هوالرزاق


از نگاه سلامت کم شدن سیستم ایمنی جسم با غذا‌های ناسالم!

چیپس،پفک،لواشک و … غذا های دوست داشتنیی هستند که با عوارض بسیاری همراهند و کسانی که استفاده شان در مصرف این غذا های ناسالم بسیار است،بایست دیگر خود را از آن ها دور کنند.افزون بر این غذا ها،خوراکی هایی هستند که استفاده بسیار آن ها هم عوارضی دارد و تندرستی انسان با مصرف این غذا ها و خوراکی ها به ریسک میفتد.

سیستم ایمنی بدن

استفاده خوراکی ها و غذا‌های ناسالم قادراست منجر به گونهی سوء غذا شود که بر تاثیر آن، سیستم ایمنی به جسم حمله می‌کند.متخصصان تندرستی همواره نسبت به عوارض استفاده غذا‌های ناسالم هشدار داده‌اند. اثرات استفاده این غذا‌ها افزون بر آنکه سبب زیاد شدن دور کمر، بالا رفتن میزان کلسترول و سفت شدن عروق می‌شود قادراست شخص را گرفتار گونهی سوء غذا کند که بر تاثیر آن جسم مورد حمله سیستم ایمنی خودش قرار می‌گیرد.


افزون بر این عاملهای مرتبط با سندرم متابولیک قادراست اثر منفی بر این تقویت بگذارد و درنتیجه به عنوان عامل ریسکزای جدی در بروز مریضی زوال عقل و دیگر مریضی‌های عصبی به حساب می‌آید.


در این تحقیق آمده است غذا‌های ناسالم که اغلب لبریز از مواد قندی و چربی هستند می‌توانند به طور جدی عملکرد حافظه و قدرت یادگیری را هم در انسان و هم در موش‌های آزمایشگاهی تحت اثر قرار دهد.


به گزارش نیچر ورلد نیوز، پژوهشگران اظهار داشتند با در دید گرفتن اینکه چاقی به معضلی فراگیر تبدیل شده و با بروز آشفتگی در قدرت شناختی مرتبط است، آگاهی از اثرات بلند مدت رژیم‌های خوراکی پرچرب بر هیپوکامپِ مغز به ویژه در بچهان و نوجوانان حائز ارزش است.

همشهری آنلاین


برچسب های
از نگاه سلامت کم شدن سیستم ایمنی جسم با غذا‌های ناسالم! - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 883
تعداد بازدید ماه جاری : 883
تعداد بازدید در هفته جاری : 12
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به از نگاه سلامت کم شدن سیستم ایمنی جسم با غذا‌های ناسالم! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به از نگاه سلامت کم شدن سیستم ایمنی جسم با غذا‌های ناسالم!


مطالب مرتبط با از نگاه سلامت کم شدن سیستم ایمنی جسم با غذا‌های ناسالم!