هوالرزاق


مطلبی تازه درباره  پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

پیروی نکردن از رژیم های مد شده، نقطه مناسبی برای شروع روند کم شدن وزن پایدار است. شما بایست روش زندگی تان را به نوع ای تغییر دهید که برای زیاد مدت دوام داشته باشد، نه یک رژیم لاغرکننده فوری که تنها برای یک یا دو هفته ماندگاری دارد.

کم شدن وزن

سالانه محدوده 45 میلیون آمریکایی رژیم می گیرند که برابر است با میلیاردها دلار هزینه بابت محصولات کم شدن وزن . زیادی از این مردم مرتبا رژیم های متفاوت و جنظر را امتحان می کنند و استراتژی های گوناگون را در پیش می گیرند چون رژیم های قبلی سودمند نبوده اند.


پیروی نکردن از رژیم های مد شده، نقطه مناسبی برای شروع روند کم شدن وزن پایدار است. شما بایست روش زندگی تان را به نوع ای تغییر دهید که برای زیاد مدت دوام داشته باشد، نه یک رژیم لاغرکننده فوری که تنها برای یک یا دو هفته ماندگاری دارد.


تغییرات باارزش برای کم شدن وزن و تندرستی عمومی شامل:

* غذا با موادغذایی و کم کالری
* حذف شیرینی های اضافی، ورزش و غذا متعادل همراه با چربی های سودمند برای قلب، پروتئین های کم چرب و منابع طبیعی فیبر نظیر بنشن، غلات سبوس دار، میوه ها و سبزی ها.
زیادی از مردم یک درک عمومی از کاری که بایست انجام دهند دارند و آن این است که اگر می خواهند وزن کم کنند بایست استفاده خوراکی های فرآوری شده، شکر و غذا هایی که اهمیت خوراکی ندارند را کنار بگذارند. اما فاکتور های باارزش دیگری هم وجود دارد که بایست آن ها را مد دید داشت.
در اینجا چند ترفند برای کم شدن وزن پایدار و چند پیشنهاد خوراکی برای تان داریم.


1. به خواب کافی ارزش دهید
ارزش دادن به چیزی که می خورید، می نوشید و البته ورزش، همواره از اصلی ترین نکات در کم شدن وزن هستند اما تحقیقات نشان می دهد مقدار خوابتان قادراست روی اشتها، متابولیسم و وزنتان تاثیر بگذارد. جالب است که آمار نشان می دهند، با بالا رفتن آمار فقدان خواب، آمار چاقی هم رو به زیاد شدن است!
هر کسی احتیاجهای خوابش مختلف است، اما به طور کلی خواب شبانه زیادتر از 5 تا 6 ساعت پیشنهاد می شود. اگر سعی دارید وزن کم نمایید و درحال حاضر به اندازه کافی نمی خوابید، نبایست این موضوع را پشت گوش بیاندازید.


2. بدانید که چه انگیزه هایی شما را به میل کردن تشویق می کنند
شاید بدانید که چه بایست بخورید اما انتخاب های خوراکی تان همیشه هم با آگاهی های تان جور نیستند. ما به علت ها متفاوتی می خوریم، نه لزوما به این علت که جسم ما به انرژی احتیاج دارد. احساسات و انگیزه ها می توانند روی انتخاب های خوراکی ما اثر بگذارند و میل کردن های هیجانی برای برخی از مردم قادراست مانعی مسئله ساز در روند کم شدن وزنشان باشد. دانستن این که چه چیزهایی شما را تشویق به میل کردن می کند قادراست یاریتان کند تا یک استراتژی برای تغییر عاداتتان داشته باشید.


ارزش دادن به چیزی که می خورید، می نوشید و البته ورزش، همواره از اصلی ترین نکات در کم شدن وزن هستند اما تحقیقات نشان می دهد مقدار خوابتان قادراست روی اشتها، متابولیسم و وزنتان تاثیر بگذارد. جالب است که آمار نشان می دهند، با بالا رفتن آمار فقدان خواب، آمار چاقی هم رو به زیاد شدن است.


برای شروع می توانید پیگیر چیزهایی که می خورید باشید و دقت نمایید که زمانی چیزی می خورید دقیقا چه حسی دارید. برخی ها زمانی ناراحت هستند این احتمال وجود دارد که خوراکی های ناسالم را انتخاب کنند یا برای برخی ها هم برعکس، یعنی زمانی شاد و خوشحال اند خوراکی های ناخوب را انتخاب می نمایند. اگر شما هم گرفتار میل کردن های هیجانی هستید، بایست این گونه واکنش تان را تحقیق و ریشه یابی نمایید تا بتوانید کم شدن وزنی موفق و همیشگی داشته باشید. پژوهش ها هم نشان داده خیلی از مردم زمانی اندوهگین هستند زیادتر سراغ خوراکی های شیرین می روند. دنباله این سیکل معیوب قادراست تمام تلاش های تان برای کم شدن وزن را خنثی نماید. زمانی احساس ناراحتی می نمایید، استرس دارید، عصبانی هستید،... سعی نمایید به جای مصرف خوراکی به عنوان راه گریز، گزینه های سالم تری را برگزینید.


3. بدانید که چرا می خورید
این که علت میل کردنتان را بدانید قادراست نتیجه ای مشابه درک دلیل هیجانی میل کردن را دربر داشته باشد. گاهی، دلیل میل کردن ما این است که اطرافیان ما درحال میل کردن هستند یا عادت کرده ایم و شرطی شده ایم که در ساعات ویژهی از روز حتما چیزی بخوریم. سرنخ هایی که در پیرامون ما وجود دارد قادراست به مغز ما پیام بدهد که بخوریم حتی اگر از دید جسمی احساس احتیاج به کسب انرژی نداشته باشیم. پس پیش از این که چیزی بخورید، چند ثانیه به علت میل کردنتان فکر نمایید. آیا می خواهید بخورید چون اطرافیانتان می خورند؟ آیا می خواهید بخورید چون کسل و بی حوصله هستید؟ آیا می خواهید بخورید چون همیشه در این ساعت چیزی می خورید؟


البته این معنی اش نیست که هرگز تا وقتی که گرسنه نیستید نبایست چیزی بخورید، بلکه حقیقت این است که زیادتر مردم، همواره به علت ها بیرونی زیادتر خوراکی می خورند تا علت ها جسمی، مثلا هنقدم گرسنگی. پس باارزش است که به بدنتان مناسب گوش دهید.


4. یاد بگیرید زمانی سیر شنظر دیگر نخورید، نه این که بدون فکر به میل کردن دنباله دهید
قسمت دیگر گوش دادن به بدن، این است که پیش از این که خیلی پر شوید، دست از میل کردن بکشید؛ همان چیزی که در آموزه های دینی ما نیز به آن پرداخته شده است. فقط اندکی کمتر از مقداری که همواره می خورید، به شما یاری می کند تا استفاده خوراکی را به روش ای زیرکانه و نامحسوس کم شدن دهید. اگر زیادتر اوقات بعد از میل کردن احساس سنگینی و اصطلاحا تا خرخره میل کردن می نمایید، حتما بایست یاد بگیرید که به محض سیر شدن دیگر نخورید، این برای کم شدن وزن مداوم سودمند و باارزش است. حالا چطور می توانید به این حالت عادت نمایید و پرخوری را متوقف نمایید؟ آهسته میل کردن قادراست به شما یاری کند که زمانی بدنتان می گوید دیگر کافیست، پیامش را گرفتن نمایید. فرستادن پیام سیری از معده به مغز اندکی وقت می برد و آهسته میل کردن سبب می شود زمانی واقعا سیر شده اید دست از میل کردن بکشید.


آهسته خوری
5. پروبیوتیک استفاده نمایید تا باکتری های روده تان متعادل باشد
باکتری های روده بزرگ می توانند روی جذب مواد غذایی، تندرستی سیستم گوارش و احتمالا تندرستی و همینطور روی وزن تاثیر بگذارند. تمام ما در سیستم گوارشمان باکتری هایی داریم، زیاد باارزش است که این باکتری ها دارند به شما یاری می کنند یا سبب زیان آوررات ناخوشایندی می شوند. تحقیقات نشان داده مردم چاق، در مقایسه با مردم لاغر، باکتری های مختلفی در سیستم گوارش شان دارند. با کم شدن وزن، مقدار باکتری ها نیز قادراست تغییر کند. هر چند رابطه میان باکتری های روده و وزن، همچنان موضوعی مورد تحقیق و مطالعه است اما شیوهن است که مقدار باکتری های روده شخص قادراست اثری اساسی در وزن او داشته باشد.


در آزمایشاتی که روی موش ها صورت گرفته معلوم شده که غذا پرچرب و شیرین، مقدار باکتری های روده را تغییر می دهد. در پیش گرفتن غذا سالم به حفظ باکتری های سودمند روده یاری می نماید. منابع باکتری های سودمند شامل محصولات لبنی تخمیر شده نظیر کفیر، ماست، بعضی پنیرها و سبزیجات تخمیر شده نظیر ساورکراوت می شود.

تبیان


مطلبی تازه درباره  پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار

برچسب های
مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 554
تعداد بازدید ماه جاری : 554
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره پنج ترفند برای کم شدن وزن پایدار