هوالرزاق
ads


خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!

خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!

اگر به فکر تثبیت هوش و حافظه خود با یاری مواد خوراکی هستید پیشنهاد می کنیم به این مطلب نگاهی بیندازید بچهان و سالمندان باارزشترین مردمی هستند که بایست به فکر تثبیت هوش خود باشند.

تثبیت حافظه

شاید در میان اطرافیان نظره باشید که بعضی مردم، بخصوص میانسالان و سالمندان، توجه دقیق و موشکافانه به گونه غذا و خورد و خوراک خود دارند و اغلب به دنبال خوراکی ها یا آشامیدنی‌هایی هستند که برای ارتقای حافظه و تثبیت مغز اثربخش باشد. سوال اینجاست که آیا واقعا مواد خوراکی می‌توانند بر ارتقای توان مغز اثرگذار باشند؟


پزشک سید سعید خیاط‌زاده، کارشناس غذا ضمن ذکر به این که میل کردن هوشمندانه قادراست به تثبیت مغز و حافظه یاری کند، می‌گوید: برنامه‌ریزی غذا‌ای و میل کردن هوشمندانه گونه های ویژهی از خوراکی ها عملکرد مغز را به طور مستقیم تحت اثر قرار می‌دهد و قادراست در زیاد شدن ضریب هوشی، بهبود خلق و خو، زیاد شدن خلاقیت و توان ذهنی اثر عمده ای داشته باشد.


صبح‌ها به آشامیدن چای اکتفا ننمایید
این کارشناس، اولویت اصلی برای داشتن مغز و ذهن پویا را میل کردن صبحانه می‌داند و می‌گوید، صبح‌ها پیش از ترک منزل فقط به میل کردن چای اکتفا ننمایید. در این نوبت، حتما خوراکی های تهیه شده از غلات سبوس دار بخورید، زیرا قندها در این خوراکی ها آهسته‌تر درجریان خون منتشر می‌شوند و دیرتر احساس گرسنگی می‌نمایید و کم شدن میزان انرژی در بدنتان دیرتر اتفاق می‌افتد.


بیسکویت، کیک صبحانه، آبمیوه صنعتی و چای زیاد شیرین قادراست بشتاب مردم را گرسنه کند و سبب کم شدن تمرکز شود. این کارشناس تاکید می‌کند، استفاده مایعات در طول روز اثر عمده ای در کارآیی مغز دارد. اگر مایعات به مغز نرسد، احساس خستگی و منگی می‌نمایید و به احتمال بسیار، گرفتار سردرد خواهید شد.


از کافی بودن آهن و ویتامین B بدنتان مطمئن شوید
برای زیادترین بهره وری از سلول‌های مغز لازم است، اکسیژن مورد احتیاج در اختیارشان قرار گیرد. به گفته پزشک خیاط‌زاده، ‌فقدان آهن در رژیم خوراکی سبب کم شدن مقدار تحویل اکسیژن به مغز می‌شود و عدم تمرکز، فقدان انرژی و خستگی ظاهر می‌شود. مناسبترین منشا آهن، گوشت قرمز و دیگر منابع آهن، جملهند از زرده تخم‌مرغ، لوبیا قرمز، عدس، زردآلوی خشک، غلات صبحانه غنی شده با آهن و کلم بروکلی است. مطالعات نشان داده، مردمی که خوراکی‌های شامل ویتامین C استفاده می‌کنند، در یاد آوری مطالب موفق ترند و حافظه مناسبتری دارند.


بنابراین، هر روزه دست‌کم پنج نوبت میوه و سبزی بخورید و به آن تگونه دهید، ضمن این که مواد خوراکی غنی از ویتامین‌های B بخصوص مرغ، سیب‌زمینی، موز و جوانه غلات می‌توانند برای بهبود حافظه و تندرستی مغز اثربخش باشند.


ناهار را روش بخورید
میل کردن یک نوبت خوراکی پر حجم در زمان ناهار، سبب احساس خستگی در مابقی روز می‌شود. پزشک خیاط‌زاده، ضمن ذکر به این که سالادهای سالم، خوراکی ی خوبی برای نوبت خوراکی ناهار هستند، می‌گوید، ماهی‌های غنی از چربی دریایی نظیر ماهی سالمون، ساردین و ماهی تن، شامل چربی‌های امگا 3 بوده، برای تثبیت سلول‌های مغز سودمندند.


این کارشناس تاکید می‌کند، برای خوب حفظ کردن میزان قند خون و جلوگیری از افت توان مغز به طور منظم خوراکی بخورید. استفاده سه نوبت خوراکی ی اصلی کم حجم و دو میان نوبت، قند خون مغز را تامین می‌کند. میان نوبت‌های سالم شامل شیر، ماست کم چرب و میوه‌های تازه یا خشک شده است.


شام را ابتدای شب بخورید
یک نوبت خوراکی ی سنگین در اواخر شب قادراست سبب بروز بی‌خوابی و بنابراین، افت توان مغز و حافظه بخصوص در روز بعد شود. پزشک خیاط‌زاده می‌گوید، سعی نمایید حداقل سه ساعت قبل از خواب خوراکی بخورید تا بدن، مجال کافی برای هضم مواد خوراکی داشته باشد. نان و ماکارونی سبوس‌دار، برنج قهوه‌ای، لوبیا و حبوبات به علت داشتن کربوهیدرات‌های پیچیده، آهسته تر جذب جسم می‌شوند و برای عملکرد مغز سودمندترند.


محمد احمدی، متخصص اپرورش علوم بهداشتی در غذا دانشگاه علوم دکتری قزوین نیز به تعدادی از خوراکی ها و آشامیدنی‌های مقوی مغز که می‌توانند تاثیرات مناسبی روی حافظه و تمرکز داشته باشند، ذکر می‌کند و به جام‌جم می‌گوید: مناسبتر است هر روزه از خوراکی ها و گوشت طیوری مصرف شود که با زعفران، گلاب، دارچین، میخک، جوز هندی و ریحان معطر شده باشد. استفاده انگور بخصوص کشمش یا مویز، صبح ناشتا پیشنهاد می‌شود. پسته، بادام، فندق، انجیر همراه با گردو، زرده تخم‌‌مرغ، بادرنجبویه، نارگیل و مربای سیب هم سودمند است.


ارتباط تنگاتنگ دستگاه گوارش با مغز
گفته می‌شود، اگر دستگاه گوارش بمناسبی کار نکند، قادراست تاثیر بدی روی مغز و حافظه بگذارد. احمدی ضمن تائید این موضوع می‌گوید، بایست از خوراکی‌ها و اعمالی که به معده و روده‌ ضرر می‌زند، پرهیز کرد.


وی درباره این که چرا و چنوع ضعف معده بر عملکرد مغز اثر می‌گذارد، توضیح می‌دهد:‌ گرسنگی کشیدن، آشامیدن بسیار آب گرم یا زیاد سرد، افراط در استفاده خوراکی های پرچرب، غلیظ و دیرهضم نظیر کله‌پاچه، سس مایونز، پنیر پیتزا، سوسیس و کالباس، مصرف بسیار از ترشی و شیرینی‌، استفاده بسیار میوه‌های آبکی نظیر خربزه و هندوانه، حفظ کردن مدفوع و باد شکم و سوءهضم که در تاثیر مناسب نجویدن خوراکی .


به وقت خواب و بیداری توجه نمایید
برنامه‌ریزی برای ساعات خواب و بیداری در تثبیت حافظه و زیاد شدن تمرکز مؤثر است، به طوری که به گفته احمدی، هرچقدر بتوانید از خوابیدن بسیار در طول روز پرهیز نمایید و در ساعات طلایی خواب یعنی 9 شب تا 2 بامداد استراحت نمایید، تاثیرات درخشان‌تری از آن مشاهده خواهید کرد. احمدی درخصوص خواب ظهر می‌گوید، چون با بیداری از صبح زود تا ظهر قوای جسم تحلیل می‌رود و احتمال عملکرد نامطلوب مغز وجود دارد، شخص احتیاج به استراحت کوتاه نمایان می‌کند. پس محدوده نیم تا یک ساعت خواب ظهر به بازتوانی جسمی و ذهنی یاری شایانی می‌کند.


بی‌برنامگی ؛‌ بزرگ‌ترین آفت مغز
به گفته احمدی، برنامه‌ریزی برای درس خواندن و دیگر فعالیت‌های روزانه در جهت زیاد شدن حافظه و تمرکز زیاد کلیدی، لازم و راهگشاست تا حدی که می‌توان گفت بی‌برنامگی بزرگ‌ترین آفت مغز است. افزون بر برنامه‌ریزی بلند‌مدت و میان‌مدت مناسبتر است هر شب قبل از خواب برنامه‌های شخصا را روی یک کاغذ بنویسید و جلوی نظر قرار دهید و روز بعد هر کدام را که انجام دانظر، خط بزنید. هدف این است که مغز از تفکر در باره برنامه‌های عقب افتاده صرف‌دید کند و مدام در پی یادآوری و تشویش به دلیل سپردن این برنامه‌ها نباشد.

احمدی در جواب این پرسش که هنقدم مطالعه چنوع می‌توانیم، روی مطلب تمرکز زیادتری داشته باشیم، می‌گوید یک کاغذ کنارتان داشته باشید تا هر فکری به ذهنتان خطور کرد، سریع روی کاغذ یادداشت نمایید تا بعد به آن بپردازید و در آن لحظه بتوانید به دنباله مطالعه ‌بپردازید. همینطور برای زیاد شدن تمرکز سعی نمایید مکان مطالعه از نور، دما و تهویه خوبی برخوردار باشد و هر 20 دقیقه یکبار از جا برخاسته، چند نفس عمیق بکشید و چند حرکت کششی انجام دهید تا جریان خون در بدنتان تسریع شود.

جام جم آنلاین


خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!

برچسب های
خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی! - - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/03/17-29 ماه قبل
کل بازدید : 658
تعداد بازدید ماه جاری : 658
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!


مطالب مرتبط با خلاصه ای از تثبیت هوش و حافظه با یاری این مواد خوراکی!

 • دید سلامتی زیاد شدن تمرکز و هوش بچهان با صبحانه!دید سلامتی زیاد شدن تمرکز و هوش بچهان با صبحانه!
  صبحانه مهم ترین وعده غذایی برای کودکان است که باید حتما آن را مصرف کنند خوردن صبحانه تاثیر زیادی برای قدرت ذهنی و روند یادگیری دروش توسط محصلین دارد عدم استفاده از وعده صبحانه باعث کسلی و بی حالی و عدیم یادگیری آن ها خواهد شد ساندویچ‌های خانگی‏، مانند نان، پنیر و گردو، غذاهای خانگی، میوه‌های تازه یا خشک بهترین میان وعده های همراه برای دانش آموازن هستند.
 • مواد غذایی برای افزایش هوش و تمرکز بچه ها!مواد غذایی برای افزایش هوش و تمرکز بچه ها!
  بدون شک همه ی والدین دوست دارند فرزندانشان جزو شاگرد اول های کلاس باشد. البته برای شاگرد اول بودن شرایط متعددی نیاز هست که تغذیه ی سالم و درست از مهمترین آنهاست.
 • چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیمچگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم
  آیا این سوال و یا خواسته شما هست که چگونه مغزمان را هوشیارتر و قویتر کنیم؟ امروز راهکارهای ساده ای براتون داریم که چجوری بتونین هوشتون و عملکرد مغزتون رو قویتر کنید و خودتون رو عملکرد مغزتون رو بالاتر ببرید
 • اینگونه تصمیمات هوشمندانه بگیرید!اینگونه تصمیمات هوشمندانه بگیرید!
  افراد باهوش موقع ریسک پذیری و خلق و بهره برداری از فرصت ها تصمیمات هوشمندانه تری می گیرند
 • ۱۰ راهکار هوشمندانه برای تقویت حافظه ۱۰ راهکار هوشمندانه برای تقویت حافظه
  یک تحقیق میدانی نشان داده که ۳۹ درصد آمریکایی‌ها طی یک هفته‌ای که پشت سر گذاشته‌اند حداقل یک وسیله را اشتباه برداشته‌اند یا در جای عوضی قرار داده‌اند؛ به عبارتی، حواس‌پرتی داشته‌اند.
 • پرورش هوش هیجانی در کودکانپرورش هوش هیجانی در کودکان
  در مطلب قبلی بیان کردیم که در کل مطالبی که ارتباط با احساسات شما دارد در بخش هوش هیجانی جای میگیرند و شکا برای گسترش و تقویت هوش هیجانی خودتون در اصل باید بر روی احساسات نحوه کنترل و عکس العمل هاتون تمرکز کنید. EQویا همان هوش هیجانی به هوش عاطفی و هوش احساسی نیز معروف است
 • هوش هیجانی چیستهوش هیجانی چیست
  امروز نگاه مختصری به هوش هیجانی و این که هوش هیجانی چیست خواهید داشت
 • با این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهیدبا این رفتارها ضریب هوشی خود را کاهش می دهید
  همانطور که رفتارهایی میتونه بر روی آرامش شما و زندگی شما تاثیر داشته باشه تعدادی از خصلت ها و رفتار ها هست که میتونه برای شما ضررهای دیگه هم داشته باشه و بر روی هوش شما نیز تاثیر داشته باشد
 • با این دستور العمل 20 درصد باهوشتر باشیدبا این دستور العمل 20 درصد باهوشتر باشید
  باهوشتر شدن نیز یکی از فواید بیشمار تغذیه سالم است، بله تحقیقات جدید نشان داده است با رعایت نکاتی در سلامتی میتونین صحیح و سالمتر و البته باهوشتر باشید
آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟ آب مروارید چگونه اتفاق می افتد؟
بیماری های مربوط به چشم به دلیل آنکه می تواند از درصد بینایی ما بکاهد باید هرچه سریع تر پیگیری شوند. این بیماری ها در برخی از موارد آنقدر شایع می شوند که باید برای آنها چاره ای اندیشیده شود. برخی از محققان عقیده دارند که شاید ژنتیک در ابتلا به برخی از بیماری ها نقش داشته باشد. هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد هپاتیت ب و ملتهب شدن کبد
ملتهب شدن کبد یا هپاتیت ب توسط چند ویروس انجام خواهد شد ، از بین ویروس ها می توان به مهم ترین و شایع ترین آنها یعنی نوع A و B اشاره داشت. معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A معرفی بیماری و علائم مربوط به هپاتیت A
هپاتیت A نوعی بیماری مربوط به آب و غذا خواهد بود ، در بیماری هپاتیت بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه درمان دارویی تأثیر زیادی نخواهد داشت. بیماری آبله مرغان در کودکان بیماری آبله مرغان در کودکان
آبله مرغان یا بیماری chicken pox در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که بسیار مسری بوده و در کمترین زمان توسط تماس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی راه های کنترل و درمان آلرژی فصلی
بسیاری از ما با تغییر فصل شروع فصل جدید و تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات آلرژی فصلی می شود سرفه آبریزش یکی از مهمترین مشکلات شایعه این بیماری می باشد میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود.
ترفندهای غذایی برای ایست کاهش وزن ترفندهای غذایی برای ایست کاهش وزن
چه مواد خوراکی در زمان کاهش وزن بیشتر به ما کمک می کنند و می توانند تاثیر بیشتری در چربی سوزی و تناسب اندام ما بگذارند گاهی اوقات دچار توقف کاهش وزنمان می شویم چگونه می توان با این امر مقابله کرد. با انار این بیماری های شایع را درمان کنید! با انار این بیماری های شایع را درمان کنید!
انار سرشار از آنتی اکسیدان ها است و همیشه خواص آن برای مقابله با بیماری های قلبی عروقی و برخی از سرطان ها مورد بررسی پژوهشگران قرار گرفته است. اما اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که فواید انار فراتر از این حرف ها است. چگونه خوراکی یا غذاهایی به ارتقای سلامت ما کمک می کند! چگونه خوراکی یا غذاهایی به ارتقای سلامت ما کمک می کند!
رعایت یک رژیم سالم، فقط این نیست که بدانیم چه بخوریم و چه نخوریم. یعنی با وجودی که کسب این اطلاعات در مورد مواد غذایی مصرفی مفید است اما در کنار آن باید بدانیم چگونه خوراکی یا غذاهایی تهیه کنیم که برایمان در عین مفید بودن و کمک به ارتقای سلامتمان، باصرفه هم باشد. یک ترفند برای مصرف لیمو ترش با پوست! یک ترفند برای مصرف لیمو ترش با پوست!
لیموترش اگر با پوست مصرف شود بسیار پرخاصیت تر و پرفایده تر خواهد بود اما چگونه و با چه روشی می توان اینکار را انجام داد روش مفید و موثر برای مصرف لیمو با پوستش را در ادامه بخوانید. کسب بهترین نتیجه برای کاهش وزن با غذاهایی از این دست! کسب بهترین نتیجه برای کاهش وزن با غذاهایی از این دست!
اگر از رژیم غذایی پروتئینی برای کاهش وزن خود استفاده کنید می توانید بهترین نتیجه را کسب کنید می خواهیم مهمترین علل افزایش وزن را بشناسیم و در جهت رفع آن ها برآییم تا به اندام ایده آل خود برسیم. آداب طب اسلامی در زمینه غذا خوردن آداب طب اسلامی در زمینه غذا خوردن
طب اسلامی در مورد غذاخوردن چه سفارش هایی به ما می کند و چه نکات مهمی را در این زمینه به ما توصیه می کند از نظر طب اسلامی غذاخوردن صحیح چه آداب و ترتیبی دارد؟ کمک به رفع افسردگی با خوراکی هایی که ویتامین دی دارند! کمک به رفع افسردگی با خوراکی هایی که ویتامین دی دارند!
با کمک گرفتن از مواد غذایی می توانیم از افسردگی و اختلالات خلق و خو فاصله بگیریم و مانع آن شویم دریافت مقدار مناسبی از ویتامین دی می تواند برای بدن ما بسیار مفید و تاثیرگذار باشد. خطرناک ترین بیماری هایی که با این خوراکی ها به آن مبتلا می شوید! خطرناک ترین بیماری هایی که با این خوراکی ها به آن مبتلا می شوید!
اگر می خواهید هرگز دچار بیماری نشوید و علائم ونشانه های بیماری های خطرناک در بدنتان پیدا نشوند بهتر است بی خیال برخی غذاهای مضر مانند فست فودها و نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه شوید. همه ی عوامل پنهان چاقی (قسمت چهارم) همه ی عوامل پنهان چاقی (قسمت چهارم)
در قسمت های اول، دوم و سوم این مطلب به تعداد زیادی از عوامل پنهان چاقی اشاره شد. در این قسمت که بخش پایانی این مطلب هم می باشد دیگر عوامل و همچنین توصیه هایی برای برخورد با اضافه وزن بدون دلیل آورده شده است، با ما همراه باشید... مصرف لیموترش چه تاثیراتی روی سلامتی ما دارد! مصرف لیموترش چه تاثیراتی روی سلامتی ما دارد!
مصرف لیموترش چه تاثیراتی روی سلامتی ما می تواند بگذارد و باعث چه تغییراتی در آن شود توصیه های مختلف متخصصین تغذیه در این زمینه و برای مصرف لیموترش چیست.

 • نکات انتخاب کت و شلوار داماد
  نکات انتخاب کت و شلوار داماد

  نکات انتخاب کت و شلوار داماد مدل کیف دستی های مارک دار این بار بربری
  مدل کیف دستی های مارک دار این بار بربری

  مدل کیف دستی های مارک دار این بار بربری خرید یا اجاره لباس عروس
  خرید یا اجاره لباس عروس

  لباس عروس یکی از مهمترین و شاید شیرین ترین بخش های عروسی است مخصوصا برای خانم ها که براشون لباس عروسی واقعا مهم و یک چیز رویا است مدل کیف های مارک بربری
  مدل کیف های مارک بربری

  مدل کیف های مارک بربری مدل کیف های شیک مردونه وزنونه باربری
  مدل کیف های شیک مردونه وزنونه باربری

  چند روزی بود که براتون مدل کیف های تازه رو قرار نداده بودیم امروز دوباره بعد از مدتی براتون  برگشتیم ودر ادامه کیف های سری باربری مدل های مدونه و زنونه از کیف های دستی رو براتون  داریم که قرار خواهم داد و امیدوارم باب میل و مورد توجه شما دوستان باشه
 • از سلامتی علت توصیه متخصصین تغذیه به عدم استفاده برنج سفید!
  از سلامتی علت توصیه متخصصین تغذیه به عدم استفاده برنج سفید!

  متخصصین تغذیه اکثر افراد را از مصرف برنج سفید منع می کنند و از آن ها می خواهند اگر زمینه افزایش وزن یا دیابت دارند در مصرف برنج سفید پرهیز کنند توصیه های موثر در این زمینه را با هم می خوانیم.تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟!
  تازه ترین مطلب روغن های گیاهی چه فایده هایی برای تندرستی ما دارند؟!

  روغن هسته انگور چه ویژگی هایی دارد این روغن چه خاصیت هایی برای سلامتی ما دارد توصیه می کنیم از روغن های گیاهی غافل نشوید و آن ها را حتما تهیه و در غذاهایتان استفاده کنید.با روانشناسی اعتماد به نفس خود را رشد دهید!
  با روانشناسی اعتماد به نفس خود را رشد دهید!

  مهم ترین عاملی که به اعتماد به نفس شما آسیب وارد می نماید : احساس گناه می باشد .خداوند شما را می بخشد ، شما چرا خود را نمیبخشید ! سال ها پیش اشتباهی را مرتکب شده اید ولی بار سنگین آن را هنوز به دوش می کشید . از این لحظه ، این بار سنگین را به زمین بیندازید و خودتان را سبک کنید.گردآوری از طب سنتی برای سبزی پلو با ماهی چه پیشنهاد ای دارد؟!
  گردآوری از طب سنتی برای سبزی پلو با ماهی چه پیشنهاد ای دارد؟!

  این سبزی پلو و ماهی که در شب عید تهیه می شود بی حکمت نیست و از قدیم الایم رسم و رسوم بر این اساس بوده است که در دورهمی ها و مراسمات و مناسبت های فرخنده مختلف از آن استفاده کنند می خواهیم به فواید آن اشاره کنیم.دید روانشناسی به این علت های در زمان حال زندگی نمایید!
  دید روانشناسی به این علت های در زمان  حال زندگی نمایید!

  قبول داریم زندگی کردن در زمان حال چندان ساده نیست. ممکن است درگیر گذشته و آینده شوید، ولی هیچ اشکالی ندارد. فقط کافی است آن را تشخیص داده و خیلی زود خودتان را از آن بیرون بکشید. همین باعث می‌شود حالتان بهتر و‌ آرام‌تر شود.در این مورد هم مثل بقیه چیزها، ایدآل‌گرایی باعث ایجاد اضطراب و خودخوری می‌شود. پس سعی کنید کم‌کم خودتان را به این سبک زندگی کردن عادت دهید و زیاد سخت نگیرید. مهم این است که پشتکار داشته باشید و به تدریج کمتر و کمتر به عادت‌های سابقتان برگردید.
 • 6 دانستنی مهم درباره بدن انسان
   6 دانستنی مهم درباره بدن انسان

  امروز 6 دانستین مهم که شاید ازشون هیچ خبری نداشتید رو درباره بدن خودمون براتون داریم که فکرکنم خواندنس و البته شنیدنی نیز باشه و امیدوارم از خواندنشون لذت ببرید از کرکس ها بیشتر بدانیم
  از کرکس ها بیشتر بدانیم

  کرکس پرنده ای نا شناخته و به همان نسبط دوست نداشتنی در نگاه همه مردم کرکس رو فکرکنم اکثر ما دوست نداریم و یه جورایی از اون بدمون میاد اما با این حال باز بد نیست اطلاعاتی دربار ه کرکس ها داشته باشیم گفت و گو با حدیثه تهرانی درباره معراجی ها و سریال های او
  گفت و گو با حدیثه تهرانی درباره معراجی ها و سریال های او

  در روزهای قبل عکس هایی از حدیثه تهرانی رو براتون داشتیم که مورد توجه دوست داران او قرار گرفت و برای همین هم امروز مصاحبه ای از او روبراتون داریم که در باره بازی او در مجموعه معراجی هاست تفاوت های کشک طبیعی و صنعتی و دلیل استفاده از هرکدام
  تفاوت های کشک طبیعی و صنعتی و دلیل استفاده از هرکدام

  تازگی ها شایعی های زیبادی در مورد کشک های صنعتی مطرح شده است و اینکه باید از آن ها استفاده کرد یا نه و کلا کدامیک از این کشک ها بهتر و از کشک های صنعتی استفاده بکنیم یا نه سوالی است که در ذهن همه شکل گرفته است خانه 27 میلیون دلاری بنیانگذار مایکروسافت
  خانه 27 میلیون دلاری بنیانگذار مایکروسافت

  امروز گزارشی از یک خانه کاملا لوس دیگر براتون داریم خانه ای در آمریکا متعلق به پائول آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت که خانه ای فوق العاده زیبا و البته دوست داشتنی است امروز مطالبی کوتاه درباره آن برای شما دوستان داریم

از نگاه سلامت راه های آلوده شدن شیر چیست؟! از نگاه سلامت راه های آلوده شدن شیر چیست؟!
شیر به دو طریق آلوده می گردد: یکی از طریق بیماریهای دام و دیگری از طریق عدم رعایت بهداشتی قبل و بعد از دوشیدن شیر.
متفاوت متفاوت: از استفاده کله پاچه برای سحری تان پرهیز نمایید! متفاوت متفاوت: از استفاده کله پاچه برای سحری تان پرهیز نمایید!
از مصرف کله پاچه برای سحری تان پرهیز کنید چون موجب تشنگی بیشترتان می شود این غذای قوی و خوش طعم و پرطرفدار برای افرادی که چربی خون دارند مضر است.
از نگاه سلامت پیامد و ضرر های دراثر استفاده سوسیس! از نگاه سلامت پیامد و ضرر های دراثر استفاده سوسیس!
سوسیس و فست فود از مهمترین خوراکی هایی هستند که طرفداران زیادی به خود جذب کرده اند اما مصرف کنندگان از مواد تشکیل دهنده آنها هیچ اطلاعی ندارند.
گردآوری از با خاصیت های بسیار میوه انگور آشنا شوید! گردآوری از با خاصیت های بسیار میوه انگور آشنا شوید!
انگور فایده های زیادی برای درمان انواع مشکلات بدن ما دارد می تواند در درمان لاغری به ما کمک کند این میوه در این فصل به وفور یافت می شود.
با سلامتی با چه شیوه هایی می توانیم از بروز نفخ جلوگیری کنیم! با سلامتی با چه شیوه هایی می توانیم از بروز نفخ جلوگیری کنیم!
برخی افراد پس از بازکردن روزه شان و صرف میوه دچار نفخ می شوند علل مهم برای ایجاد این عارضه چیست و با چه روش هایی می توانیم از بروز نفخ پیشگیری کنیم.
از سلامتی غذا هایی که برای سفر زیان آور هستند! از سلامتی غذا هایی که برای سفر زیان آور هستند!
اگر در این فصل قصد سفر دارید بهتر است از همراه بردن برخی خوراکی های مضر خوداری کنید و با توجه به گرمای هوا از این قبیل خوراکی ها که مستعد فاسدشدن هستند استفاده نکنید.
متفاوت متفاوت:  شیوه تهیه گونه های شیرهای گیاهی! متفاوت متفاوت: شیوه تهیه گونه های شیرهای گیاهی!
اگر از نوشیدن شیر متنفر هستید توصیه می کنیم از انواع شیرهای گیاهی استفاده کنید در ادامه روش تهیه آن ها را به شما آموزش خواهیم داد.
دید سلامتی هرگز در سفره افطارتان از این آشامیدنی مصرف ننمایید! دید سلامتی هرگز در سفره افطارتان از این آشامیدنی مصرف ننمایید!
هرگز در سفره افطارتان از نوشابه گازدار استفاده نکنید چون می تواند آسیب های زیادی به معده و روده شما وارد کند و این امر باعث به وجود آمدن مشکلات گوارشی در بدنتان خواهد شد.
از نگاه سلامت خوراکی هایی که نبایست در نوبت سحری استفاده نمایید! از نگاه سلامت خوراکی هایی که نبایست در نوبت سحری استفاده نمایید!
برخی غذاها را نباید در وعده سحری مصرف کنید چون به ضرر شما تمام می شوند و ممکن است شما را دچار مشکلات گوارشی کنند
خلاصه ای از آیا از زیان آوررات و عوارض استفاده تن ماهی اطلاعی دارید؟! خلاصه ای از آیا از زیان آوررات و عوارض استفاده تن ماهی اطلاعی دارید؟!
آیا از عوارض و مضرات مصرف تن ماهی اطلاعی دارید این خوراکی پرطرفدار که افراد شاغل کسانی که از خار ماهی فراری هستند آن را مصرف می کنند می تواند شما را تا مرز مرگ بکشاند.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو