هوالرزاق
ads


مطلبی تازه درباره  با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

در انتخاب مواد خوراکی برای صبحانه تان سعی نمایید دقت نمایید تا هم به تندرستی و هم به تناسب هیکلتان یاری نمایید

لاغری با صبحانه

تمام ما بارها پیشنهاد‌هایی را که درباره ارزش صبحانه گفته می‌شود شنیده‌ایم و می‌دانیم که یکی از باارزش‌ترین نوبت‌های خوراکی هر روزه ما صبحانه است. اما اینکه در صبحانه چه چیزی می‌خوریم هم باارزش است. شاید یک سفره پر و عهد شامل گونه های و اقسام غذا، خوراکی و میوه و… را برای صبحانه ایده‌آل بدانید اما بایست بدانید که زیادی از همین غذا‌ها امکان پذیر است به‌عنوان اشتباهات غذا‌ای مطرح شوند. پس مناسبتر است به وقت، مقدار و گونه خوراکی که می‌خورید هم توجه داشته باشید.


تحقیقات نشان می‌دهد خوراکی که برای صبحانه می‌خوریم تا حد بسیاری بر حجم شکم ما اثر می‌گذارد. پس این موضوع نشان می‌دهد که چاقی شما هم دست خودتان است تا حدی که صبحانه در آن دخیل است. در اینجا بعضی کارشناسان خوراکی به بدترین نکات و عادت‌های صبحگاهی و اشتباهاتی که در این زمینه مرتکب می‌شوید، ذکر کرده‌اند که حتما برای‌تان جالب خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید تا از خوراکی های خوب برای صبحانه اطلاع داشته باشید.


خراب‌کاری در درست کردن چای یا قهوه
اگر به یک فنجان قهوه سالم اندکی شکر یا کرم‌های خامه‌ای اضافه نمایید، قادراست منجر به زیاد شدن وزن‌تان شود. در عوض سعی نمایید به جای این مواد، از شیر سویای بدون شکر، شیر شاهدانه، شیر بادام یا شیر جو دوسر مصرف نمایید. بعد از چند روز برجستگی‌های چشایی روی زبان‌تان، خود را با آن وفق داده و دیگر مجبور نخواهید شد از چربی و شکر زیان آور برای تندرستی و مملو از کالری مصرف نمایید.


استفاده آشامیدنی‌‌های انرژی‌زا
آن قوطی لبریز از مواد شیمیایی یا بطری آب و شکر را بگذارید زمین! اگر چندان علاقه‌مند آشامیدن قهوه نیستید و به چیزی احتیاج دارید که سریع از خواب بیدارتان کند و شما را برانگیزد، چای مناسبترین گزینه است و اگر حوصله ندارید تا دم کشیدن آن منتظر بمانید و بعد سرد شود تا آن را بخورید یا زیادتر ترجیح می‌دهید اسموتی بخورید، اسموتی‌های چای گزینه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. لطفا سر صبح آب و شکر وارد بدن‌تان ننمایید.


خوراکی های نمکی انتخاب می‌نمایید
زیادی از گزینه‌های مطلوب ما برای صبحانه لبریز از نمک هستند. سیب‌زمینی سوخاری، جو دو سر زودپز و حتی تخم‌مرغ که بیرون از خانه سرو می‌شوند اغلب لبریز از سدیم هستند. سدیم منجر به حفظ آب در جسم می‌شود و این سبب می‌شود شکم‌تان از اول صبح گرفتار تورم شود. پس مناسبتر است استفاده نمک را خصوصا در صبحانه ممحدوده نمایید.


حذف کردن صبحانه، برای چند دقیقه خواب زیادتر
نمیل کردن صبحانه از یک طرف توام با ریسکاتی بوده و قادراست به پرخوری و کم شدن فعالیت متابولیسم بینجامد و ازسوی دیگر خوابیدن به جای آن قادراست این ریسک را دوچندان کند. زمانی ساعت‌تان را روی زنگ می‌گذارید و با صدای آن بیدار می‌شوید، در خواب‌تان آشفتگی ایجاد کرده‌اید، درنتیجه بایست بیدار شوید و چیزی بخورید. زمانی مجدد می‌خوابید این مشکل بر هورمون‌ها –ازجمله هورمون پرورش  و کورتیزول- اثر منفی گذاشته و درنهایت به زیاد شدن حجم شکم منجر می‌شود. به‌جای آنکه هر دفعه صدای زنگ را خاموش کرده و مجدد بخوابید، ساعت را اندکی دیرتر روی زنگ بگذارید و بعد کامل بیدار شوید.


شاید بسیار فیبر می‌خورید
استفاده بسیار فیبر هنقدم صبح سبب می‌شود گاز بسیاری در شکم‌تان تولید شود. فیبر ارزش بی‌شماری دارد اما در استفاده آن بسیاره‌روی ننمایید. استفاده مقدار بسیاری از آن در یک نوبت خوراکی سبب تورم شکم و تولید گاز تا اواسط روز خواهد شد. زمانی فیبر می‌خورید آب بسیاری بعد از آن بنوشید تا به مناسبی هضم شود.


گرانولا
ترکیب‌  مغزهای متفاوت در کنار میوه‌های خشک همواره لبریز از شکر است. در واقع، بیشتر کارخانه‌ها برای آنکه ماهیت اصلی آن را تغییر دهند از جمله‌هایی مترادف «شکر» طبیعی مصرف می‌کنند. اگر می‌خواهید گرانولا بخرید، سعی نمایید به دنبال گزینه «بدون شکر» آن باشید که فاقد روغن نارگیل باشد.


هر چیزی را به‌جای صبحانه می‌خورید
به شما گفته‌اند که به محض بیدار شدن از خواب چیزی بخورید، اما اگر در آن لحظه اشتها نداشته باشید این مشکل به زیاد شدن وزن‌تان منتهی می‌شود، سعی نمایید تنها وقتی صبحانه بخورید که واقعا گرسنه‌اید. جسم شما مناسبتر از هر چیز دیگری قادراست این مشکل را تشخیص دهد که چه مقدار و چه وقتی بایست بخورید. از طرفی بسیار هم به خود گرسنگی ندهید؛ چراکه این مشکل قادراست به انتخاب گزینه‌های ناسالم و پرخوری منتهی شود.


رفتن سراغ خوراکی های اضافه مانده از شب قبل
تمام ما این کار را انجام می‌دهیم، بعضی زمان ها که خیلی خسته هستیم یا تنبلی‌مان می‌گیرد و خیلی گرسنه‌ایم، ترجیح می‌دهیم اضافه پیتزا یا کیک تولد را بخوریم. اما این کار را ننمایید. به این فکر نمایید که تمام طول روز چه حسی خواهید داشت. چربی و نمک پیتزا و شکر موجود در کیک موادی هستند که سبب تورم شکم، خستگی و نوسان قند خون می‌شوند.


میل کردن غلات مستقیما از جعبه آن
چه حوصله برداشتن کاسه را نداشته باشید و چه دیرتان شده باشد، باز هم دست کردن در جعبه غلات و میل کردن آن یک اشتباه بزرگ است. هنقدمی که این کار را انجام می‌دهید دیگر کنترلی روی میزانی که می‌خورید، نخواهید داشت و همین به مرور سبب اضافه وزن‌تان خواهد شد.


میل کردن هر روزه غلات سبوس‌دار
در بیشتر موارد این خوراکی لبریز از غلات کامل است اما دانه‌های گندم و آرد سفید هم به آن افزوده شده است. این خوراکی ها زندگی سودمند زیاد دارند درنتیجه مواد نگهدارنده، سدیم و مزه‌دهنده‌های صنعتی به آنان افزوده شده و فاقد زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند


عدم استفاده پروتئین
درست کردن صبحانه‌ای که لبریز از کربوهیدرات است نظیر نان باگت، نان شیرینی کروسان و غلات، زیاد ساده است. اما پروتئین فاکتوری باارزش در سیری و متعادل حفظ کردن قند خون برای مدت زیاد تلقی می‌شود. در مقایسه با خوراکی های با کربوهیدرات بالا، خوراکی که پروتئین بالایی دارد تا بیش از سه ساعت بعد از استفاده اثر مستقیمی بر مقدار قند خون دارد.


تماشای تلویزیون موقع میل کردن صبحانه
تمرکز بر تلویزیون هنقدم میل کردن صبحانه سبب می‌شود مقدار آگاهی شما نسبت به چیزی که می‌خورید و لذت بردن از مزه و بافت خوراکی که در دهان‌تان می‌گذارید کم شود و اصلا حواس‌تان نباشد که چه اندازه خوراکی برمی‌دارید. مناسبتر است برای این کار وقت خوبی تخصیص دهید و با آگاهی تمام هر تکه را بجوید.


نآشامیدن آب بلافاصله بعد از بیدار شدن
این مشکل بیش از آنچه بیشتر مردم فکر می‌کنند بر اندازه شکم اثر می‌گذارد. هر فرایندی در بدن‌تان داخل آب رخ می‌دهد، از یاری به تخلیه مواد مضر از روده گرفته تا کارکرد درست و دقیق متابولیسم. همینطور عدم استفاده آب کافی بلافاصله به کم آبی جسم منتهی می‌شود و زمانی اندکی با کم‌آبی رو‌به‌رو شوید این مشکل بر مقدار انرژی جسم اثر می‌گذارد و سبب می‌شود بخواهید زیادتر چرت بزنید و فعالیت کمتری داشته باشید.


استفاده مرتب شیرینی‌های کم‌چرب
نسل‌های قبلی زمانی کلمه «سبوس» یا «کم‌چرب» را می‌شنیدند چنین می‌پنداشتند که آن گزینه، حتما گزینه سالمی خواهد بود. اما بار دیگر به این مشکل فکر نمایید: این خوراکی ها که قادراست لبریز از فیبر باشد درحقیقت لبریز از پودرهای فرآوری شده و شکر بوده و از طرفی سدیم بی‌شماری دارند. هیچ‌زمان گول اینها را نخورید و همیشه برچسب روی محصولات و مواد آنان را چک نمایید.


افراط در استفاده لبنیات
آیا برای صبحانه شیر می‌خورید؟ بیشتر مردم همین کار را انجام می‌دهند، اما سعی نمایید از استفاده لبنیات برای صبحانه پرهیز نمایید چراکه سبب بروز نفخ شده و در زیاد مدت به اضافه وزن و دیگر مسائل تندرستی منتهی می‌شود. از آنجا که درصد بسیاری از مردم جهان گرفتار عدم تحمل لاکتوز هستند، جسم شما در قالب بروز التهاب و بزرگ شدن شکم نسبت به استفاده لبنیات واکنش نشان می‌دهد.


استفاده کربوهیدرات برای صبحانه
زیادی از مردم بر این باورند که نان باگت لبریز از کربوهیدرات همراه با لایه‌ای از پنیر خامه‌ای نقادراست گزینه سالم و خوبی باشد چراکه محدوده ۵۰۰کالری به جسم اضافه می‌کند. اما حتی اگر برای صبحانه یک کاسه بلغور جو دوسر یا یک بشقاب میوه بخورید، باز هم نتیجه عکس می‌گیرید، زیرا اساسا هضم کربوهیدرات چند ساعت طول می‌کشد و بدون وجود پروتئین که تا وقت زیاد‌تری شما را سیر نگه می‌دارد، هنوز به ظهر نرسیده، گرسنه خواهید شد.


قند خون‌تان بلافاصله کم شدن یافته و به احتمال بسیار به‌دنبال چیزی می‌گرنظر که گرسنگی‌تان را رفع کند که در اغلب زمان ها شیرینی است. اما چه چیزی را می‌توان جانشین آن کرد؟ مناسبتر است از کربوهیدرات‌های لبریز از فیبر مصرف نمایید و به همراه آن پروتئین کم‌چرب هم بخورید. هر دوی اینها سبب متعادل حفظ کردن قند خون‌تان می‌شوند.

مجله سیب سبز


مطلبی تازه درباره  با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

برچسب های
مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید! - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/03/16-29 ماه قبل
کل بازدید : 788
تعداد بازدید ماه جاری : 788
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!


مطالب مرتبط با مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
متفاوت متفاوت:  اضافه کردن این غذا ها به ماست باعث از بین رفتن فوایدش می شوند! متفاوت متفاوت: اضافه کردن این غذا ها به ماست باعث از بین رفتن فوایدش می شوند!
اضافه کردن برخی از مواد غذایی و خوراکی به ماست علاوه بر خوش طعم کردن آن، باعث چاقی و اضافه وزن تان و از بین رفتن فوایدش می شوند. جدید  آدامسی با طعم و مزه ای متفاوت! جدید آدامسی با طعم و مزه ای متفاوت!
به تازگی آدامسی با طعم و مزه قهوه تولید شده است و طرفداران طعم قهوه را غافلگیر کرده است جویدن آن احساس خوشایندی به شما خواهد داد پیشنهاد می کنیم آن را تست کنید. از سلامتی  خصوصیات درمانی فوق العاده ی سیر! از سلامتی خصوصیات درمانی فوق العاده ی سیر!
آلودگی هوا در شهرهای بزرگ بیداد می کند و ریه هایمان و البته قلبمان بیشترین آسیب را می بینند. سیر یک ماده ی غذایی طبیعی و حاوی خواص درمانی فوق العاده ای است که می تواند برای تمیز کردن ریه مؤثر باشد. متفاوت متفاوت:  رفع مشکلی شایع با زنجبیل! متفاوت متفاوت: رفع مشکلی شایع با زنجبیل!
با کمک زنجبیل می توانید عارضه یبوست را درمان کنید توصیه می کنیم با استفاده از این ماده گیاهی موثر و پرخاصیت به بهبود این بیماری کمک کنید از نگاه سلامت  آیا غذابراساس رژیم خوراکیمی تواند تغییری در زیبایی ما ایجاد کند؟! از نگاه سلامت آیا غذابراساس رژیم خوراکیمی تواند تغییری در زیبایی ما ایجاد کند؟!
آیا رژیم گرفتن می تواند در سلامتی ما خللی ایجاد کند و باعث بروز مشکلات مختلف در زمینه زیبایی ما شود؟آیا تغذیه براساس رژیم غذایی می تواند تغییری در زیبایی ما ایجاد کند. مطلبی از  خبر مناسببرای طرفداران آب پرتقال! مطلبی از خبر مناسببرای طرفداران آب پرتقال!
سکته ی مغزی بیماری فلج کننده ای است که اثرات مخربی روی فرد و همچنین خانواده و کل جامعه ایجاد می کند. با وجود اینکه نمی توان برای درمان این سکته معجزه کرد اما لازم است که همه ی افراد تلاش خود را برای در امان بودن خطر آن به کار بگیرند. دید سلامتی  در نوروز چه نکات غذاای را برای حفظ تناسب اندام رعایت کنیم دید سلامتی در نوروز چه نکات غذاای را برای حفظ تناسب اندام رعایت کنیم
در ایام نوروز چه نکات تغذیه ای را برای حفظ تناسب انداممان رعایت کنیم مهمترین فاکتورها برای داشتن اندامی متناسب کدامند چه موارد مهمی را باید در نظر بگیریم تا دچار اضافه وزن و چاقی نشویم. مطلبی تازه درباره  اسفناج چه کمکی به تندرستی ما میکند؟! مطلبی تازه درباره اسفناج چه کمکی به تندرستی ما میکند؟!
اسفناج چه کمکی به سلامتی ما میکند این نوع سبزی چه تاثیراتی روی سلامتی افراد مصرف کننده میگذارد چه ارزش غذایی دارد خاصیت های مختلف آن برای بدن انشان کدامند؟ با سلامتی خصوصیات سبزی پلو و ماهی این غذای پرطرفدار! با سلامتی خصوصیات سبزی پلو و ماهی این غذای پرطرفدار!
این رسم از قدیم الایام در بین ما ایرانیان رایج بوده که سفره شب عیدشان با سبزی پلو و ماهی رنگین کنند می خواهیم در مورد خواص این غذای پرطرفدار بگوییم با ما در ادامه مطلب همراه باشید. با سلامتی میوه ها و سبزیجات شاملکلسیم! با سلامتی میوه ها و سبزیجات شاملکلسیم!
لبنیات تنها منبع کلسیم نیست. بلکه می توانید این ماده ی معدنی را از میوه ها و سبزیجات متنوع نیز دریافت کنید. با ما باشید تا با این میوه ها و سبزیجات بیشتر آشنا شوید.


همه چیز راجع به کودک درون همه چیز راجع به کودک درون
امروز میخواهین نگاهی به کودک درون و بحث ها و گفت و گوهای راجع به کودک درون بندازیم کودک درون چیست و فواید و تاثیرات آن بر روی ما و رفتار ما چیست و....
شما خودخواهید یا نه و خودخواهی چیست شما خودخواهید یا نه و خودخواهی چیست
آیا شما خودخواه هستید و شما خودخواه هستید یا خیر و چه جنبه هایی از خودخواهی در وجود شما وجود دارد
خودشناسی شروع تمامی دانستنی ها خودشناسی شروع تمامی دانستنی ها
خودشناسی برای شروع هر عملیاتی و هر شناختی شروع هر کاری است و با توصیه تمامی بزرگان خودشناسی شروع شناخت و تکامل یک فرد است و با خود شناسی شخص به تکامل خواهد رسید
توصیه های کاربردی برای دادن افطاری توصیه های کاربردی برای دادن افطاری
با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خانواده ها به فکر دادن افطاری می افتند و به هر نحوی که شده می خواهند از ثواب این ماه بهره کافی رو ببرند و با مهمان کردن روزه داران از این ثواب نیز بی نصیب نمانند
جدیدترین مدل کفش مردانه جدیدترین مدل کفش مردانه
جدیدترین مدل کفش مردانه را برای شما در این پست قرار داده ایم امیدوارم این مدل کفش ها مورد پسند شما واقع شده باشد.
چگونه با افراد عصبی برخورد کنیم چگونه با افراد عصبی برخورد کنیم
برخورد با افراد عصبی و طوری رفتار کدن که در برخورد با آن ها مشکلی پیش نیاید یکی از هنرهای خیلی خیلی سختی است که شما بتونین با افراد عصبی برخورد مناسبی داشته باشید
مطلبی بامزه در مورد انواع عشق مطلبی بامزه در مورد انواع عشق
امروز مطلبی خواندنی و بامزه در مورد انواع عشق رو براتون داریمک ه خیلی خوندنی و بامزه و است و توصیه میکنم حتما اون رو مطالعه کنید که مطلبی بامزه ای درباره انواع عشق
انتشار رسمی خبر ازدواج سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل انتشار رسمی خبر ازدواج سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل
انتشار رسمی خبر ازدواج سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل
نیکی کریمی : هیچگاه از چهره ام استفاده نکردم نیکی کریمی : هیچگاه از چهره ام استفاده نکردم
امروز گفت و گویی متفاوت و دوست داشتنی رو با نیکی کریمی رو برای شما دوستان رو براتون داریم که در اون درباره دنیای بازیگری و کارگردانی و البته زیبایی او و بازیگریش حرف زدیم
رای پرونده خاله شادونه صادر شد !!! رای پرونده خاله شادونه صادر شد !!!
همیشه برنامه های زنده تلویزیونی برای پدر و مادرهای خالی از مشکلات نیست و با بهانه گیری های بچه ها مبنی بر تماشای این برنامه ها دردسری بزرگ برای خانواده ها محسوب می شود
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو