هوالرزاق
ads


تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند!

مسائل گوارشی این روز ها سبب آزار و اذیت زیادی از مردم شده است ، از رایج ترین این مسائل می توان به ترش کردن و یا مسئلهی به نام زخم معده ذکر کرد. از اصلی ترین علت ها بروز چنین مسائلی ، مواد خوراکی است که در طول روز از آنان مصرف می کنیم.

مسائل معده

به طور متداول خوراکی های پخته شده فاکتور مسائل گوارشی هستند، زیرا گرما آنزیم های طبیعی موجود در غذا های خام را که به هضم خوراکی یاری می کنند از بین می برد و سبب کم شدن ۱۳ درصدی آنزیم ها طی یک دهه می شود که این امر خود نیز سبب کهولت و پیری انسان می شود. کسانی که از سندروم روده برانگیختن پذیر، سوزش سر دل، رفلاکس معده یا زخم معده رنج می برند نسبت به خوراکی ها و آشامیدنی های گوناگون واکنش های متفاوت نشان می دهند. به عقیده کارشناسان ۱۰ ماده خوراکی وجود دارد که معده نسبت به آنان حساسیت نشان می دهد و می توانند ناراحتی های نامبدسته را وخیم تر کنند.
 
 
نعناع
درحالی که قرص نعناع خاصیت ها زیادی دارد و به حل مسائل گوارشی یاری می کند، قادراست اثر معکوس نیز داشته باشد و نشانه ها سوزش سر دل را بیشتر شدن کند. نعناع با شل کردن دریچه مری به معده، ماهیچه ای که در انتهای مری واقع شده، احتمال بازگشت اسید معده (رفلاکس معده) را زیاد شدن می دهد و سبب می شود اسید معده از مری بالا برود. یادتان باشد هرچیزی که نعناع داشته باشد مثل چای نعناع، آدامس نعناع و قرص نعناع همین ویژگی را دارد.
 
 
سودا و آبمیوه صنعتی
در هر ۳۰ گرم از این دو آشامیدنی به طور متوسط سه چهارم قاشق چای خوری شکر است. حتما بارها شنیده اید که مردم گرفتار عدم تحمل لاکتوز باشند، اما عدم تحمل فراکتوز هم یکی دیگر از دلایل اساسی سندروم روده برانگیختن پذیر است. به طور کلی ۳۰درصد از بزرگسالان گرفتار سوءجذب فراکتوز هستند. یعنی جسم آنان کمتر از ۲۵ گرم فراکتوز (تقریبا شش قاشق) در هر نوبت جذب می کند. هرچه را که جسم قادر به جذب آن نیست مثل اسفنجی عمل می کند که آب را جذب روده های شما می کند و در همین حال سبب بروز عفونت در معده می شود.
 
قهوه
اسید های موجود در قهوه می توانند سبب ضرر رساندن به جداره معده و بنابراین تولید هیدروکلریک اسید اضافی شوند که منجر به سوءهاضمه و رفلاکس معده می شود، ریال به ویژه در کسانی که مبتلا به زخم معده یا مستعد سوزش سر معده هستند. شما می توانید روزی یک فنجان چای شیرین بیان را جانشین قهوه نمایید. شیرین بیان برای معالجه زخم معده و آرام کردن معده نیز مصرف می شود.
 
 
کلم بروکلی
کلم بروکلی جزو سبزیجاتی است که تولید گاز می کند و کسانی را که سندروم روده برانگیختن پذیر دارند، گرفتار مسئله می کند. بروکلی در دسته بندی فیبرهای محلول جای می گیرد و فیبری است که تا رسیدن به روده بزرگ، جایی که گوارش تولید گاز می کند، تجزیه نمی شود. افزون بر این، بروکلی شامل میزان اندکی رافینوز یا قند حبوبات است که تولید گاز می کند و در لوبیا هم یافت می شود.
 
 
گوجه فرنگی
گوجه فرنگی قادراست مری را برانگیختن کند و قادراست علامت های مریضی رفلاکس اسید یا سوزش سرمعده را همراه داشته باشد و حتی سبب بیشتر شدن سوزش سر معده شود. این میوه آبدار و خوش رنگ به شدت اسیدی است و ترشح اسیدهای گوارشی اضافی در معده را برمی انگیزد. بنابراین این اسیدها می توانند به مری راه نمایان کنند، حساسیت آن را بیشتر شدن کنند یا به دیواره مری ضرر برسانند. غذا هایی که با گوجه فرنگی پخته می شوند مثل سس گوجه فرنگی، سس پیتزا و سس سالسا تمام از این قبیل هستند.
 
 
محصولات لبنی
انسان تنها نوع ای از موجودات است که قادراست بعد از شیر مادر باز هم شیر بخورد و زیادی از مردم با گام گذاشتن به دوران بزرگسالی دیگر توانایی هضم لاکتوز، قند موجود در شیر را ندارند. عدم تحمل لاکتوز به فقدان آنزیم لاکتاز در جسم برمی گردد که توسط سلول های جداره روده کوچک تولید می شود. درنتیجه هر لاکتوزی که هضم نمی نمایید، تبدیل به مزهه ای برای باکتری روده شده و سبب تولید گاز توسط باکتری می شود. شیر، بستنی، پنیر و محصولات لبنی ای که برچسب «بدون لاکتوز» خودسته اند مسئله شما را حل می کنند. همین طور می توانید شیر شامل لاکتاز استفاده نمایید و پنیر های سفت زیرا به طور طبیعی نسبت به پنیرهای نرم لاکتوز کمتری دارند.
 
 
خوراکی ی چرب
خوراکی های زیاد چرب مثل خوراکی های سرخ شده نشانه ها رفلاکس اسید و سندروم روده برانگیختن پذیر را زیاد شدن می دهند. به این دلیل که خوراکی های چرب دیرتر در جسم تجزیه می شوند. درنتیجه، مدت وقت زیادتری در معده می نظیر. بنابراین جسم به طور خودکار اسید معده زیادتری را برای یاری به گوارش ترشح می کند. به دلیل داشته باشید که به طور کلی پرخوری نیز قادراست عمل هضم خوراکی را به تاخیر بیندازد و سبب شود که معده، اسید زیادتری ترشح کند.
 
 
شکلات
شکلات، غذا دوست داشتنی ای است که میل کردنش شب و روز نمی شناسد و ثابت شده برای تندرستی قلب و عروق سودمند است و ریسک سکته را کم شدن می دهد. اما در عین حال سبب سوءهاضمه و سوزش سر دل می شود. شکلات شامل تئوبرومین، ترکیبی است که به طور طبیعی در زیادی از گیاهان مثل کاکائو، چای و قهوه یافت می شود. این ترکیب قادر است ماهیچه انتهای مری را شل کند و سبب تراوش اسید معده به مری شود. شکلات همینطور شامل کافئین است، فاکتور دیگری که سبب می شود معده اسید اضافه تولید کند.

پزشک سلام


برچسب های
تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1395/07/29-22 ماه قبل
کل بازدید : 1,055
تعداد بازدید ماه جاری : 1,055
تعداد بازدید در هفته جاری : 4
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند!


مطالب مرتبط با تازه ترین مطلب مواد خوراکی که برای معده مسئله ایجاد می کنند!

میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟ میخچه چیست و چگونه درمان می شود؟
میخچه نوعی بیماری بر روی نقاط فشاری بدن بخصوص در پاها می باشد که حالت پینه بسته شدن پوست بوده و معمولا به صورت خودبه خودی از بین خواهد رفت. بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!! بیماری کبد چرب را جدی بگیرید !!!!
متأسفانه بیماری کبد چرب با علائم هشدار دهنده خاصی همراه نیست و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر کار از کار گذشته و آسیب جدی به کبد وارد  کرده است. آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی آشنایی با غذاهای سالم منبع بمب انرژی
غذا خوردن میتونه یکی از لذت های زندگی هر فردی باشه  است اما برای خیلی ها مهم است که چه غذایی استفاده بکنند و چی کار بکنند که انرژی بیشتری به بدن فرد جذب بشه و به قولی بتونین بمب انرژی غذایی داشته باشند چیزی که خیلی ها از ورزشکار گرفته تا دانشجو و.. دنبالش هستند مختصری در مورد هیدروسل مختصری در مورد هیدروسل
هیدروسل به نام لاتین Hydrocele به بیماری تجمع مایع در داخل اسکروتوم یا داخل بخش بیضه است در اصطلاح عادی به آن آب آوردن بیضه گفته میشود خواص درمانی میوه ی زرشک خواص درمانی میوه ی زرشک
زرشک میوه ای است که نه تنها به صورت خام بلکه در غذا هم می توانید از طعم خوشمزه آن استفاده کنید ، زرشک پلو یکی از معروف ترین غذاهایی است که با استفاده از آن طبخ می شود. درمان خانگی سینوزیت قارچی درمان خانگی سینوزیت قارچی
سوالات زیادی مطرح میشود در مورد اینکه سینوزیت قارچی چیست و چگونه باید با آن برخورد کرد و راه های درمانی آن چیست.امروز دوباره سعی داریم نگاه کلی به این بیماری بندازی و ببینیم چیست والبته راه های درمان اون چیست معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی معرفی قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی
زودانزالی مشکلی است که کم و بیش خیلی ها با اون درگیر هستند و میشه گفت مشکلی تقریبا فراگیر است و خب راه حل های متفاوتی دارد که یکی از این را حل ها استفاده از قرص های تاخیری است که خب راه حلی سریع و زود بازده است قند خون چیست قند خون چیست
کلا قند خون به معنای معیاری جهانی است برای اندازه گیری غلطت مولی است و این میزان غلظت برای بررسی های بیماری که به عنوان قند خون شناخته شده است استفاده میگردد، اون عناونی که همه ما به عنوان قند خون شنیده ایم و میشناسیم منظور بالا بودن میزان غلظت مولی است در فرد بیمار. آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است آیا از بین بردن مو با لیزر دائمی است
هزینه از بین بردن مو با روش لیزر چقدر است؟ آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست آشنایی با بواسیر و بواسیر چیست
بواسیر یکی از انواع بیماری هاست که به دلیل اینکه نشانه های فراوان و البته نمایان اون به راحتی قابل تشخیص توسط خود فرد نیز میباشد و شما میتونین با کمی مطالعه و تحقیق قبل از مراجعه به دکتر متخصص خودتون متوجه این بشید که به بیماری بواسیر دچار شدین یا دارین میشین و بنابر این پیشگیری رو شروع کنید
با اصلاح تغذیه و مصرف سبزیجات و میوه‌ها این بیماری را درمان کنید! با اصلاح تغذیه و مصرف سبزیجات و میوه‌ها این بیماری را درمان کنید!
بهتر است در دوره بیماری سرماخوردگی حتی الامکان از مصرف دوغ و ماست صرف نظر کنید و از مصرف آن ها پرهیز کنید چون موجب عود بیماری و شدت یافتن آن در بیمار خواهند شد. مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟! مصرف میوه ی خرمالو چه فوایدی دارد؟!
آیا می دانستید با مصرف خرمالو می توانید به کاهش کلسترول خون بدنتان بپردازید این میوه خواص درمانی مفیدی برای بدن دارد از جمله می توان به کاهش فشار خون اشاره کرد. خواص مفید آب لبو برای کوهنوردان خواص مفید آب لبو برای کوهنوردان
آب چغندر چه خاصیت های مفیدی دارد و چرا مصرف آن برای کوهنوردان توصیه می شود چه تاثیراتی روی بدن ان ها میگذارد؟نیترات موجود در آب چغندر نجات دهنده جان کوهنوردان در ارتفاعات محسوب می شود. اضافه وزن و چاقی مهمترین پیامدهای مصرف این نوع مواد! اضافه وزن و چاقی مهمترین پیامدهای مصرف این نوع مواد!
اگر به تغذیه سالم فکر می کنید بهتر است از مصرف مواد قندی پرهیز کنید و در منوی غذایی تان مصرف آن ها را کاهش دهید دیابت،اضافه وزن و چاقی مهمترین پیامدهای مصرف مواد قندی هستند. مزیت داشتن رژیم غذایی گیاهی مناسب مزیت داشتن رژیم غذایی گیاهی مناسب
رژیم گیاهخواری چه مزیت هایی برای بدن ما دارد و افراد گیاهخوار چه فوایدی از این روش غذایی می بینند سلامت بدنی این افراد نسبت به دیگران چه تغییری خواهد کرد می خواهیم از گیاهخواران در این زمینه سوالاتی بپرسیم. فواید خام مصرف کردن خوراکی هایی از لبو تا سیر! فواید خام مصرف کردن خوراکی هایی از لبو تا سیر!
برخی مواد غذایی را اگر به صورت خام مصرف کنیم بیشتر به نفع بدنمان است و با این کار سود بیشتری از مصرف آن ها برده ایم می خواهیم شما را با برخی از آنان آشنا کنیمو کلم قمری چه خاصیت هایی دارد؟! کلم قمری چه خاصیت هایی دارد؟!
مصرف کلم قمری چه فوایدی برای بدن ما دارد می خواهیم در این مطلب در مورد خواص درمانی این سبزی بیشتر بدانیم بهتر است در غذاهایتان از انواع کلم بهره بگیرید. با میوه های بهشتی آشنا شوید! با میوه های بهشتی آشنا شوید!
کدام میوه ها تاثیر بیشتری روی سلامت بدن می توانند بگذارند و خاصیت درمانی بیشتری دارند برخی میوه ها را به اصطلاح بهشتی می گویند چون خاصیت شفابخشی و درمان کنندگی دارند. میوه های آبدار که بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کنند! میوه های آبدار که بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کنند!
شما باید روزی 8 لیوان آب بنوشید، اما چطوری؟ چه مواد غذایی و میوه هایی بدنتان را در مقابل کم آب شدن حفظ می کند و بهتر آب بدن شما را تامین می کند. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه میزان آب مورد نیازتان را از طریق مصرف برخی مواد غذایی و میوه ها تامین کنید. دردهای مفصلی خود را با طب سنتی درمان کنید! دردهای مفصلی خود را با طب سنتی درمان کنید!
علت ایجاد دردهای مفصلی ناشی از سوء مزاج در طب سنتی به 3 دلیل سوء مزاج گرم (غلبه گرمی در مفصل)، سرد (غلبه سردی در مفصل) و خشک تقسیم می شود که برای هر کدام تدبیری اندیشیده اند، با ما همراه باشید...

 • مطلبی تازه درباره نوجوانی بدون پرخاشگری !
  مطلبی تازه درباره نوجوانی بدون پرخاشگری !

  گاهی نوجوانان رفتار پرخاشگرانه نشان می دهند. اینگونه رفتارها نشان دهنده گسستگی روابط نوجوان با خانواده است. بازسازی روابط خانوادگی، تغییر افکار منفی در مورد نوجوان، کاهش استرس های والدین، استفاده از شیوه های فرزندپروری مناسب در رفع پرخاشگری نوجوان موثر است. مطلبی از خصوصیات بی نظیر و معجزه آسای بامیه!
  مطلبی از  خصوصیات بی نظیر و معجزه آسای بامیه!

  می خواهیم در این مطلب از خواص بی نظیر و معجزه آسای بامیه بگوییم این نوع سبزی لذیذ که طرفداران زیادی دارد پیشنهاد اکثر متخصصصیین تغذیه برای انواع بیماران و افراد مختلف است می تواند برای سلامتی آن ها بسیار موثر باشد. مطلبی تازه درباره چهره غمگین خانواده !
  مطلبی تازه درباره چهره غمگین خانواده !

  خانواده شما چقدر شاد است؟ منظورمان این نیست که چقدر می‌خندید، می‌پرسیم چقدر رضایت دارید و احساس آرامش می‌کنید؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد که کمتر از 20 درصد خانواده‌ها جو هیجانی شاد داشته و بیشتر خانواده‌ها جوی افسرده و مضطرب دارند. از سلامتی معالجه این مشکلات با سبزیجات مفید!
  از سلامتی معالجه این مشکلات با سبزیجات مفید!

  اگر دچار مشکل کلیه شده اید بهتر است در رژیم غذایی تان تغییرات مختلفی بدهید و سعی کنید درمان با سبزیجات مفید در این زمینه را در نظر بگیرید توصیه های ما را در این زمینه بخوانید. جدید به کی اعتماد کنیم؟
  جدید به کی اعتماد کنیم؟

  در طول زندگی، خیلی وقت ها آدم هایی می آیند که از اعتمادمان سوءاستفاده می کنند و این مسئله عمیقاً احساسات ما را جریحه دار می کند و این اعتماد کردن دوباره به بقیه آدم ها را برایمان سخت می کند. دوست دارید بدانید از کجا باید بفهمید که به چه کسی می توانید اعتماد کنید؟
 • پسر قلعه نوعی و ماشین جدیدش
  پسر قلعه نوعی و ماشین جدیدش

  پسر قلعه نوعی مربی استقلال نشان داده که علاقه خوبی به ماشین های خفن دارد آیا میدانید...؟!
  آیا میدانید...؟!

  آیامیدانید...؟ تنها قسمت بدن که خون ندارد قرنیه چشم است. حیوان گوشتخوار گوشت حیوانی راکه صاعقه زده است نمیخورد. شیرتر هرگز ترش نمیشود و نمیبرد. عکس العمل هنرمندان به سقوط هواپیما
  عکس العمل هنرمندان به سقوط هواپیما

  سقوط هواپیما در تهران برای همه مردم خیلی خیلی ناراحت کننده بود تعدادی از عکس العمل های هنرمندان به سقوط هواپیما آمار برای شما داریم   اگر شکم شش تکیه میخواهید بخوانید
  اگر شکم شش تکیه میخواهید بخوانید

  تا اونجا که من میدونم تمامی پسرها عاشق داشتن شکم شش تیکه هستند اما داشتن شکم شش تیکه خیلی سخت و مشکل است،اما کلا  شکم شش تیکه چیست و چجوری میشه شکممان را شنیده کنیم مدل مو رنگ مو قهوه ای بلوند
  مدل مو رنگ مو قهوه ای بلوند

  مدل مو رنگ مو قهوه ای بلوند را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
 • تصاویری از کفش مردانه با تم اروپایی
  تصاویری از کفش مردانه با تم اروپایی

  تصاویری از کفش مردانه با تم اروپایی 13 روش پاکسازی کبد از فلزات سنگین
  13 روش پاکسازی کبد از فلزات سنگین

  فلزات سنگین در کبد جمع شده و در طولانی‌مدت باعث بروز مشکلات جدی در سلامتی می‌شوند. بنابراین لازم است که به فکر سم‌زدایی از کبدتان باشید. در این مطلب 13 روش ساده برای تمیز کردن کبد را ارائه می‌دهیم. چای سبز این مشکل را کاهش می دهد
  چای سبز این مشکل را کاهش می دهد

  طی انجام یک آزمایش، دانشمندان نوشیدنی چای سبز را که حاوی ماده ای به نام تیانین (L-Theanine) است را تست کردند و متوجه شدند که این ماده تاثیر قابل توجهی روی کاهش استرس و سطح کورتیزول در بزرگسالان سالم و جوان دارد. مدل کفش مردانه جدید با تم خاص
  مدل کفش مردانه جدید با تم خاص

  مدل کفش مردانه جدید با تم خاص مدل لباس اسپرت دخترانه آستین حلقه ای
  مدل لباس اسپرت دخترانه آستین حلقه ای

  مدل لباس اسپرت دخترانه آستین حلقه ای

کدام ماهی بهتر است؟ دریایی در مقابل پرورشی کدام ماهی بهتر است؟ دریایی در مقابل پرورشی
ممکن است امروزه با خبرهای مختلف در مورد غذاهای دریایی گیج شده اید و نمیدانید ماهی های دریایی بخرید یا پرورشی. از سوی دیگر اسیدهای چرب امگا 3 که در ماهی وجود دارد برای سلامتی بسیار خوب هستند ولی نگران هستید که آب دریا آلوده باشد و این نوع ماهی های پرورشی برای انسان ضرر کند اکنون تکلیف چیست .
اعصابی راحت با این جوشانده های گیاهی اعصابی راحت با این جوشانده های گیاهی
اعصابی راحت با این جوشانده های گیاهی
مطالبی در رابطه با اسباب بازی کودکان مطالبی در رابطه با اسباب بازی کودکان
مطالبی در رابطه با اسباب بازی کودکان
10 محدودیت غذایی در کودکان 10 محدودیت غذایی در کودکان
کودکان علاقه‌ی خاصی به مواد غذایی جدیدی که در اختیارشان می‌گذارید نشان می‌دهند. اما به دهان بردن هر ماده‌ی غذایی برای آن‌ها خوب نیست.
10 محدودیت غذایی در کودکان 10 محدودیت غذایی در کودکان
کودکان علاقه‌ی خاصی به مواد غذایی جدیدی که در اختیارشان می‌گذارید نشان می‌دهند. اما به دهان بردن هر ماده‌ی غذایی برای آن‌ها خوب نیست.
درمان آفتاب سوختگي با این روش موثر درمان آفتاب سوختگي با این روش موثر
درمان آفتاب سوختگي با این روش موثر
از ماموگرافی چه می دانید؟ از ماموگرافی چه می دانید؟
از ماموگرافی چه می دانید؟
6 سبزی‌ که پخته‌شان مغذی‌تر است 6 سبزی‌ که پخته‌شان مغذی‌تر است
متخصصان تغذیه آمریکا می‌گویند: مواد مغذی گوجه‌فرنگی، اسفناج، هویج، مارچوبه و قارچ به‌صورت پخته بیشتر می‌شود؛ اما این سبزیجات را باید هم به‌صورت پخته و هم به‌صورت خام مصرف کرد زیرا برخی ویتامین‌ها در هنگام پخت از بین می‌روند.
چه مواد غذایی را نباید در مایکروویو قرار دهیم چه مواد غذایی را نباید در مایکروویو قرار دهیم
مایکروویو آشپزی را راحت میکند و هم اینکه در وقت صرفه جویی می شود ولی تابش آن خطرناک است.
دانستنی تمیز و سالم نگه داشتن گوش دانستنی تمیز و سالم نگه داشتن گوش
دانستنی تمیز و سالم نگه داشتن گوش
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو