هوالرزاق
ads


گردآوری از  اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!

گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!

بعضی خوراکی ها می توانند اثر بسیاری در زوال عقل مردم استفاده کننده بگذارند به این خوراکی های خوراکی های خنگ کننده می گویند.

زوال عقل

شاید فکر می نمایید هوش و استعداد ذاتی است و این امکان وجود ندارد که بیش از این باهوش باشید، اما غافلید از این حقیقت که برخی از غذا ها کارایی مغزتان را تحت اثر قرار داده و کم شدن حافظه شما را سبب می شوند. درنتیجه اگر می خواهید عملکرد مغزتان رو به زیاد شدن باشد و روز به روز هم زیادتر شود، بایست از استفاده گروهی از مواد خوراکی پرهیز نمایید و آنان را به رژیم خوراکی تان راه ندهید. در اینجا خوراکی های «خنگ کننده» را مناسبتر بشناسید و هرچه زیادتر از آنان فاصله بگیرید.


1- آدامس
گروهی از پژوهشگران بر این باورند که آدامس جویدن در برخی تقویت کارآیی مغز را کم شدن می دهد. پژوهش ها نشان می دهند آدامس جویدن هنقدم انجام فعالیت هایی که به تمرکز و دقت احتیاج دارند حفظ داده ها را در کوتاه مدت مخدوش می کند. آدامس جویدن ثبت داده ها و اطلاعات متفاوت در مغز را با مسائلی روبرو می کند.


با این وجود، پژوهش های دیگری نشان می دهند آدامس جویدن به زیاد شدن تمرکز یاری می کند. در این زمینه پژوهش های متناقضی نظره می شود. به همین علت این احتمال وجود دارد که در این زمینه گرفتار سردرگمی شوید. به هرحال، اگر به جویدن آدامس عادت دارید مناسبتر است نیم نگاهی به این هشدارها هم داشته باشید یا عادت های زیان آور دیگر برای تندرستی مغز را ترک نمایید. به اندازه کافی آب بنوشید، خواب کافی داشته باشید و مغزتان را فعال نگه دارید تا مسائل کم شدن حافظه به سراغ تان نیاید.


2- چیپس، سیب زمینی سرخ کرده و پیتزا
پژوهش هایی که روی چهار هزار بچه انجام شده نشان می دهند بچهان سه ساله ای که در رژیم خوراکی شان میزان بسیاری خوراکی های کم اهمیت و فست فودهایی نظیر چیپس، پیتزا و سیب زمینی سرخ کرده وجود داشت در سال های بعد ضریب هوشی کمتری داشتند. درنتیجه باارزش است که پدر و مادرها از همان سال ها اولیه به رژیم خوراکی بچه هاشان توجه داشته باشند. افزون بر این، داشتن غذا مناسب در دوران بچهی هوش زبان شناختی بچهان را تثبیت می کند.


محققان تاکید می کنند استفاده خوراکی هایی سودمند برای پرورش و رشد مغز در دوران بچهی الزامی است. با این وجود، شاید سخت باشد که بچه تان را خشنود نمایید تا از استفاده فست فودهای چرب و خوشمزه دست بکشد و به سراغ خوراکی های سالم تر برود. برای رسیدن به این هدف بایست پشتکار داشته باشید. زود مایوس نشوید. یادتان باشد که بایست بچهان را بارها و بارها به میل کردن خوراکی های سالم تشویق کرده و آنقدر این کار را تکرار نمایید تا به این رژیم خوراکی عادت کنند. حتی می توانید با یاری ساندویچ و اسنک های خوش قیافه این مواد خوراکی سالم را به رژیم خوراکی بچه دلبندتان راه دهید.


3- کره
اگر رژیم خوراکی شما لبریز از چربی های اشباع شده باشد، عملکرد مغزتان کم شدن می یابد. نتیجه پژوهش های پژوهشگران دانشگاه هاروارد این موضوع را تایید می کند. در این تحقیق محققان شش هزار خانم را به مدت چهار سال تحقیق کردند و به این نتیجه رسیدند زنانیی که در رژیم خوراکی شان چربی های تک غیراشباع شده وجود داشت؛ نظیر چربی موجود در روغن زیتون و آووهدیه، نمرههای زیادتری را در آزمون های متفاوت به دست می آورند. البته احتیاجی به حذف کامل این مواد خوراکی نیست و میزان اندکی از این چربی ها در رژیم خوراکی مسئلهی ایجاد نمی کند.


پس مناسبتر است نمونه های کم چرب تری از فرآورده های حیوانی نظیر پنیر، ماست و شیر را انتخاب نمایید و از استفاده گوشت های فرآوری شده نظیر سوسیس و کالباس هم پرهیز نمایید. کارشناسان غذا پیشنهاد می کنند مناسبتر است پروتئین مورد احتیاج بدنتان را از منابع گیاهی تامین نمایید و زیادتر به سراغ استفاده سویا و حبوبات بروید.


4- رژیم خوراکی کم کربوهیدرات
خیلی ها دوست دارند لاغر شوند و برای انجام هر کاری حاضرند اما همواره اولین فکری که به ذهنشان می رسید حذف تمام هیدرات ها از رژیم خوراکی شان است، غافل از اینکه اگرچه امکان پذیر است این کار در کوتاه مدت سبب لاغری شان شود اما در درازمدت زیان آوررات بسیاری برای تندرستی شان دارد. حذف کربن با کم شدن قابل توجه هیدرات های کربن هم با کم شدن فعالیت مغز در رابطه است و شما را به سمت کندذهن شدن پیش می برد.


پژوهشی که اواخر سال گذشته روی 19 خانم 22 تا 55 ساله انجام شده نشان می دهد مردمی که برای لاغر شدن رژیم های سفت و سختی را دنبال می کردند و در رژیم خوراکی شان هیدرات کربن نمی میل کردند، قسمتی از مهارت های مغزشان ضعیف شده بود و در آزمون های حافظه عملکرد ضعیف تری داشتند و در مقابل مردمی که به اندازه کافی هیدرات کربن می خورند ذهن فعال تری داشتند و حافظه شان از شتاب قابل قبولی برخوردار بود. همانطور که ذکر شد زیادتر مردم دل خوشی از مواد خوراکی شامل هیدرات کربن بالا ندارند و آن را فاکتور اضافه وزنشان می دانند؛ در حالی که کارشناسان غذا به شما پیشنهاد می کنند که با هیدرات های کربن دشمن نباشید و آنان را فاکتور اصلی چاقی تان نپندارید.


چاقی در تاثیر زیاد شدن کالری جسم به وجود می آید و هیدرات های کربن اگر به مقدار کافی استفاده شوند، سبب چاقی شما نمی شوند. ضمن اینکه این گروه مواد خوراکی سوخت مغز بوده و استفاده شان برای زیاد شدن عملکرد مغز الزامی است. فقط برای یادآوری می گوییم غذا هایی نظیر ماکارونی، برنج قهوه ای و نان های سبوسدار مناسبترین منابع هیدرات های کربن هستند که نبایست فراموش شوند.


5- شکر
درست است که مزه مناسب و دلچسبی دارد اما شکر برای مغزتان چندان هم شیرین و خوشایند نیست و تندرستی شما را تهنظر می کند. شاید شنیده باشید که شکر برای دندان ها زیان آور است، کبد را گرفتار مسئله می کند و وزن را بالا می برد اما گذشته از تمام اینها استفاده مداوم شکر روی عملکرد مغز هم اثر گذاشته و به دید می رسد کارآیی آن را کم شدن می دهد.


دانشمندان در این زمینه پژوهش های متفاوتی انجام داده و اثر شکر را روی موش های آزمایشگاهی امتحان کرده اند. نتایج تحقیق های آنان نشان می دهد موش هایی که در رژیم خوراکی شان فروکتوز بسیاری وجود داشت، زمانی در صفحه های پرپیچ و خم یا ماز قرار می گرفتند حرکت شان آهسته شده و قدرت حافظه شان کم شدن می یافت اما موش هایی که در رژیم خوراکی شان به جای فروکتوز، امگا 3 وجود داشت، مغزی فعالت تر و حرکت های فرزتری داشتند.


براساس این نتایج و دیگر تحقیق ها، محققان به این نتیجه رسیدند که آن دسته از رژیم های خوراکی که فقط شامل قند فروکتوز هستند فعالیت های مغز را تحت اثر قرار می دهند چون توانایی انسولین را برای یاری به سلول های مغز مختل می کنند. از سوی دیگر، اسیدهای چرب امگا 3 می توانند مغز را در مقابل تاثیرهای منفی شکر مصون نگه دارند.


قند فروکتوز در گروهی از میوه ها نمایان می شوند اما استفاده این میزان فروکتوز مسئله زا نیست. مسئله وقتی ایجاد می شود که شربت های شیرینی که در شیرینی جات نمایان می شود و همینطور آشامیدنی های شیرین به میزان بسیار استفاده شوند. با وجود اینکه این تحقیقات هنوز در مراحل مگاماتی قرار دارد اما کارشناسان پیشنهاد می کنند برای حفظ تندرستی تان استفاده شکر را ممحدوده کرده و به جای آن اسید چرب امگا 3 زیادتری را در رژیم خوراکی تان بگنجانید. گردو، ماهی سالمون و سویا از جمله منابع غنی از اسید چرب امگا 3 هستند که استفاده آنان برای بهبود عملکرد مغز الزامی است.


6- نمک
نمک هم به اندازه شکر برای مغز شما زیان آور است، به ویژه هنقدمی که نمک داخل فست فودها و گوشت های فرآوری شده نظیر سوسیس و کالباس، چیپس و همبرگر باشد. نمک جدای از اینکه سبب زیاد شدن فشار خون شما می شود، فعالیت شناختی مغز را تحت اثر قرار می دهد.


پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که داشتن رژیم خوراکی لبریز از نمک فعالیت های شناختی مغز را به شدت تحت اثر قرار داده و شتاب سرایت داده ها را در میان مردم میانسال به طور قابل توجهی کم شدن می دهد. اگر نمک به طور مستقیم اندکی قبل از میل کردن خوراکی به آن اضافه شود زیاد زیان آورتر از وقتی است که همراه با خوراکی پخته می شود.


7- سوسیس و کالباس
این خبر برای دوستداران فست فودهای خوشمزه زیاد مایوس کننده است اما پژوهشگران این بار باز هم سوسیس و کالباس را علامت گرفته اند و این گروه از خوراکی ها را هم به مواد خوراکی خنک کننده اضافه کرده اند. در مواد خوراکی فرآوری شده مواد نگه دارنده زیان آوری وجود دارد که فعالیت مغز را تحت اثر قرار می دهد. مزه دهنده و رنگ های مصگونهی هم چنین مسئلهی ایجاد می کنند.


از سوی دیگر، براساس یافته های منابع علمی متفاوت سوسیس و کالباس ها چربی بسیاری دارند، این چربی ها قسمت هیپوتالاموس مغز را که مسئول کنترل و مرتب کردن گرسنگی است، تحت اثر قرار داده و سیکل طبیعی جسم را مختل می کند. بنابراین آشفتگیاتی در جسم ایجاد می کند و بدین ترتیب با اثر با عملکرد مغز، زمینه چاقی فراهم می شود.

ماهنامه پیام تندرستی


گردآوری از  اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!

برچسب های
گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل! - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/02/30-28 ماه قبل
کل بازدید : 801
تعداد بازدید ماه جاری : 801
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!


مطالب مرتبط با گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!

میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود. درمان خانگی سینوزیت قارچی درمان خانگی سینوزیت قارچی
سوالات زیادی مطرح میشود در مورد اینکه سینوزیت قارچی چیست و چگونه باید با آن برخورد کرد و راه های درمانی آن چیست.امروز دوباره سعی داریم نگاه کلی به این بیماری بندازی و ببینیم چیست والبته راه های درمان اون چیست معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید
پوست خود را  با این خوراکی ها درخشانتر کنید پوست خود را با این خوراکی ها درخشانتر کنید
اگر تمایل دارید پوستی زیبا والبته درخشان رو داشته باشید میتونین با استفاده از خوراکی هایی سالم و البته خوب پوست خودتون رو درخشان و خوب نگه دارید و پوست خودتون رو زیباتر نمایید علت سیخ شدن مو روی بدن چیست علت سیخ شدن مو روی بدن چیست
سرما تنها علت سیخ شدن موهای بدن نیست . ترس یا عصبانیت نیز می تواند همان واکنش را ایجاد کند.   حتما تا به حای شنیده اید که می گویند : مو به بدنم سیخ شد !! اصلا آیا مو واقعا سیخ می شود یا این یک اصطلاح است ؟ شاید باور نکنید اما موی بدن انسان می تواند سیخ بشود یا بهتر بگوییم ایستا بشود! متن جابی بخونش ونظرتو بنویس مدل های جدید و زیبای آرایش چشم و ابرو مدل های جدید و زیبای آرایش چشم و ابرو
مدل های جدید و زیبای آرایش چشم و ابرو نشانه های کم کاری و پرکاری تیروئید نشانه های کم کاری و پرکاری تیروئید
سرپرست گروه خودداری از بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اظهار کرد: تشخیص به موقع اختلال عملکرد غده تیروئید به صورت کم‌کاری یا پرکاری در اکثر موارد با مصرف دارو قابل درمان است. مهمترين عوارض تاتوکردن مهمترين عوارض تاتوکردن
    اين روزها کار از نوشتن «سلطان غم مادر» و کشيدن قلب تيرخورده روي بازو و ساعد و آرنج و گردن گذشته است و تاتو کردن ديگر مخصوص قشر خاصي نيست....  به عبارتي، حالا نوبت خانم‌هاست تا خطوط صورتشان را پررنگ کنند و خط لب، خط چشم و ابروي خطي! داشته باشند اما باور کنيد متخصصان پوست مي‌گويند تقريبا همه آنهايي که تاتو مي‌کنند، بعد از مدت کوتاهي از انجام آن پشيمان مي‌شوند.به‌عنوان نمونه دختر خاله ام از جمله افرادي است که بعد از تاتوي ابروي خود از نتيجه کار رضايت نداشته و به اصطلاح براي ترميم آن به يک آرايشگاه مراجعه کرده و علاوه بر اينکه چهره او زيباتر نشده بلکه زيبايي قبل را هم از دست داده است. اگر دوست داريد بدانيد که ماجرا از چه قرار بوده، گفتگوي من با او را بخوانيد و نظر متخصصان  را هم در اين مورد بدانيد.دختر خاله ام میگفت این ايـن بـزرگ‌تـريـن اشـتـبـاه زنـدگـي‌ام بـود حال در ادامه نظر متخصصان وبیماریهایی که این عوارض در پی دارد را با هم میخوانیم.پس با ما همراه باشید. ماده غذایی حیاتی برای کودکان ماده غذایی حیاتی برای کودکان
شیر جزء مواد غذایی لازم بلکه جحیاتی برای کودکان است و حتما باید در دوران کودکی بچه ها حسابی از این ماده مقوی استفاده کنندو تغذیه خبوی داشته باشند روغی برای استفاده سالمندان روغی برای استفاده سالمندان
بیماری های مختلفی با بالا رفتن سن در سالمندان شایع میشود و از آن جمله میتوان به سکته مغزی اشاره کرد و امروز روغنی رو به شما دوستان معرفی میکنیم که برای سالمندان خیلی مفید است نحوه سفید کردن زیر بغل نحوه سفید کردن زیر بغل
ممکن می باشد برای هر کس پیش آمده باشد که از سیاهی وست زیر بغلتش در مجالس و میهمانی ها خجالت کشیده باشد و نتواند لباس شیک و مجلسی دلخواهش را برتن کند. برای لاغری سرپا به ایستید برای لاغری سرپا به ایستید
متخصصان امر سلامتی توصیه میکنند برای سلا می و لاغری تا اونجا که میتوانید سرپا به ایستید چگونه جای جوش را از بین ببریم چگونه جای جوش را از بین ببریم
همیشه این سئوال مطرح هست که چگونه میتوان جای جوش صورت را از بین ببریم مخصوصا جوش صورت که زیاد خوش آیند نیست و بلکه میتونه ناراحت کننده نیز باشه


سقوط هواپیمای مسافربری در تهران وفوت سرنشینان + عکس سقوط هواپیمای مسافربری در تهران وفوت سرنشینان + عکس
امروز خبری ناگوار در تهران به گوش ها رسید خبر سقوط هواپیمای مسافربری دیگری در تهران که متاسفانه تمامی سرنشینان آن نیز فوت کرده اند
ارزان شدن اوراق مسکن در رکود بازار ارزان شدن اوراق مسکن در رکود بازار
بعد از کسود بازار بازار اوراق مشارکت مسکن گران و گرانتر شدن و وجری شد که بازار کازبی در این  قسمت ایجاد شد و این بازار رشد کرد والان خبرهایی مبنی بر کاهش قیمت این بازار به گوش میرسد
پیدا کردن مواد مخدر در اتاق خواب یک زن پیدا کردن مواد مخدر در اتاق خواب یک زن
در تهران اعضا باندی خلافکار که در کار فروش مواد مخدر بودنند دستگیر شدنند و مواد پیدا شده توسط بلیس نابود شد
سن واقعی بازیگران سینمای ایران سن واقعی بازیگران سینمای ایران
همه چیز ستاره ها برای دوست داران و طرفدارانشون مهم است مخصوصا سن و تاریخ تولد و اینکه خانم باشی یا آقا فرق نمیکنه و وقتی معروف میشی همه دوست دارند همه چیز تورو بدونن و امروز با نگاهی به سن ستاره ها با شماییم
کمک تمامی مسافران مترو برای نجات جوان مسافر کمک تمامی مسافران مترو برای نجات جوان مسافر
اتفاقی کهبرای یک مسافر مترو افتاد باعث شد تا تمامی مسافران با کمک هم او رو کمک کنند تا مشکلش را حل کند و روی داد بدی پیش نیاید
بازی چیستان بازی چیستان
با سلام جوابهای چیستان را در بخش نظرات بگذارید.سعی هم بکنید جوابها رو خودتون بنویسید یا این که از اینترنت کپی کنید.این بخش هر هفته روزای یکشنبه برگزار می شود.منتظر جوابهای شما در سایت شیثار در بخش نظرات هستیم با ما همراه باشید.
سحر قریشی با عینکی تازه سحر قریشی با عینکی تازه
امروز عکس سحر قریشی با عینک تازه او رو براتون داریم
در پی زیبایی، پشیمان از عمل در پی زیبایی، پشیمان از عمل
امروز از دختری برای شما خبری داریم که در پی زیبایی خودش را به شکلی که در عکس میبینید در آورده است و میتوان  گفت برعکس زیبایی خودش را نیز از دست داده است
نگاهی دیگر به خواستگاری از سمت خانم ها نگاهی دیگر به خواستگاری از سمت خانم ها
ازدواج امری پسندیده و ضروری است ور فرهنگ ما و ازدواج ایرانی خواستگاری بخشی از ازدواج است اما خواستگاری مرد از زن نه پیش قدم شدن یک خانم
عیسی مسیح زندگینامه عیسی مسیح زندگینامه
امروز با زندگی نامه یکی دیگر از بزرگان با شما دوستانیم وبراتون زندگی نامه پیامبری دوست داشتنی در بین ما ایرانی ها رو داریم و اون کسی نیست جز مسیح ع که زندگی او رو به صورتی کاملا خلاصه براتون خواهیم داشت
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو