مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

 • زمان درج : 33 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-06-05 00:00:00
 • تعداد بازدید : 867
  بازدید ماه:867
  بازدید هفته:4
 • بخش مربوطه :

در انتخاب مواد خوراکی برای صبحانه تان سعی نمایید دقت نمایید تا هم به تندرستی و هم به تناسب هیکلتان یاری نمایید

لاغری با صبحانه

تمام ما بارها پیشنهاد‌هایی را که درباره ارزش صبحانه گفته می‌شود شنیده‌ایم و می‌دانیم که یکی از باارزش‌ترین نوبت‌های خوراکی هر روزه ما صبحانه است. اما اینکه در صبحانه چه چیزی می‌خوریم هم باارزش است. شاید یک سفره پر و عهد شامل گونه های و اقسام غذا، خوراکی و میوه و… را برای صبحانه ایده‌آل بدانید اما بایست بدانید که زیادی از همین غذا‌ها امکان پذیر است به‌عنوان اشتباهات غذا‌ای مطرح شوند. پس مناسبتر است به وقت، مقدار و گونه خوراکی که می‌خورید هم توجه داشته باشید.


تحقیقات نشان می‌دهد خوراکی که برای صبحانه می‌خوریم تا حد بسیاری بر حجم شکم ما اثر می‌گذارد. پس این موضوع نشان می‌دهد که چاقی شما هم دست خودتان است تا حدی که صبحانه در آن دخیل است. در اینجا بعضی کارشناسان خوراکی به بدترین نکات و عادت‌های صبحگاهی و اشتباهاتی که در این زمینه مرتکب می‌شوید، ذکر کرده‌اند که حتما برای‌تان جالب خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید تا از خوراکی های خوب برای صبحانه اطلاع داشته باشید.


خراب‌کاری در درست کردن چای یا قهوه
اگر به یک فنجان قهوه سالم اندکی شکر یا کرم‌های خامه‌ای اضافه نمایید، قادراست منجر به زیاد شدن وزن‌تان شود. در عوض سعی نمایید به جای این مواد، از شیر سویای بدون شکر، شیر شاهدانه، شیر بادام یا شیر جو دوسر مصرف نمایید. بعد از چند روز برجستگی‌های چشایی روی زبان‌تان، خود را با آن وفق داده و دیگر مجبور نخواهید شد از چربی و شکر زیان آور برای تندرستی و مملو از کالری مصرف نمایید.


استفاده آشامیدنی‌‌های انرژی‌زا
آن قوطی لبریز از مواد شیمیایی یا بطری آب و شکر را بگذارید زمین! اگر چندان علاقه‌مند آشامیدن قهوه نیستید و به چیزی احتیاج دارید که سریع از خواب بیدارتان کند و شما را برانگیزد، چای مناسبترین گزینه است و اگر حوصله ندارید تا دم کشیدن آن منتظر بمانید و بعد سرد شود تا آن را بخورید یا زیادتر ترجیح می‌دهید اسموتی بخورید، اسموتی‌های چای گزینه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. لطفا سر صبح آب و شکر وارد بدن‌تان ننمایید.


خوراکی های نمکی انتخاب می‌نمایید
زیادی از گزینه‌های مطلوب ما برای صبحانه لبریز از نمک هستند. سیب‌زمینی سوخاری، جو دو سر زودپز و حتی تخم‌مرغ که بیرون از خانه سرو می‌شوند اغلب لبریز از سدیم هستند. سدیم منجر به حفظ آب در جسم می‌شود و این سبب می‌شود شکم‌تان از اول صبح گرفتار تورم شود. پس مناسبتر است استفاده نمک را خصوصا در صبحانه ممحدوده نمایید.


حذف کردن صبحانه، برای چند دقیقه خواب زیادتر
نمیل کردن صبحانه از یک طرف توام با ریسکاتی بوده و قادراست به پرخوری و کم شدن فعالیت متابولیسم بینجامد و ازسوی دیگر خوابیدن به جای آن قادراست این ریسک را دوچندان کند. زمانی ساعت‌تان را روی زنگ می‌گذارید و با صدای آن بیدار می‌شوید، در خواب‌تان آشفتگی ایجاد کرده‌اید، درنتیجه بایست بیدار شوید و چیزی بخورید. زمانی مجدد می‌خوابید این مشکل بر هورمون‌ها –ازجمله هورمون پرورش  و کورتیزول- اثر منفی گذاشته و درنهایت به زیاد شدن حجم شکم منجر می‌شود. به‌جای آنکه هر دفعه صدای زنگ را خاموش کرده و مجدد بخوابید، ساعت را اندکی دیرتر روی زنگ بگذارید و بعد کامل بیدار شوید.


شاید بسیار فیبر می‌خورید
استفاده بسیار فیبر هنقدم صبح سبب می‌شود گاز بسیاری در شکم‌تان تولید شود. فیبر ارزش بی‌شماری دارد اما در استفاده آن بسیاره‌روی ننمایید. استفاده مقدار بسیاری از آن در یک نوبت خوراکی سبب تورم شکم و تولید گاز تا اواسط روز خواهد شد. زمانی فیبر می‌خورید آب بسیاری بعد از آن بنوشید تا به مناسبی هضم شود.


گرانولا
ترکیب‌  مغزهای متفاوت در کنار میوه‌های خشک همواره لبریز از شکر است. در واقع، بیشتر کارخانه‌ها برای آنکه ماهیت اصلی آن را تغییر دهند از جمله‌هایی مترادف «شکر» طبیعی مصرف می‌کنند. اگر می‌خواهید گرانولا بخرید، سعی نمایید به دنبال گزینه «بدون شکر» آن باشید که فاقد روغن نارگیل باشد.


هر چیزی را به‌جای صبحانه می‌خورید
به شما گفته‌اند که به محض بیدار شدن از خواب چیزی بخورید، اما اگر در آن لحظه اشتها نداشته باشید این مشکل به زیاد شدن وزن‌تان منتهی می‌شود، سعی نمایید تنها وقتی صبحانه بخورید که واقعا گرسنه‌اید. جسم شما مناسبتر از هر چیز دیگری قادراست این مشکل را تشخیص دهد که چه مقدار و چه وقتی بایست بخورید. از طرفی بسیار هم به خود گرسنگی ندهید؛ چراکه این مشکل قادراست به انتخاب گزینه‌های ناسالم و پرخوری منتهی شود.


رفتن سراغ خوراکی های اضافه مانده از شب قبل
تمام ما این کار را انجام می‌دهیم، بعضی زمان ها که خیلی خسته هستیم یا تنبلی‌مان می‌گیرد و خیلی گرسنه‌ایم، ترجیح می‌دهیم اضافه پیتزا یا کیک تولد را بخوریم. اما این کار را ننمایید. به این فکر نمایید که تمام طول روز چه حسی خواهید داشت. چربی و نمک پیتزا و شکر موجود در کیک موادی هستند که سبب تورم شکم، خستگی و نوسان قند خون می‌شوند.


میل کردن غلات مستقیما از جعبه آن
چه حوصله برداشتن کاسه را نداشته باشید و چه دیرتان شده باشد، باز هم دست کردن در جعبه غلات و میل کردن آن یک اشتباه بزرگ است. هنقدمی که این کار را انجام می‌دهید دیگر کنترلی روی میزانی که می‌خورید، نخواهید داشت و همین به مرور سبب اضافه وزن‌تان خواهد شد.


میل کردن هر روزه غلات سبوس‌دار
در بیشتر موارد این خوراکی لبریز از غلات کامل است اما دانه‌های گندم و آرد سفید هم به آن افزوده شده است. این خوراکی ها زندگی سودمند زیاد دارند درنتیجه مواد نگهدارنده، سدیم و مزه‌دهنده‌های صنعتی به آنان افزوده شده و فاقد زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند


عدم استفاده پروتئین
درست کردن صبحانه‌ای که لبریز از کربوهیدرات است نظیر نان باگت، نان شیرینی کروسان و غلات، زیاد ساده است. اما پروتئین فاکتوری باارزش در سیری و متعادل حفظ کردن قند خون برای مدت زیاد تلقی می‌شود. در مقایسه با خوراکی های با کربوهیدرات بالا، خوراکی که پروتئین بالایی دارد تا بیش از سه ساعت بعد از استفاده اثر مستقیمی بر مقدار قند خون دارد.


تماشای تلویزیون موقع میل کردن صبحانه
تمرکز بر تلویزیون هنقدم میل کردن صبحانه سبب می‌شود مقدار آگاهی شما نسبت به چیزی که می‌خورید و لذت بردن از مزه و بافت خوراکی که در دهان‌تان می‌گذارید کم شود و اصلا حواس‌تان نباشد که چه اندازه خوراکی برمی‌دارید. مناسبتر است برای این کار وقت خوبی تخصیص دهید و با آگاهی تمام هر تکه را بجوید.


نآشامیدن آب بلافاصله بعد از بیدار شدن
این مشکل بیش از آنچه بیشتر مردم فکر می‌کنند بر اندازه شکم اثر می‌گذارد. هر فرایندی در بدن‌تان داخل آب رخ می‌دهد، از یاری به تخلیه مواد مضر از روده گرفته تا کارکرد درست و دقیق متابولیسم. همینطور عدم استفاده آب کافی بلافاصله به کم آبی جسم منتهی می‌شود و زمانی اندکی با کم‌آبی رو‌به‌رو شوید این مشکل بر مقدار انرژی جسم اثر می‌گذارد و سبب می‌شود بخواهید زیادتر چرت بزنید و فعالیت کمتری داشته باشید.


استفاده مرتب شیرینی‌های کم‌چرب
نسل‌های قبلی زمانی کلمه «سبوس» یا «کم‌چرب» را می‌شنیدند چنین می‌پنداشتند که آن گزینه، حتما گزینه سالمی خواهد بود. اما بار دیگر به این مشکل فکر نمایید: این خوراکی ها که قادراست لبریز از فیبر باشد درحقیقت لبریز از پودرهای فرآوری شده و شکر بوده و از طرفی سدیم بی‌شماری دارند. هیچ‌زمان گول اینها را نخورید و همیشه برچسب روی محصولات و مواد آنان را چک نمایید.


افراط در استفاده لبنیات
آیا برای صبحانه شیر می‌خورید؟ بیشتر مردم همین کار را انجام می‌دهند، اما سعی نمایید از استفاده لبنیات برای صبحانه پرهیز نمایید چراکه سبب بروز نفخ شده و در زیاد مدت به اضافه وزن و دیگر مسائل تندرستی منتهی می‌شود. از آنجا که درصد بسیاری از مردم جهان گرفتار عدم تحمل لاکتوز هستند، جسم شما در قالب بروز التهاب و بزرگ شدن شکم نسبت به استفاده لبنیات واکنش نشان می‌دهد.


استفاده کربوهیدرات برای صبحانه
زیادی از مردم بر این باورند که نان باگت لبریز از کربوهیدرات همراه با لایه‌ای از پنیر خامه‌ای نقادراست گزینه سالم و خوبی باشد چراکه محدوده ۵۰۰کالری به جسم اضافه می‌کند. اما حتی اگر برای صبحانه یک کاسه بلغور جو دوسر یا یک بشقاب میوه بخورید، باز هم نتیجه عکس می‌گیرید، زیرا اساسا هضم کربوهیدرات چند ساعت طول می‌کشد و بدون وجود پروتئین که تا وقت زیاد‌تری شما را سیر نگه می‌دارد، هنوز به ظهر نرسیده، گرسنه خواهید شد.


قند خون‌تان بلافاصله کم شدن یافته و به احتمال بسیار به‌دنبال چیزی می‌گرنظر که گرسنگی‌تان را رفع کند که در اغلب زمان ها شیرینی است. اما چه چیزی را می‌توان جانشین آن کرد؟ مناسبتر است از کربوهیدرات‌های لبریز از فیبر مصرف نمایید و به همراه آن پروتئین کم‌چرب هم بخورید. هر دوی اینها سبب متعادل حفظ کردن قند خون‌تان می‌شوند.

مجله سیب سبز

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 6 ساعت قبل
  • 2019-03-21 09:00:02
  • سیستم دفاعی بدن ما در مقابله با ایدز چه میکنند

   اغلب مریضیهایی که ما بدان مبتلا میشویم مریضیهای عفونی هستند.در صورت بروز نشانه ها مریضی می فهمیم که مهاجم به سلول حمله کرده آنرا تضعیف نموده و درانتها منجر به مرگ سلول گشته است.بعضی ازاین مهاجمان باکتریها هستند که سبب مریضیهایی چون سل و تیفوئید میگردند، بعضی
  • 1 روز قبل
  • 2019-03-19 21:00:02
  • چرا کودکان شروع به جویدن ناخن میکنند

   ناخن جویدن یکی از عادت های بد شمرده می شود و بیشتر پدرومادر از بروز این موضوع در بچه شان ناآسان هستند. اما امروز در این قسمت از شیثار می خواهیم به جنبه دیگری از جویدن ناخن توسط بچه ها بپردازیم. با ما همراه باشید تا درباره خاصیت ها ناخن جویدن بچه ها زیادتر بدانید
  • 3 روز قبل
  • 2019-03-17 21:00:03
  • برنجی که می ماند چه تغییراتی میکند و چرا نباید برنج مانده را خورد

   یکی از علت ها باارزش مسمومیت های خوراکی میل کردن خوراکی های شب مانده است که به علت مناسب گرم نکردن و وجود باکتری هایی در آن سبب بروز مسمومیت های خوراکی می شود. در دنباله می خواهیم درباره پیامد میل کردن برنج مانده با شما صحبت کنیم. با شیثار همراه باشید
  • 4 روز قبل
  • 2019-03-17 09:00:01
  • استرس در زنان همراه بااین بیماری هاست

   دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که استرس فاکتور خیلیی از مریضی ها است. امروز در شیثار می خواهیم درباره مسائل استرس در خانم ها و مریضی هایی که امکان پذیر است ایجاد کند و یا سبب بیشتر شدن این مریضی شود صحبت کنیم
  • 5 روز قبل
  • 2019-03-16 09:00:02
  • با ماسک زردچوبه پوست صورتتون رو متفاوت کنید و زیباتر باشید

   زردچوبه افزون بر خصوصیات غذا بیشماری که برای جسم به ویژه کبد دارد دارای خصوصیات بیشماری برای پوست و زیبایی می باشد. امروز در شیثار می خواهیم درباره خاصیت ها زردچوبه برای زیبایی پوست زیادتر توضیح دهیم. با ما همراه باشید
  • 5 روز قبل
  • 2019-03-15 21:00:03
  • روغن فندق چه تاثیراتی بر روی زیبایی شما دارد

   مصرف روغن های طبیعی و گیاهی برای پوست به علت بی آسیب بودن آنان خیلی پیشنهاد می شود. امروز در شیثار می خواهیم درباره خاصیت ها روغن فندق برای زیبایی پوست و موی شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید
  • 7 روز قبل
  • 2019-03-14 09:00:02
  • چجوری اسهال ناشی از آنتی بیوتیک رو کنترل کنیم

   استفاده آنتی بیوتیک ها گاهی در مردم متفاوت پیامد گوناگونی را نشان می دهد. اسهال یکی از پیامدهای است که انسان ها پس از استفاده آنتی بیوتیک ها امکان پذیر است به آن گرفتار شوند. داروهای آنتی بیوتیک گونهی از داروهای مورد مصرف برای معالجه کردن عفونت های باکتریایی هستند. آنتی بیوتیک
  • 7 روز قبل
  • 2019-03-13 21:00:03
  • خاصیت های گوشت شترمرغ که خبر نداشتید

   گوشت شترمرغ از دسته گوشت های قرمز به شما می آید و خصوصیات خیلی بیشتری برای تندرستی دارد. گوشت شترمرغ طبعی گرم و خشک دارد به همین علت آسیبهای گوشت گاو و گوسفند را نیز ندارد. امروز در شیثار می خواهیم درباره خصوصیات گوشت شتر مرغ با شما صحبت کنیم
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-12 21:00:02
  • مراحل نهایی بیماری ایدز چیست

   به زمانیکه شخص آلوده به HIV به مرحله نهایی یعنی مریضی ایدز برسد آن زمانیست که تعداد سلولهای دفاعی اوکم شدن یافته است تا جایی که ارگانیسم شخص توانایی جنگیدن با فاکتور های مریضی زا را نداشته باشد.از این پس عفونتهای مجال طلبپرورش یافته که میتوانند سبب دردهای جانکاهی باشند.اغلب
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-11 09:00:03
  • چه ماسکی میتواند تیرگی پوست را از بین ببرد

   حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که در برهه ای از وقت پوست تان کدر و تیره می شود. در این وقت ها مصرف ماسک های طبیعی و خانگی برای برطرف کردن تیرگی پوست خیلی اثربخش است. امروز میخواهیم ماسک هایی به شما معرفی کنیم برای برطرف کردن تیرگی پوست . با شیثار همراه باشید
  • 20 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • چند حدیث در مورد آب

   14پرهیز از زیاد نوشیدن اب: امام صادق ع :زیاد اب منوش زیرا منشآ هر دردی است پرهیز از نوشیدن اب بر روی غذای چرب: پیامبرخدا ص :اشامیدن اب بعد از چربی بیماری را تحریک میکند
  • 2 هفته قبل
  • 2019-03-05 09:00:03
  • اولین علائم شناسایی ایدز چیست

   14دچاری ده‌ها میلیون تن از مردم جهان در کمتر از ۲۵ سال اخیر به باارزشترین مریضی نوپدید قرن بیستم یعنی HIV یا ایدز نشان می‌دهد که این مریضی را بایست به درستی شناخت و با جلوگیری خوب از دچاری به آن پیشگیری کرد.پزشک ماندانا افشاریان، کارشناس مریضی‌های عفونی در گفت‌وگو با خبرنگار
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-08 21:00:01
  • زنان شاغل به چه صورت باید از بیماری قلبی پیشگیری کنند

   14خانم ها شاغل به علت مشغله بیشتری که دارند و ناچارند هم در خانه کار کنند هم در بیرون از منزل گرفتار استرس و مسائل بیشتری می شود. استرس خود فاکتور خیلیی از مریضی ها از جمله مریضی های قلبی است. امروز می خواهیم درباره تندرستی خانم ها شاغل و جلوگیری از دچاری آنان به مریضی های قلبی صحب
  • 49 ماه قبل
  • 2015-02-08 00:00:00
  • اختلال هراس یا پانک قلب چیست

   14،اختلال هراس یا پانیک قلب چیست و آیا درباره این اختلال قلبی آگاهی دارید ، پانیک نوعی تپش قلب است
  • 38 ماه قبل
  • 2015-12-26 00:00:00
  • پیامد و نتیجه خوردن کاچی چیست؟

   14به خانم هایی که تازه زایمان می کنند معمولا مصرف غذاهای مقوی و دسرهایی با طبع گرم پیشنهاد می شود و برای تجدید قوا و دریافت انرژی از دست رفته پس از وضع حمل اطرافیان به تهیه اینگونه غذاها می پردازند کاچی یکی از این غذاهاست.
  • 36 ماه قبل
  • 2016-02-28 00:00:00
  • تازه ترین مطلب خاصیت ها بی شمار مصرف سیر!

   14سیر خاصیت تمیز کنندگی و ضدعفونی کنندگی خاصی برای بدنمان دارد می خواهیم با فواید استفاده از آن شما را آشنا کنیم بهتر است با این سبزی پرخاصیت بیشتر آشنا شوید.
  • 29 ماه قبل
  • 2016-10-10 00:00:00
  • جدید میل کردن گردو با این مریضی ها مبارزه می کند!

   14گردو نوعی درخت است که استفاده های زیادی از آن می شود که اصلی ترین آنها مغز میوه این درخت و همچنین بدست آوردن رنگ های طبیعی می باشد. مغز گردو دارای میزان کالری بسیار بالایی بوده و مصرف آن برای کودکان توصیه می شود همچنین این مغز می تواند سبب پیشگیری از بیماری های بسیاری شود.
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خواص جالب جینسنگ

   یکی از جدیدترین خبرهای تغذیه‌ای که امروزه به گوش می‌رسد اندر خواص جینسنگ است؛ با این همه خبرهای مختلف ممکن است به این فکر بیفتید که واقعاً این جینسنگ برای چه خوب است؟ و یا این که اصلاً این جینسنگ چیست؟
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با این درد‌ها اصلا شوخی نکنید

   گاهی وقتی دردی به سراغتان می آید بدون توجه به عواقب خطرناک آن را جدی نمی‌گیرد و با بهانه‌های مختلف مانند مشغله یا سرسری انگاری به دنبال معالجه‌اش نمی‌روید غافل از این که...
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نتیجه نخوردن صبحانه را بخوانید

   خوردن روزانه یک عدد سیب درختی شیرین در ناشتا، باعث کاهش چربی خون و اضافه وزن می‌شود.یک کارشناس طب اسلامی گفت: نخوردن صبحانه و سحری برای روزه گرفتن، باعث ایجاد ۱۲ بیماری در انسان می‌شود.وی با بیان اینکه خوردن سحری در روایات معصومین(ع) تأکید شده است، نخوردن سحری موجب افزایش چرب
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • فواید خاص چای سبز

   چای سبز فوق العاده مفید است و مانع مرگ سلول های حساس بدن همانند قلب میشود
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • این درد ها را جدی بگیرید

   بعضی از دردها بدون دلیل خاصی به وجود می آیند و بدون نیاز به درمان برطرف می شوند اما لازم است بعضی از درد ها را جدی بگیریم چرا که نشانه های مهمی هستند.
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • اگر قصد ارتودنسی داید حتما بخوانید

   اگر قصد انجام ارتو دنسی را دارید بهتر است قبل از آن نکات بسیاری را بدانید و برای مشاوره نزد چند پزشک بروید و در نهایت تصمیم بگیرید
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • آیا دچار خستگی بی دلیلی هستید؟

   خیلی وقتها پیش می آید که بدون دلیل خاصی احساس خستگی می کنید و این وضعیت شما را آزار می دهد با خواندن این مطلب شاید گره از مشکل شما باز شود .
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید