هوالرزاق
ads


مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

پیروی نکردن از رژیم های مد شده، نقطه مناسبی برای شروع روند کم شدن وزن پایدار است. شما بایست روش زندگی تان را به نوع ای تغییر دهید که برای زیاد مدت دوام داشته باشد، نه یک رژیم لاغرکننده فوری که تنها برای یک یا دو هفته ماندگاری دارد.

کم شدن وزن

سالانه محدوده 45 میلیون آمریکایی رژیم می گیرند که برابر است با میلیاردها دلار هزینه بابت محصولات کم شدن وزن . زیادی از این مردم مرتبا رژیم های متفاوت و جنظر را امتحان می کنند و استراتژی های گوناگون را در پیش می گیرند چون رژیم های قبلی سودمند نبوده اند.


پیروی نکردن از رژیم های مد شده، نقطه مناسبی برای شروع روند کم شدن وزن پایدار است. شما بایست روش زندگی تان را به نوع ای تغییر دهید که برای زیاد مدت دوام داشته باشد، نه یک رژیم لاغرکننده فوری که تنها برای یک یا دو هفته ماندگاری دارد.


تغییرات باارزش برای کم شدن وزن و تندرستی عمومی شامل:

* غذا با موادغذایی و کم کالری
* حذف شیرینی های اضافی، ورزش و غذا متعادل همراه با چربی های سودمند برای قلب، پروتئین های کم چرب و منابع طبیعی فیبر نظیر بنشن، غلات سبوس دار، میوه ها و سبزی ها.
زیادی از مردم یک درک عمومی از کاری که بایست انجام دهند دارند و آن این است که اگر می خواهند وزن کم کنند بایست استفاده خوراکی های فرآوری شده، شکر و غذا هایی که اهمیت خوراکی ندارند را کنار بگذارند. اما فاکتور های باارزش دیگری هم وجود دارد که بایست آن ها را مد دید داشت.
در اینجا چند ترفند برای کم شدن وزن پایدار و چند پیشنهاد خوراکی برای تان داریم.


1. به خواب کافی ارزش دهید
ارزش دادن به چیزی که می خورید، می نوشید و البته ورزش، همواره از اصلی ترین نکات در کم شدن وزن هستند اما تحقیقات نشان می دهد مقدار خوابتان قادراست روی اشتها، متابولیسم و وزنتان تاثیر بگذارد. جالب است که آمار نشان می دهند، با بالا رفتن آمار فقدان خواب، آمار چاقی هم رو به زیاد شدن است!
هر کسی احتیاجهای خوابش مختلف است، اما به طور کلی خواب شبانه زیادتر از 5 تا 6 ساعت پیشنهاد می شود. اگر سعی دارید وزن کم نمایید و درحال حاضر به اندازه کافی نمی خوابید، نبایست این موضوع را پشت گوش بیاندازید.


2. بدانید که چه انگیزه هایی شما را به میل کردن تشویق می کنند
شاید بدانید که چه بایست بخورید اما انتخاب های خوراکی تان همیشه هم با آگاهی های تان جور نیستند. ما به علت ها متفاوتی می خوریم، نه لزوما به این علت که جسم ما به انرژی احتیاج دارد. احساسات و انگیزه ها می توانند روی انتخاب های خوراکی ما اثر بگذارند و میل کردن های هیجانی برای برخی از مردم قادراست مانعی مسئله ساز در روند کم شدن وزنشان باشد. دانستن این که چه چیزهایی شما را تشویق به میل کردن می کند قادراست یاریتان کند تا یک استراتژی برای تغییر عاداتتان داشته باشید.


ارزش دادن به چیزی که می خورید، می نوشید و البته ورزش، همواره از اصلی ترین نکات در کم شدن وزن هستند اما تحقیقات نشان می دهد مقدار خوابتان قادراست روی اشتها، متابولیسم و وزنتان تاثیر بگذارد. جالب است که آمار نشان می دهند، با بالا رفتن آمار فقدان خواب، آمار چاقی هم رو به زیاد شدن است.


برای شروع می توانید پیگیر چیزهایی که می خورید باشید و دقت نمایید که زمانی چیزی می خورید دقیقا چه حسی دارید. برخی ها زمانی ناراحت هستند این احتمال وجود دارد که خوراکی های ناسالم را انتخاب کنند یا برای برخی ها هم برعکس، یعنی زمانی شاد و خوشحال اند خوراکی های ناخوب را انتخاب می نمایند. اگر شما هم گرفتار میل کردن های هیجانی هستید، بایست این گونه واکنش تان را تحقیق و ریشه یابی نمایید تا بتوانید کم شدن وزنی موفق و همیشگی داشته باشید. پژوهش ها هم نشان داده خیلی از مردم زمانی اندوهگین هستند زیادتر سراغ خوراکی های شیرین می روند. دنباله این سیکل معیوب قادراست تمام تلاش های تان برای کم شدن وزن را خنثی نماید. زمانی احساس ناراحتی می نمایید، استرس دارید، عصبانی هستید،... سعی نمایید به جای مصرف خوراکی به عنوان راه گریز، گزینه های سالم تری را برگزینید.


3. بدانید که چرا می خورید
این که علت میل کردنتان را بدانید قادراست نتیجه ای مشابه درک دلیل هیجانی میل کردن را دربر داشته باشد. گاهی، دلیل میل کردن ما این است که اطرافیان ما درحال میل کردن هستند یا عادت کرده ایم و شرطی شده ایم که در ساعات ویژهی از روز حتما چیزی بخوریم. سرنخ هایی که در پیرامون ما وجود دارد قادراست به مغز ما پیام بدهد که بخوریم حتی اگر از دید جسمی احساس احتیاج به کسب انرژی نداشته باشیم. پس پیش از این که چیزی بخورید، چند ثانیه به علت میل کردنتان فکر نمایید. آیا می خواهید بخورید چون اطرافیانتان می خورند؟ آیا می خواهید بخورید چون کسل و بی حوصله هستید؟ آیا می خواهید بخورید چون همیشه در این ساعت چیزی می خورید؟


البته این معنی اش نیست که هرگز تا وقتی که گرسنه نیستید نبایست چیزی بخورید، بلکه حقیقت این است که زیادتر مردم، همواره به علت ها بیرونی زیادتر خوراکی می خورند تا علت ها جسمی، مثلا هنقدم گرسنگی. پس باارزش است که به بدنتان مناسب گوش دهید.


4. یاد بگیرید زمانی سیر شنظر دیگر نخورید، نه این که بدون فکر به میل کردن دنباله دهید
قسمت دیگر گوش دادن به بدن، این است که پیش از این که خیلی پر شوید، دست از میل کردن بکشید؛ همان چیزی که در آموزه های دینی ما نیز به آن پرداخته شده است. فقط اندکی کمتر از مقداری که همواره می خورید، به شما یاری می کند تا استفاده خوراکی را به روش ای زیرکانه و نامحسوس کم شدن دهید. اگر زیادتر اوقات بعد از میل کردن احساس سنگینی و اصطلاحا تا خرخره میل کردن می نمایید، حتما بایست یاد بگیرید که به محض سیر شدن دیگر نخورید، این برای کم شدن وزن مداوم سودمند و باارزش است. حالا چطور می توانید به این حالت عادت نمایید و پرخوری را متوقف نمایید؟ آهسته میل کردن قادراست به شما یاری کند که زمانی بدنتان می گوید دیگر کافیست، پیامش را گرفتن نمایید. فرستادن پیام سیری از معده به مغز اندکی وقت می برد و آهسته میل کردن سبب می شود زمانی واقعا سیر شده اید دست از میل کردن بکشید.


آهسته خوری
5. پروبیوتیک استفاده نمایید تا باکتری های روده تان متعادل باشد
باکتری های روده بزرگ می توانند روی جذب مواد غذایی، تندرستی سیستم گوارش و احتمالا تندرستی و همینطور روی وزن تاثیر بگذارند. تمام ما در سیستم گوارشمان باکتری هایی داریم، زیاد باارزش است که این باکتری ها دارند به شما یاری می کنند یا سبب زیان آوررات ناخوشایندی می شوند. تحقیقات نشان داده مردم چاق، در مقایسه با مردم لاغر، باکتری های مختلفی در سیستم گوارش شان دارند. با کم شدن وزن، مقدار باکتری ها نیز قادراست تغییر کند. هر چند رابطه میان باکتری های روده و وزن، همچنان موضوعی مورد تحقیق و مطالعه است اما شیوهن است که مقدار باکتری های روده شخص قادراست اثری اساسی در وزن او داشته باشد.


در آزمایشاتی که روی موش ها صورت گرفته معلوم شده که غذا پرچرب و شیرین، مقدار باکتری های روده را تغییر می دهد. در پیش گرفتن غذا سالم به حفظ باکتری های سودمند روده یاری می نماید. منابع باکتری های سودمند شامل محصولات لبنی تخمیر شده نظیر کفیر، ماست، بعضی پنیرها و سبزیجات تخمیر شده نظیر ساورکراوت می شود.

تبیان


مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

برچسب های
مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/03/10-28 ماه قبل
کل بازدید : 671
تعداد بازدید ماه جاری : 671
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار


مطالب مرتبط با مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
تقویت موها با داروهای خانگی تقویت موها با داروهای خانگی
بیشتر خانم های ایرانی با کمی مو و رشد کم آن مواجه هستند و احتمالا این تنکی مو هم به ژن ایرانی ها بر میگردد از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان
در ماه مبارک رمضان بدلیل نخوردن آب و غذا بی شک دهان بوی بدی بخود میگیرد و افراد بخصوص شاغلان برای صحبت کردن با ارباب رجوع معذب می شوند حشره خواری برای تکامل مغز!!! حشره خواری برای تکامل مغز!!!
حشره ها یکی از بدترین چیزهایی که میشه تصور کرد که میشه خورد وامروز یک مطلب کاملا چندش رو براتون داریم در مورد حشره خواری  اوووه اووه فکر کنین!!! دلیل مضر بودن لنزهای رنگی دلیل مضر بودن لنزهای رنگی
در زیر مطلب بسیار مفیدی در مورد لنزهای رنگی برای جوانان عزیز به خصوص خانم های جوان که تمایل زیادی به زیبا شدن در جشن ها و مهمانی ها دارند گذاشتم فواید گذاشتن ریش برای آقایان فواید گذاشتن ریش برای آقایان
معمولا خانم ها از ریش گذاشتن شوهرانشان حس خوبی ندارند و همیشه به شوهرانشان توصیه می کنند که ریش خود را بتراشند مراقب راه رفتن پا برهنه باشید مراقب راه رفتن پا برهنه باشید
اگر عادت دارید یا دوست دارید پا برهنه راه برید باید مراقب پا های خودتون باشید چون مشکلاتی مثل خشکی پا در کمین شماست درمان زخم معده با داروهای گیاهی درمان زخم معده با داروهای گیاهی
بیشتر افراد جامعه به بیماری های معده دچار می باشند و عمده این بیماری ها زخم معده است که همراه با این بیماری بیماری های دیگری به سراغ انسان می آید تغذیه چه تاثیری بر قاعدگی دارد؟ تغذیه چه تاثیری بر قاعدگی دارد؟
گاهی وقتها این حرف مطرح می شود که تغییرات آب و هوا,تغذیه و... بر قاعدگی خانم ها تاثیرات منفی می گذارد 5 خاصیت خاص آناناس را بشنایم 5 خاصیت خاص آناناس را بشنایم
آناناس یکی از میوه هایی است که در فرهنگ ما خیلی کم استفاده شده و بدون توجه به خاصیت های خوبی که دارد و فوایدی که برای هرکسی دارد و خواهد داشت دلیل سردرد در ماه رمضان گرسنگی نیست!! دلیل سردرد در ماه رمضان گرسنگی نیست!!
ما همیشه شنیده ایم که در ماه رمضان و روزهایی که روزه هستیم سردرد به سراغمون میاد و همه روزه دارهای یه جورایی از سردرد رنج میبرند اما ممکن است ان سردد های شما دوستان مربوط به گرسنگی نباشد

 • توجیه کردن، اولین راه فرار!
  توجیه کردن، اولین راه فرار!

  توجیه کردن انگار درد بی درمانی است! برای خود شما چندبار پیش آمده که پشت سر دوست و غیر دوست حرف بزنید با این بهانه که تو هم بدانی خوب است! یا حرف نزنم خفه می شوم! یا بدتر از همه اینکه می گوییم پیش خودش هم این حرف را خواهم زد! ست زنانه جدید با رنگهای شاد
  ست زنانه جدید با رنگهای شاد

  ست زنانه جدید با رنگهای شاد را برای شما خانم هایی که به رنگ شاد اهمیت می دهید قرار داده ایم. عکس لباس عروس ساده و توری جدید
  عکس لباس عروس ساده و توری جدید

  عکس لباس عروس ساده و توری جدید را برای شما خانم های گرامی در این بخش قرار داده ایم. اگر با قیافه خودت کنار نمی آیی...
  اگر با قیافه خودت کنار نمی آیی...

  معیارهای زیبایی، که ارتباطی مستقیم با فرهنگ هر جامعه ای دارد، در بافت خانواده ها، اجتماعات صمیمی و دوستان، جای خود را باز کرده است؛ اما گذشت زمان و روی کار آمدن فناوری های جدید، هنجارهای زیبایی شناختی جامعه را تغییر داده است. سلفی تازه بیتا سحرخیز
  سلفی تازه بیتا سحرخیز

  امروز سلفی رو از بیتا سحرخیز رو براتون براتون داریم سلفی متفاوت و البته دسته جمعی او و دوستانش
 • آناهیتا نعمتی سری دوم
  آناهیتا نعمتی سری دوم

  سری دومی از عکس های متفاوت آناهیتا نعمتی رو براتون داریم تفاوت دید رنگ ها در مردان و زنان
  تفاوت دید رنگ ها در مردان و زنان

  همیشه این بحث و گفت و گو بین خانم ها و آقاین هست که این لباس این رنگی است و آن دیگری اون رنگی و تو درست میبینی و من اشتباه و.... و این حقیقتی است که رنگ ها در چشمان مرد و زن از دو منظر شکل میگیرند حکایت بامزه و خواندنی 100 دلاری
  حکایت بامزه و خواندنی 100 دلاری

  امروز در شیثار حکایت خواندنی دیگری رو براتون داریم به نام 100 دلاری که امدوارم از خودنش لذت ببرید و اونی باشه ککه شما دوستان به دنبالش بودید برای اینکه مردی سالم و کامل باشید
  برای اینکه مردی سالم و کامل باشید

  اگر به دنبال این هستید که مردی سال و سرحال والبته خوش بو و خوش پوش و مرتب باشید ای ن 7 دستور زیر رو که خیلی وقت گیر و سخت نیستند رو در زندکی روزانه خودتون مد نظر قرار بدیدی و اون ها رو انجام بدین که نتیجه خوبی خواهید گرفت پوست میوه هایی که میتواند به سلامتی شما کمک کند
  پوست میوه هایی که میتواند به سلامتی شما کمک کند

  خیلی از ما عادت داریم پوست اکثر میوه ها رو میکنیم و میخوریم ، اما این عادتی است که درباره همه میوه ها خوب نیست و به عبارت دیگر پوست بعضی از میوه ها میتونه براتون مفید و مناسب بوده باشه و به سلامتی شما کمک کنه
 • مقوی تر کردن غذای کودک با روشی ساده
  مقوی تر کردن غذای کودک با روشی ساده

  خیلی از مادر ها دنبال و تو فکر این هستند که چگونه غذاهای کودکانشون رو قویتر و بهتر کنند تا کودک در دورانی که نیاز بیشتر به غدا داره هرچه بیشتر قوی و سرحال بشه پنج یا هفت وعده میوه و سبزیجات در روز بخورید
  پنج یا هفت وعده میوه و سبزیجات در روز بخورید

  در هر روز نیاز هست که ما از میوه و سبزی جات استفاده کنیم و میگویند حداقل مورد نیاز ما باید در روز پنج یا هفت وعده میوه و سبزی استفاده بکنیم بخند و بخون جملات خنده دار سری مهر
  بخند و بخون جملات خنده دار سری مهر

  امروز سری دیگری از جملات خنده دار رو براتون داریم جملاتی که در ماه مهر امیدوارم با شروع مدرسه حس خوبی رو براتون ایجاد کنه و حال و هوایخ وبی داشته باشید مدل های دیگری از کدوی هالووین
  مدل های دیگری از کدوی هالووین

  مدل های دیگری از کدوی هالووین اگر دنبال استاتوس متفاوتی براتون تازه هاشو داریم
  اگر دنبال استاتوس متفاوتی براتون تازه هاشو داریم

  اگر به دنبال استاتوس های متفاوتی هستین برای یک سری از متفاوت ها و تازه هاشون رو داریم که بهتن توصیه میکنم بخ.نیدشون که در کل بامزه و البته خواندنی هستند

دید روانشناسی آنچه نباید به بیمار افسرده بگویید دید روانشناسی آنچه نباید به بیمار افسرده بگویید
بیماران افسرده آسیب‌پذیری بالایی دارند و نسبت به صحبت‌های اطرافیانشان حساس‌تر هستند. صحبت کردن با افراد افسرده شیوه خاص خود را دارد و نمی‌توان از هر عباراتی در گفت‌وگو با آنها استفاده کرد.
با روانشناسی پرخاشگری عامل کاهش عمر شما میشود! با روانشناسی پرخاشگری عامل کاهش عمر شما میشود!
صبر و بردباری تنها یک فضیلت نیست بلکه نجات دهنده زندگی است
از روانشناسی رایج ‌ترین فاکتور های ایجاد استرس که بایست بدانید! از روانشناسی رایج ‌ترین فاکتور های ایجاد استرس که بایست بدانید!
لحظه‌ای برای پاک کردن ذهنتان از استرس و ساده‌تر کردن زندگی‌ خود وقت بگذارید
جدید باید و نبایدهای آموزش جنسی به نوجوانان جدید باید و نبایدهای آموزش جنسی به نوجوانان
توضیح امور جنسی و پاسخ به پرسش‌های این حوزه به کودکان، هر چند سخت اما شدنی است، کودکان با استدلالات ساده قانع می‌شوند و والدین قادرند با گفتن حقایقی ساده به سوالات آنها پاسخ دهند؛ اما وقتی آنها به سنین نوجوانی می‌رسند آموزش مسائل جنسی با جزئیات بیشتری صورت می‌گیرد و برای بسیاری از والدین سخن گفتن درباره این مسائل و پاسخگویی به سوالات جنسی نوجوانان سخت‌تر می‌شود، برخی از آنها هنگام راهنمایی کردن فرزندانشان خود را در تنگنا می‌بینند، چرا که نمی‌دانند گفتن چه چیز درست و توضیح چه چیز غلط است.
دید روانشناسی نگرانی خوب- نگرانی بد چیست؟ دید روانشناسی نگرانی خوب- نگرانی بد چیست؟
واژه اضطراب و حتی احساس آن برای هیچ کدام از ما انسان ها واژه ای بیگانه و یا افسانه ای نیست. چراکه همه ما در طول زندگی خود بارها و بارها آن را به کرات تجربه کرده ایم.
گردآوری از همراه با آنتی بیوتیک این مواد خوراکی را استفاده ننمایید! گردآوری از همراه با آنتی بیوتیک این مواد خوراکی را استفاده ننمایید!
بهتر است هنگام مصرف برخی آنتی بیوتیک ها از مصرف شیر پرهیز کنید و سعی کنید سبب آسیب رساندن به بدنتان نشوید مصرف این دو بهمراه هم بسیار مضر و خطرناک خواهد بود
تازه ترین مطلب افسردگی دوران نوجوانی چیست؟ تازه ترین مطلب افسردگی دوران نوجوانی چیست؟
با آغاز نوجوانی، علاوه بر تغییرات جسمی و بروز علایم ظاهری، روح و روان نوجوان نیز دستخوش تغییرات جدی می‌شود
متفاوت متفاوت: با این اسموتی ها تناسب اندام بیشتری داشته باشید! متفاوت متفاوت: با این اسموتی ها تناسب اندام بیشتری داشته باشید!
برخی اسموتی ها می توانند به شما در سوزاندن کالری ها و چربی های اضافی بدنتان کمک کنند این نوع اسموتی ها خواص زیادی برای سلامتی ما دارند و می توانند به افزایش درخشندگی و لطافت پوست نیز به ما کمک کنند.
تازه ترین مطلب بعضی ویتامین های ضروری و پراهمیت  برای بدن! تازه ترین مطلب بعضی ویتامین های ضروری و پراهمیت برای بدن!
مصرف برخی ویتامین ها برای بدن ضروری و پراهمیت است میرنال ها مواد غذایی مفیدی برای بدن ما هستند که بهتر است مراقب کاهش یافتن آن ها در بدنمان باشیم توصیه هایی در این زمینه برایتان داریم.
مطلبی از انتخاب بادام هندی خوب و تازه! مطلبی از انتخاب بادام هندی خوب و تازه!
انتخاب بادام هندی با چه مشخصاتی باید صورت بگیرد تشخیص بادام هندی تازه چگونه میسر خواهد بود می خواهیم راهنمایی هایی در این زمینه به شما پیشنهاد دهیم.
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو