هوالرزاق


از نگاه سلامت طب قدیمی و فایده های انار!

انار میوه ای مختلف،خوشمزه،زیبا و دوست داشتنی است که هر کس آن را میخورد دیگر پشیمانی از میل کردنش نخواهد داشت.این میوه با نام علمی Punica Granatum یکی از اولین گیاهانی میباشد که اهلی شده است.بزرگترین تولید کننده انار در جهان ایران است و بعد از ایران هندوستان در دسته دوم قرار دارد.رب انار،مربای انار،آب انار و لواشک انار از میوه انار درست میشوند.

فایده انار

یک کارشناس طب قدیمی گفت: مناسبتر است دانه‌های انار را با پره‌ها و اندکی از پیه (قسمت‌های سپیدرنگ و اندکی تلخ) میان دانه‌ها بخوریم تا سبب ضعف معده نشود همینطور آب انار ترش‌وشیرین با پیه داخل آن همراه اندکی شکر برای تثبیت معده و برطرف کردن خارش سودمند است


ناصر رضایی‌پور کارشناس طب قدیمی درباره انار اظهار داشت: انار شیرین، دارای طبیعت سرد مایل به اعتدال، و تولیدکننده خون نیکو در جسم است.


انار بازکننده گرفتگی‌های جسم و ادرارآور است
به‌گفته رضایی‌پور انار، نفّاخ است و در مردم گرم‌مزاج، سبب تثبیت قوای جنسی می‌‌شود، همینطور انار سبب بازشدن و گشایش گرفتگی‌های جسم و ادرارآور است.


مناسبتر است دانه‌های انار را با پره‌ها و اندکی از پیه میان دانه‌ها بخوریم
این کارشناس طب قدیمی افزود: مناسبتر است دانه‌های انار را با پره‌ها و اندکی از پیه (قسمت‌های سپیدرنگ و اندکی تلخ) میان دانه‌ها بخوریم تا سبب ضعف معده نشود.


انار سبب تولید خون کم و مناسب می‏‌شود
رضایی‌پور دنباله داد: طبیعت انار، سرد و تر است و هرچه رسیده‌تر و شیرین‌تر باشد، به اعتدال نزدیک‌تر می‌شود. انار سبب تولید خون کم و مناسب می‏‌شود و نفّاخ و ادرارآور است.


وی یادآور شد: آب انار ترش‌وشیرین با پیه داخل آن همراه اندکی شکر، برای تثبیت معده و برطرف کردن خارش سودمند است اما بسیاره‏‏‌روی در استفاده انار ترش به‌ویژه میل کردن ناشتای آن، سبب ایجاد زخم و خراش در جدار داخلی روده‏‌ها می‏‌شود.

الو پزشک


برچسب های
از نگاه سلامت طب قدیمی و فایده های انار!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 718
تعداد بازدید ماه جاری : 718
تعداد بازدید در هفته جاری : 10
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به از نگاه سلامت طب قدیمی و فایده های انار! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به از نگاه سلامت طب قدیمی و فایده های انار!


مطالب مرتبط با از نگاه سلامت طب قدیمی و فایده های انار!