هوالرزاق
ads


مطلبی تازه درباره  با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

در انتخاب مواد خوراکی برای صبحانه تان سعی نمایید دقت نمایید تا هم به تندرستی و هم به تناسب هیکلتان یاری نمایید

لاغری با صبحانه

تمام ما بارها پیشنهاد‌هایی را که درباره ارزش صبحانه گفته می‌شود شنیده‌ایم و می‌دانیم که یکی از باارزش‌ترین نوبت‌های خوراکی هر روزه ما صبحانه است. اما اینکه در صبحانه چه چیزی می‌خوریم هم باارزش است. شاید یک سفره پر و عهد شامل گونه های و اقسام غذا، خوراکی و میوه و… را برای صبحانه ایده‌آل بدانید اما بایست بدانید که زیادی از همین غذا‌ها امکان پذیر است به‌عنوان اشتباهات غذا‌ای مطرح شوند. پس مناسبتر است به وقت، مقدار و گونه خوراکی که می‌خورید هم توجه داشته باشید.


تحقیقات نشان می‌دهد خوراکی که برای صبحانه می‌خوریم تا حد بسیاری بر حجم شکم ما اثر می‌گذارد. پس این موضوع نشان می‌دهد که چاقی شما هم دست خودتان است تا حدی که صبحانه در آن دخیل است. در اینجا بعضی کارشناسان خوراکی به بدترین نکات و عادت‌های صبحگاهی و اشتباهاتی که در این زمینه مرتکب می‌شوید، ذکر کرده‌اند که حتما برای‌تان جالب خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید تا از خوراکی های خوب برای صبحانه اطلاع داشته باشید.


خراب‌کاری در درست کردن چای یا قهوه
اگر به یک فنجان قهوه سالم اندکی شکر یا کرم‌های خامه‌ای اضافه نمایید، قادراست منجر به زیاد شدن وزن‌تان شود. در عوض سعی نمایید به جای این مواد، از شیر سویای بدون شکر، شیر شاهدانه، شیر بادام یا شیر جو دوسر مصرف نمایید. بعد از چند روز برجستگی‌های چشایی روی زبان‌تان، خود را با آن وفق داده و دیگر مجبور نخواهید شد از چربی و شکر زیان آور برای تندرستی و مملو از کالری مصرف نمایید.


استفاده آشامیدنی‌‌های انرژی‌زا
آن قوطی لبریز از مواد شیمیایی یا بطری آب و شکر را بگذارید زمین! اگر چندان علاقه‌مند آشامیدن قهوه نیستید و به چیزی احتیاج دارید که سریع از خواب بیدارتان کند و شما را برانگیزد، چای مناسبترین گزینه است و اگر حوصله ندارید تا دم کشیدن آن منتظر بمانید و بعد سرد شود تا آن را بخورید یا زیادتر ترجیح می‌دهید اسموتی بخورید، اسموتی‌های چای گزینه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. لطفا سر صبح آب و شکر وارد بدن‌تان ننمایید.


خوراکی های نمکی انتخاب می‌نمایید
زیادی از گزینه‌های مطلوب ما برای صبحانه لبریز از نمک هستند. سیب‌زمینی سوخاری، جو دو سر زودپز و حتی تخم‌مرغ که بیرون از خانه سرو می‌شوند اغلب لبریز از سدیم هستند. سدیم منجر به حفظ آب در جسم می‌شود و این سبب می‌شود شکم‌تان از اول صبح گرفتار تورم شود. پس مناسبتر است استفاده نمک را خصوصا در صبحانه ممحدوده نمایید.


حذف کردن صبحانه، برای چند دقیقه خواب زیادتر
نمیل کردن صبحانه از یک طرف توام با ریسکاتی بوده و قادراست به پرخوری و کم شدن فعالیت متابولیسم بینجامد و ازسوی دیگر خوابیدن به جای آن قادراست این ریسک را دوچندان کند. زمانی ساعت‌تان را روی زنگ می‌گذارید و با صدای آن بیدار می‌شوید، در خواب‌تان آشفتگی ایجاد کرده‌اید، درنتیجه بایست بیدار شوید و چیزی بخورید. زمانی مجدد می‌خوابید این مشکل بر هورمون‌ها –ازجمله هورمون پرورش  و کورتیزول- اثر منفی گذاشته و درنهایت به زیاد شدن حجم شکم منجر می‌شود. به‌جای آنکه هر دفعه صدای زنگ را خاموش کرده و مجدد بخوابید، ساعت را اندکی دیرتر روی زنگ بگذارید و بعد کامل بیدار شوید.


شاید بسیار فیبر می‌خورید
استفاده بسیار فیبر هنقدم صبح سبب می‌شود گاز بسیاری در شکم‌تان تولید شود. فیبر ارزش بی‌شماری دارد اما در استفاده آن بسیاره‌روی ننمایید. استفاده مقدار بسیاری از آن در یک نوبت خوراکی سبب تورم شکم و تولید گاز تا اواسط روز خواهد شد. زمانی فیبر می‌خورید آب بسیاری بعد از آن بنوشید تا به مناسبی هضم شود.


گرانولا
ترکیب‌  مغزهای متفاوت در کنار میوه‌های خشک همواره لبریز از شکر است. در واقع، بیشتر کارخانه‌ها برای آنکه ماهیت اصلی آن را تغییر دهند از جمله‌هایی مترادف «شکر» طبیعی مصرف می‌کنند. اگر می‌خواهید گرانولا بخرید، سعی نمایید به دنبال گزینه «بدون شکر» آن باشید که فاقد روغن نارگیل باشد.


هر چیزی را به‌جای صبحانه می‌خورید
به شما گفته‌اند که به محض بیدار شدن از خواب چیزی بخورید، اما اگر در آن لحظه اشتها نداشته باشید این مشکل به زیاد شدن وزن‌تان منتهی می‌شود، سعی نمایید تنها وقتی صبحانه بخورید که واقعا گرسنه‌اید. جسم شما مناسبتر از هر چیز دیگری قادراست این مشکل را تشخیص دهد که چه مقدار و چه وقتی بایست بخورید. از طرفی بسیار هم به خود گرسنگی ندهید؛ چراکه این مشکل قادراست به انتخاب گزینه‌های ناسالم و پرخوری منتهی شود.


رفتن سراغ خوراکی های اضافه مانده از شب قبل
تمام ما این کار را انجام می‌دهیم، بعضی زمان ها که خیلی خسته هستیم یا تنبلی‌مان می‌گیرد و خیلی گرسنه‌ایم، ترجیح می‌دهیم اضافه پیتزا یا کیک تولد را بخوریم. اما این کار را ننمایید. به این فکر نمایید که تمام طول روز چه حسی خواهید داشت. چربی و نمک پیتزا و شکر موجود در کیک موادی هستند که سبب تورم شکم، خستگی و نوسان قند خون می‌شوند.


میل کردن غلات مستقیما از جعبه آن
چه حوصله برداشتن کاسه را نداشته باشید و چه دیرتان شده باشد، باز هم دست کردن در جعبه غلات و میل کردن آن یک اشتباه بزرگ است. هنقدمی که این کار را انجام می‌دهید دیگر کنترلی روی میزانی که می‌خورید، نخواهید داشت و همین به مرور سبب اضافه وزن‌تان خواهد شد.


میل کردن هر روزه غلات سبوس‌دار
در بیشتر موارد این خوراکی لبریز از غلات کامل است اما دانه‌های گندم و آرد سفید هم به آن افزوده شده است. این خوراکی ها زندگی سودمند زیاد دارند درنتیجه مواد نگهدارنده، سدیم و مزه‌دهنده‌های صنعتی به آنان افزوده شده و فاقد زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند


عدم استفاده پروتئین
درست کردن صبحانه‌ای که لبریز از کربوهیدرات است نظیر نان باگت، نان شیرینی کروسان و غلات، زیاد ساده است. اما پروتئین فاکتوری باارزش در سیری و متعادل حفظ کردن قند خون برای مدت زیاد تلقی می‌شود. در مقایسه با خوراکی های با کربوهیدرات بالا، خوراکی که پروتئین بالایی دارد تا بیش از سه ساعت بعد از استفاده اثر مستقیمی بر مقدار قند خون دارد.


تماشای تلویزیون موقع میل کردن صبحانه
تمرکز بر تلویزیون هنقدم میل کردن صبحانه سبب می‌شود مقدار آگاهی شما نسبت به چیزی که می‌خورید و لذت بردن از مزه و بافت خوراکی که در دهان‌تان می‌گذارید کم شود و اصلا حواس‌تان نباشد که چه اندازه خوراکی برمی‌دارید. مناسبتر است برای این کار وقت خوبی تخصیص دهید و با آگاهی تمام هر تکه را بجوید.


نآشامیدن آب بلافاصله بعد از بیدار شدن
این مشکل بیش از آنچه بیشتر مردم فکر می‌کنند بر اندازه شکم اثر می‌گذارد. هر فرایندی در بدن‌تان داخل آب رخ می‌دهد، از یاری به تخلیه مواد مضر از روده گرفته تا کارکرد درست و دقیق متابولیسم. همینطور عدم استفاده آب کافی بلافاصله به کم آبی جسم منتهی می‌شود و زمانی اندکی با کم‌آبی رو‌به‌رو شوید این مشکل بر مقدار انرژی جسم اثر می‌گذارد و سبب می‌شود بخواهید زیادتر چرت بزنید و فعالیت کمتری داشته باشید.


استفاده مرتب شیرینی‌های کم‌چرب
نسل‌های قبلی زمانی کلمه «سبوس» یا «کم‌چرب» را می‌شنیدند چنین می‌پنداشتند که آن گزینه، حتما گزینه سالمی خواهد بود. اما بار دیگر به این مشکل فکر نمایید: این خوراکی ها که قادراست لبریز از فیبر باشد درحقیقت لبریز از پودرهای فرآوری شده و شکر بوده و از طرفی سدیم بی‌شماری دارند. هیچ‌زمان گول اینها را نخورید و همیشه برچسب روی محصولات و مواد آنان را چک نمایید.


افراط در استفاده لبنیات
آیا برای صبحانه شیر می‌خورید؟ بیشتر مردم همین کار را انجام می‌دهند، اما سعی نمایید از استفاده لبنیات برای صبحانه پرهیز نمایید چراکه سبب بروز نفخ شده و در زیاد مدت به اضافه وزن و دیگر مسائل تندرستی منتهی می‌شود. از آنجا که درصد بسیاری از مردم جهان گرفتار عدم تحمل لاکتوز هستند، جسم شما در قالب بروز التهاب و بزرگ شدن شکم نسبت به استفاده لبنیات واکنش نشان می‌دهد.


استفاده کربوهیدرات برای صبحانه
زیادی از مردم بر این باورند که نان باگت لبریز از کربوهیدرات همراه با لایه‌ای از پنیر خامه‌ای نقادراست گزینه سالم و خوبی باشد چراکه محدوده ۵۰۰کالری به جسم اضافه می‌کند. اما حتی اگر برای صبحانه یک کاسه بلغور جو دوسر یا یک بشقاب میوه بخورید، باز هم نتیجه عکس می‌گیرید، زیرا اساسا هضم کربوهیدرات چند ساعت طول می‌کشد و بدون وجود پروتئین که تا وقت زیاد‌تری شما را سیر نگه می‌دارد، هنوز به ظهر نرسیده، گرسنه خواهید شد.


قند خون‌تان بلافاصله کم شدن یافته و به احتمال بسیار به‌دنبال چیزی می‌گرنظر که گرسنگی‌تان را رفع کند که در اغلب زمان ها شیرینی است. اما چه چیزی را می‌توان جانشین آن کرد؟ مناسبتر است از کربوهیدرات‌های لبریز از فیبر مصرف نمایید و به همراه آن پروتئین کم‌چرب هم بخورید. هر دوی اینها سبب متعادل حفظ کردن قند خون‌تان می‌شوند.

مجله سیب سبز


مطلبی تازه درباره  با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

برچسب های
مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید! - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/03/16-31 ماه قبل
کل بازدید : 839
تعداد بازدید ماه جاری : 839
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!


مطالب مرتبط با مطلبی تازه درباره با این مواد خوراکی برای صبحانه لاغر شوید!

حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا
مردم امروزه بیشتر از هر وقت دیگری می‌ توانند از انواع گوناگون مواد غذایی استفاده کنند. ولی اکثرا به علت تغذیه نا مناسب و اشتباه به عوارض ناشی از آن غذاهای ناسالم مبتلا می‌شوند . برای درمان این عوارض ناچارند از داروهای شیمیایی استفاده کنند. ما در اینجا گیاهان دارویی به شما معرفی می کنیم تا درد‌ و ورم معده را به روش بوعلی‌سینا آرام کنید. آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود
اختلال هراس یا پانک قلب چیست اختلال هراس یا پانک قلب چیست
،اختلال هراس یا پانیک قلب چیست و آیا درباره این اختلال قلبی آگاهی دارید ، پانیک نوعی تپش قلب است بهترین رژیم برای کاهش وزن بهترین رژیم برای کاهش وزن
امروز رژیم غذایی رو براتون داریم که با استفاده از اون میتونین به بهترین نحو ممکن وزن خودتون رو کاهش بدید بدون اینکه دچار مشکلی باید و مسئله ای براتون پیش بیاد از این نارنجی پوش ها بیشتر بدانید از این نارنجی پوش ها بیشتر بدانید
امروز چندتا مطلب بامزه درباره چند میوه نارنجی پوش دوست داشتنی براتون داریم، از پرتقال و نارنگی و... سبزی جات سیر کننده با کالری کم سبزی جات سیر کننده با کالری کم
امروز تعدادی از سبزی جات رو براتون داریم که برای شما هم کالری کمی رو دارند و هم میتونین با استقاده از اونا احساس سیری در خودتون رو داشته باشید مدل لباس شب برای خانم ها مدل لباس شب برای خانم ها
مدل لباس شب برای خانم ها با خوراکی افسردگی را مهارکنید با خوراکی افسردگی را مهارکنید
باورتون میشه که نحوه غذا خوردن و غذاهایی که استقاده میکنید نه تنها بر روی سلامتی جسمی که بر روی سلامتی روحی شما هم میتونه تاثیر منفی داشته باشه و براتون مشکلاتی به همراه داشته باشه مشکلات روحی فواید عرق کردن فواید عرق کردن
زمان ی صحبت از عرق کردن می شود، فقط به جنبه منفی آن یعنی بوی نامطبوع آن فکر می کنیم، در حالی که عرق کردن به عنوان یکی از فرایندهای طبیعی بدن و یکی از نعمت های خدادادی، دارای فواید بیشماری برای حفظ تندرستی است. تاثیر مستقیم نحوه زندگی بر روی پوست تاثیر مستقیم نحوه زندگی بر روی پوست
شیوه زندگی شما میتونه بر سلامتی شما و تک تک اجزاء بدنتون تاثیر مستقیم داشته باشه ، که امروز تنها نگاهی کردیم به تاثیر زندگی بر روی پوست شما دوستان تازگی ها خیلی زود خسته می شوم تازگی ها خیلی زود خسته می شوم
آیا شماهم تازگی ها خیلی خسته میشود و احساس خستگی مفرط و زود هنگام دارید؟ و آیا براتون پیش اومده که وقتی اینجوری خسته شدید سریع به خواب و کم خوابی فکر کنید؟ ولی شاید دلیل این خستگی کم خوابی نباشه و دلایل دیگه ای داشته باشه پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر پیشگیری از اگزما با رعایت نکات زیر
اگر شما نیز مشکل اگزما دارید و هر از گاهی این مشکل شما رو اذیت میکنه ، میتونین با رعایت کردن نکاتی شاید ساده از دست این بیماری رهایی پیدا کنید


بخور نخورهای اصلی در حساسیت فصلی بخور نخورهای اصلی در حساسیت فصلی
یکی از مشکلات شایعی که در فصل بهار برای برخی افراد پیش می آید، ابتلا به آلرژی بهاره به دلیل آغاز گرده افشانی گل ها و گیاهان است. بهتر است این افراد در فصل بهار، رژیم غذایی مناسبی داشته باشند که کمترین موارد حساسیت را برای آنها ایجاد کند.
اعجاز این خوراکی در تقویت سیستم ایمنی بدن اعجاز این خوراکی در تقویت سیستم ایمنی بدن
برخی شواهد جدید حاکی از آن است که مصرف قارچ موجب تقویت دستگاه ایمنی بدن می شود.
كمبود آهن را جدي بگيريد!/تغذیه مناسب برای رفع كمبود آهن كمبود آهن را جدي بگيريد!/تغذیه مناسب برای رفع كمبود آهن
احتمالا بسياري از افراد نمي‌دانند كه تقريبا از هر 10 نفر افراد جامعه، به‌ويژه زنان و كودكان، پنج نفر مبتلا به كمبود آهن هستند. كمبود اين ريزمغذي ضروري از نظر اثربخشي آن روي رشد جسمي، رشد مغزي، قدرت يادگيري و. . . بسيار حائز اهميت است.
پاکسازی کبد چرب با .... پاکسازی کبد چرب با ....
این روزها در هر میوه فروشی که وارد می‌شوید آووکادو نیز به چشم می خورد. می توانید بودجه سبد میوه تان را طوری تنظیم کنید که از خواص فوق العاده این میوه نیز بهره‌مند شوید.
واقعا روغن نارگیل این همه فایده دارد؟ واقعا روغن نارگیل این همه فایده دارد؟
روغن نارگیل را بیشتر به عنوان تقویت کننده موی سر می شناسیم و به کار می گیریم. اما این روغن فواید بسیار زیادی دارد که دانستن آنها روزی به کار شما خواهد آمد.
بهترین و بدترین نوشیدنی‌ها برای کاهش وزن بهترین و بدترین نوشیدنی‌ها برای کاهش وزن
آبمیوه‌ها و بالأخص آبمیوه‌های صنعتی برای لاغری مناسب نیستند. اما اسموتی‌ها کالری کمتری به نسبت آبمیوه‌ها دارند و تا حدی در رژیم لاغری مجاز هستند.
پنیر تبریزی، سفید یا خامه‌ای؟ پنیر تبریزی، سفید یا خامه‌ای؟
متخصصان تغذیه به این پرسش پاسخ می‌دهند . وقتی می‌خواهید صبحانه میل کنید، کدام پنیر انتخاب شماست؛ پنیر تبریزی، پنیر سفید یا پنیر خامه‌ای؟!
خواص بی نظیر آب زرشک طبیعی خواص بی نظیر آب زرشک طبیعی
خواص بی نظیر آب زرشک طبیعیاستفاده از زرشک و آب زرشک به قدیم الایام می رسد که پزشکان سنتی گذشته به دلیل توصیه خود به اشخاص آن زمان سعی در معالجه بسیاری از امراض داشته اند که انسانها امروزه نیز بی بهره نیستند.
ریشه نفرت کجاست؟ ریشه نفرت کجاست؟
استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به «نفرت» به عنوان هیجانی که در افراد منفعل،‌ ترسو و درونگرا وجود دارد، ریشه عشق و نفرت را به رابطه مادر و کودک نسبت داد.
وقتی تند تند عاشق می شوید! وقتی تند تند عاشق می شوید!
مدام عاشق و فارغ شدن و درگیر روابط متعدد بودن، یک اختلال جدی است
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو