گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟

گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-05-29 00:00:00
 • تعداد بازدید : 677
  بازدید ماه:677
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

برخی مردم به ندرت آب مینوشند و عادت دارند آبمیوه، نوشابه، سودا یا قهوه بنوشند، یعنی هر چیزی به جز H2Oی خالص!

آشامیدن آب

درست است که با آشامیدن اینها شما میزانی آب وارد جسم خود مینمایید و این هم درست است که در خوراکی هایی که میخوریم هم میزانی آب وجود دارد، اما زندگی بدون H2O زیاد ترسناک خواهد بود.

بی آبی، یک ریسک جدی

تا به حال دقت کرده اید که در تمام ی رژیم های لاغری، تندرستی و جسم سازی، چقدر روی استفاده بسیار آب تاکید میشود؟

ما دوست نداریم حرف تکراری بزنیم، اما آب واقعا برای تندرستی شما الزامی است. از آنجایی که جسم ما از 65% آب تشکیل شده است، شما بایست دیوانه وار آب بنوشید تا سیستم جسم شما به درستی کار کند. از پیشگیری از نفخ معده گرفته تا مبارزه با مریضی ها، آشامیدن آب یکی از باارزش ترین کارهایی است که میتوانید انجام دهید.


اما برخی مردم به ندرت آب مینوشند. اصلا فکر ننمایید که این مردم در بیابان های آریزونا گیر افتاده اند. این ها مردمی هستند که عادت دارند آبمیوه، نوشابه، سودا یا قهوه بنوشند، یعنی هر چیزی به جز H2Oی خالص! بله، درست است که با آشامیدن اینها شما میزانی آب وارد جسم خود مینمایید و این هم درست است که در خوراکی هایی که میخوریم هم میزانی آب وجود دارد، اما زندگی بدون H2O زیاد ترسناک خواهد بود.

1-شما گرفتار احتباس آب میشوید

اینکه شما با نآشامیدن آب گرفتار احتباس آب و ورم میشوید شاید در نگاه اول صحبت متناقضی باشد، اما بدانید که حذف آب خالص از برنامه ی خوراکی سبب تجمع آب در جسم و زیاد شدن وزن میشود. پزشک ابی شارپ، رژیم معالجه، میگوید: زمانی شما به اندازه کافی آب نمی نوشید، جسم شما احساس ریسک میکند و بنابراین، قطره به قطره ی آبی که وارد بدنتان میشود را در خود نگه میدارد.


2-انرژی شما افت میکند

احساس سستی مینمایید؟

آشامیدنی های کافئین دار را کنار گذاشته و به جایش آب بنوشید.
پزشک ارین پالینسکی (رژیم معالجه) در این باره میگوید: " شما بایست در طول روز میزان بسیاری آب بنوشید. در واقع حتی کم آبی خیلی میزانی و کم هم میتواند تا حد بسیاری انرژی شما را بگیرد و شما را خسته کند."


3-تمرکز شما پایین می آید

مغز شما که ماده اساسی برای یافتن مناسبترین ایده ها در زندگی است هم به آب بسیار نیاز دارد. توانایی و عملکرد مغز شما (که از 80% آب تشکیل شده است) نیز به میزان آبی که مینوشید بستگی دارد. حتی کوچکترین کم آبی که در جسم رخ بدهد، عملکرد درست آن را مختل میکند. اما طبق یک مطالعه ی انجام شده در انگلیس، اگر آب کافی به جسم برسانید، انعطاف پذیری ذهن شما، خود به خود، 14% زیاد شدن می یابد.


4-ریسک سکته را زیاد شدن میدهد

بر اساس مطالعاتی که به تازگی انجام گرفته، گزارش شده است که کم آبی نه تنها دوره ی بهبودی بعد از سکته را زیاد تر میکند، بلکه میتواند خود سکته را نیز بیشتر کند. اگر از آن دسته مردمی هستید که نمیتوانید حجم بسیاری آب خالص بنوشید، میتوانید با مواد طبیعی مثل لیمو ترش، آب را مزه دار نمایید.

5-بد اخلاق تر میشوید

بی علت عصبانی میشوید؟

فراموش کردن H2O میتواند به این حالت شما دامن بزند. در دو مطالعه که در دانشگاه کانتیکت انجام شد، تست های شناختی متفاوتی را روی آقایان و خانم ها انجام دادند و مشاهده کردند که حتی کم آبی خفیف هم بر مود آن ها اثر گذار بوده و سبب ایجاد خستگی و سردرد میشود.


6-احساس گرسنگی شما بیشتر میشود

همواره این اتفاق بسیار می افتد که مردم حس گرسنگی و تشنگی را باهم اشتباه میگیرند. اگر شکم شما صدا میدهد، مناسبترین کاری که میتوانید بنمایید آشامیدن آب است. ایمی شاپیرو (کارشناس غذا) میگوید: "مناسبتر است زمانی تصمیم به میل کردن یک میان نوبت میگیرید، اول آب بنوشید و 20 دقیقه بعد به سراغ آن غذا بروید. پزشک شاپیرو در تحقیقات اخیر خود به دنبال روش هایی است که به یاری آن بتواند آب خالص را جانشین آشامیدنی های شیرین مثل سودا، نوشابه و آشامیدنی های انرژی زا بکند.


7-متابولیسم شما کم شدن می یابد

یکی از مطالعات چاپ شده در مجله ی Clinical Endocrinology and Metabolism گزارش کرده است که کم شدن استفاده آب میتواند به شدت برنامه های رژیمی شما را بهم بریزد. بعد از آشامیدن محدودها 17 انس آب (محدوده 2 لیوان بلند)، شتاب متابولیسم مردم شرکت کننده در این تحقیق تقریبا 30% زیاد شدن یافت. پژوهشگران تخمین زده اند که استفاده 1.5 لیتر آب در روز (محدوده 6 فنجان) میتواند 17400 کالری زیادتر در یک سال بسوزاند- یعنی معادل 5 پوند کم شدن وزن!


8-گرفتار سردرد میشوید

زمانی سرتان درد میگیرد، قبل از اینکه به سراغ مسکن بروید، آشامیدن آب را امتحان نمایید. در مطالعه ای که در بالا ذکر کردیم، گزارش شده است که کم آبی میتواند سبب ایجاد سردرد نیز بشود.
 

9-پوست شما خراب میشود

آب یاری میکند تا پوستی شاداب داشته باشید، پس تصور نمایید که کم آبی چه بلایی سر پوست می آورد. زمانی آب کافی استفاده نمی نمایید، رشته های کلاژنی از هم باز میشوند و به هم میچسبند و سبب میشوند که خط و خطوط صورت عمیق تر شود. ما به آشامیدن آب احتیاج داریم تا بتوانیم آبرسانی خوبی به اعضای داخلی جسم داشته باشیم. پس زمانی آب نمیخورید، انتظار این را هم داشته باشید که دهان، پوست و هر چیز دیگری در جسم خشک شود.


10-دیگر نمیتوانید جسم سازی و ورزش نمایید

جسم بدون آب نمیتواند کربوهیدرات را به انرژی تبدیل کند. و بر اساس گزارشات مجله ی  Physiology of Sport and Exercise، شما بدون آب کافی در بدن، نمیتوانید آمینواسیدهای الزامی را به عضلات خود برسانید. نه تنها ورزش ها و تمرینات بدنی شما به مسئله برمی خورند، بلکه جسم دیگر چربی ها را هم نمی سوزاند.


11-یبوست گرفته اید؟

 پزشک نیتین کومار، کارشناس گوارش، میگوید: " روده ها وقتی مناسب کار میکنند که هر روزه 5 لیتر آب جذب کنند و درنتیجه دفع مدفوع هم راحت تر میشود. اما زمانی روده ها متوجه شوند که جسم با کم آبی مواجه است، میزان بسیاری از آبی که جذب کرده است را به خون مجدد بازمیگرداند که همین امر سبب سخت شدن دفع مدفوع میشود."


12-کلیه ها درست کار نمیکنند

پزشک کومار در این باره میگوید: "برای اینکه کلیه ها درست کار کنند، شما به آب احتیاج دارید تا خون را رقیق کند. بدون آب کافی، کلیه ها بایست کار خود را چند برابر کنند تا بتوانند خون را تصفیه کنند. کم آبی شنظر سبب از کار افتادن کلیه یا حتی تشکیل سنگ کلیه میشود."


13-و همینطور قلب هم درست کار نمیکند

 خب این خبر ترسناکی است! پزشک کومار میگوید: "در کم آبی ، قلب بایست سخت تر کار کند تا زمانی شما می ایستید، جریان خون را در جسم حفظ کند. حال اگر این کم آبی شنظر باشد و قلب از پس جبران آن بر نیاید، خون کافی به مغز نمیرسد و شما بیهوش میشوید."


14-آقایان گرفتار ناتوانی جنسی میشوند

حقیقت تلخ اینجاست. آب ناکافی سبب ناتوانی جنسی در آقایان میشود. در کم آبی، جسم آنژیوتانسین (هورمونی که در آقایان گرفتار مسائل نعوض، بالا میرود) زیادتری تولید میکند.


15-دیگر گریه نمینمایید

فقدان آب اشک های شما را خشک میکند (اما این اتفاق فقط از لحاظ فیزیکی رخ میدهد و نه احساسی). پزشک آلیسا گارتنبرگ در این باره میگوید:  "تولید اشک در مردمی که کم آب مینوشند، کم شدن می یابد، چرا که جسم دارد تلاش میکند با کم شدن خروج مایعات از بدن، تعادل را در جسم برقرار کند. تا بنابراین بتواند آب کافی برای کار کردن ارگان های حیاتی جسم را فراهم کند."

16-رنگ ادرار تغییر میکند

یک شیوه خوب برای فهمیدن این موضوع که آیا آب کافی به جسم خود میرسانید یا نه، چک کردن ادرار است. اگر آب کافی نخورید، رنگ ادرار شما زرد تیره میشود. اگر شنظرا گرفتار کم آبی شده باشید، امکان پذیر است کلا ادرار شما قطع شود.

سیمرغ

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 روز قبل
  • 2019-06-24 09:00:02
  • آیا دندان عقل رو بکشیم یا نه

   دندان‌ عقل نام یک گونه از دندان ها در دهان انسان می باشد. همواره دندان‌ عقل در سنین هفده تا نوزده سالگیپرورش می کند. زیادتر بزرگسالان چهار عدد دندان عقل در دهان خود دارند اما برخی هم امکان پذیر است دندان های کمتری در دهان خود داشته باشند. دندان‌ عقل به طور متداول در زمانپرورش
  • 4 روز قبل
  • 2019-06-21 09:00:03
  • تومور خوشخیم تخمدان چیست و چه درمانی دارد

   تخمدان یکی از اعضای داخلی جسم در خانم ها می باشد. تخمدان از بافت‌ های ویژه در جسم انسان محسوب می‌شود زیرا سلول‌ های آن مثل سلول‌ های بنیادی بند ناف یا مغز استخوان، قابل تبدیل به بافت‌ های متفاوت می باشد. این امر سبب می گردد سرطان‌ هایی که از تخمدان نشات می گیرند شبیه به بافت‌
  • 5 روز قبل
  • 2019-06-20 21:00:02
  • چرا دچار گرفتگی کمر میشیم و راه درمانش چیست

   به گفته انجمن کایروپراکتیک آمریکا محدوده ۸۰ درصد جمعیت آمریکا در طول زندگی خود گرفتگی کمر و کمر درد را تجربه می کنند. اسپاسم پشت یا انقباض ناخواسته عضلات کمر سبب گرفتگی کمر
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-17 09:00:02
  • سوال و جواب هایی در مورد پروتز سینه

   دانستن تمام چیز درباره پروتز سینه در خانم ها پیش از انجام این عمل خیلی ضروری و الزامی می باشد. عمل پروتز سینه این روزها خیلی باب شده است. عمل جراحی پروتز سینه در خانم ها به روندی همراه با جراحی گفته می‌شود که با هدف زیاد شدن دادن حجم سینه در خانم ها و یا ایجاد تغییر در شکل ، انداز
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-12 21:00:02
  • تاثیر مستقیم سیگار کشیدن بر میزارن سرطان سینه

   سرطان نام یک مریضی می باشد که دراثرپرورش بیش از اندازه سلول ها در جسم می باشد. سرطان سینه یکی از گونه های سرطان است. مرگ و میر دراثر دچار به سرطان سینه در بین خانم ها در جهان آمار بالایی دارد و تقریبا یکی از پرمخاطره ترین مریضی های خانم ها به شمار می آید. اما سرطان سینه آقایان هم و
  • 2 هفته قبل
  • 2019-06-10 00:00:00
  • در مورد توده سینه در خانم ها بیشتر بدانید

   هم اکنون طبق آمارها به دید می رسد که سرطان سینه کشنده ترین سرطان در میان خانم ها است. ولی تمام توده هایی که در پستان ایجاد یا توسط زنان احساس می شود، لزوما سرطان نیست و جای دلهره و بی قراری وجود ندارد. همینطور بایست گفت که اگر این توده ها سرطانی هم باشد، با شناسایی زودرس و اقدام س
  • 3 هفته قبل
  • 2019-06-03 21:00:03
  • روش های برای حل مشکل خار پاشنه پا

   خار پاشنه رایج ترین دلیل درد کف پاشنه است. در این مقاله به تحقیق دلایل بروز این مسئله و همینطور راهکارهایی جهت معالجه خارپاشنه می پردازیم.
  • 3 هفته قبل
  • 2019-06-02 21:00:02
  • این غذاها برای زخم معده ممنوع است

   زخم معده از جمله مسائلی است که بعضی از انسان ها به آن گرفتار می شوند. زخم معده ضرری به دیواره دستگاه گوارش در جسم انسان می باشد. بیماران مبتلا به این مسئله بایست در انتخاب خوراکی برای میل کردن خیلی دقت کنند و از میل کردن خوراکی هایی که مسئله شان را حادتر می کند پرهیز کنند. برای م
  • 4 هفته قبل
  • 2019-05-27 09:00:03
  • مشکل استفاده از قرص های ضد بارداری در ماه رمضان

   عده ای از خانم ها هستند که برای به تاخیر انداختن وقت قاعدگی و پریود خود، از قرص‌ های ضد بارداری در ماه مبارک رمضان مصرف می کنند تا بتوانند روزه های خود را در این ماه عزیز کامل بگیرند. این کار اشتباه بوده و استفاده قرص های ضد بارداری در ماه رمضان برای خانم ها ریسکات و پیامدهای را
  • 23 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • وقت مناسب برداشتن خال صورت

   14

   برای زیبایی تعدادی زما علاقه داریم که خال صورت را برداریم اما تعدادی از عمل های زیبایی سن مناسب خود را دارند و باید این کار در سروقت صورت گیرد

  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-08 00:00:00
  • علت سیخ شدن مو روی بدن چیست

   14سرما تنها علت سیخ شدن موهای بدن نیست . ترس یا عصبانیت نیز می تواند همان واکنش را ایجاد کند.   حتما تا به حای شنیده اید که می گویند : مو به بدنم سیخ شد !! اصلا آیا مو واقعا سیخ می شود یا این یک اصطلاح است ؟ شاید باور نکنید اما موی بدن انسان می تواند سیخ بشود یا بهتر بگوییم ایستا بشود!
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • چند حدیث در مورد آب

   14پرهیز از زیاد نوشیدن اب: امام صادق ع :زیاد اب منوش زیرا منشآ هر دردی است پرهیز از نوشیدن اب بر روی غذای چرب: پیامبرخدا ص :اشامیدن اب بعد از چربی بیماری را تحریک میکند
  • 42 ماه قبل
  • 2015-12-26 00:00:00
  • پیامد و نتیجه خوردن کاچی چیست؟

   14به خانم هایی که تازه زایمان می کنند معمولا مصرف غذاهای مقوی و دسرهایی با طبع گرم پیشنهاد می شود و برای تجدید قوا و دریافت انرژی از دست رفته پس از وضع حمل اطرافیان به تهیه اینگونه غذاها می پردازند کاچی یکی از این غذاهاست.
  • 38 ماه قبل
  • 2016-04-07 00:00:00
  • بخوانید حبوبات چه اثرهایی روی جسم دارد؟!

   14با مصرف حبوبات بدنتان را مقابل اضافه وزن مصون نگه میدارید و می توانید مانع چاقی خود شوید توصیه می کنیم در رژیم غذایی تان از این خوراکی ها بیشتر استفاده کنید.
  • 55 ماه قبل
  • 2014-11-25 00:00:00
  • علائم گاز گرفتگی و نحوه برخورد با آن

   گازگرفتگي مشکل مخوفی ست که ميتونه منجر به فوت نیز بشه و باید با علائم آن و نحوه کنترل گاز گرفتگی آشنایی داشت تا جلوی آسیب بیشتر به فرد گاز گرفته را گرفت
  • 55 ماه قبل
  • 2014-11-22 00:00:00
  • هیدروسل چیست و چگونه درمان میشود

   هیدروسل بیماری مردانه ای است که فکرکنم کم وبیش نام اون رو شنیده باشید بیماری که با تمام مشکلاتی که برای بیمار دارد خوشبختانه راه های درمان خوبی نیز دارد
  • 54 ماه قبل
  • 2014-11-28 00:00:00
  • دو ماسک طبیعی روشن کننده پوست

   امروز براتون دو تا ماسک طبیعی صورت داریم که تاثیر روشن کنندگی و لطافت رو برای شما به همراه داره، حتما اون ها رو امتحان کنید که ميتونه براتون مفید باشه
  • 55 ماه قبل
  • 2014-11-08 00:00:00
  • علامت های کم خوابی یا بد خوابی را بشناسیم

   ممکنه شما فکرکنین که در شبانه روز به اندازه کافی میخوابید و خواب کافی دارید اما ممکن در اون بازه زمانی خواب مناسبی نداشته باشید ، اما از کجا متوجه این مسئله بشیم که خوابمون کافی و یا مناسب نیست
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-08 00:00:00
  • مراقبت از چشم بعد از عمل لیزر

   عمل چشم یکی از حساسترین عمل هایی است که در این روزها صورت میگیرد و باید قبل و بعد از عمل چشم مراقبت های خاصی رو از چشم انجام داد که امروز لیست کوتاهی از اونارو براتون داریم
  • 55 ماه قبل
  • 2014-11-06 00:00:00
  • از کلم کیل بیشتر بدانید

   کلم کیل نوعی کلم است که به تازگی مصرف آن در ایران دارم بیشتر و بیشتر میشود و انند تمامی سبزیجات دیگری مملو از فایده و خوبی است که امروز نگاه کلی انداخته ا یم به تعدادی از این فواید کلم کیل که امیدوارم بتونین از این مطلب استفاده بکنید
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-10 00:00:00
  • رژیم فوق العاده مبارزه با غم و اندوه

   اگر فکر میکنید تازگی ها خیلی دچار ناراحتی و افسرگی شده اید شما میتونین با رژیم غذایی نیز از این حالت خودتون کم کنید و بتونین حال و حس خوبی نیز داشته باشید اونم تنها با رعایت کردن دستوراتی در خورد و خوراک خود
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید