مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

 • زمان درج : 34 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-06-05 00:00:00
 • تعداد بازدید : 879
  بازدید ماه:879
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

در انتخاب مواد خوراکی برای صبحانه تان سعی نمایید دقت نمایید تا هم به تندرستی و هم به تناسب هیکلتان یاری نمایید

لاغری با صبحانه

تمام ما بارها پیشنهاد‌هایی را که درباره ارزش صبحانه گفته می‌شود شنیده‌ایم و می‌دانیم که یکی از باارزش‌ترین نوبت‌های خوراکی هر روزه ما صبحانه است. اما اینکه در صبحانه چه چیزی می‌خوریم هم باارزش است. شاید یک سفره پر و عهد شامل گونه های و اقسام غذا، خوراکی و میوه و… را برای صبحانه ایده‌آل بدانید اما بایست بدانید که زیادی از همین غذا‌ها امکان پذیر است به‌عنوان اشتباهات غذا‌ای مطرح شوند. پس مناسبتر است به وقت، مقدار و گونه خوراکی که می‌خورید هم توجه داشته باشید.


تحقیقات نشان می‌دهد خوراکی که برای صبحانه می‌خوریم تا حد بسیاری بر حجم شکم ما اثر می‌گذارد. پس این موضوع نشان می‌دهد که چاقی شما هم دست خودتان است تا حدی که صبحانه در آن دخیل است. در اینجا بعضی کارشناسان خوراکی به بدترین نکات و عادت‌های صبحگاهی و اشتباهاتی که در این زمینه مرتکب می‌شوید، ذکر کرده‌اند که حتما برای‌تان جالب خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید تا از خوراکی های خوب برای صبحانه اطلاع داشته باشید.


خراب‌کاری در درست کردن چای یا قهوه
اگر به یک فنجان قهوه سالم اندکی شکر یا کرم‌های خامه‌ای اضافه نمایید، قادراست منجر به زیاد شدن وزن‌تان شود. در عوض سعی نمایید به جای این مواد، از شیر سویای بدون شکر، شیر شاهدانه، شیر بادام یا شیر جو دوسر مصرف نمایید. بعد از چند روز برجستگی‌های چشایی روی زبان‌تان، خود را با آن وفق داده و دیگر مجبور نخواهید شد از چربی و شکر زیان آور برای تندرستی و مملو از کالری مصرف نمایید.


استفاده آشامیدنی‌‌های انرژی‌زا
آن قوطی لبریز از مواد شیمیایی یا بطری آب و شکر را بگذارید زمین! اگر چندان علاقه‌مند آشامیدن قهوه نیستید و به چیزی احتیاج دارید که سریع از خواب بیدارتان کند و شما را برانگیزد، چای مناسبترین گزینه است و اگر حوصله ندارید تا دم کشیدن آن منتظر بمانید و بعد سرد شود تا آن را بخورید یا زیادتر ترجیح می‌دهید اسموتی بخورید، اسموتی‌های چای گزینه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. لطفا سر صبح آب و شکر وارد بدن‌تان ننمایید.


خوراکی های نمکی انتخاب می‌نمایید
زیادی از گزینه‌های مطلوب ما برای صبحانه لبریز از نمک هستند. سیب‌زمینی سوخاری، جو دو سر زودپز و حتی تخم‌مرغ که بیرون از خانه سرو می‌شوند اغلب لبریز از سدیم هستند. سدیم منجر به حفظ آب در جسم می‌شود و این سبب می‌شود شکم‌تان از اول صبح گرفتار تورم شود. پس مناسبتر است استفاده نمک را خصوصا در صبحانه ممحدوده نمایید.


حذف کردن صبحانه، برای چند دقیقه خواب زیادتر
نمیل کردن صبحانه از یک طرف توام با ریسکاتی بوده و قادراست به پرخوری و کم شدن فعالیت متابولیسم بینجامد و ازسوی دیگر خوابیدن به جای آن قادراست این ریسک را دوچندان کند. زمانی ساعت‌تان را روی زنگ می‌گذارید و با صدای آن بیدار می‌شوید، در خواب‌تان آشفتگی ایجاد کرده‌اید، درنتیجه بایست بیدار شوید و چیزی بخورید. زمانی مجدد می‌خوابید این مشکل بر هورمون‌ها –ازجمله هورمون پرورش  و کورتیزول- اثر منفی گذاشته و درنهایت به زیاد شدن حجم شکم منجر می‌شود. به‌جای آنکه هر دفعه صدای زنگ را خاموش کرده و مجدد بخوابید، ساعت را اندکی دیرتر روی زنگ بگذارید و بعد کامل بیدار شوید.


شاید بسیار فیبر می‌خورید
استفاده بسیار فیبر هنقدم صبح سبب می‌شود گاز بسیاری در شکم‌تان تولید شود. فیبر ارزش بی‌شماری دارد اما در استفاده آن بسیاره‌روی ننمایید. استفاده مقدار بسیاری از آن در یک نوبت خوراکی سبب تورم شکم و تولید گاز تا اواسط روز خواهد شد. زمانی فیبر می‌خورید آب بسیاری بعد از آن بنوشید تا به مناسبی هضم شود.


گرانولا
ترکیب‌  مغزهای متفاوت در کنار میوه‌های خشک همواره لبریز از شکر است. در واقع، بیشتر کارخانه‌ها برای آنکه ماهیت اصلی آن را تغییر دهند از جمله‌هایی مترادف «شکر» طبیعی مصرف می‌کنند. اگر می‌خواهید گرانولا بخرید، سعی نمایید به دنبال گزینه «بدون شکر» آن باشید که فاقد روغن نارگیل باشد.


هر چیزی را به‌جای صبحانه می‌خورید
به شما گفته‌اند که به محض بیدار شدن از خواب چیزی بخورید، اما اگر در آن لحظه اشتها نداشته باشید این مشکل به زیاد شدن وزن‌تان منتهی می‌شود، سعی نمایید تنها وقتی صبحانه بخورید که واقعا گرسنه‌اید. جسم شما مناسبتر از هر چیز دیگری قادراست این مشکل را تشخیص دهد که چه مقدار و چه وقتی بایست بخورید. از طرفی بسیار هم به خود گرسنگی ندهید؛ چراکه این مشکل قادراست به انتخاب گزینه‌های ناسالم و پرخوری منتهی شود.


رفتن سراغ خوراکی های اضافه مانده از شب قبل
تمام ما این کار را انجام می‌دهیم، بعضی زمان ها که خیلی خسته هستیم یا تنبلی‌مان می‌گیرد و خیلی گرسنه‌ایم، ترجیح می‌دهیم اضافه پیتزا یا کیک تولد را بخوریم. اما این کار را ننمایید. به این فکر نمایید که تمام طول روز چه حسی خواهید داشت. چربی و نمک پیتزا و شکر موجود در کیک موادی هستند که سبب تورم شکم، خستگی و نوسان قند خون می‌شوند.


میل کردن غلات مستقیما از جعبه آن
چه حوصله برداشتن کاسه را نداشته باشید و چه دیرتان شده باشد، باز هم دست کردن در جعبه غلات و میل کردن آن یک اشتباه بزرگ است. هنقدمی که این کار را انجام می‌دهید دیگر کنترلی روی میزانی که می‌خورید، نخواهید داشت و همین به مرور سبب اضافه وزن‌تان خواهد شد.


میل کردن هر روزه غلات سبوس‌دار
در بیشتر موارد این خوراکی لبریز از غلات کامل است اما دانه‌های گندم و آرد سفید هم به آن افزوده شده است. این خوراکی ها زندگی سودمند زیاد دارند درنتیجه مواد نگهدارنده، سدیم و مزه‌دهنده‌های صنعتی به آنان افزوده شده و فاقد زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند


عدم استفاده پروتئین
درست کردن صبحانه‌ای که لبریز از کربوهیدرات است نظیر نان باگت، نان شیرینی کروسان و غلات، زیاد ساده است. اما پروتئین فاکتوری باارزش در سیری و متعادل حفظ کردن قند خون برای مدت زیاد تلقی می‌شود. در مقایسه با خوراکی های با کربوهیدرات بالا، خوراکی که پروتئین بالایی دارد تا بیش از سه ساعت بعد از استفاده اثر مستقیمی بر مقدار قند خون دارد.


تماشای تلویزیون موقع میل کردن صبحانه
تمرکز بر تلویزیون هنقدم میل کردن صبحانه سبب می‌شود مقدار آگاهی شما نسبت به چیزی که می‌خورید و لذت بردن از مزه و بافت خوراکی که در دهان‌تان می‌گذارید کم شود و اصلا حواس‌تان نباشد که چه اندازه خوراکی برمی‌دارید. مناسبتر است برای این کار وقت خوبی تخصیص دهید و با آگاهی تمام هر تکه را بجوید.


نآشامیدن آب بلافاصله بعد از بیدار شدن
این مشکل بیش از آنچه بیشتر مردم فکر می‌کنند بر اندازه شکم اثر می‌گذارد. هر فرایندی در بدن‌تان داخل آب رخ می‌دهد، از یاری به تخلیه مواد مضر از روده گرفته تا کارکرد درست و دقیق متابولیسم. همینطور عدم استفاده آب کافی بلافاصله به کم آبی جسم منتهی می‌شود و زمانی اندکی با کم‌آبی رو‌به‌رو شوید این مشکل بر مقدار انرژی جسم اثر می‌گذارد و سبب می‌شود بخواهید زیادتر چرت بزنید و فعالیت کمتری داشته باشید.


استفاده مرتب شیرینی‌های کم‌چرب
نسل‌های قبلی زمانی کلمه «سبوس» یا «کم‌چرب» را می‌شنیدند چنین می‌پنداشتند که آن گزینه، حتما گزینه سالمی خواهد بود. اما بار دیگر به این مشکل فکر نمایید: این خوراکی ها که قادراست لبریز از فیبر باشد درحقیقت لبریز از پودرهای فرآوری شده و شکر بوده و از طرفی سدیم بی‌شماری دارند. هیچ‌زمان گول اینها را نخورید و همیشه برچسب روی محصولات و مواد آنان را چک نمایید.


افراط در استفاده لبنیات
آیا برای صبحانه شیر می‌خورید؟ بیشتر مردم همین کار را انجام می‌دهند، اما سعی نمایید از استفاده لبنیات برای صبحانه پرهیز نمایید چراکه سبب بروز نفخ شده و در زیاد مدت به اضافه وزن و دیگر مسائل تندرستی منتهی می‌شود. از آنجا که درصد بسیاری از مردم جهان گرفتار عدم تحمل لاکتوز هستند، جسم شما در قالب بروز التهاب و بزرگ شدن شکم نسبت به استفاده لبنیات واکنش نشان می‌دهد.


استفاده کربوهیدرات برای صبحانه
زیادی از مردم بر این باورند که نان باگت لبریز از کربوهیدرات همراه با لایه‌ای از پنیر خامه‌ای نقادراست گزینه سالم و خوبی باشد چراکه محدوده ۵۰۰کالری به جسم اضافه می‌کند. اما حتی اگر برای صبحانه یک کاسه بلغور جو دوسر یا یک بشقاب میوه بخورید، باز هم نتیجه عکس می‌گیرید، زیرا اساسا هضم کربوهیدرات چند ساعت طول می‌کشد و بدون وجود پروتئین که تا وقت زیاد‌تری شما را سیر نگه می‌دارد، هنوز به ظهر نرسیده، گرسنه خواهید شد.


قند خون‌تان بلافاصله کم شدن یافته و به احتمال بسیار به‌دنبال چیزی می‌گرنظر که گرسنگی‌تان را رفع کند که در اغلب زمان ها شیرینی است. اما چه چیزی را می‌توان جانشین آن کرد؟ مناسبتر است از کربوهیدرات‌های لبریز از فیبر مصرف نمایید و به همراه آن پروتئین کم‌چرب هم بخورید. هر دوی اینها سبب متعادل حفظ کردن قند خون‌تان می‌شوند.

مجله سیب سبز

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 6 ساعت قبل
  • 2019-04-18 21:00:02
  • کجا برای تزریف ژل و بوتاکس مناسب تراست

   با توجه به اینکه توجه به زیبایی و لطافت پوست همیشه توسط افراد مختلف مورد توجه قرار می گیرد، تزریق بوتاکس، لیزر مو های زائد و تجربه تزریق ژل در کلینیک پوست و مو رز می تواند برای علاقه مندان به زیبایی یک فرصت ویژه به شمار رود. این مرکز با بکارگیری جدید ترین و تخصصی ترین تجهیزات پز
  • 1 روز قبل
  • 2019-04-17 09:00:03
  • معجزه گوجه فرنگی در پیشگری از سرطان پروستات آقایان

   قدیانی با بیان این که در کشورهای پیشرفته سرطان پروستات رایج ترین سرطان پس از سرطان پوست و مرگ آورترین سرطان در آقایان پس از سرطان ریه است، گفت: باارزش ترین فاکتور ریسکزای سرطان پروستات سن است. بیش از ۷۰ درصد آقایان که سرطان در آنان نمایان شده است، بیش از ۶۵ سال سن دارند
  • 2 روز قبل
  • 2019-04-16 09:00:02
  • این افراد بهتر است آلوئه ورا استفاده نکنند

   در دنباله به نکاتی که پزشک محمدحسین صالحی سورمقی، کارشناس فارماکوگنوزی و استاد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران، درباره این گیاه به آنان ذکر کرده‌اند، توجه نمایید.آلوئه‌ورا را به چه نامی در ایران می‌شناسیم و چه موادی دارد؟در ایران این گیاه علفی با نام فارسی «صبر زرد» و «شاخ
  • 3 روز قبل
  • 2019-04-15 09:00:02
  • خون در ادرار آقایان نشانه چه چیزی میتواند باش

   اگر مقدار مایع خون خیلی کم بوده یا خون دارای ضایعات خیلی بیشتر باشد، محصولات مضر می‌توانند با مواد شیمیایی در ادرار پیوند تشکیل داده و سبب تشکیل سنگ‌های سخت در کلیه‌ها یا مثانه شوند
  • 4 روز قبل
  • 2019-04-14 12:06:35
  • با خواص درمانی هلیله سیاه به طور کامل آشنا شوید

   خواص گیاهان دارویی بر هیچکس پوشیده نیست. انواع مختلفی از این دست گیاهان در طبیعت وجود دارند که خواص برخی شناخته شده و برخی دیگر هنوز ناشناخته هستند. یکی از این گیاهان مفید، می باشد که خواص بی شماری را برای آن ذکر کرده اند و تحقیقات علمی و تجربی زیادی این خواص را تایید کرده اند.
  • 4 روز قبل
  • 2019-04-14 09:00:05
  • چگونه بفهمیم ریزش مو ما ارثی است یا نه

   یک متخصص پوست و مو گفت: درمان قطعی ریزش مو ارثی در آقایان کاشت مو می باشد و با درمان‌ های به جز این روش ریزش مو کم خواهد شد اما ترمیم مو صورت نمی گیرد.ریزش مو ارثی یکی از بیشترین و شایع ترین دلایل ریزش مو می باشد، کچلی ارثی یک بیماری محسوب نمی شود. کچلی ارثی یک مشکل طبیعی است که ب
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-04 21:00:03
  • آیا ساق پای شما هم درد میکنه؟

   برای خوب شدن دادن درد ساق پا راه های متفاوتی وجود دارد. ساق پا به قسمتی از جسم انسان ها گفته می شود که در بخش تحتانی جسم قرار گرفته است. به بخشی از پا که بین زانو و مچ پا واقع شده است ساق پا گفته می شود. احساس درد در بخش ساق پا دلیل های متفاوتی قادراست داشته باشد. مردم مبتلا به این م
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-03 21:00:04
  • نگاهی به دستاورد های علمی بر روی استفاده از گوشت خوک

   از زمان ظهور اسلام تا کنون گفته شده که گوشت خوک حرام است و نبایست استفاده شود و مسلمانان جهان از میل کردن آن پرهیز می کنند. بعضی از مردم علت آن را نمی دانند. امروز در شیثار میخواهیم اندکی زیادتر درباره عوارض استفاده گوشت خوک با شما صحبت کنیم. با شیثار همراه باشید
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-02 21:00:05
  • مشکلات مداوای ایدز که بیمار با آنها درگیر است

   ما انسآنان در طول حیات بوسیله موجودات ریزی همانند انگلها، باکتریها، میکروبها، ویروسها و غیره مورد تهاجم قرارگرفته و مریض . میشویم.باارزشترین این مریضیها در تاثیر نفوذ میکروبها و ویروسها به ارگانیسم ما بوجودمیایند.ویروسها و میکروبها هردو موجودات خیلی ریزی هستند
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-02 00:00:00
  • خواص بادام زمینی برای مغز | تقویت عملکرد شناختی مغز با بادام زمینی

   بادام زمینی یکی از ریزغذایی های پرفایده برای جسم است که استفاده آن برای معالجه خیلیی از مریضی ها پیشنهاد می شود. یکی از باارزشترین خصوصیات بادام زمینی برای مغز است. در دنباله در شیثار می خواهیم درباره خصوصیات بادام زمینی برای مغز زیادتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 21 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 4 روز قبل
  • 2019-04-14 12:06:35
  • با خواص درمانی هلیله سیاه به طور کامل آشنا شوید

   14خواص گیاهان دارویی بر هیچکس پوشیده نیست. انواع مختلفی از این دست گیاهان در طبیعت وجود دارند که خواص برخی شناخته شده و برخی دیگر هنوز ناشناخته هستند. یکی از این گیاهان مفید، می باشد که خواص بی شماری را برای آن ذکر کرده اند و تحقیقات علمی و تجربی زیادی این خواص را تایید کرده اند.
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-23 00:00:00
  • آشنایی با اصطلاحات پزشکی- تنگی مری

   14تا حالا شده آزمایش یا سونوگرافی یا اندوسکوپی و....... بدی یه سری از اصطلاحات پزشکیو ندونی چی میشن.توی این سری از این نوشته ها تا جایی  که بتونم براتون بعضی از این علامت های مخفف شده را به طور کامل براتون توضیح میدم پس با ما و سایت شیثار همراه باشید و نظر هم یادتون نره
  • 59 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • توجه به گیر کردن غذا در گلو

   14

   برای همه ما پیش می آید که غذا در گلو های ما گیر کند اما بعضی اوقات ممکن است این گیر کردن غذا جدی تر از اونی باشه که ما فکر می کنیم و باید به اون توجه بیشتری نمایید

  • 7 ماه قبل
  • 2018-09-12 09:00:02
  • میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟

   14میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت.
  • 56 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • چند حدیث در مورد آب

   14پرهیز از زیاد نوشیدن اب: امام صادق ع :زیاد اب منوش زیرا منشآ هر دردی است پرهیز از نوشیدن اب بر روی غذای چرب: پیامبرخدا ص :اشامیدن اب بعد از چربی بیماری را تحریک میکند
  • 34 ماه قبل
  • 2016-06-07 00:00:00
  • بخوانید غذا خوب برای افطاری روزه داران!

   14متخصصین تغذیه چه توصیه های غذایی برای روزه داران در این ماه دارند آن ها چه منوها و مواد غذایی را برای روزه داران توصیه می کنند؟به توصیه های آن ها در ادامه مطلب گوش فرا دهید.
  • 56 ماه قبل
  • 2014-08-08 00:00:00
  • علت سیخ شدن مو روی بدن چیست

   14سرما تنها علت سیخ شدن موهای بدن نیست . ترس یا عصبانیت نیز می تواند همان واکنش را ایجاد کند.   حتما تا به حای شنیده اید که می گویند : مو به بدنم سیخ شد !! اصلا آیا مو واقعا سیخ می شود یا این یک اصطلاح است ؟ شاید باور نکنید اما موی بدن انسان می تواند سیخ بشود یا بهتر بگوییم ایستا بشود!
  • 3 ماه قبل
  • 2019-01-19 00:00:00
  • راه کارهایی ساده برای بهبود بخیه زایمان

   زایمان طبیعی نسبت به سزارین فرق های زیادی دارد. هر کس با توجه به توانایی بدنی و همینطور آمادگی روحی که دارد یکی از این شیوه ها را برای زایمان انتخاب می کند. هر دوی این شیوه ها پیامد ویژه خود را دارند. امروز در شیثار می خواهیم درباره شیوه های بهبود بخیه زایمان طبیعی با شما صحبت ک
  • 3 ماه قبل
  • 2019-01-19 00:00:00
  • بررسی مشکل گودی کمر و کنترل درمان آن

   گودی کمر یکی از مسائل مردم است که علت آن ایجاد انحنای بیش از اندازه در ستون فقرات جسم می باشد. با اصلاح روش نشستن و انجام ورزش های ویژه می توان این مسئله را برطرف کردن کرد. ایجاد گودی کمر دلایل مختلفی دارد که از بین آن ها می توان به بزرگی شکم مردم، چاقی و اضافه وزن و ضعیف بودن عض
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-23 09:00:02
  • مراقبت غذایی بعد از سقط جنین

   سقط جنین برای هر مادری موضوعی دردناک و آزادستهنده است.مادرانی که بچه خود را از دست می دهند افزون بر حمایت عاطفی احتیاج دارند از دید غذا تثبیت شوند.زیرا سقط جنین سبب ضعیف شدن جسم می شود
  • 3 ماه قبل
  • 2019-01-16 00:00:00
  • حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا

   مردم امروزه بیشتر از هر وقت دیگری می‌ توانند از انواع گوناگون مواد غذایی استفاده کنند. ولی اکثرا به علت تغذیه نا مناسب و اشتباه به عوارض ناشی از آن غذاهای ناسالم مبتلا می‌شوند . برای درمان این عوارض ناچارند از داروهای شیمیایی استفاده کنند. ما در اینجا گیاهان دارویی به شما مع
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-23 09:50:28
  • در روزهای اول بعد از زایمان چی بخوریم

   رای بهبود زخم جسم پس از زایمان از بعضی راهکارهای اثربخش می توانید یاری بگیرید غذا در روزهای اول زایمان زیاد باارزش و حائز ارزش است برای بازیابی قوای جسمی مادر بعضی موادخوراکی سودمند به آن ها توصیه می کنیم که زیاد سودمند و پرفایده هستند این موادخوراکی سبب زیاد شدن شیر مادر
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-26 09:00:03
  • چجوری با روش هایی ساده پوست سفیدتری داشته باشیم

   جسم انسان از یک سری دستگاه های پوششی متفاوتی ساخته شده است که می توان از این دستگاه های پوششی به پوست ، مو و ناخن ذکر کرد. پوست انسان از سه قسمت مختلف به نام های اپیدرم ، درم و هیپو درم تشکیل شده است. دارا بودن پوست سفید ، شفاف و شاداب از علامت های تندرستی شخص است.
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-27 09:00:02
  • برای داشتن سلامتی بیشتر این مواد غذایی را بیشتر استفاده کنید

   حبوبات باارزش‌ترین منشا پروتئین گیاهی محسوب می‌شوند که در تامین احتیاج جسم به گونه های اسیدهای آمینه، مواد معدنی و… اثر به‌سزایی را ایفا می‌کنند. حبوبات به‌ویژه در مردم گیاهخوار که پروتئین حیوانی استفاده نمی‌کنند، باارزش‌ترین تامین‌کننده پروتئین هستند
  • 2 ماه قبل
  • 2019-01-27 21:00:04
  • برای سلامت فرزندان پسرتان این موارد آلت تناسلی را چک کنید

   بعضی مسائل و پیامد آلت تناسلی که در بزرگسالی برای آقایان به وجود می آید دراثر سهل انگاری های پدرومادر آنان در بچهی است. خیلیی از مسائل آلت تناسلی اگر زود متوجه شوند و پیگیری کنند قابل معالجه است. امروز درباره مسائل آلت تناسلی پسربچه ها که از دسته مریضی بچه و نوزاد می باشد می خوا
  • 6 ماه قبل
  • 2018-10-12 09:00:02
  • آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟

   بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد.
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید