با سلامتی مواد خوراکی ای که اثر بسیاری بر ایجاد میگرن در جسم میگذارند!
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سلامتی-->>> با سلامتی مواد خوراکی ای که اثر بسیاری بر ایجاد میگرن در جسم میگذارند!

با سلامتی مواد خوراکی ای که اثر بسیاری بر ایجاد میگرن در جسم میگذارند!

 • زمان درج : 42 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2016-09-21 00:00:00
 • تعداد بازدید : 634
  بازدید ماه:634
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

بعضی مواد خوراکی اثر بسیاری بر ایجاد میگرن در جسم میگذارند مناسبتر است آن ها را بشناسید و از استفاده آنان پرهیز نمایید میگرن با فاکتور های محیطی بسیاری ایجاد می شود.

ایجاد میگرن

استرس، تغییر هورمونی، حساسیت به خوراکی ، تغییر در خواب، تقویت جوی دشایعاد ان اثر دارند بعضی مردم پس از استفاده خوراکی های متفاوت گرفتار میگزن می شوند که در دنباله رو شهای معالجه ای اثربخش در این زمینه را به شما معرفی خواهیم کرد.


میگرن قادراست سبب دردی ناتوان کننده شود و زمانی برای شخص پیش می آید او را از انجام زیادتر کارها باز می دارد. مردم زیادی در دنیا مبتلا به میگرن هستند و به همین علت یک مریضی رایج به حساب می آید که بایست به آن توجه کرد.متاسفانه هنوز دلیل اصلی وقوع میگرن و اینکه مناسبترین شیوه برای معالجهش چیست نمایان نشده.  مردمی که به میگرن مبتلا هستند امکان پذیر است به علت ها متگونه برانگیختن شوند از جمله استرس، تغییر هورمونی، حساسیت به خوراکی ، تغییر در خواب، تقویت جوی، داروها و غیره.


برای اینکه نمایان شود خوراکی ها چنوع میگرن را برانگیختن می کنند به تحقیقات زیادتری احتیاج است. اما بعضی تحقیقات نشان داده اند، محتویات خوراکی قادراست آزاد شدن ایمونوگلوبولینها در خون را برانگیختن کند، که آغاز حرکت دومینو نوع سردرد میگرنی است.


دیگر علت ها شامل برخی خوراکی ها می شود که سبب برانگیختن عدم تعادل بعضی هورمون ها در مغز نظیر  سروتونین و اپی نفرین می شوند و یا خوراکی قادراست تنها مغز را تحت اثر قرار دهد.اگر خوراکی سبب برانگیختن میگرن باشد، 12 تا 24 ساعت پس از میل کردنش میگرن خود را نشان می دهد.


با اینکه برای هر شخص خوراکی های ویژهی قادراست سبب برانگیختن شود، اما زیادتر خوراکی هایی که سبب برانگیختن میگرن می شودند جملهند از: الکل، کافئین، افزودنی های مواد خوراکی، مرکبات، و گوشت های فرآوری شده.


الکل
الکل افزون بر آسیبهایی که برای جسم دارد در زیادتر مردم سبب برانگیختن میگرن نیز هست. اما پژوهشگران هنوز در حال تحقیق روی دلیل اینکه چرا و چنوع الکل قادراست میگرن را برانگیختن کنند هستند. دلیلش قادراست به دلیل وجود هیستامین و تیرامین در الکل باشد و یا شاید هم به این خاطر باشد که الکل جسم را کم آب می کند.


افزودنی های خوراکی: مونو سدیم گلوتامات، رنگ ها و مزه دهنده های غیرطبیعی
مونو سدیم گلوتامات، به عنوان تثبیت کننده عطر و مزه در رستوران ها و بعضی خوراکی های فرآوری شده مصرف می شود. مونو سدیم گلوتامات قادراست 15 درصد مردم مبتلا به میگرن را تحت اثر قرار دهد.مونو سدیم گلوتامات زیادتر در رستوران های چینی مورد مصرف قرار می گرد اما به صورت مخفی در زیادتر خوراکی های فرآوری شده نیز وجود دارد.می توانید به دنبال نام مونو سدیم گلوتامات روی بسته بندی خوراکی ها باشید، البته این ماده را با نام هایی نظیر مالتودکسترین و یا پروتئین های گیاهی هیدرولیز شده هم قادراست نمایان کرد.


رنگ های غیرطبیعی، شیرین کننده ها، و مزه دهنده های غیرطبیعی نیز می توانند سبب برانگیختن سردرد در مردم مبتلا به میگرن شوند. متاسفانه مواد افزودنی غیرطبیعی نام های زیاد بسیاری دارند، پس تنها راهی که می توان از آنان پرهیز کرد این است که به دنبال خوراکی های کامل باشید. تا جایی که می توانید از غذهای فرآوری شده دور بمانید.


کافئین
ارتباط کافئین با سردرد میگرنی تا حدی پیچیده است. زمان سردرد گرفتن کافئین قادراست میزانی از درد را کم شدن دهد. در واقع، بعضی از داروهای مسکن در خود میزانی کافئین دارند. با این حال استفاده بیش از اندازه کافئین خود قادراست سبب بروز سردرد شود.سردرد به دلیل کافئین گونه های متفاوتی دارد، بعضی مردم به علت اینکه به اندازه مورد احتیاجشان چای یا قهوه نخودسته اند گرفتار سردرد می شوند.


اگر با کم شدن استفاده کافئین احساس سردرد کرنظر پیشنهاد می شود آرام آرام میزان کافئین هر روزه را پایین بیاورید تا ریسک بروز سردرد به حداقل برسد.اگر میزان کافئین استفادهی خود را به شدت پایین بیاورید امکان پذیر است تا چند روز سردرد یا میگرن درگیرتان بکند.زیادتر کارشناسان پیشنهاد می کنند اگر کافئین را به عنوان یک برانگیختن کننده برای میگرن شناسایی کرنظر، استفادهش را قطع نمایید.
به دلیل داشته باشید، کافئین در چای و قهوه وجود دارد، اما قادراست در دیگر خوراکی ها، آشامیدنی ها، داروها یا مکمل ها نیز باشد.


مرکبات یا شکلات
مرکبات و شکلات در چه چیزی مشترک هستند؟ با وجود اینکه هر دو خوراکی می توانند برای تندرستی سودمند باشند، اما برای بعضی مردم به عنوان برانگیختن کننده سردرد میگرنی محسوب می شود.مرکبات و شکلات هر دو خوراکی هایی هستند که منشا ماده ای با نام ترامین اند. تیامین به عنوان یکی از موادی که امکان پذیر است میگرن را برانگیختن کند شناخته می شود.


بعضی پنیر ها و گوشت های فرآوری شده
بعضی پنیرها نظیر پنیر آبی و چدار، از منابع تیرامین محسوب می شوند. گوشت های فرآوری شده شامل نیتریت و سولفیدها هستند، که قادراست برای بعضی مردم برانگیختن کننده باشد.با وجود اینکه اثبات علمی درباره برانگیختن کننده بودن این خوراکی ها وجود ندارد، بعضی مریضان با میل کردن خوراکی هایی با این محتوا گرفتار سردرد میگرنی شده اند.


دفترچه یادداشت خوراکی داشته باشید
اگر به میگرن مبتلا هستید و علتش را نمی دانید، با یک کارشناس برای راهنمایی گرفتن صحبت نمایید. اگر فکر می نمایید میگرنتان مربوط به آنچه می خورید می شود، یک دفترچه یادداشت خوراکی برای خود تهیه نمایید. هرچه می خورید و می نوشید را یادداشت نمایید ، و توجه داشته باشید که چه وقتی میگرن خود را نشان می دهد. با توجه به دفترچه به دنبال مدلیی برای حملات میگرنی باشید، به دلیل داشته باشید خوراکی هایی که روز پیش خورنظر هم می توانند فاکتور حمله میگرنی باشند.


جا انداختن نوبت ها و یا کم آب شدن بدن
جا انداختن نوبت ها و یا روزه گرفتن هم قادراست برای برخی مردم برانگیختن کننده باشد. برای جلوگیری از این حالت مطمئن شوید نوبت های خوراکی خود را مرتب میل می نمایید. کم آب شدن جسم هم قادراست برای بعضی مسئله ساز شود، پس آشامیدن آب به اندازه کافی در طول روز قادراست به جلوگیری از این مورد یاری کند.


نتیجه گیری
متاسفانه زیادی از سوالات در ارتباط با میگرن همچنان برای مردم بی پاسخ مانده. علت اصلی اینکه چرا به میگرن مبتلا می شویم مختلف است. محرک های بی‌شماری برای میگرن وجود دارد از جمله بعضی خوراکی ها.به طور کلی خوراکی های شامل تیرامین نظیر مرکبات، شکلات و بعضی پنیرها، می توانند پتانسیل برانگیختن کننده بودن را داشته باشند. الکل و کافئین دیگر مواردی هستند که میگرن را در برخی مردم برانگیختن می کنند.


خوراکی هایی که مزه های افزودنی نظیر مونو سدیم گلوتامات دارند می توانند بیش از 15 درصد مردم میگرنی را تحت اثر خود قرار دهند. دیگر رنگ ها و شیرین کننده های غیرطبیعی نیز به عنوان محرک شناخته می شوند.از آنجا که خوراکی های برانگیختن کننده برای هر شخص می توانند مختلف باشد، تهیه یک دفترچه یادداشت خوراکی مناسبترین کاری است که می توان انجام داد. اگر نتوانستید علت میگرن خود را متوجه شوید حتما به یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.

پزشک سلام

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 3 ماه قبل
  • 2019-12-29 09:00:02
  • انواع راههای پیشگیری و درمان بیماری پوستی اگزما

   اگزما گونهی مریضی پوستی است که بر تاثیر خشکی پوست و به علت حساسیت و یا مسئله وجودی در جسم رخ میدهد. مناسبترین شیوه معالجه این مریضی عدم مصرف وسایل حساسیت زا نظیر دستکش ،نرم کننده و… است. در بخش زیر گونه های روشهای معالجه مریضی پوستی اگزما را گذاشته ایم. برای آشنایی با گونه های م
  • 3 ماه قبل
  • 2019-12-23 09:00:07
  • اطلاعاتی درباره زگیل و روش های پیشگیری

   امکان پذیر است مردم متفاوتی برتاثیر رعایت نکردن بهداشت به مریضی زگیل تناسلی مبتلا شوند که اگر این مریضی به موقع شناسایی داده نشود تبدیل به سرطان می شود. می توانید از واکسن این ویروس به منظور جلوگیری از زگیل تناسلی مصرف نمایید. در بخش زیر نکاتی باارزش در ارتباط با واکسن زگیل را
  • 3 ماه قبل
  • 2019-12-22 00:00:00
  • روش هایی برای کنترل ترشح اسید معده

   پذیر است معده تان اسیدی شده باشد در اینصورت از میل کردن خوراکی های اسیدی بپرهیزید همینطور مناسبتر است برای کم شدن اسید معده از میل کردن خوراکی های چرب و سنگین پیشگیری نمایید و سه ساعت قبل از خواب چیزی نخورید. مصرف داروهای آنتی اسید نیز برای کم شدن اسید در معده سودمند است. در بخ
  • 3 ماه قبل
  • 2019-12-21 09:00:01
  • راه حل هایی برای حل مشکلات ناحیه تناسلی

   گاهی امکان پذیر است در ناحیه تناسلی گرفتار مسئله شده باشید. صابون و مواد بهداشتی سبب حساسیت و مسئله در ناحیه تناسلی میشود. زگیل تناسلی نیز یکی دیگر از مسائل ناحیه تناسلی است که از طریق نزدیکی منتقل می شوند و دراثر همان ویروس های زگیل دست می باشد. در بخش زیر شیوه معالجه مسائل دست
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-19 09:00:01
  • دلایل ابتلا به کهیر و روش های کنترل کهیر

   خیلیی از مردم به ویژه در فصل تابستان مبتلا به کهیر می شوند.کهیر به شکل ورم ‌دانه‌های گرد سرخ بر روی پوست که با خارش شدید همراه است.از علت ها دچار به کهیر می توان بعضی خوراکی ها ،حشرات و خز حیوانات را نام برد.در بخش زیر گونه های روشهای معالجه کهیر و علت ها دچار به آن را گذاشته
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-17 09:00:01
  • آیا سیر درمانی برای بواسیر است؟

   بواسیر نام یک مریضی است که در این مریضی یک رگ خونی در ناحیه مقعد ملتهب و متورم می شود. یبوست و اسهال مزمن از دلیل های رایج مریضی بواسیر هستند. بواسیر هم نظیر آپاندیس در تمام مردم وجود دارد اما این مشکل در مردمی حاد می شود که زمان دفع بیش از اندازه به خودشان فشار می آورند. استفاده
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-13 09:00:03
  • اطلاعاتی در مورد سرفه خشک شبانه

   سرفه یکی از بیمارهای خیلی ناراحت کننده است که دلایل متفاوتی دارد . خیلیی از دکتران هستند که باور دارند سرفه نگهبان ریه است . سرفه در تعریف دکتری یک بازدم انفجاری می باشد که مکانیزمی حفاظتی برای پاک کردن ریه ها از ترشحات و اجسام خارجی ایجاد می کند . افزون بر این تعریف ، سرفه یک زن
  • 5 ماه قبل
  • 2019-10-11 09:00:02
  • خوراکی های طبیعی برای ریزش مو

   زمانی نوبت به خوراکی های خوب برایپرورش و پرپشتی مو می رسد، بشقاب خوراکی ی شما بایست زیادتر شامل خوراکی های گیاهی باشد. یک رژیم خوراکیمناسب قادراست مواد خوراکی کلیدی برای تندرستی پوست، مو و ناخن را فراهم کند. با بعضی از مناسبترین مواد خوراکی برای پیشگیری از ریزش مو آشنا خواهید
  • 32 ماه قبل
  • 2017-07-12 00:00:00
  • دلیل سیخ شدن موی سر

   14همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر
  • 60 ماه قبل
  • 2015-03-11 00:00:00
  • پوست چه میوه هایی را باید بکنید

   14همیشه از اینور و اونور میشنوید که باید پوست این میوه را کند و آن یکی میوه رو باید با پوست خورد ، واتفاق بامزه هم این است که فردای اون روز همه چیز متفاوت به گوش ما میرسه
  • 71 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • با تب کودکان چه باید کرد؟

   14وقتی گرمتان می‌شود، عرق می‌کنید و حس می‌کنید حالتان خوب نیست، سراغ دماسنج می‌روید. اگر دماسنج نشان دهد که تب دارید، چه می‌کنید؟ قطعا سراغ قفسه داروها می‌روید و قرصی را نوش‌جان می‌کنید، اما آیا این کار که به نظرتان خیلی طبیعی است، کار خوبی است؟احساس خستگی و کسالت دارید، ع
  • 71 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خواص ریشه بهمن

   14بهمن، ریشه گیاهی است علفی و خودرو که در نواحی کوهستانی میروید. این ریشه قدری شبیه است به زردک و کمی از آن سخت تر و هموارتر و غیرصاف و معطر میباشد. اندازه این گیاه معمولا حدود چهل تا پنجاه سانتیمتر می باشد و برگهای آن شبیه است به برگ آلوبخارا و خاردار است.قسمت زیر زمینی یعنی ریشه
  • 71 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • آلرژی غذایی یا حساسیت چیست؟

   14حساسیت های غذایی زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن شما دچار اشتباه میشود. در حالت طبیعی سیستم ایمنی بدن وظیفه مقابله در برابر میکروبها و کلا همه بیماریها را دارد و در برابر این آنتی ژن ها تولید ماده ای به نام آنتی بادی را میکند که این ماده خود را به شکل التهاب نشان میدهد. ولی گا
  • 66 ماه قبل
  • 2014-09-22 00:00:00
  • در زمان شستن صورت این نکات را به کارببرید

   14شستشوی صورت در زمان های مختل حس خوبی رو در آدم ایجاد میکنه و ما اکثرا با عادت هایی که در شستشو داریم این کار رو انجام میدیم که همیشه عادت ها و حوه شست و شوی صورتمان خوب نیست ، ایبار کلید هایی رو براتون داریم که با اون ها میتونین صورتتو رو درستتر و بهتر بشویید
  • 71 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • درمان سرطان با موز رسیده و سیاه!!!

   14

   خیلی ها هستند که موز های رسیده رو اصلا دوست ندارند و با مقداری سیاه شدن موز اون رو به کناری می اندازند و ازش استفاده نمیکننند

  • 69 ماه قبل
  • 2014-06-17 00:00:00
  • ارزش غذایی انجیر

   14انجیر یکی از مقوی ترین و بهترین نوع میوه ها بشمار می رود و یکی از میوه هایست که در قرآن به آن اشاره شده و از گونه درخت فکوس است
  • 66 ماه قبل
  • 2014-09-13 00:00:00
  • اضطراب را به آرامش تبدیل کنید!

   همه ی انسانها،اضطراب را در زندگی خود تجربه کرده اند و طبیعی است که مردم هنگام مواجهه باموقعیتهای تهدید کننده و تنش زا،مضطرب شوند اما احساس اضطراب شدید و مزمن در غیاب علتی واضح،امری غیرعادی است.اضطراب هیجان ناخوشایندی است که همه ی انسانها کم و بیش و باشدت و ضعف،آن را تجربه کرد
  • 66 ماه قبل
  • 2014-09-13 00:00:00
  • منطقی و عاقلانه لطفا عاشق شوید نه معتاد به عشق!

   بسیاری از انسانها،درگیر محبت بی تناسب نسبت به شخصی که دوستش دارند یاعاشقش هستند،میشوند؛بیش از اندازه عشق ورزیدن و نه تنها پاسخی به همان اندازه دریافت نکردن،بلکه گاهی دچار بی محبتی و بی توجهی نیز شدن!بهتر نیست این مسأله را ریشه یابی کنیم؟چرا انسانها گاهی در عشق دچار اعتیاد می
  • 66 ماه قبل
  • 2014-09-13 00:00:00
  • 6دلیل برای خوردن چای سبز

   اثرات معجزه آسای چای سبز مربوط به وجود پلی فنول های کاتچین به خصوص اپی گالو کاتچین گالات است.ولی قرار نیست برای بهره مندی از خواص مفید این نوشیدنی سبز،این نام سخت و طولانی را بخاطر بسپارید...
  • 67 ماه قبل
  • 2014-09-10 00:00:00
  • کنترل قند خون با روش های طبیعی

   بالابودن میزان قند خون یکی از بیماری‌ها ی رایج عصر ماست، اکثر بیماران به قند خون از داروهای شیمیایی برای کنترل آن استفاده میکنند ، اما برای کنترل قند خون روش های طبیعی نیز وجود دارد
  • 67 ماه قبل
  • 2014-09-10 00:00:00
  • ماجرای طنز این که طبیعیه!

   داشتن یک مشاورخوب در زندگی خانوادگی و مشترک،واقعانعمتیه.آدم هروقت کم بیاره میره سفره دلش رو پیش مشاور باز میکنه و او هم که نون حرف زدنش رو میخوره،از راهنمایی های پر از حکمتش دریغ نمیکنه و آدم رو از افتادن به ورطه های هولناکی مثل طلاق یا-دور ازجان شما-همسرکشی نجات میده!
  • 67 ماه قبل
  • 2014-09-09 00:00:00
  • رازهای آرامش درون

   انرژی های خود را پراکنده نکن؛آنها را زیر نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایت کن. هر کاری را با حواس جمع و علاقه انجام بده. در زمان حال زندگی کن و گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن....
  • 67 ماه قبل
  • 2014-09-08 00:00:00
  • توصیه های سلامتی امام رضا

   توصه های جالب که امام رضا علیه السلام در باره سفر کردن اونم یه سفر سالم  گفته که اگر هر مسلمانی انجامش بده برای سلامتی اش خیلی بهتره.باهم در سایت شیثار این توصیه ها را با گوش دل و جان می خوانیم
  • 67 ماه قبل
  • 2014-09-08 00:00:00
  • اصل هایی در زندگی!

   صبح ها که از خواب بیدار میشوید،دستگاه عیب سنج و ایرادگیر وجودتان را از کار بیندازید تا خورشید درخشان تر،پرنده ها خوش آوازتر،مردم مهربانتر و حتی کسب و کارتان پر برکت تر شود...
  • 66 ماه قبل
  • 2014-09-16 00:00:00
  • اگر خیلی خسته میشوید ویتامین D نیاز دارید

   آیا شما تازگی ها خیلی خسته میشوید و احساس خستگی مفرط الان دارید و روزهاست که بی دلیل این حالت ها رو دارید؟ شاید دلیلی خستگی شما نیز کمبود ویتامین D باشد
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید