هوالرزاق
ads


خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!

خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!

اگر به فکر تثبیت هوش و حافظه خود با یاری مواد خوراکی هستید پیشنهاد می کنیم به این مطلب نگاهی بیندازید بچهان و سالمندان باارزشترین مردمی هستند که بایست به فکر تثبیت هوش خود باشند.

تثبیت حافظه

شاید در میان اطرافیان نظره باشید که بعضی مردم، بخصوص میانسالان و سالمندان، توجه دقیق و موشکافانه به گونه غذا و خورد و خوراک خود دارند و اغلب به دنبال خوراکی ها یا آشامیدنی‌هایی هستند که برای ارتقای حافظه و تثبیت مغز اثربخش باشد. سوال اینجاست که آیا واقعا مواد خوراکی می‌توانند بر ارتقای توان مغز اثرگذار باشند؟


پزشک سید سعید خیاط‌زاده، کارشناس غذا ضمن ذکر به این که میل کردن هوشمندانه قادراست به تثبیت مغز و حافظه یاری کند، می‌گوید: برنامه‌ریزی غذا‌ای و میل کردن هوشمندانه گونه های ویژهی از خوراکی ها عملکرد مغز را به طور مستقیم تحت اثر قرار می‌دهد و قادراست در زیاد شدن ضریب هوشی، بهبود خلق و خو، زیاد شدن خلاقیت و توان ذهنی اثر عمده ای داشته باشد.


صبح‌ها به آشامیدن چای اکتفا ننمایید
این کارشناس، اولویت اصلی برای داشتن مغز و ذهن پویا را میل کردن صبحانه می‌داند و می‌گوید، صبح‌ها پیش از ترک منزل فقط به میل کردن چای اکتفا ننمایید. در این نوبت، حتما خوراکی های تهیه شده از غلات سبوس دار بخورید، زیرا قندها در این خوراکی ها آهسته‌تر درجریان خون منتشر می‌شوند و دیرتر احساس گرسنگی می‌نمایید و کم شدن میزان انرژی در بدنتان دیرتر اتفاق می‌افتد.


بیسکویت، کیک صبحانه، آبمیوه صنعتی و چای زیاد شیرین قادراست بشتاب مردم را گرسنه کند و سبب کم شدن تمرکز شود. این کارشناس تاکید می‌کند، استفاده مایعات در طول روز اثر عمده ای در کارآیی مغز دارد. اگر مایعات به مغز نرسد، احساس خستگی و منگی می‌نمایید و به احتمال بسیار، گرفتار سردرد خواهید شد.


از کافی بودن آهن و ویتامین B بدنتان مطمئن شوید
برای زیادترین بهره وری از سلول‌های مغز لازم است، اکسیژن مورد احتیاج در اختیارشان قرار گیرد. به گفته پزشک خیاط‌زاده، ‌فقدان آهن در رژیم خوراکی سبب کم شدن مقدار تحویل اکسیژن به مغز می‌شود و عدم تمرکز، فقدان انرژی و خستگی ظاهر می‌شود. مناسبترین منشا آهن، گوشت قرمز و دیگر منابع آهن، جملهند از زرده تخم‌مرغ، لوبیا قرمز، عدس، زردآلوی خشک، غلات صبحانه غنی شده با آهن و کلم بروکلی است. مطالعات نشان داده، مردمی که خوراکی‌های شامل ویتامین C استفاده می‌کنند، در یاد آوری مطالب موفق ترند و حافظه مناسبتری دارند.


بنابراین، هر روزه دست‌کم پنج نوبت میوه و سبزی بخورید و به آن تگونه دهید، ضمن این که مواد خوراکی غنی از ویتامین‌های B بخصوص مرغ، سیب‌زمینی، موز و جوانه غلات می‌توانند برای بهبود حافظه و تندرستی مغز اثربخش باشند.


ناهار را روش بخورید
میل کردن یک نوبت خوراکی پر حجم در زمان ناهار، سبب احساس خستگی در مابقی روز می‌شود. پزشک خیاط‌زاده، ضمن ذکر به این که سالادهای سالم، خوراکی ی خوبی برای نوبت خوراکی ناهار هستند، می‌گوید، ماهی‌های غنی از چربی دریایی نظیر ماهی سالمون، ساردین و ماهی تن، شامل چربی‌های امگا 3 بوده، برای تثبیت سلول‌های مغز سودمندند.


این کارشناس تاکید می‌کند، برای خوب حفظ کردن میزان قند خون و جلوگیری از افت توان مغز به طور منظم خوراکی بخورید. استفاده سه نوبت خوراکی ی اصلی کم حجم و دو میان نوبت، قند خون مغز را تامین می‌کند. میان نوبت‌های سالم شامل شیر، ماست کم چرب و میوه‌های تازه یا خشک شده است.


شام را ابتدای شب بخورید
یک نوبت خوراکی ی سنگین در اواخر شب قادراست سبب بروز بی‌خوابی و بنابراین، افت توان مغز و حافظه بخصوص در روز بعد شود. پزشک خیاط‌زاده می‌گوید، سعی نمایید حداقل سه ساعت قبل از خواب خوراکی بخورید تا بدن، مجال کافی برای هضم مواد خوراکی داشته باشد. نان و ماکارونی سبوس‌دار، برنج قهوه‌ای، لوبیا و حبوبات به علت داشتن کربوهیدرات‌های پیچیده، آهسته تر جذب جسم می‌شوند و برای عملکرد مغز سودمندترند.


محمد احمدی، متخصص اپرورش علوم بهداشتی در غذا دانشگاه علوم دکتری قزوین نیز به تعدادی از خوراکی ها و آشامیدنی‌های مقوی مغز که می‌توانند تاثیرات مناسبی روی حافظه و تمرکز داشته باشند، ذکر می‌کند و به جام‌جم می‌گوید: مناسبتر است هر روزه از خوراکی ها و گوشت طیوری مصرف شود که با زعفران، گلاب، دارچین، میخک، جوز هندی و ریحان معطر شده باشد. استفاده انگور بخصوص کشمش یا مویز، صبح ناشتا پیشنهاد می‌شود. پسته، بادام، فندق، انجیر همراه با گردو، زرده تخم‌‌مرغ، بادرنجبویه، نارگیل و مربای سیب هم سودمند است.


ارتباط تنگاتنگ دستگاه گوارش با مغز
گفته می‌شود، اگر دستگاه گوارش بمناسبی کار نکند، قادراست تاثیر بدی روی مغز و حافظه بگذارد. احمدی ضمن تائید این موضوع می‌گوید، بایست از خوراکی‌ها و اعمالی که به معده و روده‌ ضرر می‌زند، پرهیز کرد.


وی درباره این که چرا و چنوع ضعف معده بر عملکرد مغز اثر می‌گذارد، توضیح می‌دهد:‌ گرسنگی کشیدن، آشامیدن بسیار آب گرم یا زیاد سرد، افراط در استفاده خوراکی های پرچرب، غلیظ و دیرهضم نظیر کله‌پاچه، سس مایونز، پنیر پیتزا، سوسیس و کالباس، مصرف بسیار از ترشی و شیرینی‌، استفاده بسیار میوه‌های آبکی نظیر خربزه و هندوانه، حفظ کردن مدفوع و باد شکم و سوءهضم که در تاثیر مناسب نجویدن خوراکی .


به وقت خواب و بیداری توجه نمایید
برنامه‌ریزی برای ساعات خواب و بیداری در تثبیت حافظه و زیاد شدن تمرکز مؤثر است، به طوری که به گفته احمدی، هرچقدر بتوانید از خوابیدن بسیار در طول روز پرهیز نمایید و در ساعات طلایی خواب یعنی 9 شب تا 2 بامداد استراحت نمایید، تاثیرات درخشان‌تری از آن مشاهده خواهید کرد. احمدی درخصوص خواب ظهر می‌گوید، چون با بیداری از صبح زود تا ظهر قوای جسم تحلیل می‌رود و احتمال عملکرد نامطلوب مغز وجود دارد، شخص احتیاج به استراحت کوتاه نمایان می‌کند. پس محدوده نیم تا یک ساعت خواب ظهر به بازتوانی جسمی و ذهنی یاری شایانی می‌کند.


بی‌برنامگی ؛‌ بزرگ‌ترین آفت مغز
به گفته احمدی، برنامه‌ریزی برای درس خواندن و دیگر فعالیت‌های روزانه در جهت زیاد شدن حافظه و تمرکز زیاد کلیدی، لازم و راهگشاست تا حدی که می‌توان گفت بی‌برنامگی بزرگ‌ترین آفت مغز است. افزون بر برنامه‌ریزی بلند‌مدت و میان‌مدت مناسبتر است هر شب قبل از خواب برنامه‌های شخصا را روی یک کاغذ بنویسید و جلوی نظر قرار دهید و روز بعد هر کدام را که انجام دانظر، خط بزنید. هدف این است که مغز از تفکر در باره برنامه‌های عقب افتاده صرف‌دید کند و مدام در پی یادآوری و تشویش به دلیل سپردن این برنامه‌ها نباشد.

احمدی در جواب این پرسش که هنقدم مطالعه چنوع می‌توانیم، روی مطلب تمرکز زیادتری داشته باشیم، می‌گوید یک کاغذ کنارتان داشته باشید تا هر فکری به ذهنتان خطور کرد، سریع روی کاغذ یادداشت نمایید تا بعد به آن بپردازید و در آن لحظه بتوانید به دنباله مطالعه ‌بپردازید. همینطور برای زیاد شدن تمرکز سعی نمایید مکان مطالعه از نور، دما و تهویه خوبی برخوردار باشد و هر 20 دقیقه یکبار از جا برخاسته، چند نفس عمیق بکشید و چند حرکت کششی انجام دهید تا جریان خون در بدنتان تسریع شود.

جام جم آنلاین


خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!

برچسب های
خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی! - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/03/17-31 ماه قبل
کل بازدید : 701
تعداد بازدید ماه جاری : 701
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!


مطالب مرتبط با خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!

 • دید سلامتی زیاد شدن تمرکز و هوش بچهان با صبحانه!دید سلامتی زیاد شدن تمرکز و هوش بچهان با صبحانه!
  صبحانه مهم ترین وعده غذایی برای کودکان است که باید حتما آن را مصرف کنند خوردن صبحانه تاثیر زیادی برای قدرت ذهنی و روند یادگیری دروش توسط محصلین دارد عدم استفاده از وعده صبحانه باعث کسلی و بی حالی و عدیم یادگیری آن ها خواهد شد ساندویچ‌های خانگی‏، مانند نان، پنیر و گردو، غذاهای خانگی، میوه‌های تازه یا خشک بهترین میان وعده های همراه برای دانش آموازن هستند.
 • مواد غذایی برای افزایش هوش و تمرکز بچه ها!مواد غذایی برای افزایش هوش و تمرکز بچه ها!
  بدون شک همه ی والدین دوست دارند فرزندانشان جزو شاگرد اول های کلاس باشد. البته برای شاگرد اول بودن شرایط متعددی نیاز هست که تغذیه ی سالم و درست از مهمترین آنهاست.
 • چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیمچگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم
  آیا این سوال و یا خواسته شما هست که چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم؟ امروز راهکارهای ساده ای براتون داریم که چجوری بتونین هوشتون و عملکرد مغزتون رو قویتر کنید و خودتون رو عملکرد مغزتون رو بالاتر ببرید
 • اینگونه تصمیمات هوشمندانه بگیرید!اینگونه تصمیمات هوشمندانه بگیرید!
  افراد باهوش موقع ریسک پذیری و خلق و بهره برداری از فرصت ها تصمیمات هوشمندانه تری می گیرند
 • ۱۰ راهکار هوشمندانه برای تقویت حافظه ۱۰ راهکار هوشمندانه برای تقویت حافظه
  یک تحقیق میدانی نشان داده که ۳۹ درصد آمریکایی‌ها طی یک هفته‌ای که پشت سر گذاشته‌اند حداقل یک وسیله را اشتباه برداشته‌اند یا در جای عوضی قرار داده‌اند؛ به عبارتی، حواس‌پرتی داشته‌اند.
 • پرورش هوش هیجانی در کودکانپرورش هوش هیجانی در کودکان
  در مطلب قبلی بیان کردیم که در کل مطالبی که ارتباط با احساسات شما دارد در بخش هوش هیجانی جای میگیرند و شکا برای گسترش و تقویت هوش هیجانی خودتون در اصل باید بر روی احساسات نحوه کنترل و عکس العمل هاتون تمرکز کنید. EQویا همان هوش هیجانی به هوش عاطفی و هوش احساسی نیز معروف است
 • هوش هیجانی چیستهوش هیجانی چیست
  امروز نگاه مختصری به هوش هیجانی و این که هوش هیجانی چیست خواهید داشت
 • با این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهیدبا این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهید
  همانطور که رفتارهایی میتونه بر روی آرامش شما و زندگی شما تاثیر داشته باشه تعدادی از خصلت ها و رفتار ها هست که میتونه برای شما ضررهای دیگه هم داشته باشه و بر روی هوش شما نیز تاثیر داشته باشد
 • با این دستور العمل 20 درصد باهوشتر باشیدبا این دستور العمل 20 درصد باهوشتر باشید
  باهوشتر شدن نیز یکی از فواید بیشمار تغذیه سالم است، بله تحقیقات جدید نشان داده است با رعایت نکاتی در سلامتی میتونین صحیح و سالمتر و البته باهوشتر باشید
حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا حل مشکل دردهای معده با روش بوعلی سینا
مردم امروزه بیشتر از هر وقت دیگری می‌ توانند از انواع گوناگون مواد غذایی استفاده کنند. ولی اکثرا به علت تغذیه نا مناسب و اشتباه به عوارض ناشی از آن غذاهای ناسالم مبتلا می‌شوند . برای درمان این عوارض ناچارند از داروهای شیمیایی استفاده کنند. ما در اینجا گیاهان دارویی به شما معرفی می کنیم تا درد‌ و ورم معده را به روش بوعلی‌سینا آرام کنید. آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود
هفت توصیه برای مقابله با شکم نفخ‌کرده هفت توصیه برای مقابله با شکم نفخ‌کرده
مشکلات گوارشی، استرس، تغذیه‌ی نامناسب و غیره جزو عواملی هستند که باعث داشتن شکمی نفخ‌کرده و متورم می‌شوند. این مسئله‌ی آزاردهنده علاوه برای ایجاد ناراحتی برای فرد باعث می‌شود ظاهر وی نیز چاق به نظر برسد. کلم قرمز سالم تر است یا کلم سفید؟ کلم قرمز سالم تر است یا کلم سفید؟
کلم سفید بیشتر از کلم قرمز استفاده می شود ولی کلم قرمز فوایدش خیلی بیشتر از کلم سفید است. ویتامینی که نیاز داریم و نمی‌دانیم! ویتامینی که نیاز داریم و نمی‌دانیم!
بدن انسان به انواع مواد معدنی، پروتئینی، اسیدهای چرب و ویتامین نیاز دارد که اگر هر کدام از آن‌ها در بدن کم باشد، نتیجه منفی آن در بخشی از بدن نمود پیدا می‌کند و عوارض ناراحت‌کننده‌ای در پیش خواهد داشت. همه چیز درباره روی و منابع آن همه چیز درباره روی و منابع آن
روی یکی از مواد مفید است که تاثیرمهمی در کارکرد بدن دارد. باید بدانید که اگر این ماده مفید در بدن کم شود باعث بوجود آمدن مشکلاتی مثل خستگی، چین‌وچروک پوستی، بیماری‌ها، مشکلات پروستات، ریزش مو، اختلالات نعوظی در آقایان و غیره می‌شود. در این مطلب شما را با 6 منبع غذایی این عنصر مغذی آشنا می‌کنیم. 6 اشتباهی که استخوان‌ها را ضعیف می‌کند 6 اشتباهی که استخوان‌ها را ضعیف می‌کند
مطالعات یکی از استادان جراحی ارتوپدی دانشگاه ایالتی فلوریدا در آمریکا، نشان می دهد که رژیم غذایی حاوی نمک زیاد، نوشابه، قهوه، شکلات، مکمل ویتامین Aو غذاهای چرب و شیرین استخوان ها را ضعیف می کند. احادیث نقل شده در خصوص شیر چهارپایان احادیث نقل شده در خصوص شیر چهارپایان
در مطلب قبلی احادیث مربوط به شیر گاو را آوردیم. در این مطلب هم به احادیث مربوط به شیر شتر، بز و الاغ می‌پردازیم. با ما همراه باشید... میگو را این‌گونه مصرف کنید میگو را این‌گونه مصرف کنید
اغلب افراد با این تصور که میزان کلسترول میگو نسبت به سایر گوشت‌ها بالاتر است، کمتر آن را مصرف می‌کنند درحالی که این مقدار کلسترول آن‌قدر نگران‌کننده نیست که بخواهیم میگو را از برنامه غذایی‌مان حذف یا مقدار مصرف آن را کاهش دهیم. مصرف این خوراکی پیری را به تأخیر می‌اندازد مصرف این خوراکی پیری را به تأخیر می‌اندازد
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که مصرف سیر روند پیری را کند و از ابتلای مغز به بیماری پیشگیری می‌کند. چگونه زعفران اصل را بشناسیم؟ چگونه زعفران اصل را بشناسیم؟
زعفران از جمله محصولاتی است که مشتری باید تمام حواسش را در حین خرید جمع کند تا بهترین نوع را انتخاب کند. این در حالی است که «گلرنگ» و حتی ریشک ذرت شکل و ظاهری مشابه زعفران داشته و برخی از کاسبان سودجو، آن را به‌جای زعفران اصل به مشتری می‌فروشند. کودکان چای بنوشند؟ چه چایی؟ کودکان چای بنوشند؟ چه چایی؟
چای یکی از نوشیدنی‌های محبوب در کشور ما است. بسیاری از افراد در طول روز و در وعده‌های مختلف، چندین لیوان چای مصرف می‌کنند. به همین دلیل هم هست که احتمال مصرف چای در کودکان ایرانی نسبت به کودکان سایر نقاط جهان بیشتر است.


با انار این بیماری های شایع را درمان کنید! با انار این بیماری های شایع را درمان کنید!
انار سرشار از آنتی اکسیدان ها است و همیشه خواص آن برای مقابله با بیماری های قلبی عروقی و برخی از سرطان ها مورد بررسی پژوهشگران قرار گرفته است. اما اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که فواید انار فراتر از این حرف ها است.
ترفندهای غذایی برای ایست کاهش وزن ترفندهای غذایی برای ایست کاهش وزن
چه مواد خوراکی در زمان کاهش وزن بیشتر به ما کمک می کنند و می توانند تاثیر بیشتری در چربی سوزی و تناسب اندام ما بگذارند گاهی اوقات دچار توقف کاهش وزنمان می شویم چگونه می توان با این امر مقابله کرد.
مهارت نه گفتن را یاد بگیرید! مهارت نه گفتن را یاد بگیرید!
نه گفتن را یاد بگیرید
چگونه خوراکی یا غذاهایی به ارتقای سلامت ما کمک می کند! چگونه خوراکی یا غذاهایی به ارتقای سلامت ما کمک می کند!
رعایت یک رژیم سالم، فقط این نیست که بدانیم چه بخوریم و چه نخوریم. یعنی با وجودی که کسب این اطلاعات در مورد مواد غذایی مصرفی مفید است اما در کنار آن باید بدانیم چگونه خوراکی یا غذاهایی تهیه کنیم که برایمان در عین مفید بودن و کمک به ارتقای سلامتمان، باصرفه هم باشد.
مصرف کنندگان داروهای ضدافسردگی بخوانند! مصرف کنندگان داروهای ضدافسردگی بخوانند!
مصرف بیش از شش ماه داروی ضدافسردگی در زنان سلامتی استخوانها را به خطر می اندازد
عوارض نگرانی را میدانید؟ عوارض نگرانی را میدانید؟
نگرانی تاثیراتی بر بدن دارد که ممکن است تعجب کنید
میخواهید بترسید یا شجاع باشید؟ میخواهید بترسید یا شجاع باشید؟
همه ما همزمان ترس و شهامت را در وجودمان داريم
یک ترفند برای مصرف لیمو ترش با پوست! یک ترفند برای مصرف لیمو ترش با پوست!
لیموترش اگر با پوست مصرف شود بسیار پرخاصیت تر و پرفایده تر خواهد بود اما چگونه و با چه روشی می توان اینکار را انجام داد روش مفید و موثر برای مصرف لیمو با پوستش را در ادامه بخوانید.
حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن حذف فرآيند منفي‌بافي و آشتی با ذهن
شما آزاديد افكار خودتان را انتخاب كنيد. مثلا همين الان افكار منفي را با افكار حمايتگر جايگزين كنيد
آداب طب اسلامی در زمینه غذا خوردن آداب طب اسلامی در زمینه غذا خوردن
طب اسلامی در مورد غذاخوردن چه سفارش هایی به ما می کند و چه نکات مهمی را در این زمینه به ما توصیه می کند از نظر طب اسلامی غذاخوردن صحیح چه آداب و ترتیبی دارد؟
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو