گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟

گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟

 • زمان درج : 33 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-05-29 00:00:00
 • تعداد بازدید : 659
  بازدید ماه:659
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

برخی مردم به ندرت آب مینوشند و عادت دارند آبمیوه، نوشابه، سودا یا قهوه بنوشند، یعنی هر چیزی به جز H2Oی خالص!

آشامیدن آب

درست است که با آشامیدن اینها شما میزانی آب وارد جسم خود مینمایید و این هم درست است که در خوراکی هایی که میخوریم هم میزانی آب وجود دارد، اما زندگی بدون H2O زیاد ترسناک خواهد بود.

بی آبی، یک ریسک جدی

تا به حال دقت کرده اید که در تمام ی رژیم های لاغری، تندرستی و جسم سازی، چقدر روی استفاده بسیار آب تاکید میشود؟

ما دوست نداریم حرف تکراری بزنیم، اما آب واقعا برای تندرستی شما الزامی است. از آنجایی که جسم ما از 65% آب تشکیل شده است، شما بایست دیوانه وار آب بنوشید تا سیستم جسم شما به درستی کار کند. از پیشگیری از نفخ معده گرفته تا مبارزه با مریضی ها، آشامیدن آب یکی از باارزش ترین کارهایی است که میتوانید انجام دهید.


اما برخی مردم به ندرت آب مینوشند. اصلا فکر ننمایید که این مردم در بیابان های آریزونا گیر افتاده اند. این ها مردمی هستند که عادت دارند آبمیوه، نوشابه، سودا یا قهوه بنوشند، یعنی هر چیزی به جز H2Oی خالص! بله، درست است که با آشامیدن اینها شما میزانی آب وارد جسم خود مینمایید و این هم درست است که در خوراکی هایی که میخوریم هم میزانی آب وجود دارد، اما زندگی بدون H2O زیاد ترسناک خواهد بود.

1-شما گرفتار احتباس آب میشوید

اینکه شما با نآشامیدن آب گرفتار احتباس آب و ورم میشوید شاید در نگاه اول صحبت متناقضی باشد، اما بدانید که حذف آب خالص از برنامه ی خوراکی سبب تجمع آب در جسم و زیاد شدن وزن میشود. پزشک ابی شارپ، رژیم معالجه، میگوید: زمانی شما به اندازه کافی آب نمی نوشید، جسم شما احساس ریسک میکند و بنابراین، قطره به قطره ی آبی که وارد بدنتان میشود را در خود نگه میدارد.


2-انرژی شما افت میکند

احساس سستی مینمایید؟

آشامیدنی های کافئین دار را کنار گذاشته و به جایش آب بنوشید.
پزشک ارین پالینسکی (رژیم معالجه) در این باره میگوید: " شما بایست در طول روز میزان بسیاری آب بنوشید. در واقع حتی کم آبی خیلی میزانی و کم هم میتواند تا حد بسیاری انرژی شما را بگیرد و شما را خسته کند."


3-تمرکز شما پایین می آید

مغز شما که ماده اساسی برای یافتن مناسبترین ایده ها در زندگی است هم به آب بسیار نیاز دارد. توانایی و عملکرد مغز شما (که از 80% آب تشکیل شده است) نیز به میزان آبی که مینوشید بستگی دارد. حتی کوچکترین کم آبی که در جسم رخ بدهد، عملکرد درست آن را مختل میکند. اما طبق یک مطالعه ی انجام شده در انگلیس، اگر آب کافی به جسم برسانید، انعطاف پذیری ذهن شما، خود به خود، 14% زیاد شدن می یابد.


4-ریسک سکته را زیاد شدن میدهد

بر اساس مطالعاتی که به تازگی انجام گرفته، گزارش شده است که کم آبی نه تنها دوره ی بهبودی بعد از سکته را زیاد تر میکند، بلکه میتواند خود سکته را نیز بیشتر کند. اگر از آن دسته مردمی هستید که نمیتوانید حجم بسیاری آب خالص بنوشید، میتوانید با مواد طبیعی مثل لیمو ترش، آب را مزه دار نمایید.

5-بد اخلاق تر میشوید

بی علت عصبانی میشوید؟

فراموش کردن H2O میتواند به این حالت شما دامن بزند. در دو مطالعه که در دانشگاه کانتیکت انجام شد، تست های شناختی متفاوتی را روی آقایان و خانم ها انجام دادند و مشاهده کردند که حتی کم آبی خفیف هم بر مود آن ها اثر گذار بوده و سبب ایجاد خستگی و سردرد میشود.


6-احساس گرسنگی شما بیشتر میشود

همواره این اتفاق بسیار می افتد که مردم حس گرسنگی و تشنگی را باهم اشتباه میگیرند. اگر شکم شما صدا میدهد، مناسبترین کاری که میتوانید بنمایید آشامیدن آب است. ایمی شاپیرو (کارشناس غذا) میگوید: "مناسبتر است زمانی تصمیم به میل کردن یک میان نوبت میگیرید، اول آب بنوشید و 20 دقیقه بعد به سراغ آن غذا بروید. پزشک شاپیرو در تحقیقات اخیر خود به دنبال روش هایی است که به یاری آن بتواند آب خالص را جانشین آشامیدنی های شیرین مثل سودا، نوشابه و آشامیدنی های انرژی زا بکند.


7-متابولیسم شما کم شدن می یابد

یکی از مطالعات چاپ شده در مجله ی Clinical Endocrinology and Metabolism گزارش کرده است که کم شدن استفاده آب میتواند به شدت برنامه های رژیمی شما را بهم بریزد. بعد از آشامیدن محدودها 17 انس آب (محدوده 2 لیوان بلند)، شتاب متابولیسم مردم شرکت کننده در این تحقیق تقریبا 30% زیاد شدن یافت. پژوهشگران تخمین زده اند که استفاده 1.5 لیتر آب در روز (محدوده 6 فنجان) میتواند 17400 کالری زیادتر در یک سال بسوزاند- یعنی معادل 5 پوند کم شدن وزن!


8-گرفتار سردرد میشوید

زمانی سرتان درد میگیرد، قبل از اینکه به سراغ مسکن بروید، آشامیدن آب را امتحان نمایید. در مطالعه ای که در بالا ذکر کردیم، گزارش شده است که کم آبی میتواند سبب ایجاد سردرد نیز بشود.
 

9-پوست شما خراب میشود

آب یاری میکند تا پوستی شاداب داشته باشید، پس تصور نمایید که کم آبی چه بلایی سر پوست می آورد. زمانی آب کافی استفاده نمی نمایید، رشته های کلاژنی از هم باز میشوند و به هم میچسبند و سبب میشوند که خط و خطوط صورت عمیق تر شود. ما به آشامیدن آب احتیاج داریم تا بتوانیم آبرسانی خوبی به اعضای داخلی جسم داشته باشیم. پس زمانی آب نمیخورید، انتظار این را هم داشته باشید که دهان، پوست و هر چیز دیگری در جسم خشک شود.


10-دیگر نمیتوانید جسم سازی و ورزش نمایید

جسم بدون آب نمیتواند کربوهیدرات را به انرژی تبدیل کند. و بر اساس گزارشات مجله ی  Physiology of Sport and Exercise، شما بدون آب کافی در بدن، نمیتوانید آمینواسیدهای الزامی را به عضلات خود برسانید. نه تنها ورزش ها و تمرینات بدنی شما به مسئله برمی خورند، بلکه جسم دیگر چربی ها را هم نمی سوزاند.


11-یبوست گرفته اید؟

 پزشک نیتین کومار، کارشناس گوارش، میگوید: " روده ها وقتی مناسب کار میکنند که هر روزه 5 لیتر آب جذب کنند و درنتیجه دفع مدفوع هم راحت تر میشود. اما زمانی روده ها متوجه شوند که جسم با کم آبی مواجه است، میزان بسیاری از آبی که جذب کرده است را به خون مجدد بازمیگرداند که همین امر سبب سخت شدن دفع مدفوع میشود."


12-کلیه ها درست کار نمیکنند

پزشک کومار در این باره میگوید: "برای اینکه کلیه ها درست کار کنند، شما به آب احتیاج دارید تا خون را رقیق کند. بدون آب کافی، کلیه ها بایست کار خود را چند برابر کنند تا بتوانند خون را تصفیه کنند. کم آبی شنظر سبب از کار افتادن کلیه یا حتی تشکیل سنگ کلیه میشود."


13-و همینطور قلب هم درست کار نمیکند

 خب این خبر ترسناکی است! پزشک کومار میگوید: "در کم آبی ، قلب بایست سخت تر کار کند تا زمانی شما می ایستید، جریان خون را در جسم حفظ کند. حال اگر این کم آبی شنظر باشد و قلب از پس جبران آن بر نیاید، خون کافی به مغز نمیرسد و شما بیهوش میشوید."


14-آقایان گرفتار ناتوانی جنسی میشوند

حقیقت تلخ اینجاست. آب ناکافی سبب ناتوانی جنسی در آقایان میشود. در کم آبی، جسم آنژیوتانسین (هورمونی که در آقایان گرفتار مسائل نعوض، بالا میرود) زیادتری تولید میکند.


15-دیگر گریه نمینمایید

فقدان آب اشک های شما را خشک میکند (اما این اتفاق فقط از لحاظ فیزیکی رخ میدهد و نه احساسی). پزشک آلیسا گارتنبرگ در این باره میگوید:  "تولید اشک در مردمی که کم آب مینوشند، کم شدن می یابد، چرا که جسم دارد تلاش میکند با کم شدن خروج مایعات از بدن، تعادل را در جسم برقرار کند. تا بنابراین بتواند آب کافی برای کار کردن ارگان های حیاتی جسم را فراهم کند."

16-رنگ ادرار تغییر میکند

یک شیوه خوب برای فهمیدن این موضوع که آیا آب کافی به جسم خود میرسانید یا نه، چک کردن ادرار است. اگر آب کافی نخورید، رنگ ادرار شما زرد تیره میشود. اگر شنظرا گرفتار کم آبی شده باشید، امکان پذیر است کلا ادرار شما قطع شود.

سیمرغ

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 روز قبل
  • 2019-03-22 21:00:02
  • میگرن مقعدی چیست و چجوری باید آن را کنترل کرد

   درد در ناحیه مقعد علت ها متفاوتی دارد که از میان آن ها می توان به اسهال و یبوست مزمن ذکر کرد. میگرن مقعدی یکی از مسائلی است که بعضی مردم از آن شکایت دارند. در این مورد مریض از درد ناراحت کننده و ناآسان کننده ای در ۱۸۰ درجه در یک طرف مقعد شکایت می کند. میگرن مقعدی بیشترا در زنان دید
  • 3 روز قبل
  • 2019-03-21 09:00:02
  • سیستم دفاعی بدن ما در مقابله با ایدز چه میکنند

   اغلب مریضیهایی که ما بدان مبتلا میشویم مریضیهای عفونی هستند.در صورت بروز نشانه ها مریضی می فهمیم که مهاجم به سلول حمله کرده آنرا تضعیف نموده و درانتها منجر به مرگ سلول گشته است.بعضی ازاین مهاجمان باکتریها هستند که سبب مریضیهایی چون سل و تیفوئید میگردند، بعضی
  • 4 روز قبل
  • 2019-03-19 21:00:02
  • چرا کودکان شروع به جویدن ناخن میکنند

   ناخن جویدن یکی از عادت های بد شمرده می شود و بیشتر پدرومادر از بروز این موضوع در بچه شان ناآسان هستند. اما امروز در این قسمت از شیثار می خواهیم به جنبه دیگری از جویدن ناخن توسط بچه ها بپردازیم. با ما همراه باشید تا درباره خاصیت ها ناخن جویدن بچه ها زیادتر بدانید
  • 6 روز قبل
  • 2019-03-17 21:00:03
  • برنجی که می ماند چه تغییراتی میکند و چرا نباید برنج مانده را خورد

   یکی از علت ها باارزش مسمومیت های خوراکی میل کردن خوراکی های شب مانده است که به علت مناسب گرم نکردن و وجود باکتری هایی در آن سبب بروز مسمومیت های خوراکی می شود. در دنباله می خواهیم درباره پیامد میل کردن برنج مانده با شما صحبت کنیم. با شیثار همراه باشید
  • 7 روز قبل
  • 2019-03-17 09:00:01
  • استرس در زنان همراه بااین بیماری هاست

   دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که استرس فاکتور خیلیی از مریضی ها است. امروز در شیثار می خواهیم درباره مسائل استرس در خانم ها و مریضی هایی که امکان پذیر است ایجاد کند و یا سبب بیشتر شدن این مریضی شود صحبت کنیم
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-16 09:00:02
  • با ماسک زردچوبه پوست صورتتون رو متفاوت کنید و زیباتر باشید

   زردچوبه افزون بر خصوصیات غذا بیشماری که برای جسم به ویژه کبد دارد دارای خصوصیات بیشماری برای پوست و زیبایی می باشد. امروز در شیثار می خواهیم درباره خاصیت ها زردچوبه برای زیبایی پوست زیادتر توضیح دهیم. با ما همراه باشید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-15 21:00:03
  • روغن فندق چه تاثیراتی بر روی زیبایی شما دارد

   مصرف روغن های طبیعی و گیاهی برای پوست به علت بی آسیب بودن آنان خیلی پیشنهاد می شود. امروز در شیثار می خواهیم درباره خاصیت ها روغن فندق برای زیبایی پوست و موی شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-14 09:00:02
  • چجوری اسهال ناشی از آنتی بیوتیک رو کنترل کنیم

   استفاده آنتی بیوتیک ها گاهی در مردم متفاوت پیامد گوناگونی را نشان می دهد. اسهال یکی از پیامدهای است که انسان ها پس از استفاده آنتی بیوتیک ها امکان پذیر است به آن گرفتار شوند. داروهای آنتی بیوتیک گونهی از داروهای مورد مصرف برای معالجه کردن عفونت های باکتریایی هستند. آنتی بیوتیک
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-13 21:00:03
  • خاصیت های گوشت شترمرغ که خبر نداشتید

   گوشت شترمرغ از دسته گوشت های قرمز به شما می آید و خصوصیات خیلی بیشتری برای تندرستی دارد. گوشت شترمرغ طبعی گرم و خشک دارد به همین علت آسیبهای گوشت گاو و گوسفند را نیز ندارد. امروز در شیثار می خواهیم درباره خصوصیات گوشت شتر مرغ با شما صحبت کنیم
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-12 21:00:02
  • مراحل نهایی بیماری ایدز چیست

   به زمانیکه شخص آلوده به HIV به مرحله نهایی یعنی مریضی ایدز برسد آن زمانیست که تعداد سلولهای دفاعی اوکم شدن یافته است تا جایی که ارگانیسم شخص توانایی جنگیدن با فاکتور های مریضی زا را نداشته باشد.از این پس عفونتهای مجال طلبپرورش یافته که میتوانند سبب دردهای جانکاهی باشند.اغلب
  • 20 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-08 00:00:00
  • علت سیخ شدن مو روی بدن چیست

   14سرما تنها علت سیخ شدن موهای بدن نیست . ترس یا عصبانیت نیز می تواند همان واکنش را ایجاد کند.   حتما تا به حای شنیده اید که می گویند : مو به بدنم سیخ شد !! اصلا آیا مو واقعا سیخ می شود یا این یک اصطلاح است ؟ شاید باور نکنید اما موی بدن انسان می تواند سیخ بشود یا بهتر بگوییم ایستا بشود!
  • 47 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • بعد از ورزش به سراغ این مواد غذایی نروید!

   14بعد از ورزش چه مواد غذایی را باید بخورید و سراغ چه خوراکی هایی نروید. این موضوع بحث امروز ما است که سراغ چه نوع از ماده های غذایی می توانیم برویم و بخوریم. شما ممکن است برنامه ورزشی درستی را دنبال کنید اما برنامه غذایی غلطی داشته باشید. پس بهتر است بعد از ورزش به این مواد غذایی نز
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-22 00:00:00
  • طرز پخت کوفته تبریزی

   14مواد لازم: پیاز خام 1عدد غوره به میزان لازم تخم مرغ خام 1عدد آلو یاخرما چند عدد
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خار پاشنه چیست؟

   14یکی از بیماریهای دردناک کف پا خار پاشنه است که زندگی وزمره را تحت الشعاع خود قرار م یدهد و آن را مختل می کند
  • 29 ماه قبل
  • 2016-10-21 00:00:00
  • متفاوت متفاوت: اصول غذا بچهان زیر یک سال!

   14مراقب باشید از دادن برخی خوردنی ها به کودکان زیر یک سال پرهیز کنید خوراکی های مختلفی می توانیم به کودکمان بدهیم اما در مصرف برخی از آن ها باید دقت لازم را به خرج دهیم چون می توانند عاملی برای ایجاد حساسیت و یا بروز مشکلات روده ای و معده ای در فرزندمان شوند موادغذایی مانند شیر گا
  • 35 ماه قبل
  • 2016-04-04 00:00:00
  • جدید کمبود روی چه اثراتی روی بدن دارد؟!

   14وقتی بدن با کمبود روی مواجه می شود از چه روش هایی برای جبران آن باید کمک بگیرد چه نشانه هایی به شما می فهمانند که دچار کمبود روی شده اید بهترین توصیه های متخصصین در این زمینه کدامند؟
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-05 00:00:00
  • جلوی چروک پوست دست رو بگیریم

   پشت دست یکی از مناطقی است که خیلی سریعتر از نقاط دیگر رن گ پیری و چروک رو به خودش میگیره که خب خیلی هم خوش آیند کسانی  که به سلامتی و زیبایی خودشون توجه میکنند نیست
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-05 00:00:00
  • در پاییز چگونه مراقب پوست خود باشیم

   با تغییر فصل و آمدن آهسته سرما تغییراتی در زندگی همه ما نیز رخ میدهد که شاید همه آن ها خوش آیند نباشه، یکی از این تغییرات که برای عده ای رخ میدهد تغییرات پوستی است که از آن جمله خشک شدن و  ادذیت شدن پوست در فصل پاییز است
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-06 00:00:00
  • سم زدایی از بدن در 9 روز

   گاهی بدن ما نیز نیاز دارد که دوره های درمانی و باز پروری خودش رو داشته باشه و از اون نگهداری های خوبی صورت بگیره که بر این اسساس رو به راه بشه و یکی از این توجه ها و دوره های درمانی سم زدایی از بدن است
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-07 00:00:00
  • آشنایی با نارنگی این میوه پاییزی

   با اومدن پاییز و شروع بیماری های پاییزی استفاده از نارنگی و پرتقال و البته لیمو به شدت زیاد میشه و واقعا هم که در این آب وهوا این میوه ها نیاز واقعی بدن هستند و بد ندیددیم که امروز نگاهی بندازیم به خواص نارنگی و  فواید این میوه دوست داشتنی برای شما دوستان
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-01 00:00:00
  • چشم را اینگونه تمیز کنید

   چشم یکی از نواحی فوق العاده حساس بدن اسا و نمیتوان آنرا به هر صورتی که دوست داریم تمیز کنیم و باید جدا مراقب تمیزی آن بود و بهتر است با توجه به روش های زیر چشم را تمیز کنید
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-01 00:00:00
  • تفاوت های کشک طبیعی و صنعتی و دلیل استفاده از هرکدام

   تازگی ها شایعی های زیبادی در مورد کشک های صنعتی مطرح شده است و اینکه باید از آن ها استفاده کرد یا نه و کلا کدامیک از این کشک ها بهتر و از کشک های صنعتی استفاده بکنیم یا نه سوالی است که در ذهن همه شکل گرفته است
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-16 00:00:00
  • استرس را با روش های ساده کنترل کنید

   گاهی میشه استرس و بسیاری از مشکلات وبیماری های که مارو اذیت میکنه رو با روش های ساده ای نیز کنترل کرد و اون ها رو کمتر و کمتر کرد و یکی از این ناراحتی ها و مشکلات استرس است که شما میتونین اون رو با دستور العمل های ساده ای کم کنید و در اصل کنترل نمایید
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-18 00:00:00
  • مراقب عمل های زیبا و رفع چروک باشید

   اگر قصد عمل زیبایی دارید و میخواهید چروک های صرتتون رو از بین ببرید بهتره کمی مراقب باشید که ممکنه این عمل زیبایی مشکلات بزرگگی براتون داشته باشه
  • 53 ماه قبل
  • 2014-10-19 00:00:00
  • ماست چکیده یا ماست ساده

   امروز مطلبی براتون داریم در مورد ماست و مخصوصا تفاوت های ماست جکیده و البته ماست های ساده و اینکه کدوم رو بیشتر استفاده کنیم بهتره و برای سلامتی شما دوستان میتونه بهتر باشه که امیدوارم براتون خواندنی و البته مفید باشه
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید