هوالرزاق


گردآوری کدام خوراکی ها فیبر زیادتری دارند؟

گردآوری کدام خوراکی ها فیبر زیادتری دارند؟

فیبرها به طرق مختلفی بر تندرستی شما اثربخشند.

فیبر

از باکتری‌های شاندکی تا کم شدن وزن، تمام و تمام غایت رژیم تندرستی و استفاده فیبر تلقی می‌شوند.شناخت بیشتر مردم درباره‌ی فیبر زیاد ابتدایی بوده و تمایل دارند تا موضوعات مرتبط با فیبر را در یک طبقه جای دهند.اما واقعیت این است که تمام فیبرها یکسان خلق نشده‌اند.بعضی از گونه های آن زیاد مفید، در حالی که بعضی گونه های دیگر زمینه‌ساز مسائل گوارشی در بعضی از مردم می‌گردد.

در این مقاله به شرح هر آنچه شما بایست درباره‌ی فیبر و گونه های آن بدانید، پرداخته‌ایم.

فیبر چیست و چنوع طبقه‌بندی می‌شود؟

فیبر به گروه متفاوتی از کربوهیدرات‌ها اطلاق می‌شود که جسم انسان قادر به هضم آن نیست.جسم ما فاقد آنزیم گوارشی برای تجزیه‌ی فیبر است، درنتیجه آنان در حین عبور از طول سیستم گوارشی بدون تغییر حرکت می‌کنند.

مقدار پیشنهاد‌ شده‌ی استفاده فیبر برای آقایان ۳۸ گرم و برای خانم ها ۲۵ گرم در روز است. با این وجود بیشتر مردم فقط محدوده نیمی از این مقدار یا ۱۵ تا ۱۷ گرم در روز فیبر گرفتن می‌کنند.

فیبر اغلب در مواد غذا گیاهی از قبیل سبزیجات، میوه‌ها، بنشن‌ها، غلات کامل، آجیل‌ها و مغزها یافت می‌شود.در واقع تگونه گسترده‌ای از فیبرها در مواد خوراکی وجود دارد.مسئله اغلب از جایی پنظرار می‌شود که فیبرها را به طرق متفاوت که زیاد هم مغشوش است، طبقه‌بندی می‌کنند.در سال ۲۰۰۱ رسما فیبر به دو دسته‌ی اصلی طبقه‌بندی شد.

فیبر غذا: به فیبرهایی اطلاق می‌شد که به طور طبیعی در مواد غذا یافت می‌شود.

فیبر کاربردی: به فیبرهایی اطلاق می‌شد که از کل مواد غذا استخراج و جدا می‌شود، سپس به مواد خوراکی فراوری شده افزوده می‌شود.

با این وجود ایننوع طبقه‌بندی با مسئله عمده‌ای روبرو بود. زیرا در این طبقه‌بندی به هیچ وجه از اثرات فیبر در حفظ تندرستی سخنی به میان نیامده بود.

از جمله‌ شیوه‌های جانشین برای طبقه‌بندی فیبر که البته از مقبولیت زیادتری برخوردار است می‌توان به حل‌پذیری(محلول و نامحلول)، چسبندگی( چسبان و غیرچسبان) و تخمیر پذیری( تخمیرپذیر و تخمیرناپذیر) ذکر کرد.

در عین حال طبقه‌ی دیگری از مواد خوراکی معروف به نشاسته‌های پایا که اغلب در زمره‌ی فیبرها طبقه‌بندی می‌شوند نیز وجود دارد.

فیبرهای محلول و نامحلول

حل‌پذیری فیبر به قابلیت حل آن در آب باز می‌گردد.بر همین اساس فیبرها اغلب به محلول و نامحلول طبقه‌بندی می‌شوند.

فیبر محلول، با آب موجود در روده آمیخته می‌شود و به صورت ماده‌ایی ژل نظیر در‌می‌آید. این ماده‌ی ژل نظیر از قابلیت کم شدن مقدار قند خون برخوردار است و خصوصیات متعددی در مرتب کردن متابولیزم جسم دارد.

فیبر نامحلول با آب مخلوط نمی‌شود و عمدتا در طول سیستم گوارشی بدون کم و کاست حرکت می‌کند. در حین حرکت در طول سیستم گوارشی همانند یک فاکتور حجم‌دهنده عمل کرده، روند حرکت خوراکی را تسریع و آنان را از طول روده عبور می‌دهد.

فیبرهای محلول شامل gums ، psyllium، beta-glucans و گونه های دیگری می‌شود. فیبرهای نامحلول نیز lignin وcellulose را در برمی‌گیرد.

مواد غذا گیاهی مختلف شامل نسبت‌های متگونهی از فیبرهای محلول و نامحلول هستند.

فیبر تخمیرپذیر

طبق تخمین‌ها در محدوده ۱۰۰ تریلیون باکتری زنده در روده‌ی انسان سکنی گزیده‌اند، که اغلب آنان در روده‌ی بزرگ جای دارند.در واقع این باکتری‌ها برای حفظ تندرستی انسان حیاتی‌اند. آنان اثر باارزشی در کنترل وزن، کنترل قند خون، تندرستی سیستم ایمنی، عملکرد مغز، تندرستی روحی ایفا می‌کنند.

آنان از ارزش ویژه‌ایی برخوردارند که اغلب عضو فراموش‌شده قلمداد می‌شوند.از آنجایی که انسان قادر به هضم فیبر نمی‌باشد، عمدتا تا رسیدن به روده‌ی بزرگ همچنان پایدار باقی می‌ماند.

در همینجا یعنی روده‌ی بزرگ است که فیبر تخمیرپذیر اثر خود را ایفا می‌کند. فیبر تخمیرپذیر در زمره‌ی دوستداران باکتری‌های روده به شمار می‌رود، قابلیت هضم یافته و منشای برای تامین سوخت جسم می‌شوند.

همین فیبر تخمیرپذیر، سبب زیاد شدن تعداد باکتری‌های روده می‌شوند و تعادل آنان را مرتب کردن می‌کنند، در عین حال زنجیره‌ی کوتاهی از اسیدهای چرب که خصوصیات زیادی در حفظ تندرستی دارد، تولید می‌کند.

بیشتر فیبرهای تخمیرپذیر، محلولند اما فیبرهای نامحلولی نیز وجود دارند که عملکرد آنان بدین روش است.فیبرهای تخمیرپذیر شامل pectin، beta-glucans، guar gum، inulin و oligofructose می‌شوند.

مناسبترین منشا کامل از فیبر‌های تخمیرپذیر گونه های لوبیا و بنشن‌ها هستند. استفاده ۱ فنجان از آنان اغلب نیمی از مقدار پیشنهاد شده در روز را تامین می‌کند.

بنابراین می‌توان گفت که محصول نهایی فیبرهای تخمیرپذیر گاز معده است. به همین علت خوراکی های لبریز از فیبر تخمیرپذیر می‌توانند سبب نفخ شکم و درد معده شوند، به ویژه اگر شخص عادت به استفاده بسیار فیبر نداشته باشد.

فیبر چسبان

بعضی از گونه های فیبرهای محلول هنقدمی که در آب حل می‌شوند، ماده‌ی ژل نظیر غلیظی را شکل می‌دهند. این ماده با عنوان فیبر چسبان شناخته می‌شود.

به بیان ساده، چسبندگی مایعات به غلظت آن بستگی دارد. به عنوان مثال چسبندگی عسل زیادتر از چسبندگی آب است.هنقدمی که گونه های متفاوتی از فیبرها را می‌خورید، ماده‌ایی ژل نظیر تشکیل می‌شود که در روده می‌نشینند.

همین امر فرایند هضم و جذب مواد غذایی را کندتر می‌نماید و بنابراین شخص برای مدت زیاد احساس سیری کرده و اشتهایش کم می‌شود.

مروری بر ۴۴ مطالعه در زمینه‌ی معالجه با فیبر حاکی از آن است که فقط استفاده فیبرهای چسبناک میل و جذب مواد خوراکی را کم شدن داده و سبب کم شدن وزن می‌گردد.

فیبرهای چسبناک شاملglucomannan، beta-glucans،guar gum و psyllium می‌شوند. از جمله منابع کامل و سودمند برای تامین فیبرهای چسبناک می‌توان به بنشن‌ها، مارچوبه، کلم بروکلی سبز، جو و تخم کتان ذکر کرد.

نشاسته‌های پایا

نشاسته‌ها در زمره‌ی باارزش‌ترین نوع از کربوهیدرات‌های رژیم خوراکی به شمار می‌روند.آنان زنجیره‌ی طویلی از مولکول‌های گلوکز هستند که در سیب‌زمینی، غلات و دیگر مواد غذا یافت می‌شوند.

بعضی از نشاسته‌ها حقیقتا در برابر هضم مقاومت می‌کنند، درنتیجه بدون کمترین تغییری راه خود را در طول سیستم گوارشی می‌پیمایند.این گونه از نشاسته‌ها، نشاسته‌های پایا خوانده می‌شوند و عملکردی مشابه فیبرهای محلول، فیبرهای تخمیرپذیر دارند.

نشاسته‌های پایا از خصوصیات بیشماری در حفظ تندرستی برخوردارند. آنان تندرستی سیستم گوارشی را بهبود می‌قسمتند، حساسیت نسبت به انسولین را بالا می‌برند، شاخص قند خون را کم شدن می‌دهند و به طرز قابل توجهی اشتها را کم می‌کنند.

مناسبترین منابع تامین نشاسته‌های پایا جملهند از موز سبز،گونه های بنشن، بادام هندی و جودوسر خام.

بعلاوه، بعضی مواد خوراکی نشاسته‌دار ویژه پس از آنکه پخته و سرد می‌شوند، حجم بسیاری نشاسته‌‌ی پایا در خود تولید می‌کنند. مناسبترین مصداق برای این گونه نشاسته‌ها که به تبدیل به نشاسته‌های پایا تمایل دارند جملهند از سیب‌زمینی سفید و برنج سفید.

نشاسته‌ی سیب‌زمینی خام شامل مقادیر بی‌شماری نشاسته‌ی پایاست و بعضی مردم آن را به عنوان مکمل استفاده می‌کنند.

فیبرهای منحصر به شخصی که ذکر آنان خالی از لطف نیست

بعضی از فیبرها چنان اثر چشمگیری در تندرستی انسان ایفا می‌کنند که قطعا تاکید و ذکر آنان اهمیتمند است.

fructans

Fructans واژه‌ایست که برای توصیف زنجیره‌ی کوچکی از مولکول‌های فروکتوز به کار گرفته می‌شود.

inulin و Oligofructose از نوع‌های اصلی fructan به حساب می‌آیند. آنان باکتری‌های دوستدار روده را غذا می‌کنند و اثبات شده است که در معالجه گونه های ویژهی از مریضی اسهال اثربخش واقع می‌شوند.

با این وجود، fructans هم در رده‌ی FODMAP که نوع‌‌ی ویژهی از کربوهیدرات‌ها و فاکتور مسائل گوارشی در بعضی از مردم است، جای می‌گیرد.

در واقع، از هر ۴ مریضی که از سندرم روده‌ی برانگیختن‌پذیر، آشفتگیی رایج در هضم خوراکی ، رنج می‌برد، ۳ نفر با استفاده fructans و دیگر گونه های FODMAP، گرفتار نشانه ها ناخوشایند و مغایر با آنچه از فیبرها می‌دانیم می‌شود.

بزرگترین منشا fractans در رژیم‌های مدرن گندم است.

Beta-glucan

خصوصیات beta-glucan در حفظ تندرستی به طورگسترده‌ و طبق اسناد موثق به اثبات رسیده است. این فیبرها از ساختار مولکولی ویژهی برخوردارند که این ساختار فایده چسبناکی بالایی در روده به آنان می‌قسمتند.

Beta-glucans قادر است حساسیت نسبت به انسولین را بهبود قسمتیده و شاخص قند خون را کم شدن دهد. همینطور به طور قابل توجهی از مقدار کلسترول می‌کاهد و احساس سیری را زیاد شدن می‌دهد.

باارزش‌ترین منابع تامین beta-glucans جودوسر و جو است.

glucomannan

Glucomannan در مجموعه‌ی فیبرهای چسبناک جای دارد که اغلب در قالب مکمل‌های کم شدن وزن به بازار عرضه می‌شود.

مطالعات متعددی در این زمینه نشان می‌دهد که glucomannan قادراست تا حدی سبب کم شدن وزن شود، با یبوست مقاومت نماید و ریسک دچار به مریضی‌های قلبی را کم کند.

فیبرهای محلول، چسبناک و تخمیرپذیر به مراتب سالم‌تر از گونه های دیگر آن به دید می‌رسند. نشاسته‌های پایا نیز به طرزی باورنکردنی سالمند.

مناسبترین منابع برای تامین فیبرهای سالم جملهند از سبزیجات، میوه‌ها، جودوسر، گونه های بنشن، آجیل، شکلات تلخ، آوهدیه، دانه چیا و بعضی ازخوراکی های دیگر.

با تمام این تفاصیل نبایست نسبت به جزئیات استفاده فیبرها وسواس به خرج داده و بی قرار باشید. مادامی که مواد خوراکی گیاهی بسیاری استفاده ‌نمایید، جذب فیبر صورت پذیرفته و وظایفش را انجام می‌دهد.

آلامتو


گردآوری کدام خوراکی ها فیبر زیادتری دارند؟

برچسب های
گردآوری کدام خوراکی ها فیبر زیادتری دارند؟ - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 892
تعداد بازدید ماه جاری : 892
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به گردآوری کدام خوراکی ها فیبر زیادتری دارند؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گردآوری کدام خوراکی ها فیبر زیادتری دارند؟


مطالب مرتبط با گردآوری کدام خوراکی ها فیبر زیادتری دارند؟

 • بخوانید خاصیت ها میل کردن مواد خوراکی شامل فیبر!بخوانید خاصیت ها میل کردن مواد خوراکی شامل فیبر!
  برخی خوردنی ها منبع فیبر به شمار میروند می توانید برای تامین فیبر مورد نیاز بدنتان از آن ها استفاده کنید فواید خوردن مواد غذایی حاوی فیبر را در ادامه مطلب برایتان خواهیم گفت.
 • از سلامتی فیبر در کدام گروه خوراکی یافت می شود؟!از سلامتی فیبر در کدام گروه خوراکی یافت می شود؟!
  اگر بخواهیم بدانیم فیبر در کدام گروه غذایی یافت می شود باید بگوییم فیبر در گیاهان یافت می شود. فیبر به دلیل اسکلت گیاه به تابت بودن شکل و ساخت آن خیلی کمک می کند.
 • تازه ترین مطلب هر روزه چه میزان فیبر بایست گرفتن کنیم؟تازه ترین مطلب هر روزه چه میزان فیبر بایست گرفتن کنیم؟
  در بیشتر غذاهایی که ما میخوریم فیبر وجود دارد ولی یک چیز خیلی مهم این است که کدام فیبر به درد ما میخورد و کدام فیبر برای ما بی فایده است؟ تا به حال به بحث فیبر غذایی خیلی پرداخته شده است و شاید دیگر برای شما به شکل کلیشه در آمده باشد ولی خیلی خوب است که بدایم چیزی که الان میخوریم برای ما مفید است یا تنها معده ی ما را پر میکند؟!
 • گردآوری از با مصرف فیبرها و سبوس از این بیماری خطرناک در امان بمانید!گردآوری از با مصرف فیبرها و سبوس از این بیماری خطرناک در امان بمانید!
  آیا می دانستید با مصرف مواد خوراکی حاوی فیبر در دروان نوجوانی می توانید از خطر مبتلاشدن به انواع سرطان ها در امان بمانید و مانع بروز آن در بدنتان شوید مصرف خوراکی های فیبر دار برای پیشگیری از انواع سرطان دهان از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • خوراکی فیبر دار درمان بوی دهانخوراکی فیبر دار درمان بوی دهان

  راه های متفاوتی برای درمان بود بد دهان هست و روش های متفاوتی رو برای این راه ارائه شده است که امروز یکی دیگر از اون ها رو برای شما دوستان داریم

 • چرا فیبر بیشتر در رژیم غذایی روزانه شما مهم است؟چرا فیبر بیشتر در رژیم غذایی روزانه شما مهم است؟
  در سال 2014، اندرسون به همراه همکارانش نشان دادند که به طور کلی مصرف فیبر در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته کمتر از مصرف توصیه شده است. طبق نتایج این تحقیق، خیلی از افراد محصولات بدون فیبر و دانه های تصفیه شده مصرف می کنند و باید انتخاب های غذاییشان را عوض کرده و به سراغ محصولاتی بروند که سرشار از فیبر باشد.
معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید نگاه به پرسش گیاه خواری چیست نگاه به پرسش گیاه خواری چیست
اگر شما هم مثل من به درستی نمیدونین گیاه خواری چیست و به چه کسانی با چه مشخصاتی گیاه خوار میگن و به طور کلی گیاه خواران چه کارهایی رو انجام میدن امروز رو با ما و با این مطلب همراه باشید تا مطلبی درمورد گیاه خواری رو با هم مرور کنیم و نگاهی بندازیم به این بحث دلیل سیخ شدن موی سر دلیل سیخ شدن موی سر
همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن
سیخ شدن موی بدن تجربه همگانی که امروز نگاهی گذرا به این اتفاق داریم خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز! خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز!
مصرف انگور قرمز فایده های زیادی برای سلامتی مان به همراه دارد می تواند موجب می تواند موجب کاهش فشارخون بالا , درمان یبوست , بیماری آلزایمر و پیشگیری از سرطان شود . از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد! از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد!
کارها و وظایف مهمی در بدن انسان برعهده کبد است و کبد یکی از اعضای مهم بدن انسان میباشد.به همین منظور نیاز است که انسان زندگی اش را طوری مدیریت کند که به کبدش آسیب نرسد و در عوض کبدش را بهبود ببخشد.خوراکی هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها میتوانید کمک زیادی به سلامت کبدتان کنید و در واقع خواهید توانست کبدتان را از هر مضراتی دور نگه دارید. از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند! از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند!
برخی مواد تغذیه ای می توانند در افزایش کلسترول خون شما تاثیرگذار باشند و عوارضی همچون بیماری های قلبی و دیابت را در بر داشته باشند می خواهیم به بررسی برخی عوارض افزایش کلسترول و همچنین روش های درمانی کلسترول خون بالا اشاره کنیم سعی کنید مانع ازدیاد رسوب چربی در عروق خود شوید .
رازهای آرامش درون رازهای آرامش درون
انرژی های خود را پراکنده نکن؛آنها را زیر نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایت کن. هر کاری را با حواس جمع و علاقه انجام بده. در زمان حال زندگی کن و گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن.... توصیه های سلامتی امام رضا توصیه های سلامتی امام رضا
توصه های جالب که امام رضا علیه السلام در باره سفر کردن اونم یه سفر سالم  گفته که اگر هر مسلمانی انجامش بده برای سلامتی اش خیلی بهتره.باهم در سایت شیثار این توصیه ها را با گوش دل و جان می خوانیم اصل هایی در زندگی! اصل هایی در زندگی!
صبح ها که از خواب بیدار میشوید،دستگاه عیب سنج و ایرادگیر وجودتان را از کار بیندازید تا خورشید درخشان تر،پرنده ها خوش آوازتر،مردم مهربانتر و حتی کسب و کارتان پر برکت تر شود... خانم ها موهایتان را هر روز بررسی کنید خانم ها موهایتان را هر روز بررسی کنید
خانم ها باید هر روز موهای خود را بررسی کنند، بررسی موها میتواند به شما از رازهای پنهان سلامتی شما خبر دهد از عفونت قارچی ناخن بدانید از عفونت قارچی ناخن بدانید
عفونت قارچی مشکلی است که ممکن است هر نقطه از بدن به آن دچار شود حتی ناخن شما دوستان، پس بهتر است کمی راجع به عفونت قارچی بدانید حکایت ناپلئون و مرد پوستین فروش حکایت ناپلئون و مرد پوستین فروش
هنگام حمله ناپلئون به روسیه،دسته ای از سربازان او در مرکز شهر کوچکی از آن سرزمین در حال جنگ بودند.ناپلئون به طور اتفاقی از سربازان خود جدا می افتد و گروهی از قزاقان رد او را میگیرند و در خیابان های پرپیچ و خم شهر به تعقیب او میپردازند... ماجرای طنز این که طبیعیه! ماجرای طنز این که طبیعیه!
داشتن یک مشاورخوب در زندگی خانوادگی و مشترک،واقعانعمتیه.آدم هروقت کم بیاره میره سفره دلش رو پیش مشاور باز میکنه و او هم که نون حرف زدنش رو میخوره،از راهنمایی های پر از حکمتش دریغ نمیکنه و آدم رو از افتادن به ورطه های هولناکی مثل طلاق یا-دور ازجان شما-همسرکشی نجات میده! چقدر خنده داره که... چقدر خنده داره که...
چقدر خنده داره که صدهزار تومان کمک در راه خدا مبلغ خیلی زیادیه،اما وقتی که باهمون مقدار پول به خرید میریم،کم به چشم میاد! چقدر خنده داره که یه ساعت عبادت تو مسجد،طولانی به نظر میاد،اما یه ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره!... کنترل قند خون با روش های طبیعی کنترل قند خون با روش های طبیعی
بالابودن میزان قند خون یکی از بیماری‌ها ی رایج عصر ماست، اکثر بیماران به قند خون از داروهای شیمیایی برای کنترل آن استفاده میکنند ، اما برای کنترل قند خون روش های طبیعی نیز وجود دارد گفت و گو با مریم سعادت از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم گفت و گو با مریم سعادت از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم
امروز گفت و گویی رو داریم با مریم سعادت از کار و زندگی او و رون کاری اش از زیزی گولو تا دردسرهای عظیم


لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد
لیلا حاتمی امسال در جشنواره فیلم فجر به همراه مادرش  حضور دارد و با او در برج میلاد حضور پیدا کرده بود
مدل شلوار جین دخترانه مختص نوروز 94 مدل شلوار جین دخترانه مختص نوروز 94
مدل شلوار جین دخترانه مختص نوروز 94 را برای شما در این قسمت قرار داده ایم امیدوار هستیم که بتوانید از این مدل ها برای عید امسال به خوبی استفاده کنید.
سبزی جات سیر کننده با کالری کم سبزی جات سیر کننده با کالری کم
امروز تعدادی از سبزی جات رو براتون داریم که برای شما هم کالری کمی رو دارند و هم میتونین با استقاده از اونا احساس سیری در خودتون رو داشته باشید
ست لباس مجلسی از دید جنیفر لوپز ست لباس مجلسی از دید جنیفر لوپز
ست لباس مجلسی از دید جنیفر لوپز را برای دوستداران تیپ جنیفر لوپز قرار داده ایم امیدوار هستیم بتوانید از این ست های لباس الهام کافی را گرفته باشید پس با ما همراه باشید.
چگومنه از حافظه تان برای دوران پیری محافظت کنید چگومنه از حافظه تان برای دوران پیری محافظت کنید
بسیاری از بیماری ها و مشکلات دوران پیری را میتوان در دوران جوانی پیشگیری نمود و در برابر آن ها راه حل های کاهشی وجود دارد از آن جمله مشکلاتی همانند کاهش حافظه  الزایمر و زوال عقل است
مدل روسری ابریشم مختص خانم های جوان مدل روسری ابریشم مختص خانم های جوان

مدل شلوار جین مردانه اسپرت مدل شلوار جین مردانه اسپرت
مدل شلوار جین مردانه اسپرت را برای آقایانی که به شلوار جین و رنگ بندی آن علاقه دارند قرار داده ایم امیدوار هستیم مورد پسند شما باشد.
در این ده موقعیت به سراغ مشاور و روانشناس ها بروید در این ده موقعیت به سراغ مشاور و روانشناس ها بروید
روان شناسان و البته مشاوران در موقعیت هایی در زندگی بسیار کلید و مهم هستند و باید در موقعیت های حساس از آن ها کمک های اساسی گرفته شود
مدل مایو زنانه با تم رنگی جدید مدل مایو زنانه با تم رنگی جدید
مدل مایو زنانه با تم رنگی جدید را برای خانم هایی که به مایو علاقه مند هستند قرار داده ایم امیدوارم از مدل های موجود خوشتان آمده باشد.
مدل های تازه بوت کوتاه 2015 مدل های تازه بوت کوتاه 2015
امروز مدل هایی از بوت های کوتاه 2015 رو براتون  مدل هایی که میتونین اون ها رو حتی برای عید نیز استفاده بکنید
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو