هوالرزاق
ads


گردآوری از  زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟

گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟

برخی مردم به ندرت آب مینوشند و عادت دارند آبمیوه، نوشابه، سودا یا قهوه بنوشند، یعنی هر چیزی به جز H2Oی خالص!

آشامیدن آب

درست است که با آشامیدن اینها شما میزانی آب وارد جسم خود مینمایید و این هم درست است که در خوراکی هایی که میخوریم هم میزانی آب وجود دارد، اما زندگی بدون H2O زیاد ترسناک خواهد بود.

بی آبی، یک ریسک جدی

تا به حال دقت کرده اید که در تمام ی رژیم های لاغری، تندرستی و جسم سازی، چقدر روی استفاده بسیار آب تاکید میشود؟

ما دوست نداریم حرف تکراری بزنیم، اما آب واقعا برای تندرستی شما الزامی است. از آنجایی که جسم ما از 65% آب تشکیل شده است، شما بایست دیوانه وار آب بنوشید تا سیستم جسم شما به درستی کار کند. از پیشگیری از نفخ معده گرفته تا مبارزه با مریضی ها، آشامیدن آب یکی از باارزش ترین کارهایی است که میتوانید انجام دهید.


اما برخی مردم به ندرت آب مینوشند. اصلا فکر ننمایید که این مردم در بیابان های آریزونا گیر افتاده اند. این ها مردمی هستند که عادت دارند آبمیوه، نوشابه، سودا یا قهوه بنوشند، یعنی هر چیزی به جز H2Oی خالص! بله، درست است که با آشامیدن اینها شما میزانی آب وارد جسم خود مینمایید و این هم درست است که در خوراکی هایی که میخوریم هم میزانی آب وجود دارد، اما زندگی بدون H2O زیاد ترسناک خواهد بود.

1-شما گرفتار احتباس آب میشوید

اینکه شما با نآشامیدن آب گرفتار احتباس آب و ورم میشوید شاید در نگاه اول صحبت متناقضی باشد، اما بدانید که حذف آب خالص از برنامه ی خوراکی سبب تجمع آب در جسم و زیاد شدن وزن میشود. پزشک ابی شارپ، رژیم معالجه، میگوید: زمانی شما به اندازه کافی آب نمی نوشید، جسم شما احساس ریسک میکند و بنابراین، قطره به قطره ی آبی که وارد بدنتان میشود را در خود نگه میدارد.


2-انرژی شما افت میکند

احساس سستی مینمایید؟

آشامیدنی های کافئین دار را کنار گذاشته و به جایش آب بنوشید.
پزشک ارین پالینسکی (رژیم معالجه) در این باره میگوید: " شما بایست در طول روز میزان بسیاری آب بنوشید. در واقع حتی کم آبی خیلی میزانی و کم هم میتواند تا حد بسیاری انرژی شما را بگیرد و شما را خسته کند."


3-تمرکز شما پایین می آید

مغز شما که ماده اساسی برای یافتن مناسبترین ایده ها در زندگی است هم به آب بسیار نیاز دارد. توانایی و عملکرد مغز شما (که از 80% آب تشکیل شده است) نیز به میزان آبی که مینوشید بستگی دارد. حتی کوچکترین کم آبی که در جسم رخ بدهد، عملکرد درست آن را مختل میکند. اما طبق یک مطالعه ی انجام شده در انگلیس، اگر آب کافی به جسم برسانید، انعطاف پذیری ذهن شما، خود به خود، 14% زیاد شدن می یابد.


4-ریسک سکته را زیاد شدن میدهد

بر اساس مطالعاتی که به تازگی انجام گرفته، گزارش شده است که کم آبی نه تنها دوره ی بهبودی بعد از سکته را زیاد تر میکند، بلکه میتواند خود سکته را نیز بیشتر کند. اگر از آن دسته مردمی هستید که نمیتوانید حجم بسیاری آب خالص بنوشید، میتوانید با مواد طبیعی مثل لیمو ترش، آب را مزه دار نمایید.

5-بد اخلاق تر میشوید

بی علت عصبانی میشوید؟

فراموش کردن H2O میتواند به این حالت شما دامن بزند. در دو مطالعه که در دانشگاه کانتیکت انجام شد، تست های شناختی متفاوتی را روی آقایان و خانم ها انجام دادند و مشاهده کردند که حتی کم آبی خفیف هم بر مود آن ها اثر گذار بوده و سبب ایجاد خستگی و سردرد میشود.


6-احساس گرسنگی شما بیشتر میشود

همواره این اتفاق بسیار می افتد که مردم حس گرسنگی و تشنگی را باهم اشتباه میگیرند. اگر شکم شما صدا میدهد، مناسبترین کاری که میتوانید بنمایید آشامیدن آب است. ایمی شاپیرو (کارشناس غذا) میگوید: "مناسبتر است زمانی تصمیم به میل کردن یک میان نوبت میگیرید، اول آب بنوشید و 20 دقیقه بعد به سراغ آن غذا بروید. پزشک شاپیرو در تحقیقات اخیر خود به دنبال روش هایی است که به یاری آن بتواند آب خالص را جانشین آشامیدنی های شیرین مثل سودا، نوشابه و آشامیدنی های انرژی زا بکند.


7-متابولیسم شما کم شدن می یابد

یکی از مطالعات چاپ شده در مجله ی Clinical Endocrinology and Metabolism گزارش کرده است که کم شدن استفاده آب میتواند به شدت برنامه های رژیمی شما را بهم بریزد. بعد از آشامیدن محدودها 17 انس آب (محدوده 2 لیوان بلند)، شتاب متابولیسم مردم شرکت کننده در این تحقیق تقریبا 30% زیاد شدن یافت. پژوهشگران تخمین زده اند که استفاده 1.5 لیتر آب در روز (محدوده 6 فنجان) میتواند 17400 کالری زیادتر در یک سال بسوزاند- یعنی معادل 5 پوند کم شدن وزن!


8-گرفتار سردرد میشوید

زمانی سرتان درد میگیرد، قبل از اینکه به سراغ مسکن بروید، آشامیدن آب را امتحان نمایید. در مطالعه ای که در بالا ذکر کردیم، گزارش شده است که کم آبی میتواند سبب ایجاد سردرد نیز بشود.
 

9-پوست شما خراب میشود

آب یاری میکند تا پوستی شاداب داشته باشید، پس تصور نمایید که کم آبی چه بلایی سر پوست می آورد. زمانی آب کافی استفاده نمی نمایید، رشته های کلاژنی از هم باز میشوند و به هم میچسبند و سبب میشوند که خط و خطوط صورت عمیق تر شود. ما به آشامیدن آب احتیاج داریم تا بتوانیم آبرسانی خوبی به اعضای داخلی جسم داشته باشیم. پس زمانی آب نمیخورید، انتظار این را هم داشته باشید که دهان، پوست و هر چیز دیگری در جسم خشک شود.


10-دیگر نمیتوانید جسم سازی و ورزش نمایید

جسم بدون آب نمیتواند کربوهیدرات را به انرژی تبدیل کند. و بر اساس گزارشات مجله ی  Physiology of Sport and Exercise، شما بدون آب کافی در بدن، نمیتوانید آمینواسیدهای الزامی را به عضلات خود برسانید. نه تنها ورزش ها و تمرینات بدنی شما به مسئله برمی خورند، بلکه جسم دیگر چربی ها را هم نمی سوزاند.


11-یبوست گرفته اید؟

 پزشک نیتین کومار، کارشناس گوارش، میگوید: " روده ها وقتی مناسب کار میکنند که هر روزه 5 لیتر آب جذب کنند و درنتیجه دفع مدفوع هم راحت تر میشود. اما زمانی روده ها متوجه شوند که جسم با کم آبی مواجه است، میزان بسیاری از آبی که جذب کرده است را به خون مجدد بازمیگرداند که همین امر سبب سخت شدن دفع مدفوع میشود."


12-کلیه ها درست کار نمیکنند

پزشک کومار در این باره میگوید: "برای اینکه کلیه ها درست کار کنند، شما به آب احتیاج دارید تا خون را رقیق کند. بدون آب کافی، کلیه ها بایست کار خود را چند برابر کنند تا بتوانند خون را تصفیه کنند. کم آبی شنظر سبب از کار افتادن کلیه یا حتی تشکیل سنگ کلیه میشود."


13-و همینطور قلب هم درست کار نمیکند

 خب این خبر ترسناکی است! پزشک کومار میگوید: "در کم آبی ، قلب بایست سخت تر کار کند تا زمانی شما می ایستید، جریان خون را در جسم حفظ کند. حال اگر این کم آبی شنظر باشد و قلب از پس جبران آن بر نیاید، خون کافی به مغز نمیرسد و شما بیهوش میشوید."


14-آقایان گرفتار ناتوانی جنسی میشوند

حقیقت تلخ اینجاست. آب ناکافی سبب ناتوانی جنسی در آقایان میشود. در کم آبی، جسم آنژیوتانسین (هورمونی که در آقایان گرفتار مسائل نعوض، بالا میرود) زیادتری تولید میکند.


15-دیگر گریه نمینمایید

فقدان آب اشک های شما را خشک میکند (اما این اتفاق فقط از لحاظ فیزیکی رخ میدهد و نه احساسی). پزشک آلیسا گارتنبرگ در این باره میگوید:  "تولید اشک در مردمی که کم آب مینوشند، کم شدن می یابد، چرا که جسم دارد تلاش میکند با کم شدن خروج مایعات از بدن، تعادل را در جسم برقرار کند. تا بنابراین بتواند آب کافی برای کار کردن ارگان های حیاتی جسم را فراهم کند."

16-رنگ ادرار تغییر میکند

یک شیوه خوب برای فهمیدن این موضوع که آیا آب کافی به جسم خود میرسانید یا نه، چک کردن ادرار است. اگر آب کافی نخورید، رنگ ادرار شما زرد تیره میشود. اگر شنظرا گرفتار کم آبی شده باشید، امکان پذیر است کلا ادرار شما قطع شود.

سیمرغ


گردآوری از  زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟

برچسب های
گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟ - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/03/09-30 ماه قبل
کل بازدید : 616
تعداد بازدید ماه جاری : 616
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟


مطالب مرتبط با گردآوری از زمانی آب نمیخوریم، چه اتفاقی برای جسم ما می افتد؟

آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
حواستون به کلیه هاتون باشه حواستون به کلیه هاتون باشه
کلیه یکی از بخش های حساس بدن است و خدا نکنه که مشکلی برای شما و کلیه هاتون پیش بیاد ، کلیه جز بخش هایی است که به طور آرام و خاموش مشکل ساز میشود 3 سوال نجات دهنده 3 سوال نجات دهنده
امروز 3 سوال پزشکی رو براتون داریم که میتونه حتی موجب نجات زندگی شما دوستان بشه پس بهتره به اون ها توجه نمایید چگونه ترش کردن را کنترل کنیم چگونه ترش کردن را کنترل کنیم
امروز راه کارهایی براتون داریم که بتونین با استفاده از خورنی های سالم و کاملا خوبی مشکل ترش کردن رو کنترل کنید و بدنتون رو کمی آرامتر و سالمتر نمایید بیماری های شایع مردان از تولد تا 40 سالگی بیماری های شایع مردان از تولد تا 40 سالگی
امروز نگاهی کوتاه به بیماری های شایع در مردان از کودکی تا 40 سالگی انداختیم . میگم بد نیست که ما مردان هم نگاهی کوتاه به سلامتی خودمون بندازیم و همانند خانم ها مراقب سلامتی خودمون باشیم پوست چه میوه هایی را باید بکنید پوست چه میوه هایی را باید بکنید
همیشه از اینور و اونور میشنوید که باید پوست این میوه را کند و آن یکی میوه رو باید با پوست خورد ، واتفاق بامزه هم این است که فردای اون روز همه چیز متفاوت به گوش ما میرسه تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن
شما اهل عصرونه خوردن هستید و کلا با عصرونه خوردن احال میکنید یانه؟ و آیا میدونید که خوردن عصرونه میتونه در سلامتی و سرحال بودن و سر وزن بودن هرچه بیشتر شما تاثیر مثتبی داشته باشته؟ خنثی کردن سموم بدن با آب هویج خنثی کردن سموم بدن با آب هویج
آب هویج میتونه نقش فوق اعلاده ای در سلامتی شما و دفع سموم بدتون ایفا کنه پس حتما این آب میوه خاص رو استفاده کنید چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم
آیا این سوال و یا خواسته شما هست که چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم؟ امروز راهکارهای ساده ای براتون داریم که چجوری بتونین هوشتون و عملکرد مغزتون رو قویتر کنید و خودتون رو عملکرد مغزتون رو بالاتر ببرید نتجه مصرف زیاد این دو ماه ایجاد سنگ کلیه نتجه مصرف زیاد این دو ماه ایجاد سنگ کلیه
تغذیه نا مناسب و رعایت نکردن نکاتی که میتونه خیلی ساده وپیش پا افتاده و اولیه باشه در تشکلیل سنگ کلیه تاثر فراوانی داشته باشه آیا شما هم کمبود آب در بدنتان دارید آیا شما هم کمبود آب در بدنتان دارید
آیا شما با نشانه های کمبود آب در بدنتون آشنایی دارید و میدونین نشانه های آن چیست و اصلا به این فکرکرده اید که ممکنه شما هم از کمبود آب در بدنتون رنج بببرید؟؟


نگهداری گربه در خانه از منظر دین نگهداری گربه در خانه از منظر دین
تازگی ها خیلی خیلی نگهداری حیوان در خانه ها مد شده است و از همه بیشتر گربه شاید چون میگویند حرام نیست! امروز نگاهی میداریم به مراجع دینی درباره نگهداری گربه در خانه
چرا بعد از نماز مهر نماز را میبوسند چرا بعد از نماز مهر نماز را میبوسند
چه نمازخوان باشید چه نباشید حتما دیده آید که نماز خوان ها به از نماز خودشون مهر رو میبوسم اما چرا این کار رو میکنند و دلیل این کار چیست
جملاتی خواندنی اینبار از جیدو کریشنامورتی بخوانید جملاتی خواندنی اینبار از جیدو کریشنامورتی بخوانید
جملاتی خواندنی اینبار از جیدو کریشنامورتی بخوانید
چرا خمیازه خمیازه می آورد؟؟ چرا خمیازه خمیازه می آورد؟؟
تا حالا خیلی خیلی شده که کسی خمیازهیکشد ماهم ناخودآگاه احساس خمیازه کشیدن داریم و در نهایت خمیازه میکشیم، اما چرا واقعا اینگونه است و تا کسی خمیازه میشه ما هم خمیازه میکشیم
حکم ارتباط با روح در اسلام حکم ارتباط با روح در اسلام
امروز براتون از مسئله ای که خیلی کنجکاو برانگيز است و اونم احضار روح است براتون حکم احضار روح از دید اسلام رو داریم
آشنایی با اشپل ماهی و خواص آن آشنایی با اشپل ماهی و خواص آن
آیا میدونین اشپل ماهی چیست و چه خواصی دارد اگر شمالی باشید ویا با شمالی ها مراوده داشته باشید حتما با اشپل ماهی آشنایی دارید اشپل ماهی همان تخم ماهی است که در بدن ماهی ماده مانده و ماهی را شکارکرده اند یا تخم هارا از بدنش خالی کرده اند
گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه
مجموعه خندان رامبد جوان با اینکه در ساعت آنان خوبی پخش نشد و از شبکه تازه تاسیس نسیم پخش میشد اما مخاطب خوبی را به خودش جذب کرد که نشان از مهارت او در کارش است، به بهانه خندان گفت و گویی با او داشتیم که این گفت و گو را برای شما دوستان داریم
دو استقلالی به کمیته اخلاق میروند دو استقلالی به کمیته اخلاق میروند
دو استقلالی نیز به کمیته اخلاق فدراسیون دعوت شده اند، این دو نیز برای خالکوبی فراخوانده شده اند
چرا زبان مارهای میرزد چرا زبان مارهای میرزد
همه ما مارهای فراوانی رو از دور یا نزدیک دیده ایم و یکی از خصویات اصلی تمامی این مارها لرزش تند و تیز زبون اون ها بوده است اما حقیقتا چرا زبان مارها میلرزد و دلیل این لرزش تند و تیز و تقریبا ترس آفرین چیست
عکس هدایتی و هدیه متفاوت او از کریس رونالدو عکس هدایتی و هدیه متفاوت او از کریس رونالدو
امروز خبری از یک هدیه متفاوت رو براتون داریم هدیه ای از کریس رونالدو برای هدایتی!!!
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو