هوالرزاق


تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند!

مسائل گوارشی این روز ها سبب آزار و اذیت زیادی از مردم شده است ، از رایج ترین این مسائل می توان به ترش کردن و یا مسئلهی به نام زخم معده ذکر کرد. از اصلی ترین علت ها بروز چنین مسائلی ، مواد خوراکی است که در طول روز از آنان مصرف می کنیم.

مسائل معده

به طور متداول خوراکی های پخته شده فاکتور مسائل گوارشی هستند، زیرا گرما آنزیم های طبیعی موجود در غذا های خام را که به هضم خوراکی یاری می کنند از بین می برد و سبب کم شدن ۱۳ درصدی آنزیم ها طی یک دهه می شود که این امر خود نیز سبب کهولت و پیری انسان می شود. کسانی که از سندروم روده برانگیختن پذیر، سوزش سر دل، رفلاکس معده یا زخم معده رنج می برند نسبت به خوراکی ها و آشامیدنی های گوناگون واکنش های متفاوت نشان می دهند. به عقیده کارشناسان ۱۰ ماده خوراکی وجود دارد که معده نسبت به آنان حساسیت نشان می دهد و می توانند ناراحتی های نامبدسته را وخیم تر کنند.
 
 
نعناع
درحالی که قرص نعناع خاصیت ها زیادی دارد و به حل مسائل گوارشی یاری می کند، قادراست اثر معکوس نیز داشته باشد و نشانه ها سوزش سر دل را بیشتر شدن کند. نعناع با شل کردن دریچه مری به معده، ماهیچه ای که در انتهای مری واقع شده، احتمال بازگشت اسید معده (رفلاکس معده) را زیاد شدن می دهد و سبب می شود اسید معده از مری بالا برود. یادتان باشد هرچیزی که نعناع داشته باشد مثل چای نعناع، آدامس نعناع و قرص نعناع همین ویژگی را دارد.
 
 
سودا و آبمیوه صنعتی
در هر ۳۰ گرم از این دو آشامیدنی به طور متوسط سه چهارم قاشق چای خوری شکر است. حتما بارها شنیده اید که مردم گرفتار عدم تحمل لاکتوز باشند، اما عدم تحمل فراکتوز هم یکی دیگر از دلایل اساسی سندروم روده برانگیختن پذیر است. به طور کلی ۳۰درصد از بزرگسالان گرفتار سوءجذب فراکتوز هستند. یعنی جسم آنان کمتر از ۲۵ گرم فراکتوز (تقریبا شش قاشق) در هر نوبت جذب می کند. هرچه را که جسم قادر به جذب آن نیست مثل اسفنجی عمل می کند که آب را جذب روده های شما می کند و در همین حال سبب بروز عفونت در معده می شود.
 
قهوه
اسید های موجود در قهوه می توانند سبب ضرر رساندن به جداره معده و بنابراین تولید هیدروکلریک اسید اضافی شوند که منجر به سوءهاضمه و رفلاکس معده می شود، ریال به ویژه در کسانی که مبتلا به زخم معده یا مستعد سوزش سر معده هستند. شما می توانید روزی یک فنجان چای شیرین بیان را جانشین قهوه نمایید. شیرین بیان برای معالجه زخم معده و آرام کردن معده نیز مصرف می شود.
 
 
کلم بروکلی
کلم بروکلی جزو سبزیجاتی است که تولید گاز می کند و کسانی را که سندروم روده برانگیختن پذیر دارند، گرفتار مسئله می کند. بروکلی در دسته بندی فیبرهای محلول جای می گیرد و فیبری است که تا رسیدن به روده بزرگ، جایی که گوارش تولید گاز می کند، تجزیه نمی شود. افزون بر این، بروکلی شامل میزان اندکی رافینوز یا قند حبوبات است که تولید گاز می کند و در لوبیا هم یافت می شود.
 
 
گوجه فرنگی
گوجه فرنگی قادراست مری را برانگیختن کند و قادراست علامت های مریضی رفلاکس اسید یا سوزش سرمعده را همراه داشته باشد و حتی سبب بیشتر شدن سوزش سر معده شود. این میوه آبدار و خوش رنگ به شدت اسیدی است و ترشح اسیدهای گوارشی اضافی در معده را برمی انگیزد. بنابراین این اسیدها می توانند به مری راه نمایان کنند، حساسیت آن را بیشتر شدن کنند یا به دیواره مری ضرر برسانند. غذا هایی که با گوجه فرنگی پخته می شوند مثل سس گوجه فرنگی، سس پیتزا و سس سالسا تمام از این قبیل هستند.
 
 
محصولات لبنی
انسان تنها نوع ای از موجودات است که قادراست بعد از شیر مادر باز هم شیر بخورد و زیادی از مردم با گام گذاشتن به دوران بزرگسالی دیگر توانایی هضم لاکتوز، قند موجود در شیر را ندارند. عدم تحمل لاکتوز به فقدان آنزیم لاکتاز در جسم برمی گردد که توسط سلول های جداره روده کوچک تولید می شود. درنتیجه هر لاکتوزی که هضم نمی نمایید، تبدیل به مزهه ای برای باکتری روده شده و سبب تولید گاز توسط باکتری می شود. شیر، بستنی، پنیر و محصولات لبنی ای که برچسب «بدون لاکتوز» خودسته اند مسئله شما را حل می کنند. همین طور می توانید شیر شامل لاکتاز استفاده نمایید و پنیر های سفت زیرا به طور طبیعی نسبت به پنیرهای نرم لاکتوز کمتری دارند.
 
 
خوراکی ی چرب
خوراکی های زیاد چرب مثل خوراکی های سرخ شده نشانه ها رفلاکس اسید و سندروم روده برانگیختن پذیر را زیاد شدن می دهند. به این دلیل که خوراکی های چرب دیرتر در جسم تجزیه می شوند. درنتیجه، مدت وقت زیادتری در معده می نظیر. بنابراین جسم به طور خودکار اسید معده زیادتری را برای یاری به گوارش ترشح می کند. به دلیل داشته باشید که به طور کلی پرخوری نیز قادراست عمل هضم خوراکی را به تاخیر بیندازد و سبب شود که معده، اسید زیادتری ترشح کند.
 
 
شکلات
شکلات، غذا دوست داشتنی ای است که میل کردنش شب و روز نمی شناسد و ثابت شده برای تندرستی قلب و عروق سودمند است و ریسک سکته را کم شدن می دهد. اما در عین حال سبب سوءهاضمه و سوزش سر دل می شود. شکلات شامل تئوبرومین، ترکیبی است که به طور طبیعی در زیادی از گیاهان مثل کاکائو، چای و قهوه یافت می شود. این ترکیب قادر است ماهیچه انتهای مری را شل کند و سبب تراوش اسید معده به مری شود. شکلات همینطور شامل کافئین است، فاکتور دیگری که سبب می شود معده اسید اضافه تولید کند.

پزشک سلام


برچسب های
تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,023
تعداد بازدید ماه جاری : 1,023
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند!


مطالب مرتبط با تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند!

معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید نگاه به پرسش گیاه خواری چیست نگاه به پرسش گیاه خواری چیست
اگر شما هم مثل من به درستی نمیدونین گیاه خواری چیست و به چه کسانی با چه مشخصاتی گیاه خوار میگن و به طور کلی گیاه خواران چه کارهایی رو انجام میدن امروز رو با ما و با این مطلب همراه باشید تا مطلبی درمورد گیاه خواری رو با هم مرور کنیم و نگاهی بندازیم به این بحث دلیل سیخ شدن موی سر دلیل سیخ شدن موی سر
همواره برای همه ما پیشاومده که موی سرمون سیخ بشه یا این احساس رو داشته باشیم امروز نگاهی انداختیم به دلیل سیخ شدن موی سر نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن نگاهی به رویداد سیخ شدن موهای بدن
سیخ شدن موی بدن تجربه همگانی که امروز نگاهی گذرا به این اتفاق داریم خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز! خلاصه ای از خاصیت های بسیاری استفاده انگور قرمز!
مصرف انگور قرمز فایده های زیادی برای سلامتی مان به همراه دارد می تواند موجب می تواند موجب کاهش فشارخون بالا , درمان یبوست , بیماری آلزایمر و پیشگیری از سرطان شود . از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد! از نگاه سلامت غذا هایی برای پاکسازی و تندرستی کبد!
کارها و وظایف مهمی در بدن انسان برعهده کبد است و کبد یکی از اعضای مهم بدن انسان میباشد.به همین منظور نیاز است که انسان زندگی اش را طوری مدیریت کند که به کبدش آسیب نرسد و در عوض کبدش را بهبود ببخشد.خوراکی هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها میتوانید کمک زیادی به سلامت کبدتان کنید و در واقع خواهید توانست کبدتان را از هر مضراتی دور نگه دارید. از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند! از سلامتی مواد غذا ای که سبب زیاد شدن کلسترول خون می شوند!
برخی مواد تغذیه ای می توانند در افزایش کلسترول خون شما تاثیرگذار باشند و عوارضی همچون بیماری های قلبی و دیابت را در بر داشته باشند می خواهیم به بررسی برخی عوارض افزایش کلسترول و همچنین روش های درمانی کلسترول خون بالا اشاره کنیم سعی کنید مانع ازدیاد رسوب چربی در عروق خود شوید .
متفاوت متفاوت:  شیوه تهیه گونه های شیرهای گیاهی! متفاوت متفاوت: شیوه تهیه گونه های شیرهای گیاهی!
اگر از نوشیدن شیر متنفر هستید توصیه می کنیم از انواع شیرهای گیاهی استفاده کنید در ادامه روش تهیه آن ها را به شما آموزش خواهیم داد. با سلامتی با چه شیوه هایی می توانیم از بروز نفخ جلوگیری کنیم! با سلامتی با چه شیوه هایی می توانیم از بروز نفخ جلوگیری کنیم!
برخی افراد پس از بازکردن روزه شان و صرف میوه دچار نفخ می شوند علل مهم برای ایجاد این عارضه چیست و با چه روش هایی می توانیم از بروز نفخ پیشگیری کنیم. گردآوری از با خاصیت های بسیار میوه انگور آشنا شوید! گردآوری از با خاصیت های بسیار میوه انگور آشنا شوید!
انگور فایده های زیادی برای درمان انواع مشکلات بدن ما دارد می تواند در درمان لاغری به ما کمک کند این میوه در این فصل به وفور یافت می شود. تازه ترین مطلب افطار و نکات باارزشی که در مورد آن وجود دارد! تازه ترین مطلب افطار و نکات باارزشی که در مورد آن وجود دارد!
بهتر است در وعده افطارتان زیاده روی نکنید و مراقب باشید با این کار به دستگاه گوارشتان آسیب وارد نشود و در ابتدای افطار از غذاهای سبک شروع کنید. از نگاه سلامت مرتب کردن هورمون های آقایانه با یاری مواد غذا چنوع! از نگاه سلامت مرتب کردن هورمون های آقایانه با یاری مواد غذا چنوع!
تنظیم هورمون ها با کمک مواد خوراکی چگونه امکانپذیر است توصیه های تغذیه ای مناسبی برای آقایان داریم و برای ایجاد تعادل در هورمون هایشان شیوه ها و راه حل های غذایی مناسبی آورده ایم. دید سلامتی خاصیت ها بی شمار گیاه خرفه! دید سلامتی خاصیت ها بی شمار گیاه خرفه!
خرفه از جمله مفید ترین سبزی های خوراکی به شمار میرود که می تواند در زمینه های زیادی باعث درمان مشکلات مختلف بدن شود در ماه رمضان از این سبزی در وعده های سحری و افطار بیشتر مصرف کنید. از نگاه سلامت راه های آلوده شدن شیر چیست؟! از نگاه سلامت راه های آلوده شدن شیر چیست؟!
شیر به دو طریق آلوده می گردد: یکی از طریق بیماریهای دام و دیگری از طریق عدم رعایت بهداشتی قبل و بعد از دوشیدن شیر. متفاوت متفاوت: از استفاده کله پاچه برای سحری تان پرهیز نمایید! متفاوت متفاوت: از استفاده کله پاچه برای سحری تان پرهیز نمایید!
از مصرف کله پاچه برای سحری تان پرهیز کنید چون موجب تشنگی بیشترتان می شود این غذای قوی و خوش طعم و پرطرفدار برای افرادی که چربی خون دارند مضر است. از نگاه سلامت پیامد و ضرر های دراثر استفاده سوسیس! از نگاه سلامت پیامد و ضرر های دراثر استفاده سوسیس!
سوسیس و فست فود از مهمترین خوراکی هایی هستند که طرفداران زیادی به خود جذب کرده اند اما مصرف کنندگان از مواد تشکیل دهنده آنها هیچ اطلاعی ندارند. از سلامتی غذا هایی که برای سفر زیان آور هستند! از سلامتی غذا هایی که برای سفر زیان آور هستند!
اگر در این فصل قصد سفر دارید بهتر است از همراه بردن برخی خوراکی های مضر خوداری کنید و با توجه به گرمای هوا از این قبیل خوراکی ها که مستعد فاسدشدن هستند استفاده نکنید.


سوتی بخش خبر شبکه سه سوتی بخش خبر شبکه سه
امروز از سوتی با مزه بخش خبر شبکه 3 برای شما دوستان خبری داریم
ستاره هایی که دوست نداردن فرزندانشان ستاره شوند ستاره هایی که دوست نداردن فرزندانشان ستاره شوند
تعدادی از ستاره های دنیای سینما هستند که علاقه نداردن که فرزندانشان همانند آن ها ستاره شوند اما این ستاره ها چه کسانی هستند
حسام نواب صفوی مکانیک حسام نواب صفوی مکانیک
تاحالا عکس حسام نواب صفوی در حال مکانیکی دیده بودید
با جذابتری مو قرمزهای دنیا آشنا شوید با جذابتری مو قرمزهای دنیا آشنا شوید
آن شرلی رو یادتون هست!!! خیلی ها در دنیای واقعی هستند که همانند او مو قرمز اند و البته جذاب و دوست داشتنی برای همه
شروع ورود نمایندگی اپل به ایران شروع ورود نمایندگی اپل به ایران
با پایان یافت ن تحریم ها خبرهایی مبنی بر شروع به کار نمایندگی اپل در ایران به گوش میرسد
رفع موخوره با ماسکلی معجزه ای رفع موخوره با ماسکلی معجزه ای
با تعدادی ماسک طبیعی برای مبارزه با موخوره همراه شما دوستانیم که برای رفع این بیماری کمک خوبی به شما خواهد کرد
ارتباط با ما ارتباط با ما
ارتباط با ما
روش اینکه هم بخورید هم وزن کم کنید روش اینکه هم بخورید هم وزن کم کنید
همیشه تا حرف رژیم میشه همه این مشکل رو داردن که خیلی چیزها رو باید بخوردن و کار های که باید بکنند و نکنند و این مشکل نخوردن برای همه هست اما چه کار کنیم که هم بخوریم هم لاغر شویم
آشفتگی قیمت ها در بازار خودرو آشفتگی قیمت ها در بازار خودرو
آشفتگی قیمت ها در بازار خودرو
آواکادو و 6 خاصین منحرف به فرد آن آواکادو و 6 خاصین منحرف به فرد آن
تاحالا آواکادو خوردید و میلی به آن دارید؟؟ و آیا اصلا میدانید فواید این خوردنی خاص چیست؟
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو