مطلبی تازه درباره براساس استایل و گونه جسم ویژه خود رژیم بگیرید!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> مطلبی تازه درباره براساس استایل و گونه جسم ویژه خود رژیم بگیرید!

مطلبی تازه درباره براساس استایل و گونه جسم ویژه خود رژیم بگیرید!

 • زمان درج : 35 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-09-07 00:00:00
 • تعداد بازدید : 428
  بازدید ماه:428
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

هر انسانی استایل و گونه جسم ویژه خودش را دارد، اینکه فکر نمایید گونه جسم (Body Type) انسان تنها ظاهر یک شخص را توصیف می کند؛ سخت در اشتباهید؛ چرا که گونه جسم قادراست روش واکنش سیستم جسم شما به خوراکی هایی که می خورید و همینطور ویژگی های هورمونی شما را توصیف کند.

رژیم خوراکی

هر انسانی استایل و گونه جسم ویژه خودش را دارد، اینکه فکر نمایید گونه جسم (Body Type) انسان تنها ظاهر یک شخص را توصیف می کند؛ سخت در اشتباهید؛ چرا که گونه جسم قادراست روش واکنش سیستم جسم شما به خوراکی هایی که می خورید و همینطور ویژگی های هورمونی شما را توصیف کند. درنتیجه هر شخصی که قصد چاق یا لاغر شدن دارد بایست به گونه جسم خود اشراف داشته باشد و سیستم بدنی خود را بشناسد، چرا که با آن میتواند متناسب ترین رژیم شخصی را بگیرد و حتی طبق آن ورزش کند و زودتر به نتیجه برسد.


گونه های جسم می توانند در سه دسته سیب شکل، گلابی شکل و ساعت شنی شکل طبقه بندی شوند. مردمی که دارای گونه جسم سیب شکل هستند زیادترین مقدار چربی را در ناحیه اطراف شکم دارند و دارای پاهای بلند و باریک هستند.


مردمی که جسم گلابی شکل دارند دارای بالا تنه باریک بوده و تمام وزن آنان در باسن و ران ها ذخیره شده است. در نهایت، مردمی با جسم ساعت شنی شکل دارای توزیع برابر وزن در سراسر جسم خود هستند.گونه جسم ساعت شنی شکل دارای مناسبترین متابولیزم است، در تقویتی که گونه جسم گلابی شکل به طور متداول با نرخ پایین متابولیزم و موضوع وزن دست و پنجه نرم می کند.هر گونه جسم نسبت به دیگری مختلف است و به شیوه های متفاوت چربی ذخیره می کند که به ایجاد اشکال متفاوت منجر می شود.


زمانی که سوخت مورد احتیاج جسم را بر اساس گونه جسم خود مرتب کردن می نمایید احتمالا نسبت به شتاب سازگاری و واکنش آن به برنامه خوراکی خود شگفت زده خواهید شد. بر همین اساس، در زمینه بهبود سطوح انرژی و کم شدن وزن تقویت راحت‌تری را تجربه خواهید کرد.


برای بهبود متابولیزم و تسریع کم شدن وزن در دنباله راهنمایی خلاصه از این که بر اساس گونه جسم چه چیزهایی بایست در رژیم خوراکی وجود داشته باشند و چه چیزهایی بایست حذف شوند را ارائه می کنیم.


گونه جسم سیب شکل
این گونه بدن، که به نام اندومورف نیز شناخته می شود، با انتشار انسولین و کورتیزول بیش از اندازه به همراه ذخیره چربی در اطراف ناحیه شکم سر و کار دارند.تناسبات یک جسم سیب شکل تحت اثر سطوح بالاتر آندروژن قرار می گیرد که به ذخیره بافت چربی اضافه در اطراف سینه، دور کمر و پشت منجر می شود. وزن اضافی در اطراف ناحیه شکم با بعضی تهنظرات تندرستی از جمله ریسک زیاد شدن یافته مریضی قلبی، دیابت و سرطان مرتبط است.با این وجود، ران ها و بازوها به طور کلی در این گونه جسم باریک و بدون وزن اضافی هستند. مردمی که دارای این گونه جسم هستند به طور متداول قد کوتاه‌تری دارند.


به دید می رسد این مردم به شتاب وزن اضافه می کنند، اما خبر مناسب این است که به شتاب نیز وزن از دست می دهند.
تمام کاری که مردم دارای جسم سیب شکل بایست انجام دهند زیر دید داشتن رژیم خوراکی است تا هرچه سریع‌تر به شکل دلخواه و خوب باز گردند. به دلیل داشته باشید که چربی های شاندکی سریع‌تر از چربی های ذخیره شده در ناحیه باسن و ران عدم موفقیته می شوند. یک روش زندگی نشسته و کم تحرک به هیچ عنوان برای مردمی با گونه جسم سیب شکل پیشنهاد نمی شود.


غذا برای جسم سیب شکل
اگر دارای گونه جسم سیب شکل هستید بایست مقدار کالری گرفتنی هر روزه خود را زیر دید داشته باشید. بر همین اساس، بایست یک رژیم خوراکی با توزیع متعادل از درشت غذایی ها نظیر 30 درصد کربوهیدرات، 35 درصد پروتئین و 35 درص چربی را هدف گذاری نمایید.


روی گرفتن مقادیر بالای پروتئین و سبزیجات با مقدار برابر از چربی های سالم متمرکز شوید. احتیاج خود به کربوهیدارت ها را با مواد خوراکی سودمند نظیر میوه ها و سبزیجات تامین نمایید.از استفاده مواد خوراکی با کربوهیدارت بالا پرهیز نمایید زیرا به راحتی تبدیل به قند می شوند که سرانجام به صورت چربی در جسم ذخیره می شود. در همین راستا، میل کردن مواد خوراکی با کربوهیدارت بالا یک بار در هفته را مد دید قرار دهید.


چه چیزی بخوریم؟
چربی های اشباع نشده سالم: این چربی های دوستدار قلب در آجیل (گردو و بادام)، دانه ها (شنبلیله، جو، چیا)، روغن زیتون، روغن نارگیل، کره های آجیل و پنیر پر چرب یافت می شود.
مواد خوراکی شامل این چربی های سالم به حفظ سطوح قند خون، ممحدوده کردن ترشح انسولین اضافی، سرکوب لپتین، کم شدن واکنش انسولین پس از خوراکی ، و تعادل سطوح گلوکز و انسولین در جسم یاری می کنند.


چربی های ضد التهابی: این چربی ها در آووهدیه، روغن زیتون، ماهی سی باس، ماهی سالمون و غلات سبوس دار نظیر جو و گندم سیاه یافت می شوند. این مواد خوراکی به تثبیت سطوح قند خون در جسم و همینطور کنترل سطوح کورتیزول یاری می کنند.
لوبیا سفید: این ماده خوراکی منشا طبیعی از فسفاتیدیل‌سرین، یک ماده شیمیایی که به کم شدن میزان کورتیزول (هورمون استرس) در مغز یاری می کند، است. همینطور لوبیا سفید شامل فیبر است که به تعادل و تثبیت سطوح انسولین در جسم یاری می کند.


بلوبری: بلوبری شامل مواد زیست‌فعال ویژه است که به زیاد شدن حساسیت انسولین و کم شدن ریسک دچار به دیابت یاری می کند.


شکلات تلخ یا پودر کاکائو: کاکائو موجود در شکلات تلخ به مهار آنزیم هایی که حفظ سطوح فشار خون در جسم را ممحدوده می سازند، یاری می کند. افزون بر این، این ماده خوراکی سروتونین را زیاد شدن می دهد که یک ماده شیمیایی با تاثیر ضد افسردگی است و به کم شدن سطوح کورتیزول در خون یاری می کند. از این رو، در تسکین استرس و بهبود افسردگی اثربخش است.


پروتئین پاک: گوشت مرغ، گوشت ماهی و گوشت گاو به کم شدن سطوح لپتین در جسم یاری می کنند. این تقویت در نهایت به بهبود متابولیزم و چربی سوزی سریع‌تر منجر می شود.


سبزیجات برگ دار: اسفناج، کلم پیچ، کلم، و دیگر سبزیجات سبز برگ جسم را وارد وضعیت چربی سوزی می کنند. به جای دخیره چربی، با استفاده این مواد خوراکی جسم حذف چربی از سلول ها را آغاز می کند.


سیب ارگانیک: سیب به کم شدن میزان کلسترول بد (LDL) در خون یاری می کند.


چه چیزی نخوریم؟
شیرین کننده های غیرطبیعی: خوراکی های شامل آسپارتام و شیرین کننده های غیرطبیعی که انسولین را زیاد شدن می دهند به زیاد شدن هوس خوراکی میل کردن و اضافه وزن منجر می شوند.


قهوه یا آشامیدنی های کافئین دار: این گونه از آشامیدنی ها به زیاد شدن سطوح کورتیزول و انسولین منجر می شوند.
کربوهیدارت های پالایش شده: خوراکی هایی نظیر برنج، پاستا و نان سفید چربی اندکی دارند اما سبب زیاد شدن قند خون می شوند که قادراست به زیاد شدن استرس در جسم و گرسنگی زیادتر منجر شود.
خوراکی های شیرین شده با فروکتوز یا شربت ذرت با فروکتور بالا: این مواد خوراکی سبب زیاد شدن میل و اشتها به خوراکی میل کردن می شوند.


خوراکی هایی با قند بالا: خوراکی هایی با قند بالا نظیر کیک، کلوچه و دونات سطوح انسولین را در خون زیاد شدن داده و به زیاد شدن وزن منجر می شوند. مواد خوراکی نظیر انبه، آناناس، انگور، ماست های مزه دار و آشامیدنی های انرژی‌زا نیز تقویتی مشابه ایجاد می کنند.
مواد خوراکی بی استفاده: مواد خوراکی بی استفاده نظیر چیپس، پیتزا، همبرگر، و غیره لبریز از چربی و کربوهیدارت هستند و بایست از میل کردن آنان پرهیز نمایید.


مطلب: شخصی با گونه جسم سیب شکل نسبت به کربوهیدارت های سالم نظیر سیب زمینی شیرین، برنج قهوه ای و نخود نیز حساس است و این مواد خوراکی نیز می توانند به زیاد شدن وزن منجر شوند.


جسم گلابی شکل
جسم گلابی شکل که به نام اکتومورف نیز شناخته می شود با استروژن بیش از اندازه و تمایل به زیاد شدن وزن در اطراف باسن و ران ها سر و کار دارد. تسلط استروژن به تقویتی نظیر زیاد شدن چربی سمی، حبس آب، نفخ و دیگر موضوعات تندرستی منجر می شود. مردمی با جسم گلابی شکل به طور متداول دارای بالا تنه کوچک‌تر به همراه میزانی وزن اضافی در اطراف بازو ها و سینه هستند.


زمانی که بحث کم شدن وزن مطرح می شود، مردم دارای جسم گلابی شکل زیادتر گرفتار سرخوردگی می شوند زیرا چربی سوزی در این مردم به واسطه ذخیره چربی در اطراف باسن و ران ها دشوار است. به بیان دیگر، برای مردم دارای جسم گلابی شکل کم شدن وزن در دیگر نقاط جسم آسان‌تر است. استفاده مواد خوراکی که تولید استروژن را ممحدوده می سازند به این مردم در کم شدن وزن یاری می کند.


زمانی که بحث تندرستی مطرح می شود، مردم دارای جسم گلابی شکل خوش اقبال هستند. برخلاف چربی شاندکی، چربی ذخیره شده در اطراف باسن و ران ها به طور متداول ریسک مریضی قلبی و دیابت را زیاد شدن نمی دهد. این گونه چربی مقاومت انسولین را کم شدن می دهد و کلسترول مناسب (HDL) را زیاد شدن می دهد.


غذا برای جسم گلابی شکل
متابولیزم سریع مطلب مثبت در مردم دارای جسم گلابی شکل است. از این رو، شخص بایست نسبت به استفاده کافی از کالری و کربوهیدارت اعتماد حاصل کند. در همین راستا، درشت غذایی ها را می توانید این نوع تقسیم نمایید: 50 درصد کربوهیدارت، 25 درصد چربی و 25 درصد پروتئین.
برای شخصی با جسم گلابی شکل دنبال کردن یک رژیم خوراکی کم چربی مناسب است و به عدم موفقیتن چربی ذخیره شده در بخش پایین تنه یاری می کند.


چه چیزی بخوریم؟
تخم کتان: تخم کتان یک ماده خوراکی با ویژگی فیتواستروژنیک ضعیف است و از این رو به حذف استروژن اضافی از جسم یاری می کند.
سبزیجات چلیپایی: سبزیجاتی نظیر کلم، گل کلم، شاهی و دیگر سبزیجات برگ سبز دیگر که شامل مقادیر بسیار از مواد غذایی گیاهی (سولفورافان و ایزوتیوسیانات) هستند به کم شدن استروژن یاری می کنند.
لبنیات و گوشت قرمز ارگانیک: این مواد خوراکی به کم شدن میزان هورمون استروژن یاری می کنند.
لبنیات کم چرب: کلسیم موجود در لبنیات کم چرب به مرتب کردن شیوه ذخیره، انباشتگی و عدم موفقیتن چربی در جسم یاری می کند.


میوه ها و سبزیجاتی با فیبر بالا: مواد خوراکی نظیر کنگر فرنگی و چغندر لبریز از فیبر هستند و از این رو به کم شدن استروژن در جسم یاری می کنند.
جوانه کلم بروکلی: جوانه کلم بروکلی منشای استثنائی برای سولفورافان است که به کم شدن میزان استروژن یاری می کند. افزون بر این، مواد غذایی گیاهی موجود در آن ریسک دچار به سرطان را کم شدن می دهد.
جوانه لوبیا: جوانه لوبیا لبریز از گلوتاریک اسید است که جذب مجدد استروژن توسط دستگاه گوارش را ممحدوده می کند. از این رو، استروژن زیادتری دفع می شود.


غلات کامل: غلات کامل نظیر کینوا، جو و گندم سیاه منابع استثنائی برای فیتواستروژن و پلی فنل های ضد استروژن هستند که به کم شدن استروژن یاری می کنند.
پروتئین بدون چربی: پروتئین های بدون چربی شامل لیزین و ترئونین هستند که این مواد به عملکرد خوب کبد و متابولیزم استروژن یاری می کنند.


چه چیزی نخوریم؟
لبنیات پر چرب، توفو و محصولات تخمیر نشده سویا: این قبیل مواد خوراکی سطوح استروژن را در جسم زیاد شدن می دهند.
کافئین: آشامیدن بیش از اندازه قهوه و دیگر آشامیدنی های شامل کافئین قادراست به زیاد شدن سطوح استروژن منجر شود.
کربوهیدارت های سفید/پاستا: این مواد خوراکی از کربوهیدارت های با مقدار قند بالا هستند که به حبس آب و ذخیره چربی در پایین تنه یاری می کنند.


گوشت های فرآوری شده: این قبیل گوشت ها شامل چربی بسیاری هستند که به زیاد شدن سطوح استروژن منجر می شود. افزون بر این، آنان شامل نمک بی‌شمار هستند که به حبس آب منجر می شود.
الکل: آشامیدن الکل تولید استروژن را در جسم زیاد شدن می دهد که هر چه زیادتر ریسک دچار به سرطان های مرتبط با هورمون نظیر سرطان پستان را زیاد شدن می دهد.


چربی های زیان آور: چربی های زیان آور شامل روغن های هیدروژنه و نیمه هیدروژنه می شوند. این چربی ها تولید استروژن را زیاد شدن می دهند.
چربی های التهابی: چربی های التهابی شامل زیادتر روغن های گیاهی نظیر آفتابگردان، نخل و پنبه دانه می شوند که سطوح استروژن را در جسم زیاد شدن می دهند.
چربی های اشباع: این چربی ها منبع حیوانی دارند که از جمله مواد خوراکی شامل آنان می توان به لبنیات پر چرب و گوشت های قرمز ذکر کرد.


جسم ساعت شنی شکل
جسم ساعت شنی شکل در جایی میان جسم سیب شکل و جسم گلابی شکل قرار می گیرد. این گونه از شکل جسم به نام مزومورف نیز شناخته می شود. مردمی که دارای جسم ساعت شنی شکل هستند با مقدار پایین هورمون تیروئید سر و کار دارند و وزن آنان به صورت برابر در تمام جسم توزیع شده است.


این گونه جسم به طور متداول دارای ظاهری نرم و گرد با ساختار عضلانی و تراکم توده بدنی در بازوها، سینه، زانوها و قوزک پاها است. مردمی که دارای این گونه جسم هستند ظاهری لاغر اما ورزشی داشته و مقدار چربی در جسم آنان کم است.


مردمی که دارای جسم ساعت شنی شکل هستند از سلول های ماهیچه ای جوابگو و متابولیزم بالا بهره می برند. به واسطه متابولیزم بالا این مردم به راحتی چربی می سوزانند. این مردم بدون تلاش ویژهی و با توجه به مواد خوراکی استفادهی می توانند وزن اضافه کنند یا آن را کم شدن دهند.


غذا برای جسم ساعت شنی شکل
از آنجایی که این گونه جسم بین گونه سیب شکل و گلابی شکل قرار می گیرد بایست درشت غذایی های خود را به صورت مساوی بین کربوهیدارت ها، پروتئین ها و چربی ها تقسیم نمایید. گرفتن یک سوم از مجموع کالری گرفتنی از هر یک از این سه گروه را مد دید قرار دهید.


چه چیزی بخوریم؟
سبزیجات خام و میوه ها: میوه ها و سبزیجات متفاوت نظیر سیب، پرتقال، گلابی، تربچه، هویج و سبزیجات سبز برگ را در رژیم خوراکی خود قرار دهید.
غلات سبوس دار: بلغور جو دوسر، کینوآ و گندم سیاه را در رژیم خوراکی منظم خود قرار دهید.
گوشت گاو: گوشت گاو منشا طبیعی از ید، آهن، اسیدهای چرب قدرتمند و اسید لینولئیک است.
ماست یونانی: ماست یونانی شامل پروتئین بی‌شمار و کربوهیدارت و چربی کم است و گزینه ای مناسب برای زیاد شدن انرژی و کم شدن وزن محسوب می شود.


جلبک دریایی و کلپ: این مواد منابع استثنائی برای ید هستند. ید در تولید تیروکسین اثر دارد که هر چه زیادتر به مرتب کردن و بهبود متابولیزم جسم یاری می کند.
روغن نارگیل: این ماده به کم شدن چربی شاندکی و زیاد شدن انرژی یاری می کند.
آجیل برزیلی: آجیل برزیلی لبریز از سلنیم است که برای تیروئید استثنائی مناسب است.


چه چیزی نخوریم؟
آشامیدنی های کافئین دار: چای، قهوه، و شکلات داغ و همینطور آشامیدنی های انرژی‌زا که شامل کافئین هستند برای شخصی با جسم ساعت شنی شکل چندان مناسب نیستند.
کربوهیدرات های پالایش شده: از کربوهیدارت های پالایش شده نظیر آرد، و محصولاتی که شامل آرد سفید هستند نظیر نان سفید و پاستا پرهیز نمایید.
سویا تخمیر نشده: این ماده قادراست سطوح استروژن را زیاد شدن دهد که در عملکرد درست تیروئید آشفتگی ایجاد می کند.
فلوراید و آب کلردار: این مواد در عملکرد تیروئید آشفتگی ایجاد می کنند.


تیروئیدسازها: مواد خوراکی نظیر کلم، بروکلی، گل کلم، جوانه بروکسل، سیب زمینی شیرین، ذرت، لوبیا، و محصولات سویا می توانند در سنتز هورمون تیروئید به صورت سالم آشفتگی ایجاد کنند و به بزرگ شدن این غذه منجر شوند.
بادام زمینی و کره بادام زمینی: این مواد خوراکی زیاد اسیدی و التهابی هستند و در عملکرد تیروئید آشفتگی ایجاد می کنند.
ماهی با جیوه بالا: ماهی هایی نظیر شاه ماهی خال مخالی، کوسه، شمشیر ماهی و زیادتر ماهی های تن در عملکرد تیروئید آشفتگی ایجاد می کنند.

الو پزشک

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 روز قبل
  • 2019-08-24 21:00:02
  • دلیل ضرورت آزمایش پروستات در مردان بالای 40 سال

   امکان پذیر است تا بحال برای شما هم مسائل ادراری ایجاد شده باشد ولی آن را بی ارزش برشمرده و با استفاده دارو و یا گذر وقت آن مسئله رفع شده باشد. اما مناسب است بدانید که مسائل ادراری به ویژه در آقایان بالای ۴۰سال میتواند پرمخاطره باشد و ضروری است آزمایش پروستات انجام دهند. در دنبال
  • 3 روز قبل
  • 2019-08-22 09:00:01
  • روش کنترل جرم دندان ها در خانه

   زمانی که ذرات مواد خوراکی زیاد مدت بین دندان‌ ها و لثه بمانند، سبب به وجود آمدن جرم در میان دندان ها می‌ شوند. جرم دندان لبریز از نمک‌ های معدنی و ضایعات است که به شکل لایه‌ ای به رنگ زرد پشت دندان‌ ها جمع شدنمی کنند. اگر در وقت خوب برای از بین بردن جرم دندان ها اقدام نشود ، منج
  • 5 روز قبل
  • 2019-08-20 09:00:02
  • حرکات ورزشی برای کاهش وزن ساده و بی دردسر

   تقریبا همه ی مردمی که اضافه وزن دارند تمایل به کم شدن وزن و رسیدن به وزن ایده آل دارند.به همین علت از طریق متفاوت آغاز به کم کردن وزنشان می کنند.در بخش زیر روشهای خوب برای کم شدن وزن با حرکات ورزشی را گذاشته ایم تا با انجام این حرکات از چربی های اضافی خلاص شوید.می توانید برای آشنا
  • 3 هفته قبل
  • 2019-08-04 09:00:01
  • چگونه جلوی پوسیدگی دندان را بگیریم

   مسواک زدن درست و مصرف نخ دندان از روش های مواظبت از دندان ها می باشند. دندان ها در زیبایی چهره مردم اثر باارزشی ایفا می کنند. به همین دلیل مواظبت از دندان ها ارزش خیلیی دارد. افزون بر مسواک و نخ دندان ، مصرف دهانشویه‌ های شامل فلوراید نیز برای پیشگیری از پوسیده شدن دندان ها ، پیش
  • 3 هفته قبل
  • 2019-08-03 09:00:03
  • چجوری در تابستان پوستی زیبا داشته باشیم

   در فصل تابستان به علت تابش مستقیم نور آفتاب پوست دربرابر ریسک زیادتری قرار دارد و بایست از آن به مناسبی مواظبت کرد. امروز در شیثار می خواهیم شیوه هایی به شما معرفی کنیم که با مصرف آنان پوست شاداب و سالم داشته باشید
  • 3 هفته قبل
  • 2019-08-02 21:00:03
  • عوارضی از عمل های زیبایی که خبر ندارید

   عمل های زیبایی در ایران خیلی طرفدار دارد و در سال های اخیر این آمار به شدت زیاد شدن نمایان کرده است. پیشنهاد دکتران این است که ترجیحا فقط در موارد لزوم از جراحی های زیبایی مصرف شود. در دنباله می خواهیم درباره پیامد عمل های زیبایی با شما صحبت کنیم. با شیثار همراه باشید
  • 3 هفته قبل
  • 2019-08-02 09:00:02
  • چند عادت مضر برای زیبایی پوست و مو

   رسیدگی به پوست مو برای تندرستی آنان الزامی است. شیوه های متفاوتی برای رسیدگی به زیبایی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب ویژه خودشان را دارند. اما امروز می خواهیم در شیثار بعضی از عادات زیبایی پرمخاطره را عنوان کنیم که به هیچ عنوان نبایست آنان را انجام دهید
  • 4 هفته قبل
  • 2019-07-27 09:00:02
  • توجه به افزایش آب مروارید در کودکان

   آب مروارید یک مریضی چشمی است که سبب تار شدن عدسی چشم شده و به مرور سبب از دست رفتن بینایی خواهد شد. تمام ما از آب مروارید تصور داریم که فقط در کهنسالان رخ دهد اما ما امروز می خواهیم در شیثار درباره مقدار دچار به آب مروارید در بچه ها صحبت کنیم و ببینیم این مریضی چه مقدار در بین بچه
  • 25 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 1 ماه قبل
  • 2019-07-06 09:00:02
  • به رنگ ادرار خود توجه کنید و دلایل تفاوت رنگ را بدانید

   14ادرار یک شیوه برای دفع سموم جسم به وسیله ی کلیه است.که می توانیم از روی رنگ ادرار تندرستی یا وجود مسائل در جسم را شناسایی دهیم.رنگ ادرار باتوجه به مقدار آبی که جذب می کند تغییر رنگ میدهد و گاها نیز به علت مسائل در جسم رنگ ادرار تغییر می کند.در متن زیر علت ها رنگ های متفاوت ادرار ر
  • 60 ماه قبل
  • 2014-08-12 00:00:00
  • چند حدیث در مورد آب

   14پرهیز از زیاد نوشیدن اب: امام صادق ع :زیاد اب منوش زیرا منشآ هر دردی است پرهیز از نوشیدن اب بر روی غذای چرب: پیامبرخدا ص :اشامیدن اب بعد از چربی بیماری را تحریک میکند
  • 41 ماه قبل
  • 2016-02-27 00:00:00
  • مطلبی از به کودکان بیش از حد از این نوع تنقلات ندهید!

   14متاسفانه مصرف قند و شکر در برنامه های غذایی روزمره ما بسیار زیاد است علاقه به خوردنی های شیرین بسیار زیاد است خانواده ها باید در این زمینه بیشتر مراقب باشند و به کودکانشان بیش از حد تنقلات و خوراکی های قندی و شیرین ندهند.
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خواص ریشه بهمن

   14بهمن، ریشه گیاهی است علفی و خودرو که در نواحی کوهستانی میروید. این ریشه قدری شبیه است به زردک و کمی از آن سخت تر و هموارتر و غیرصاف و معطر میباشد. اندازه این گیاه معمولا حدود چهل تا پنجاه سانتیمتر می باشد و برگهای آن شبیه است به برگ آلوبخارا و خاردار است.قسمت زیر زمینی یعنی ریشه
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خواص جالب جینسنگ

   14یکی از جدیدترین خبرهای تغذیه‌ای که امروزه به گوش می‌رسد اندر خواص جینسنگ است؛ با این همه خبرهای مختلف ممکن است به این فکر بیفتید که واقعاً این جینسنگ برای چه خوب است؟ و یا این که اصلاً این جینسنگ چیست؟
  • 41 ماه قبل
  • 2016-03-05 00:00:00
  • مطلبی از توصیه هایی برای مصرف روغن!

   14 وقتی می خواهید روغن استفاده و نگهداری کنید توصیه می کنیم به برخی نکات مهم مانند تاریخ انقضا توجه کرده و همچنین در مورد نگهداری از آن نیز به توصیه های متخصصین تغذیه توجه کنید.
  • 38 ماه قبل
  • 2016-06-11 00:00:00
  • از سلامتی غذا هایی که برای سفر زیان آور هستند!

   14 اگر در این فصل قصد سفر دارید بهتر است از همراه بردن برخی خوراکی های مضر خوداری کنید و با توجه به گرمای هوا از این قبیل خوراکی ها که مستعد فاسدشدن هستند استفاده نکنید.
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مواد غذایی ضروری برای خانم های باردار

   مواد غذایی ضروری برای خانم های باردار امروز با بررسی یکی از ضروری تیرین مواد غذایی با شما دوستانیم وبراتون یکی از ضروری ترین مواد غذایی رو داریم
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • علامت شایع ایدز و نکاتی راجب آن

   ایدز که یکی از بیماری های ویرانگر دنیای امروزی است توسط ویروس نقص ایمنی انسانی یا HIV (اچ آی وی) ایجاد می گردد.ویروس اچ آی وی با ورود به بدن می تواند به بیماری AIDS و یا سندروم نقص ایمنی منجر شود. علائم HIV متفاوت اند و بسیاری از مردم تا سال ها بعد از ابتلا، هنوز نمی دانند به این بیماری
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • سرطان در مردان چگونه است؟

   خستگی، بی اشتهایی و کاهش وزن شدید می تواند نشانه ابتلا به سرطان در مراحل پیشرفته باشد.بدن ما به طور طبیعی وقتی با مشکلی مواجه می شود علایمی را صادر می کند که نشان می دهد در جایی از بدن اشکالی وجود دارد. شناخت این علایم و توجه زودهنگام به آنها در تشخیص بیماری های خاص به خصوص سرطان
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • آیا فرزندان شما هم اضافه وزن دارند؟

   معمولا پزشكان برای كودكان رژیم‌های محدودكننده یا برنامه‌های كاهش وزن تجویز نمی‌كنند مگر در موارد چاقی مفرط. در واقع، رژیم محدود كننده می‌تواند برای سلامت كودك مضر باشد و اگر به دقت تحت نظارت قرار نگیرد، ممكن است در رشد و نمو كودك اختلال به وجود آورد. به جای آن، پزشك از شما م
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • داروی کنترل سرطان سینه

   خبرهای دنیای علم حاکی از ان است حه داروهای تازه ای برای کنترل سرطان سینه به بازار آمده است
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • اگر از گردن درد رنج می برید بخوانید

   گردن درد هم مثل کمر درد و زانو درد بسیار رایج شده و درصد بالایی از انسانها از آن رنج میبرند که به دلایل مختلفی بروز میکند.
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خوارکی های خطرناک

   اندازه نگه دار که اندازه نکوست خوردن بعضی خوراکی ها بیشتر از حد یا به صورت خام ممکن است مهلک باشد
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • باید ونباید استفاده از ذرت مکزیکی

   این روزهای خیلی باب شده است که در گوشه و کنار شهر اقادام به فروش ذرت مکزیکی میکنند واما باید این ذرت ها را مصرف کرد یا نه سئوالی است که رئیس انستیتو تغذیه کشور به آن پاسخ داده است
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • شرایط استفاده از دارو های لاغری

   استفاده از داروهای لاغزی شاید ساده ترین کار برای کم کردن وزن باشد اما واقعا راه کار مناسبی است و همه میتوانند از این روش برای لاغز شدن استفاده کنند
  • 63 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خواص ریشه بهمن

   بهمن، ریشه گیاهی است علفی و خودرو که در نواحی کوهستانی میروید. این ریشه قدری شبیه است به زردک و کمی از آن سخت تر و هموارتر و غیرصاف و معطر میباشد. اندازه این گیاه معمولا حدود چهل تا پنجاه سانتیمتر می باشد و برگهای آن شبیه است به برگ آلوبخارا و خاردار است.قسمت زیر زمینی یعنی ریشه
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید