مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-06-05 00:00:00
 • تعداد بازدید : 890
  بازدید ماه:890
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

در انتخاب مواد خوراکی برای صبحانه تان سعی نمایید دقت نمایید تا هم به تندرستی و هم به تناسب هیکلتان یاری نمایید

لاغری با صبحانه

تمام ما بارها پیشنهاد‌هایی را که درباره ارزش صبحانه گفته می‌شود شنیده‌ایم و می‌دانیم که یکی از باارزش‌ترین نوبت‌های خوراکی هر روزه ما صبحانه است. اما اینکه در صبحانه چه چیزی می‌خوریم هم باارزش است. شاید یک سفره پر و عهد شامل گونه های و اقسام غذا، خوراکی و میوه و… را برای صبحانه ایده‌آل بدانید اما بایست بدانید که زیادی از همین غذا‌ها امکان پذیر است به‌عنوان اشتباهات غذا‌ای مطرح شوند. پس مناسبتر است به وقت، مقدار و گونه خوراکی که می‌خورید هم توجه داشته باشید.


تحقیقات نشان می‌دهد خوراکی که برای صبحانه می‌خوریم تا حد بسیاری بر حجم شکم ما اثر می‌گذارد. پس این موضوع نشان می‌دهد که چاقی شما هم دست خودتان است تا حدی که صبحانه در آن دخیل است. در اینجا بعضی کارشناسان خوراکی به بدترین نکات و عادت‌های صبحگاهی و اشتباهاتی که در این زمینه مرتکب می‌شوید، ذکر کرده‌اند که حتما برای‌تان جالب خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید تا از خوراکی های خوب برای صبحانه اطلاع داشته باشید.


خراب‌کاری در درست کردن چای یا قهوه
اگر به یک فنجان قهوه سالم اندکی شکر یا کرم‌های خامه‌ای اضافه نمایید، قادراست منجر به زیاد شدن وزن‌تان شود. در عوض سعی نمایید به جای این مواد، از شیر سویای بدون شکر، شیر شاهدانه، شیر بادام یا شیر جو دوسر مصرف نمایید. بعد از چند روز برجستگی‌های چشایی روی زبان‌تان، خود را با آن وفق داده و دیگر مجبور نخواهید شد از چربی و شکر زیان آور برای تندرستی و مملو از کالری مصرف نمایید.


استفاده آشامیدنی‌‌های انرژی‌زا
آن قوطی لبریز از مواد شیمیایی یا بطری آب و شکر را بگذارید زمین! اگر چندان علاقه‌مند آشامیدن قهوه نیستید و به چیزی احتیاج دارید که سریع از خواب بیدارتان کند و شما را برانگیزد، چای مناسبترین گزینه است و اگر حوصله ندارید تا دم کشیدن آن منتظر بمانید و بعد سرد شود تا آن را بخورید یا زیادتر ترجیح می‌دهید اسموتی بخورید، اسموتی‌های چای گزینه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. لطفا سر صبح آب و شکر وارد بدن‌تان ننمایید.


خوراکی های نمکی انتخاب می‌نمایید
زیادی از گزینه‌های مطلوب ما برای صبحانه لبریز از نمک هستند. سیب‌زمینی سوخاری، جو دو سر زودپز و حتی تخم‌مرغ که بیرون از خانه سرو می‌شوند اغلب لبریز از سدیم هستند. سدیم منجر به حفظ آب در جسم می‌شود و این سبب می‌شود شکم‌تان از اول صبح گرفتار تورم شود. پس مناسبتر است استفاده نمک را خصوصا در صبحانه ممحدوده نمایید.


حذف کردن صبحانه، برای چند دقیقه خواب زیادتر
نمیل کردن صبحانه از یک طرف توام با ریسکاتی بوده و قادراست به پرخوری و کم شدن فعالیت متابولیسم بینجامد و ازسوی دیگر خوابیدن به جای آن قادراست این ریسک را دوچندان کند. زمانی ساعت‌تان را روی زنگ می‌گذارید و با صدای آن بیدار می‌شوید، در خواب‌تان آشفتگی ایجاد کرده‌اید، درنتیجه بایست بیدار شوید و چیزی بخورید. زمانی مجدد می‌خوابید این مشکل بر هورمون‌ها –ازجمله هورمون پرورش  و کورتیزول- اثر منفی گذاشته و درنهایت به زیاد شدن حجم شکم منجر می‌شود. به‌جای آنکه هر دفعه صدای زنگ را خاموش کرده و مجدد بخوابید، ساعت را اندکی دیرتر روی زنگ بگذارید و بعد کامل بیدار شوید.


شاید بسیار فیبر می‌خورید
استفاده بسیار فیبر هنقدم صبح سبب می‌شود گاز بسیاری در شکم‌تان تولید شود. فیبر ارزش بی‌شماری دارد اما در استفاده آن بسیاره‌روی ننمایید. استفاده مقدار بسیاری از آن در یک نوبت خوراکی سبب تورم شکم و تولید گاز تا اواسط روز خواهد شد. زمانی فیبر می‌خورید آب بسیاری بعد از آن بنوشید تا به مناسبی هضم شود.


گرانولا
ترکیب‌  مغزهای متفاوت در کنار میوه‌های خشک همواره لبریز از شکر است. در واقع، بیشتر کارخانه‌ها برای آنکه ماهیت اصلی آن را تغییر دهند از جمله‌هایی مترادف «شکر» طبیعی مصرف می‌کنند. اگر می‌خواهید گرانولا بخرید، سعی نمایید به دنبال گزینه «بدون شکر» آن باشید که فاقد روغن نارگیل باشد.


هر چیزی را به‌جای صبحانه می‌خورید
به شما گفته‌اند که به محض بیدار شدن از خواب چیزی بخورید، اما اگر در آن لحظه اشتها نداشته باشید این مشکل به زیاد شدن وزن‌تان منتهی می‌شود، سعی نمایید تنها وقتی صبحانه بخورید که واقعا گرسنه‌اید. جسم شما مناسبتر از هر چیز دیگری قادراست این مشکل را تشخیص دهد که چه مقدار و چه وقتی بایست بخورید. از طرفی بسیار هم به خود گرسنگی ندهید؛ چراکه این مشکل قادراست به انتخاب گزینه‌های ناسالم و پرخوری منتهی شود.


رفتن سراغ خوراکی های اضافه مانده از شب قبل
تمام ما این کار را انجام می‌دهیم، بعضی زمان ها که خیلی خسته هستیم یا تنبلی‌مان می‌گیرد و خیلی گرسنه‌ایم، ترجیح می‌دهیم اضافه پیتزا یا کیک تولد را بخوریم. اما این کار را ننمایید. به این فکر نمایید که تمام طول روز چه حسی خواهید داشت. چربی و نمک پیتزا و شکر موجود در کیک موادی هستند که سبب تورم شکم، خستگی و نوسان قند خون می‌شوند.


میل کردن غلات مستقیما از جعبه آن
چه حوصله برداشتن کاسه را نداشته باشید و چه دیرتان شده باشد، باز هم دست کردن در جعبه غلات و میل کردن آن یک اشتباه بزرگ است. هنقدمی که این کار را انجام می‌دهید دیگر کنترلی روی میزانی که می‌خورید، نخواهید داشت و همین به مرور سبب اضافه وزن‌تان خواهد شد.


میل کردن هر روزه غلات سبوس‌دار
در بیشتر موارد این خوراکی لبریز از غلات کامل است اما دانه‌های گندم و آرد سفید هم به آن افزوده شده است. این خوراکی ها زندگی سودمند زیاد دارند درنتیجه مواد نگهدارنده، سدیم و مزه‌دهنده‌های صنعتی به آنان افزوده شده و فاقد زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند


عدم استفاده پروتئین
درست کردن صبحانه‌ای که لبریز از کربوهیدرات است نظیر نان باگت، نان شیرینی کروسان و غلات، زیاد ساده است. اما پروتئین فاکتوری باارزش در سیری و متعادل حفظ کردن قند خون برای مدت زیاد تلقی می‌شود. در مقایسه با خوراکی های با کربوهیدرات بالا، خوراکی که پروتئین بالایی دارد تا بیش از سه ساعت بعد از استفاده اثر مستقیمی بر مقدار قند خون دارد.


تماشای تلویزیون موقع میل کردن صبحانه
تمرکز بر تلویزیون هنقدم میل کردن صبحانه سبب می‌شود مقدار آگاهی شما نسبت به چیزی که می‌خورید و لذت بردن از مزه و بافت خوراکی که در دهان‌تان می‌گذارید کم شود و اصلا حواس‌تان نباشد که چه اندازه خوراکی برمی‌دارید. مناسبتر است برای این کار وقت خوبی تخصیص دهید و با آگاهی تمام هر تکه را بجوید.


نآشامیدن آب بلافاصله بعد از بیدار شدن
این مشکل بیش از آنچه بیشتر مردم فکر می‌کنند بر اندازه شکم اثر می‌گذارد. هر فرایندی در بدن‌تان داخل آب رخ می‌دهد، از یاری به تخلیه مواد مضر از روده گرفته تا کارکرد درست و دقیق متابولیسم. همینطور عدم استفاده آب کافی بلافاصله به کم آبی جسم منتهی می‌شود و زمانی اندکی با کم‌آبی رو‌به‌رو شوید این مشکل بر مقدار انرژی جسم اثر می‌گذارد و سبب می‌شود بخواهید زیادتر چرت بزنید و فعالیت کمتری داشته باشید.


استفاده مرتب شیرینی‌های کم‌چرب
نسل‌های قبلی زمانی کلمه «سبوس» یا «کم‌چرب» را می‌شنیدند چنین می‌پنداشتند که آن گزینه، حتما گزینه سالمی خواهد بود. اما بار دیگر به این مشکل فکر نمایید: این خوراکی ها که قادراست لبریز از فیبر باشد درحقیقت لبریز از پودرهای فرآوری شده و شکر بوده و از طرفی سدیم بی‌شماری دارند. هیچ‌زمان گول اینها را نخورید و همیشه برچسب روی محصولات و مواد آنان را چک نمایید.


افراط در استفاده لبنیات
آیا برای صبحانه شیر می‌خورید؟ بیشتر مردم همین کار را انجام می‌دهند، اما سعی نمایید از استفاده لبنیات برای صبحانه پرهیز نمایید چراکه سبب بروز نفخ شده و در زیاد مدت به اضافه وزن و دیگر مسائل تندرستی منتهی می‌شود. از آنجا که درصد بسیاری از مردم جهان گرفتار عدم تحمل لاکتوز هستند، جسم شما در قالب بروز التهاب و بزرگ شدن شکم نسبت به استفاده لبنیات واکنش نشان می‌دهد.


استفاده کربوهیدرات برای صبحانه
زیادی از مردم بر این باورند که نان باگت لبریز از کربوهیدرات همراه با لایه‌ای از پنیر خامه‌ای نقادراست گزینه سالم و خوبی باشد چراکه محدوده ۵۰۰کالری به جسم اضافه می‌کند. اما حتی اگر برای صبحانه یک کاسه بلغور جو دوسر یا یک بشقاب میوه بخورید، باز هم نتیجه عکس می‌گیرید، زیرا اساسا هضم کربوهیدرات چند ساعت طول می‌کشد و بدون وجود پروتئین که تا وقت زیاد‌تری شما را سیر نگه می‌دارد، هنوز به ظهر نرسیده، گرسنه خواهید شد.


قند خون‌تان بلافاصله کم شدن یافته و به احتمال بسیار به‌دنبال چیزی می‌گرنظر که گرسنگی‌تان را رفع کند که در اغلب زمان ها شیرینی است. اما چه چیزی را می‌توان جانشین آن کرد؟ مناسبتر است از کربوهیدرات‌های لبریز از فیبر مصرف نمایید و به همراه آن پروتئین کم‌چرب هم بخورید. هر دوی اینها سبب متعادل حفظ کردن قند خون‌تان می‌شوند.

مجله سیب سبز

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 7 ساعت قبل
  • 2019-06-17 09:00:02
  • سوال و جواب هایی در مورد پروتز سینه

   دانستن تمام چیز درباره پروتز سینه در خانم ها پیش از انجام این عمل خیلی ضروری و الزامی می باشد. عمل پروتز سینه این روزها خیلی باب شده است. عمل جراحی پروتز سینه در خانم ها به روندی همراه با جراحی گفته می‌شود که با هدف زیاد شدن دادن حجم سینه در خانم ها و یا ایجاد تغییر در شکل ، انداز
  • 4 روز قبل
  • 2019-06-12 21:00:02
  • تاثیر مستقیم سیگار کشیدن بر میزارن سرطان سینه

   سرطان نام یک مریضی می باشد که دراثرپرورش بیش از اندازه سلول ها در جسم می باشد. سرطان سینه یکی از گونه های سرطان است. مرگ و میر دراثر دچار به سرطان سینه در بین خانم ها در جهان آمار بالایی دارد و تقریبا یکی از پرمخاطره ترین مریضی های خانم ها به شمار می آید. اما سرطان سینه آقایان هم و
  • 7 روز قبل
  • 2019-06-10 00:00:00
  • در مورد توده سینه در خانم ها بیشتر بدانید

   هم اکنون طبق آمارها به دید می رسد که سرطان سینه کشنده ترین سرطان در میان خانم ها است. ولی تمام توده هایی که در پستان ایجاد یا توسط زنان احساس می شود، لزوما سرطان نیست و جای دلهره و بی قراری وجود ندارد. همینطور بایست گفت که اگر این توده ها سرطانی هم باشد، با شناسایی زودرس و اقدام س
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-03 21:00:03
  • روش های برای حل مشکل خار پاشنه پا

   خار پاشنه رایج ترین دلیل درد کف پاشنه است. در این مقاله به تحقیق دلایل بروز این مسئله و همینطور راهکارهایی جهت معالجه خارپاشنه می پردازیم.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-06-02 21:00:02
  • این غذاها برای زخم معده ممنوع است

   زخم معده از جمله مسائلی است که بعضی از انسان ها به آن گرفتار می شوند. زخم معده ضرری به دیواره دستگاه گوارش در جسم انسان می باشد. بیماران مبتلا به این مسئله بایست در انتخاب خوراکی برای میل کردن خیلی دقت کنند و از میل کردن خوراکی هایی که مسئله شان را حادتر می کند پرهیز کنند. برای م
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-27 09:00:03
  • مشکل استفاده از قرص های ضد بارداری در ماه رمضان

   عده ای از خانم ها هستند که برای به تاخیر انداختن وقت قاعدگی و پریود خود، از قرص‌ های ضد بارداری در ماه مبارک رمضان مصرف می کنند تا بتوانند روزه های خود را در این ماه عزیز کامل بگیرند. این کار اشتباه بوده و استفاده قرص های ضد بارداری در ماه رمضان برای خانم ها ریسکات و پیامدهای را
  • 1 ماه قبل
  • 2019-05-08 21:00:02
  • درمورد قاعدگی خانم ها بیشتر بدانید

   قاعدگی ، پریود و عادت ماهیانه نام چرخه ای است که هر ماه برای خانم ها رخ می دهد. در بانوان بارور به منظور تولید مثل جنسی قاعدگی رخ می‌ دهد و در جریان این مسئله هر ماه یک تخمک بالغ شده در زنان آمادهٔ پروردن جنین می‌ گردد.
  • 1 ماه قبل
  • 2019-05-08 09:00:02
  • با گیاهان دارویی به درمان زود انزالی برویم

   طب سنتی یکی از شیوه های درمانی است که قدمتی هزاران ساله دارد. در ایران و چین و هند که از قدیمی ترین کشورها در این زمینه هستند بسیاری از بیماری از طریق همین شیوه درمانی ، درمان می شوند. از آن جاییکه کشور ما ایران از قدیمی ترین کشورها در زمینه طب سنتی است
  • 23 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • چند حدیث در مورد آب

   14پرهیز از زیاد نوشیدن اب: امام صادق ع :زیاد اب منوش زیرا منشآ هر دردی است پرهیز از نوشیدن اب بر روی غذای چرب: پیامبرخدا ص :اشامیدن اب بعد از چربی بیماری را تحریک میکند
  • 50 ماه قبل
  • 2015-03-21 00:00:00
  • تاثیر عصرونه در سلامتی و کمتر شام خوردن

   14شما اهل عصرونه خوردن هستید و کلا با عصرونه خوردن احال میکنید یانه؟ و آیا میدونید که خوردن عصرونه میتونه در سلامتی و سرحال بودن و سر وزن بودن هرچه بیشتر شما تاثیر مثتبی داشته باشته؟
  • 57 ماه قبل
  • 2014-08-23 00:00:00
  • آشنایی با اصطلاحات پزشکی- تنگی مری

   14تا حالا شده آزمایش یا سونوگرافی یا اندوسکوپی و....... بدی یه سری از اصطلاحات پزشکیو ندونی چی میشن.توی این سری از این نوشته ها تا جایی  که بتونم براتون بعضی از این علامت های مخفف شده را به طور کامل براتون توضیح میدم پس با ما و سایت شیثار همراه باشید و نظر هم یادتون نره
  • 40 ماه قبل
  • 2016-01-25 00:00:00
  • نتایج جالب و مفیدی در زمینه مصرف پنیر!

   14محققین به تازگی به نتایج جالب و مفیدی در زمینه مصرف پنیر دست یافته اند و با آزمایش های مختلف پی به خاصیت ضدسرطانی انواع پنیر ها برده اند مصرف پنیر در سم زدایی از بدن و تقویت سیستم ایمنی آن نقش بسزایی دارد.
  • 11 ماه قبل
  • 2018-06-30 15:29:32
  • قند خون چیست

   14کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار.
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خواص لیمو ترش و رفع کم خونی با آن

   14یك مشاور تغذیه و رژیم‌درمانی با تاكید بر این كه نباید بدون انجام آزمایش و تشخیص پزشكی كم‌خونی، اقدام به مصرف قرص‌های آهن كرد،‌ گفت: افراد كم‌خون‌ می‌توانند در هر وعده غذایی، آب لیموی ترش تازه را به مقدار زیاد به غذای خود اضافه كنند
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-05 00:00:00
  • گودی زیر چشم و روش های رفع آن

   خیلی از ماها بااین مشکل که گودی زیر چشم به سراغمان می آید درگیر هستیم و شاید برای اون راه حلی نیز نداریم اما چجوری میشه اون رو رفع کرد؟؟
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-05 00:00:00
  • جلوگیری از بیماری های جنسی خطرناک

   حجب و حیای معمول در جامعه ما سبب شده که سطح اطلاعات عمومی درباره بیماری‌های جنسی پایین باشد. این آگاهی های اندک بخصوص در میان جوانان ممکن است سبب خطرات بیشتر شود و از همین رو مناسب است که برخی از این موارد برای عموم آنان توضیح داده شود تا با پیشگیری از انجام رفتارهای پرخطر سلام
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • رفع موخوره با ماسکلی معجزه ای

   با تعدادی ماسک طبیعی برای مبارزه با موخوره همراه شما دوستانیم که برای رفع این بیماری کمک خوبی به شما خواهد کرد
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مسکنی برای درد زانو

   اگر درد زانو دارید و به هر دلیلی از این درد رنج میبرید امروز برای شما مسکنی برای درد زانو داریم
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-07 00:00:00
  • درمان ناتوانی جنسی

   مصرف مواد مخدر نقشی در درمان ناتوانی جنسی ندارد.مطالعات نشان می دهند بسیاری از مردان از مشکلات جنسی رنج می برند که تنها یک درصد آنان تحت درمان صحیح قرار می گیرند.
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید