هوالرزاق


همه چیزدرباره شیوههایی برای پیشگیری از پرخوری کردن!

پرخوری کردن یکی از بدترین کارهایی است که ما می توانیم انجام بدهیم حال ما برای شما نحوه ی پیشگیری از پرخوری کردن را در این قسمت قرار داده ایم.یکی از مسائل رایج مردمی که رژیم میگیرند نداشتن استراتژی برای پیشگیری از پرخوری است. در این مقاله شما را با شیوههایی برای پیشگیری از پرخوری آشنا میکنیم.

پیشگیری از پرخوری کردن

پرخوری کردن یکی از بدترین کارهایی است که ما می توانیم انجام بدهیم حال ما برای شما نحوه ی پیشگیری از پرخوری کردن را در این قسمت قرار داده ایم.یکی از مسائل رایج مردمی که رژیم میگیرند نداشتن استراتژی برای پیشگیری از پرخوری است. در این مقاله شما را با شیوههایی برای پیشگیری از پرخوری آشنا میکنیم.


***
تحققیات نشان داده این استراتژی ها یاری میکند در طول ساعات روز پرخوری نکنیم و بتوانیم زیادتر به رژیم خود پایبند باشیم. اگر میبینید که در طول روز دائما غرق در خوراکی میل کردن هستید — صبحانه ی دوم در صبح، میل کردن با ولع یک میان نوبت ی سنگین در عصر، میزان بسیاری شام در شب — یاری در راه است. ما با مصرف نتیج آخرین تحقیقات به شما می آموزیم در طول روز چنوع عمل نمایید که به دام پرخوری نیوفتید.


ساعت ۸ صبح
 صبحانه ی چرب. در یک تحقیق شرکت کنندگانی که صبحانه ی دارای چربی بالا (۶۱%) مصرف میکردند در نوبت ی بعدی خود نسبت به کسانی که صبحانه ای با همان میزان کالری اما کم چرب مصرف کدسته بودند خوراکی ی کمتری میل کردند. به صبحانه ی خود میزانی چربی سالم اضافه نمایید مثلا میتوانید روی نان خود کره ی بادام زمینی بمالید.


ساعت ۱ ظهر
 روی خوراکی ی خود تمرکز نمایید. زمان ناهار میل کردن به شکل، بو و مزه ی خوراکی ی خود دقت نمایید. خانمهایی که این کار را انجام داده اند نسبت به کسانی که زمان میل کردن ناهار چیزی مطالعه میکردند و یا اصلا توجه بسیاری به خوراکی که میخورند نمیکردند میان نوبت ی کمتری زمان عصر مصرف کردند. پژوهشگران بر این باورند که بی توجهی به خوراکی که میخورید سبب میشود متوجه نشوید چه میزان کالری گرفتن کدسته اید.


ساعت ۳ بعد از ظهر
 میل کردن یک میان نوبت ی سالم. تحقیقات نشان میدهد اگر بین دو نوبت ی اصلی به مدت زیاد چیزی خودسته نشود میل به استفاده خوراکی های پرکالری بالا میرود و امکان پذیر است گرفتار پرخوری شویم. در یک تحقیق به شرکت کنندگان ۴ ساعت و ۲ ساعت مانده به نوبت ی اصلی خوراکی عکسهایی از خوراکی های متفاوت نشان داده شد، سپس در هر مرحله بعد از نظرن عکسها از مغز آنان اسکن گرفته شد. نتایج نشان داد زمانی مقدار قند خون شرکت کنندگان پایین آمده بود مغز نسبت به عکس خوراکی های پرکالری واکنشی قویتر نشان داده است. پس سعی نمایید بعد از ظهر خوراکی به عنوان میان نوبت میل نمایید که جلوی این واکنش گرفته شود.


ساعت ۶ عصر
 میل کردن پیش خوراکی . در یک تحقیق شرکت کنندگان ۳۰ دقیقه قبل از نوبت ی اصلی آشامیدنی خوش مزه میل کردند میل کردند و در زمان میل کردن نوبت ی اصلی کمتر از خوراکی هایی که کالری بالا داشتند مصرف کردند در حالی که زمانی آشامیدنی شیرین قبل از نوبت ی اصلی مصرف کردند میلشان به میل کردن خوراکی های پرکالری نظیر سیب زمینی سرخ کدسته زیادتر شد. نتیجه ی این تحقیقات این است که خوراکی های شیرین میل به میل کردن را زیادتر میکند در حالی که خوراکی خوش مزه میتواند میل به میل کردن را کم کند و احساس سیری به شخص دهد. برای مثال میتوانید قبل از صرف نوبت ی اصلی از میزانی سوپ میل نمایید.


ساعت ۱۰ شب
 استراحت کافی. سعی نمایید هر شب ۷ تا ۹ ساعت بخوابید زیرا کمتر از این میزان سبب میشود پرخوری نمایید. علتش این است که فقدان خواب میتواند میزان لپتین را کم شدن دهد. لپتین هورمونی است که به ما میگوید چه وقتی به اندازه کافی خوراکی خودسته ایم. کم خوابی همینطور میزان گرلین را نیز بالا میبرد. گرلین هورمونی است که به جسم پیام میدهد که بایست خوراکی بخورد.

کرمانی


برچسب های
همه چیزدرباره شیوههایی برای پیشگیری از پرخوری کردن!

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,093
تعداد بازدید ماه جاری : 1,093
تعداد بازدید در هفته جاری : 11
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به همه چیزدرباره شیوههایی برای پیشگیری از پرخوری کردن! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به همه چیزدرباره شیوههایی برای پیشگیری از پرخوری کردن!


مطالب مرتبط با همه چیزدرباره شیوههایی برای پیشگیری از پرخوری کردن!