هوالرزاق


مطلبی تازه درباره  پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

پیروی نکردن از رژیم های مد شده، نقطه مناسبی برای شروع روند کم شدن وزن پایدار است. شما بایست روش زندگی تان را به نوع ای تغییر دهید که برای زیاد مدت دوام داشته باشد، نه یک رژیم لاغرکننده فوری که تنها برای یک یا دو هفته ماندگاری دارد.

کم شدن وزن

سالانه محدوده 45 میلیون آمریکایی رژیم می گیرند که برابر است با میلیاردها دلار هزینه بابت محصولات کم شدن وزن . زیادی از این مردم مرتبا رژیم های متفاوت و جنظر را امتحان می کنند و استراتژی های گوناگون را در پیش می گیرند چون رژیم های قبلی سودمند نبوده اند.


پیروی نکردن از رژیم های مد شده، نقطه مناسبی برای شروع روند کم شدن وزن پایدار است. شما بایست روش زندگی تان را به نوع ای تغییر دهید که برای زیاد مدت دوام داشته باشد، نه یک رژیم لاغرکننده فوری که تنها برای یک یا دو هفته ماندگاری دارد.


تغییرات باارزش برای کم شدن وزن و تندرستی عمومی شامل:

* غذا با موادغذایی و کم کالری
* حذف شیرینی های اضافی، ورزش و غذا متعادل همراه با چربی های سودمند برای قلب، پروتئین های کم چرب و منابع طبیعی فیبر نظیر بنشن، غلات سبوس دار، میوه ها و سبزی ها.
زیادی از مردم یک درک عمومی از کاری که بایست انجام دهند دارند و آن این است که اگر می خواهند وزن کم کنند بایست استفاده خوراکی های فرآوری شده، شکر و غذا هایی که اهمیت خوراکی ندارند را کنار بگذارند. اما فاکتور های باارزش دیگری هم وجود دارد که بایست آن ها را مد دید داشت.
در اینجا چند ترفند برای کم شدن وزن پایدار و چند پیشنهاد خوراکی برای تان داریم.


1. به خواب کافی ارزش دهید
ارزش دادن به چیزی که می خورید، می نوشید و البته ورزش، همواره از اصلی ترین نکات در کم شدن وزن هستند اما تحقیقات نشان می دهد مقدار خوابتان قادراست روی اشتها، متابولیسم و وزنتان تاثیر بگذارد. جالب است که آمار نشان می دهند، با بالا رفتن آمار فقدان خواب، آمار چاقی هم رو به زیاد شدن است!
هر کسی احتیاجهای خوابش مختلف است، اما به طور کلی خواب شبانه زیادتر از 5 تا 6 ساعت پیشنهاد می شود. اگر سعی دارید وزن کم نمایید و درحال حاضر به اندازه کافی نمی خوابید، نبایست این موضوع را پشت گوش بیاندازید.


2. بدانید که چه انگیزه هایی شما را به میل کردن تشویق می کنند
شاید بدانید که چه بایست بخورید اما انتخاب های خوراکی تان همیشه هم با آگاهی های تان جور نیستند. ما به علت ها متفاوتی می خوریم، نه لزوما به این علت که جسم ما به انرژی احتیاج دارد. احساسات و انگیزه ها می توانند روی انتخاب های خوراکی ما اثر بگذارند و میل کردن های هیجانی برای برخی از مردم قادراست مانعی مسئله ساز در روند کم شدن وزنشان باشد. دانستن این که چه چیزهایی شما را تشویق به میل کردن می کند قادراست یاریتان کند تا یک استراتژی برای تغییر عاداتتان داشته باشید.


ارزش دادن به چیزی که می خورید، می نوشید و البته ورزش، همواره از اصلی ترین نکات در کم شدن وزن هستند اما تحقیقات نشان می دهد مقدار خوابتان قادراست روی اشتها، متابولیسم و وزنتان تاثیر بگذارد. جالب است که آمار نشان می دهند، با بالا رفتن آمار فقدان خواب، آمار چاقی هم رو به زیاد شدن است.


برای شروع می توانید پیگیر چیزهایی که می خورید باشید و دقت نمایید که زمانی چیزی می خورید دقیقا چه حسی دارید. برخی ها زمانی ناراحت هستند این احتمال وجود دارد که خوراکی های ناسالم را انتخاب کنند یا برای برخی ها هم برعکس، یعنی زمانی شاد و خوشحال اند خوراکی های ناخوب را انتخاب می نمایند. اگر شما هم گرفتار میل کردن های هیجانی هستید، بایست این گونه واکنش تان را تحقیق و ریشه یابی نمایید تا بتوانید کم شدن وزنی موفق و همیشگی داشته باشید. پژوهش ها هم نشان داده خیلی از مردم زمانی اندوهگین هستند زیادتر سراغ خوراکی های شیرین می روند. دنباله این سیکل معیوب قادراست تمام تلاش های تان برای کم شدن وزن را خنثی نماید. زمانی احساس ناراحتی می نمایید، استرس دارید، عصبانی هستید،... سعی نمایید به جای مصرف خوراکی به عنوان راه گریز، گزینه های سالم تری را برگزینید.


3. بدانید که چرا می خورید
این که علت میل کردنتان را بدانید قادراست نتیجه ای مشابه درک دلیل هیجانی میل کردن را دربر داشته باشد. گاهی، دلیل میل کردن ما این است که اطرافیان ما درحال میل کردن هستند یا عادت کرده ایم و شرطی شده ایم که در ساعات ویژهی از روز حتما چیزی بخوریم. سرنخ هایی که در پیرامون ما وجود دارد قادراست به مغز ما پیام بدهد که بخوریم حتی اگر از دید جسمی احساس احتیاج به کسب انرژی نداشته باشیم. پس پیش از این که چیزی بخورید، چند ثانیه به علت میل کردنتان فکر نمایید. آیا می خواهید بخورید چون اطرافیانتان می خورند؟ آیا می خواهید بخورید چون کسل و بی حوصله هستید؟ آیا می خواهید بخورید چون همیشه در این ساعت چیزی می خورید؟


البته این معنی اش نیست که هرگز تا وقتی که گرسنه نیستید نبایست چیزی بخورید، بلکه حقیقت این است که زیادتر مردم، همواره به علت ها بیرونی زیادتر خوراکی می خورند تا علت ها جسمی، مثلا هنقدم گرسنگی. پس باارزش است که به بدنتان مناسب گوش دهید.


4. یاد بگیرید زمانی سیر شنظر دیگر نخورید، نه این که بدون فکر به میل کردن دنباله دهید
قسمت دیگر گوش دادن به بدن، این است که پیش از این که خیلی پر شوید، دست از میل کردن بکشید؛ همان چیزی که در آموزه های دینی ما نیز به آن پرداخته شده است. فقط اندکی کمتر از مقداری که همواره می خورید، به شما یاری می کند تا استفاده خوراکی را به روش ای زیرکانه و نامحسوس کم شدن دهید. اگر زیادتر اوقات بعد از میل کردن احساس سنگینی و اصطلاحا تا خرخره میل کردن می نمایید، حتما بایست یاد بگیرید که به محض سیر شدن دیگر نخورید، این برای کم شدن وزن مداوم سودمند و باارزش است. حالا چطور می توانید به این حالت عادت نمایید و پرخوری را متوقف نمایید؟ آهسته میل کردن قادراست به شما یاری کند که زمانی بدنتان می گوید دیگر کافیست، پیامش را گرفتن نمایید. فرستادن پیام سیری از معده به مغز اندکی وقت می برد و آهسته میل کردن سبب می شود زمانی واقعا سیر شده اید دست از میل کردن بکشید.


آهسته خوری
5. پروبیوتیک استفاده نمایید تا باکتری های روده تان متعادل باشد
باکتری های روده بزرگ می توانند روی جذب مواد غذایی، تندرستی سیستم گوارش و احتمالا تندرستی و همینطور روی وزن تاثیر بگذارند. تمام ما در سیستم گوارشمان باکتری هایی داریم، زیاد باارزش است که این باکتری ها دارند به شما یاری می کنند یا سبب زیان آوررات ناخوشایندی می شوند. تحقیقات نشان داده مردم چاق، در مقایسه با مردم لاغر، باکتری های مختلفی در سیستم گوارش شان دارند. با کم شدن وزن، مقدار باکتری ها نیز قادراست تغییر کند. هر چند رابطه میان باکتری های روده و وزن، همچنان موضوعی مورد تحقیق و مطالعه است اما شیوهن است که مقدار باکتری های روده شخص قادراست اثری اساسی در وزن او داشته باشد.


در آزمایشاتی که روی موش ها صورت گرفته معلوم شده که غذا پرچرب و شیرین، مقدار باکتری های روده را تغییر می دهد. در پیش گرفتن غذا سالم به حفظ باکتری های سودمند روده یاری می نماید. منابع باکتری های سودمند شامل محصولات لبنی تخمیر شده نظیر کفیر، ماست، بعضی پنیرها و سبزیجات تخمیر شده نظیر ساورکراوت می شود.

تبیان


مطلبی تازه درباره  پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

برچسب های
مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/03/10-25 ماه قبل
کل بازدید : 635
تعداد بازدید ماه جاری : 635
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار


مطالب مرتبط با مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید نگاه به پرسش گیاه خواری چیست نگاه به پرسش گیاه خواری چیست
اگر شما هم مثل من به درستی نمیدونین گیاه خواری چیست و به چه کسانی با چه مشخصاتی گیاه خوار میگن و به طور کلی گیاه خواران چه کارهایی رو انجام میدن امروز رو با ما و با این مطلب همراه باشید تا مطلبی درمورد گیاه خواری رو با هم مرور کنیم و نگاهی بندازیم به این بحث دلیل سیخ شدن موی سر دلیل سیخ شدن موی سر
همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن
سیخ شدن موی بدن تجربه همگانی که امروز نگاهی گذرا به این اتفاق داریم خلاصه ای از  خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز! خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز!
مصرف انگور قرمز فایده های زیادی برای سلامتی مان به همراه دارد می تواند موجب می تواند موجب کاهش فشارخون بالا , درمان یبوست , بیماری آلزایمر و پیشگیری از سرطان شود . از نگاه سلامت  غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد! از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد!
کارها و وظایف مهمی در بدن انسان برعهده کبد است و کبد یکی از اعضای مهم بدن انسان میباشد.به همین منظور نیاز است که انسان زندگی اش را طوری مدیریت کند که به کبدش آسیب نرسد و در عوض کبدش را بهبود ببخشد.خوراکی هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها میتوانید کمک زیادی به سلامت کبدتان کنید و در واقع خواهید توانست کبدتان را از هر مضراتی دور نگه دارید. از سلامتی  مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند! از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند!
برخی مواد تغذیه ای می توانند در افزایش کلسترول خون شما تاثیرگذار باشند و عوارضی همچون بیماری های قلبی و دیابت را در بر داشته باشند می خواهیم به بررسی برخی عوارض افزایش کلسترول و همچنین روش های درمانی کلسترول خون بالا اشاره کنیم سعی کنید مانع ازدیاد رسوب چربی در عروق خود شوید .
تضمین سلامت پانکراس با این مواد غذایی تضمین سلامت پانکراس با این مواد غذایی
مطالعات محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که سیر، انگور قرمز، اسفناج، گیلاس، زغال‌اخته، سیب‌زمینی و کلم بروکلی میوه و سبزیجاتی هستند که سبب سلامت بافت پانکراس (لوزالمعده) می‌شوند. تقویت معده با طب سنتی تقویت معده با طب سنتی
مصرف رب انار ترش و شیرین و رب سیب به تقویت و پاکسازی معده از مواد زائد کمک می‌کند. مصرف نعناع و زنجبیل نیز به تسکین درد معده کمک می‌کنند و همچنین جویدن دانه رازیانه نیز موثر است. ارتباط نوشیدنی های شیرین با بیماری کبد چرب غیرالکلی ارتباط نوشیدنی های شیرین با بیماری کبد چرب غیرالکلی
عادت به مصرف روزانه ی نوشیدنیهای شیرین ممکن است خطر ابتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD)را افزایش دهد. طب سنتی چه میان وعده هایی را توصیه می کند طب سنتی چه میان وعده هایی را توصیه می کند
خوردن کاهو، هویج، ذرت و زیتون نیز به عنوان میان وعده مناسب می تواند در برنامه روزانه افراد قرار گیرد. اگر نوشابه میخورید چند کیلومترباید بدوید اگر نوشابه میخورید چند کیلومترباید بدوید
آگاه کردن نوجوانان از اینکه بعد از مصرف یک نوشابه باید چقدر راه رفت یا دوید تا انرژی وارده شده توسط آن به بدن را سوزاند ممکن است آنها را متقاعد کند تا کمتر از این نوع نوشیدنی ها استفاده کنند. درمان آفت و تبخال با طب سنتی درمان آفت و تبخال با طب سنتی
ترکیب گل بنفشه، سماق و جوش‌شیرین برای بهبود آفت دهانی موثر است. البته نباید فراموش کرد مصرف غذاهای ترش، تند و خشک در زمانی که آفت دهان بروز کرده باید به حداقل برسد. علت دیگر برای سرطان زا بودن نوشابه های کولا علت دیگر برای سرطان زا بودن نوشابه های کولا
رنگ کاراملی یکی از متداول ترین مواد موجود در کولا و سایر نوشیدنی های تیره رنگ گاز دار است. محققین بهداشت عمومی داده های مربوط به مصرف نوشابه های گازدار را براساس پتانسیل سرطان زایی فرآورده های برخی از رنگ های کاراملی جمع آوری کردند توصیه‌های تغذیه‌ای در عفونت مثانه و رحم توصیه‌های تغذیه‌ای در عفونت مثانه و رحم
نزدیک بودن دستگاه تناسلی زنان به دستگاه ادراری یکی از دلایل شیوع عفونت‌های ادراری در زنان است، زیرا باکتری‌ها می‌توانند زودتر وارد دستگاه ادراری آنان شوند. چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد
در این مطلب چند نوشیدنی صد در صد طبیعی معرفی می‌کنیم که هم خوشمزه هستند و هم به دلیل دارا بودن خواص ضدالتهابی می‌توانند علائم بیماری‌های مختلف را کاهش داده و تسکین‌بخش دردهای روزمره باشند. تأثیر تغذیه در پیشگیری و ابتلا به سرطان پروستات تأثیر تغذیه در پیشگیری و ابتلا به سرطان پروستات
25 خرداد (15 ژوئن) مصادف است با آغاز هفته‌ی جهانی سلامت مردان. به همین بهانه می‌خواهیم در خصوص نقش تغذیه در پیشگیری و ابتلا به یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مردانه یعنی سرطان پروستات صحبت کنیم.


ترانه علیدوستی در حال گریم ترانه علیدوستی در حال گریم
امروز تصویری از ترانه علیدوستی در اتاق گریم رو برای شما دوستان داریم
عکس یادگاری نیکی کریمی و پت و مت واقعی عکس یادگاری نیکی کریمی و پت و مت واقعی
نیکی کریمی عکسی منتشر کرده است که با دوفرد تهیه کنندو خالقان پت و مت عکس گرفته است
سری عکس های شراره رخام 93 سری عکس های شراره رخام 93
امروز سری عکس های تازه از شراره رخام رو براتون داریم عکس های 1393
گفت و گو با محب اهری و بازی در نمایش جدیدش گفت و گو با محب اهری و بازی در نمایش جدیدش
امروز متن گفت و گوی دیگری از محب اهری رو برای شما دوستان داریم که امیدوارم از خواند آن لذت ببرید
لیلا حاتمی عضو داوران جشنواره کن شد لیلا حاتمی عضو داوران جشنواره کن شد
لیلا حاتمی بازیگر معروف و محبوب کشورمون به عنوان یکی از داوران امسال جشنواره کن انتخاب شده است
علی کریمی و رستوران او علی کریمی و رستوران او
خیلی از فوتبالیست های ما هستند که در دوران بازی حودشون و یا در پیانا دوران بازیگری خودشون به کارهای دیگری و روش های سرمایه گذاری دیگر مثل مغازه داری و رستوران داری رو آورده اند همانند علی کریمی
تبریک مهناز افشار به لیلا حاتمی برای داوری در جشنواره کن تبریک مهناز افشار به لیلا حاتمی برای داوری در جشنواره کن
بعد از خبر انتخاب شدن لیلا حاتمی به عنوان داور جشنواره کن تبریک های متفاوتی برای او ارسال شده است که یکی از آن ها تبریک مهناز افشار به اوست
عروسی مرتضی حیدری و حضوربا همسرش در تلویزیون عروسی مرتضی حیدری و حضوربا همسرش در تلویزیون
مرتضی حیدیری به نوعی تازه داماد محسوب میشود واین تازه داماد در برنامه زنده تلویزیون همراه با همسرش شرکت کرده است
لوح تقدیر به علی پروین لوح تقدیر به علی پروین
بعد از کمک های علی پروین به پرسپولیس لوح تقدیری از طرف باشگاه به او ارائه شد
اعدام زنان به جرم تاب بازی اعدام زنان به جرم تاب بازی
در عربستان تعدادی از خانم ها که قصد تاب بازی کرده اند را میخواهنداعدام کنند!!!
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو