاده کننده بگذارند به این خوراکی های خوراکی های خنگ کننده می گویند.

  زوال عقل

  شاید فکر می نمایید هوش و استعداد ذاتی است و این امکان وجود ندارد که بیش از این باهوش باشید، اما غافلید از این حقیقت که برخی از غذا ها کارایی مغزتان را تحت اثر قرار داده و کم شدن حافظه شما را سبب می شوند. درنتیجه اگر می خواهید عملکرد مغزتان رو به زیاد شدن باشد و روز به روز هم زیادتر شود، بایست از استفاده گروهی از مواد خوراکی پرهیز نمایید و آنان را به رژیم خوراکی تان راه ندهید. در اینجا خوراکی های «خنگ کننده» را مناسبتر بشناسید و هرچه زیادتر از آنان فاصله بگیرید.


  1- آدامس
  گروهی از پژوهشگران بر این باورند که آدامس جویدن در برخی تقویت کارآیی مغز را کم شدن می دهد. پژوهش ها نشان می دهند آدامس جویدن هنقدم انجام فعالیت هایی که به تمرکز و دقت احتیاج دارند حفظ داده ها را در کوتاه مدت مخدوش می کند. آدامس جویدن ثبت داده ها و اطلاعات متفاوت در مغز را با مسائلی روبرو می کند.


  با این وجود، پژوهش های دیگری نشان می دهند آدامس جویدن به زیاد شدن تمرکز یاری می کند. در این زمینه پژوهش های متناقضی نظره می شود. به همین علت این احتمال وجود دارد که در این زمینه گرفتار سردرگمی شوید. به هرحال، اگر به جویدن آدامس عادت دارید مناسبتر است نیم نگاهی به این هشدارها هم داشته باشید یا عادت های زیان آور دیگر برای تندرستی مغز را ترک نمایید. به اندازه کافی آب بنوشید، خواب کافی داشته باشید و مغزتان را فعال نگه دارید تا مسائل کم شدن حافظه به سراغ تان نیاید.


  2- چیپس، سیب زمینی سرخ کرده و پیتزا
  پژوهش هایی که روی چهار هزار بچه انجام شده نشان می دهند بچهان سه ساله ای که در رژیم خوراکی شان میزان بسیاری خوراکی های کم اهمیت و فست فودهایی نظیر چیپس، پیتزا و سیب زمینی سرخ کرده وجود داشت در سال های بعد ضریب هوشی کمتری داشتند. درنتیجه باارزش است که پدر و مادرها از همان سال ها اولیه به رژیم خوراکی بچه هاشان توجه داشته باشند. افزون بر این، داشتن غذا مناسب در دوران بچهی هوش زبان شناختی بچهان را تثبیت می کند.


  محققان تاکید می کنند استفاده خوراکی هایی سودمند برای پرورش و رشد مغز در دوران بچهی الزامی است. با این وجود، شاید سخت باشد که بچه تان را خشنود نمایید تا از استفاده فست فودهای چرب و خوشمزه دست بکشد و به سراغ خوراکی های سالم تر برود. برای رسیدن به این هدف بایست پشتکار داشته باشید. زود مایوس نشوید. یادتان باشد که بایست بچهان را بارها و بارها به میل کردن خوراکی های سالم تشویق کرده و آنقدر این کار را تکرار نمایید تا به این رژیم خوراکی عادت کنند. حتی می توانید با یاری ساندویچ و اسنک های خوش قیافه این مواد خوراکی سالم را به رژیم خوراکی بچه دلبندتان راه دهید.


  3- کره
  اگر رژیم خوراکی شما لبریز از چربی های اشباع شده باشد، عملکرد مغزتان کم شدن می یابد. نتیجه پژوهش های پژوهشگران دانشگاه هاروارد این موضوع را تایید می کند. در این تحقیق محققان شش هزار خانم را به مدت چهار سال تحقیق کردند و به این نتیجه رسیدند زنانیی که در رژیم خوراکی شان چربی های تک غیراشباع شده وجود داشت؛ نظیر چربی موجود در روغن زیتون و آووهدیه، نمرههای زیادتری را در آزمون های متفاوت به دست می آورند. البته احتیاجی به حذف کامل این مواد خوراکی نیست و میزان اندکی از این چربی ها در رژیم خوراکی مسئلهی ایجاد نمی کند.


  پس مناسبتر است نمونه های کم چرب تری از فرآورده های حیوانی نظیر پنیر، ماست و شیر را انتخاب نمایید و از استفاده گوشت های فرآوری شده نظیر سوسیس و کالباس هم پرهیز نمایید. کارشناسان غذا پیشنهاد می کنند مناسبتر است پروتئین مورد احتیاج بدنتان را از منابع گیاهی تامین نمایید و زیادتر به سراغ استفاده سویا و حبوبات بروید.


  4- رژیم خوراکی کم کربوهیدرات
  خیلی ها دوست دارند لاغر شوند و برای انجام هر کاری حاضرند اما همواره اولین فکری که به ذهنشان می رسید حذف تمام هیدرات ها از رژیم خوراکی شان است، غافل از اینکه اگرچه امکان پذیر است این کار در کوتاه مدت سبب لاغری شان شود اما در درازمدت زیان آوررات بسیاری برای تندرستی شان دارد. حذف کربن با کم شدن قابل توجه هیدرات های کربن هم با کم شدن فعالیت مغز در رابطه است و شما را به سمت کندذهن شدن پیش می برد.


  پژوهشی که اواخر سال گذشته روی 19 خانم 22 تا 55 ساله انجام شده نشان می دهد مردمی که برای لاغر شدن رژیم های سفت و سختی را دنبال می کردند و در رژیم خوراکی شان هیدرات کربن نمی میل کردند، قسمتی از مهارت های مغزشان ضعیف شده بود و در آزمون های حافظه عملکرد ضعیف تری داشتند و در مقابل مردمی که به اندازه کافی هیدرات کربن می خورند ذهن فعال تری داشتند و حافظه شان از شتاب قابل قبولی برخوردار بود. همانطور که ذکر شد زیادتر مردم دل خوشی از مواد خوراکی شامل هیدرات کربن بالا ندارند و آن را فاکتور اضافه وزنشان می دانند؛ در حالی که کارشناسان غذا به شما پیشنهاد می کنند که با هیدرات های کربن دشمن نباشید و آنان را فاکتور اصلی چاقی تان نپندارید.


  چاقی در تاثیر زیاد شدن کالری جسم به وجود می آید و هیدرات های کربن اگر به مقدار کافی استفاده شوند، سبب چاقی شما نمی شوند. ضمن اینکه این گروه مواد خوراکی سوخت مغز بوده و استفاده شان برای زیاد شدن عملکرد مغز الزامی است. فقط برای یادآوری می گوییم غذا هایی نظیر ماکارونی، برنج قهوه ای و نان های سبوسدار مناسبترین منابع هیدرات های کربن هستند که نبایست فراموش شوند.


  5- شکر
  درست است که مزه مناسب و دلچسبی دارد اما شکر برای مغزتان چندان هم شیرین و خوشایند نیست و تندرستی شما را تهنظر می کند. شاید شنیده باشید که شکر برای دندان ها زیان آور است، کبد را گرفتار مسئله می کند و وزن را بالا می برد اما گذشته از تمام اینها استفاده مداوم شکر روی عملکرد مغز هم اثر گذاشته و به دید می رسد کارآیی آن را کم شدن می دهد.


  دانشمندان در این زمینه پژوهش های متفاوتی انجام داده و اثر شکر را روی موش های آزمایشگاهی امتحان کرده اند. نتایج تحقیق های آنان نشان می دهد موش هایی که در رژیم خوراکی شان فروکتوز بسیاری وجود داشت، زمانی در صفحه های پرپیچ و خم یا ماز قرار می گرفتند حرکت شان آهسته شده و قدرت حافظه شان کم شدن می یافت اما موش هایی که در رژیم خوراکی شان به جای فروکتوز، امگا 3 وجود داشت، مغزی فعالت تر و حرکت های فرزتری داشتند.


  براساس این نتایج و دیگر تحقیق ها، محققان به این نتیجه رسیدند که آن دسته از رژیم های خوراکی که فقط شامل قند فروکتوز هستند فعالیت های مغز را تحت اثر قرار می دهند چون توانایی انسولین را برای یاری به سلول های مغز مختل می کنند. از سوی دیگر، اسیدهای چرب امگا 3 می توانند مغز را در مقابل تاثیرهای منفی شکر مصون نگه دارند.


  قند فروکتوز در گروهی از میوه ها نمایان می شوند اما استفاده این میزان فروکتوز مسئله زا نیست. مسئله وقتی ایجاد می شود که شربت های شیرینی که در شیرینی جات نمایان می شود و همینطور آشامیدنی های شیرین به میزان بسیار استفاده شوند. با وجود اینکه این تحقیقات هنوز در مراحل مگاماتی قرار دارد اما کارشناسان پیشنهاد می کنند برای حفظ تندرستی تان استفاده شکر را ممحدوده کرده و به جای آن اسید چرب امگا 3 زیادتری را در رژیم خوراکی تان بگنجانید. گردو، ماهی سالمون و سویا از جمله منابع غنی از اسید چرب امگا 3 هستند که استفاده آنان برای بهبود عملکرد مغز الزامی است.


  6- نمک
  نمک هم به اندازه شکر برای مغز شما زیان آور است، به ویژه هنقدمی که نمک داخل فست فودها و گوشت های فرآوری شده نظیر سوسیس و کالباس، چیپس و همبرگر باشد. نمک جدای از اینکه سبب زیاد شدن فشار خون شما می شود، فعالیت شناختی مغز را تحت اثر قرار می دهد.


  پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که داشتن رژیم خوراکی لبریز از نمک فعالیت های شناختی مغز را به شدت تحت اثر قرار داده و شتاب سرایت داده ها را در میان مردم میانسال به طور قابل توجهی کم شدن می دهد. اگر نمک به طور مستقیم اندکی قبل از میل کردن خوراکی به آن اضافه شود زیاد زیان آورتر از وقتی است که همراه با خوراکی پخته می شود.


  7- سوسیس و کالباس
  این خبر برای دوستداران فست فودهای خوشمزه زیاد مایوس کننده است اما پژوهشگران این بار باز هم سوسیس و کالباس را علامت گرفته اند و این گروه از خوراکی ها را هم به مواد خوراکی خنک کننده اضافه کرده اند. در مواد خوراکی فرآوری شده مواد نگه دارنده زیان آوری وجود دارد که فعالیت مغز را تحت اثر قرار می دهد. مزه دهنده و رنگ های مصگونهی هم چنین مسئلهی ایجاد می کنند.


  از سوی دیگر، براساس یافته های منابع علمی متفاوت سوسیس و کالباس ها چربی بسیاری دارند، این چربی ها قسمت هیپوتالاموس مغز را که مسئول کنترل و مرتب کردن گرسنگی است، تحت اثر قرار داده و سیکل طبیعی جسم را مختل می کند. بنابراین آشفتگیاتی در جسم ایجاد می کند و بدین ترتیب با اثر با عملکرد مغز، زمینه چاقی فراهم می شود.

  ماهنامه پیام تندرستی


  گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!

  برچسب های
  گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل! - - - - - - - -

  آمار و ارقام
  زمان قرار گرفتن در سایت :1395/02/30-33 ماه قبل
  کل بازدید : 880
  تعداد بازدید ماه جاری : 880
  تعداد بازدید در هفته جاری : 1
  تعداد علاقه مندی ها : 0

  تعداد 0رای به گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل! داده شده است
  و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
  نظر شما راجع به گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!


  مطالب مرتبط با گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!

  چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد
  چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد
  چجوری از اضطراب و تپش قلب پیشگری کنیم چجوری از اضطراب و تپش قلب پیشگری کنیم
  برای سلامت فرزندان پسرتان این موارد آلت تناسلی را چک کنید برای سلامت فرزندان پسرتان این موارد آلت تناسلی را چک کنید
  برای داشتن سلامتی بیشتر این مواد غذایی را بیشتر استفاده کنید برای داشتن سلامتی بیشتر این مواد غذایی را بیشتر استفاده کنید
  شکل شکم مادران باردار و وضعیت جنسی و جسمی جنین شکل شکم مادران باردار و وضعیت جنسی و جسمی جنین
  چجوری با روش هایی ساده پوست سفیدتری داشته باشیم چجوری با روش هایی ساده پوست سفیدتری داشته باشیم
  در روزهای اول بعد از زایمان چی بخوریم در روزهای اول بعد از زایمان چی بخوریم
  رای بهبود زخم جسم پس از زایمان از بعضی راهکارهای اثربخش می توانید یاری بگیرید غذا در روزهای اول زایمان زیاد باارزش و حائز ارزش است برای بازیابی قوای جسمی مادر بعضی موادخوراکی سودمند به آن ها توصیه می کنیم که زیاد سودمند و پرفایده هستند این موادخوراکی سبب زیاد شدن شیر مادر و زیاد شدن تندرستی مادر و نوزاد نیز خواهند شد . مراقبت غذایی بعد از سقط جنین مراقبت غذایی بعد از سقط جنین
  سقط جنین برای هر مادری موضوعی دردناک و آزادستهنده است.مادرانی که بچه خود را از دست می دهند افزون بر حمایت عاطفی احتیاج دارند از دید غذا تثبیت شوند.زیرا سقط جنین سبب ضعیف شدن جسم می شود راه کارهایی ساده برای بهبود بخیه زایمان راه کارهایی ساده برای بهبود بخیه زایمان
  زایمان طبیعی نسبت به سزارین فرق های زیادی دارد. هر کس با توجه به توانایی بدنی و همینطور آمادگی روحی که دارد یکی از این شیوه ها را برای زایمان انتخاب می کند. هر دوی این شیوه ها پیامد ویژه خود را دارند. امروز در شیثار می خواهیم درباره شیوه های بهبود بخیه زایمان طبیعی با شما صحبت کنیم
  بهترین روش برای پیشگیری از ریزش مو بهترین روش برای پیشگیری از ریزش مو
  ریزش مو یکی از مشکلات شایع است مخصوصا برای پسرها، اما میشه با روش ها و مراقبت هایی جلوی ریزش مو رو نیز گرفت ریه و کبد را با این مواد شستشو دهید ریه و کبد را با این مواد شستشو دهید
  امروز براتون راه کارهایی دارین برای شستشوی ریه و کبد ، دو عضو فوق العاده مهم در سلامتی دو ماسک طبیعی روشن کننده پوست دو ماسک طبیعی روشن کننده پوست
  امروز براتون دو تا ماسک طبیعی صورت داریم که تاثیر روشن کنندگی و لطافت رو برای شما به همراه داره، حتما اون ها رو امتحان کنید که ميتونه براتون مفید باشه علائم گاز گرفتگی و نحوه برخورد با آن علائم گاز گرفتگی و نحوه برخورد با آن
  گازگرفتگي مشکل مخوفی ست که ميتونه منجر به فوت نیز بشه و باید با علائم آن و نحوه کنترل گاز گرفتگی آشنایی داشت تا جلوی آسیب بیشتر به فرد گاز گرفته را گرفت کالباس نخورید حتی اگر خیلی خیلی دوست دارید کالباس نخورید حتی اگر خیلی خیلی دوست دارید
  کالباس نخورید حتی اگر خیلی خیلی دوست دارید این نه حرف و نظر ماست که حرفی از وزیر بهداشت است که بیان کرده کالباس نخورید مخصوصا کالباس مرغ هیدروسل چیست و چگونه درمان میشود هیدروسل چیست و چگونه درمان میشود
  هیدروسل بیماری مردانه ای است که فکرکنم کم وبیش نام اون رو شنیده باشید بیماری که با تمام مشکلاتی که برای بیمار دارد خوشبختانه راه های درمان خوبی نیز دارد مراقبت از چشم بعد از عمل لیزر مراقبت از چشم بعد از عمل لیزر
  عمل چشم یکی از حساسترین عمل هایی است که در این روزها صورت میگیرد و باید قبل و بعد از عمل چشم مراقبت های خاصی رو از چشم انجام داد که امروز لیست کوتاهی از اونارو براتون داریم رژیم فوق العاده مبارزه با غم و اندوه رژیم فوق العاده مبارزه با غم و اندوه
  اگر فکر میکنید تازگی ها خیلی دچار ناراحتی و افسرگی شده اید شما میتونین با رژیم غذایی نیز از این حالت خودتون کم کنید و بتونین حال و حس خوبی نیز داشته باشید اونم تنها با رعایت کردن دستوراتی در خورد و خوراک خود مهمترین عاملین مرگ ایرانیان مهمترین عاملین مرگ ایرانیان
  در هر دوره عامل هایی در جامعه باعث مرگ و میر بیشتر میشود و در جامعه ما اینگونه است که بیماری های قلبی و البته انواع سرطان ها به همراه تصادفات رانندگی مهمترین عوامل مرگ ایرانینان هستند علامت های کم خوابی یا بد خوابی را بشناسیم علامت های کم خوابی یا بد خوابی را بشناسیم
  ممکنه شما فکرکنین که در شبانه روز به اندازه کافی میخوابید و خواب کافی دارید اما ممکن در اون بازه زمانی خواب مناسبی نداشته باشید ، اما از کجا متوجه این مسئله بشیم که خوابمون کافی و یا مناسب نیست


  تاثیر دو انگشت بر رفتار شما!! تاثیر دو انگشت بر رفتار شما!!
  طرز فکرهای وباور هایی است که از قدیم بوده  وتا به ما هم ادامه پیدا کرده است و یکی از آن ها تاثیر اجزاء بدن بر روی رفتار است
  پیشگیری از ازدواج در موارد زیر پیشگیری از ازدواج در موارد زیر
  ازدواج یکی از امور واجب است و ببرای تمامی افراد لازم گاهی شرایطی پیش می آید که در آن شرایط بهتر است از ازدواج جلوگیری نمایید
  راز داشتن نگاه تاثیر گذار راز داشتن نگاه تاثیر گذار
  گاهی در نگاه بعضی افراد تاثیر و جاذبه ای هست که نمیتاون در نگاه دیگران آن را پیدا کرد اما حقیقتا این تاثیر و جاذبه از کجا می آید
  لیزر برای تسکین درد لیزر برای تسکین درد
  لیزر یکی از دستاورد هایی است که هر روز و هر روز مواد استفاده از آن بیشتر و بیشتر میشود
  کدام عینک آفتابی بهتر است؟ کدام عینک آفتابی بهتر است؟
  استفاده از عینک آفتابی در تمامی فصول سال الزامی است اما با فرارسیدن فصل گرما طولانی شدن روز و بیشتر شدن شدت آفتاب نیاز به استفاده از آن بیشتر می شود.
  باپوست های خشک و ترک خورده چه کنیم؟ باپوست های خشک و ترک خورده چه کنیم؟
  این مهم نیست که پوستتان تا چه حد خشک باشد، پاکسازی شبانه پوست امری ضروری است. پوست حساس صورت شما در طول فعالیت های روزانه، آغشته به انواع مواد آرایشی ، کرمهای ضدآفتاب، باکتری های پوستی، سلولهای مرده، خاک و چربی می گردد آنها می توانند با بستن منافذ پوستتان سبب التهابات پوستی شوند.اما نکته ی مهم در شستشوی روزانه پوستتان این است که این کار را به درستی انجام دهید برای مثال شستشو با مواد پاک کننده زبر و نامناسب سبب تحریکات پوستی می شود. همچنین هنگام صبح برای شستن صورتتان نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست و تنها آب بهترین شستشو برای صورتتان است.
  نکات زیبایی و انتخاب رنگ لاک ناخن نکات زیبایی و انتخاب رنگ لاک ناخن
  لاک ناخن یکی از وسائلی است که خانم ها در روزهای اخیر خیلی بیشتر از آن استفاده میکنند و برای خانم ها خیلی خیلی مهم شده است اما برای هر چه بیشتر جلوه کردن این وسیله زیبایی نکاتی را باید شما دوستان در نظر بگیرید
  از خطرات جویدن ناخن چه می دانید؟ از خطرات جویدن ناخن چه می دانید؟
  آیا شما از آن دسته افرادی هستید که هنگام نگرانی، نا آرامی یا تنها از سر بی حوصلگی، انگشت به دهان برده و ناخنهای خود را میجوید؟ آیا ناخنهای شما از شدن جویده شدن رشته رشته شده یا از شدت کوتاه شدن به سادگی زخمی و خون آلود میشود جویدن ناخن چیزی بیش از یک عادت بد است. پزشکان میگویند که این کار یکی از رایجترین نشانه های اضطراب یا ناهنجاریهای وسواس گونه به خصوص در نوجوانان و کودکان سنین دبستان است و میتواند به از شکل افتادگی عضو و عفونتهای جدی منجر شود. آلن ریموند ون آبه (Alain-Raymond van Abbe) یکی از توسعه دهندگان سابق صنعت آرایش و بهداشت، تعداد جوندگان ناخن در سراسر جهان به بیش از 600 میلیون نفر میرسد. او متوجه شد که جویدن ناخن به قدری رواج دارد که میتوان تنها برای درمان همین مشکل، کار تجاری بزرگی راه اندازی کرد
  کارهای قبل از عروسی کارهای قبل از عروسی
  عروسی یک از اتفاقات نادر و فوق العاده در زندگی است که برای هرکسی خیلی خیلی مهم است و همه میخواهند ب بهترین نحو ممکن برگزار گردد اما برای اینکه عروسی خوبی داشته باشیم چه کارهای باید انجام دهیم
  برای داشتن پوستی سالم ... بخوانید برای داشتن پوستی سالم ... بخوانید
  آنچه همواره از سوی كارشناسان تغذیه به آن اشاره می‌شود تا به همین واسطه از داشتن پوستی سالم و شاداب لذت ببریم، مصرف میوه‌ها و سبزی‌هایی است كه منابع خوبی از انواع ویتامین‌ها محسوب می‌شوند. تاثیرگذاربودن ویتامین‌ها در شادابی پوست، تولید‌كنندگان را نیز بر آن داشته تا برای ساخت انواع كرم‌ها و لوسیون‌ها از تركیب‌های ویتامینه استفاده كنند اما با آغاز سال نو، می‌توان به جای استفاده از تركیب‌های شیمیایی، این منابع طبیعی را در سبد میوه‌های بهاری پیدا كرد.
  خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو